MEUBELS Schoone MEUBELS 2 Houten Barakken Openbare Verkooping Op Donderdag 29 Juni 1939 en MOBILAIRE VOORWERPEN OPENBARE VERKOOPING 2. 9 LRNTRRRNPRLEN 3. 2 GEUTIJZEREN POMPEN 8 Studie van de Deurwaarders Georg. TAHON en Alb. V ANC APPEL te Yper. Uit oorzaak van woonstverandering. Op Dinsdag 27 Juni 1939 om i ure namiddag, in de Groote zaal Lapiere, Hondstraat 46 TB IBPBR, VAN SCHOONE en Mobilaire Voorwerpen Schoone volledige Eetzaal in eik, onlangs nieuwe Kassen, Buffetten in eik en acajou, onlangs nieuwe Slaapkamer, Cuisinière in émail, Jachtstoof, Spiegels, Tafels en Stoelen in eik en acajou, Kleerkas in eik, Canapés, ijzeren en andere Bedden, Tapijten, Gasstel- sel, Schouwgarnituren, Bloemstaan, Kaders, Phonographe, wollen Matras, Zetels, Kap stokken, 3 alkooi Lampen voor kiekenkwee- kerij, keukengerief, enz. enz. Verders nog volledige Installatie voor haarkappersalon met Lavabos Rayons. Schoonen Herbergtoog met Buflet. Kantoor van den Deurwaarder G. Tahon Jules Capronstraat, 11, te Yper. om i uur namiddag, ten sterfhuize van Vrouw Flavie Vanderheyde, weduwe van Heer August Florquin, Yper- straat, n° 4, te VLAMERTINGHE (Landing). Openbare Verkooping van bestaande in Prachtige Stoof merk Efel Radio merk Stern onlangs nieuw, Naaimachien merk Singer Jachtstoof, regulateur, club- en andere zetel, buflet, twee commoden, groote en kleine spiegel, wollen matrassen, schoone kleerkas, nachttafel, bedden, tafels en stoelen, koperen fornuis, kaders, kapstok, specerij- potten, toiletkastje, koperen douillen, globen, kruiwagen en aalkuip, waschkuipen met staan; verders hoeveelheid keukengerief, spreien, klein akkeralaam, enz., enz. Op Maandag 3 Juli 1939 om 5 ure namiddag, in de herberg BROUWERSHOF, bewoond door Jules Devos, te Gheluvelt, Plaats. Ten verzoeke van zelfde Gemeente. van i. staande M eenensteen weg nr' 24 en 26 TE GHELUVELT. in Geutijzer. staande op den koer van het Gemeentehuis, bij de herberg Brouwershof en op verschei dene plaatsen van dc Gemeente, wegende samen ongeveer 1030 kilos. liggende aan den gevel der herberg Nieuwe Wereld en bij de bakkerij van Cam. Verbeke. Alles op voorhand te bezichtigen. ALLERHANDE NIEUWS Embellissement intériepr de la Cathédrale d'Ypres. V. K. A. J. leper Trekking van de Rometombola met Groot Kajctstersfeest HANDBOOGSCHIET1NGEN Bij Yper - Hoekje Prijskampen voor Merriën en Kweekmerriën van het Belgisch Trekras. Burgerlijke Stand van Yper o BEVATTENDE Comptant en gewone voorwaarden. 0 Bil Sterfgeval. Met gereed geld en gewone voorwaarden. Komptant en gewone voorwaarden. YPER. Diefstal met beklimming. Zondag avond zijn een drietal jongelingen in den hof gedrongen welke het Nazareth alhier bezit nabij de vestingen t'einden de Bukkerstraat. Om over den hofmuur te geraken klauterden zij eenvoudig op de telefoonpaal .die daar juist tegen den muur staat, en eens in den hof hebben zij zich er niet alleen te goed gedaan aan de rijpe aardbeziën maar ook nog andere schade aange richt. Het is de eerste maal niet dat die telefoonpaal, die daar uiterst slecht geplaatst staat, gebruikt wordt om in den hof van het Nazareth te dringen en het ware dan ook te wenschen dat de Regie van Telefonen ertoe zou besluiten den paal op zekeren afstand van den hof muur te verplaatsen, wat alle inbraak aldaar zoo niet onmogelijk dan toch veel minder gemakkelijk zou maken Aanrijding. Dinsdag avond, rond 8 u. 40. kwam de Heer Wullus. bestuurder der Staatsmiddelbare school van Poperinghe. alhier met zijn auto van de Maloulaan naar de Capronstraat gereden, juist op het oogenblik dat een zwaar geladen vrachtwagen eener Brusselsche firma, komende uit de richting van Poperinghe, uit laatstgenoemde straat kwam aangehold. Daar de Heer Wullus zijn draai wat kort had genomen, kon de aan rijding niet vermeden worden. Het lieerenrijtuig van M Wullus was deerlijk gehavend, doch gelukkiglijk werd niemand gekwetst. WERVICK. Noodlottige afloop. Verleden week meldden wij den twist die ontstaan was tusschen Ver beke Camiel, dagbladverkooper. en dezes 66 jarigen vader Arthur, beiden wonende op de wijk Basse- Flandre. Bij zijn thuiskomst trof Camiel er een gebuur aan die reeds sedert verscheidene weken zijn dagblad niet meer betaald had. Toen hij van dezen de vereffening der schuld eischte, ontstond er een woordenwisseling in dewelke vader Verbeke tusschenkwam. De ruzie liep zelfs zoo hoog op dat Verbeke Camiel, die vreesde slagen te krijgen, op zeker oogenblik een mes greep en zich op zijn vader wierp dien hij aan het linker oor kwetste. Tengevolge van dezen aanslag werd de zoon, nadat het Parket van Yper ter plaats het noodige onderzoek was komen doen. aangehouden en in het gevang van Kortrijk opgesloten. De toestand van vader Verbeke verergerde echter na enkele dagen en wel zoodanig dat weldra een nood- lottigen afloop gevreesd werd. De messteek in het oor zal waarschijnlijk de hersens geraakt hebben en alle zorgen schenen hopeloos. Het slachtoffer is dan ook Zondag morgen, om 5 u. 30. in zijn woning aan de ge volgen der bekomen verwonding overleden: Het lijk werd nadien naar een gesticht overgebracht ten einde er de lijkschouwing te doen. De tragische afloop van dezen in schijn nietigen fa milietwist heeft groote ontroering verwekt en wordt dan ook druk besproken. Smokkelaar op dramatische wijze verdronken. De 26 jarige Camiel Ghesquiere-Saelens. wonende op het gehucht Basse-Flandreontving Dinsdag nacht het bezoek van twee gekende smokkelaars, de genaamden Henri Lannoy, bijgenaamd Boerke, wonende in het Café Bienvenuen Jules Galloo. beiden van Wer- vick, die hem vroegen hen met zijn boot naar Frankrijk te willen overzetten. Daar de boot geladen was met meubels, voortkomende van een verhuis en die hij naar Gheluwe moest vervoeren, weigerde Ghesquiere eerst op het hem gedane verzoek in te gaan doch liet zich ten slotte, na herhaald aandringen, overhalen. Den. Woensdag morgen, rond 1 u. 30, staken Ghes quiere en Lannoy de Leie over terwijl Galloo op den Belgischen oever achterbleef. Gekomen nabij' de pa pierfabriek van Busbeke, op 200 m. afstand van den Franschen grenspost, werden de smokkelaars plots verrast door Fransche tolbeambten en, daar het hun niet meer mogelijk was terug te keeren, sprongen bei den in het water. Geen hunner echter kon goed zwemmen en, terwijl Lannoy door zijn vriend Galloo met veel moeite op het droge kon gebracht worden, zonk de ongelukkige Ghesquiere naar de diepte om niet meer boven te komen. De douaniers, die ondertusschen bij de boot gekomen waren, vonden er acht kilos belgische tabak die aange slagen werd. Het lijk van den drenkeling, die een weduwe met twee minderjarige kinders nalaat, werd rond den mid dag cpgehaald. ZONNEBEKE. Voetbalspeler gekwetst. De 22- jarige Emile Dauchy, wonende te Yper. Lindendreef, die hier Zondag laatst met zijn club was gekomen om een voetbalmatch te betwisten, deed tijdens het spel zoo eer. ergen val dat hij onmogelijk uit eigen krachten kon opstaan. De gekwetste werd dadelijk opgenomen en de bijgeroepen geneesheer deed hem na een eerste verzorging naar het hospitaal van Yper overbrengen. Daar bestatigde men dat Dauchy een beenderbreuk op- geloopen had. VLAMERTINGHE. Erge val. Zaterdag laatst deed men enkele oefeningen met het brandweermate riaal. daar men de vorige week. tijdens den brand eener stroomijt langs den steenweg naar Yper, besta- tigd had dat er iets aan het materiaal haperde. Op het oogenblik dat de auto, bij de terugreis, bijna stilstond, wilde de brandweerman Désiré Depoorter de deur ge reed openen, doch deze laatste vloog rapper open dan hij zich eraan had verwacht en zulks had voor ongeluk kig gevolg dat de man het evenwicht verloor en uit de auto viel. De ongelukkige, die met het hoofd op de straatsteenen terecht was gekomen, werd seffens naar zijne woonst overgebracht waar de ontboden dokter hem de noodige zorgen kwam toedienen en een lichte hersenschudding vaststelde. WOESTEN. Onweder. Verleden Woensdag heeft een korte maar hevige donderstorm boven deze ge meente gewoed.. Een autobestuurder tusschen Oost- vleteren en Woesten zag opeens gansch zijn motor door het hemelsch vuur omringd, hij schrok geweldig Bij Masson Hilaire op den Beukenhoek groef de blik sem een put in de weide en bij Cyriel Soenen. Pope- ringhestraat, waren eenige electrische lampen verbrij zeld en de radio was ook stil gevallen. Gelukkig be paalt zich alles bij wat schrik en eenige stoffelijke schade. Coloradokever. Voor een tiental dagen is de colo radokever opnieuw in de aardappelvelden verschenen. Verleden jaar richtte dit dier met zijn groot aantal larven veel schade aan de solanaceeën. Doch zooals hij afkomstig is uit Amerika, uit een streek waar het veel warmer is dan bij ons, dachten de boeren dat hij met den voorbijen strengen winter zou bevrozen zijn. maar nu zien we hem terug te voorschijn komen. Haastig is men met zjjn verdelging begonnen en de uitslagen schijnen bevredigend te zullen werken. Binnen een paar weken zullen we in staat zijn te melden welke uit slagen bereikt werden. Une troisième credence a été placée ces derniers jours, cette fois dans la chapelle de Sainte Anne. en- castrée a cöté du magnifique autel de la Mère de la Sainte Vierge Marie. De style gothique aux ornements stylisés elle est exécutée en marbre de St<' Anne et en marbre bleu Beige» des Ardennes. Elle fait honneur au talent de l'artiste seulpteur Speyser de Mont St Amand. On place en ce moment deux nouveaux vitraux dans la partie centrale de la grande Abside du choeur. Ils formeront avec ies trois verrières déja placées un en semble parfait de 'scènes bibliques dans la note et la tonalité médiévales dont s'est heureusement inspiré l'artiste verrier Ganton. Op Zondag 9 Juli, te 5.30 uur 's namiddags, in de feestzaal van 't Kristen Volkshuis, St JaCobsstraat. 30, leper, Kaarten aan 3 fr. en 2 fr. alsook steunkaarten te bekomen bij de kajotsters én in 't Kristen Volkshuis. Loten voor de tombola nog te verkrijgen tot 2 Juli. STAANDE PERS ZONDAG 25 JUNI 1939 Om 2 uurWESTVLETEREN Oppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijf schutters een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. MAANDAG 26 JUNI 1939 Om 2 1 uurDICKEBUSCHOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen ,elk 20 fr.; Alle vijftal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr! Inleg 13 fr. 50. Om 2 5 uurSTADENOppervogel 120 fr.Twee zijdvogels, elk 60 fr.Twee kallen, elk 30 fr. en 85 vogels van 20 fr. voor 100 schutters, daarenboven alle tweetal een vogel van 40 fr. Inleg 22 fr. 50. Drie kleuren (niet verplichtend). Inleg 2 fr. 50. DONDERDAG 29 JUNI 1939 Om 2 uurPROVENOppervogel 100 fr.Twee zijd- vogeis, elk 50 fr. Twee kallen, elk 25 fr. 50 primés van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 2 uurZILLEBEKE (HOOGHE) Oppervogel 100 fr Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr en 40 vogels van 20 fr. voor 50 schutters. Inleg 22 fr. ZONDAG 2 JULI 1939 Om 2 uurELVERDINGHEBONDSCHIETING voor '1 Zuid Westland. DE KONINGSCHIETING Maandag te 4 uur was het koningschieting voor de leden van de handboogmaatschappij Yper-Hoekje Veel leden waren opgekomen om den titel te bemachti gen. Wie zal het zijn Een raadsel voorwaarToch durfde men het aan enkele namen voorop te stellen. Iedereen had immers kunnen bemerken hoe sommige oude rattentijdens de oefeningschieting malkaar beloerden, en schijnbaar onverschillig den hoofdvogel bestookten, om toch maar het goede plaatsje te vinden. Onze Philemon, van zijn kunde bewust, had Martin en compagnie toen den raad gegeven op hun hoede te wezen daar hij zelf van gedacht was den vogel na een vijftiental scheuten te vellen. Er werd hier natuurlijk een flinke wedding op gedaanNu, de schieting begon en de spanning was grootDe favorieten deden hun uiterste best en bedreigden den koningsvogel keer op keer. En waarachtig, in de twaalfde ronde gebeurde hetMet een prachtvolle scheut haalde Philemon den gulden vogel neer. Gewonnen wedding en koning twee jaar naeen Onder de warme toejuichingen van al de makkers leidde de voorzitter den nieuwen koning naar de tent waar hem een prachtige schaal werd aange boden. In een gezellig samenzijn werd er een glas ge dronken op zijn gezondheid en menigmaal werd de wensch geuit: «Mochten we Philemon te naast jaar als keizer begroeten opgenomen in het Stud-Bock van het Belgisch Trekras. JAAR 1939 Deze prijskampen zullen plaats hebben als volgt te Diksmuide op Dinsdag 27 Juni, om 10 uur. op de Groote Markt, te leper op Dinsdag 11 Juli, om 10 J uur, op de Groote Markt. te Tielt op Woensdag 12 Juli, om 10 4 uur, op de Ro meplaats. te Kortrijk op Donderdag 13 Juli, om 10 uur. op de Houtmarkt. van den 17 tot 23 Juni 1939 GeboortenCruydt Annie, Recollettenpoort. 5. van Zonnebeke. Maselis Christiane, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Terryn Annie, Kaai-West, 16. —m Warlop Anne-Marie, Recollettenpoort, 5, van Houthemf bij-Yper. Pauwels Ivan. Recollettenpoort, 5. van Hollebeke. Vandaele Jozef. Langê' Meerschstraat, 9. HuwelijkGrimmelpon Oscar, meester-schilder. en Vanoverschelde Godelieve, dienstmeid, beiden te Yper. OverlijdensBruneel Odile, 25 j., landbouwwerkman, ongehuwd, van Nieuwkerke Wijhaeghe Eugenie, 77 j.. z. b., echtg. Coppens Felix, Poperinghesteenweg, 8. Souxdorf Roger, 4 dagen, Lange Meerschstraat. 23. r' Knockaert Honoré, 91 j., z. b., wed. Tytgat Octavie, Rijselstraat, 133. Lavrauw Germana, 39 j.. z. b.. on gehuwd, Poperinghesteenweg, 8. De vogel Maria, 46 jaar. z. b, ongehuwd. Poperinghesteenweg. 8. Bot- techia Francine. 2 j., Rijselsteenweg, 26. Huwelijksbeloften: Michel Maselis, landtverker, te Yper en Suzanne Hauspie. werkster, te Vlamertinghe. Ernest Seys, nijveraar, te Yper en Elisabeth Van de Calseyde, z. b., te Brugge. Maurice Labit, fabriek- werkei en Margareta Crombez, fabriekwerkster. bei den te Yper. Maurice Degraeve, aardewerker, en Yvonna Blanckaert, dienstmeid, beiden te Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 14