8 Visite d'une délégation des Volontaires de Cuerre de Seraing ERG VERKEERSONGEVAL TE RONCQ (Noord - Frankrijk). H AN DBOOCSCHIETINCEN Gemeente Oostnieuwkerke ZONDAG 4 JUNI 1939 om 3 ure namiddag Volksstoet en Inhuldigingsfeesten van den nieuwen Burgemeester. De herbouw van den Oostervleugel der Lakenhalle. ALLERHANDE NIEUWS CROOTE VEEPRIJSKAMP Une délégation, se composant d'environ une ving- taine de membres, des volontaires de guerre de Se raing. venant d'Ostende oü ïls auront été regus par le comité des Volontaires de Guerre et oü un ban quet leur aura été offert a l'Hötel Osbocne, viendra visiter, accompagnée de quelques délégués d'Ostende. notre ville et le mont Kemmel. A leur arrivée ici a Ypres, le samedi 10 Juin. vers 19 h. 30. les volontaires de guerre de Seraing et d'Os tende seront recus par les délégations des Volontaires de Guerre et des Invalides d'Ypres. Voici d'ailleurs le programme de cette visite Samedi 10 Juin Arrivée a la Grand'Plaee d'Ypres vers 19 j heures et réunion au Régina oü un apéritif sera offert. A 20 1 h., réception au Saumonlocal de la Fé- dération Nationale des Invalides, oü un discours de bienvenue sera prononcé par le président de la F. N I. Repas froid avec un verre de vin rouge. Des chambres seront réservées a l'hótel Skindies. au Régina et au Saumon. I.e Dimanche 11 Juin A 9 h., réunion au Régina oü se trouveront tous les crapeaux de l'Entente des Anciens Combattants d Ypres. A 9 1 h.. depart du cortège pour le Monument aux Morts d'Ypres et dépot d'une gerbe par les A. C. de Seraing De la le cortège se rendra a la Porte de Menin, oü une gerbe sera déposée par le même groupe. Vers 10 h départ en autocar pour Kemmel et visite du cimetière militaire francais. Dépot d'une gerbe a l'Ossuaire. Ensuite réception au chateau de Kemmel par M. Bru- neel de la Warande, bourgmestre. Vers 12 h. retour a Ypres. A 13 1 h réception a l'hótel de ville. Presentation par le président des Volontaires de Guerre. Vers 13 h.. banquet a l'hótel Skindies. Er. souvenir de leur visite a notre ville une dentelle d'Ypres sera offerte a chaque délégué. Bij een botsing worden een aantal Belgische grensarbeiders gekwetst. Dinsdag avond, rond 9 u. 30. kwam de autobus van Victor Vanhaelewyn-Saelens. van Langemarck. terug van Tourcoing in de richting der Belgische grens ge reden. In de autobus, die bestuurd was door den 25- jarigen Maurice Maene. zaten een 40 tal grensarbei ders. voor het meerendeel vrouwen, die van hun werk in Frankrijk terugkwamen. Gekomen aan het gehucht Pied-de-Boeufkwam de autobus plots in botsing met een autocamion, die gevoerd was door Emile Lerus en die van uit een zij straat gereden kwam. De schok was zoodanig hevig dat de vrachtwagen enkele meters ver weggeslingerd werd en dat de inzittenden van de autobus allen door elkander geslingerd werden. Dadelijk kwamen een aantal personen, die door het gerucht van den geweldigen slag en ook door de hulp kreten der inzittenden van de autobus opgeschrikt wer den en een ongeval vermoedden, ter plaats toegesneld en boden een behulpzame hand om de gekwetsten, ten getale van tien, uit de beschadigde autobus te bevrij den. De gekwetsten werden in een nabijgelegen woning gedregen. waar een geneesheer hen de noodige zorgen kwam toedienen. Alleen drie ervan werden, gezien hun toestand nog al erg was, naar de kliniek Gobert te Tourcoing overgebracht. Onder deze laatsten bevinden zich de genaamden Marguerite Platteeuw, 22 jaar. wo nende te Langemarck. Boesinghestraat, die het sleutel been gebroken werd, en Marguerite Callewaert die erg over gansch het lichaam verwond was. Onder de an dere gekwetsten bevinden zich nog de genaamden Jacques Blancke. van Becelaere, gekwetst aan de kin Leonie Marescaux. van Elverdinghe. gekwetst aan de lippen Julia Defrenes, van Gheluwe, gewond aan den neus en Joseph Helsen, van Boesinghe. erg gekwetst aan den linker schouder. De Rijkswacht van Halewijn stelde het noodige on derzoek in. Beide voertuigen waren zwaar beschadigd, doch de autobus van Vanhaelewyn kon. na ter plaats wat hersteld te zijn geworden, 's anderdaags naar Lan gemarck terugkeeren. STAANDE PERS ZONDAG 4 JUNI 1939 Om 2 1 uurZUYDSCHOTE Oppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr.; Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr.,50. Om 2 l uur: ROUSBRUGGEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels aan 40 fr. Twee kallen aan 20 fr. 40 primés aan 15 fr. en 25 aan 12 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 J uur: HOLLEBEKE Oppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 15 fr.; Kleine vogels 10 fr Inleg 13 fr. LUNDI 5 JUIN 1939 A 14 heures précises: KILLEM AMIS RÉUNIS Honneur200 fr.2 cótés supérieurs a 100 fr.; 2 inter- médiaires a 60 et 2 inférieurs k 40 fr 2* jeu d'hon- neurs supérieur: 6 couverts de table (argent 84 gr.); 2 cótés supérieurs de 3 couverts, 2 cótés intermédiaires et 2 inférieurs de 4 couverts, 3e et 4e supérieurs 5 100 fr. (exclus du sort). 100 primés 5 40 fr. et 100 d'un couvert 84 gr. Petits 20 fr Mise 25 fr. DONDERDAG 8 JUNI 1939 Om 2 uurST JAN TER BIEZEN Oppervogel 100 frank 2 zijdvogels, elk 50 fr.2 kallen, elk 25 fr. Kleine vogels 10 fr. en boven de 85 schutters aan 15 fr. Inleg 13 fr. 50. ZONDAG 11 JUNI 1939 WESTVLETEREN DE PANNE POELCAPELLE. 20 wagens Verschillige groepen Versiering Verlichting en Vuurwerk. o Deze week heeft de Heer Joseph Mahieu, aannemer te Yper, die voor het herbouwen van den Oostervleu gel der Ypersche halle het laagste aanbod deed met de som van 954 950 fr. en wiens aanbod door de bevoegde overheid goedgekeurd werd, het te herbouwen ge deelte der halle met een houten afsluiting omringd, wat als een begin van uitvoering der werken mag aanzien worden en alle Yperlingen zal verheugen. Aanstaande week reeds zullen de nog overblijvende puinen afgebroken en opgeruimd worden om aanstonds daarna met een ploeg metsers het tweede gedeelte van den voorgevel onzer halle op te trekken. De spoed waarmede de Heer Joseph Mahieu hand aan 't werk slaat laat toe te verhopen dat hij eraan houdt dit belangrijk werk in den kortst mogelijken tijd te voleindigen. Wij hopen ook dat men niet nala ten zal ten gepaste tijde over te gaan tot de aanbeste ding van het dak, opdat het werk van den Heer Mahieu ononderbroken zou kunnen voortgezet worden. Verleden week drukten wij den wensch uit dit werk ten spoedigste te zien aanvangen en het verheugt ons dan ook ten zeerste te bestatigen dat wij eerder vol doening krijgen dan wij dachten. Wanneer worden nu de werken der nieuwe statie aangevangen Aüeen de Commissie van Openbaren Onderstand schijnt weinig haast aan den dag te leggen om haar gesticht op de Kalfvaart op te trekken en laat thans van haar plein aldaar een soort depot van allerhande materialen maken, zoodat men zich afvragen mag zoo dit gesticht daar nog ooit komen zal. Indien er nieuwe moeilijkheden voor het verwezenlijken van dit ont werp, waarvan de plans reeds sedert lang gereed zijn, moesten opgerezen zijn, dan vormen wij den wensch dat de Commissie van Openbaren Onderstand niet rusten zal vooraleer deze overwonnen te hebben. Hoe meer werken hier uitgevoerd worden, hoe beter. O YPER. Aanrijding. Maandag namiddag, rond 5 u. 30. kwam de Heer Vanderlinde Richard, wonende te Meenen, per auto van uit de richting van Brielen naar Yper gereden, toen zijn rijtuig hier op de Maar schalk Haiglaan. omtrent rechtover de garage Van Eenaeme. aangereden werd door een fransche auto, bestuurd door M. Dervaux Maurice, van Quesnoy sur- Deule, die van uit dezelfde richting gereden kwam en hem wilde voorbijsteken. De schok was zoodanig hevig dat beide auto's vrij erg beschadigd waren, bij zoover zelfs dat de fransche auto onmogelijk nog vertrekken kon. Gelukkiglijk werd geen enkele der inzittende per sonen gewond. De politie kwam ter plaats het gebrui kelijk onderzoek doen. DICKEBUSCH. Bezoek van Engelsche Oudstrij ders. Morgen Zondag, 4" dezer, komt een groep En gelsche oudstrijders onze gemeente bezoeken. Zij wor den hier verwacht om 16 u. en brengen een groet aan het oorlogsgedenkteeken. waarna de Heer Burgemees ter O. Gesquiere hen een kort welkomwoord zal toe spreken aan het vijverhuis. ELVERDINGHE. Erg verkeersongeval. Maan dag avond, op het oogenblik dat tal van autos van de kust terugkwamen, gebeurde er hier nabij de melkerij een jammerlijk ongeval. De genaamde Doom Achiel, velomaker, wonende te Boesinghe, geboren te St Jan, den 15 Juni 1893. echtgenoot van Adronie Devoogdt, kwam per velo van Woesten terug, waar hij een hand- boogschieting had bijgewoond, en was op het punt van zijn rijwiel af te springen om nog even in1 de herberg «De Haan te gaan, toen hij plots verrast werd door een fransche auto die van uit de richting van Yper kwam en de baan naar Poperinghe wilde inslaan. De wielrijder werd met geweld tegen de straatstee- nen gesmakt en door de toegesnelde personen in deer- niswekkenden toestand opgenomen. Zijn rijwiel en ook zijn pijlkas waren gansch verwrongen. De Heeren dok ters van Boesinghe en Elverdinghe, die verwittigd wer den. kwamen het slachtoffer hun zorgen toedienen, doch gezien zijn ergen toestand, deden zij hem naar het hos pitaal van Yper overbrengen. Daar werd vastgesteld dat de ongelukkige benevens een beenbreuk en wonden over gansch het lichaam ook nog een open schedel breuk opgeloopen had. Dadelijk werd al het mogelijke gedaan om hem te redden, doch zijn toestand werd als zeer zorgwekkend aanzien. De veldwachter deed ter plaats het noodige onder zoek om de verantwoordelijkheden vast te stellen. De ongelukkige Doom, die vier minderjarige kinde ren achterlaat, is Donderdag morgen te 3 u. in het O L. Vrouwhospitaal van Yper aan de gevolgen zijner erge verwondingen bezweken. Zijne teraardbesteüing zal Maandag 5° dezer, te 9 u. 30. te Boesinghe plaats hebben. BECELAERE. Uitreiking van Eereteekens. Met de Pinksterdagen werden verscheidene eereteekens uitgedeeld. De HH Abel Maerten, schoolhoofd en Geó Devisscher, onderwijzer, ontvingen het burgerlijk eere metaal van eerste klasse wegens 25 jaar goeden dienst aan het onderwijs. De HH. Renaat Nuitten en Emiel Dewankele werden het zilveren eeremetaal van de Leopoldsorde opgevest wegens ten minste 50 jaar lid maatschap van de muziekvereeniging Ste Cecilia. WOESTEN. Auto-ongeval. Verleden Dinsdag kwam Clicteur Maurice, kiekenkweeker te Woesten. met vrouw en' kind per auto huiswaarts gereden, toen opeens zijn stuur defect geraakte. Het voertuig gleed eenige meters stuurloos verder om tegen een telefoon paal tot staan te worden gebracht. De vrouw bekwam eene wonde aan het hoofd, doch voerder en kind bleven ongedeerd. De stoffelijke schade is nogal aanzienlijk. 2" Prijs75 fr. met zilveren eeremetaal, Monkerhey Hector, Dickebusch, met Katriene. 3'' Prijs: 50 fr. met bronzen eeremetaal, Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Laura. 4" Prijs40 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Bazinne. 5" Prijs30 fr.. Delva Em., Vlamertinghe. met Mina. 6' Prijs: 30 fr., Desmedt Weduwe Polydore, Vlamer- tingne. met Romanie. 7" Prijs20 fr., Geerardyn Val.. "Meesen, met Laura. 8'" Prijs 20 fr., Vermeulen Cyr., Ploegsteert, met Sita. 9' Prijs: 20 fr., Vanden Bussche Remi. Wytschaete. met St re. 10' r 20 fr.. Gotelaere Hector, Langemarck. met Fan LANDBOUWCOMJCE YPER-KEMMEL gehouden te Kemmel den Donderdag 1 Juni 1939, om 10 uur I PRIJSKAMP Stiere kalveren geboren in 1939 met geboortekaart (8 inschrijvingen) 1' Prijs40 fr. met gulden e'eremetaal, De Backer André. Boesinghe, met Champion. 2' Prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal, Monkerhey Jeroom, Vlamertinghe, met Clovis. 3' Prijs25 fr. met bronzen eeremetaal. Verplancke Karei, Boesinghe. met Castor. 4" Prijs 20 fr.. Kestelyn Ernest, Westoutre, met Cesar. 5' Prijs.: 10 fr.. Deraedt Arth., Dickebusch, met Clovis. 6" Prijs 10 fr.. Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Cosmos. 7" Prijs 10 fr.. Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Columbus. II PRIJSKAMP Stiere kalveren geboren van 1 Sept. tot 31 Dec. 1938. met geboortekaart (8 inschrijvingen). 1' Prijs40 fr. met gulden eeremetaal, Verplancke Karei. Boesinghe. met Cobus. 2" Prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal. Lefevre We duwe Boesinghe, met Cesar. 3° Prijs 25 fr met bronzen eeremetaal, Goderis Hen ri. Boesinghe. met Carlos. 4" Prijs 20 fr.. Delva Em., Vlamertinghe. met Cesar" 5" Prijs 10 fr.. Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Cesar. 6'' Prijs 10 fr.. Steelandt Emiel. Vlamertinghe. met Clovis. 7° Prijs 10 fr.. Decoster Henri, Dickebusch, met Cesar 8" Prijs 10 fr. De Grauwe Firmin, Reninghelst, met Castor. III PRIJSKAMP Stieren zonder tanden (6 inschrijvingen) 1" Prijs50 fr. met gulden eeremetaal, Verplancke Karei, Boesinghe, met Bouton. 2° Prijs: 30 fr. met zilveren eeremetaal, Van Cayzeele Hector, Poperinghe. met Bertrand. 3'- Prijs25 fr. met bronzen eeremetaal. Sampers Henri, Oostvleteren, "met Baro. 41' Prijs20 fr.. De Backer André, Boesinghe. met Barmat. 5' Prijs 10 fr., Kesteman Julien. Poperinghe. 6" Prijs10 fr., Leuridan Irma. Kemmel, met Baltha zar. IV PRIJSKAMP: Veerze kalveren geboren in 1939 met geboortekaart (2 inschrijvingen) le Prijs30 fr. met gulden eeremetaal. Leuridan Irma, Kemmel, met Corra. 2° Prijs20 fr. met zilveren eeremetaal, Goderis Henri, Boesinghe, met Clara II. V' PRIJSKAMP: Veerze kalveren geboren van 1 Sept. tot 31 Dec. 1938 met geboortekaart (6 inschrijvingen) le Prijs30 fr. met gulden eeremetaal. Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Clara. 2® Prijs20 fr. met zilveren eeremetaal. Crombez Odiel. Bikschoote, met Charlotte. 3e Prijs15 fr. met bronzen eeremetaal, Vanden Berghe Leon, Boesinghe, met Clothilde. 4® Prijs 10 fr.. Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Colette. 5° Prijs10 fr., Desmadryl André, Elverdinghe, met Carlinne. y 6e Prijs10 fr., Störme Leon, Boesinghe. met Clara: VP PRIJSKAMP: Veerzen zonder tanden (12 inschrijvingen) 1° Prijs40 fr. met gulden eeremetaal, Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Bloeme. 2« Prijs20 fr. met zilveren eeremetaal, Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Bruintje. 3® Prijs15 fr. met bronzen eeremetaal. Goderis Henri. Boesinghe, met Bona. 4® Prijs10 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Blaere. 5e Prijs: 10 fr.. Sampers Henri, Oostvleteren, met Blondine. 6e Prijs10 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Bertha. 7° Prijs10 fr., Sampers Henri, Oostvleteren. met Brunette. 8° Prijs: 10 fr., Degrauwe Firmin. Reninghelst. met Blaere. VIP PRIJSKAMP: Veerzen met twee tanden (16 inschrijvingen) 1" Frijs50 fr. met gulden eeremetaal. Goderis HenVi. Boesinghe. met Alma. 2° Prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal. DesmadryT André, Elverdinghe. met Aline. 3® Prijs: 25 fr.. met bronzen eeremetaal. Goderis Henri, Boesinghe, met Alda. 4® Prijs 20 fr., Monkerhey Hector. Dickebusch.* met Adrienne. 5" Prijs 20 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe, met Nera. 6® Prijs: 10 fr.. Deraedt Arthur, Dickebusch. met Ariette. 7° Prijs10 fr., Ollivier Jean. West-Nieuwkerke. met Mi nette. 8" Prijs10 fr.. Deraedt Arthur, Dickebusch. met. Nora 9" Prijs: 10 fr., Leuridan Irma, Kemmel, met Nirra. 10" Prijs 10 fr.. Samyn Isidoor. Boesinghe, met Astra. llr' Prijs10 fr.. Ollivier Jean. West-Nieuwkerke. met Alberta. 12" Prijs: 10 fr., Sampers Henri, Oostvleteren. met Anna. 13" Prijs10 fr., Decoster Henri. Dickebusch. met Anna. VIII' PRIJSKAMP Veerzen met 4 lot 6 tanden (6 inschrijvingen) 1" Prijs50 fr. met gulden eeremetaal, Steelandt Emiel, Vlamertinghe. met Laura. 2® Priis35 fr. met zilveren eeremetaal, Vanden Berghe Leon, Boesinghe 3" Prijs: 25 fr. met bronzen eeremetaal. Storme Leon. Boesinghe. met Lena. 4" Prijs20 fr.. Kesteleyn Ernest. Westoutre met Marie. 5" Prijs 20 fr., Goderis Henri, Boesinghe. met Rika. 6" Prijs8 fr.. Decoster Henri. Dickebusch, niet in geschreven. IX' PRIJSKAMP: Gecontroleerde Melkkoeien (10 inschrijvingen) 1" Prijs100 fr. met gulden eeremetaal. Gotelaere Hector. Langemarck, met Blomme. (Zie vervolg onderaan vorige kolom)..

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 8