Cinema 'Oud Yper' Kuhlmaphos387;^H: Entente Cordiale Gemakkelijk Leven Handels- en Nijverheidskamer, Yper BINNENSCHEEPVAART Begrafenis van den Heer Felix Pinteion Internationaal Congres van Fruitboomteelt Uitbreiding der Gezinsvergoedingen Provinciaal Komiteit der Kroostrijke Gezinnen van West - Vlaanderen Gewestelijke Prijskamp voor 'f Geitenras HARTELIJKE OVEREENKOMST VIE FACILE De uitgave 1939 van de lijst der inrichtingen aange sloten bij het Centraal Nijverheidscomiteit, gerang schikt per beroeps- en gewestelijke groepeeringen, ten getale van 306 en van het repertorium dezer inrichtin gen gerangschikt per specialiteiten, komt te verschijnen. Deze brochure bevat de lijst der 11.000 aangeslotenen van het Centraal Nijverheidscomiteit. Het gedetailleerd repertorium der specialiteiten van iedere inrichtng be helst thans meer dan 3000 rubrieken, wat maakt dat dit repertorium, het omstandigste dat tot hiertoe verscheen, een bron uitmaakt van de nauwkeurigste inlichtingen over de artikelen in de verscheidene belgische inrich tingen vervaardigd. Het boekdeel is, spijts zijne 700 bladzijden, uiterst eenvoudig om raadplegen en kan bekomen worden tegen storting der som van 40 fr. op de postcheckreke- ning Nr 282.48 van het Centraal Nijverheidscomiteit, 33. rue Ducale, te Brussel. Een exemplaar ervan ligt ter beschikking der leden onzer Handelskamer in ons lokaal, waar zij ervan in zage mogen komen nemen. Het Nationaal Komiteit voor de Verdediging der Binnenscheepvaart heeft een protest aan de Regee ring ingezonden aangaande de aanduiding van Sena tor de la Barre d'Erquelinnes als voorzitter van de Studiecommissie van het Vervoervraagstuk. Het komiteit verwijt den betreffenden Senator in zijne parlementaire verslagen in den Senaat eenzijdig het standpunt van den ijzerenweg verdedigd en zich vijandig getoond te hebben aan de eischen der andere vervoermiddelen. Zaterdag 11., 5 Oogst, is alhier overleden, in den geze- genden ouderdom van 85 jaar, de Heer Felix Pinteion, spelend lid der Harmonie Ypriana, lid van het Pom pierskorps, deken der Koninklijke Maatschappij der Kruisboogschutters, en lid van nog talrijke andere maat schappijen van stad. De overledene, die nog steeds een winkel van regenschermen en visschersartikelen open hield, was hier in stad een algemeen bekend figuur. Niettegenstaande zijn hoogen ouderdom was hij nog steeds jeugdig van hart gebleven, en door zijn joviaal karakter en minzamen omgang telde hij niets anders dan vrienden. De Heer Felix Pinteion was ook een der oudste leden van de Harmonie Ypriana en om de vele diensten die hij op verscheidene gebieden bewezen had, was hij vereerd geworden met de gouden medaille der Orde van Leopold II, de Herinneringsmedaille van het Eeuwfeest van 's Lands Onafhankelijkheid en het Bur gerkruis van eerste klas. De teraardbestelling had deze week Woensdag plaats. Om 9 u. voormiddag werd het lijk ten sterfhuize afge haald door de Harmonie Ypriana en het stedelijk Brandweerkorps. Wanneer de lijkkist het sterfhuis ver liet, werd het «Te Velde door de klaroenen der Har monie Ypriana en der brandweer geblazen, waarna in stoet, onder het spelen van enkele treurmarschen, geto gen werd naar St Jacobskerk, waar te 9 u. 30 de plech tige lijkdienst opgedragen werd in aanwezigheid eener ontelbare menigte vrienden en kennissen. Onder de aan wezigen bemerkte men den Heer Clinckemaille, arron dissementscommissaris, en verscheidene gemeenteraads leden van Yper. Na den kerkelijken dienst, werd de rouwstoet her vormd om het stoffelijk overschot van den betreurden overledene naar het kerkhof te begeleiden, waar de Heer Aimé Gruwez. voorzitter der Harmonie Ypriana de volgende lijkrede uitsprak Achtbare Familie, Beste Vrienden, Ik vervul heden een droevigen plicht. Mij immers is de taak opgelegd, in naam van al onze werkende en eereleden, een laatste vaarwel te zeggen aan ons be treurd lid en aller vriend Felix Pintelon. Hij was een voorbeeld voor ons allen. Hij beminde de schoone muziekkunst en was verkleefd aan de Har monie Ypriana. Niettegenstaande zijn grooten ouder dom was hij gelukkig dienst te kunnen bewijzen. De Harmonie Ypriana, de stad zelf verliest in den persoon van Felix Pinteion een zeer verdienstelijk lid. een voorbeeldigen burger. In April 1870 werd hij ingelijfd in de Harmonie van het Stedelijk Pompierskorps. Gedurende 69 jaren was hij een toonbeeld van stiptheid, vol eerbied voor de overheid, vol vriendschap voor zijne makkers, minzaam en gedienstig voor al dezen die hem omringden. Nooit deed men te vergeefs beroep op zijne medehulp. Geest driftig van karakter, wist hij in alle omstandigheden zijne makkers op te beuren. Korts na de ballingschap kwam hij ons terug en werd seffens lid der Harmonie Ypriana, waar hij een voorbeeld was voor de jeugd, een der steunpilaren onzer bloeiende maatschappij. In naam van het bestuur, in naam onzer werkende leden, zeg ik een laatste vaarwel. Vriend Felix, rust in vrede en tot hiernamaals. Einde aanstaande September, richt het Belgisch Na tionaal Comité voor fruitteelt, met de medewerking van de Ligue Pomologique pour la défense du Fruit Beige een Internationaal Congres van Fruitboomteelt te Luik in. Het programma van dit Congres is zoo juist verschenenhet bevat de samenstelling van het Uit voerend en van het Wetenschappelijk Comité, alsook de verschillende, door de 6 afdeelingen van dit Congres, te bestudeeren vraagstukken. Meer dan 70 specialisten behoorende tot 10 verschillende landen, zullen hoogst belangrijke verslagen voorleggen. Wij verzoeken de fruitboomkweekers het programma van dit Congres aan den algemeenen schrijver M. Lecrenier. Institut Agro- nomique, te Gembloers, van nu af aan te vragen. Gedurende het Congres zal eene belangrijke tentoon stelling van belgisch fruit ingericht worden in de groote Hall der Tijdelijke Tentoonstellingen der Internationale Tentoonstelling van het Water te Luik. De voortbrengers zullen voorzeker, eens te meer, bij deze gelegenheid den. in deze laatste jaren; door de fruitteelt in België verwezenlijkten vooruitgang willen bevestigen. De personen die onder toepassing vallen van de wet van 10 Juni 1937 en die nog bij geen Onder linge Compensatiekas aangesloten zijn, ontvan gen in de eerste dagen een vragenlijst ter invul ling. Zij worden alsdan van ambtswege bij deze Nationale Kas ingelijfd. Zijn aan deze wet onderworpen, alle werkge vers, landbouwers, ambachtslieden, handelaars, vrije beroepen en over het algemeen, alle niet- loontrekkenden. Deze personen zullen ook, hetzij vanaf 1-1-38 of vanaf 1-1-39, recht hebben op gezinsvergoeding voor de kinders die zij ten laste hebben. Het is ook nog mogelijk ter plaatse aan te slui ten. Daartoe hoeven de belanghebbenden zich evenwel aanstonds te wenden tot de Onderlinge Compensatiekas voor Middenstand en Beroepen, Garenmarkt, 17, te Brugge, of bij den Heer Bol- lingier, Lange Touroutstraat, 13, te leper, waar hun tevens alle gewenschte inlichtingen zullen worden verstrekt. Op Zondag 13 Augustus 1939 wordt het XVe Provin ciaal Kongres gehouden te POPERINGE. Dit Kongres gaat gepaard met de inhuldiging der lokale Bondsvlag. Deze feestelijkheden beloven een waar sukses Immers, Z. Exc. Mgr. Lamiroy, Bisschop van Brugge, en Z. Exc. Weledele Heer Baels, Gouverneur van West-Vlaande ren, hebben het Eere-Voorzitterschap ervan aanvaard, en Z. Exc. Heer De Vleeschauwer. Minister van Kolo niën, zal de Feestrede houden. De Wést-Vlaamsche Bondsleden zullen er aan houden deze feestelijkheden in groot getal bij te wonen. Hier toe dienen zich groepen te vormen om, 't zij per spoor, 't zij in autocar, van 's morgens aan de plechtigheden deel te nemen, om aan iedereen te toonen dat zij hun Leiders trouw blijven, en dankbaar zijn voor het aan houdend werk dat zij sedert 17 jaar geleverd hebben tot verwezenlijking der heilige rechten der Kroostrijke Gezinnen gehouden te leper op Woensdag 9 Augustus 1939. in samenwerking van 't Gewestelijk Verbond de Provinciale Landbouwkamer en de stad leper. UITSLAG: I. BOKKEN: A. Volschotene 1. Leys Alois, St Jan, leper. 2. Marico Jules, Elverdinge. 3. Kweeksyndikaat, Bikschote. 4. Kweeksyndikaat. Dikkebusch. 5. Isidoor Gryson. Kemmel. 6. Kweeksyndikaat, Vfervik. 7. Kweeksyndikaat, Proven. B. Vier of zestanden 1. Kweeksyndikaat, Roesbrugge. 2. Kweeksyndikaat, Passchendale. C. Twee of zonder tanden 1. Kwèeksyndikaat, Dikkebusch. 2. Kweeksyndikaat, Roesbrugge. 3. Kweeksyndikaat, Loker. 4. Kweeksyndikaat, Passchendale. 5. Kweeksyndikaat, Wervik. 6. Kweeksyndikaat, Proven. D. Lammers geboren in 1939 1. Kweeksyndikaat, Loker. 2. Kweeksyndikaat, Passchendale. 3. Kweeksyndikaat, Passchendale. 4. Kweeksyndikaat, Passchendale. 5. Marico Jules, Elverdinge. 6. Kweeksyndikaat, Passchendale. 7. Kweeksyndikaat, Wervik. II. GEITEN A. Volschotene 1. Vernieuwe Achiel, Roesbrugge. 2. Marico Jules, Elverdinge. 3. Bataillie Wed. Henri, Passchendale. 4. Barbez Remi, Dikkebusch. 5. Debreuck Jeroom, Elverdinge. 6. Vercruysse Remi, Loker. 7. Platteeuw Pol, Roesbrugge. 8. Thoma Kamiel. Boezinge. 9. Claeys Sylveer, Passchendale. 10. Hazebrouck Gaston, Bikschote. 11. Gryson Isidoor, Kemmel. 12. Verhaeghe Hector, Passchendale. 13. -Ledoux Achiel, Passchendale. 14. Mollet Maurits, Haringe. 15. Peperstraete Leon, Roesbrugge. 16. Marico Aimé, Elverdinge. 17. Dourni Jules, Wervik. 18. Cambier Kamiel, Proven. 19. Beudaert Kamiel, Proven. 20. Flamey Henri, Haringe. 21. Bulcaen Valeer, St Jan, leper. 22. Vandamme Honoré, Boezinge. 23. Dumarey August, Boezinge. 24. Bol Cyriel, Passchendale. 25. Vermeulen Benoni, St Jan, leper. 26. Titeca wed.. St Jan, leper. 27. Gesquiere Leopold, Passchendale 28. Veracx Jeroom. Passchendale. 29. Lesage Julien, S Jan, leper. 30. Baert Maurits, St Jan, leper. 31. Vermeulen Hilaire, Wed. 32. Delobelle Julien, Elverdinge. 33. Dubuisson Charles, Passchendale. 34. Ooghe Georges, Loker. 35. Vercruysse Remi, Loker. 36. Descamps Marie, Wervik. B. Vier of zestanden 1. Cappon Jules, Boezinge. 2. Devos Jeroom, Proven. 3. Lahoutte Camiel, Bikschote. 4. Barbez Benjamin, Dikkebusch. 5. Verstraete Henri. Bikschote. 6. Poissonnier Emiel, Bikschote. Vrijdag 11, Zaterdag 12, Maandag 14 Oogst, te 8 uur Zondag 13 Oogst, te 2 en 5 uur (doorloopend) Avondvertooning te 8 uur TER GELEGENHEID VAN HALF OOGST Dinsdag 15 Oogst, te 2 en 5 uur doorloopend I Avondvertooning te 8 uur. Groote galavoorstelling De grootste internationale film ooit in Frankrijk gemaakt, zal deze week in de Cinema OUD IEPER vertoond worden. Groote fransch gesproken film, naar het werk van den gekenden schrijver van 't Engelsch leven MAUROIS. Vertolkt door een 30 tal groote vedetten. De film waarover iedereen spreekt. Het meesterwerk van het seizoen DAARBIJ Zeer geestige fransch gesproken film met JEAN ARTHUR en RAY MILLAND. ECLAIR JOURNAL Kinderen toegelaten. LET OP! Dinsdag 15 Augustus vertooning zooals den Zondag, te 2 en 5 u. doorloopend en te 8 uur. 7. Casier Alfons, Wervik. 8. Vercruysse Edmond, Dikkebusch. 9. Casier Alfons, Wervik. 10. Degezelle Wed. Boezinge. 11. Valcke Gaston, Elverdinge. 12. Borry Cyriel, Passchendale. 13. Mackelbergh Kamiel, Haringe. 14. Broeck Rich., Wervick. 15. Plume Hektor, Boezinge. 16. Devos Marcel, Proven. 17. Looten Jules, Proven. 18. Aelderwereld René, Haringe. 19. Deu Louis, Haringe. 20. Degelder Adolf, Bikschote. C. 'Twee of zonder tanden: 1. Blanckaert Gaston, Elverdinge. 2. Deblauwe Maurits, Passchendale. 3. Viaene Maurits, Proven. 4. Bataillie Wed., Passchendale. 5. Vernieuwe Achiel, Roesbrugge. 6. Deberdt Jules, Elverdinge. 7. Delcroix Theophiel, Dikkebusch. 8. Cambier Kamiel, Proven. 9. Vandamme Honoré, Boezinge. 10. Lemahieu Theophiel, Dikkebusch. D. Lammeren geboren in 1939: 1. Logier Marcel, Proven. 2. Vercruysse Maurits, Dikkebusch. 3. Tiersoone Kamiel, Boezinge 4. Barbez Benjamin, Dikkebusch. 5. Beeuwe Kamiel, Boezinge. 6. Delcroix Theophiel, St Jan, leper. 7. Bol Cyriel, Passchendale. 8. Doornie Jules, Wervik. 9. Gryson Emiel, Loker. 10. Marico Jules, Elverdinge. 11. Vandoorne Achiel, Loker. 12. Claeys Sylveer, Passchendale. 13. Bol Cyriel, Passchendale. 14. Muylle Wed., Haringe. 15. Barbez Benjamin, Dikkebusch. 16. Verhaeghe Hektor, Passchendale. 17. Gryson Isidoor, Kemmel. 18. Vernieuwe Achiel, Haringe. 19. Deblauwe Maurits, Passchendale. 20. Devos Jeroom, Proven. 21. Volcke Jules, Bikschote. 22. Tandt Cyriel. Dikkebusch. 23. Marico Aimé. Elverdinge. 24. Deflou Edgard, Elverdinge. 25. Delobel Jules, Elverdinge. 26. Provoost Antoon, Loker. 27. Delobel Jules, Elverdinge. 28. Plume Hector, Boezinge. 29. Neuville Aimé, Haringe. 30. Taverne Kamiel, St Jan. leper. 31. Intevuyst Kamiel, Elverdinge. 32. Ledoux Achiel, Passchendale. 33. Vandamme Honoré, Boezinge. 3*4. Vercruysse Remi, Loker. 35. Leenknegt Pierre, Wervik. 36. Vanneste Leon. Passchendale. 37. Keyaert Jozef, Passchendale. III. GROEPEN A. Groote dieren 1 bok en 5 geiten 1. Kweeksyndikaat, Elverdinge. 2. Kweeksyndikaat, Roesbrugge. 3. Kweeksyndikaat, Dikkebusch. 4. Kweeksyndikaat. Passchendale. 5. Kweeksyndikaat, St Jan. 6. Kweeksyndikaat, Bikschote. 7. Kweeksyndikaat, Proven. 8. Kweeksyndikaat. Wervik. 9. Kweeksyndikaat, Passchendale. 10. Kweeksyndikaat, Lok^. B. Kleine dieren1 boklam, 3 geitjes 1. Kweeksyndikaat, Elverdinge. 2. Kweeksyndikaat, Passchendale. 3. Kweeksyndikaat, Loker. 4. Kweeksyndikaat, Passchendale. IV. KAMPIOENSCHAPPEN geschonken door 't Provinciaal Verbond der Geitenkweeksyndikaten. Bok 771. Leys Alois, St Jan, leper. Geit, Vernieuwe Achiel, Haringe. 1 I volkomen De beste Phosphorische meststof °Plosb*ar in water Te verkrijgen bi f de bijzonderste handelaars van 't land. Inlicht. Et. KUHLMANN, 2, Loxumstraat, Brussel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 3