C. Derycke Leroy Dixmudestraat, 7 I E P E R 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Stalvoedering van het Vee Trekking der Premieleening 1932 YPERSCHE SOLIDARITEIT YPERSCHE SOLIDARITEIT GROOT GEPARFUMEERD BAL PING - PONC EVENTJES LACHEN SNOECK'S ALMANAKKEN voor 1940 Voor uwe GEBRANDE |T OKPï F S> en RUWE •i.i-rVJ wendt U tot liet Iluis Uitslagen der matchen van Zondag 26 November 1939 West-Vlaanderen Hoogere Afdeeling Kortrijk Sp. Knokke 43 Klassement C. S. Brugge 8 8 0 0 45 10 16 S. C. Meenen 7 5 2 0 20 11 10 F. C. Brugge 8 3 2 1 18 10 7 V. G. Oostende 7 2 3 2 18 21 7 Kortrijk Sp. 7 3 3 1 15 20 7 A. S. Oostende 6 3 3 0 23 17 6 S. K. Roeselare 7 2 5 0 19 26 4 Stade Moeskroen 7 1 5 1 13 41 3 Knokke F. C. 7 1 6 0 11 26 2 Gewestelijke Afdeeling REEKS A Nieuwpoort Koksijde afg. De Panne D. C. Blankenberge 18 REEKS B Ljuwe St. Kortrijk gesch. Dottenijs Aalbeke afg. REEKS C leper Geluwe 71 Waasten Toek. Meenen 22 Moorslede Wervik Sp. gesch. R. C. Wervik Vlamertinge 33 V rienden wedstrijden Middelkerke Militair elftal afg. Eernegem Torhout afg. C. S. Yper 7 Gheluwe 1 Dat de toeloop der voetballiefhebbers Zondag laatst eerder gering was, moet aan het doorslecht weder toe geschreven worden. Mocht de eerste speelhelft ons niet al te zeer behagen, dan werd ons na de rust voetbal van eerste klas opgedischt, zooals wij er zeiden op ons veld te zien kregen, te meer als wij rekening houden dat onze jongens op hun beurt tegen wind en met den re gen in het gezicht moesten optreden, 't Was scheidsrech ter Himpe die de leiding der partij in handen had en den opgooi liet spelen, welke kapitein Cherchye won en zijn ploeg het windvoordeel bezorgde. Dadelijk nemen de rood-witten de teugels in handen en het wordt hoek schop langs Beddeleem. Deze wordt dan ook bij tus- schenpoozen door vijf andere corners gevolgd. Keeper Durnez onderscheidt zich verscheidene malen, alhoewel hij als invaller optreedt. Gheluwe geraakt niet verder dan onze backlinie, maar men moet toch de 19* minuut afwachten om het eerste doel te zien aanteekenen. Halfback Dumalin C. geeft door aan Cherchye, die cen tervoor in de gelegenheid stelt den stand te openen. De bezoekers bouwen een aanval langs Desloovere op, deze rent, over Alleman heen, naar ons doel toe, Sonne- ville komt uitgeloopen en de bezoekende linkervleugel schiet nevens. Op voorzet van Gauquie komt keeper Durnez uitgeloopen, mist het leder, Dumalin is er bij en teekent aan, doch het doel wordt door den scheids rechter voor hands... van Gheluwe's keeper afgekeurd. Doch het is enkel uitgesteld. Op algemeen vooruitruk ken schiet Cherchye op de bovenlat, doch nogmaals is Dumalin er rap bij om Durnez voor de tweede maal te verslaan aan de 29® minuut. Yper laat aan Gheluwe geen kans om aan den druk te ontkomen, alhoewel de wit-zwarten het dikwijls beproeven. Op ontzetting van Versavel, neemt Beddeleem over, zendt gepast in en pafDumalin, altijd hij, verschalkt den keeper aan de 33® minuut voor de derde maal op puike wijze. Waar lijk een mooi brokje voetbal. Gheluwe, die de cijfers op hun minimum tracht te behouden, gaat ten aanval over, evenwel wordt Sonneville nooit in gevaar gebracht. Na twee hoekschoppen voor rood-wit, wordt de rust ge floten. Het algemeen gedacht is dat onze 3-0 voorsprong niet afdoende genoeg is om een zegepraal te voorspellen, en inderdaad, na een ontzetten hoekschop, dringt Ghe luwe ons kamp binnen. Lesage, eenigszins gedwongen, geeft den bal naar Sonneville toe, die uitgeloopen komt, doch het leder gletst tusschen zijn beenen door en loopt ons doel binnen aan de 6C minuut. Gheluwe heeft er nu moed op en komt andermaal opzetten. Maar dit maal hebben de rood-witten het gevaar ingezien. Van dat oogenblik af geven ze nu goed door, de eene aanval volgt den anderen op, zij spelen aardig samen en lok ken onze bewondering af. Een combinatie Cherchye- Vandamme zet den tegenaanval in, want een machtig schot van dezen laatsten geeft aan Durnez geen de minste kans en dit aan de 12® minuut. De drang blijft vervol gens duren. Een overzet van Godderis aan Vandamme wordt door vleugelverandering door Beddeleem be machtigd. Deze schiet op den keeper die laat ontglip pen, maar Dumalin komt aangestormd en nummer vijf zit in de kas aan de 17® minuut. Gheluwe bekomt een hoekschop, die dadelijk weggewerkt wordt. Godderis komt nu in zwier, onze halflijn stuwt gedurig vooruit, Dumalin schuift naar Vandamme die overzendt, en met een machtig schot doet Beddeleem de netten trillen aan de 23® minuut. Onze jongens laten niet los en geven immer goed door. Gheluwe's verdediging heeft het hard te verduren en is gedurig op de bres. Beddeleem is voor de zooveelste maal ontsnapt op voorzet van God deris, en op zijn persoonlijk aandringen telt Yper het zevende doel aan de 27® minuut. Het regenweder houdt aan, het donkert, het klaart op, het spel verliest nu veel van zijn aantrekkelijkheid, en het einde wordt geflo ten met een welverdiende overwinning. Door deze zege praal staan onze jongens alleen op kop der klasseering, doch Bizet telt een match minder, 't Is juist deze ploeg die wij morgen op verplaatsing dienen te ontmoeten. Een gewichtige wedstrijd dus in 't verschiet en waar wellicht de kampioenstitel zal gespeeld worden. Daar- j om zullen onze spelers hun beste schoenen moeten aan- trekken en, indien zij te Bizet een gelijk spel afdwin- gen, dan zijn alle verwachtingen nog niet te loor. Jon- ges. wij verwachten van u deze minimumprestatie om j alle kansen te blijven behouden. Goed heil Algemeen klassement C. S. Yper 9 8 1 0 53 12 16 S. C. Bizet 8 6 0 2 42 12 14 F. C. Poperinghe 8 8 2 0 30 17 11 Houthulst 6 5 1 0 30 7 10 S. K. Gheluwe 8 3 3 2 23 23 8 S. K. Vlamertinghe 9 3 4 2 22 30 8 F. C. Comines 8 3 4 1 22 18 7 F. C. Warnêton 8 3 5 0 22 36 8 Toekon\st Meenen 8 2 4 2 18 42 8 Gheelster 6 2 4 0 13 22 4 Racing Wervick 9 0 7 2 11 47 3 Wervick Sp. 7 0 5 2 7 27 2 Matchen van Zondag 3 December 1939 Vlamertinghe Houthulst Toek. Meenen Rac. Wervik Bizet Yper Comines Warnêton Poperinghe Gheelster MINISTERIE VAN LANDBOUW Er wordt veel gesproken over duurte van krachtvoe der en voederschaarschte. Daarom wordt ten zeerste aanbevolen geen beschik bare voeders (beetenloof) te laten verkwisten of ver loren gaan wat men nu te veel heeft, dient ingekuild te worden, bij voorkeur samen met pulp. Bij de stalvoedering dient gezorgd te worden dat de voeders aangepast wezen aan het betrachte doel, en dat alle verlies vermeden worde. Men zorge voor een gepaste verhouding tusschen de verschillende voedende bestanddeelen. en men geve deze laatste onder den gepasten vorm en in de gepaste hoeveelheden. (Raadpleegt de Rijkslandbouwkundigen). De voeding der melkkoe valt het kostelijkst gedurende het winterseizoen. Eiwit, vet, zetmeelschtige stoffen, mineralen, water en ook vitaminen zijn zooveel stoffen die de opbrengst van het vee beïnvloeden. De voeders der hoeve volstaan doorgaans niet om de voedingsbehoeften van het melkvee te dekken. Benevens het basisvoeder, hetwelk uit beeten, merg- koolen, pulp en rapen, hooi en stroo bestaan zal, hoeft ook krachtvoeder verstrekt te worden. De te geven hoe veelheid zal afhangen van de min of meerdere rijkheid van het basisvoeder, en zal geschieden in evenredigheid van de melkgifte (Kilogrammen melk en vetgehalte). Het verstrekte krachtvoeder moet uit verschillende en kelvoudige voeders samengesteld zijnbeter uit 5-6 dan uit 2-3. Het gebruik van onbetrouwbare samengestelde voeders uit den handel valt kostelijk en is af te keuren. Verstandige landbouwers maken hun samenstellingen zelf en kunnen dan voederen met kennis van zaken. Hieronder een voorbeeld van samengesteld voeder (3/5 graanmeel en 2/5 eiwitrijk meel) 100 kgr. rogge 100 kgr. gerst100 kgr. maïs100 kgr. aardnootkoek 50 kgr. Soyakoek 50 kgr. lijnkoek. Allerlei gelijkaardige mengsels, met gebruik van andere voeders, kunnen samengesteld worden. Rij een dergelijk mengsel voegt men per 100 kgr. 2-3 kgr. van onderstaand mineralenmengsel 3 kgr. beendermeel3 kgr. keukenzout1 j kgr. ge malen krijt1 kgr. tweekalkig fosfaat1 kgr. Engelsch zouti kgr. ijzercarbonaat Bij goed basisvoeder geeft men aan koeien van 10 1. melk 1 kgr. aan koeien bij 13 1. melk 2 kgr. aan koeien bij 16 1. melk 3 kgr. enz. Is het basisvoeder langs den armen kant. dan geeft men tot 7 1. melk 1 kgr. bij 10 1. melk 2 kgr. bij 13 1. melk 3 kgr. bij 16 1. melk 4 kgr. Aan- koeien met veel melk geeft men nog een eiwit rijke koek bij. De volgorde in 't voederen weze als volgt 1. het saprijke voeder beeten, rapen, silovoeder enz.) 2. het droge krachtvoeder. 3. het ruw voeder (stroo. hooi), en zuiver water. Waar automatische drinkwater-voorziening bestaat, gaat alles goed elders giete men water in de kribben of eetbakken er voor zorgend dat de hoeveelheid vol doende is tot de volgende voedering. Een lot van 1 millioen 20 loten van 25.000 fr. Zaterdag had in de Nationale Bank te Brussel de 93" trekking plaats van de premieleening 1932. Reeks 101013 wint 1.000.000 frank. De volgende 20 loten zijn betaalbaar met 25.000 frank. 110015 114437 127356 148857 168819 181465 182826 200327 215503 236849 246443 246923 251100 259453 267308 269807 271271 276287 282349 290251 Zondag laatstleden had de kaartersmaatschap- pij, gevestigd in de herberg De Wandeling be woond door den sympathieken Jef Ollevier, het goed gedacht opgevat een prijskaarting in te richten ten voordeele der Ypersche solidariteit. Door het comiteit der kaarters en bijzonderlijk door de werking van hunnen Eerevoorzitter werd die speling zeer aantrekkelijk gemaakt. Niet min dan 20 schoone prijzen lokten de liefhebbers aan. Hazen, fazanten, wilde konijnen, allen even schoon, vormden de reeks prijzen die hard werd betwist. Niettegenstaande storm en wind en regen na men een honderdtal spelers aan den prijskamp deel. De inrichting was perfect en alles liep goed van stapel. De geestdrift was groot en de strijd hard. In het algemeen werd er niet geschommeld, maar geheel voorzichtig alles in 't werk gesteld om zijn tegenstrever te kunnen vloeren. Menige partijen werden zeer nipjes behaald. Er werd veel ge speeld 2 tegen 1 om dan nog op de lei 1-1 voor den dag te zien komen. Alles liep goed af tot een ieders voldoening. En fier als Keizer Karel's Kat trok men huiswaarts, de eene met een wild ko nijn, de andere met haas of fazant. De eerste prijs was een prachtige haas en een schoone fazant. Of die gelukkige winnaar blijgeestig huiswaarts trok, hoeft niet gezegd. Maar de schoonste kant der medaille was on getwijfeld den uitslag. In de kas der Ypersche Solidariteit werd de schoone som gestort van Drie honderd zeven en vijftig franken. Proficiat inrichters, gij haalt er eer van. Herten Aas. Op Zondag 10 December 1939, om 5 uur namid dag, in de Feestzaal LAPIERE, d'Hondtstraat, COTILLON DER COIFFEÜRS met KOSTELOOZE TOMBOLA Het schitterendste Winterfeest, ingericht door den Haarkappersbond van Yper, waarvan de op brengst zal ten goede komen aan de noodlijdende familiën van de te Yper gevestigde gemobili- seerden. De algemeene ingang is vastgesteld op 3 frank. Niettegenstaande de moeilijke tijden die wij door worstelen, en het oproepen van 25 spelers onder de wapens, leeft de Ypersche Ping-Pong Club toch voort De ouderen met behulp der jongere krachten houden moedig stand, en werken onverpoosd om het moraal onaangetast te bewaren. Op Maandag 12 November 11. greep een ontmoeting plaats tusschen de Ypersche Club en de British Club op de speeltafels van deze laatste. Na" een hardnekkig verweer mogst Yper, die om bovengemelde redenen, met een fel gehavende ploeg opkwam, nipt de vlag strijken, met 11 verloren tegen 10 gewonnen matchen. Dit weze niet gezegd om afbreuk te doen aan de mooie overwinning der British Club. Integendeel, dient er op gewezen, dat de Engelsche spelers, allen op hun best waren, en de overwinning volstrekt verdienden. Donderdag 23 November 11. werden nu de return matchen gespeeld op de speeltafels van de P.P.C.Y. in het Hotel Britannique. De Yperlingen belust op weer wraak, hebben deze gelegenheid te baat genomen om op hunne beurt na een verweerenden strijd eene prachtige overwinning te behalen met 27 gewonnen tegen 21 ver loren matchen. Gaarne brengen wij hier hulde aan onze sportieve engelsche vrienden, die zoowel bij de nederlaag, als bij de overwinning hun kenmerkende kalmte en goede hu meur behouden. Graag zien wij ze terug, want zulke avonden kunnen niet anders, dan de echte vriendschap verstevigen die heerscht tusschen de Yperlingen en de leden der Britsche Kolonie in Yper. Binnen kort zal er een ontmoeting plaats grijpen tusschen de jongeren van beide Clubs (Kadetten, scho lieren. juniors). In beide kampen is men flink aan het trainen. Geheel waarschijnlijk zal de eerste ontmoeting Donderdag 7 December doorgaan. Een Vlaamsch boertje Nelis, ging eens naar Parijs. Toen hij daar aankwam werd er juist een wielrijders- koers verreden en Nelis, die een sportliefhebber was, vroeg aan den eersten den besten Franschman wie er op kop reed Comprends pas, antwoordde die. Ah, zoo zei Nelis. Wanneer de koers nu gedaan was, vroeg hij aan een anderen Franschman wie de eerste was Comprends pas. was het antwoord weer. Ah die kerel heeft dus gewonnen, zei Nelis. 's Anderendaags als hij door de straten van Parijs wandelde, kwam hij een begrafenis tegen. Wie begraven ze daar vroeg hij aan een agent. Comprends pas, was het a -twoord. Wie Comprendpas wel allemachtig, die suk kelaar heeft toch geen chance. Gisteren won hij den koers en vandaag is hij reeds dood en gaan ze hem' al begraven. En ons boertje vergezelde de begrafenis... TE KOOP TER DRUKKERIJ DUMORTIER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6