STAD YPER RANTSOENEERING 3 Het Stadswater LIJST DER PERSONEN GEDOOD TIJDENS DE BESCHIETING VAN YPER Mannen Vrouwen Lijst der slachtoffers van de beschieting van Yper die sedert den 24 Mei 1940 alhier in het O. L. Vrouwhospitaal ter verpleging opgenomen werden 10 Iri stad en zelfs op vele plaatsen buiten stad hebben •de huizen, die vroeger bij de waterleiding aangesloten waren, thans opnieuw water sedert het begin dezer week Op sommige plaatsen, waar de leidingen door het doen springen van bruggen en straten erg bescha digd werden en waar de waterleiding nog niet terug in orde is. zullen de noodige herstellingswerken be spoedigd worden Er wordt echter ten strengste aanbevolen geen onge kookt water te drinken en het is zelfs geraadzaam slechts gekookt water te gebruiken zelfs om groensels te spoelen en keukenvaten te teinigen. Hieronder geven wij de lijst der personen die gedood werden tijdens het bombardement der stad Yper en die tot hiertoe ten stadhuize aangegeven werden. Aan de beproefde families der ongelukkige slachtoffers bieden wij onze oprechte deelneming in hun pijnlijken rouw. Deze lijst echter is nog ver van volledig, want in de begrijpelijke verwarring, die hier gedurende de be schieting heerschte. werden vele slachtoffers niet aan gegeven of was het niet mogelijk ze allen te vereen zelvigen. Vooral onder de hier te Yper toen verblij vende vluchtelingen vielen er veel slachtoffers. Wij vragen aan onze lezers, die soms namen moch ten kennen van gedoode personen welke op de hier navolgende lijst niet voorkomen, ze ons te willen melden. Wij zullen desgevallend de namen dier slacht offers dan in ons volgende nummer mededeelen. Zooals veel vluchtelingen hier te Yper den dood vonden, werden ongelukkiglijk ook veel Yper- lingen, die op hun beurt gevlucht waren, elders ge kwetst of gedood Het ware wenschelijk konden wij 't zij van de gemeenteoverheden waar het ongeluk ge beurde, 't zij van de familieleden zelf de namen dier slachtoffers met zekerheid bekomen, ten einde er later zoo mogelijk eveneens de lijst van te geven. Bij voor baat danken wij de personen die ons deze inlichtingen kunnen verschaffen. Otten Mathieu Lambert Frangois Lousberg Jo seph Puttaert Petrus, Anderlecht Wackenier Ivo. Yper Beaufacht Victor. Gilly Lebegge Joseph, Duffel Verlinden Henri - Despeghel Maurice. Yper Huysmans Gaston. Vermeulen Jean, Evere Gavroy Leon, Brussel "Declercq Prosper, Velthem-Beysem Ghislain Arnold Leroy Louis, Doornijk Bonduelle Henri. Ander lecht Tiquet Michiels Charles, Anderlecht De- winter Edmond.:Dusenne Louis. Morlanwelz Malfait Camiel, Zillebeke Vanmalderen Edouard. Anderlecht Thomas Theophile, Lier Renard Désiré. Seilles Lodens Omer, Etichove Coffyrt Maurice, Yper Puttaert Pierre Callewaert Ro bert. Vilvoorde Thomson Oscar, Antwerpen Canicau Cesar, Doornijk. Garroy Leon Helaert André. Meesen Dusenne André Van Wyngaert Leopold. Wilsele Goossens Edouard, Leuven Vanderlooch Victor Vermeiren Joseph-Jan. Mechelen Vander Aa Isidoor. Mechelen Verhelst Petrus, Wespelaer Michein Eugène. Mechelen. Kerremans Guillaume. Tisselt Bafroey Jan. Jette Demol Frans Leroy Prosper. Gilly Swerts Caro- lus. Meerhout Maricou Roger, Vlamertinge Caniau Cesar Dufour Louis, Genappe Couronne Denis, Genappe Malfait Camiel Leroy Louis, Doornijk Ducquesne Roger. Kain Hoornaert Jan, Doornijk Jonkers Antoon Beu- daert Arsène, Coudekercke Branche Vandergucht Edouard, §t Gillis Waas Baets Frangois Schroe- ders Frangois. Jette Braulav Robert Gielens Edouard, Erps Kwerps. Blommaerts Gustave, Anderlecht Kerkhofs Jaak, Mechelen Blondiau O. Pierre René. Geest Gerom- pont Petit Rosière Vanhoute Jules, St Gillis Waas Sevrin Frangois. Tamines Peeters Frans. Kessel- Loo Atterte Joseph, Jemelle Colette Oscar Demol Jean. Londerzeel. Wauters Charles, Wilzele Forrez Charles. Yper Mahieu André. Yper Vandoorne Louis, Yper Ver heyden Joseph. Mechelen De Ketelare Alexander. Mechelen Goossens Gustave, Mechelen Boucken- hooghe Emiel, Mechelen Noens -Jan. Mechelen Soetaert Jacques, Yper Schoonheere Benjamin, Yper Eykermans Isidore. Mechelen Lefebvre Louis. Bougy Herbauts Henri. St Jans Molenbeek Baets Frangois, Tienen De- croos Adolphe. Arnècke-France Ghys René. Cassel Van Epsen Jean, Rotselaere Vollon Louis, soldaat. Th i enen. Nvssen Elisa Derudder Maria. Yper Vanden- auwerd Maria Gouwy Bertha Bualens Marie Andries Josephine Vanhool Anna Bollaert Marie- Rose, Yper Houtain Josephine Becils Philipine Aerts Adèle Segers Virginie. Yper Verheyden Irma. Boom Daucharts Augusta Verwerft Cathe rine, Deurne Leuxecks Anne. Etterbeek Waltens Anna, Mechelen Vermeulen Paula. Yper Fievet Madeleine Dewit Maria-Theresia. Mechelen. Van Impe Claire Daout Josephine. Court St Etienne Verbraeken Augusta, Ramsel Cottyn Octavie. Yper Moorkens Angèle, Herenthals Hals Marie. Door^ nijk Roudeau Lucienne, Duinkerke Scheurs Christine, Wilrijk Stuyven Rosa. Kessel Loo Blondiau Angèle. Ath. Vets Marie, Konings Hoyeckt Hervent Gabrielle. Chapelle-lez-Herlainiont Briat Marie Th.. Mechelen Van Rillaer Maria, Mechelen Vancampenhout Marie, Mechelen Staelen Flore, Yper Vanneste Ivette. Gent Vandendriessche Juliana. Yper Lam bert Mathilde. Braine-le-Chèteau Deburggraeve Paulette, Yper Deburggraeve Agnès, Yper Symons Hélène. Wech- ter Waerenborg Rosa, Yper Goüwy Bertha. St- Jans-Molenbeek Dewit Rosalie. Mechelen Kennes Josepha. Lier Dekrem Rosa. Mechelen Beulèns Marie, Mechelen. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Hieronder geven wij de lijst der gekwetsten die se dert het begin van het bombardement der stad Yper in het O L. Vrouwhospitaal verpleegd werden, doch waarvan de meesten thans reeds het hospitaal verlieten 't zij om naar huis te keeren. 't zij om naar een andere inrichting verplaatst te worden. Sedert den 24 Mei, eerste dag der beschieting van Yper, werd er in het hospitaal zoowel door de Eer waarde Zusters, de Heeren Dokters als de hulpverple- gers en -verpleegsters van het Rood Kruis een reuzen werk verricht. Dag en nacht waren zij op de bres om de gekwetsten te verplegen en het lijden der ongeluk- kigen te verzachten. Samen met de geholpen vluchte lingen. met de raadplegingen en de kleine verbanden werden deze laatste dagen meer dan 750 slachtoffers van de oorlogsgebeurtenissen in het hospitaal van Yper verzorgd. Aan al de Eerwaarde Zusters en aan gansch het per soneel van het O. L. Vrouwgasthuis dient hulde ge bracht voor de bewonderenswaardige toewijding en opoffering waarvan zij in deze bange dagen blijk heb ben gegeven. Van Snick Albert. Idegem Van Espen Jan. Rot selaere Malfait Camiel, Zillebeke (overleden) Vleeschouwer Margriet, Brussel Bellemans Paul. Dieghem Schrouders Frangois, Jette (overleden) Conraets Louis, St Maartens-bij-Visé Verheyden Irma, Boom Tiquet Josephine. Deurne (overleden) Jacqué Emile. Virton. Vervloet Charles. Ryckevorsel Bonduel Henri. Brussel (overleden) Delsard Jean, St JOost-ten- Noode -Vilaine Hélène, Wasmes Duhoux Frangois, Braine l'Alleud Bosseméns Bernard. Tremeloo Schoefs Joseph, Lombesart Hennart Marthe. Kort- rijk Segers Virginie. Wed. Despeghel Camiel, Yper (overleden) Rousfosse Henri, Jemelle. Goossens Georges, Brussel Coenraets Louis, Hom- bourg Binebeeck Cornélie. Lier Verbraeken Achiel. Ramsel Vercamme Omer. Antwerpen Bilmans Simone. Woluwe-St-Lambert Reksnoer Henri. Antwerpen Baufagt Victor, Gilly (overleden) Torfs Gommaar, Lier Godfrin Charles. Neerheylissem Van Eynde Ma- riette. Merxem Van Leuven Josephine, echtg. Louis Van Eynde. Merxem Van Eynde Louis. Merxem Blondiau Angèle. echtg. Louis Boudrenghien. Ath (overleden) Alterte Joseph. Jemelle (overleden) Roeyackers Anna, echtg. Beyens Constant. Vorst Truvens Joseph. St Niklaas-Luik Vandenbrouck Frans, Mechelen Logier Eugène. Yper. Beluikstraat Ingels Cesarine. Yper. Doorgangstraat Dewilde Robert. (Belgisch soldaat). Haiglaan. Yper Wyckaert Marie, echtg. Isenbaert Arthur. Yper. Esplanade Nason Marcel. Mechelen Verbraeken Augusta, echtg. Donchars Justin. Ramsel (overleden) Valentin Alois. Yper, Kalfvaart Delmotte Robert, Erbisceul Van der Hucht Edouard. St Gillis-Waas Govaert Marthe. Jette Van Rollear Joseph, Anderlecht. Declercq Prosper. Velthem (overleden) Verfaillie Victor. Poperinghe Vanderwil Pierre. Brussel Wuyts Adela. Lier Vanhelderen Louis Trilla Cabera Carmen, Brussel Van Malderen Leonard. Gent (overleden) Hennin Jules. Lier Leclair Charles. Yper. Dickebuschsteenweg Delcourt Henri. Marenhart (geboren te Nijvel 1871). Van Zweeveit Augusta. Kermt Vanden Borné Joanna. Mechelen Van Eeckhaute Arthur. Dries- linter Lousberg Joseph. Glombourg Andries -Jo sephine, Lier Duvivier Arthur. Möns Van Rillaer Canisius, Terhaegen Hoets Leonard. Yper Pierre Jean, Limal (overleden) Valckenbosch Martin. Lin den. Lyson Robert, soldaat. Haine St Paul Orlint Adrien. Zwijndrecht Carnel Eugenie, West-Nieuw- kerke Grandfeeld Albert. Frasnes-lez-Buissenal Defeuille Josephine, Merxem Duvivier Catherine. Doornijk Hoornaert Jean, Doornijk (overleden) Hals Marie, echtg. Hoornaert Jean. Doornijk (over leden) Hof Henri, West-Nieuwkerke Houck Louis, Yper. De Haernestraat. Messe Leon. Favt-lez-Manage Aerts Adèle, (over leden) Dumortier Madeleine, echtg Joseph Vanbe- neden. Komen Carpentier Philomene, echtg. Benoot Van Einde Edouard, Merxem Coffyn Julien. Yper, Kalfvaarf Willem Louis. Ryckevorsel Delforge Lucien. Waasten Bonneu René, Doornijk Bras sard Camiel. Yper. Waterkasteelstraat. Lombards, van Boom Vanhemelryck Edouard. Tienen Moreel Francine. Wytschaete Kinnes Jo- sepha. echtg. Birrebeek Cornelis. Lier Polfliet Geor ges. Yper. Tempelstraat Bartier Godfried Voorme- zeele (overleden) Vanderdonck Ernest. Duffel Gustin Henri. Wegner De Cruyenaere Paul. Yper. Capronstraat Moorkens Angèle. Herenthals (over leden). Moorkens Eulatie. Herenthals De Cruyenaere Fe- j lix. Yper. Capronstraat Degraaf Caroline. Lier Gewiekt per zegel 225 gr. 170 gr 125 gr 100 gr 250 gr. 200 gr. 200 gr. 300 gr. zaoo gr. or v u. 200 gr. 50 gr. Creten Leopold. Lier Ollivier Hélène. echtg. De- quecker Hector, Poperinghe Rusinck Rytha. Brussel Nys Jeanne. Waver Ste-Catherine Lombaerts Maria. Boom Vermeulen Joseph. Mechelen Ma hieu Victor, Chatelet. Bouten Adhemar. Wytschaete Hendrix Elisa. El- verdinge Van Dyck Albertine, Mechelen Vermeu len Paula, echtg. Vanden Bussche Michel, Yper. Dicke buschsteenweg (overleden) Herman Flora, Longue- ville Deman Emma. echtg Gruwier Henri. Vlamer tinge Tanghe Joseph, Poperinghe Rassalle Petrus, Wytschaete Delienère Victor, Naast Claeys An- tonia. Heyst op den Berg. Van Rosbrouck Joseph, Berlaar Sobry Maurice, Locre Theatre Joseph. Merxem Canicau Cesar, Doornijk (overleden) Veryzer Albert, Woesten Heydendael Catherine, echtg. Tummers. Micheroux Douwy Joseph. Maffles Jans Jacques, belgisch sol daat. Vottem. (overleden) Rymackers Marie, echtg Clays Joseph. Overijssche Clays Armand. Over- rijssche Fievet Margriet, Glabais Oyen Frans. Luik Couronné Denis. Genappe (overleden) Vanimpe Claire. St Gillis (overleden) Zwerts Eveline. Meerhout Zwerts Jacqueline. Meerhout Zwerts Alfons. Meerhout (overleden) Cornelis Helena, echtg. Zwerts Alfons. Meerhout Crepeele Gustaaf. Yper Ri.iselstraat Simon Felicie. Fraiture Comblain au Pont. Dufóur Louis. Genappe (overleden) Maricou Ro ger. Vlamertinge (overléden) Fourfooz Denise. Ge nappe Allardin Augusta Genappe Lefevre Estelle. Genappe Patrie Helene, echtg. Demol Henri. Overijs sche Demol Joseph. Overijssche Daout Josephine. Court St Etienne (overleden) Herbauts Henri. S' Jans Molenbeek Verstraete Alice. Wytschaete. Deconinck Godelieve. Wytschaete' Baridon Emile, Genappe Maricau Ignace, Vfamertinghe Decoux Marie-Louise, eehtg Dufour Louis. Genappe Jodin Marie echtg. Wygie Raymond, Court St Etienne Gekiere Helene Yper, Meenenpoort Decock Adolf, belgisch soldaat. Gent Voitout Eugène. Luik Baets Frangois, Tienen (overleden) Carpentier Edouard. fransch soldaat. Méru (Oise). Swillen Alfred. Hoegaerden Goossens Jan, Hevn- donck Thorris Joseph. Tienen Vollol Louis. Tienen (overleden) Pierre René. belgisch soldaat. Geest Gerompont (overleden) Vanhellem Remi, Antwer pen Vandercaen Elise. Jemeppe s/Sambre Laforce Marie, echtg Catry Marcel. Lodringem (Nord) .Ur- bain Jeanne. Quiévrain Cardinal Julien. Coxyde. Verhulst Celine, Brasschaet Bouve Lea. Coxyde Dhondt Paula. Ixelles Stuyven Rosa. Kessel-Loo (overleden) Nivet Louis, fransch soldaat, St Brieux André Roger. Jumet Stuyven Florent, Kessel- Loo Barbry Leonard. Hondschote Schodet Pau lette. Duinkerke Rondeau Lucienne. echtg. Dubois Edouard. Duinkerke (overleden). Leroy Louis, Doornijk (overleden) Duquenne Roger, Kain bij Doornijk (overleden) Vanmerris Julia. Warhem Gaudin de Villaine Louis, fransch officier. St Hilaire du Harcourt (Manche) Gpudron Emile, fransch soldaat, Bruay en Artois Majois Louis. Obourg West Georges, engelsch soldaat. Nar- wich Berlawy. fransch soldaat. Maroc (overleden) Plamon Robert, fransch soldaat, (overleden) RyckebUsch Mathilde. Spycker. Cohrdoch Pierre, fransch soldaat. Hermebot (Mor- bihan) Hawker James, engelsch soldaat (overleden) Rasse Victor, fransch soldaat. Monsboubert St Va- lery (Somme) (overl.) Baudaert Arsène. Coudeker- que Branche (overl.) Boucher Ivonne. echtg. Laigle Philibert. Bousies Bramley Robert, engelsch soldaat (overleden) Vanderloock Jules. Heverlee Naa James, engelsch soldaat (overleden) Leroy Arthur. Merville (Nordi Briquotte Ivonne. Merville (Nord). Sysnal Joseph, fransch soldaat. Estaires (Nord) Briquotte Ivette. Merville (Nord) Jardley Raymond engelsch soldaat. Bishops Cantello Dennis. engelsch soldaat. Upper West Woud Bradford Wiltshire Van hellem Louis, Antwerpen Trentenaere Marguerite, echtg. Barcelis. Autborns CapelleDevalkeneer Aimé. Coudekerque Branche Fauckenier Julien. Loon-plage (Nord) Magnier Emilie. echtg. Pa jet. Rouen Haus- pie Paul. Bambeke. Pannecoucke Richard. Voormezeele Appelghem Guy. Rijsel Vandooren Rachel, echtg. Appelghem Achiel. Rijsel Pluchard Gustave. Aulnoy-lez-Valen- ciennes De Burghraeve August. Veurne Fritz Leon. Somain Decroos Adolf, Arnècke (Nord) (over leden) Carton Germaine. Arnècke (Nord» Hauw Emile. Arnècke (Nord) Decroos Germaine. echtg Delafosse Mare, Arnècke (Nord). Vermeulen Georgette. Nordpeene De Block Andrée. St-André-lez-Lille (Nord) Lagatie Marcel, Worm hout (Nord) Ghys René, Cassel (overleden) Ver- meersch Willy, Vlamertinge Claerebout Gerard. Houthem Dewidehem Lucienne, Bambecque De- widehem Marcelle, Bambecque Czerpak Adolf. Duin kerke Brasseur Frangois, St .lans-Molenbeek. Vandermeersch Lucie. Zuydschote Herrebrecht Adrien. Grande Synthe Bondue Marie - Thérèse Ploegsteert Wdlfs André. Deurne Warlop Julienne, echtg. Braem Hilaire. Kemmel Bélingeon Antcine Javanques (Haute Loire), fransch soldaat Puech Roger, fransch soldaat Béziers (Hérault) Wuyts Joseph. Duffel Leroy August. Wytschaet» N NATUUR DER PRODUKTEN Aantal dage- lljksche rantsoenen Gewicht per rantsoen Brood of '.j 1 225 gr Meel l 170 gr Groene Koffie of 12 1/2 gr. Gebrande Koffie 10 i 10 gr. Voedingsvetten (margarine, boter, reuzel (smout) en ossenvet) 5 50 gr- £etmeelhoudende stoffen (kreem en griesmeel van graangewassen. gert van haver, peulvruchten, rijst, vermicelli en macaroni) 10 20 gr Zout 10 20 gr. Geraffineerde Suiker, kristalsuiker, korrelsuiker, kandijsuiker. vergeoise en bruine suiker 10 30 gr. Aardappelen 5 500 gr Zachte of harde Zeep (erbijbegrepen toiletzeep) io 20 gr Tafelolie 10 5 gr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 3