DE KEIZER PRIJSKAMP VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat -- YPER 8 Zomeruur in Frankrijk PAARDEN KWEEKERS BOND van West -Vlaanderen Keuringen der Stieren en Prijskampen voor Stieren en Melkkoeien in 1940 Uil-slag van den Gewestelijken ALLERHANDE NIEUWS MEESTER - KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING De zomertijd zal, in overeenstemming met de Engelsche regeering, in Frankrijk worden inge voerd in den nacht van 24 op 25 Februari. De keuring der stieren en de prijskampen voor stieren en melkkoeien, zullen dit jaar plaats heb ben in de hierna volgende steden en gemeenten van het Iepersche, op de navermelde dagen en uren Roesbrugge, op Maandag 26 Februari. Poperinge, op Donderdag 29 Februari, Loo, op Zaterdag 2 Maart, leper, op Woensdag 6 Maart, Ledegem, op Woensdag 13 Maart, Geluwe, op Zaterdag 16 Maart, Boezinge, op Dinsdag 19 Maart, Oostvleteren, op Donderdag 28 Maart. Meesen, op Zaterdag 30 Maart, Moorslede, op Maandag 1 April, Houthem (leper), op Dinsdag 2 April. Kemmel, op Woensdag 3 April, Merkem, op Zaterdag 6 April, telkens te 10 uur voormiddag. Kunnen slechts deelnemen aan de prijskampen voor melkkoeien, de koeien wier opbrengst ge- kontroleerd geweest is gelijkvormig de voor schriften der verordening en aan de prijskampen voor de bewaringspremiën, de stieren die inge schreven zijn in het stamboek van 'het provin ciaal verbond der veekweeksyndikaten of in het stamboek eener keurkweekerij. Voortaan zullen er in elke omschrijving telken jare twee nieuwe bewaringspremiën voor stieren toegekend worden. Voor de prijskampen moeten de stieren en koeien worden aangeboden ter hoofdplaats van de omschrijving waar hun eigenaar of houder woontvcor de keuring alleen mogen de stieren op gelijk welke plaats hunner landbouwstreek aan de jury vertoond worden. De inschrijvingen voor de keuringen en de prijs kampen geschieden in het secretariaat der ge meente waar de prijskamp of de keuring plaats heeft, van 9 tot 10 uur voormiddag, op overleg van eene verklaring van den houder van het dier, opgevende de dagteekening der geboorte (maand en jaar); het signalement (haarkleur en bijzon dere teekens), het ras, alsook de premie in de prijskampen van 1939 behaald, want deze premie kan maar uitbetaald worden mits zij vermeld worde in het proces-verbaal van de keuring of den prijskamp van 1940. De stier welke tot den openbaren dekdienst toe gelaten wordt, zal op den rechter hoorn met de letter A gemerkt worden. Geen enkel stier mag tot den openbaren dek dienst gebruikt worden, indien hij daartoe niet goedgekeurd geweest is. De premiën worden uitbetaald na de prijskam pen van het jaar volgende op dat binst hetwelk zij toegekend werden. De stieren en de koeien geprimeerd in de prijskampen van 1939 moeten dus aan de jury vertoond worden tijdens de keu ringen en prijskampen van 1940. De noodslachting of de docd van een gepri meerd dier moet vastgesteld worden door den op ziener veearts of door den veearts der jury voor de keuringen en prijskampen van de streek. In dit geval wordt de premie uitbetaald tegen een twaalfde voor elke maand verlcopen sedert den prijskamp. Indien de dieren niet zijn kunnen vertoond worden en deze onmogelijkheid het gevolg is van het mond- en klauwzeer, moeten belanghebben den hiervan onmiddellijk kennis geven, en een getuigschrift, onderteekend door den Rijksvee- artsopziener, voorleggen. voor Tweejaarsche Hengsten en Merriën. gehouden te IEPER, op 15 Februari 1940. L HENGSTEN 1' prijs500 fr. en gulden eeremetaal aan Ver- raes Gaston, Kemmel, met Mignon de Molenhoek, vos met bles. 2 prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal aan Sie- rens, Poperinghe, met Brillant de Nieuwkerke, baai met bles. 3" prijs r 300 fr. en bronzen eeremetaal aan Maertens Daniël, Wercken en Riemaecker Jules, Staden, met Gaulois de la Tour de l'Yser. baai met balzans. 4' prijs300 fr. en bronzen eeremetaal aan Sie- rens, Poperinghe. met Pol d'Alost. bruine vos met sterre. 5' prijs200 fr. en bronzen eeremetaal aan Ver- raes Gaston, Kemmel, met Kantar de Wytschaete, vos met bles. 6" prijs 200 fr.-en bronzen eeremetaal aan Has- peslagh Cyriel, Moorslede, met Bloc d'Ardoye, baai met bles. 7" prijs 100 fr. en bronzen eeremetaal aan Van. decandelaere Gerard, Komen, met Wilson de Laneffe, vos. HL MERRIËN 1° prijs 500 fr. en gulden eeremetaal aan Van- denberghe Gerard en Omer, te Yper, met Prin- cesse du Cour au Bois, rowaan met bles. 2e prijs 400 fr. en zilveren eeremetaal aan Has- peslagh Cyriel en Richard, Moorslede, met Mina d'Ardoye, rowaan met ster. 3" prijs300 fr. en bronzen eeremetaal aan W" Lampaert Emiel, Reninghe, met Mina de Velsique, vos met bles. 4e prijs 300 fr. en bronzen eeremetaal aan Stee- landt Emiel, Vlamertinghe, met Mina d'Abeelhof, bleek baai met ster. 5e prijs 200 fr. en bronzen eeremetaal aan Ver- meersch Emiel, Vlamertinghe, met Nova de Vla mertinghe, bruine,vos met bles. Accessiet aan Deraedt Arthur, Dickebusch met Mona de Dickebusch, rowaan. Accessiet aan Desmytter Remi, Voormezeele, met Mina de ten Briel, bruine baai met bles. YPER. Vergissing. Dethoor Daniel, inkas- seerder bij de Gas- en Electriciteitsmaatschappij van Yper, op dienstronde zijnde voor het innen der rekeningen en het opnemen der verbruiks- meters, plaatste verleden week Vrijdag, rond 8,30 uur 's morgens, zijn rijwiel tegen den gevel van het huis van M; Hector Timmerman, Maarschalk Frenchlaan. Niettegenstaande zijne afwezigheid slechts enkele minuten duurde was, toen hij te rug buiten kwam, zijn velo reeds verdwenen. In de meening dat zijn rijwiel gestolen werd, diende hij een klacht in bij de politie die een onderzoek opende, 's Namiddags echter werd M. Dethoor te rug in 't bezit gesteld van zijn rijwiel. Het was, korts nadat hij het tegen den gevel van het huis van M. Timmerman geplaatst had, per vergissing medegenomen geweest door een anderen persoon, die aldaar zijn eigen velo achterliet en die, van zoodra hij de verwisseling bestatigde, zich ver haastte de door hem begane missing te herstellen. HOLLEBEKE. - Erge val van een wielrijdster. De 25 jarige echtgenoote van Aloïs Joye, moeder van twee kinderen en alhier wonende, heeft Zon dag middag, toen zij per velo van haar huis te rugkwam, over een uitstekenden steen gestrui keld en zoo een ergen val gedaan dat zij een sche delbreuk heeft opgeloopen. Voorbijgangers na men de vrouw dadelijk op en droegen haar in een nabijgelegen woning, waar een bijgeroepen ge neesheer haar de eerste zorgen kwam toedienen. Gezien den ernstigen toestand der gekwetste, die deerlijk aan het gelaat gewond was, werd zij naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overge-. bracht. ZONNEBEKE. Armbreuk, -t- De echtgenoote. van C. Cruydt. Maagdenstraat, heeft Dinsdag voormiddag, toen zij de wasch sloeg, den rechter arm gebroken. Zware hoofdwonde. De 40 jarige A. Blomme, uit St Jan, heeft al verhuizen door een vallend stuk hout een zware hoofdwonde opgeloopen. Dubbele dijbreuk. De 18 jarige Aloïs Odou, Westhoek, kwam Zondag avond per velo langs de grcote baan Ieper-Meenen gereden, toen hij door autolichten verblind in een diepe sloot terecht' kwam en alzoo een dubbele dijbreuk opliep. Fietswiel gevonden. Zondag avond werd op de baan Beselare-Zonnebeke een voorwiel van fiets gevonden. Kenteekensop buitenband ge- teekend L.M.C., op de velg Dunlcp, op de bos Roode Leeuw. Af te halen, gendarmerie, Zonne- beke Heerlijk spektakel. Op 18u dezer, om 5 ure, in de patronagezaal, een mooie film. Optreden vari een uitgelezen cabaret. Vrije toegang voor Da- vidsfondsleden. Niet-leden 2 frank. LANGEMARCK. Polsader doorgesneden, Met de rechterhand op een scheermes terechtko mende, is het 4 jarig dochtertje van G. Massche- lein, Nachtegaalop Zondag voormiddag den pols doorgesneden. Hulp daagde tijdig op. WOESTEN. Tuinbouw. Deze maand zal op 18" dezer onze maandelijksche yerSadering gehouden worden in de Poperinghestraat, bij Remi Devos, om 5 ure 's avonds. Aan de dagorde hebben we den voordrachtgever meester Depinois, die beloofd heeft iets bijzonders van te velde mede te brengen. Een prachtige tombola zal Ver loot worden. Veel leden worden er verwacht en al dezen die lust in hun tuintje hebben, kunnen zich nog bij de liefhebbers aansluiten. Vooraï onze vrouwen, die öp de gemeenten het meeste hofwerk verrichten, zijn bij ons welkom en kun^ nen er nog veel leeren. Wij allen zien reeds Uit naar de komende lekkere zomergroenten. Ieder een weze op post NIEUWKERKE. Communist aangehouden. Onder deze hoofding meldden wij Verleden wéék de aanhouding van den 32 jarigen Verkamer, van Wervick, die alhier nabij de Fransche grens in 't bezit gevonden werd van een hoeveelheid com munistische propagandadruksels. Deze aanhou ding geschiedde op Donderdag 1 Februari, te 15 u. 45, langs den weg van Ploegsteert naar Ro- marin. op ongeveer 1000 meter der grens, op het oogenblik dat genoemde Verkamer zich naar Frankrijk begaf. POPERINGHE. Aanhouding. Door den douanecontroleur werden, tijdens een huiszoe king gedaan in een hotel der stad, 25 flesscheri Fransche likeuren gevonden. De dranken werden aangeslagen en de hotelhouder alsmede een ander persoon aangehouden. MOORSLEDE. Kind verbrand. Het 5 jarig knaapje Jan Debondt is per ongeluk in een kuip met heet zeepsop gevallen en werd alzoo ernstig aan het aangezicht en de handen verbrand. KOMEN. Oplichter aangehouden. Zekere Hostyn Gustave, afkomstig van Halewyn, werd alhier in de buurt der Leie aangehouden. De ke rel, die alhier in de streek veel slachtoffers had gemaakt onder de lichtgeloovige inwoners, was door verscheidene brigades opgezocht daar hij, wegens het plegen van allerhande oplichterijen, nog met het gerecht af te rekenen had. Verkeersongeval. De moto, bestuurd door Gerard Despinnoy en waarop ook nog Jerome Debatselaere gezeten was, is langs den steenweg van Komen naar Wervick, tengevolge eener ver keerde zwenking, tegen de stilstaande auto van den veehandelaar Omer Dillies gebotst. Beide motorijders vielen zwaar ten gronde. De bestuur der Despinnoy werd aan hoofd en handen ge kwetst, terwijl zijn gezel een wonde aan het been had bekomen en ook nog kloeg van inwendige pijnen in de lenden. HOUTHEM. Paard op hol. De paardenge- leider Emile Tertoye reed met zijn gespan langs den steenweg naarZantvoorde toen, op het oogen blik dat enkele auto's de kar kruisten. het paard plots schrok en op hol sloeg. De kar hotste alzpo tegen een boem, met het gevolg dat de geleider er van geslingerd werd en zoo ongelukkig op de straatsteen en viel dat hij er bewusteloos bleef liggen. De.man, die een gapende hoofdwonde op geloopen had, werd opgenomen en ontving de noodige zorgen, terwijl andere voorbijgangers er ondertusschen in geslaagd waren het hollend paard tegen te houden. n PLOEGSTEERT. - Aanrijding. - Op het oogen blik dat hij den steenweg overstak, werd de 32 jarige Georges Vandewynckel. mekanieker,'*wo nende in de Armentiersstraat, omvergereden door de auto van Remi Pinnoy. Het slachtoffer werd teeen den boord van het gaanpad geslingerd en had talrijke verwondingen bekomen. 3

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 8