DE KEIZER VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat -- YPER MEESTER KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING ALLERHANDE NIEUWS GELEIBRIEVEN (PASSAVANTS) MUZIKALE KRING YPRIANA EERSTE WINTERBAL van den Oudleerlingenbond der Rijksmiddelbare School LE PREMIER BAL D'HIVER de 1'Union des Anciens Efèves de I Ecole Moyenne de l Etaf a Ypres Germain-Lucigny a Ypres La Folle Aventure. La Jonction Nord-Midi. Princesse de Rêve. YPER. Melkonderzoek. Zondag morgen, op een dag dus dat niemand er zich aan verwacht te, is de Heer toeziener der eetwaren hier te Yper afgestapt ten einde de melk te pegelen. Al de melkverkoopers werden door de politie aan de stadspoorten afgewacht en naar het politie- bureel geleid, waar de Heer toeziener de melk onderzocht. Slechts een enkele werd in gebreke bevonden, namelijk de genaamde Devogel Po- lydoor, van den Dickebuschsteenweg, wiens melk, een hoeveelheid van 60 liters, wat te veel ge doopt was en dan ook aangeslagen en aan het hospitaal geschonken werd. Van twee andere ver- koopers, namelijk Vanacker Leon, van Boesinghe, en Truwant Georges, van Yper, werden, gezien er eenigen twijfel bestond, stalen melk medeger nomen om nader onderzocht te worden. Wielrijder aangereden. Woensdag morgen, korts na 10 u., kwam de Heer Georges Beirnaert per velo van de St Niklaasstraat naar de Stuers- straat gereden, toen hij opeens aangereden werd door een heerenauto die in de St Niklaasstraat achteruit reed om te kunnen draaien. Het voor wiel van de velo was wat beschadigd, doch de Heer Beirnaert bekwam gelukkiglijk niet het minste letsel. Een nieuwe smokkelzaak ontdekt. Sedert eenigen tijd was het beheer der accijnzen op het spoor eener nieuwe alcoholsmokkelzaak en spe ciale agenten, met het onderzoek gelast, door kruisten de streek. Hunne ijverige opzoekingen leverden den gewenschten uitslag op en bij het ter pers gaan vernemen wij dat de genaamden Spetebroot, wonende te Poperinghe, bij den Groo- ten Onzen Heer, en Laire Achille, eierhandelaar te Yper, aangehouden en, na onderhoor, naar het gevang te Kortrijk overgebracht werden. Naar het schijnt zou men bij hen een groote hoeveel heid alcohol ontdekt hebben. POPERINGHE. Doodelijk ongeval. Don derdag avond, rond 6 u. 30, ging de 67 jarige Crombez Alfons, in dienst van M. Degroote Char les, wonende op de Markt, een brief naar de post dragen, toen hij bij zijn terugkeer verrast werd door de auto van M. Verwarde, uit de Yperstraat. De ongelukkige werd met geweld ten gronde ge slingerd en erg gekwetst naar het gasthuis ge voerd, waar hij eenige stonden later aan de op- geloopen verwondingen bezweek. WESTOUTER. Auto in de gracht. Zater dag avond, rond 7 u., kwam M. Vandenheede Karei, wonende te Steenwerck, met zijn auto, waarin nog de echtgenooten Pollein-Deroo had den plaats genomen, van het dorp in de richting van Belle gereden. Nabij het Poperingsch Kruis moest Vandenheede uitwijken voor het rijtuig van M. Ruweel, landbouwer te Meteren, doch slaagde er nadien niet meer in zijn stuur recht te trekken, waardoor de auto in een diepe gracht bezijdens de baan terecht kwam. Het vorenste van het rijtuig was gansch ingedrukt en de drie inzittenden, die door den schok van hun zitplaats geslingerd werden, hadden allen min of meer erge kwetsuren opgeloopen. Vandenheede had het kaakbeen gebroken en kloeg van inwendige pij nen in de zijde, zoodat zijne overbrenging naar een kliniek noodig geoordeeld werd. Mevr. Pol- lein was gewond aan het hoofd, de armen en het rechterbeen, en haar echtgenoot kloeg van hevige inwendige pijnen. Beiden konden zich ech ter, na verzorging ter plaats, huiswaarts doen voeren. Smokkelaars gevat. Op den Zwartenberg slaagden tolbeambten, die zich aldaar in hinder laag gelegd hadden, erin drie smokkelaars aan te houden. Deze laatsten, de genaamden Paul Her- zeele, wonende op het gehucht Puidenfort Jan ,Wyckhuyse, van Beveren, en Odiel Leernhout, van Komen, hadden 80 kgr. smokkeltabak bij zich op het oogenblik dat zij door de douaniers omsingeld en aangehouden werden. De smok keltabak, geschat ter waarde van 6.450 fr., werd aangeslagen, terwijl het drietal naar de gevan genis werd overgebracht. Aanrijding. Bij het naar huis rijden is de auto van Desplechin Thomas aan het kruispunt «Poperingsch Kruis» tegen een stilstaande vracht- I auto gebotst. De autovoerder, die erg aan het hoofd gekwetst was en ook nog twee ribben ge broken 'had, werd bewusteloos uit de erg geha vende auto gehaald. Twee andere inzittenden lie pen ook nog verschillige kwetsuren op. MEENEN. Aanhouding. De 27 jarige foor kramer. R. Devleeschouwer, van Aalst, die ter gelegenheid der St Lucaskermis in onze stad ver toefde, is zich tijdens zijn verblijf hier bij de rijkswacht gaan aanmelden, er verklarende dat zijn oproepingsbevel gedurende de laatste mobi lisatie hem niet tijdig had bereikt, wat voor ge volg had dat hij als vaandelvluchtige werd opge schreven. De foorkramer werd dadelijk aange houden en naar Gent overgebracht, waar hij ter beschikking van den krijgsauditor gesteld werd. HOUTHEM. Botsing. Op den steenweg van Houthem naar Zantvoorde had er 's avonds, rond 20 u., een aanrijding plaats tusschen twee motorijders die uit tegenovergestelde richting kwamen en elkander bij het kruisen van een auto niet tijdig hadden bemerkt. Beide motorijders stuikten ten gronde en de 28 jarige Meersman Alb., die van zijne vrouw vergezeld was, werd aan het hoofd gekwetst, terwijl de andere moto rijder Naert de rechterhand gebroken had. KOMEN. Autovoerder gekwetst. De han delsvertegenwoordiger Vandenberghe Gaspard wilde met zijn auto den steenweg naar Deule- mont indraaien, toen het voertuig plots uitslipte en op het voetpad terecht kwam. De autovoerder slaagde er gelukkiglijk in te stoppen vooraleer het rijtuig tegen een huisgevel botste, doch hij kwam niettemin door den schok met het hoofd tegen het stuur terecht en werd in het aange zicht gekwetst. NEER WA ASTEN. - Kind den voet gebroken. De genaamde Latruwe Firmin kwam, met zijn zesjarig zoontje Willy op zijn rijwiel gezeten, langs den Komensteenweg gereden, toen de rech tervoet van den knaap opeens tusschen de vork en het voorwiel gekneld geraakte. De kleine slaakte een luiden smartkreet, doch eer de vader kon stoppen, was de voet reeds gebroken. Men moest het voorwiel volledig uitnemen vooraleer men den voet van het slachtoffertje kon ontzetten. WESTROOSEBEKE. Moto-ongeval. De 28 jarige Destoop Hilaire kwam per moto uit de richting van Hooglede gereden, vergezeld van zijn vriend Vereecke R., die op den duozadel had plaats genomen, en wilde op zeker oogenblik een auto voorbijsteken toen juist een kar van uit een zijweg daar aangereden kwam. De motorijder slaagde er niet meer in nog tijdig te stoppen en botste met geweld op het voertuig. Beide moto rijders werden uit den zadel gelicht en ten gronde geslingerd. Destoop werd ernstig gekwetst aan het been en de dij, terwijl Vereecke een hoofd wonde bekomen had die moest toegenaaid worden en daarbij ook nog kloeg van inwendige pijnen. MEESSEN. Botsing. De genaamde Marrets E., vergezeld van Ameel R„ kwam per moto een zijstraat uitgereden en, bij het ontwijken eener vrouw die de straat overstak, kwam hij tegen een auto terecht. In hun val werd Marrets eenige tan den gebroken en de onderlip gekloven, terwijl Ameel ook enkele lichte verwondingen opliep. ELVERDINGHE. In vrijheid gesteld. De genaamde Ooghe Oscar, die vroeger aangehou den werd onder betichting van tijdens een wild- strooperstocht op den jachtwachter Titeca Oscar geschoten en dezen gekwetst te hebben, verscheen verleden week Vrijdag voor de Raadkamer van inbeschuldigingstelling te Yper. Betichte heeft steeds beweerd dat het noodlottig geweerschot onvrijwillig afgegaan is toen hij, bij het weg- loopen, ten gronde viel. Na pleidooi van zijn ver dediger, Mr Delobel, werd Ooghe in vrijheid ge steld. zijn te verkrijgen ten bureele dezer, Het Comiteit van den Muzikalen Kring Ypriana is néerstig aan 't werk om de St" Ceciliafeesten voor te bereiden. De Harmonie geeft haar GROOT KUNST CONCERT op Dinsdag 22 November, Sb Cecilia- dag. De chef Deridder heeft het programma samen gesteld met stukken der vermaarde meesters Meyerbeer, Weber, Delibes, Gabriel Pierné. Tchai- kowsky en Saint Saëns. Voor het tweede gedeelte werd voor iets puiks, iets geheel bijzonders gezorgd, namelijk Les Pêcheurs de Perles, van Bizet, gegeven met de medewerking van Madame Floriaval en de Hee- ren Richard, Claudel en Salès, artisten uit den Koninklijken Muntschouwburg van Brussel. Zou dit reeds U niet aanwakkeren lid te wor den van Ypriana, indien gij nog het genoegen niet hebt die maatschappij te steunen En daarmede is het Ste Ceciliafeest nog niet ten einde. Op Zondag 27 November wordt, om 11 1/2 uur, een plechtige Mis opgedragen in St Maarten kathedraal, waar de Symphonie zich zal laten hooren. En den .Maandag heeft de triomphantelijke terugkomst plaats van Monsieur Pic Cie met zijn fameus marionnettenspel en zijn vermaar den Poppendans. Den Dinsdag is het voor oud en jong een been tje flikkeren, gezonde leute en deftig plezier. En na die prachtige reeks komt de beurt aan de Symphonie die ook rijkelijk haar deel bij brengt om ons enkele aangename avonden te be zorgen. En zoo zal het eerste gedeelte van den winter bereikt worden. Gij, Eereleden en Werkende leden, werft nieuwe leden aan en dit in hun eigen belang, voor het welzijn der stad en voor den bloei der schoon ste en nuttigste maatschappij. Vergeet niet dat onze Eere- en Werkende leden ook nog vermindering genieten bij de tooneel- feesten gegeven door de groepen Lucigny en van den Stadsschouwburg van Doornijk. Dit jaar wordt het eerste bal ingericht op Zaterdag 17 December, in de zaal Lapiere. te 21 uur, met de medewerking van Jaak Asaert en zijn Rhythm Kings uitdik Kursaal van Oostende. Dit bekend orkest, welk ons reeds menigmaal zulke aangenamrfdansavonden bezorgd heeft, komt dit jaar nogmaals den ln prijs in den Jazzwed- strijd van 19381 te behalen. Op heden spelen zij in de Scala van Oostende en den 26" November te Gent, in het Post Hotel voor Voseko (Universiteit van Gent). Voor het Kerstmis- en Nieuwjaarsbal van den Kursaal te Oostende worden zij ook aangeworven. Dit eerste bal gaat dus weèr het zelfde succes te gemoet als de vo rige jaren. Dit is derhalve de eenige belooning welke het Comiteit verlangt voor zijn onophou dend streven om aan de Iepersche bevolking een aangenamen avond te bezorgen. Ce premier bal sera donné le Samedi 17 Dé- cembre, a 21 h., a la salie Lapiere, avec le bien- veillant concours de Jaak Asaert et son Rhythm Kings du Kursaal d'Ostende. Ce Jazz réputé, qui nous a d'ailleurs déja procuré maintes soirées réussies, vient de remporter le lr prix au concours de Jazz 1938. lis jouent actuellement a la Scala d Ostende. Ils sont engagés pour le bal organisé par Voseko de l'Université de Gand a l'Hótel de la Poste a Gand, ainsi que pour les bals de Noël et de Réveillon au Kursaal d'Ostende. Le bal du 17 Décembre sera done encore une fois un franc succès. C'est d'ailleurs la seule récom- pense a laquelle aspire le Comité, qui par son travail inlassable essaye de fournir a la popula tion \proise une soirée agréable. Ln vrai régal sera offert, cet Hiver, aux amateurs de beau théatre. Germain-Lucigny, auteur dramatique, réputé parmi es meilieurs et acteur au talent incomparable, nous rewendra. a diverses reprises, avec la troupe d'élite du Theatre des Nouveautés, dont la grande vedette sera incontestablement la délicieuse Hélène Dussart. Retenez bien les dates suivantes Le Lundi Novembre, soirée organisée par le cercle LES AMITIES Le Samedi 10 Décembre Le Samedi 4 Février II se peut qu il donne, en outre, une reprise de Pas sions humaineset aussi «L2... Agent secret».

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8