Rodolphe BOUDRY 7 Jacques A.. Vandycke. .gevestigd te Komen. 15 jaar. oyerleden ójr SO Mei. J.-A. Fl^rackers gevestigd te Kómen. 68 jaar. over leden op 30 Mei Marie E. Decroix, gevestigd te Komen, 81 jaar, over leden op 30 Mei. TE MOORSLEDE Gerard René, brigadier, 6" Escadron, 1 Reg. L. Hanlet Emile-Honoré. soldaat-chauffeur. 6 Esc.. 1' Regiment -L Georges Arthur-Hubert, gendarm. 6 Esc., 1' Regiment L. Kevet Jean-Jossoldaat. 31- Linie, gehuisvest te Lcntzen Vanlangendonck Achiel-Lod., soldaat. Nr mat 101/76861 Ostyn Achiel- Lod.. gehuisvest te Passchendale Wittezeel Celiné, van Halle. TE OOSTVLETEREN Juul Devloo, Oostvleteren Honoré Merveillie, Oost- vleteren Alexia Vandeweghe. Oostvleteren Marie Capoen. Reninghelst Charles Decadt. leper Juul Rousseau, Wagnée Clara Debroux. Wagnée Cor nelia Rousseau. Wagnée Nellie Jacob, Godarville Pierre Leblicq, Bierges Henin Van de Lannoote Doornik Anna Tourtenelle. Mechelen TE PASSCHENDALE Langemand René. luitenant, Verviers Volders Cardus. Antwerpen Bierset Armand, Luik Ver- daet Hubert. Brasschaet. Bouckaert Pol. Leernes Closter Georges, Wegnez D'Hoedt Jozef. Oostende De.iardin Louis. Stavelot Daemen Mathieu. Luik Denis Dieudonné. Verviers Cosniaux L. C., Ander- lecht Bonverone Albert. Jemeppe Nivard Jean. Dison Degrcop, Goorzurs Edward Oscar, Seraing Havin Genor. Marneffe Doone Hubert, Verviers Torbeyns L L., Borgerhout Moreau Jozef. Welken- raedt Landerloos Henri. Wommersofri Massin René. Leopcldsburg Jaegher Francois, Pepinster Mackels Jozef, Verviers Lamy Jozef. Ensival Lambiet Jchan, Hergenrath Legrand René. Heusy - Pmme Georges. Amay Cremers Louis. Ougrée Piffet René. Ougrée Beckers Jean-Julien, Luik Vanrafelghem André, Grivegnié Regnier Mathieu, Cornesse Sauvage Henri. Visé Moureau Antoine, Verviers Cesar Georges. Grand-Axhe Nicolaes Jean-Hubert, Gemmenich Clignet Alfred, Lamber- mont Albert Henri, Mélin (Br.) Delsemme Ar mand. Oneux lez Theux Maquigny Fernand, Lan- denne sur Meuse Collin Jean-Francois, Thimister Mathoul Fernand, St-Georges s/Meuse Gody Robert. Stembert Fourier Lodewijk. Kerniel Waseige Marcel-Lambert. Luik Tabruyn Alfons. St-Truiden Dehon Leon, Ambly Kessels Charles, Luik Brosse Georges, Hanrinne Clercq Georges, Char leroi Leinbort Raymond. Hannêck Baguette René. Barchon Bourdouxhe Henri, Athus Charles Er- nest. Marchin Lacroix Gilles. Lauage Vanrossome Fernand, Boignies Kaerts August. Seraing s/Meuse Masson Marcel, Hyon Maury Jean. Jehonville (Luxemb..) Ronveaux Leopold, Dorinne Sooghen Henri. Rosselaer Albergs Oktaaf. Grivegnée Tu- teleers Gerard, Waenrode Raemaekers Pieter-Jo- hannes. Eisde'n Cordonnier T J.C. Pirotte René- Guillaume. Ougrée Se r on val Ollivier. Roclenge s Geer Dethier Remy. Housse Lafontaine August, Iron Bourlers Dubois Ernëst-Ghislain, Auhée s/ Meuse Legrand G.. 101.77547 Dennooz Guillaume- Jozef. 101.77206, 21 L., Verviers Bonnivers Leon. Walcourt Verspeet A R. Kinif Nestor-Robert. Presles Boulet Julien, Amay Ravet Maurice, J. J., Laudrain Laudrenouille Hardy R N. J. G, D Argembean Oktaaf-Leon, Virton 5 Onbekenden Maes Dominique-Francois. Jette, Bonaventurastraat. 113 Beckers Jules, Luitenant 35518, SP Linieregi ment Zinnen Antoine, 76066 Hick Hombourg, rue du Papillon, 80. Seraing Van Ruimbeek Heladore, Karrestraat. 12, Gent Mary Jozef-Ghislain, Grand Manil Vieubled G.. 127768853. 3«' Jagers Engel bosch Johannes-Jozef, Zepperen Bebronne Guillaume Dison Hermans. SP Linie, 7" Compagnie Hovent Jean-Joseph, Lustin Lacroix Jean. Luik. Bijna allen behooren tot het 31" Linie. TE POELKAPELLE Wed. Denoo, gevestigd te Poelkapelle. oud 74 jaar. overleden op 13 Juni. Wed. Becquoye, gevestigd te Poelkapelle. oud 68 jaar. overleden op 26 Mei. TE PROVEN Henri Debeer. Proven Cyriel Derycke, Proven Julia Taffein, Proven Kamiel Camerlynck. Proven Rafael Camerlynck. Proven. TE ROESBRUGGE J. Van Cayzeele, Roesbrugge Kamiel Goemaere. Roesbrugge Mevr Goemaere. Roesbrugge. TE RENINGE Cereghetti Vital, van Binche Allomene Jules, Fayt- lez-Seneffe Navez Maxime, Chapelle-lez-Herlaimont. Ampe Eugenie, St Jan-bij-Ieper Plasman Roger, Nijvel Poulain Marguerite, Nijvel Wart Hené- gean. Nijvel Blase Arthur, Naast-bij-Zinnik. TE STADEN Peeters Guillaume, 181' A. 2"' Batterie echtg. van Verscheuren Jeanne, laatste adres Hevre, Boschstraat. 180 Vostermans T. A., 1° sergeant-majoor. 23° Linie, laatste adres Bressoux-bij-Luik. TE VLAMERTINGE Robert Dague, gevestigd te Abbeville (Fr oud 30 jaar. (Fransch militair) - Georges Van Merode. ge vestigd te Deurne (Antwerpen), oud 29 jaar Jcse- phina Bosmans. gevestigd te Tremeloo oud 2 jaar Eduard Godard, gevestigd te Deurne. oud 12 jaar J. Cornelis, gevestigd te Okegem. oud 66 jaar Anna Jans,sens, gevestigd te Tremeloo, oud 30 jaar Martha Lermytte. gevestigd te Proven, oud 30 jaar G Bon duel, gevestigd te Vlamertinge. oud 58 jaar William Henderson, Engelsch soldaat, oud 25 jaar Maria Thys, gevestigd te Hasselt, oud 62 jaar Gabrielle Bocarren, gevestigd te Vlamertinge, oud 24 jaar Oscar Gruwier, gevestigd te Vlamertinge. oud 25 jaar Lucien Goussey. gevestigd te Vlamertinge, oud 1 jaar Willy Vermeersch. gevestigd te Vlamertinge. oud 3 jaar E. Defrancq. gevestigd te Houthem. oud 18 jaar Emma Deman, gevestigd te Vlamertinge, oud 63 jaar Twee onbekende persbnen van het man nelijk geslacht ongeveer 20 en 12 jaar. waarschijnlijk afkomstig van Overijsche TE WERVICK F. J. Houyon, gevestigd te Theux, 32 jaar, overleden op 24 Mei Maria Luyten, gevestigd te Antwerpen, 38 jaar, overleden op 23 Mei Marcel Dewanckel, ge vestigd te Wervik, 49 jaar, overleden op 25 Mei Th. Lumericks, gevestigd te Neritter (Limburg), 49 jaar, overleden op 26 Mei Léon Matheeuwese, gevestigd te Wervik, 48 jaar, overleden op 25 Mei Omer J. Leleu. gevestigd te Wervik, 59 jaar. overleden op 25 Mei Edgard Lpleu, gevestigd te Wervik, 13 j„ over leden op 25 Mei'Mariè-Isabella Lelong: gevestigd te Charleroi. 68 jaar. overleden op 25 Mei Isidore V Ducat, gevestigd te Charleroi, 69 jaar, overleden op 25 Mei Julien J. Olivier, gevestigd te Herve. 39 jaar. oyerleden op 25 Mei Geneviève Durieux, gevestigd te Doornik, 41 jaar, overleden op 25 Mei Micheline Dubois, gevestigd te Doornik. 6 jaar, overleden op 25 Méi Georges Seneca, gevestigd te Doornik, 8 jaar, overleden op 25 Mei Anna Messines, gevestigd te Doornik. 49 jaar. overleden op 25 Mei Emiel Des- camps. gevestigd te Wervik. 57 jaar, overleden op 27 Mei Lucie Goemaere. gevestigd te Wervik, 49 jaar, overleden op 25 Mei Mathieu J. Fraikin, gevestigd te Ramet-Ivoz, 71 jaar, overleden op 25 Mei James Cordon, gevestigd te Burtley Durham (Engeland), 20 jaar, overleden op 25 Mei Max Clautjer. gevestigd te Haine-Saint-Pierre. 10 jaar. overleden op 27 Mei Graaf d'Oultremont de Wegimont, gevestigd te Ta- vier, 29 jaar, overleden op 26 Mei Arthur Himschoot, gevestigd te St Jan in Eremo, 25 jaar, overleden op 29 Mei (soldaat) Felix De Dcbbeleir, gevestigd te An- derlecht, 26 jaar, overleden op 29 Mei (soldaat) Al fons Karei Blieck, gevestigd te Wervik. 36 jaar, over leden op 25 Mei Suzanne De Bie. gevestigd te Wer vik. 37 jaar. overleden op 25 Mei Maria Blieck. ge vestigd te Wervik. 12 jaar. overleden op 25 Mei Celine Debroux. gevestigd te Lasne Chapelle St-Lam- bert, 56 jaar, overleden op 25- Mei J. Chastreux. ge vestigd te Visé. 62 jaar. overleden op 25 Mei L. R. Delvael, gevestigd te Wervick, 20 jaar, overleden op 25 Mei Maria J Verboven. gevestigd te Vlimmeren, 74 jaar, overleden op 25 Mei Maurits Vandermeersch, gevestigd te Handzame, 26 jaar, overleden op 26 Mei Marie Tourneur, gevestigd te Ramet. Ivoz. 36 jaar. over leden op 25 Mei Maria Belmans. zonder verdere gegevens, overleden op 25 Mei Parton Herman Alb., gevestigd te Elanden. 16 jaar. overleden op 4 Juni, tengevolge der verwondingen Remy Schepers, ge vestigd te Oostham (Limburg). 50 jaar. overleden op 7 Juni tengevolge der oorlogsverwondingen. En dan nog 3 onbekende personen. TE WESTROZEBEKE Achiel Van Damme. gevestigd te Westrozebeke. oud 65 jaar. overleden op 27 Mei M Van der Jeugd, ge vestigd te Westrozebeke, 39 jaar, overleden op 27 Mei. TE WESTVLETEREN Kamiel Dejonckheere, Westvleteren Kamiel Dieu- saert. Westvleteren Suzanna Dieusaert. Westvlete ren Johanna Imbrechts. Herent Jozef Van den Bussche, Brielen Aaron Korzec, Antwerpen Louis Vionne. Lamain. TE WIJTSCHATE Vanhaverbeke Georges Vanderhaeghe Jozef Pyck Margriet Bonduelle Henri Braem Henri Duriex Cecile Duriez Albert Verlinde Marie en kind Albert Schoolaert Jules, allen van Wijtschate Vervaecke Jozef van Desselgem TE WATOU Everaerts Frans (Belg), 1° Compagnie, 21'" Bat. G. V. C. E„ geboren te Meldert op 25-6-1902 Desodt Cyriel, (Belg), van leper Collie R. (Belg), van Ko men Bertron Pierre (Fr.), Nantes, 2670 Lavallay André (Fr.), Caen, 167 Levêque Armand (Fr.), Mayenne, 843 De Vare Emile (Fr.), Lens, 6548 Luit. Richard L. Hudson (Engelschm.) Basil Geoffrey Dennis Ball (Eng.) William J. Ostler (Eng.) John Edward Pickard (Eng.) 2d Lt. John Furley Cockin (Eng.) Major Geoffrey Minto Radcliffe (Eng.) Arthur Todd (Eng.) Roger Lutenbacher (Fr.), Ver sailles, 2415 Maurice Mariette (Fr.), 7" G. C. R. A., 1225 Louis St. Vincent (Fr.), 158<' R. T., 2614 S. L. F. Watts (Eng.) E. C. E. Oldham (Eng.) R. C. E. Coverdale (Eng.) Falmes Marshall Hardy (Eng.) Alfred Thorps (Eng.) - James Haduefield (Eng.) Spencer Straun (Eng.) P. T. E. Nicholson (Eng.) Caspel, 406 (Eng.) Roger Martin (Fr.) Stanley Shilcock (Eng.) Hughes Wilfrid Powell (Eng.) Denis Cromley (Eng.) Robert Shiells (Eng.) Fran cis Golland (Eng.) M. E. C. Carthand (Eng.) André Gobin (Fr.) R. A. Wright (Eng.) Champagne Pierre, geboren te Leuven in 1885 Vanden'broeck Florent, echtg. van Lucie Schuerwegen -, Botti Alexandrine, wed. Mottry (vluchtelinge) - Pover André, van Watou. Bovendien werden nog drie onbekende burgerlijke slachtoffers (vluchtelingen), zes Fransche en negen Engelsche soldaten als onbekend ter aarde besteld. TE VOORMEZEELE Bartier Godefroid. Burgemeester, oud 42 jaar. Gottenaere Jean, oud 83 jaar, wonende Ouderlingen gesticht, Voormezeele. David Zulma-Helene, oud 52 jaar, wonende te Kort- rijk. TE ZUYDSCHOTE Ampe Eugenie, oud 58 jaar, echtg. van Comyn Emile, wonende te St Jan (bij leper). Gcdderis Valère-Omer, metser, wonende te leper, echtg. van Bertha-Helene Verschoore. Desimpel Adrienne-Julienne. echtg. van Masschelein Cyrille, landbouwster, wonende te Boesinge. Vandermeersch Alois, wed. van Depuydt Sylvie, beerboer, wonende te Zuidschote. Vandermeersch Emiel. zonder beroep, wonende te Zuidschote. Het aantal Belgische gesneuvelde Soldaten. Alhoewel de volledige lijst der gesneuvelden van het Belgisch leger nog niet kon opgemaakt worden zulks zal ongetwijfeld nog geruimen tijd duren, toch blijkt het uit de gegevens, die men thans reeds bezit, dat het aantal gesneuvelden niet meer dan 11.000 zal bedragen. De verliezen van het Belgisch leger, dat na de algemeene mobilisatie een millioan man sterk was. zouden dus. volgens deze schatting, amper 1,1 be dragen. «MMWMWPWMWWWMWVMWW*'**1***'*'*'**' TAPISSIER - GARNISSEUR 208, Zonnebekesteenweg, 208, YPER (Cité Ligy) MAAKT en HERSTELT alle slach ZETELS CANAPÉ'S, CLUBS, SALONGARNITUREN RESSORTBAKKEN, MATRASSEN, ENZ. BIJZONDER VERZORGD WERK. (2126) Inlichtingen nopens soldaten en burgers van Yper en Omliggende Dehaene Maurits, 30 jaar, van Merckem, verzogrd in het hospitaal van Roeselare. Craps Jan, 289.10473, 11*' B"", T. T. R., van Meenen, verzorgd in het Hospice van Ledeberg. Roegiers Willy, 294278. D. T. A., van Merkem, ver zorgd in het Hospice van Ledeberg. Van den Broecke Ger., van Beveren-Yzer, gesneu veld te Ursel. Bosmans Gaston, kapitein 8' Linie, matr. 28148, ge boren te Yper deri 26-2-1906, gesneuveld en begraven te Pittem. Plancke René, van Oostnieuwkerke. gesneuveld te Wevelgem. Lizou Jul., van Komen, gesneuveld te Wevelgem. Vandeputte Maurice, soldaat, van Boesinghe, gesneu veld te Leuven. Haeyaert André, 23'- Linie. 8' Compagnie, van Vla- mertinghe, verzorgd in het hospitaal van St Amands- berg. Didier Norbert, 23' Linie E. M.. van Yper. verzorgd in het hospitaal van St Amandsberg. Rouselle Michel, IP Reg. D. T. C. A., van Westouter, gesneuveld te St Andries-bij-Brugge. Desbonnets Albert, 1'' Kar., 9"' Compagnie, van Wer vick, gesneuveld te St Andries-bij-Brugge. Maerten Jeremie, Kastel Molenhoek. Reninghelst. verzorgd in -bet militair hospitaal te Brussel. Dumortier Madeleine, 53 jaar, van Komen, gedood te Meenen. Deleu Albert-Leopold, van Woumen, gesneuveld te Halen. Kaise René. 29 jaar, van Meenen, overleden te Bé- thune (Fr.) Wullus Roger, 8 maanden, van Yper, overleden te St Omer (Fr.) Bartier Jozef, stamnummer 104/80072, van Ploeg- steert, gesneuveld te Bavichove. Becquaert Leon. 14' Art., 3'' gr., 9'' B"", van Komen, verpleegd in het hospitaal van Brugge. De Poorter Henri, 13"' Art. 4' gr. E. M.. van Vlamer- tinghe, verpleegd in het hospitaal van Brugge. Goderis Jules, 2'' gr. T. A., 1' Bon 4" Comp., van Sta- den, verpleegd in het hospitaal van Brugge. Herman Alphonse, 14" Art. 6' gr. 16" Bat., van Waas ten, verpleegd in het hospitaal van Brugge. Lemahieu Paul, spoorwegtroepen, van Zonnebeke, verpleegd in het hospitaal van Brugge. Vennin Marcel, 3 D. I. D. R. I. A. 2" Bat. 1" Art. IV" gr. 10" ,Bat., van Waasten. verpleegd in het hospi taal van Brugge. Beun Joseph, 19 jaar, van Yper, overleden te Hoog- stade den 30 Mei 1940. Van Haecke Henri, 57 jaar, echtg. Alleman Philo- mene, van Yper, overleden te Veurne den 29 Mei 1940. Godderis Valère, 51 jaar, echtg. Verschoore Bertha, van Yper, overleden te Zuydschote den 30 Mei 1940. Philip August. 66 jaar. van Yper, overleden te Boe singhe. Lijst der Belgische Krijgsgevangenen Benevens de namen die wij reeds in ons nummer van 15n dezer mededeelden, worden nog volgende Bel gische soldaten opgegeven als zijnde krijgsgevangen AlveringhemClayes Zoete Maurice, Nieuwstraat. Becelaere Verbeke Oscar. Wervickstraat Verbiest Karei, Wervickstraat. Beveren-bij-Roeselare Callewaert-Verstraete Alb.. 3. Laagstraat Vanmoerkerke Gerard. Beveren a/Leie: Cottens. 37. Deerlijkstraat ElverdingheTruwant Julien. 2. Boesinghestraat. Tuin wijk. GheluweVandamme Gerard. 85E. Meerput. HoogledeRaes Maurice. Oude Renebukweg. KeramelTouquet Julien. 361. Noordschoot. Komen Bocquez Cyrille. Wervicksteenweg Costeur Dumortier Adhémar. Orleansstraat. Dumortier Ernest. Orleansstraat. LokerVerhaeghe Adrien. Dranoutersteenweg. Meenen Delobel. 78. Leegeweg Lefever H.. 7. Dixmudestraat Luypaert Albert. 490. Moeskroenstraat Maes Mestdagh Muythen Marcel. Moeskroenstraat Rosselle Raymond Willemins-Berten. 65. Poedermagazijnstraat. PasschendaeleCardoen Michel, Wallemolen Tailleur. 5, Goudberg. Poperinghe Caenen Maurice. Priesterstraat Catteeuw Henri. Provensteenweg. VlamertingheFernagut André. Waasten Six André. WervickMareel A.-J.-G.. 69. Magdalenastraat. Verburgh-Demuysere. 1. Meesenstraat. West-RoosebekeVandenbussche Omer. Wevelghem: Cuvelier Norbert, 13a, Guldensporenstra&t. ZillebekeLeire Cyrille. Wervickstraat. De terugkeer onzer landgenooten Een speciale Duitsche Commissie, gelast met de organisatie van den terugkeer der vluchte lingen, is dezer dagen naar Frankrijk vertrokken. Honderden vrachtwagens en autobussen heb ben zich naar het Zuiden van Frankrijk begeven om de aldaar nog verblijvende vluchtelingen, zoowel Fransche als Belgische, terug te halen. Verders wordt ook nog verzekerd dat alle Bel gische krijgsgevangenen, zoowel deze die in Duitschland verblijven als deze die hier nog in België opgehouden worden, in de eerstvolgende dagen zullen vrijgelaten worden en naar hun haardsteden zullen mogen terugkeeren. Blijft thans nog alleen de kwestie der jonge lingen van 16 tot 35 jaar. die naar Frankrijk trok ken en over wier lot nog zoo menige familie in ongerustheid verkeert. Alles laat echter toe te verhopen dat ook die mannen weldra gaaf en gezond zullen thuis ko men. Nog een weinig geduld en eerlang zal de onzekerheid, die nu nog in vele huisgezinnen heerscht over het lot hunner dierbaren, in vreug de veranderd worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 7