-HET YPERSCHE- LA REGION D'YPRES Zielmissen 20 Jaar, N 13 24 juni 1939 20 Année, N 13 24 Juin 1939 BIJVOEGSEL TOERISTISCHE KRONIEK Zondagrusi Repos Dominical Leest en verspreidt HET YPERSCHE Gevonden en Verloren Voorwerpen De le feeste in onze vernieuwde Halle Een schitterend Programma Kerk der E.E. Paters Karmelieten, leper STERFGEVAL BEDANKING SUPPLÉMENT Wij ontvingen dezer dagen van den Nationalen Belgischen Dienst voor Toerisme enkele nieuwe brochures voor 1939. Deze uitgaven zijn goed ver zorgd en helpen er aan mede om de vlek die op dezen dienst kleefde stilaan weg te nemen. Men weet dat deze dienst zich aan zooveel tekortko- mingen schuldig maakte dat bijna gansch de pers en vooral de toeristische organismen deze aan de kaak hebben gesteld. Onlangs nog heeft het gerecht een uitspraak geveld waarin op vele plaatsen sprake was van dezen dienst. Wij hopen, voor het toerisme in ons land, dat de heer Minis ter Marck, onder wiens bevoegdheid dezen dienst staat, binnen zeer korten tijd, alles op zijn poot jes zal gezet hebben. Maar wij twijfelen er geens zins aan het zal een zware arbeid zijn Maar ter zakede bedoelde brochures zijn België per spoor met alle mogelijke inlichtin gen voor den toerist die per spoor reisteen tweede boekje Vademecum voor den reiziger geeft algemeene practische inlichtingen over het reizen per spoor, douaneformaliteiten, toeris tische diensten, reisboekjes voor vreemde toe risten en wijdt ook een deel aan het Groot-Her- togdcm Luxemburg. Een derde uitgave is de Hotelgids voor België». Ten laatste'zijn er nog twee propagandabrochures, mooi geïllustreerd, Vacantie in België handelend over de kunst steden, over de kust en over de Ardennen het laatste België en het Groot-Hertogdom Luxem burg bevat 10 hoofdstukken en telt 40 bladzij den. leper is er behandeld in het hoofdstuk over de Slagvelden (met 10 lijnenen wordt steeds stelselmatig vergeten of genegeerd bij de kunst steden. De Westvlaamsche Bergen krijgen sa men met Dikkebusch vijver 7 lijnen, terwijl Zil- lebeke-vijver te Brussel, in den toeristischen dienst onbekend schijnt. Buiten deze kleinighe den presenteeren deze uitgaven zeer goed en ge ven ze ook, wat ons betreft althans, voldoening. Wie ze begeert te ontvangen, vrage ze aan bij den voornoemden dienst De B'rouckèreplaats, 48, te Brussel. Deze week verscheen de statistiek over het toerisme in België gedurende het seizoen 1938. Het totaal overnachtingen van vreemdelingen (dus niet inbegrepen de vreemdelingen welke op denzelfden dag naar België kwamen en terug keerden) bedroeg 1.717.884. Aan de spits staat Engeland met 491.358 overnachtingen, dan Neder land met 467.288, dan Frankrijk met 354.252 en eindelijk Duitschland met 113.827 overnachtin gen. Meer dan 10.000 overnachtingen gaven nog in orde van belangrijkheid de Vereenigde Sta ten van Amerika, Luxemburg, Zwitserland, Ita lië, Polen, Spanje, Tjecho-Slovakije, Noorwegen, Hongarije. Wat betreft de verdeeling over het land kreeg de kust hiervan 827.410 overnachtin gen, de Ardennen 174.653 en de andere toeris tische plaatsen in het land 715.821. Wanneer deze regelen zullen verschijnen zal te Brugge de Memling-Tentoonstelling geopend zijn. Deze tentoonstelling, wij zegden het reeds, is een eenige gelegenheid om ons volk te wijzen op het rijke kunstvepleden van Vlaanderen. Een eenige gelegenheid, want wellicht nooit meer zal het ons gegeven zijn zulke aanzienlijke" en voor treffelijke verzameling Memling-doeken die thans den rijkdom en den trots der grootste musea ter wereld uitmaken, vereenigd te zien. En wanneer we weten dat uit alle landen van de wereld dui zenden en duizenden kunstliefhebbers naar Brug ge zullen komen met het doel te genieten van Memling's nooit geëvenaarde kunst, dan valt het te verwachten dat onze landgenooten in groote massa naar Brugge zullen stroomen. De toegangsprijs voor de tentoonstelling is 15 fr. Voor groepen van 20 personen 10 fr. (Voor leden VTB 10 fr.) Voor schoolgroepen (buiten den vacantietijd) 3 fr. Reysiger. De Apotheek van' La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat orue au Beurre is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 25 Juni Dimanche 25 Juin van 8 tot 12 uur en van 13 tot 19 uur Werden ten politiebureele aangegeven Gevcnden. Vrijdag 16 Juni, door Roose Maria, Slachthuisstraat, een rozenkrans. Door M. Dewitte Robert, van Gheluvelt, een zijden sjerp. Door M. Impe Julien. Paddevijverstraat, een blik ken drinkput Door M. Debrouwer Lucien, Kauwekijnstraat, een parelen halsketting. Zaterdag 17. door M. Devos Jacques, Maarschalk Frenchlaan, een alpenmuts. Door M. Desmet Henri, Groote Markt, een zilveren halssnoer. Bij M. Deleu Armand, Groote Markt, is een klein bruin hondje met korten staart toegekomen. Zondag 18, door M. Coussaert Eugène. Basculestraat, een pakje inhoudende vrouwenhemd en broek. Door M1' Decock Lea, R. Colaertplaats, een ceintuur van dameskleed. In de Basculestraat, een kleine portemonnaie Dinsdag 20, door M. Sennesael Alfred, Meenensteen- weg, een gechromeerde speld. Door M. Doom Raphael, Meenenstraat, een auto taksplaat Nr 351,753. Woensdag 21. door M. Caïdinael Arthur, St Jacobs- nieuvvweg, een bril met kas Door M. Bultinck Charles. St Janstraat, een huisdeur sleutel. Verloren. Vrijdag 16 Juni, door M. Deruddere Paul, de Stuersstraat, een paar bruin lederen handschoenen. Zaterdag 17. door M. Marehand Ernest, voerman te Poperinghe, een panen vest waarin zijn bruin lederen brieventasch met eenzelvighejdskaart stak. Door M. Vanhove Jerome. Meeriensteenweg. een rij wielzadel voor kind. Door M. Wolters Emile. Tegelstraat, een duitsche schapershond. Zondag 18, door M€ Cuvelier Godelieve. Doorgang straat, een vergulden armband voorzien van medailles van Lourdes. Door Mp Knockaert Martha, van Poperinghe, een bruine geldbeugel een som geld inhoudende. Maandag 19, door M. Debrouwere Daniel, Tegel straat. een donkerbruin lederen geldbeugel wat klein geld en een aantal prentjes van Afrika bevattende. Dinsdag 20, door Mej. Bras Lucienne, Boterstraat, een armband in plakwerk met witte paarlemoeren bol letjes, voorzien van plaatje voor naam en een gedenk penning van O. L. Vrouw. Het is de alomgekende en bloeiende St. Michiels- turngilde, die voor den oorlog te leper reeds bestond, welke de eer te beurt viel de eerste feeste te mogen geven in onze herbouwde Halle. Zeggen wij maar vlakaf, 't was effenaf prachtig Gedurende twee uur en half wisselden de oefenin gen en krachttoeren zich regelmatig af. Wat moet er meest vermeld worden Wij zagen zoo danig veel... Meer dan 15 nummers... zonder onder breken, met een regelmatigheid en een tucht welke lof en eer verdienen. Na een paar marschen door onze prachtige trom- pettersgroep. waren het onze prachtathleten op de en kele en de dubbele baar De sympathieke heer Voor zitter. Heer V. Seys, commandeerde. Bravo M. Valeer Dan volgden al de vrije oefeningen regelmatig en flink. En wat gezegd van onze kleine akrobaten. Het don derend applaus van de meer dan .700 toeschouwers was voor den chef Heer Wulles de belooning van zijn vele moeite en werken. Alles opsommen ware te veel. De reeksen pyramieden en daar hebben de St Michielsturners een bijzonder Handje van de oefeningen met stokken, met blokken enz... het ware te lang om uit te breiden, maar één nummer mag ik niet vergetendat van de twee ge blinddoekte kleine knapen, die op trapezen van 8 me ters hoogte de talrijke toeschouwers deden huiveren, door hun krachttoeren, en dat, voor knapen van 12 jaar oud De groote sectie vooral was flink, goed verzorgd en effenaf prachtigDie twee groote akrobaten mag ik niet vergeten. En wanneer, tenslotte, de schoone slot- pyramide geheel de zaal in vervoering bracht zegden de Ieperlingen algemeenalle jare moet er hier zoo'n feest gegeven worden 't Was er gezellig, 't was er prachtig! St Michiels turners met uw geëerden Heer Proost E. H. Maes, uw voorzitter Heer V. Seys, al uw chefs een welgemeend en verdiend proficiatLeve de St Michielsturners Een'die er ook was. De stedelijke schouwburg zal te klein zijn op Zondag 25 Juni. Waarom Omdat alle vrienden van onze Vrije Scholen eraan zullen houden aanwezig te zijn op het prachtig kinder feest dat te 4 i uur stipt zal plaats hebben, en waarin leerlingen zullen optreden van de H. Familie, van de Mariaschool. (Lamotte) van O. L. Vrouw van Thuyne, van de Rousbrugge-Damen en van de St Jozefsschool. De hoofdschotel wordt dit jaar opgedischt door de leerlingen van de St Jozefsschool. Meenensteenweg: hun werd de opvoering toevertrouwd van hel leuke sprookjesspel in drie bedrijvenPERELIERKE en GINNEGINNEKE, muziek van Jaak Opsomer. Even aantrekkelijk zijn de andere nummers van het programma De Vlinders, (zang met gebaren) door de kostschool der Rousbrugge Damen Rytmisch Turnen door de inrichting der H. Familie. Groepsdeclamatie uit «Stille stonden» van P. Mon- strey, door O. L. Vrouw van Thuyne De Tyroolsche boerinnetjes, zang met dans en ge baren. door de Mariaschool (Lamotte). Tusschenin zal een korte toespraak gehouden wor den door E. H. Verhaeghe, Principaal aan het Si.nt- V incentiuscollege. Er zijn nog kaarten te verkrijgen aan den ingang van den schouwburg, tegen 5 en 2 fr. Voor kinderen 2 en 1 frank. Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag. ZONDAG 25 JUNI Te 7 J uurMis met algemeene Komrriunie voor de kinderen. Te 5 uurMaandelijksche Vergadering. Kinderen, wij verwachten U allen met Uwe moeder. Heer en Vrouw Emile Provoost-Pyck en hunne kinders Irènc en Marie-Louise Heer en Vrouw Jules Debrabandere-Provoost Vrouw Julienne Bouw, Weduwe van Heer Jéröme Provoost, echtgenoote van Heer Jéröme Feys. en hunne kinders Anna, Aimé en Maria Heer en Vrouw Arthur Provoost-Vandenbroucke en hunne kinders Gabriël, Thérèse, Paula en Paul Vrouw Weduwe Jéröme Pyck-Provoost en hare kin ders Remi, Anna, André en Georges Heer en Vrouw Leon Louwagie-Provoost en hunne kinders Joseph. Gérard, Godelieve, Maria, Michel. Jeanne en Raphael Heei en Vrouw Remi Provoost-Cordonny en hunne kinders Michel, Godelieve en Annie Heer en Vrouw Paul Provoost-Cordonny en hunne kinders Irene, Jéröme. Roger en Gabriël De familiën Dedryver. Lemahiéu. Provoost en Dus- sessojs, melden met droefheid het afsterven van hunne teerbeminde moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante, Vrouw Weduwe AIMÉ PROVOOST geboren Emerence-Constance DEDRYVER te Sint-Jan-bij-Yper, den 28 Mei 1860, en godvruchtig in den Heer ontslapen te Zillebeke. den 20 Juni 1939. De Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbestelling, heeft plaats in de parochiale kerk van Zillebeke. heden ZATERDAG 24 JUNI 1939, om 9 u. 30. De vrienden gp kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Zillebeke, Wulvestraat. NECROLOGIE Nous .apprenons le décès de MONSIEUR FERDINAND VERHULST Veuf de Dame LOUISE-MARIE BOONE Président a la Cour d'Appel de Gand né a Wetteren, le 13 Avril 1874 et pieusement décédé a Gand, le 18 juin 1939. Le Service Funèbre a été célébré le jeudi 22 juin en Véglise St Jacques a Gand. suivi de l'inhumation dans le caveau de familie a Ypres. Nou.; présentons nos bien vives condoléances aux families Boone et van der Mersch. Vrouw Weduwe Jules Lippin'ois, geboren Julia Des- madryl Mejuffer Astrid Lippinois Heer en Vrouw Richard Lippinois-Garreyn Heer en Vrouw Jules Desmadryl-Vandeputte Heer en Vrouw Henri Gryson-Lippinois en zoons Roger en AndréHeer en Vrouw Camille Lippinois- Pieters en kinders Maria, Julia en 'AiméHeer en Vrouw Remi Sohier-Lippinois en zoons Gaston en Raoul; Heer en Vrouw Albin Decleyre-Desmadryl en zoon WillyHeer en Vrouw Charles Desmadryl-Van Grun- derbeeck Mejuffer Bertha DesmadrylHeer Maurice DesmadrylHeer André Desmadryl De familiën Lippinois, Garreyn. Desmadryl en Van- deputte danken, langs dezen weg, de vrienden en ken nissen voor de talrijke blijken van innige deelneming hen betuigd tijdens het afsterven van Heer Jules-Leon LIPPINOIS Oud-Strijder hun teergeliefden echtgenoot, vader, zoon, schoonzoon, broeder, schoonbroeder, oom. neef en bloedverwant, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Rijselsteenweg, 56. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Juni, om 8 uur, in Sint- Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Jules LIPPINOIS echtgenoot van Vrouw Julia Desmadryl. (1570) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Juni, om 9 uur, in Sint- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Victor TITECA echtgenoot van Vrouw Marie Cappelle. (1558) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 25 Juni, om 11 i uur. in Sint- Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Camiel VANRAES echtgenoot van Vrouw Sijvie Vanpoucke. (1559) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Juli, om 8 J uur, in Sint- Jacobskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Euphrasie WATERBLEY echtgenoote van Heer Joseph Mouchamps. (1573)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 9