Wie komt er zien 19 IAAR. N 25 -- 17 SEPTEMBER 1938 19 ANNÉE, N 25 17 SEPTEM6RE 1S3S Weekblad - voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres Plechtige Inhuldiging van het Gedenkteeken ter Nagedachtenis van H. M. Koningin ASTRID op Zondag 18 September 1938. x Verstandhoudingscomiteit der Ypersche en Verbondene Oud-Strijders te Yper. Comité d'Entente des Anciens Combattants Yprois et- Alliés naar 't Oorlogsmarraintje EEN BONTE RADIO-AVOND TE IEPER YPERSCHE LA RÉOION D'YPRES V Beheer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, YPER. Rédaction. Administration et Publicité 34, rue au Beurre, YPRES. Abonnement21 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren. Tel. 500 40 ct. het nummer. Naamlooze artikels geweigerd Abonnement21 fr. 00 par an Étranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges. 40 ct. Ie numéro. Tél. 500 Les articles non signés sont refusés PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN: Te 10 uur In St Maartens KathedraalPlech tige Hoogmis opgedragen tot zielelafenis van H. M. Koningin Astrid. Gelegenheidssermoen door Z. E. H. Deken. Te 11 uur Op de Vandenpeereboomplaats Vorming van den stoet der schoolkinderen en deelnemende maatschappijen. Orde van den stoet De Muziekmaatschappij Ypriana. De Meisjesscholen Stadsmeisjesscholen Aangenomen Meisjesscholen Vrije Meisjes scholen. De Knechtenscholen Knechtenweezenschool Stadsjongensschool De aangenomen knechten- scholen Het St Vincentscollege Rijksmid delbare School The Eton Memorial School. De Maatschappijen der stad. De Koninklijke Maatschappijen plaatsen zich achteraan. De Vereenigingen van Oudstrijders. De Overheden. Optocht langs de J. Coomansstraat, Neermarkt, Groote Markt Koning Albert, Dixmudestraat, Surmont de VolsberghestraaJ en Square Astrid. De uitgenoodigden alsmede de leden van het Koningin Astrid Comiteit gelieven zich naar het Square Astrid te begeven langs den hen voorbe houden ingang kant der Kloosterpoort, nabij den Stadsschouwburg. Te 11,30 uur Plechtigheid der onthulling van het gedenkteeken in aanwezigheid van Generaal Nuytten, afgevaardigde van Zijne Majesteit Koning Leopold III. Rede van den Heer Burgemeester. Onthulling Bloemenhulde der stad. Spreekkoor. Bloemenhulde der Scholen. Bloemenhulde der Maatschappijen. Bloemenhulde der Bevolking. De plechtigheid der onthulling van het gedenk teeken zal uitgezonden worden door luidsprekers, geplaatst door het Huis J. Vandendriessche, de Stuersstraat, zoodat de aanwezige toeschouwers, die onmogelijk allen in het Square Astrid zelf kunnen plaats nemen, toch gemakkelijk de ge houden aanspraak zullen kunnen aanhooren en de plechtigheid volgen. Te 12 uur Beiaardconcert. PROGRAMMA 1- Voorspel J. Van Hoof 2. Sonatina 1 Ignace Pleyel a) Allegro non troppo b) Adagio c) Rondo. 3- a) Rubensmarsch P. Benoit b) 't Is stille J. Van Hoof c) Ghequetst ben ic van binnen, oud lied. 4- Le Tambourin Rameau 5- Les Moissonneurs Couperin •6. a) De Lindeboom Fr. Schubert b) DasZerbrocheneRinglein Fr.VonGluck Zweedsch Nationaal Lied en Brabangonne. s Avonds zal er gezorgd worden het gedenk teeken, dat heden morgen ter plaats gezet werd en ten volle geslaagd is, te verlichten. Te 20 uurIn den Stadsschouwburg GROOT CONCERT door het RADIO ORKEST VAN HET N. L R. N. B. Na de Plechtigheid zullen de uitge noodigden, de Leden van het Koningin Astrid Comiteit en de Voorzitters der deelnemende Maatschappijen ten Stadhuize ontvangen worden. Op Zondag 18 September zal ten voordeele van het Monument Koningin Astrid, een herinne ringsbloempje verkocht worden aan den prijs van Een Frank. De bevolking wordt vriendelijk uitgenoodigd op Zondag 18 September hare huizen te willen bevlaggen. Het Stadsbestuur heeft de eer de Maatschap pijen van Stad uit te noodigen tot de onthulling van het gedenkteeken Koningin Astrid die op Zondag 18 September aanstaande zal plaats grij pen. De deelnemende Maatschappijen worden ver zocht voor 17 September ten Stadhuize hare medewerking te melden en een bestuurslid af te vaardigen op 17 September 1938, te 17 ure in de Square Astrid om er de noodige onderrichtingen te ontvangen. Yper, den 6 September 1938. De Secretaris, Het College van Burgemeester G. Versailles. en Schepenen, J. Vanderghote. Al de Oud-Strijders worden vriendelijk uitge noodigd tot de plechtige inhuldiging van het ge denkteeken «ter nagedachtenis van Hare Majesteit Koningin Astrid, op Zondag 18 September. Te dien einde wordt gevraagd dat al de Oud- Strijders zouden willen tegenwoordig zijn, Zon dag aanstaande om 9.30 u. aan het lokaal N. V. I., Hotel du Saumon, Seminariestraat, om samen met de vaandel^ der groepeeringen, de plechtigheden bij te wonen. De Voorzitter, I. Gruwez. Tous les anciens combattants sont invités a assister a l'inauguration du monument élevé a la mémoire de Sa Majesté la Reine Astrid. A eet effet, le Comité d'Entente demande que tous les Anciens Combattants soient présents, dimanche prochain 18 septembre, a 9.30 heures, au local F. N. L, Hotel du Saumon, pour assister avec leurs drapeaux a cette cérémonie. Le Président, I. Gruwez. Het is dus op 18 September, te 20 uur, dat het N. I. R. zijn bont Zondagavondprogramma, onder het motto Non stop Recht door in het open baar zal uitvoeren te leper, in den Stadsschouw burg, op de Vandenpeereboomplaats. Zooals wij reeds medegedeeld hebben is de to tale opbrengst van dezen feestavond bestemd voor het Officieel Komiteit voor het oprichten van het Gedenkteeken Koningin Astrid, gedenk teeken dht op 18 September zal onthuld worden. Toegangskaarten tegen den prijs van 10 frank en 5 frank zijn verkrijgbaar op het Secretariaat van het Stadhuis te leper. Het programma zal verzorgd worden door ver scheidene vedetten en het Radio-Orkest van het N. I. R. onder leiding van Paul Douliez. Het Radio-Orkest is samengesteld uit een keur instrumentisten door de verschillende Conserva toria van ons land gevormd. Onder hen bevinden zich talrijke solisten van den allereersten rang. Onder leiding van zijn vaardigen dirigent Paul Douliez heeft het Radio-Orkest zich, dank zij da- gelijksche oefening, opgewerkt tot een der beste orkesten van dien aard in Europa. Zulks blijkt o. m. uit het feit dat de Britsche Radio-Omroep B. B. C. herhaaldelijk concerten door het Radio- Orkest van het N. I. R. in Engeland heeft uitge zonden. Op 18 September zal het Radio-Orkest verschil lende nummers ten gehoore brengen welke be- hooren tot de keur van de lichte muziek, terwijl drie zijner solisten blijk zullen geven van het meesterschap waarmede zij hun instrumenten fluit - saxofoon - xylofoon - trompet - bespelen. Paul DOULIEZ Leider van het Radio-Orkest van het N. I. R. Deze uitvoeringen worden afgewisseld met het optreden van Elisabeth Bellina, zangeres, Polly en Louis Noiret, duettisten, en The Twinkling Three, die naast internationale schlagers op ver rassende wijze fantasiebewerkingen van Neder- landsche liederen weten te vertolken. Alles te zamen een eenig buitenkansje, dat de inwoners van leper en omstreken niet zullen la ten voorbijgaan. Ter gelegenheid van dit bezoek van het N. I. R. aan leper, zal op 18 September, juist voor den aanvang van het concert, een interview met den Heer Burgemeester J. Vanderghote uitgezonden worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 1