VtLOSPORT GROOTE PRIJS VAN IEPER EN EEREPRIJS SIGARETTEN BELGA F" Pfi'J?!' 800 Fr. Premier» Gemeente Voormezeele GROOTE VELOKOERS iG ^koers voor de Parochianen Deze week hebben wij het vervolg gekend van de talrijke wedstrijden welke ten allen Kante uitgeschre ven werden Zoowei bij de hoogere als lagere kategones worden van langs om méér koersen verreden, bii ma nier dat elxe stad. dorp, wijk of gehucht reeds bewust is van, niet alléén den enormen bijval, maar ook van de nering die deze meebrengen Daarbenevens zien we dan ook de anmoedigïng van hoogerhand komen, bij middel van toelagen, vertegenwoordiging op deze wed strijden, ontvangsten en zoo meer, die het sport ten goede komen. De Rondemannen of beter deze die m de Ronde van Frankrijk reden, vermits nu ook deze van het Noorden aan gang is, en de Ronde van Zwitserland nu ook haar verloop kent, werden volgens de traditie uitgenoodigd om in Ter Kamerenbosch een kriterium te ioopen, dat telkenmale een ruimen toeloop van volk kent. en ge volgd is van een ontvangst op de Bureelen van den B. W. B. die de renners, sportleiders en al dezen die medehielpen in de Ronde, te zamen brengt op een... ja wat zou het anders zijn dan een maaltijd. Leo Deryck won dan ook in een stijl die van hem dit seizoen allang werd verwacht, maar achterwege bleef. Die Deryck Kan van alles, kampioenen Kloppen als hij het in den bol krijgt, maar ook krasselen lijk den eersten den besten beginneling. Uitslag 1. Leo Deryck, 125 km. in 2 uur 41 mm. 38 s.; 2. De Caluwé, op 1,2 lengte; 3. Cavé 4. Meulenberg 5. Huts6. Claeys7. De Meyer8. Beirnaert9. Buckley10 Vanden Bossche L. De Ronde van Fransch Noorden is aan den gang en wanneer we telkenmale smachten naar dezen koers, dan is het omdat de onzen er steeds allerbest hebben gepresteerd. Zoo zagen we andere jaren Fonten Ghes- quière reeds verscheidene malen den groep doen naar de zege, om op het einde te falen, door ongelukken of ongesteldheid. Miel Decroix deed er ook schoone uit slagen, en wie herinnert zich niet de buitengewoon schoone koers die Storme er deed als junior tegen alle beroepsrenners. Ook dit jaar verwachten wij er eervolle prestaties, en niettegenstaande wij er maar 2 vertegenwoordigers telden, hoopten wij niettemin te mogen vlaggen, ver mits we Ghesquière in volle forme wisten, en Miel ook stillekens aan de goede carburatie aan het vormen was. Doch in den eersten rit. welke gewonnen werd door Jeroom Dufromont van Kortrijk, vóór Karei Tersago, Legrand en Vandepitte. verbaasde het ons in Sport wereld van daags nadien memand der onzen in den uitslag te vinden, te meer dat Fonten gedurende heel den wedstrijd in de vuurlijn had gestreden. Ongesteld heid wegens de hitte deed hem lossen, op het laatste, en hij verloor méér dan een uur. Miel Decroix had onkans, iets* wat hem gedurende heel het jaar reeds op de hielen zit. en nog verergerde met eene ziekte in volle seizoen. Volhouden Miel. en Zondag reeds weze U de kans gegund, U te hervatten te leper zelf. De 2' rit kwam aan Tersago, vóór den ouden Pyncket, die nog vlucht als de beste en voorwaar een boontje over heeft voor de Fransche banen, waar hij een heele klas beter rijdt dan in België. Loopmans, die zijn debuut doet dit jaar in Noord-Frankrijk, was er derde met den Franschman Legrand vierde, die daardoor bewijzen geeft dat het geen toeval was dat hij Parijs-Vilvoorde heeft veroverd Fons Ghesquière en Miel Decroix had den weerom met de onkans af te rekenen, en wijl eerst genoemde geen eten kon binnen krijgen en toch moe dig voortdeed, had Miel breuk, wat hem in de achter buurt deed verzeilen. De derde rit was weerom voor den regelmatigen Ter sago. die er allen schijn van geeft deze Ronde te zul len veroveren, vóór den herworden Fonten Ghesquière en Omer Thys. Op demarrage van onzen stadsgenoot, die er van houdt te rijden tot er alles uit is, en zoo maar bij de pakken niet blijft zitten, geraakten er 5 mannen weg, en ze waren slechts te zien nadat de meet overschreden was. Miel Decroix eens van ongelukken gespaard reed er 20°. De dag rust in het schoone Rouen, deed aan velen deugd. Fons Ghesquière vond 's anderendaags gelegen heid om van meet af weg te geraken met Hubatz. Ze werden wel is waar ingeloopen, maar daarmede was de soep toch niet afgeschept, en de Ieperling deed er een schupke bij, totdat hij met Rosseel en Loopmans weg geraakte, die hij dan in den sprint afdroogde. Pro ficiat Fons; vooral op den dag dat Moeder de Vrouw bezig is zich in «De Slachterbinnen te nestelen en alles op zijn pootjes zet, om Zaterdag de opening te doen. In het klassenment staat Tersago nu eerste met een minuut voorsprong vóór Dufromont, en alles schijnt erop te wijzen dat Fonten het daarmede niet zal laten. Hij heeft geen kans meer naar de zege, maar wis en zeker zal hij nog een termen worp doen naar ritten- zegen. De Ronde van Zwitserland, waar ook tal van land- genooten en dan nog niet van de minste, onze hoop meedroegen, was eene teleurstelling van belang. Vlae- minck. die alt groote favoriet vertrok, was beneden allesStorme die het vraagteeken van den wedstrijd was, eene ontgoocheling. Hendrickx, die ook een mooie kans werd toegekend, was ook datgene niet wat er mocht van verwacht worden; Loncke verdienstelijk als altijd, maar nog geen internationaal Rondeman, had ons in ziens mogen vervangen worden door een méér regel matigen Christiaens, of een Dufromont in forme, en zonder var. vooringenomenheid beschuldigd te worden, door een Ghesquière, die wist wat het was van de Ronde van Zwitserland. In het geheel dus hadden we een favori, Vlaeminck, met ernaast een Hendrickx wat minder, en er onmiddellijk bij den Waal Deltour. Alléén die Waal gaf wat we ervan mochten verwach ten, en reeds van in den eersten rit reed hij vierde na Mersch. Gallien en Kern, zoodat Luxemburg met zijn Mersch en Amberg de anderen dikwijls doet in het zand bijten. In den 2" rit was Hans Martin aan de eer vóór den Duitscher Umbenhauer, die na de Ronde van Duitsch- land eens gewonnen te hebben, eerst stayerde, en nu terug de baan is opgetrokken. Die Germaan moet een taaie rat zijn, vermits niet veel verwenden aan de pist, en dan nog voornamelijk aan het stayeren. met succes terug de "baan konden houden. Deltour werd er 3®, De- Dt mondt 19"' en Storme 23*. De 3® rit was voor den Italiaan Valetti vóór Zimmer- mann. en Del Cancia. De bergen in aantocht, deden de Italianen uit hunne schelp kruipen, en net lijk bij Bar- tali in de Fransche Ronde, doen de bergen aan de Ita lianen het bloed m hun aderen sneller vloeien. Hendrickx werd Storme die beter reed dan in de twee eerste ritten. 12®, Demondt 14®, Loncke 23®, en Vlaeminck 32®. Deltour die reeds een mooie 4® plaats bezette in de rangschikking en als kopman der Belgen werd aanzien, viel in het naar benedengaan van den St Gothard. waardoor hij zich erg bezeerde aan den arm, en tot opgave werd gedwongen. In den 4® rit. waar nogmaals te klimmen viel (in Helvetic is het immers niet veel anders) was Valetti nogmaals 1®. en alles wijst erop dat deze voor aan staande jaar een reserveklimmer te meer zal worden voor Desgrange's Ronde. Amberg werd 2®, Zimmermann 3® en Buchwalder. die naar zijn streek ging 4®. Albert Hendrickx werd 7® na een schoonen wedstrijd te heb ben gedaan. Het kriterium van Aalst, achter de motos, werd uitermate hard verreden, en indien Seynaeve als favo riet werd aanzien, omdat het hier ging achter kleine motos, hetgeen zoowat het stayeren benadert, toch kon men zien dat Decaluwé, die achter dit tuig reeds Bor deaux-Parijs won. en Bonduel, die van alles kan, het samen met Danneels en Dekuysscher aan den on heel lastig gingen maken. Maar er was nog een Dolfke Braeckeveldt die ook wee: waardoor gekropen, en hnk- leep van alles weet gebruik te maken. Zoo zag hij dan ook seffens waar de hond gebonden lag. en wanneer Seynaeve zich als de meest te bekampen tegenstrever aanstelde, had hij de vaart gespannen, en rende mee om hem dan voorbij te sneven, telkens gepast tijdens de laatste ronde. Hij won dan ook de twee reeksen, voor den Gulle- ghemnaar en wettigde aldus ook ten volle zijne huidige forme. In Londerzeel, waar de St Kristoffelprijs werd be twist, welke Woets verleden jaar met brio won vóór Vande Wyngaert. won dit jaar de reus van Westmalie: Albert Franken vóór Maurits Croon, die zi.ine leiders plaats in het Kriterium Van Hauwaert daarmede ver stevigde. Dignef werd. als regelmatigheid in persoon 3'. Valentijn 4' en Alfons Deloor 5®. DE ONAFHANKELIJKEN betwistten hun kampioenschap waarin een Depred- homme, Deraes, Saeremans. Sambre en anderen als favoris werden voorop gesteldmaar een Achiel De- backer oordeelde er anders over en klopte net en ge past een Cordier. Onckelinckx. Deraes. Sambre en den Harelbekenaar Windels, in den sprint Debacker, die een korte maar schoone loopbaan achter den rug heeft, is een schoonen athleet. die nóg menige malen van zich zal doen spreken. DE JUNIORS reden verleden week in Ledeghem, waar de inrichters de kans hadden nergens een koers uitgeschreven te zien. 76 deelnemers boden zich aan. waarvan Maurice Desmet zich de rapste toonde en Thomas vooruit liep met 1 minuut 25 sec. met Desimpelaere als 3® en Leon Kint als 4®. In Brugge werd het kampioenschap van de stad be twist. en waar ze een reeks juniors tellen als Ramon, Paepe, Eeckhoudt, Bonheure. Hubrecht. Janssens en andere, dan kan men zich inbeelden dat. spijts de an dere deelnemers, deze wedstrijd in het teeken stond van een lokaal meesterschap, vooral tusschen Ramon en Paepe. die met elkaar over de baan niet kunnen, en beiden een ruime schaar supporters tellen. Spijtig echter werd Paepe door ongelukken uitgescha keld. Nu vergelde Eeckhoudt zijne stadsgenooten voor dit duel. en kon zich tweede plaatsen, achter den feilen Ramon, die gewis dit jaar een schoone eerelijst wist bijeen te scharrelen. Poltje Salomé werd er 11® na heel op het laatste te hebben moeten lossen Uitslag 1. Ramon Albert. 104 km. in 3 u. 092. Eeck houdt, op 10 met. 3. De Simpelaere 4. Desmedt M. 5. Masselis. op 10 s.6 Tommeleyn. op 40 sec.7. Knockaert8. Strobbe 9. Vande Weghe 10. Depuydt; 11. Salomé, op 3 m. 35 sec.; 12. Pijlijzer. Hier in stad konden we de juniors aan slag zien bij «De Vereenigde Sportvrienden» Niet het overgroote getal deelnemers, maar de goede school was opgekomen. Als nien een Malbrancke telt onder de deelnemers, een Ramon, een Van Overloop, Eeckhoudt. Desmedt. De simpelaere. Tack Omer. uitverkorene voor het Wereld kampioenschap liefhebbers. Bertpn. dan mag het getal van 31 aanzien worden als een schoone deelneming en van belangstelling was het een succes. Tijdens de groote Ronde, waar talrijke bergjes te beklimmen vie len. en waar nijdige snakken wer den uitgehaald door Vitse. die met Tack aan het loopen ging door zijn stad. om dit vol te houden tot Re- ninghelst. en nadien nog zijn dui vels te ontbinden in Kemmel,Nieuw- kerke en Meessen, konden we be- statigen dat Valère een klimmer is, die er uiterst snel opgaat. Van Overloop deed met Malbrancke een afwachtingskoers, en we hadden de onkans Ramon te verliezen door breuk. Het peloton werd een af wisselenden rekker, en opvolgen- lijk ontliepen een 5 tal renners te Kemmel. nadat Vitse dus. die zijn maat Tack had verloren door band breuk werd ingeloopen Depuydt van De Panne toonde zich alsdan den geweldigste en we konden dit tenger brokske dan ook zien klau teren dat het een plezier was. Ik geloof zelf dat hij luttel voor Vitse zou moeten onderdoennooit ging het rap genoeg. Tegen Mees sen. op den Bloempottenberg. ging Vitse aan den haal met Salomé. maar werd gekortwiekt door Eeck houdt en Malbrancke. Salomé ver loor voeling door Meessen samen met Depuydt en beiden konden slechts tegen St-Elooi terug vervoe gen, wat een heel deel van kracht inspanning vergde. Tegen dit ge hucht werd dan ook uitgeblazen, wat toeliet dat de een na de andere inliep, en met 19 man kwamen we terug in stad, nadat Malbrancke eenige malen beproefd had het peloton te ontloopen, maar telkens door Van Overloop tot de orde werd geroepen. In de kleine ronden scheidde het peloton zich. met Van Overloop aan het stuur met Eeckhoudt en Mal brancke, die met Poltje Salomé en Vitse een schoonen koers deden Ook Depuydt viel in het oog. Bertje Roose, die in het begin al dikwijls op de tanden had moeten bijten om mee te kunnen, voelde opeens de beenen jeuken, en rende met Salomé weg. en nam tot één kilometer voorsprong. Malbrancke gaf het intusschen op, en Van Overloop, denkende dat deze bandbreuk had geleden, legde er de pees op. Dit werd dan ook het ongeluk van beide wegloopers, die ingehaald wer den door den St Niklaasnaar. die in den sprint onge dwongen en prachtig zegevierde midden een opgetogen menigte. Schoone wedstrijd, met een prachtweertje en een weergaloos succes begunstigd. Uitslag: 1. Van Overloop G., 110 km. in 3 u. 17 min. 2. Joseph Depuydt, op 2 lengten 3. Gustaaf Eeckhout. op 1/2 wiel4 M. Desmet5. gelijk Desimpelaere en Vitse7. Salomé 8. Dereu, op 1 min. 509. Berton, op 2 min. 10: 10. Vanoutrijve. op 3 min. 30: 11. Hu brecht 12. Vandevijvere13. gelijkBonheure en Roose 15. Castelein. DE BEROEPSRENNERSKOERS Zondag aanstaande hebben wij dus den beroepsren- nerskoers in leper. Iets dat we in lang niet meer zagen. De krachtinspanning door de Iepersche Wielrijdersclub verricht, samen met Stad, verdient dus alle aandacht, en een schoon succes weze de belooning van dit stoute plan. Dit is trouwens reeds verzekerd, door de schoone deelnemerslijst die we konden aanschouwen. Nevens de lokale en gewestelijke profs, die er alles zullen op zetten om in eigen streek te zegevieren, zullen tal van vooraanstaanden aan den start verschijnen. Allez. Fonten Ghesquiere. die nu in bijzondere forme zit, Emiel Decroix, die in de gelegenheid gesteld zijt, voor eigen volk te strijdenDoet er naar. en laat de prijzen U niet ontglippen. En gij Woets. toont dat on gelukken alléén de schuld zijn van uw minderwaardig presteëren. maar dat we nog altijd mogen hopen in den Kampioen dien gij beloofdet te worden, en gij Ca- poen. die door uw gemeente trekt toont eens dat gij met de besten meekunt, en gij Storme, bewijst ons dat in de Ronde van Zwitserland andere redenen uwe op gave wettigden dan slecht rijden. Daarom mannen een waakzaam oogje in het zeil, en niemand laten loopen. weze Uwe leus. Sprinter. FONS GHESQUIERE CAFÉBAAS Sedert eenigen tijd wisten wij dat Fonten zocht raar een welgelegene herberg waar Moeder de Vrouw ln dl gelegenheid zou gesteld worden ook een rmmen stuiver aan te brengen, in het huishouden. De Drachtuitslagen, in dit seizoen door Fonten be haald hebben er ruimschoots aan meegeholpen om dit plan ten uitvoer te brengen Het ijzer smeden wijl het warm is is een spreuk die Fons ook in de wedstrij den steeds voor oogen houdt. Nu zag hij de kans in eens den knoop door te hakken, en heeft zich de pracht- in®telling van de Herberg DE SLACHTER ten dien ste gesteld. om de klanten te bedienen en er een ruim sportlokaal te houden, waar al de uitslagen van koer sen zullen aangekondigd worden. Wij zullen dus in de gelegenheid gesteld worden, in z;jn doeninge zelf. ook de verworven uitslagen te gaan vernemen. Een sportlokaal te meer. waar de luimige Fonten achter den toonbank nog geen onaardig figuur zal maken, en ziin klanten goed zal weten te bedienen. Ter gelegenheid van den Koers voor Beroepsrenners doet Fons, die nu den Omloop van het Noorden be twist en prachtig den rit Rouen-Dieppe won, de ope ning zijner instellingen op Zaterdag avond. Alle sport mannen zullen hem daar gaan vinden om hem op den vooravond van den GROOTEN PRIJS VAN IEPER alle kans te wenschen voor eigen volk te kumien zege vieren. Andre Bailleul. Op Zondag 14 Oogst 1938, te 13 u. 30 VOOR BEROEPSRENNERS 155 Km. PRACHTIGE BAAN 155 Km. ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub met de welwillende ondersteuning van het stadsbestuur, Fir ma Vander EistFirma Salvator Klakken Ci- tv Sporthet Huis Aimé Gruwez In de Puppen Firma Cesar Mottrie Garage Général Motors Brou werijen en Neringdoeners der stad. Prijzen verdeeld als volgt1®: 1.600 fr. palm en prach tige trui geschonken door het huis Aimé Gruwez, In de Puppen Verder: 1300, 1000, 800, 650, 450, 350, 300, 250, 200, 175, 150, 125, 115, 100, 100, 90. 85, 80 en 80 frank. WegwijzerVeurnesteenweg, Ieper-Hoekje, Kaai, St Jan, Potijze, leper, Groote Markt, Boter-, Tempel- en Statiestraat. Dickebusch, Clijtte, Kemmel, Wijtschaete, leper Markt, Statiestraat (3 maal) dan Statiestraat, Veurnesteenweg, Hoekje, Kaai, St Jan, Potijze, leper Markt, Boterstraat, Tempelstraat, Statiestraat (8 maal). Inschrijving gratis van heden af in het lokaal Ca sino Hotel», b: Leopold Beddeleem. Statiestraat, 65. Uitdeeling der rugnummers en vertrek bij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg. G. Van Overloop, met de zinnebeeldige trui en beker van den overwinnaar. Aankomst aan het lokaal. Statiestraat, bij Leopold Beddeleem. Prijsuitdeelini: bij Jan Dauchy. Statiestraat. VERDEELING DER PREMIËN 1' RondeDeplancke Gebroeders, Zonnebekesteen- weg Café d'Anvers, Wytschaete. speciale premie ge schonken door Dokter Deconinck Oscar Hoflack. Rijs- seisteenwegZilveren Hoofd, Rijsselstraat. 2' RondeCafé Ville de Rouen, Veurnesteenweg Jules Defever. «De Gouden Hoorn», KalfvaartBeen houwerij Lemaire, ZonnebekesteenwegGoemaere Ca- mille. Meenenstraat. een paar veloschoenen. 3' Ronde Bij Falies, Dickebuschsteenweg Adhemar Boutten Wytschaete, speciale premie geschonken door Dokter Deconinck Hilaire Verbeke, RijsselstraatMar cel Soete. Statiestraat; Emiel Decroix, Veurnesteen weg. 1 kleine RondeJef Carpentier, Taverne Général Motors, Malouiaam Jules Bille, Meenenstraat; Aimé Gruwez. «In de Puppen», Boterstraat. 2 kleine RondeRaph Tailor, Boterstraat, 12, een golfbroek. waarde 150 fr.Café UniverselStatie straat. 3 kleine RondeHuis Vanlede. Boterstraat, 6, een prachtuurwerk. 4 kleine Ronde Bij Pascal Pannecoucke, Boterstraat,. 23. golfbroek, waarde 150 fr. 5 kleine Ronde: In 't Compas bij Vanhove, Sta tiestraat. Alleen de offieiee.e auto's zullen geduld worden m de Statiestraat. De verzorging is alleen toegelaten op de Maloulaan en Veurnesteenweg. Op Maandag 22 Oogst 1938. om 4 ure namiddag -not. voor.aïle Beginnelingen aw r rank Prijzen en Premiën 500 Frank 60 kilometers goede baan. Om 2 ure beneden de 18 jaar.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6