WIELRIJDEN YPRIS SPORT Korting van 10 p. h. 6 Aan de Sportliefhebbers GROOTE GYMKANA VRAAGT CRISTAL-CHAUDFONTAINE het volmaakt tafelwater Depot BROUWERIJ J. C. DONCK HET HUIS E. MARCONNEAU 21, Boomgaardstraat, 21 YPER geeft aan de leden van YPRES SWIMMING CLUB en de TENNIS CLUBS op vertoon van hun lidkaart eene OP ALLE ARTIKELEN. YPRES SWIMMINC CLUB Het schepencollege stelt voor een motie te stemmen K>r de herinrichting van dezen autobusdienst die hier ioo de stad reed. terwijl de tram een omweg doet en aizoo veel tijdverlies aan de reizigers berokkent. De autobus legde den afstand Yper-Meenen af in 40 minu- ter. terwij! de tram er 54 minuten op rijdt. De tram neemt ook geen velos meê. M. Leuridan. Wij zullen dit natuurlijk stemmen, maar men moet zorgen dat als gevolg hiervan de tram alsoan niet afgeschaft worde, want alzoo zou de ge meente Becelaere van alle verbinding met het omlig gende verstoken worden. De autobus en tram moeten dus alle twee behouden blijven. M Van Alleynnes. Benevens het voorstel de auto bus Yper-Meenen weer in te richten bestaat er ook nog een voorstel van autobusdienst tusschen Becelaere en Wervick. De buurtspoorwegen zijn geneigd de tram af te schaffen, want de tram werkt met een verlies van 140 dat wil zeggen dat er 140 fr. uitgaven zijn te gen 100 fr ontvangsten. Wanneer de tram afgeschaft wordt, dan zal er daar te meer gelegenheid bestaan om die autobuslijnen te bekomen. Het ware dus beter van de tram niet te spreken. Wij hebben hier nu in den ge meenteraad twee senatoren en een volksvertegenwoor diger en ik stel voor dat zij samen naar Brussel zouden gaan om voor die zaak bij den minister van verkeer te pieiten. Dit ware beter dan een brief te schrijven die daai ergens toch in de kartonnen zal terecht komen. M. Leuridan. Ik ben bereid om samen met mijn collega's den baard van Minister Marck te gaan kam men. M. Vanderghote. Ik ben niet voor de afschaffing van de tram. dit ware geen verbetering. De motie, waarvan ik u de voornaamste beweegredenen aan duidde, zal in dien zin opgesteld worden en ik stel voor ze thans te stemmen Dit wordt met algemeene stemmen aanvaard. M Michiel. Tijdens de voorlaatste vergadering heeft de Heer Leuridan de herziening van de loonen der stads werklieden gevraagd. Is er daarvan reeds iets gedaan geweest M. Biebuyck. Er werd reeds aan den Heer Leuri dan geantwoord. Het is moeilijk op die vraag hier nu in 't openbaar te antwoorden. >1. Muiier. De Koninghoek buiten de Rijselpoort wordt door den reinigingsdienst niet bediend en de menschen aldaar weten niet waar naartoe met hun vuilnis. Verleden week werden zij door de politie ver maand dat zij de grachten moesten reinigen en werd het hen verboden er nog iets in te werpen op straf van daarvoor proces-verbaal op te loopen. M. Delahaye. Het staat niet in het contract van den reinigingsdienst dat de uitbater ervan zoo ver moet gaan. M Muiier. Wat moeten die menschen dan met hun vuilnis doen M. Vanderghote. Delven. M. Muilier. WatDelven Dan zou ik het nog lie ver hier naar de Groote Markt brengen. M Vanderghote. Dan zou men u daarvoor ook een proces-verbaal aandoen. M. Leuridan. Ik zou ook nog iets willen vragen M. Vanderghote. Wil het dan niet te lang trekken. M. Leuridan. Ik heb u tijd bespaard door niet verder uit te weiden bij de behandeling van punt twaalf der dagorde Gij hebt daar een veeg uit de pan gekregen vanwege den Heer gouverneur, die u verzocht de helgische taalwetten toe te passen. Ik onderlijn dat en in verband daarmede zeg ik u dat het wenschelijk ware te zorgen dat tegen Zondag, alswanneer de leden van den Vlaamschen Toeristenbond hier op bezoek zijn. heel de stad in orde weze. Ik meen te weten dat een deel der naamplaten nog steeds niet aangebracht werden. Onder de bezoekers van Zondag bevinden zich veel kitteloorige menschen, die dan in hun blad aan heel het land zouden kenbaar maken dat te Yper dat en dat nog niet in orde is. Zorg ervoor, Mijnheer de Burgemeester, dat zij geen reden hebben om dit te doen. M. Missiaen. Is het daarvoor dat hen de toelage moest gegeven worden M Leuridan. Ze hebben ze nu. Verleden week is in mijn kantoor een. persoon gekomen die een in 't fran-ch opgesteld briefje, uitgaande van Ville d'Ypresop zijn auto gevonden heeft. Ik heb hier dit briefje meêgebracht. waarop altijd in 't fransch vermeld staat dat zijn auto langs den verkeerden kant der straat stond. Welnu die man kent geen woord fransch zoo groot als St Maartenskerk. Ik zou u willen vragen aan uw politieagenten te zeggen dat zij vlaam- sche briefjes moeten gebruiken voor al de auto's die van een belgische plaat voorzien zijn. Ik begrijp dat zij de fransche autovoerders verwittigen in een taal die zij verstaan, maar de belgische autorijders moeten in 't vlaamsch verwittigd worden. Dit is een kleinig heid die u veel verveling kan besparen. Ik verhoop dus dat gij ervoor zorgen zult dat de landdag van den Vlaamschen Toeristenbond hier in eere zal kunnen gehouden worden. De openbare zitting wordt hierop te 20 u. 15 opge heven. BIJ DE BEROEPSRENNERS Marcel Claeys ontegensprekelijk een onzer beste ker- miskoersers. Nieuwe zege te Breedene. Maelbranrke op de tweede plaats. 34 vertrekkers. De start was geweldig maar deze was rap vergeten en dan werd het een echt gezondheids- wandelingske. De renners beloerden elkaar, en er ble ven tenslotte nog een twintigtal deelnemers in strijd. De stand op kop, werd niet meer gewijzigd en het is met zestien man, dat men naar de eindmeet vloog. In den sprint won Claeys netjes vóór Maelbrancke. De uitslag: 1. Claeys (Ursel), 138 km. in 3 uur 46: 2. Maelbrancke op 1/2 wiel3. Seynaeve op 2 lengten: 4. Windels; 5 Clemens; 6. Vlaemynck7. Verbeke 8. Debruyne9. Duquenne. M. Clautier wint prachtig te St Katelyne-Waver. 71 vertrekkers namen het vertrek. Clautier die op het einde ontsnapte voelde de zege in zijn bereik, trapte er gezwind op en kwam als groote overwinnaar over de meet. De uitslag1. Clautier, 135 km in 3 u. 50 min. 2. Van Kerkhoven op 1 m. 05 3. Toubeau op 1 min. 50; 4. Vandenbossche op 1 wiel5. Dedonder; 6. Van Has- sel7. Valentyn. Theo Middelkamp zegeviert met voorsprong, te Ertvelde. 35 renners namen het vertrek. Middelkamp wist te ontsnappen en kwam met vier minuten voorsprong aan. De uitslag1. Middelkamp, 136 km. in 3 u. 562. Vaneenaeme, op 4 min.; 3. Deraes. op 1/4 wiel; 4. Van Theemsche 5. Godaert6. Dewalsche 7. Vanhove 8. Vanrossem 9. Gyselinck. Belgische renners spelen een hoofdrol in den Fransehen baankoers te Rijsel. Edg. Decaluwé slaat A. Buysse in den sprint. 65 renners namen het vertrek, waaronder Delcham- bre. Woets, Cappoen en Sercu. Op het einde wisten Decaluwé, Buysse en Meulenberg te ontsnappen. En terwijl Meulenberg op 8 km. der aankomst band breuk leed, ontspon zich tusschen Decaluwé en Buysse een nijdigen sprint, die slechs op de meet door eerstge noemde gewonnen werd De uitslag1. Decaluwé. 205 km. in 5 u. 45'09" 2. Buyssé, op 1 band 3. Christiaens 4. Perickel5. De- croix6. Meulenberg7. Declercq N 8. Balducq 9. Beekman. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN Hvozdianski klopt Meuleman in de spurt bij de Onafhankelijken te Fleurus. De uitslag1. Hvozdianski, 120 km. in 3 u. 37 min. 2. Meuleman 3. Coninx 4. Depesselmier5. Copain 6. Van Dyck 7. Dorigath 8. Trekels; 9. Mertens. Van Hellemont wint de Ronde van België. Dupont zeer ongelukkig wordt 14' in de Rangschikking. Alg. R.1. Van Hellemont, 40.16.57 2. Wielemans, 40.29.09 3. Troch, 40.32.04 4. Cordier. 40.32.56 5. Van Dyck, 40.36.286. Destree, 40.46.507. Landrieux, 40.46.53 8. Buuron, 40.43.249. Carrier. 40.50 2810. Banken, 40.55.16. BIJ DE JUNIORS Ramon wint Brussel-Isegem. Delos op de 11'" plaats. 45 vertrekkers. Met 25 man samen snellen ze naar de meet. De uitslag1. Ramon2. Van Overloop3. Van Outryve 4. Braeckeveldt 5. Couvreur 6. Janssens 7. Rogghe8. Buysse; 9. Vandermerken; 10. Vanden- berghe 11. Delos. Vanderbeken zegeviert te Bevere-Audenaerde. 35 renners namen den start. Snel wordt gestart, op het einde weten elf renners voorop te geraken. De uitslag1. Vanderbeken, 95 km. in 2 u. 30 min. 2. Lecompte, op 1 L 3. De Bock 4. Knockaert5. De Rycke6. De Keukeleir7. Verstraeten 8. De Smet 9. Bradt. Govaerts wint in den spurt te Esschenbeek. De uitslag: 1. Govaerts, 110 km. in 3 uur; 2. Wouters, op 1/2 wiel; 3. De Becker; 4. Standaerd 5. Schoon- jans6. De Pauw; 7 Peters; 8. V. d. Eynde :9. Van Verre. Aan Stevens de zege in Brussel-Lens. De uitslag1. Stevens 2. Robyns 3. Delahaye 4. Denor; 5. Varleu6. Parthe7. Robert. We vestigen hiermede nogmaals de aandacht van alle sportliefhebbers van leper en omliggende dat op Dinsdag 20 Juni de Voetbalmatch tusschen de ploeg der Beenhouwers en de gemengde ploeg Cafébazen en Garcons, zal betwist worden op het terrein van de C. S. Y. Aan aantrekkelijkheid zal er niets gemist worden en we kunnen van nu af reeds zeggen dat deze wed strijd een waar sukses te gemoet gaat. We zijn dan ook van meening dat alwie een beetje voor sport te vinden is niet zal nalaten deze «big match bij te wonen. Aftrap om 6 u. stipt. Ingangsprijs 2 fr. DAN. STAD IEPER OP ZONDAG 18 JUNI, TE 14 UUR gegeven door de Moto Club leper. 1000 Frank Prijzen en Prachtige Bekers. Inschrijving der motorijders bij M. Emiel Matthu, Café de Rouen Veurnesteenweg, om 13 uur. In groep van daar langs de Elverdinghestraat Vanden Peere- boomplaats Boesinghestraat Surmontstraat Diksmuidestraat Groote Markt Neermarkt Bo- terstraat de Stuersstraat René Colaertplaats naar de M. Fochlaan. waar de Gymkana plaats heeft op het plein tusschen de Fochlaan en den Staatsspoorweg. Begin om 14 uur. Alle motorijders kunnen er aan deelnemen. Het Bestuur der Moto Club leper. 8. Lombaardstraat, YPER. Tel. 255 Desseyn Albert toont zich nogmaals de beste nu te Wevelgem. 25 renners namen het vertrek. Bij het ingaan der laatste ronde rukt Desseyn zich los en wint schitterend. De uitslag: 1. Desseyn. 105 km. in 3 u. 11 min.; 2. Van Dierendonck 3. Pylyzer4. Van Outryve5. Hebbelynck6. Degroote7. Staedsbaeder8. De- meulenaere. De liefhebber Geus wint bij de Juniors te Denderleeuw. 42 renners waren opgekomen. Met 6 man wordt de sprint betwist, prachtig door Geus gewonnen. De uitslag1. Geus, 125 km. in 3 u. 36 m. 2. Per- remans3. Roels4. Slagmulder5. V. d. Velde6, Cannu7. Eie Wannemaeker. Herreygers wint te Merksem. 23 renners namen het vertrek De uitslag 1. Herreygers, 110 km. in 3 u. 2 m. 2. Caluwé 3. Raveau4. V. d. Acker 5. V. den Broeck 6. V. Stuy7. Van Stayen. De Simpelaere aan de eer te leper. Deloz 2'1 en Salomé (leper) 3°. Om 3 u. werd aan 32 kleppers het vertrek gegeven. Bij het terug keeren der groote ronde waren alle fa vorieten nog op kop. Voor Salomé, die onder eigen volk rijdt. Theo en Desmet, is het tempo niet snel ge noeg en ze ontsnappen en hebben spoedig 300 meter voorsprong. Dit trio deed knap voort en wist tot 3 min voorsprong te nemen. Op het einde ontsnapt Salomé, die voelt dat zijn beide tegenstrevers verzwakken, al leen. Ondertusschen is De Simpelaere met Delos ont snapt uit het peleton en Theo en Desmet worden door den fel opdagenden tandem De Simpelaere-Delos op geslorpt. Een kilometer vóór het einde wordt de moe dige Ieperling vervoegd, en moet zelfs, gansch ont moedigd, lossen. In den sprint wint De Simpelaere ge makkelijk van Delos. De uitslag: 1. De Simpelaere. 110 km. in 3 u. 8 m 2. Delos op 2 lengten; 3. Salomé (leper) op 15 sec.4. Desmedt op 1 min. 12 sec. 5. Theo op 2 lengten6. Van Outryve op 2 m. 17 7. Rogghe 8. Vandenberghe9. Watteel10. Tommeleyn. Woets Oscar die hier zijn eersten juniorskoers reed. leverde schoon werk tot wanneer hij bandbreuk leed hetzelfde mag gezegd worden van Mouton BIJ DE BEGINNELINGEN Prachtige overwinning van Van Hove (leper) te Poperinghe. De Ieperlingen aan de eer. 23 renners namen het vertrek. Vijf renners, waaronder vier Ieperlingen. wis ten te ontsnappen. In den sprint toonde zich Georges Van Hove het rapst. De uitslag: 1. Van Hove (leper), 50 kim. in 1 u 31; 2. Woets O. (leper), op 1 lengte; 3. Coppens Fr. (leper); 4. Rubbens (leper); 5. Boscart6. Decroix (Dikke- busch); 7 Markoye 8. Thoma 9. Tetart; 10. Alleman; 11. Vercruysse: 12. Mouton M. Te Lauwe wint Anutchin weer. De uitslag: 1. Anutchin2. Decraene3. Vanden Driessche 4. Devos; 5. Van Neste; 6. Six: 7. Dedeur- waarder 8. Tallieu 9. Devrieze. STAYER (1540) Het zwemfeest ingericht door Ypres Swimming Club op 23 Juli ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan, zal iets buitengewoons zijn. Wij kunnen bevestigen dat de Waterpolomatch Plaistow United Swimming Club Londen Cercle de Natation van Brussel officieel doorgaat. Beide clubs hebben hun kontrakt geteekend. Plaistow United Swimming Club Londen, is reeds 4 jaar kampioen van Engeland. De ploeg heeft, sedert 4 jaar, de nederlaag niet meer gekend, zoowel in internationale als in nationale mat chen. Van de zeven polomannen zijn er vijf die gespeeld hebben in de officieele waterpoloploeg van Engeland, gedurende de Olympiade van Berlijn. Hun kapitein, de heer E. H. Temme, is de eenigste zwemmer op de wereld die 't kanaal overgezwommen heeft, van Engeland naar Frankrijk en van Frankrijk naar Engeland, dus met en tegen stroom. Alleen om dezen kampioen te zien zwemmen is het reeds de moeite waard, het feest bij te wonen. Hun tegenstrever «Cercle de Natation van Brussel» is voor 't oogenblik tweede in 't officieel kampioenschap van België. Deze Internationale Waterpolomatch is begiftigd met een Beker, geschonken door den Heer René Phlypo. Verders hebben we voor dien dag een kontrakt met de Brussels •Swimming Club, die naar ons feest zendt acht harer beste zwemsters, en vier zwemmers, om deel te nemen aan den grooten prijs van Yper alsmede den Heer Plumeroeul, vierde in 't officieel kampioen schap van België in duikelen. Hij zal hier een prachtexhibitie geven alsook eenige komische nummers. Aan dit feest verleenen daaren boven nog de volgende Clubs, hunne medewerking Oostende, Gent, Deinze. Kortrijk. Waereghem. Moes- kroen en Iseghem. We hopen dat op 23 Juli-de zwemkom van Yper zal te klein zijn, want zulk feest heeft hier nog nooit plaats gehad, zelfs in beide Vlaanderen niet, want om zulk feest in te richten moeten er durvers zijn. De leden van Ypres Swimming Club mogen hun Voorzitter den Heer André Van Wassenhove dank be tuigen, want 't is dank aan hem, dat we vóór ons tien jarig bestaan, bekwaam zijn zulk Internationaal feest in te richten Het zwemfeest te Elsendamme. De traditie getrouw heeft Ypres Swimming Club Donderdag 8 Juni haar eerste zwemfeest gegeven te Elsendamme. De uitslagen waren 100 meters streekzwemmen dames 1. Martha Busschaert. 2. Denise Dehaene. 3. Jacqueline Knockaert. 50 meter kadetten streekzwemmen 1. Staelens Jan en Soenen Alfons. beiden gelijk 3. Gilberte Roose. 100 meters vrije slag Heeren 1. Daniel Sedeyn. ■2. Louis Mion. 3. Roger Demoor, kadet. De overwinning van Sedeyn was de verrassing van den dag 100 meters streekzwemmen, Heeren 1. Gustaaf Ossieur en Tom Wood, beiden gelijk. 3. Roger Walraet 4. Roger Defever. 50 meters Chamberlain koers 1. Tom Wood. 2. Albert Lefevre. 3. Albert Depuydt. De gezamenlijke oefeningen werden uitgevoerd door Albert Lefevre, Louis Mion. Daniel Sedeyn. Gustaaf Ossieur. Albert Depuydt. Het komische nummer was onbetaalbaar met Louis Mion in vrouw verkleed die haar ging verdrinken om dat ze genoeg had van haar man. Het feest eindigde in de beste stemming en 't muziek van Ypres Swimming Club dat de reis medegemaakt had. verlustigde de groep en de kermisvierders van Elsendamme. 't Is spijtig dat we maar eenmaal 's jaars naar El sendamme moeten. We moeten 't feestkomiteit van Elsendamme harte lijk bedanken voor het goed onthaal, en roepen het toe tot 't jarentPalermo.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6