VEL OS PORT Gemeente Voormezeele YPERSCHE VOETBALKRONIEK geven, veel van zijn faam zou verloren hebben en dat hebben wij hem ten andere ook gezegd, maar wij wis ten niet, van bij onze thuiskomst, Storme zoo diep tegen den grond gesnakt te vinden. t Is misschien wel dat de verbeelding van de men sehen. die er niet bij zijn om te weten wat er op de Cols kan afgezien worden, zoo ver van de werkelijkheid en de waarneid ligt We kunnen maar moeilijk dat formidabel werk ver geten dat hij op het laatste van den derden rit heeft verricht, maar 't mocht niet geweten worden omdat het door het reglement verboden werd Onze renners waren op dat moment onwederroepe- Ijj.k geklopt en er bestond maar weinig kans dat ze met gevulde zakken naar huis zouden komen en omdat ze van koersen een beroep hebben gemaakt, zagen ze naar een andere manier uit om wat geld te verdienen. Daar om dat er besloten werd van Mersch, die eerste stond m het klassement en voor hetzelfde merk reed als de Belgen, te helpen en te steunen. Tijdens het afdalen van den Bernardino brak Mersch zijn frelns zoodat hij veel tijd verloor op Canavesi die tweede stond in het klassementStorme bleef bij Mersch en in de 20 laatste -kilometers die plat waren, is hij met Mersch in 't wiel letterlijk naar de meet ge- vlcgen, en dien avond is de Luxemburger bij Storme gegaan om hem te zeggenzonder u had ik zooveel achterstal dat ik mijn trui kwijt zou geweest zijn. Wij halen dit niet aan om de opgave van Storme !e trachten te verbloemen of om een zwarte plek te trach ten wit te wasschen, maar alleen maar om te betoonen dat. Storme nu juist alles heeft om een groot ronde man te worden uitgenomen. een honderdste part van de nijdigheid waarover Felicien Vervaecke beschikt •Zijn karakter is te week en zijn wil niet hard genoeg! Want wij vernamen door Sport Zurich dat hij op den top van den Gothard maar 15 min. achterstal had, wat dus nog geen reden was om op te geven hij ver- rechtvaardigt zich met te zeggen het draaide al voor mijn oogen en ik durfde niet naar beneden gaan, waar op wij zouden willen zeggen kondet ge niet rap dalen dan maar op 't gemak en spijts alles trachten te Sierre toe te komen. Maar de groote fout die hij beging, is van zich niet genoeg te hebben voorbereid, want als ge de pretentie wilt hebben van de vlagge van een natie te kunnen rechthouden moet gij u ook opofferingen kunnen ge troosten En nu zal men 't wel begrijpen waarom ik het na zijn overwinning in Parijs-Roubaais op het gemeente huis te Nieuwkerke zei, dat wij niet zoo erg te vinden waren met die blommekens die rond zijn kop werden gevlecht En juist lijk wij sommige menschen niet konden vol gen die hem vroeger op.den toren van de kerk hadden gewild, gaan wij niet mee met diezelfde menschen die hem nu zoo laag tegen den grond snakken. Want spijts we hem gezegd hebben wat hij diende te weten, blijven wij evenveel vertrouwen hebben in zijn groote kunde en 't is misschien wel omdat hij te rijk is aan kunde dat hij zoo arm is aan wilskracht Maar met hetzelfde betrouwen dat wij, na een slechte periode, in Capoen en Woets blijven gelooven, met dat zelfde betrouwen blijven wij bij Storme staan. Albert Bafcop. Het verloop der verscheidene wedstrijden dezer week heeft ons ten zeerste kunnen boeien, eerst en vooral omdat de Ronde van het Noorden ons tal van aange name verrassingen bracht, die Fonten Ghesquière na der naar de leiding van het klassement opvoerden, zonder dat hij er evenwel in gelukte de leiding aan zijn fabrieksmerk te kunnen bezorgen. Nadat hij prach tig een rit in de wacht had gesleept, kon men zich wel vergewissen dat de strijdlustige Ghesquière het zoo maar niet ging laten en na den rit met aankomst te Rijssel, kon men het luidop vernemen van Fonten Wie morgen niet meegaat, blijft daar, maar demareeren zal ik van in den aanzet». De 5' rit van Dieppe naar Boulogne werd gewonnen door Defoordt vóór Mareellac en Omer Thys. Voor hem geldt dezelfde reden als voor Fontenonkans ge durende de eerste ritten was de schuld dat ze nu hun eigen kans niet meer konden gaan. In dezen rit mocht hij achter zijn stalgenooten niet gaan die voorop lagen hij eindigde 18" In den 6" rit van Boulogne naar Rijssel ontsnapte de franschman Legrand samen met Hubatz en Perickel en de Belg had dit trio wel wat onderschat want ze konden de vluchtelingen ter aankomst slechts tot op 2 minuten bénaderen, zoodat Legrand aldus met zijn overwinning in dezen rit, tevens de leiding kreeg. En eindelijk de krachttoer van onzen Fonten die woord had gehouden te Rijssel en vanaf den aanzet dè laatste kans waarnam om Thys Omer de leiding te kunnen bezorgen. Van meet af ging het in razend tempo, en vanaf Roubaix waren reeds de 3 Nordisten Ghes quière, Defoort en Thys afgescheiden, om niet meer vervoegd te worden. Op het laatste moest er altijd ge wacht worden naar Thys die niet meer meekon, en ook Defoort was zoo afgemat dat hij Fonten zelfs de repliek niet kon geven in den sprint. Fons, die de opening van zijn Café denzelfden avond indachtig was, haalde er een mooie zege. met een 60 tal meters voorsprong op André Defoort. De laatste kans voor Nordiste was ver keken, want slechts 1 minuut later kwam Legrand reeds binnen. Toch had Fonten de 10" plaats veroverd in de alge- meene klasseering, wat heel mooi is te noemen, ge zien hij méér dan één uur achterstal boekte vanaf den eersten rit. Jammer echter voor Emiel Decroix, die tot opgave gedwongen werd, en over wie we een speci aal woordje willen zeggen. Miel heeft geen kans dit seizoen, en nadat hij een ziekte had doorgewroet, en gedurende de schoonste dagen moest thuisblijven en een schoon deel van zijn verworven forme inschieten, kwam de onkans zich nogmaals ermee moeien. Toch zal Miel eerstdaags nog van zich laten hooren. want zoo vergaat dit taaie ras niet. De einduitslag1. Legrand Julien 37.40,402. Thys Omer (B.) 37.44,26; 3. Dufromont (B.) 37.44.47; 4. A. Defoort (B.) 37.52,53 5. O. Pyncket B.> 37.55.06 6 Loopmans iB.) 38 17,15; 7. Marcelack 38.18,00; 8. Co- dron 38 22.55 9. Janssens (B.) 38.33,48 10. A. Ghis- quière (B.) 38.51,07. De Ronde van Zwitserland, waarvan de belangstel ling aan het tanen ging sedert de opvallende meerder heid van Valetti en de minderwaardige prestaties van onze vertegenwoordigers, is geëindigd met de zege van den Italiaan Valetti zooals algemeen verwacht. De rit van Sierre naar Fribourg aiover den Col du Sillon. zag de zege van Zimmermann den Zwitser, die Del Cancia en Valetti vergezellende het hoofdpeloton wijd vooruit liep. Demondt eindigde 15e, Vlaeminck 16-, Hendrickx 18* en de anderen ver achter. Lucien Storme, die reeds reserve werd aangeduid voor de Fransche Ronde, had ongelijk zich te leenen aan het verlangen om op te geven, omdat zulks een heel slechte noot beteekent voor een Rondeman. Albert Bafcop. die voor Sportwereld deze Ronde volgtfe, heeft dan ook zijne woorden van teleurstelling niet gespaard, en ons dunkens zal Storme het geweer beginnen van schouder te veranderen, en niet meer trachten op piste eenige centen vergaren terwijl zijn eer en fortuin op de baan beschoren liggen. Vlaeminck was een teleurstel ling,- en alleenlijk op eenige bergen kon hij zijne klim merskwaliteiten vertoonen. Toch kan het er bij nie mand uit dat Lucien geen Rondeman is, en de reden van zijn slecht rijden moet voorzeker gezocht worden in het feit dat hij te uitgerust aan den start kiyam. L Van Fribourg naar Genève was de zege aan Demondt. dit was de eerste zege der Belgen, en wel een volledige, gezien Vlaeminck 2- en Hendrickx 3 werd Later werd Vlaeminck gedeklasseerd. en naar de 7' plaats ver wezen. De rit van Genève naar Bienne was voor Nuens, den Luxemburger, die wegliep en prachtig aan de aanval len van Valetti weerstond. Het weze gezegd dat in het klassement de Luxemburger geen onmiddellijk gevaar beteekende voor den Italiaan, anders zou het voor zeker geen zoo zoetjes zijn afgeloopen. Del Cancia be haalde de 2en Egli de 3" plaats. Vlaeminck behaalde de 15-. Hendrickx de 16- en Demondt de 19" plaats. De laatste rit werd gewonnen door Perret. die Blat- man. Buckwaider. Egli en Nivergeldt klopte. Hier ook werd het mode dat het allen Zwitsers waren, die in den iaatsten rit op kop kwamen. Met Bula. Amberg en Ott was de serie kompleet, en aan de Franschen moeten de Helveten dus niet meer leeren. Ze gevoelen ook aan het hart wat het is den Iaatsten rit op kop te eindigen. Einduitslag: 1. Valetti. 48.11,18; 2. Mersch, 48.24,05; 3. Canavesi. 48.28,23 4. Leo Amberg. 48.29.25 5 Del Cancia, 48.31,13 6. Zimmermann. 48.31,23 8. Hendrickx, 48.35,42 15. Frans Demondt, 49.00.33 18 Lucien Vlae- mynck, 49.16.52. De lr Belg is dus Hendrickx en dan nog op de 8' plaats, wat niet strookt met de verwachtingen die wij koesterden in onze landgenooten Demondt was 15" en van Frans kan gezegd worden dat. spijts hij misschien als de minste werd aanzien, hij toch eer heeft gedaan aan zijne verbintenis van goed te rijden. Lucien Vlae minck heeft ontgoocheld zooals we hooger zegden, maar zal zich wel weten te hervatten. Jammer echter van Deltour die kans had om een mooie eereplaats te be zetten. En nu komen we terug in het rijk der Kermiskoersen, waar het alle weken in minstens 10 plaatsen volop ker mis is voor de renners, die een schoonen stuiver kun nen opzij leggen. In de verleden week zagen we dan ook in Kortrijk Frans Van Hasselt een deel van die koek meeschaven. Hij won prachtig in den Grooten Prijs van de Groeninghestede vóór Deloor Alfons en Albert Franken, die stilaan zijne forme van weleer terugkrijgt. In Hollogne aux Pierres won Neuville in kampioe nenstijl en de Waal heeft, naar de laatste berichten, daardoor en ook door zijne schoone perstaties in de Fransche Ronde zijne plaats verworven voor het We reldkampioenschap. Hi.i won prachtig vóór Dignef, die zonder veel gerucht zijn deel eereplaatsen weet te behalen. Masson was er ook bij en alles schijnt erop te wijzen dat Emiel het naaste seizoen de beste Waal zal zijn. en misschien nog beter dan zijn vader ooit heeft geweest, en nochtans de ouderen weten wel dat de taaie van Bierset nog de eerste de beste niet was en dat de Pelissiers er alles van wisten in den tijd. Zondag was het in leper te doen. Een mooie koers, prachtig gelukt, zoowel van deelnemers als van pu bliek. Was men het zeker van het tweede, voor het eerste werd er eenigszins gevreesd, omdat benevens leper, ook de Groote Prijs van Lokeren werd geloopen, Brussel-Hozémont en de Groote Prijs van Turnhout, en hier gold dus de spreuk dat alle hagen wind vangen. Toch werd het een succes, in den overtreffenden trap. Volk zooals nog nooit werd gezien en 45 deelnemers en dan nog van de beste. Wanneer men een Romain Maes, Rebry. Van Overberghe. Declercq, Clayes, Demolder aan den start ziet verschijnen, die het opnemen tegen onze lokale en gewestelijke kleppers, waartusschen Del- chambre zijn debuut doet bij de profs, kan dat nog al tellen. De wedstrijd zelf was één brokke sport. Van het begin af zetten de lokale renners Woets en Capoen het op een loopje en namen geruimen voorsprong, voor dat ze bijgehaald werden door Maes, die in de helling van Wytschaete zelf voorop geraakte. Nadat hij alleen een 300 tal meter had genomen, en eenige krachtin spanningen van het peloton had "-ereischt, werd hij dan nadien zelf gelost, nadat de lokale krachten als Woets en Capoen in den achtergrond waren verzeild, samen met Miel Decroix die door misverstand werd gelost, doordat David óp kop van hun groepje zat. en de voortijlende groep niet kon bijhouden. Capoen loste in den bergop van Kemmel naar Wytschaete en ver dween van het tooneel. Fonten Ghesquière, groote fa- vori. gaf op begin der 3' groote ronde. Ons inziens had hij te veel gevergd Na zijn lastige Ronde van het Noorden, die slechts 's Zaterdags eindigde, en na de opening van zijn café. kon er bezwaarlijk nog van koersen gesproken worden. Toch zien we Fons binnen eenige dagen terug aan den slag om de forme niet te verliezen. Om nu tot den koers terug te keerenbinst de kleine ronden ontvluchtte Beni Christiaens de groep, en hoe ook een allesgevende Hendrickx samen met Stayer Seynaeve zich inspanden om hem terug te krij gen, alles te vergeefs, want de hulp ging alleszins van Van Overberghe niet komen, die een streekgenoot en Kameraad is van den Bellegemnaar. Christiaens eindig de dus als grooten overwinnaar, en de Groote Prijs dient, gezien zijn grooten toeloop van volk, zijn in richting en zijn belangstelling vanwege de renners terug de plaats veroveren die hij éénmaal bezat. Dit zal de Gemeentelijke Overheid genoeg hebben kunnen besta tigen. Uitslag1. Christiaens Georges, 140 km. in 4 u. 09 m. 2. Hendrickx Remi, op 50 seconden 3. Van Overberghe, op 1/2 lengte 4. Volcke 5. Desmet Kamiel, op 1 m. 30 6. Declercq Noel, op 2 m. 10: 7. Seynaeve, op 1/2 wiel; 8. Duquenne9. Depoortere Richard, op 3 m. 15 10. De Walsche. op 5 min. 10; 11. Vandenbroucke Albert 12. Denys 13. Clement, ver 14. David 15. Van Ise- ghem i 16. Woets17. Verbeke18. Bekaert Albert 19. Delepeliere20. Desmet Gerard. De Groote Prijs van Turnhout werd veroverd door Braspenninckx, die den regelmatigen kermiskoerser Van Hasselt nipt wist te vloeren. Valentijn werd derde en Torfs. die zich geducht aanstelt, en gewis in de Ron de van het Westen van zich zal doen spreken, vierde. Lokeren, stad van kampioenen, als Van Rumst in het voetloopen en Deneef in het wielrijden, gaf ook ziin jaarlijkschen Grooten Prijs. Het was een gelegenheid te meer voor Alois Debruyne, die dit jaar reeds ver scheidene schoone eereplaatsen behaalde, deze maal een eerste binnen te rafelen vóór Frans Bonduel op 100 meter en Grysolle op 1/2 lengte van deze Iaatsten. Brussel-Hozémont kwam te beurt aan Masson die het wist bol te werken om Dignef te ontvluchten en 3 mi nuten 20 seconden vóór te loopen. Adam werd 3", Gyse- linck 4" en Vandenbossche Leopold 5®. De Drie Zustersteden, die destijds een klassieke wed strijd was, waaraan véél geld en tijd werd besteed, en die altijd een schoone deelnemerslijst kon boeken, werd sedert een paar jaren terug op de lijst geplaatst, maar sedertdien werd het nooit meer het succes van weleer. Ditmaal scheen daarmee afbreuk gedaan te worden, daar niet min dan 124 renners hun inschrijving hadden gestuurd. Slechts 37 kwamen echter op. en nogmaals kan men bestatigen hóe sommige inrichters er een methode op na houden, hetzij met namen bij inbeel ding in te schrijven, ofwel met renners hun toetreding te vragen op oogenblikken die er niet toe geschikt zijn. De renners geven dan onbedacht hun toestemming en later zien ze eerst in dat zij hun verbintenissen niet zullen kunnen nakomen. Zoo zagen we dit dan ook gebeuren met de Drie Zustersteden. In elk geval Al- bert Rosseel zal er niet te kwaad om geweest zijn, ge zien hij den palm der zege naar Lauwe wist mee te brengen. Het is dén eersten sedert hij prof is. en het zal voorwaar voor die schoone belofte den Iaatsten niet zijn. UitslagI. 'Albert Rosseel, 225 km. in 6 uur 25 min. 2. C. Lauwers, op 20 sec. 3. Deloor Alfons, op 53 sec. 4 Soiessens5. M. Claeys 6. R Maes; 7. Hardiquest, op lm 95 8. Tersago 9. Windels10. Clautier, op 2 m. Het Kriterium van Herve werd gewonnen door Kint, die een Loncke. Hamelrijck. De Caluwe en Toubeau wist te vloeren. Marcel is ook ten volle in forme, en de Ronde van Frankrijk heeft den kerel van Sweveghem veel bijgebracht. Nog lang in dit seizoen zal men van K:nt hooren spreken. In Beverloo had men Maandag ook een Grooten Prijs ingericht en Frans Van Hassel vond de gelegenheid om den 1' prijs te veroveren voor den lokalen Raeyen en Pieter Vermeiren die dus reeds in de kategorie der Bercepsrenners bezig is naam te verwerven. Wilrijk was ook een dezer gemeenten van het Ant- werpsche waar de sport steeds hoogtij heeft gevierd. Zoo herinneren wij dat een Voorspoels, Soetewey, en andere Hellemansen in die streek destijds onklopbaar waren. Nu was Albert Francken van Westmalle de over winnaar, vóór Julien Demolder van Veurne die 3 maal wegliep en terug bijgehssld werd. sndendriessche Roger werd 3' en Torfs werd 4" op 25 seconden. DE ONAFHANKELIJKEN In die kategorie is het al Depredhomme dat de klok slaat. Zondag trad hij op in Sart Dames Avelines, waar Leon Braeckeveldt woont, en schaafde er de eerste plaats vóór Bricard, Jacquet, Docquier en Van Laet- hem. De Omloop der Drie Provinciën werd insgelijks zijn prooi, en we kunnen het vast en zeker gelooven als we lazen in de dagbladen dat Prosper het op een wedding had gegooid om 10 Palmen te veroveren dit seizoen. Hij is goed op weg, en alles schijnt te wijzen dat hij in den Omloop van het Westen, waar hij naartoe is, bekwaam is zich eervol te plaatsen. De uitslag1. Depredhomme, 175 km. in 5 u. 6 2. C. Verschueren. op 1 lengte 3. Menoë 4. Trekels5. Dhont. op 50 meter6. J. Mertens 7. Jacobs 8. Mees ters 9. Van Dyck 10 J Vercammen. In Selzaete won Michel Remue, en niemand zal daar voor wel verwonderd hebben opgezien alswanneer men de bereikte uitslagen van Michel bij de Juniors nagaat. Immers deze machtmensch is tot alles bekwaam, maar wat ons treft, is dat zoowel de tweede als de derde, Vandemeerschout en Masquelier, versche onafhanke- lijken zijn. Zou daar een inzinking plaats vinden, waar naar de Oud-Juniors gretig loeren om hun slag te slaan In elk geval is het er niet pluis, en van beloften- gesproken ze zijn er bijna zoo raar als de blauwe hon den. De uitslag: 1. Michel Remue, 120 km. in 3 u. 10 2. Van den Meerschout, op 2 1.3. Masquelier, op 40 sec. 4. Debacker Achiel, op 50 sec. 5. Deraes 6. Dick R. 7. Schellinck 8. Depestel. DE JUNIORS doen ook hun oogst op en schier alle dagen moeten ze ergens optreden. Zoo zagen we Van Overloop, die een belofte is, welke we konden bewonderen in leper, nog maals de zege behalen in den Grooten Prijs van Halen, en er 's anderendaags nog deze bijvoegen van Meirel- beke. Dit is zijn zeventiende zege en wellicht iets eenigs voor een knaap van 19 jaren. Houdt dien knaap maar goed in het oog we moeten waarlijk terugkeeren naar den tijd van Deolet. om zijns gelijke te vinden, ten ware Malbrancque die zijn twaalfde zege wist binnen te pal men. met hem gelijken tred zou houden. Maar we be twijfelen of de Wynendaelenaar over zooveel kwali teiten. zoo fond als koersdoorzicht zou beschikken of de St Niklaasnaar. In elk geval twee schoone typen, en die de kategorie van de onafhankelijken niet alleen lijk niet zouden ontsieren, maar waarmede deze ten volle zouden af te rekenen hebben. De Wynendaelenaar won te Rumbeke waar hij zich de weelde veroorloofde Eugeen Vandenbossche te klop pen en was het maar met het half wieltje, het was toch juist genoeg om zijne elfde zege te boeken. Zijn twaalf de behaalde hij in Thourout, waar hij plat viel in de laatste 3 kilometers. Doch een fiets stond gereed en hij liep nog prachtig het peloton in en vloerde alleman in den sprint. In Kortrijk won Albert Ramon van Brugge, met zijn stadsgenoot Eeckhoudt op de tweede plaats. In al deze koersen had Pol Salomé maar weinig kans, en alleen lijk in Kruishautem kon hij zich elfde plaatsen. Regel matig, als de onkans zich er niet mee moeit rond de 10'' plaats, maar verder, den Iaatsten sprong naar de allereerste mist Pol nog. Het zal voorzeker dit seizoen niet meer zijn, maar dat hij kan, hebben wij genoeg kunnen bestatigen. Wachten zal de boodschap zijn, en wellicht brengt een nieuw seizoen, een gansch ver nieuwd rennersleven voor den braven Pol, die zich oefende als niet één, en alleszins de vruchten ervan vroeg of laat moet plukken. SPRINTER. Op Maandag 22 Oogst 1938, om 4 ure namiddag GROOTE VELOKOERS voor alle Beginnelingen 500 Frank Prijzen en Premiën 500 Frank 60 kilometers goede baan. Om 2 ure Velokoers voor de Parochianen beneden de 18 jaar. Bij C. S. Y. Het bestuur van C. S. Y. heeft het genoegen het ge achte Ypersch publiek te melden, dat er zitplaatsen aangebracht zijn in de tribuun van het voetbal terrein,. Augustinusstraat. Deze zitplaatsen worden beschikbaar gesteld Aan 2 fr. voor de matchen van Tweede Afdeeling. Aan 1 fr. voor de matchen van lagere Afdeeling. De prijs der staande tribuunplaatsen bedraagt I fr. voor de matchen van II" Afdeeling 0.5G fr. voor de matchen van lagere afdeeling. Tribuun abonnementen zijn verkrijgbaar bij den Heer Van Neste, Groote Markt. Het Bestuur. TENNIS Madame HEURSEL finaliste du simple dames - Série B. au Tournoi du Zoute. Comme chaque année les Tournois du Zoute ont été la compétition de la saison la plus disputée sur notre littoral. Aussi est-ce avec satisfaction que nous enregistrons une victoire West-fiamande avec l'Yproise Madame G. Heursel. f Performance d'autant plus remarquable que ce tour noi est international. Voici les résultats techniques Au premier tour M- Heursel bat M"'-.' de Broqueville par 6-0. 6-4. Au deuxième tour (quart de finale) M- Heursel bat Me"« J. Brison, par 6-3, 6-4 Au troisième tour (demi-finale) Mr Heursel bat M"11" M. Koetlitz par 6-2. 6-3. En finale i M< Heursel bat Miss M. S. White, par walk over. II convient de rappeler que Tan dernier encore lh joueuse Yproise était en série C.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6