Une Maison ouvrière BELLES MAISONS Une Terre a Labour MEUBELEN CAFE «LUXOR» Commune de ZANTVOORDE siluées a MESSINES OPENBARE VERE00P1NG 5 Le Jeudi 13 Juillet 1939 MISE-A-PRIX avec prime de 0,50 p. c. et le Jeudi 20 Juillet 1939 ADJUDICATION, VEISTE PUlilAQUE rue de Wulverghem Lot 1Maison avec 19 areS 75 ca. de SÉANCES Mise-a-prixLundi 24 Juillet 1939 AdjudicationLundi 7 Aoüt 1939 Op Zaterdag 8 Juli 1939 TE IEPER, ALLERHANDE NIEUWS ALLO ACCORDEONLIEFHEBBERS Visite d'Anciens Combattants Anglais Prijskampen voor Merriën en Kweekmerriën van het Belgisch Trekras. De Reis der Harmonie Ypriana ZATERDAG 8 JULI 1939 OPENING VAN HET 11, Rijsselsteenweg, YPER LEKKERE DRANKEN - SANDWICHES Burgerlijke Stand van Yper Stedelijk Slachthuis van Yper Etude du Notaire Naudts a Comines. chaque fois a 4 1/2 trés précises de relevée, a Zantvoorde, au CAFÉ DU COMMERCE, tenu par M. René Dehem-Six, de i° et 7 Ar. 45 Ca. de Fonds bati et Jardin de 42 Ares 80 Cent. Pour tous renseignements s'adresser en l'é- tude du Notaire NAUDTS a Comines. Etude du Notaire Thev®lin a Messines. O DE DEUX fonds et jardin, cadastrée section A partie des Nos 87/c et 88 et N° 85/e. Lot 2: Maison avec 18 ares 95 ca. de fonds et jardin, cadastrée section A partie des Nos 87/c et 88. Occupation Maison sous lot 1, avec 6 a70 ca. de fonds, est inoccupée. Lot 2 et jardin du lot I, ensemble 32 a. est occupé par Louis Schoolaert-Kempinck, pour 3, 6 ou 9 ans, commences le 1 Octobre ig38, moyennant 980 frs l'an, contribution et prime d'assurance au propriétaire. Propriété de feu Marie Gardyn. Droit d'accumulation. Prime de mised-prix o,5o °/o. en l'estaminet AU BON FERMIER a Messines, en l'estaminet A L'HOTEL DE VILLE a Messines, chaque fois a 2 heures de relevée. Studie van den Deurwaarder D. V. Roegiers Diksmuidestraat, 39, leper. Tel. 426 van te 10 uur 's morgens, op de Groote Markt Koning Albert, aan ,'t Gasthof HET ZWEERD zal Deurwaarder ROEGIERS voornoemd, over gaan tot de openbare en vrijwillige verkooping der volgende meubelen en roerende goederen: Schoone Eetkamer in eik bestaande uit buffet, dressoir, tafel met verlengsels en zes stoelen gegarnierd met leder, een radioappa raat merk S. B. R. 5 lampen, een lavabo, buffet in eik, kleerkas, een coffre fort in zeer goeden staat, een prachtige minister bureel in eik, een grooten spiegel, vervolgens stoelen, tafels, zetels, bibliotheek, kindervoituur, ka chel, linnenkas, enz... Gewone voorwaarden. Komptante betaling. YPER. Aanrijding. Zaterdag laatst, korts vóór 4 u. namiddag, werd de auto van M. Vandewalle Alfred, van Veurne, die alhier over de Groote Markt van uit de richting der Meenenstraat naar de Rijselstraat ge reden kwam, ter hoogte van de Hondstraat en niette genstaande hij goed den rechterkant der baan hield, aangereden door een triporteur die van uit laatst genoemde straat kwam en bereden was door Vanhove Maurice, bakker, toen nog wonende in de Capronstraat doch die sedertdien heimelijk de stad verlaten heeft. Tengevolge van de botsing was alleen de driewielfiets wat beschadigd. Dronkaard. Woensdag namiddag, rond 5 u. 30, werd zekere De Valk Guillaume, van Brussel, die wat te diep in 't glas gekeken had, alhier uit een hotel der R. Colaertplaats buiten gezet, doch nauwelijks bevond hij zich op straat of hij wilde er aan een natuurlijke behoefte voldoen. De politie die aldaar juist op dienst was, kwam spoedig bij om dit te beletten en, ziende dat de persoon bedronken was, leidde zij hem op naar het politiebureel waar hij in den amigo opgesloten werd. Proces-verbaal werd tegen hem opgesteld. Botsing. Donderdag, rond 3 u. 30 namiddag, kwam de genaamde Delrue Alois, 49 jaar oud, wonende te Waasten, en in dienst der Centrale Brouwerij van laatstgenoemde stad, met een autocamionnette alhier door de Boterstraat in de richting van de Stuersstraat gereden. Gekomen ter hoogte van de" Tempelstraat werd de vrachtwagen zijdelings aangehaakt door een per sonenauto, bestuurd door 'Vantomme Gaston, 47 jaar oud, bakker te Rijsel, die uit de Tempe'lstraat kwam en insgelijks de Stuersstraat wilde inrijden. Daar beide voertuigen gelukkiglijk niet snel reden, bepaalt alles zich tot eenige onbeduidende stoffelijke schade. De jonge heer BRUNO VERSTRAETE laat weten alsdat hij op Woensdag 12 Juli 1939, een ACCORDEONCONCERT geeft voor de micro van Radio-Kortrijk, van 13,15 tot 13,45 uur. STADEN. Brand. Dinsdag morgen, rond 3 u., be merkte de Heer Ameel dat er brand uitgebroken was in het werkhuis van zijn gebuur, den Heer J. Despay- gale-Maertens, meubelmaker, wonende op de Plaats. Onmiddellijk wekte de Heer Ameel den eigenaar en verwittigde ook de brandweer die spoedig ter plaats verscheen. Met medewerking van enkele behulpzame personen werd de brand door de pompiers moedig be streden, doch het vuur had reeds dergelijke uitbreiding genomen dat men zijn beste krachten moest inspannen om het aanpalende en erg bedreigd woonhuis van den Heer Despaygale te vrijwaren, iets waarin men ten slotte gelukte. Het werkhuis echter, met gansch den inboedel, werd de prooi der vlammen en was totaal vernield. Drie afgewerkte slaapkamers, de machienen, al het gereedschap en nog twee rijwielen bleven in de vlammen. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. BECELAERE. Inhuldiging van den Heer Burge meester. Morgen, Zondag 9 Juli, heeft de plechtige inhuldiging plaats van den Heer Camiel Soenen, als burgemeester der gemeente. Te dier gelegenheid worden allerlei feestelijkheden op touw gezet, 's Namiddags, om 2 u. 30, wordt in de Wervickstraat een prachtige stoet gevormd die niet minder dan 25 groepen en wagens zal bevatten en die de voornaamste straten van het dorp zal doortrekken. Op de marktplaats worden vervolgens nog reidansen en muziekconcerten uitgevoerd en het feest sluit 's a- vonds met .een puik vuurwerk. WOESTEN. Tuinbouw. Zondag om 8 uur houdt de Tuinbouwgilde haar maandelijksche vergade ring bij Hector Saesen. Aan de dagorde is weerom een belangrjike voordracht, een mooie tombola voor de aan wezige leden en allerhande mededeelingen. Nieuwe le den kunnen altijd aanvaard worden. Coloradokever. Dit schildvleugelig insect, dat zich dit jaar vóór een maand op onze aardappelvelden ver toonde en seffens door opzoekingen en bespuitingen door onze landbouwers bestreden werd, heeft zich niet zoo rap als verleden jaar vermenigvuldigd. Men schreef van bevoegde zijde dat een op tijd behandeld veld. een overwonnen veld is, en dat hebben onze kweekers begrepen en zoo hopen ze binnen korten tijd dezen in dringer in de gemeente er kost wat kost te verdrijven tot bescherming onzer Solanaceeën. ZONNEBEKE. Plechtige eeremis. Op Dinsdag 4 Juli vierde Zonnebeke met veel luister de plechtige eeremis, opgedragen door den nieuwgewijden priester E. H. Jozef Vanwalleghem, zoon 'van wijlen Sylvain Vanwalleghem en van Mevrouw Emelie Iserbyt. 's Morgens om 10 J u. trok een plechtige priesterstoet door de straten om den nieuwen priester uit den huize af te 'halen en ter kerke te geleiden, onder den jubel zang van Lauda Sion. De zangers hadden er aan ge houden de H. Mis ten prachtigste uit te voeren in meer voudige stemmen. Eerw. Pater Angelus, karmeliet, hield alsdan een korte doch kernachtige aanspraak. Na de H. Mis greep een beschink plaats ten huize van den nieuwgewijden priester, en vervolgens werd een smaak- vollen maaltijd ter eere van den gevierden priester de genoodigden aangeboden in de lokalen van het klooster. Eerw. Heer pastoor was de eerste om zijn gelukwen- schen uit te spreken in een toast tot de familie en den nieuwen priester. Welsprekend en aandoenlijk sprak vervolgens E. H. Frans Vanwalleghem zijn Eerw. broe der Jozef toe. Na meerdere spreekbeurten en de innige dankbetui gingen van den Eerw. Gevierde werd de vreugdevolle viering met een stemmig dankgebed besloten. Buiteling, onder wielrenners. Zondag namiddag, tijdens den velokoers voor onderbeginnelingen, buitel den in de Iepersche straat enkele renners over elkaar, waardoor de 17 jarige A. Vandersype van Roesbrugge- Haringe verwondingen over gansch het lichaam opliep. Hij werd verzorgd in De SultanHet rijwiel was buiten gebruik. Ernstige val. Zondagavond deed de wielrijder Jules Bonnez, Zonnebekenaar. in de Iepersche straat, een zoo ergen val dat hij bewusteloos viel. Hij liep bo vendien een gapende hoofdwonde op. Bij beenhouwer Jules Santy binnengebracht, werden hem de noodige zorgen toegediend. Welgeslaagd examen. De heer Marcel Delhaye. zoon van Henri, wonende Iepersche straat, heeft met ■onderscheiding het uitgangsexamen van onderwijzer afgelegd. Onze hartelijkste gelukwenschen. Un groupe d'environ 50 Anciens Combattants Anglais de la South Western Areasection de la British Legion, arrivera aujourd'hui, samedi 8 Juillet, vers midi, en notre ville oü elle compte séjourner trois jours. Le groupe, placé sous la conduite de M. Perkins, vi- sitera les anciens champs de bataille des environs et assistera dimanche soir a 9 h. a la cérémonie du Last Post. au cours de laquelle il déposera une couronne sous les voütes dü Mémorial Britannique de la Porte de Menin, L'Harmonie Ypriana prêtera son concours a cette cérémonie qui revêtira done, l'occasion de la visite de ces anciens combattants, un caractère tout particulier. opgenomen in het Stud-Book van het Belgisch Trekras. JAAR 1939 Deze prijskampen zullen plaats hébben als volgt te leper op Dinsdag 11 Juli, om 10 J uur, op de Groote Markt. te Tielt op Woensdag 12 Juli, om 10 i uur, op de Ro meplaats. te Kortrijk op Donderdag 13 Juli, om 10 uur, op de Houtmarkt. te Brugge op Vrijdag 14 Juli, om 10 uur. op de Vrijdag markt. te Gistel op Woensdag 19 Juli, om 10 uur, op de Groote Markt. Op Zondag 25 Jum 11. richtte de Harmonie Ypriana een prachtigen uitstap in naar Nieuwpoort, Coucke- laere, Oostende, Blankenberghe en Brugge, waar zij uitgenoodigd was om een concert te geven. Om 12 u. 30 vertrokken hier van op de Groote Markt zes groote autocars, die voor het eerst stilhielden te Nieuwpoort, waar een bezoek werd gebracht aan het prachtige gedenkteeken aldaar opgericht ter nagedach tenis van Z. M. Koning Albert. Bloemen werden aan den voet van het gedenkteeken neergelegd terwijl de klaroenen schalden. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Couckelaere waar het groot duitsch kanon van Leugenboom bezich tigd werd. om dan verder de groote baan naar Oostende te nemen en een uur stil te houden te Blankenberghe ten einde allen toe te laten er de mooie kust te bewon deren. Vandaar werd de zoo aangename reis voortge zet naar het lieve Brugge, waar de nieuwe statie be zocht werd en de Harmonie 's avonds om 8 u. 30 een concert uitvoerde. Over dit concert verscheen in het Woensdagblad van 28 Juni il. de volgende vleiende beoordeeling «Wef hebben'hier reeds vroeger gemeld dat de Over eenkomst der Groote Markt, ten einde meer luister bij te zetten aan de feesten der twintigste verjaring zijner stichting, een bijzondere zorg gewijd heeft aan het samenstellen der concerten die den Zondag avond op de Groote Markt plaats hebben. We hadden Zondag 1.1. gelegenheid een dezer con certen. uitgevoerd door de maatschappij Ypriana uit leper te beluisteren, en moeten bekennen dat we zelden een programma gehoord hebben dat op gebied van kunstgehalte en hoogstaande uitvoering met Yprianakon wedijveren. Alle uitvoerders, inzon- derlijk den heer kapelmeester De Ridder, dienen ten zeerste gelukgewenscht. Na afloop van dit concert trok de talrijke groep Yper- lingen op het gestelde uur huiswaarts en allen waren ten zeerste tevreden over dien schoonen en zoo wel geslaagden uitstap. Op Zondag 30 Juli a. s., en niet op 23 Juli zooals vroeger aangekondigd werd. richt de Harmonie Ypriana een uitstap in per speciale tram naar Kemmel. Toe komende week wordt de uurregeling van dit aange naam uitstapje hier medegedeeld. (1586) van den 1 tot den 7 Juli 1939 GeboortenSupply Norbert. Recollettenpoort, 5. van Dranouter Cuvelier Nelly, Recollettenpoort, 5, Ma- loulaan, 47. Alleweireld Ivette, Recollettenpoort, 5, Augustinusstraat. Ryckelynck Christina, Kalfvaart. 54. Syx Henriette, Recollettenpoort, 5, van Voorme- zeele. Hebben Henriette, Recollettenpoort, 5, van Langemarck. Capoen Claude, Recollettenpoort, 5, van Komen. Hardeman Guido, Recollettenpoort, 5, van Westouter. Desmedt Magda, Wenninckstraat. 9-11, van Vlamertinghe. Bouchaert Wilfried, Ad judant Masscheleinlaan, 9. Madou Daniel, Verloren- hoekstraat. 2. Huwelijken!Degraeve Maurice» aardewerker en Blanckaert Yvonne, dienstmeid, beiden te Yper. Labit Maurice, fabriekwerker en Crombez Margareta, fabriekwerkster, beiden te Yper. OverlijdensPuype Boudewijn, 30 j., fabriekwerker, wed. Coudron Jeanne, van Geluveld. Debruyne Ca- millus, z. b., echtg. Tachel Emma, Dikkebuschsteenweg, 215. Procureur Arthur, 78 j., stovenmaker. echtg. Delobel Maria, Arthur Merghelynckstraat, 10. HuwelijksbeloftenAlbert Bouwen, drukkersgast, en Louisette Ossieur. pelsenbewerkster, beiden te Yper. Henri Lemenu, handelaar, en Rachel Storm, z. b.. beiden te Yper maand JUNI 1939 Geslacht9 stieren 9 ossen 40 veerzen 23 koeien 5 nuchter kalvers 65 vette kalvers 125 verkens 13 peerden. Totaal 289 dieren.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 11