Koloniale Loterij Cinema Coliseum n.v. Le Diamant Tragique Cow BoyMillionnaire Een Toeristische Tentoonstelling te Yper De Feestelijkheden der Kaai 3 DE NOODLOTTIGE DIAMANTEN LA BERCEUSE DES DOUZE MAMANS Cewestelijke Prijskamp voor Bokken en Geiten Door toedoen van het Ministerie van Verkeers wezen werd hier te Yper, in de voltooide boven zaal der hallen, een toeristische tentoonstelling ingericht met het doel, bij middel van enkele toeristische affiches en vooral van een prachtige reeks diorama's en foto's en ook nog ander pro pagandamateriaal. de voornaamste steden en merkwaardigste bezienswaardigheden van ons land beter te leeren kennen en de bezoekers alzoo aan te sporen meer en meer in België te reizen. De plechtige opening dezer tentoonstelling had Vrijdag laatst, 12° dezer, te 3 u. namiddag plaats in aanwezigheid van de Heeren Van Hove, inspecteur bij het Ministerie van Verkeerswezen en afgevaardigde van den Heer Minister Marck; Heddebault, secretaris van den Dienst voor Toe risme Vanderghote, burgemeesterLemahieu en Delahaye, schepenen Seys, gemeenteraadslid; Vandromme, burgemeester van Westoutre Arm. Donck. Aimé Gruwez en nog tal van andere vooraanstaande personen. De Heer burgemeester hield er volgende aan spraak Mijne Heeren, Het was voor mij een zeer groot genoegen te verne men dat het Ministerie van Verkeerswezen besloten had eene toeristische tentoonstelling te Yper in te rich ten. Ik ben dan gelukkig den Heer Van Hove, Inspecteur bij bovengemeld Ministerie, welkom te heeten en hem te bedanken aanvaard te hebben de opening dezer toe ristische tentoonstelling te willen doen. Ik bid U, Heer Inspecteur, den Heer Minister van het Verkeerswezen te willen bedanken voor zijn zeer lofwaardig initiatief en voor de sympathie die hij zoodoende voor Yper heeft laten blijken. Ik zou aan mijnen plicht te kort blijven indien ik hier niet een bijzondere hulde stuurde aan Heer Hedde bault, die op zoo perfekte en volmaakte wijze die ten toonstelling op touw heeft gezet. De aanwezigheid op deze plechtigheid van vele voor aanstaande personaliteiten zoowel van Stad als van het omliggende, is het bewijs van het behang dat door hen aan de zaak van het toerisme gehecht wordt. Het toerisme is inderdaad voor een land eene groote bron van welvaart en voorspoed, die zich niet alleen lijk uitstrekt tot, enkele bevoorrechtigden maar wel tot alle standen van de bevolking en alle takken van de landelijke bedrijvigheid, da,nk aan het inbrengen van vreemde kapitalen, dank aan hunne verdeeling tus- schen alle neringdoeners en ambachtslieden, heeft het toerisme eenen bij uitstek gunstigen weerslag op de algemeene economie van het land, maar voorziet ook rechtstreeks in de nooden van den middenstand en van de werkende klas. Voor onze Stad ook, die ten gevolge van den wereld oorlog een hoog internationaal moreel standing bereikt heeft, die jaarlijks duizenden en duizenden toeristen en nieuwsgierigen naar hare ongeëvenaarde oorlogsher inneringen, hare vermaarde merkwaardigheden en bij zonder natuurschoon aanlokt, is het toerisme voor de economische heropbeuring van onze Stad en van ons gewest een factor van overwegend belang. Wij zijn overtuigd dat deze tentoonstelling de uit breiding en de ontwikkeling van het toerisme naar België en als niet te ontkennen gevolg van het toerisme naar Yper en het Ypersche in groote mate zal bevoor- deelen en zoodoende in den economischen nood van onze bevolking verhelpen. Ik bid U, heer Inspecteur, de Toeristische Tentoon stelling van Yper te willen open verklaren. De Heer Van Hove, inspecteur bij het Minis terie van Verkeerswezen, antwoordde als volgt Mijnheer de Burgemeester, Mevrouwen, Mijne Heeren, Door den Heer Minister Marck afgevaardigd op de openingsplechtigheid van deze tentoonstelling, heb ik de eer en het genoegen den Heer Burgemeester en het Stadsbestuur van leper te bedanken om zijn welkom- groet en gulhartig onthaal. Doch vooral bedank ik hen om de spontane mede werking die zij den Dienst voor Toerisme bij het Minis terie van Verkeerswezen hebben verleend in het op touw zetten van deze actieve propaganda ten voor- deele van het belgisch toerisme. Hef belang van het toeristenverkeer in ons land wordt algemeen onderschat omdat het niet mogelijk is een juiste statistiek van den toeristenhandel op te ma ken, doch algemeen wordt door onze economisten en theoretici erkend dat deze vereenigde belangen een grootén factor van ons economisch leven uitmaken immers, door het toerisme komen groote kapitalen in omloop, wordt nieuw leven geschept, en het grens- en internationaaltoerisme vormen een bron van inkom sten die een aanmerkelijken terugslag heeft op onze handelsbalans. Dag bij dag wordt de economische strijd heviger en worden de belemmeringen van allerhanden aard, op internationaal gebied, zoo groot dat het ons noodzake lijk scheen door en door onze bevolking te bewerken en voor ons toerisme te winnen, met haar beter ons land te doen kennen. Het is een juweel op toeristisch gebied door zijn mooie landschappen, door zijn kuur oorden en badplaatsen, door zijn ongeëvenaarde kunst steden, door zijn wereldberoemde musea. Onze landgenooten kennen niet genoeg dit patrimo nium. waarop wij terecht bogen en dat zoovele vreem delingen van heinde en verre komen bewonderen. Zelfs is het droevig te moeten vaststellen dat menigeen van ons naar uithpemscfyen bodem afreist om merkwaardig heden te bezichtigen die evengoed in ons land te vin den zijn. Met het oog op een degelijke publiciteit werd" in me dewerking met de V.V.V.'s en de groote centra een puik materiaal aangemaakt, waarmede wij van nu af eene doeltreffende propaganda kunnen maken, niet alleen hier te lande maar ook in het buitenland. Wij zullen niet ophouden op den zelfden nagel te ha meren Belgen bezoekt uw mooi land gaat eerst op reis in uw eigen land Onze nijveraars zeggenom werk aan net volk te verschaffen koopt Belgisch. Wij zeggen om den mid denstand te helpen, reist in België Daarbij mag niet uit het oog verloren worden dat de toeristische gedachte meer en meer tot de volksmassa en de burgerij doordringt en, voor deze toeristen, is het goedkoop leven alhier een niet te onderschatten factor. Hier doe ik graag een beroep op de leiders van onze jeugd. Door hun invloed beschikken zij over een ge weldige machtdat zij dus onophoudend de aandacht van deze leergierige jeugd op ons kunst- en toeristen- land vestigen. Uit deze jeugd moeten de toekomstige ceristen groeien die eigen volk en aard leeren kennen en waardeeren. leper heeft dit alles volkomen begrepen. Het is trou wens een groot toeristisch centrum met zijn slagvelden, de West-Vlaamsche bergen en bijzonder met zijn mach tige kunstgebouwen die terug, als bij wonder, uit den grond oprezen om te getuigen van een grootsch ver leden. En het volstaat, onder het zomerseizoen, op uw groote markt te komen om zich te vergewissen dat leper op de groote toeristische wegen ligt en een overweldigende aantrekkingskracht bezit. Dit hebben de Heer Burgemeester en zjjn medewer kers klaar ingezien en hebben dan ook spontaan hun medewerking verleend. Daarom bedank ik hen andermaal en wensch hun geluk omdat zij een der eerste plaatsen in onze toe ristische actie hebben ingenomen. Daarna werd de zeer interessante tentoonstel ling door de aanwezige overheden langdurig be zocht en ook gansch deze week kwamen de be zoekers uiterst talrijk op om eens deze mooie diorama's te bewonderen en meteen eens de nog maar onlangs voltooide bovenzaal der halle te zien. De toegang tot deze merkwaardige tentoonstel ling, die nog open blijft tot Zondag 21 Oogst, van 9 tot 12 en-van 14 tot 19 u., is vrij en wij raden al onze lezers ten zeerste aan niet na te laten er een bezoek aan te brengen. Maandag laatst werden er, door toedoen van eenige handelaars en herbergiers der Kaai. een reeks feeste lijkheden op die wijk ingericht, die wel van de schoon ste waren welke wij gedurende de verloopen Tuindag- wéek te aanschouwen kregen en die dan ook een over- grooten én welverdienden bijval kregen. De prijskamp in het lijnvisschen had machtig veel liefhebbers aangelokt en gaf dén volgenden uitslag Om 11 uur: Eerereeks: De beker der Centrale Brou werij werd gewonnen door de Maatschappij Hand in Hand van Zandvoorde (3 leden), 30 visschen wegende 914 grammen. Om 14 uurAlgemeene Prijskamp238 visschers 1® 540 gr. Coudeville Hippolyte, Zandvoorde. 2® 462 gr. Debeuckelaere Julien, Zandvoorde. 3° 434 gr. Baes Omer, Zandvoorde. 4"' 405 gr. Montagne Charles Le Brochet Argenté Roubaix. 5c 392 gr, Christiaens Henri Waterduivels Isegh. fj' 360 gr. Depreiter Abraham, «Waterduivels», Isegh. 7® 346 gr. Van Eeckhoutte Gustaaf, Akkerghem Gent. 8f 334 gr. Wouters Firmin, Zandvoorde. 9° 308 gr. Mouton Zenobie, Zandvoorde. 10® 299 gr. Decheiver Maurice, afzonderlijke, Yper. 11® 273 gr. Perneel Alois, «Waterduivels», Iseghem. 12® .258 gr. Lybaert Bernard, Akkerghem Gent. 13e 252 gr. Declercq Gustaaf, WaterduivelsIsegh. 14® 248 gr. Heinekens Georges, «Waterduivels», Isegh. 15® 247 gr. Verfaillie Edouard. Le Brochet d'Or», Lille. 16® 238 gr. Tiberghein Paul, «Les Amis Réunis», Roub. 17® 218 gr. Coussaert. Camille, «De Lustige Visschers», Yper. 18® 211 gr. Houthaeve Hilaire, «Waterduivels», Isegh. 19® 200 gr. Roelens Adolphe, WaterduivelsIsegh. 20® 196 gr Des.choemaeker Gustaaf, Le Poisson Rouge Roubaix. Prijzen van Yper 1-) Een vischroede ter weerde van 50 frank (voor alle Yperlingen), gewonnen door Maurice Decheiver, met 1 visch. wegende 299 grammen. 2) Beker voor afzonderlijken alleen gewonnen door Vanuxem Achille, met 7 visschen, wegende 143 grammen. Verscheidene Prijzen 1) V.erstkomende Maatschappijen: 1® Gent. Lijnvisschers Akkerghem. 25 fr. 2® Zandvoorde, Hand in Hand 15 fr. 3® Nieuwpoort. De Baarsvisschers10 fr. i) Meest getal visschen 1® Iseghem,' De Waterduivels», met 25 leden. 25 fr. bijkomende prijseen vischroede. 2® Zapjdvoorde, Hand in Hand met 19 leden, 15 fr. 3® Rousbrugge De Ware Lijnvisschers met 17 le den, 10 frank. 3) i Premiën voor vaandelsVeurne Iseghem Gent r— Zandvoorde Roubaix Yper (Fronthen- gels). i De beker der Voorzitters werd gewonnen door Mijn heer Henri Christiaens. «Waterduivels», Iseghem. Ook het zwemfeest, door de Ypres Swimming Club ingericht, ging door te midden de grootste belangstel ling., Het voor de gelegenheid mooi bevlagde schip 't Nieuw Yper van M. Vandeputte, lag dwars in de breedte der kaai. daar alzoo een schoon zwemdok vor mende waarin de verschillige wedstrijden betwist wer den, waarvan wij de uitslagen in onze zwemkroniek vermelden, en waar ook de vermakelijke eendenkoers plaats had. 's Avonds om 8 u. gaf de Liberale Harmonie, onder de leiding van haar chef, M. Christiaen Camille, een puik concert en deze welgeslaagde feesten werden be sloten met een prachtig vuurwerk dat van op het wa ter afgeschoten werd en terecht in den smaak der tal rijke omstaanders viel. De inrichters halen eere van hun werk en wij wen- schen «en dat zij op den ingeslagen weg zouden vol harden en ons telken jaar op zoo'n mooi feestje zou den vergasten. DEN 29° AUGUSTUS Trekking van de 8e Snede 1938 van de Koopt gauw uw Biljetten St Jaoobstraat, 30, IEPER - Telefoon leper 376 Zaterdag 20 Oogst, te 8 1 uur Zoadag 21 Oogst, te 11 u., te 5 u., en te 8 1 uur Maandag 22 Oogst, te 8 J uur De buitengewone boeiende, angstvolle avonturenfilms Als tweede groote film. de fransch gesproken, en gezongen MUZIKALE ATTRACTIE KINDEREN ALTIJD TOEGELATEN. gehouden te leper, op 10 Augustus 1938 O I. BOKKEN A. Volschotene 1. Marico Jules, Elverdinge2. Tandt Cyriel, Dikke busch 3. Kweeksyndikaat, Passchendale 4. Logie W®, Elverdinge. B. Vier- en Zestanders 1. Verstraete Henri, Bikschote 2. Leys Alois, Sint- Jan 3. Kweeksyndikaat, Passchendale. C. Met twee of zonder tanden 1. Depuydt Kamiel, Roesbrugge 2. Verstraete Henrj, Bikschote3. W® Bataillie, Passchendale4. Gryson Isidoor, Kemmel5. Lemaire Marcel, Kemmel D. Lammers 1938 1. Marico Jules, Elverdinge2. Dekein Remi, Pas schendale 3. W® Bataillie, Passchendale4. Kweek syndikaat, Passchendale 5. Bol Cyriel, Passchendale 6. Maddelein Theophiel, Boezinge', 7. W® Bataillie, Pas schendale 8. Vernieuwe Achiel, Haringe. II. GEITEN A. Volschotene 1. Marico Aimé, Elverdinge; 2. Thoma Kamiel, Bot- zinge 3. Vernieuwe Achiel, Roesbrugge 4. Buysse Eö- mond, Elverdinge 5. Peperstraete Leon, Roesbrugge 6. Vandamme Honoré, Boezinge 7. Vanoverberghe Alois, Boezinge 8. Marico Jules, Elverdinge 9. Van overberghe Jules, Boezinge10. Roelstraete Valeer, Roesbrugge11. Verwaerde Lydie, Bikschote12. W' Bataillie, Passchendale 13. Tandt Cyriel, Dikkebusch 14. Veracx Jeroom, Passchendale15. Sohier Remi, Roesbrugge16. Ledoux Achiel, Passchendale 17. Van- lerberghe Viktor, Passchendale18. Dekein Remi, Pas schendale 19. Dewyse Hektor, St Jan leper 20. Sohier Remi, Roesbrugge21. Durnez Henri, Bikschote22. Bulcaan Valeer, leper St Jan 23. Gryson Isidoor, Kem mel 24. Soenen Michel, Passchendale25. Depuydt Charles, Dikkebusch26. Delobel Julien, Elverdinge 27. Claerebout Gustaaf, St Jan leper. B. Vier- en Zestanders 1. Barbay Benjamin, Dikkebusch2 Capan Jules, Boezinge 3. Verhaeghe Hektor, Passchendale 4. Ghes- quiere Leopold, Passchendale 5. Hooghe Jules, Dikke busch 6. Haezebrouck G., Bikschote 7. Lesage Juliën, St Jan leper 8. Pittiloen Florent, Roesbrugge 9. Ver- beke Jules, Passchendale10. Titeca W®, St Jan leper 11. Vanaste Cyriel, St Jan leper; 12. Baert Julien, St Jan leper13. Knockaert Jeroom, Passchendale14. Cappelle Leon, Passchendale 15. Gadeyne Jules, Boe zinge. C. Met twee- of zonder tanden 1. Barbay Benjamin, Dikkebusch 2. Maddelein Theö- phiel, Boezinge3. Debreucq Jeroom, Elverdinge 4. Slosse Alfons, Roesbrugge5. Vernièuwe Jules, Roes brugge6. Baudrez Jules, Kemmel; 7. Degezelle W®, Boezinge 8. Verstraete August, Boezinge 9.. Bol Cy riel. Passchendale10. Roelstraete Valeer, Roesbrugge; 11. Bol Cyriel, Passchendale; 12. Deu Louis, Roesbrugge; 13. Vanoverberghe Jules, Boezinge 14. D.elcroix Theo phiel, St Jan leper15. Gadeyne Jules, Boezinge16 Demey Valeer, Passchendale 17. Bol Cyriel, Passchen dale. D. Lammers 1938 1. Ampe Reginal, Boezinge; 2. neblauwe Maurits, Passchendale3. Lemaire Jules, Elverdinge 4. Veracx Jeroom, Passchendale; 5. Levecque Edgard, Elverdinge; 6. Keyaerts Jozef. Passchendale7. Moerman Maurits, Passchendale8. Ledoux Achiel, Passchendale9. Pe perstraete Leon. Roesbrugge 10. Marico Jules, Elver dinge 11. Buysse Edmond, Elverdinge; 12. Vernieuwe Achiel, Haringe13. Peperstraete Leon, Roesbrugge 14. Deneudt Gerard, Passchendale 15. Platteeuw Henri, Passchendale 16. Durnez Henri, Bikschote 17. Madde lein Theophiel, Boezinge18. Seynhaeve Henri, Pas schendale 19 Leys Alois, St Jan leper20. Vanaste Constant, St Jan leper;. 21 Lemaire Cyriel, Dikke busch 22. Soenen Michel. Passqhendale23. Soenen Michel, Passchendale 24. Delcroix Theophiel. St Jan leper 25. Baudrez Jules, Kemmel26. Gotelaere. Boe zinge 27. Bol Cyriel, Passchendale. III. GROEPEN A. Groote dierenBok en 5 Geiten Kweeksyndikaten 1. Roesbrugge 2. Elverdinge 3. Dikkebusch 4. Passchendale 5. St Jan leper 6. Passchendale 7. Bikschote. B. Kleine dierenBoklam en 3 Geitjes Kweeksyndikaten 1. Elverdinge 2. Passchendale 3. Boezinge 4. Passchendale 5. Roesbrugge 6. Passchendale. IV. KAMPIOENSCHAP A. Bokken 794 - Max aan Marico Jules, Elverdinge. B. Geiten Marico Aimé, Elverdinge.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3