ALLERHANDE NIEUWS Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Stand van Yper UITSTAP NAAR DE PANNE EXCURSIETREIN tegen zeer verminderde prijzen HEILIG - BLOEDSPEL TE BRUGCE HANDBOOGSCHIETINCEN ONZE SCHEEPVAART 1PER. Erge val. Zaterdag morgen, ropd 11 kwam de 24 jarige Mane Maurice, van Ziilebeke per moto van de Meenenpoort naar de Bascule gereden. Rechtover de Garage Devos en Dewanckel wilde hij een wielrijder vermijden, doch gezien het druk verkeer dat aldaar op dit oogenblik heerschte, kwam hij ten gevolge der gemaakte zwenking terecht op een stil staande auto. De motorijder viel zwaar ten gronde er werd bewusteloos door toegesnelde voorbijgangers op genomen. Een bijgeroepen geneesheer deed het slacht offer overbrengen naar de kliniek der Zwarte Zusters, waar vastgesteld werd dat hij over gansch het lichaam gekneusd en ook nog ernstig aan arm en schouder ge kwetst was. De rijkswacht kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. Dronkaard. Maandag laatst, een weinig na 11 u. 30 s avonds, op de Groote Markt, ontmoetten de van dienst zijnde politieagenten zekeren Penninck Cyrille, van Herseaux. die zoodanig bedronken was dat hij schier op zijn beenen niet meer stond. De politie oordeelde het dan ook voorzichtig den bacchusvriend voor een nacht in het droge te steken. ZILLEBEKE. Erge botsing. Zondag morgen had er langs de baan van Yper naar Meenen, nabij het ge hucht Kanon i. een erge aanrijding plaats, tusschen twee fransche auto's, waarvan de eene gevoerd was door Pottier Fernand, 43 jaar oud. van Rijsel, en de andere door Duquenne Edouard, van Roubaix. Beide automobilisten waren vergezeld van hunne vrouw. Door het geweld van den schok waren de auto's zoo danig deerlijk gehavend dat het een wonder heeten mag dat er daar geen menschenlevens te betreuren zijn. Geburen en voorbijgangers snelden dadelijk toe om de gekwetsten hunne hulp te bieden en uit de vernielde rijtuigen te bevrijden. Mevrouw Braeckman Elvire. 40 jaar oud, had een hersenschudding opgeloopen, ter wijl haar echtgenoot Pottier Fernand verscheidene ver wondingen bekomen had die gelukkiglijk van geen te ernstigen aard zijn. De 36 jarige Vermeersch Germaine, echtgenoote Duquenne, was eveneens over gansch het lichaam gekwetst. De gekwetsten werden dadelijk naar het O. L. Vrouw hospitaal van Yper overgebracht, alwaar zij verscheidene dagen ter behandeling moesten verblijven. WESTOUTER. Auto-ongeval. Donderdag van de verleden week. rond 6 u. 30 's avonds, had er op de baan naar den Zwartenberg een aanrijding plaats tus schen de auto van M. Maertens Emile, van Meteren, die, vergezeld van zijn broeder Roger en diens vrouw, van den Meulhoeknaar het Kruis van Poperin- ghe gereden kwam, en een camionnette, bestuurd door Pinnoy Bernard, die een' zijweg uitgereden kwam juist op het oogenblik dat Maertens een stilstaande vracht auto wilde voorbijsteken. De autovoerder Maertens poogde nog de aanrijding te vermijden door naar rechts te rijden, doch Pinnoy kon niet tijdig meer stoppen en zijn wagen botste alzoo op het achterste deel van den personenauto. Maertens Emile had den rechter schou der gebroken en was nog aan het gelaat en de beenen gekwetst, terwijl zijn broeder en diens echtgenoote min der erg gewond werden en na eerst in een naburige herberg verzorgd te zijn geweest, huiswaarts konden keeren. KOMEN. Verkeersongeval. Vrijdag avond had er op de baan naar Deulemont, aan het kruispunt der wijk Bellevue een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door M. Ferrant, van Wervick, en den motorijder Van Ackere Henri, 45 jaar oud. van Wytschaete. Deze laatste werd met geweld ten gronde geslingerd en door toegesnelde personen in be- wusteloozen toestand in een naburige woning binnen gedragen. Een geneesheer bracht het slachtoffer, gezien zijn ergen toestand, dadelijk naar het gasthuis over. Auto in de gracht. Dinsdag namiddag kwam La- coutere Emilfe, van Meteren, in gezelschap van zijn broeder Lionel per auto uit de richting van De Witte Duif» naar den Rijselsteenweg gereden. Gekomen rechtover den winkel van M. Lewyllie, verliet de auto opeens de baan en bolde de gracht in. Door den schok werden de twee inzittenden aan het hoofd gewond. Na verzorging echter konden zij huiswaarts keeren. PLOEGSTEERT. Lijk opgevischt. Aan het ge hucht Targebemerkte M. Hombert een lijk op de Leie drijven, dat spoedig kon bovengehaald worden. Uit de papieren, welke de drenkeling bij zich had, bleek dat het den 28 jarigen Degreaux Leon, van Belle, was. Het gedane onderzoek miek uit dat de man Woensdag avond, om 6 u„ zijn werk verlaten had en sedertdien niet meer gezien werd. Het lijk werd naar het dooden- huisje overgebracht, alwaar een wetsdokter tot de lijk schouwing overging. NEER WAASTEN. Aanrijding. De motorijder Duponchel Fernand, die vergezeld van zijne echtge noote Naert Elisa, van Komen naar Neerwaasten gere den kwam, moest onderweg uitwijken voor een wagen die uit de richting der Leie kwam, doch werd op het zelfde oogenblik gevat door de auto van M. Fr. Vander- haege, die hij niet tijdig bemerkt had. Beide motorijders stuikten ten gronde, waar Duponchel Fernand, die tegen den boord van het voetpad terecht gekomen was, be wusteloos bleef liggen. Hij werd ter verpleging naar een gasthuis gevoerd, terwijl zijne echtgenoote, die aan de beenen verwond was, na de noodige zorgen ter plaats ontvangen te hebben, huiswaarts gebracht werd. Nog een verkeersongeval. Dinsdag had er op de baan van Neerwaasten naar Deulemont een botsing plaats tusschen de auto van den pluimveehandelaar R. Plets, die van zijn echtgenoote en zijn schoonbroeder Gaspard Deroux vergezeld was en van uit de richting van Komen kwam. en een autobus. De autovoerder Plets wilde de autobus voorbijsteken, toen hij opeens be merkte dat een andere vrachtauto daar aangereden kwam. Hierdoor botste het rijtuig van Plets met ge weld tegen de autobus, terwijl de vrachtauto, bestuurd door M. Deleu, in de gracht terecht kwam. Plets, die het ergst gekwetst was, werd naar een ziekenhuis overge bracht, terwijl zijne echtgenoote, Deroux en Deleu, die eveneens verwondingen opliepen, na verzorging ter plaats huiswaarts konden keeren. WYTSCHAETE. Botsing. Langs den steenweg naar Waasten had er een aanrijding plaats tusschen de auto van M. Thersien, van Waasten. en deze van M. Danset, van Moeskroen. M. Thersien werd gekwetst aan aangezicht en handen, en beide rijtuigen werden nogal beschadigd. MOORSLEDE. Bijna verstikt De genaamde Achiel Manderickx kwam in gezelschap van eenige bloedverwanten per velo naar huis gereden, toen hij opeens zoo ongelukkig viel dat hij in een gracht terecht kwam dewelke vol water stond en met het hoofd in de modder bleef steken. De anderen, die van het ongeval niets bemerkt hadden, reden door. doch gelukkiglijk kwam daar korts nadien een bakkersgast voorbij die den man uit zijn hachelijken toestand verloste en hem alzoo gewis het leven redde. WAASTEN. Diefstal. Dieven hebben van de af wezigheid van den schipper gebruik gemaakt om in een schip, dat hier in de Leie gemeerd lag. binnen te breken en in de kabien van den schipper de hand te leggen op het geld en de juweelen die zij er vonden. Op een ander schip werd het waschgoed gestolen dat buiten aan den mast te drogen hing. BECELAERE. Een blinde vindt zijn gestolen vink terug. Over een paar maanden werd een vink ge stolen ten nadeele van een blinde, den genaamde Grv- son Jules, van Becelaere. die veel van zijn vogels hield. Zondag laatst nu ging de man naar een vinkenzetting te Zonnebeke waar hij plots, bij het hooren schuifelen, de hem vroeger ontvreemde vink herkende. De rijks wacht, die hij daarvan verwittigde, stelde een onder zoek in en in de gendarmerie werd daarop den Maan dag een vinkenzetting gehouden tijdens hetwelke de blinde telkens en zonder de minste aarzeling zijn vink herkende, niettegenstaande men ze herhaaldelijk van plaats verwisselde. GHELUVELT. Botsing. Toen de genaamde Moy- son, autobusvoerder te Ganshoren, met toeristen naar Meenen reed, den Woensdag 17" dezer, viel opeens een vrachtwagen stil voor hem. Daar hij deze niet kon ver mijden, en een andere auto het voorbijsteken belette zwenkte hij rechts en kwam terecht tegen den kant van den gevel van het huis Corthals. Gelukkig bekwam niemand eenig letsel, zoodat na het aanstonds ingesteld onderzoek, beide voertuigen hun weg konden voort zetten. Ongeval. Toen de genaamde Verbeke L., wonende alhier, een flesch azijn wilde ontstoppen, en het kork niet gewillig medekwam, trok hij uit alle macht waar door de hals van de flesch afbrak, en een stuk glas hem kwetste aan de linkerhand en doordrong tot op het been. Hij zag zich verplicht aanstonds de hulp van een geneesheer in te roepen ten einde het bloedverlies te stelpen. q*; OOSTVLETERE& Auto in brand. Maandag avond omstreeks 10 j uur kwam M. Geeraerts van Moeskroen per auto terug uit De Panne, toen deze te Oostvleteren zonder brandstof viel. De auto 'werd met de hand teruggeduwd tot bij de benzinepomp van M. Deneckere, waar M. Geeraerts nieuwen voorraad ben zine opdeed. Toen hij nu terug wilde vertrekken stegen plots vlammen uit den motor en in weinige oogenblik- ken stond gansch de auto in lichtelaaie. De voerder had nog juist den tijd om dezen met de hulp van toege snelde personen een dertigtal meters van de naphta- pomp te verwijderen om aldus grooter onheil te vermij den. In een oogwenk was de auto nog slechts één vuur poel waarvan de vlammen verscheidene meters hoog ten hemel opsloegen. De pompierspomp werd in aller ijl bijgehaald en toen op de brandende auto een vloed van water werd uitgestort was het vuur alras uitge doofd. Het koetswerk was echter reeds totaal vernield en slechts de vier wielen en het reservewiel waren on beschadigd gebleven. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 12 Augustus, door Mevr. Van- uxem Achille, Neerstad, een zwarten regenmantel. Door Mej. Vlaemynck Daniella, Boesinghestraat, een bril. Door M. Vermast Antoine, Boesinghestraat, een huis deursleutel. Zaterdag 13, door M. Reeder Horace, Korte Thourout- straat, een witte kinderhandschoen. Maandag 15, door M. Wouters Vital, Rijselstraat, een paar witte handschoenen. Door M. Moyaert Jules, Veemarkt, een lederen por- temonnaie een belangrijke som geld inhoudende. Dinsdag 16, door M. Demeulemeester Jan, van Roese- laere, een sleutel voor velo of auto. Door Mevr. Deplancke Albert, Zonnebekesteenweg, een paar dameshandschoenen. Door Mej. Vanderghote Godelieve, Dixmudestraat, een lederen geldbeugeltje. Woensdag 17, door M. Scheire Albéric, St Jacob- straat, een klein sleuteltje. Door M. Mailliard Charles, Rijselstraat, een borst speld met steentjes versierd. Donderdag 18, door M. Moerman Jerome, van Ko men, een huisdeursleutel. Verloren. Zondag 14 Oogst, door M. Lucas Cyrille, van Wulverghem, zijne rijwieltaksplaat. Door M< Derluyn Anna, Meensteenweg, een blauwe ceintuur met witten beukei. Maandag 15, door M. Vandamme Leon, St* Kruis, een zilveren armbanduurwerk. Door Mr Vanhove Marie, Meenensteenweg, een paar donkergrijze handschoenen. Door Mej. Declercq Antoinette. Korte Meerschstraat, een bruin lederen kinderhandschoen. Dinsdag 16, door M Labaere Willy, Dickebuschsteen- weg, een paar witte mansschoenen. Woensdag 17 is bij M. Collet Maurice, Kaai-Oost, een hond weggeloopen. Door M. Degrendel Gerard, Lange Meerschstraat, een regenscherm. Door M. Caus Cyrille. Poperinghesteenweg. een borst speld met letter H geteekend. Donderdag 18, door Mevr. Villein Maria. Zonnebeke steenweg, haar bruin lederen geldbeugel eenig geld bevattende. Door Mevr. Dumont Antoinette, Zonnebekesteenweg. een sleutel. van den 13 tot den 19 Oogst 1938 GeboortenDebel Carmen, Capucienenstraat, 5. Claerhout Willy, Zonnebekesteenweg. 396. Debey Marie-Therese. Recollettenpoort. 5. van Boesinghe. Gryson Nicole. Dickebuschsteenweg. 188. HuwelijkenBarbiaux Raymond, pasteibakker, te Brussel en Lebbe Ivonne, z. b.. te Yper. Vandeputte Andreas, schrijnwerker en Dekaezemaeker Blanche, z b., beiden te Yper. OverlijdensGontier Gerard. 65 j.. z. b.. ongehuwd. Rijselsteenweg. 180. Lejeune Rosalie. 71 j„ z. b.. on gehuwd. Poperinghesteenweg. 8. Declercq Jan. 22 j., diamantzager, ongehuwd, Paddepoelstraat. 5. Huwelijksbeloften Leon Bonte, aardewerker, te Yper en Julia Fauvart fabriekwerkster. te Zonnebeke. Maurice Loncke. werkman, te Elverdinghe en Maria Legrand, dienstmeid, te Elverdinghe. voorheen te Yper. Antoon Hellebuyck. secretaris van den Openbaren Onderstand, te Yper en Juliana Van Hollebeke. z. b.. te Wyngene. Op Zondag 28 Oogst richt de Harmonie Ypriana haar jaarlijkschen uitstap in naai De Panne, al waar zij op de kiosk van den Zeedijk een concert zal geven. Het vertrek uit Yper heeft plaats om 7 u. stipt 's morgens. Terugkeer uit De Panne 's avonds om 7 uur. De prijs heen en terug is bepaald op 10 fr., de kinderen beneden de 8 jaar betalen 5 fr. Alle ingeschrevenen hebben recht op een zit tende plaats. Men kan nog inschrijven bij den voorzitter, Heer Aimé Gruwez, van Maandag 22 Oogst tot Zaterdag 27 Oogst 's middags. De personen die de reis medemaken worden vriendelijk verzocht de Harmonie te vergezellen bij haar intrede in De Panne en dit tot aan het Gedenkteeken der Gesneuvelden. Vertrek en terugkomst zullen stipt op het ge steld uur geschieden. Orde. tucht en vriendschap verzekeren een prachtige reis. OP ZONDAG 28 AUGUSTUS 1938 ter gelegenheid van het Prijzen heen en Heen Terug terug 3 kl. Poperinge V. 13.38 A. 1.04 fr. 16.— Vlamertinge V. 13.48 A. 0,55 14.50 leper V. 13.58 A. 048 14.— Boezinge V. 14.07 A. 0.37 12.— Langemark V. 14.14 A. 0.28 11.50 Poelkapelle V. 14.19 A. 0.22 10.50 Westroozebeke V. 14.24 A. 0.15 9.50 Staden V. 14.30 A. 0.08 op 29/8 8.70 Kortemark V. 14.37 A. 23.59 6 80 Torhout V. 14.49 A. 23.50 4.9# Brugge A. 15.10 V. 23.30 Genummerde plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar in de vertrekstations tegen de hiernavermelde verminderde prijzen Kaarten van 25 fr. tegen 19,fr. (zitplaats) Kaarten van 15 fr. tegen 11,fr. (zitplaats) Kaarten van 10 fr. tegen 7,50 fr. (zitplaats) Kaarten van 5 fr. tegen 3,50 fr. (staanplaats). De biljetten moeten van te voren genomen worden en ten laatste op Zaterdag 27 Augustus te 12 uur. ZONDAG 21 OOGST 1938 Om 2 1 uur HARINGHE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.Alle vijf tal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uurVOORMEZEELEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.Alle vijftal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 5 uur: ARMENTIERES bij Emile Palade Tir de 25 fr. de mise avec 100 fr. de prix gratuits. Om 2 uurLOOOppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr.Alle vijftal een pri mé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uurBECELAERE Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 37 vo gels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. DONDERDAG 25 OOGST 1938 Om 2 1 uurVOORMEZEELEOppervogel 100 fr. Twee zijdvogels, elk 60 fr.Twee kallen, elk 30 fr. Alle vijftal een primé van 20 fr.Kleine vogels 15 fr. Inleg 20 fr ZONDAG 28 OOGST 1938 DICKEBUSCH, STAVELE en ZILLEBEKE (Dorp). Binnengevaren Vrijdag 29 Juli 1938, de Stilla Juvans(schipper Florijn) van de beurt Met Zorgmet 10 ton beurt- goed voor verscheidenende Sidonie(schipper Smolders) met 100 ton graan voor MM. Blootacker- Vermeersch, leperde Louise(schipper Borms) met 100 ton graan voor M. Six, Vlamertingede Louise (schipper Struyft) met 63 ton kolen voor M. Vanhoudt. Boesinghe (Steenstraete). Maandag 1 Oogst, de Zoro (schipper Coupe» met 160 ton potasch voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper; de «Julia», (schipper De Dobbelaere) met 110 ton graan voor M. Vandeputte, leperde Stad Iepe ren (schippeT Van Rumst» met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag 2. de «Germaine», (schipper De Block» met 95 ton potasch.voor MM. Blootacker-Vermeersch. leper. Woensdag 3. de Baksteen (schipper Vanderghote) met 115 ton aarde voor de Briqueteries Yproises. leper. Dinsdag 9, de «Stad Diksmuide(schipper Steur) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 10. 't Nieuw leper(schipper Van den Bossche» met 175 ton graan voor M. Vandeputte. leper. Donderdag 11, de «Mehaigne», (schipper Pelleman) met 137 ton kolen voor M. Degeest. leper Vrijdag 12 Oogst 1938. de «Maria», (schipper Feen- •rn» met 100 ton kolen voor M. Vanoverberghe, leper. Zaterdag 13, de Julia (schipper De Dobbelaere) met 115 ton graan voor M. Vandeputte. leper: de Elza (schipper Vancauwenberghe) met 20 ton beurt goed voor verscheidenen. Dinsdag 16. de Mathilde(schipper Jacobs) met 100 ton graan voor M Vanhoudt. Boezinge. Donderdag 18, de Maurice(schipper De Hael) met 125 ton graan voor M. Vandeputte. leper. Weggevaren Woensdag 3 Oogst, de «Stad leper», (schipper Van Rumst) met 10 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 10, de «Stad Diksmuide». (schipper Steur) met 10 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 17 Oogst, de Elza (schipper Vancau wenberghe» met 70 ton beurtgoed voor verscheidenen. ■Waterhoogte benedenpand 2 90 m. toegelaten te va ren 1.62 m.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8