DE KEIZER DENTISTE M P Vandendriessche Georges Sonneville VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat - YPER Van alles wat 8 Benoeming van Burgemeesters Gevonden en Verloren Voorwerpen 7, DE STUERSSTRAAT, IEPER Tel. 311 is open den DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van iedere week. Bijzonderheid van Kunst-gebitten HANDBOOGSCHIETINGEN AANNEMERS - LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROF I JT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 - YPER - Tel. 406 Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. (239) MEESTER - KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAACSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING ALLERHANDE NIEUWS Van Tourhoudf ziet zijn straf bekrachtigd o 7 0£ ca In het Staatsblad van Vrijdag 27" dezer ver scheen een nieuwe reeks benoemingen van burge meesters waaronder, voor wat het arrondissement Yper betreft, namelijk de volgende Yper M. Vanderghote J. Beselare M. Soenen C. Biksehote M. Peene A. Boezinge M. de Thibault de Boesinghe R. Komen M. d'Ennetières Aug. Houthem M. Maes Alb. Neerwaasten M. Pillaert D. PloegsteertM. Lecomte A. Poelkapelle M. Courtens H. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 20 Januari, is bij M' Walgraeve Denise, Tegelstraat, een rosharig hondje met witte poot jes toegekomen. Door M. Wouters Emile. Tegelstraat, een panen vest. Zaterdag 21, door M. Boudein Hilaire. van Dranouter. een meerschuimen pijp. Door Jvr. Moentjens. Zonnebekesteenweg. een borst speld. Door M. Lane Albert, Bollingstraat, een sleutel. Dinsdag 24, door M. Coppens Jean, Bruggesteenweg, een kinderarmband. Door Jvr. Versehoore Hélène, Zonnebekesteenweg, een paar witte kinderkousen. Door E. H. Van Isacker Joseph. Wenninckstraat. een zwarte sacoche inhoudende kleingeld, papieren, enz. Woensdag 25, door M. Sinnaeve Marcel, Bollingstraat, een bril. Door M Deconinck Alice, Janseniusstraat. een huis deursleutel. Door M. Delanghe Omer, politieagent, een paar bruine manshandschoenen en een alpenmuts. Donderdag 26. door M. Cuvelier Emile. Hondstraat, een deksel van melkkruik. Door M. Bruneel Richard. Pennestraat, een gouden mansring met steen versierd. Verloren. Donderdag 19 Januari, in St Pieterskerk, door Jvr. Savoye Raphaëlle, Rijselstraat, een zwarte paternoster met zilveren kruis. Zaterdag 21, door M. Vandenabeele Henri, van Boe singhe, een bruin lederen geldbeugel inhoudende een som geld en kwijtbrieven. Door Mevr. Hoflack-Vanderheyden, Groote Markt, een bruin lederen geldbeugel inhoudende enkele geldstuk ken. Zondag 22, door Mevr. Cnockaert, Dixmudestraat, haar zilveren armbanduurwerk met zilveren ketting. Door M* Devisch Alice, van Nieuwcapelle, een ouder- wetsch kruis met diamanten steentjes bezet. Goede be looning voor den vinder. Maandag 23, tusschen Yper en Poperinghe, door M. Hessel, bakker te Wytschaete, een autoplaat Nr 296.356. Het tandheelkundig kabinet van LIGGENDE PERS ZONDAG 29 JANUARI 1939 Om 3 1 uurGHELUWE, bij Jules Bonte Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 36 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. Alle vijftal een primé van 5 fr. meer. Om 3 1 uurMEENEN, A la Flèche, Bruggestraat Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 38 vogels van 15 fr. voor 50 schut ters. Inleg 17 fr. - Om 5 uurROUSSELAERE, Café Den OvenOpper vogel 100 fr.Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 20 fr. en 82 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. ELKEN MAANDAG Om 5 i uur zeer stipt: POTJESCHIETING, in de aangename zaal der herberg Au Saumon DONDERDAG 2 FEBRUARI 1939 Om 3 uurROUSSELAERE. Café Den Oven Oppervogel 120 fr.Twee zijdvogels, elk 60 fr.Twee kallen, elk 40 fr.6 hoekvogels van 30 fr,14 primés van 25 fr. en 60 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 23 fr. YPER. Verkeersongevallen. Verleden week Don derdag, om 12 u„ had er op het kruispunt der Maloulaan en der Elverdinghestraat een aanrijding plaats tusschen de auto van Bertheloot Leon, van Roeselare, die van de Maarschalk Haiglaan naar de Maloulaan gereden kwam en de auto van Zweetvanger Remi, van Brussel, die van uit de Capronstraat naar de Elverdinghestraat wil de rijden. Toen beide autovoerders elkander bemerkten, poogde Bertheloot nog te remmen om het ander rijtuig vóór hem te laten doorrijden, doch het was reeds te laat en het rijtuig van Bertheloot botste dan ook op dit van Zweetvanger Niemand werd echter gekwetst en alleen de rijtuigen liepen eenige schade op. Zondag avond, omstreeks kwart vóór 7 u.„ kwam Casier Charles, van Sweveghem, met zijn auto van uit de Rijselstraat gedraaid om naar de Meenenstraat te rijden, toen zijn rijtuig rechtover de apotheek van M. Snoeck, op de Groote Markt, aangereden werd door de auto van S. O., van Yper, die van de Neermarkt kwam en ook de richting naar de Meenenstraat nam. Hier ook bepaalt alles zich bij eenige stoffelijke schade aan beide voertuigen. Donderdag voormiddag waren de stadswerklieden bezig met de boompjes in de Montstraat te snoeken en hadden hun stootkar nevens de borduur van het voor land geplaatst. Rond 10 u. 30 kwam Bailleul Leon, land- werker, wonende Kemmelsteenweg, met paard en wagen van uit de Studentenstraat naar de Montstraat gereden, doch bij het draaien haakte de wagen het stootkarretje aan, waardoor het rechter wiel van dit laatste gebroken werd. PLOEGSTEERT. Aanrijding. Langs den steen weg Bizet-De Kapelle had er een botsing plaats tus schen de auto van den handelaar Leclercq Louis, wo nende Nieppestraat, en een moto bereden door Ernest Devos, wonende Deulemondestraat, en H. Deprez, van Komen. De moto werd een tiental meter ver meege sleurd en liep vervolgens te pletter tegen een paal, ter wijl de twee opzittenden uit den zadel gelicht werden en zwaar ten gronde ploften. De motorijder Devos werd erg gekwetst en, na de eerste zorgen ter plaats ontvan gen te hebben, naar een gasthuis overgebracht. Zijn gezel, Deprez, werd aan de schouders en de dijen ver wond. KOMEN. Kind onder auto. Bij het oversteken der straat, werd de kleine Roelens Gaspard, wonende Oude Godwijk, verrast en omvergeworpen door de auto van M. Maetens, van Deulemond. Deze laatste stopte dadelijk, nam het knaapje op en droeg het de ouder lijke woning binnen, waar een bijgeroepen geneesheer een armbreuk en verwondingen aan de schouders vast stelde. WERVICK. Werkongeval. In een textielfabriek nabij de Oblars waar hij werkzaam is, werd de 23 jarige Lossery Albert, wonende Lage stad, met de rech terhand in het raderwerk eener machine gegrepen, op het oogenblik dat hij een stuk gecylinderd goed wilde opnemen. De ongelukkige arbeider werd alzoo twee vingers van zijn rechter hand letterlijk afgerukt. MEESSEN. Erge val. De genaamde Tertoye Emile kwam per velo langs den steenweg naar Wyt schaete gereden, toen plots de vork zijner fiets door brak. De wielrijder stuikte zwaar ten gronde waar hij door voorbijgangers bewusteloos aangetroffen werd. Het slachtoffer werd dan in een herberg binnengedragen, waar een bijgeroepen geneesheer een groote hoofd wonde moest toenaaien. WAASTEN. Wielrijder aangereden. Bij het voor bijsteken van een anderen fietser, werd de wielrijder Maenhoutte Emile, wonende langs de Komenlaan, om vergeworpen door de auto van Denys Roger, die daar juist het erf van de Woestijne kwam uitgereden. Het slachtoffer werd erg gekwetst aan het rechter oor. HOLLEBEKE. Naklank der gemeenteraadsverkie zing. De gemeenteraadsverkiezing van Hollebeke werd door den Heer Minister van Binnenlandsche Za ken goedgekeurd, behalve voor wat betreft de aanstel ling van één raadslid, wiens geloofsbrieven voorloopig nog niet mogen goedgekeurd worden tot wanneer de grensscheiding tusschen de gemeenten Hollebeke en Wytschaete opnieuw- zal afgebakend zijn. Voor dit raadslid is het dus de kwestie der woonstvereischte die nog nader moet onderzocht worden. De vrouwenslachter van Rekkem, die door de Recht bank van Yper tot 3 jaar gevang veroordeeld werd we gens oplichting van minderjarige, was tegen dit vonnis in beroep gegaan en verscheen thans reeds een drietal keeren voor het Hof van Beroep te Gent. die de zaak met gesloten deuren behandelde. De zitting van"9 Januari 11. werd gewijd aan de plei dooien der verdediging en Dinsdag laatst nu heeft het Hof uitspraak gedaan. Het vonnis der Rechtbank van Yper werd in al zijne schikkingen bekrachtigd en Van Tourhoudt tot de beroepskosten verwezen. Van Tourhoudt zal thans naar alle waarschijnlijkheid opnieuw ter beschikking gesteld worden van het Parket van Yper, dat het onderzoek in zake de moord van Rekkem in handen heeft. Uitbetaling der bouwpremiën. - Aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Volksgezondheid werden ver scheidene vragen gesteld betreffende de uitbetaling der aangevraagde bouwpremiën Het antwoord van den mi nister luidt Op het crediet van 30 millioen ingeschreven op de- begrootingen 1935 en 1937, werden, tot op heden, 9148 premiën uitgekeerd voor een bedrag van 270.583.00 fr. De credieten voorzien voor 1937 en 1938 zijn toerei kend om aan al de ontvankelijke aanvragen die tot op het einde van 1938 zullen toegekomen zijn gevolg te geven. Het crediet van 15.000.000 aangevraagd voor 1939 en voorkomend op het ontwerp van buitengewone be grooting, zal het uitkeeren van ongeveer 5000 premiën na 1 Januari 1939 mogelijk maken De dienst voor goedkoope woningen moet nog onge veer 7000 dossiers nazien alvorens deze aan de organis men over te maken, die. ter plaatse onderzoek moeten instellen en aan het hoofdbestuur verslag moeten uit brengen. Londenaars verliezen jaarlijks 60.000 paraplu's. Onlangs kon het (Clearing House) in Londen Het bu reau voor verloren voorwerpen terug zien op een hon derd vijf en twintig jarig bestaan. In dat gebouw wor den de verloren voorwerpen in het openbaar verkocht. Naar aanleiding van'het jubileum kwam ons ter oore. dat er jaarlijks in (Clearing House) 60.000 paraplu's openbaar verkocht worden, die uitsluitend in de onder- grondsche en in autobussen gevonden zijn en die de be zitters nooit zijn komen ophalen. Ondergrondsch wegennet te Parijs. Bij het Fran- sche ministerie van ekonomische zaken werd een plan ingediend om Parijs van een ondergrondsch wegennet te voorzien. Volgens dit plan zouden zes groote wegen aangelegd worden op een diepte, welke zou afwisselen van 30 tot 60 meter,. Dit wegennet zou onder de geheele stad doorloopen, tot in de verste hoeken. Op de voor naamste kruispunten in de stad zouden hellingen ge maakt worden welke toegang zouden geven tot de on- dergrondsche tunnels. Gezamenlijk zouden die tunnels een lengte krijgen van 98 km. en per uur zouden hier door duizend twee honderd tot 2000 auto's kunnen rij den. Door dit ondergrondsche wegennet zou het verkeer in de straten van Parijs belangrijk verlicht worden. Tevens zou men in tijd van oorlog op deze wijze schitte rende schuilplaatsen hebben voor de burgerbevolking. Veertien maal getrouwd en toch nog 126 jaar oud ge worden. Volgens het blad Breme dat te Belgrado verschijnt, leeft er in het dorp Slatsche. in Zuid-Servië, een mohamedaan, die 126 jaar oud is, maar zich nog in een uitstekende gezondheid en het volle bezit van zijn geestesvermogens verheugt. De grijsaard Wezel Seidewitsch is zijn naam, is veertien maal getrouwd geweest Hij heeft 41 zonen en 29 dochters, in totaal heeft hij thans 238 rechtstreeksche nakomelingen, ever 37 huisgezinnen verdeeld. Nieuwe muntstukken van 50 fr. Een koninklijk be sluit in het Staatsblad meldtNaarmate van de be hoefte worden zilveren vijftigfrankstukken aange- munt, Welke samen met de thans in omloop zijnde munt stukken en briefjes van hetzelfde bedrag wettelijken koers hebben en zonder beperking als wettig betaal middel gelden. Deze muntstukken vertoonen navermelde kenteekens. Zij zijn samengesteld uit een legeering van zilver en koper. Het gewicht bedraagt 20 gr.de dia meter bedraagt 3 cm. Deze muntstukken dragen den naar links gekeerden beeldenaar van den koning met het inschrift Leopold III en onderaan het jaartal. Op de keerzijde, onder de koninklijke kroon, worden de wapenschilden van de negen provinciën afgebeeld op de zijden komt de aanduiding van de waarde voor Vijftig frank, onderaan het inschrift België - Belgique. De nieuwe muntstukken worden bij gelijke hoeveel heden beurtelings met voorrang van den Franschen of van den Vlaamschen tekst gestempeld. MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens farwe de 100 kilog. Eroment les 100 kil Rogge id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre Ie kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. koopers Houblons les 50 kik verkoopers Yper 21 Januari Kortrijk 23 Januari - is 3 3 c S 2, Veurne 25 Januari Poperinghe 27 Januari 121,00 119,00 114,00 116,00 112,00 76,50 67,00 60,00 66,00 65,00 93,50 81,50 80,00 79,00 78,00 31,00 25,50 25,00 37,50 25,00 23,50 24,50 24,50 23,00 23,00 0,63 0,50 0,46 0,48 0,4a 750 775 ANDERLECHT 24 Januari Varkensmarkt. Te koop gesteld 2972 stuks aan 7 fr. 258 fr. 00.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 8