8 Le Pèlerinage de la Southern Area British Legion HANDBOOGSCHIETINGEN BENOEMINGEN ALLERHANDE NIEUWS HARMONIE YPRIANA PRIJSUITDEELING Immense Solde a ROYAL TAILOR Burgerlijke Stand van Yper Environ une cinquantaine d'anciens combat- tants anglais, membres de la Southern Area British Legion et dont la plupart étaient accom- pagnés de leur dame. oftt fait durant le dernier weekend un pèlerinage aux anciens champs de bataille des Flandres. Ils sont arrivés samedi dernier, dans la soirée, a Ypres oü ils logèrent a l'hótel Skindies. Cette excursion, organisée par M. J. A. Per kins, membre dirigearft de la Southern Area Bri tish Legion, était placée sous la conduite du Ma jor Gilbert E. Cohen, président de cette section de la Légion Britannique, le même qui se chargea, voici quelques années. de réunir dans le comté de Surrey le capital offert jadis au Comité du Last Post et destiné a perpétuer la sonnerie quo- tidienne du Last Post a la Porte de Menin. La journée du dimanche fut employée par les pèlerins a visiter plusieurs cimetières des envi rons ainsi que les endroits les plus célèbres du saillant d'Ypres, bien connus par les anciens com- battants britanniques qui défendirent ce secteur durant prés de quatre ans. A leur retour ils fu- rent regus a l'Haig House, oü un délicieux thé leur fut servi par M. et M""' Reeder, les travail-- leurs infatigables qui se dévouent ici a rendre le séjour de leurs compatriotes aussi agréable que possible. Le soir, précédés par l'Harmonie Ypriana, les pèlerins se dirigèrent vers le Mémorial de la Porte de Menin, oü en haut des remparts, cöté Sud, un service religieux eut lieu a la mémoire des héros britannques. Le Révérend R. S. Dye, chapelain de l'église Anglicane St George's Me morial Church» d'Ypres, récita les prières ritu- elles tandis que les pèlerins, auxquels s'étaient joints les membres de la colonie britannique d'Ypres, chantèrent quelques cantiques avec ac compagnement de n usique. Après cette émou- vante cérémonie, tout le groupe précédé des dra- peaux, se rendit sous les voütes du Mémorial oü le Major Cohen ainsi que plusieurs pèlerins dé- posèrent une couronne et oü aussitót après, en présence de plusieurs membres du comité du Last Post et d'une assistance particulièrement nombreuse, la sonnerie du Last Post retentit au milieu d'un silence vraiment impressionnant. Le cortège se reforma ensuite et se rendit, tou- jours précédé par l'Harmonie Ypriana, au monu ment aux Morts Yprois au pied duquel le Ma jor Cohen déposa une belle couronne tandis que l'Harmonie Ypriana exécuta les hymnes natio- naux anglais et beige. Après ce pieux hommage a nos héros, l'Harmo nie Ypriana conduisit les pèlerins britanniques de nouveau a l'Haig House, rue Courte de Thou- rout, oü elle exécuta une dernière fois le God save the King et la Brabangonne. Le lundi les pèlerins se rendirent en autocars en France oü ils visitèrent Albert et de nombreux cimetières dans la Somme, et le mardi le groupe visita la capitale beige. Mercredi matin le groupe quitta notre ville, ravi du séjour qu'il y avait fait, pour Ostende oü il devait s'embarquer le même jour encore pour Douvres. STAANDE PERS ZONDAG 16 JULI 1939 LANGEMARCKDe sehieting van heden 16 Juli wordt verschoven op Maandag 31 Juli Om 1 uur stiptPOPERINGHE ST SEBASTÏAAN BondschietingOppervogel 100 fr.; Tweede oppervogel 100 fr. (niet verloot) Derde oppervogel (niet verloot) 60 fr.Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr.30 bondvogels aan 15 fr. net100 primés aan 15 fr.Kleine vogels 10 fr Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uur BE VEREN (YZER) Oppervogel 80 fr.: Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. 30 primés aan 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 3 uur: ZONNEBEKE: Oppervogel 80 fr.Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr en 36 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. WOENSDAG 19 JULI 1939 Om 2 J uur DIKSMUIDE Oppervogel 100 fr.Twee de oppervogel 50 fr. (niet verloot) Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 40 vogels van 15 frank voor 50 schutters: Inleg 17 fr. 50. Drie kleuren aan 2,50 fr. (niet verplichtend). VRIJDAG 21 JULI 1939 (Nat. Feest) Om 2 1 uur: ÏPER WILLEM-TELLOppervogel 150 fr.Tweede oppervogel 100 fr. (niet verloot) Twee zijd vogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vogels 20 fr.Van 81* tot 100*' schutter primés van 25 fr.daarboven alle tweetal een vogel van 30 fr. en een van 20 fr. Inleg 25 fr. Om 2 i uurROUSBRUGGEOppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr.Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vogels 20 fr. en boven de 80 schutters aan 25 fr. Inleg 26 fr. ZONDAG 23 JULI 1939 GHELUVELT RENINGHELST WESTVLETEREN (St SIXTUS). MAANDAG 7 OOGST 1939 1'PER-HOEK JE TUINDAGSCHIETING. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze KLEINE AANKONDIGINGEN Bij Koninklijk besluit van 12 Juli 1.1. werd de heer C. PIEN, hoofdgriffier der rechtbank van eersten aan leg te Yper tot hoofdgriffier benoemd der rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde. In vervanging van den heer Pien te Yper werd de heer J. MISSIAEN. griffier bij de rechtbank van eer sten aanleg te Oudenaerde, aangeduid. YPER. Paal op auto gevallen. Gedurende den zomer staan er hier op de Groote Markt aan de hoeken der Meenenstraat en Korte Thouroutstraat een viertal zware versieringsmasten geplant, waaraan men 's Zon dags groote Belgische, Ypersche en ook Leeuwenvlag gen te wapperen hangt. Vroeger werden die masten slechts bij uitzondering ter gelegenheid van feestelijk heden voor den dag gehaald en dan ook nog met bloemen en planten versierd, doch nu blijven zij daar gansch het seizoen staan. Zondag laatst was er aan de twee masten der Mee nenstraat, benevens de gewone vlaggen, ook nog een spandoek gehangen de aanstaande Missiekermis aan kondigende. Is het nu tengevolge van dien spandoek waarop de nogal hevige wind grooten d_ruk uitoefende, of was het in den grond zittende einde van den mast door de groote natte verrot misschien wel is het ter- wille van beide oorzaken doch opeens, het was zoo pas 11 u. op het Belfort geslegen, kraakte de paal staande langs den kant van het gerechtshof juist met den grond af en viel neer in de Meenenstraat waar hij op een voorbijrijdende heerenauto terechtkwam. De geleider, de Heer Isenbaert Paul, 27 jaar oud, hande laar te Meenen, stopte dadelijk en bekwam niet het minste letsel, doch zijne echtgenoote, die ten zeerste verschoten had. was hevig onder den indruk van het voorval. Gelukkiglijk bepaalt alles zich bij wat stoffe lijke schade. De mooie autowagen was beschadigd aan den radiator doch vooral aan de kap die het erg te verduren had gehad. De stalen kap was juist boven de stuurplaats gansch ingedrukt, doch als bij wonder was de vorenste spiegelruit niet gebroken. Daar er op dit morgenduur steeds een druk verkeer in die straat heerscht, waren er dadelijk veel nieuwsgierigen ter plaats. Ook de politie kwam de noodige vaststellingen doen. Het mag een gelukkig toeval heeten dat daar geen persoonlijke ongelukken te betreuren vallen, want had deze paal op geen auto moeten vallen, dan zou hij voorzeker een van de vele aldaar voorbijgaande voet gangers getroffen hebben. Het had ook nog kunnen ge beuren dat niet het midden der paal maar het uiteinde ervan op de auto viel en dan zoo in het nog voort rijdende voertuig drong. Het aantal verkeersongevallen. In den loop van het tweede kwartaal 1939 hadden er hier op het grond gebied der stad tien verkeersongevallen plaats. Acht ervan veroorzaakten alleen materieele schade en hier onder waren er vijf aanrijdingen tusschen auto's, een tusschen auto en moto, een tusschen auto en rijwiel en een tusschen auto en gespan. Een andere aanrijding tusschen auto en rijwiel veroorzaakte lichamelijk letsel en materieele schade, terwijl een auto-ongeval zonder aanrijding alleen lichamelijk letsel als gevolg had. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar hadden er 14 verkeersongevallen plaats, zoodat thans dus een verheugende vermindering van ongevallen vast te stel len is niettegenstaande het verkeer nu drukker is dan in de wintermaanden. Solo-Schlem. Maandag avond werd in de Coöpe ratieve, Elverdinghestraat, een solo-schlem gespeeld door heer Valère Decraemer, met acht klaverseen vijfden aas met acht en zes en vijf ruitens een derden aas met acht en vijf. De medespelers warenM. M. Billiouw L.. Mailliard Ch en Tahon Camille. Een welgemeend proficiat, Valère WERVICK. Kindje jammerlijk verbrand. Za terdag laatst had er een spijtig ongeval plaats in het huis bewoond door de echtgenooten Gerard Vantomme- Six. De man, die in de keuken werkzaam was. wilde op zeker oogenblik het vuur aanwakkeren. Hiervoor nam hij het gloeiend stoofdeksel af en plaatste het op den grond om daarna een schup kolen in de stoof te doen. doch op hetzelfde oogenblik kwam zijn kindje, dat pas 18 maanden oud is, de keuken ingeloopen en viel zoo ongelukkig over het stoofdeksel dat het deerlijk aan den buik en onderlijf verbrand werd. Erge val. De vlaswerker J. Pinnoy was Zaterdag laatst bezig met een vlaswagen te lossen op de Komen- laan. Op zeker oogenblik verloor de man het even wicht en stuikte zwaar naar beneden. Hij werd hierbij vrij erg aan het hoofd en den rechtervoet gekwetst. GHELUVELT. Geweldige ontploffing. Zaterdag, rond zes ure 's avonds, werd eenieder opgeschrikt door een geweldige ontploffing in volle veld tusschen Ghelu- velt en Zandvoorde, op de wijk De Stier genaamd. Spoedig was er veel volk ter plaatse, waar twee wilgen letterlijk ten gronde afgeknapt lagen en men een die pen wijden put zag veroorzaakt door de ontploffing van obussen, juist op de plaats waar er vuur gemaakt werd. Te allen kante vond men stukken der ontplofte obussen .Gelukkig dat de vuurmakers zich tijdig ver wijderd hadden, zoodat er geen persoonlijke ongeluk ken te betreuren zijn. ZUYDSCHOTE. Diefstal. Zondag 11 .toen de misdienaars naar de Vespers trokken, merkten ze op dat de offerblokken in de kerk opengebroken waren. Bij nader onderzoek bleek dat zulks moest gedaan zijn bij middel van een houtbeitel. De diefstal moet gebeurd zijn tusschen 11 en 1 uur. Gelukkig zal hij wel niet veel opgebracht hebben, daar E. H. Pastoor de bussen lichtte tusschen de missen. Ook de offerblokken aan de grot van 't klooster en aan de kapel van M. Donck werden opengebroken en natuurlijk geroofd. Vinkenmaatschappij. Zondag 11. was er koning zetting. Op 18 leden, behaalde Blootacker Camiel met den vogel Joli 828 liedjes en werd koning uitgeroepen. Heden Zondag namiddag, te 3 u., laatste lokaalzet ting. 100 fr. gewaarborgd, tarief Portman, en 2 bloem tuilen voor 't meeste getal deelnemers. ZONNEBEKE. Wielrijder gewond. Toen Zondag voormiddag zekere Cardoen, wonende gehucht Berg te Becelaere, per rijwiel van een vinkenzetting terug keerde, brak nabij het station zijn fietsraam waardoor hij met geweld ten gronde smakte. Vooral aan het lin kerbeen en beide handen liep hij erge wonden op. BECELAERE. Auto afgebrand. De geleider ontsnapt tijdig het gevaar. Woensdag namiddag ver liet de handelaar Jozef Boudry, van Meenen. den Oost hoek per auto. Daar het voertuig stil viel, werd het door de auto van Jules Boudry voortgetrokken. In- tueschen had hoogergenoemde, ter hoogte De Kwak kel zijn auto in vitesse gestoken, om het voertuig al- zoo aan gang te krijgen, doch plots bemerkte hij dat hooge vlammen er uit opsloegen. Hij riep alarm en beide autos vielen dra stil. doch de geleider die reeds met de vlammen t ekampen had kon tijdig ontsnappen. Aan blusschen viel niet te denken en het voertuig brandde totaal uit. Veel nieuwsgierigen kwamen ter plaats. Van de ladder gevallen. Toen Pol Vandepoele, wonende Zwaanhoek, bezig was met de ter gelegenheid van de inhaling van den heer burgemeester opgerichte versieringspoorten, af te breken, schoot plots de ladder uit en viel hij zoo ongelukkig ten gronde, waardoor hij ernstig aan den rug gekneusd werd. UITSTAP NAAR KEMMEL Zooals verledert" week aangekondigd richt de Harmonie Ypriana op Zondag 30 Juli a. s. een uit stap in naar Kemmel. De prijs dezer reis, welke geschiedt per buurt- tram, is bepaald op 3 fr. 50 voor heen en terug en de personen, die de Harmonie wenschen te ver gezellen, dienen zich bij den voorzitter. Heer Aimé Gruwez, te laten inschrijven. Het vertrek heeft plaats om 14 u. aan de tram statie, terwijl voor de terugreis de deelnemers de keus hebben met de trams van 19 u. 15. 20 u. 15 of ook nog van 20 u. 54 van uit Kemmel terug te keeren. Maandag 17 Juli. Te 9 u.. voor de leerlingen van de St-Aloysiusschool, in de feestzaal van het Christen Volkshuis. Te 9 J uur, voor de leerlingen der Stadsjongensschool, in den stadsschouwburg. Te 10 u., voor de leerlingen van de Rousbrugge- Dames, Maloulaan. Te 2 u., voor de leerlingen van de St-Michielsschool, in de feestzaal van het Christen Volkshuis. Te 2 4 uur. voor de leerlingen der Stadsmeisjesschool, Rijselstraat, in den stadsschouwburg. Dinsdag 18. Te 2 J uur. voor de leerlingen der Stadsmeisjesschool, St Janstraat, in den stadsschouw burg. Woensdag 19. Te 9 u.. voor de leerlingen van de St-Jozefsscholen. in de feestzaal van het Christen Volks huis. Te 9 u., voor de bewaarklassen der Mariaschool (Zusters Lamotte) in de feestzaal der Wenninck- straat. Te 2 u., voor de leerlingen van de H. Harteschool. Kapucienenstraat (Zusters Lamotte) in 't lokaal «Fa miliekring Donderdag 20. Te 9 J u., voor de leerlingen van de H. Familie, de Stuersstraat. Te 2 u., voor de leerlingen van O. L. Vrouw van Tuine, Beluikstraat Te 2 j u., voor de leerlingen der Mariaschool. Be- roepsschool en Huishoudklas van de Zusters Lamotte iri den Stadsschouwburg. Aujourd'hui commence notre vente de Soldes Les vêtements proposés ci-dessous ont 1 ou 2 ans de rayon. Venez les voir, si vous les jugez intéressants, vous les achèterez. 300 complets fantaisie, valeur 500 a 550 fr. Soldés a 395 fr. 500 complets, noirs, bleus et fantaisie. val. 600 a 750 fr. Soldés a495 fr.. 400 complets haute mode, fagon tailleur, val. 800 a 950 fr. Soldés a695 fr. 500 pardessus été, mi-saison et hiver, val. 500 ét 700 fr. Soldés de 250 a 450 fr_ 200 gabardines laine, tous coloris, valeur 395 fr. Soldées a295 fr. 500 gabardines de grand luxe, valeur 595 a 800 fr. Soldées a 575 et 395 fr. 300 costumes sport, haute fantaisie, val. 595 et 750 fr. Soldés de 550 a 395 fr. 300 costumes d'été en Palm Beach, lin ou flanelle, valeur 300 600 frde 450 a 195 fr. 300 manteaux de dames, sport et voyage, les tout derniers modèles, valeur 750 fr. Soldés a 395 fr. Des pantalons de flanelle, de lin, de Palm Beach, des culottes golf, des vestons sport, des costumes et par dessus d'enfants, des manteaux de fillettes, des caout choucs pour hommes et jeunes ge'ns, soldés a des prix infiniment au-dessous de leur valeur. Nous souhaitons votre visite a laquelle nous réser- verons toujours le meilleur accueil. ROYAL TAILOR 65 et 67, rue Nationale, LILLE. van den 8 tot den 14 Juli 1939 GeboortenWaignein Monica, Recollettenpoort. 5,. Meenensteenweg, 28. Maselis Etienne, Recolletten poort, 5, van Sint Jan. Talpe Maria, Recollettenpoort, 5, van Boezinge. Schouteten Monique, Recolletten poort, 5. Hoornwerk, 42. Huwelijken: Dupon Stefaan, staatsbediende en Cu- velie-Gabriela, z. b.. beiden te Yper. Duthoy Valeer, meester-bakker. en Deqeecker Alicia, z. b„ beiden te Yper. Lemenu Henri, handelaar en Storm Rachel, z. b beiden te Yper. OverlijdensCarlier Irma, 60 j„ z. b„ echtg. Bonneel Charles. Elverdinghestraat. 82. D'Helft Edouard 80 j„ z. b.. wed. Ruysschaert Catharina. Rijselstraat. 133. Vandenbussche Magdalena, 37 j., herbergierster, echtg. Desmedt Albert. Wenninckstraat, 9-11. van Vla- mertinghe. Boulanger Marie-Louise. 76 j., z. b.. onge huwd, Elverdinghestraat, 9. Cornillie Julius, 67 j., eere-schoolhoofd, echtg. Corneille Rachel, D'Hondt- straat, 59. Berghman Ludovicus, 73 j., gepensionneer- de. wed. Gryson Marie-Louise, Dickebuschsteenweg. 105. HuwelijksbeloftenAndré Decaestecker, fabriekwer ker, te St Jan gn Madeleine Volkaert, dienstmeid, te Yper. Raoul Lermytte, handelsvertegenwoordiger, te Nieuwkerke, en Suzanna Ollevier, z. b., te Yper. Marcel Bekaert, onderwijzer, en Maria Buyse. z. b., beiden te Yper. Willy Laheye, scheikundige, te Ever- gem. en Madeleine Taffein, kleermaakster, te Wvt- schaete.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 15