WIELRIJDEN Voor uwe Portretten DUHAMEEUW Goede 6 Salvator AAN DE VOETBALLIEFHEBBERS BOLDERSNIEUWS Ypres Swimming Club 19, Tempelstraat, 19, YPER - Tel. 170 Ry wielen Beste kwaliteit Bij de Agenten BIJ DE BEROEPSKENNERS Parijs-Rennes brengt de Kransehrn eindelijk een overwinning. Mareaillou wint in den sprint vóórLapébie enVervaeeke Slorme gaf op door val. 62 renners namen het vertrek; onmiddellijk gaan de ren ners aan het demarreeren. Horner toont zich heel strijd lustig en weet zelfs na bandbreuk de eersten te ver voegen. Hendrickx lijdt eveneens bandbreuk, doch daar de groep thans hervormd is. heeft hij geen moeite om terug te vervoegen. Het is dan ook met een volledig peloton dat wij de bevoorrading van Alengon (180 km.) binnenloopen. In den strijd om het snelst den knapzak op te vangen haken Storme en Ignat aan elkaar en ploffen ten gronde. Ignat vertrekt onmiddellijk, maar Storme is gewond aan het hoofd en aan de zijde en Lucien verkiest dan het maar te laten steken. Onder- tusschen rijden 14 mannen op kop. maar onder het ge weld van Fel. Vervaecke moeten S. Maes, Lemariè. Rolland. Fontenay en Cosson lossen. De sprint op den velodroom van Rennes wordt inge zet door Beekman met Lapébie aan het wiel Deze laatste meent reeds de overwinning in de wacht te slepen, doch op het laatste oogenblik komt Mareaillou uit alle geweld opzetten en hij laat zijn landgenoot een lengte achter zich. Orde der aankomsten: 1. Mareaillou (Fr.), 335 km. in 9 u. 30'35"2. Lapébie (Fr.) op 1 lengte; 3. Ver vaecke (B.) op 1 wiel; 4. Dubois (Fr.) 5. Seghers (B.) 6. Beekman (B.>; 7. Jaminet (Fr.); 8. 'T Jollyn (B.) 9. S. Maes (B 10. Vlaemynck (B.); 11. Deraes (B.). Gommers wint te Deurne Te 1 u. 15 werden de boeken toegedaan en met een mooi lot van 79 renners werd naar de startlijn getrok ken Na geweldige pogingen wisten op het einde zeven Hollanders en twee Belgen voorop te geraken, en in gestrekte vlucht snelden de 7 leiders ter aankomst. In de mooie lijn naar de aankomst wordt door twee noor derburen en een belg nijdig zij aan zij gekampt, ook de anderen laten zich niet onbetuigd en het is ten slotte nogmaals Gommers die het pleit wint. Uitslag1. Gommefs (N.), 165 km. in 4 u. 02'2 Bras- penninckx (N.) op 10 cm.3. Lauwers (B.) op 20 cm. 4. Clement (B 5. Pauwels (N.); 6. De Maayer (N.); 7. Hellemons (N.). Wereldkampioen Marcel Hint zegeviert op schitterende wijze te Ransart. Berton iVVoumen) op de 20' plaats. Om 1.30 uur worden 58 baanduivels den weg opge stuurd. geweldige pogingen worden gedaan door Van Overberghe en Berton maar Kint laat niemand te ver gaan. en weet zelfs met Ritserveldt op het einde te ontsnappen, en snelt samen met dezen laatsten in volle tempo naar de aankomst, waar Kint van verre den eindsprint inzet en met 20 meter zijn jongen rivaal Alb. Ritserveldt klopt. De uitslag1. Kint, 169 km in 4 u. 49 2. Ritserveldt, op 20 m.3. Debacker, op 3 min.; 4. Christiaens op 1 L; 5. Hardiquest; 6. Gyselinck; 7. Dufromont; 8. Harmond; 9 Meulenberg 10. Hermie. Berton (Woumen), die den weerbots voelde van zijn werk geleverd in de eerste helft, plaatste zich 20". Lode Janssens behaalt een verrassende maar schoone zege in Brussel - Hollogne. Op den weg van Brussel naar Hollogne (42 km.) was Ghisquière een der grootste bezielers, maar Alfons had weer geen geluk aan zijn zijde en moest voor hij te Hollogne aankwam opgeven wegens bandbreuken. Acht renners stormden als losgelaten duivels naar de eindmeet waar de snelle Hobokenaar Janssens het ge makkelijk van Clautier haalde. Ziehier trouwens de uitslag1. Janssens, 160 km. in 4 u. 12'10"2. Clautier, op 10 m.3. Moerenhout; 4. Braeckeveldt; 5. Dick 6. Thys; 7. V. Herzele; 8. Torfs, allen wiel in wiel; 9. Raes; 10. Van Simaeys. Schutte klopt Kaers in den Omloop van Schweinfurt. Vissers op de vierde plaats. Zondag namen 67 renners het vertrek in den Om loop van Schweinfurt (Duitschland), een wegwedstrijd over 229 km. die betwist werd in zes ronden van 37 km. 800. Onze landgenooten Kaers en Vissers waren hier van de partij, evenals de Hollander Schulte, en zooals Donderdag legden deze drie kleppers nogmaals beslag op de overwinning en de eereplaatsen. Tijdens iedere ronde moesten de renners den Pop- penhauserberg beklimmen zoodat velen vreesden dat Kaers ditmaal zou begeven vóór het einde. Karei be wees echter nogmaals op puike wijze dat hij wel dege lijk een alzijdige baanrenner is, vermits hij naast Schutte meer dan zijn deel nam in de ontsnappingen en de jachten. De uitslag: 1. Schulte (H.), 229 km. in 5 u. 552. Kaers. in 5 u. 56.42; 3. Geber; 4. Vissers; 5. Wendel, op 10 sec.; 6. Nievergeldt; 7. Siebelhoff; 8. Bautz; 9. Lang- hoff10. Plappert. De Nederlanders Slaats-Maartens winnen den ploegkoers te Tilburg. Zondag werden te Tilburg uiterst belangrijke koersen op voet gezet voor beroepsrenners. Ziehier de technische uitslagen Snelheid: 1. Kremers 4 p.; 2. Bakker; 3. Zwartepoorte. Achtervolging1 Pijnenburg wint met 70 meter van Huys; 2. Slaats loopt Loncke in na 14 1/2 ronden. Ploegkoers: 60km.1. Slaats-Martens (N.); 2. Van Helvoort-Van Gent, op 2 ronden; 3. Loncke-Huys 4 Kremers-Bakker. op 3 ronden; 5. Groenwegen-Zwar- tepoorte. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN Fr. Albert wint meesterlijk Brussel-Sinson De mededinging van drie andere koersen had er schuld aan dat slechts 20 renners hun rugnummer kwamen afhalen om 1 uur. Op het einde der koers was een kleine helling en het was daar dat Frangois Albert elkeen liet staan om met 150 meter voorsprong de eind meet te bereiken. Uitslag1. Frangois Albert, 132 km. in 3 uur 29' 2. Carrier 3. Gillis A.4. Fontenay; 5. Van Laethem; 6. Destree; 7. Gillis D. Van der Heyden wint te Berendrecht. 37 onafhankelijken verschenen aan den start. Op het einde wisten zich 7 renners los te werken waaronder de lokale renner Douws. en hoe deze zich ook inspande om alleen toe te komen werd het in den sprint beslist. De uitslag 1. Van der Heyden; 2. Mertens; 3. Kiewit; 4. Gabriels; 5. Van Ransbeek 6. Douws7. Buron 8 Moreels: 9. Cordier. Alb. Coninckx wint met 10 meter voorsprong bij de Onafhankelijken te Lanaken. 56 renners namen den start voor de 145 km. lange koers. 7 renners wisten voorop te geraaen. De laatste ronden gaven ons een boeienden strijd en het werd dan ook 'een geweldige spurt, van ver ingezet door Coninckx. die prachtig won. Uitslag: 1. Coninckx, 145 km. in 3 u. 40' 2 Trekels, op 10 m.3. Vanhellemont4. Simons; 5. Onckelincx; 6. Troch; 7. Gommans; 8 Masutti. Brichard wint met voorsprong Binche-Doornijk-Binche Malbrancke op de 7" plaats. 70 renners namen het vertrek. Op het einde weet Brichard te ontsnappen. Midden een macht van volk bereikt hij dan ook als groote overwinnaar de eind meet. De uitslag: 1. C. Brichard, 187 km. in 3 u 17 min.; 2. Claessens: 3. Van Dyk 4. Claes; 5. Hupez 6. Dury; 7. Malbrancke. BIJ DE JUNIORS Sercu wint den zeventienden omloop der zeekust Pol Salomé op de 10" plaats. De koers: Van meet af wordt er koers gehouden. De eerste premie wordt gewonnen door Eeckhout. Met 29 renners wordt Knokke aangedaan. Een ernstige ontsnap ping wordt uitgelokt door Decin die weggeraakt met Declercq, Vyncke en Van Outryve, maar te St Andries vallen Declercq en Vyncke. De 2 leiders worden te St Pieterskapelle ingeloopen door Sercu, Pol Salomé en Desimpelaere maar wat later is alles te herdoen. Op het einde weet Sercu alleen te ontsnappen. Uitslag: 1. Sercu (Rumbeke), 142 km. in 3 u. 47 m.; 2. Van Outryve op 25 sec.; 3. Decin op 37 sec.; 4. De simpelaere z. t. 5. Eeckhoud, op 3 min 6. Rogghe z.t.; 7. Paepe. op 4 min.8. Braeckeveld, op 8 min.; 9. Ra mon 10. Janssens 11. Salomé (leper); 12. Couvreur; 13. Vandenberghe. Schotte wint eindelijk te Moeskroen 25 renners namen het vertrek. Nadat de lokale ren ner Denneweth eenige beproevingen gedaan had om te ontsnappen, wist Schotte zijn makkers in steek te laten om met bijna 3 min. voorsprong te eindigen. De uitslag1. Schotte, 100 km. in 3 uur 7'2. Kint. op 2 m. 50 s 3. Knockaert, op 1 lengte: 4. Desmet, op 2 lengten; 5. Stadsbaeder, op 3 lengten 6. Tack Omer. op 4 min.; 7. Strobbe, op 11 m. 45"; 8. Denneweth. Van Verre P. de beste Junior te Zonnegem. 54 juniors waren opgekomen Ziehier de uitslag: 1. Van Verre, 120 km. in 3 u. 18 min. 2. Bracke; 3. Roels; 4. Van Heuwerzwyn; 5. Tan- ghe: 6 Van Isterdael. Thomas wint te Hooglede. 51 renners namen het vertrek Poltje Salomé moest, getroffen door 2 bandbreuken, den strijd staken even als Mouton die zijn eerste juniorskoers deed en zelfs heel goed reed, maar door een stommen val moest de jongen opgeven. Nu mannen moed houden en er Zondag op los. In de spurt wist Thomas schitterend te winnen. De uitslag: 1. Thomas, 105 km. in 2 u. 40; 2. Van Outryve 3. Sercu; 4. Declerck; 5. Vanheuwerzwyn; 6. Braeckeveldt7. Paepe, allen wiel in wiel8. Deccyn. op 2 m. 409. Desmet10. Theo. BIJ DE BEGINNELINGEN Valère Ollivier winnaar te leper. 16 renners namen de start. De Ieperling Vanhove die weer prachtig werk leverde had geen geluk en ziende dat hij de eersten niet meer kon vervoegen, verkoos hij maar liever op te geven. In de spurt won Ollivier prachtig. De uitslag1. Ollivier, 60 km. in 1 u. 562. Vande- casteele 3. Anutchin4. Delos; 5. Mouton; 6. Ronde- lez 7. Decroix, op 1 min 8. Boscart; 9. Verolleman 10. Martroie. 's Maandags te Yper won Delos. Maandag werden de feestelijkheden op de wijk Kruisstraatvervolgd en dus was er nogmaals koers voor Öeginnelingen B. W. B. 11 renners namen het vertrek. Seffens ontsnapte De los en nam tot 1 min. 20" voorsprong, maar toen de lokale renner Turck, op het einde der koers, de achter volging op eigen krachten voerde moest de leider veel van zijn voorsprong afstaan naar mijn gedacht, Turck, moest gij aan dat werkje veel vroeger begonnen heb ben. Vanhove die weer eens bandbreuk leed plaatste zich nog 7°. Spijtig van Rubben, die in de laatste ronde krampen# kreegde jongen verdiende beter dan de 10" plaats. De uitslag1. Delos, 50 km. in 1 u. 332. Turck (leper), op 55"; 3. Decroix (Dikkebusch), op 1 min. 4. Bosschaert5. Vercruysse 6. Verhalleman 7. Van Hove (leper) 8. Esteel10. Rubben (leper). Langemarck Overwinning van Mouton - 11 vertrekkers. Uitslag1. Mouton2. Deprez; 3. Govaert; 4. Ronde- lez 5. De Splenter 6 Van Hullebusch 7. De Grendel; 8. Aerts. Hooglede: 28 vertrekkers! 1. Bossuyt2. Samyn 3. Van Rykegem 4. Masselin; 5. Declercq 6 Vermeelen; 7. Meesters. Zonnebeke: Overwinning van Knockaert (leper) 34 vertrekkers. 1. Knockaert M. (leper); 2. Vandewalle; 3. Lamoot; 4. Ake; 5. Bauwens; 6. Vandewalle; 7. Coppens (leper); 8. Debake; 9. Thomas; 10. Pauwels. WatouOverwinning van Degraeve. Uitslag1. Degraeve (leper) 2. Demunck; 3. Deprez; 4. Rondelez 5. Deloor; 6. Knockaert (leper); 7 Van- hille; 8. Demeulenaere9. Deketelaere10. Lacante (leper). STAYER. YPER - DIXMUDESTRAAT - KERMIS Zondag 21 Mei, om 3 1/2 uur VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN B. W. B. Afstand 55 Km. 500 FR. PRIJZEN EN PREMIEN waaronder 2 klakken Derby Sport, geschonken door het huis Henri Cappelaere, Dixmudestraat, 57, Yper. Prijzen 100 fr. en palm. Verder 80 60 50 40 30 20 10 10. Inschrijving Café de 1'Union bij Pros.. Wuylens Aankomst In de Wandeling bij Joseph Olivier. Prijsdeeling Hotel Bristol bij H. W. Francomme. o Maandag 22 Mei, om 6 1/2 uur VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN B. W. B. Afstand 40 Km. 300 FR. PRIJZEN Verdeeld als volgt: 85 60 50 35 25 20 15 5 5. Inschrijving Café de Londres bij Jean Kooy- man. Aankomst Café de 1'Union bij Pros. Wuy-. lens. Prijsdeeling In den Nieuwen Openbaren Hof bij Omer Vandevivere. Het is dus beslist op Maandag 15" dezer dat de Jaar- lijksche Voetbalwedstrijd tusschen de Herbergsbazen en de Hotelbedienden betwist zal worden. Een aantal toegangskaarten werden reeds verkocht, wat laat vermoeden, dat de belangstelling ditmaal nog grooter zal zijn. Mochten we dien dag met een mpoi weertje beguns tigd worden 't zou er leutig zijn om de bazen te zien blazen en de Hotelbedienden te zien trappen Zorg van nu af, voor uwe ingangskaartPrijs 1.50 fr. Centerfoor. Op Donderdag 18 Mei, zijnde O. H. Hemelvaart, wor den de kampioenen van het boldersjaar 1938-39 gehul digd. Deze viering gaat door in het lokaal van het Postje, maatschappij die den titel veroverde. Na de huldigingvan het zegevierend peloton, zal het tien jarig bestaan van de boldersfederatie insgelijks her dacht worden. Aanvang van het feest om 16 J uur. Deze week hebben wij een bezoek gebracht aan het stedelijk Zwembad, dat zijne voltooiing nabij is. Uit goede bron verzekerde men ons dat de filtreer- werken tegen 15 Mei zullen gedaan zijn, alsook de proefnemingen met de zuiveringsinstallatie. Deze is gemaakt door de «Société d'Epuration et Entreprises» van Brussel. Deze filter is een van 'de beste, die in onze Belgische zwemkommen te vinden is. Ziehier een korte beschrij ving van 't zuiveren van 't water. Het vuil water wordt uit 't diepste van de groote en kleine kom gezogen, en komt terecht in een ketel, die zich in de keldering bevindt. Hier zit 't geheim, om 't water te zuiveren, 't Water wordt vandaar met een trek- en steekpomp, werkende met een electrieke moteur van 11 P. K., naar boven in twee betonnen filtreerbakken gestoken Die twee filtreerbakken maken om zeggens maar één en zelfden bak uit. daar ze gezamenlijk werken. Het is eigen aardig dit ingewikkeld werk van de filtreerbakken te ontleden. Er staan al onder in die bakken 128 betonnen staakjes van 33 cm. hoogte. Daarop komen 162 platen in gewapend beton, die te zamen minstens 6.000 gaatjes- bevatten van 12 mm. doorsnede. Hierop komen er 3 ver- schillige lagen, gewasschen keien en één laag gewas- schen grof Rijnzand. Als 't water nu door t zand en door die drie lagen keien is, bevat het niet meer de minste vuiligheid. In één woord, 't is drinkbaar water: het wordt dan in de luchtbuizen gestoken en vandaar loopt het gefilterd water rond de zwemkom en wordt langs den kant van het Café op drie plaatsen tegelijk in de groote kom en op één plaats in de kleine kom gestoken. Voor de kabienen in 't midden langs beide kanten zijn voet- en stortbaden gemaakt. Diensvolgens zal de zwemmer verplicht zijn eerst de stort en voet baden aan te doen vóór hij in 't zwemdok mag komen. De voltooiïngswerken, worden uitgevoerd door de Ge broeders Delhem onzer stad, die verleden jaar ook het zwembad gemaakt hebben, iets waarover ze fier mogen zijn. We moeten ook 't stadsbestuur bedanken, omdat het ons toelaat, in de meest hygiënische voorwaarden stort- en zwembaden te nemen, alsook vóór 't prachtig zwembad, dat onder alle oogpunten voldoet aan de meest moderne eischen onzer zwembeweging. Leden van Ypres Swimming Club, 't stadsbestuur heeft ons beloofd dat de zwemkom zal opengaan rond den 20" Mei. Nog enkele dagen geduld en ge zult 't ge luk hebben in gefilterd water te zwemmen. Wij doen aan de leden een oproep om bij vrienden nieuwe leden aan te werven voor Ypres Swimming Club maar ook ten bate van de zwembeweging in onze stad. Zwemmen is gezond en nuttig. Om lid te zijn van Ypres Swimming Club betaalt men Voor jongelingen en meisjes beneden de 18 jaar 10 fr. 's jaars. Voor volwassenen20 fr. 's jaars. Men kan zich lid maken bij den Secretaris M. André Versailles, Advokaat, Maloulaan. PALERMO.. wendt U tot het vermaard huis PHOTOGRAAF O Begeeft zich ten huize voor alle photowerkea huwelijken en familiegroepen. Al het werk is gewaarborgd - Spoedige uitvoering. Open op Zon- en wekedagen. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze KLEINE AANKONDIGINGEN

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6