Zielmissen 6 Lijst van gesneuvelde Soldaten en gedoode Burgers Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Dranouter Burgerlijke Stand van Oostvleteren Burgerstand van Zonnebeke Voor het invullen van alle Borderellen Kapel van St jans Codshuis BEDANKINGEN NÉCROLOGIE STERFGEVAL Zondagrust Repos Dominical «enen de zwemkom nog dit seizoen te openen M. Uiebuyck. Ja. M. leuridan. Ik dank u er om. M. Michiel. De dienst van het water bestaat thans weer en ook door de electriciteitsmaatsrhappij werd er een inspanning gedaan om de menschen zooveel mogelijk voldoening te geven. Maar bij mij is men ge komen om geld te ontvangen, doch ik heb den be diende vriendelijk de deur gewezen om reden dat ik thans nog geen electriciteit heb. Ik veronderstel dat het was voor het innen van het bedrag van vroeger verbruikte electriciteit of misschien ook nog voor huur van den electriciteitsmeter en het is voor het geval dat men bij mij zou terugkeeren om te ontvangen dat ik hier aan den Heer schepen verklaar dat ik niet heb willen betalen uit protest omdat mijn huis nog niet op nieuw met de electriciteitsleiding verbonden is. M. Muiier. Ware er voor het schepencollege geen mogelijkheid aan de maatschappij van gas en electri citeit te vragen voorloopig een weinig geduld uit te oefenen voor het innen der verschuldigde bedragen. Er zijn thans heel veel werklieden die in een slechten financieelen toestand verkeeren. Moesten zij een uitstel kunnen bekomen, dan zouden zij er zeer dankbaar om zijn. En het zijn niet alleen de werklieden, doch ook veel kleine burgers verkeeren thans in moeilijkheden. M. Delahaye. Indien de gemeenteraad dit begeert, zal het schepencollege daarover met de maatschappij onderhandelen. M. l.euridan. Ik moet nog even terugkomen op de kwestie der oorlogsschade. Er werd hiervoor een comi teit gesticht, dit is thans openbaar bekend. Mijn vriend en partijgenoot Capoen werd aangeduid om van dit Comiteit deel uit te maken, doch hij heeft den wensch uitgedrukt dat nog een deskundige op landbouwgebied, namelijk de Heer landbouwkundige Simoens, bij dit comiteit zou gevoegd worden. Het was echter zijn be doeling niet dat de Heer Simoens hem in dit comiteit zou vervangen en hij is dan ook verbaasd tot hiertoe nog niet tot de vergadering van dit comiteit uitgenoo- digd geweest te zijn. M. Berghman. Er werd op de eerste bijeenkomst gezegd dat het comiteit voortaan iederen Donderdag zou vergaderen. De Heer Capoen was daarvan op de hoogte. M. Leuridan. De leden van het comiteit worden dus niet meer afzonderlijk verwittigd M. Delahaye. Neen, het comiteit vergadert eiken Donderdag namiddag om 3 u. Op de laatste bijeenkomst was Se Heer Simoens reeds aanwezig. M. Michiel. Het is de wensch van de bezettende macht dat het leven hier terug zijn normalen gang zou gaan. Welke zijn in dit opzicht de vooruitzichten om hier werk te verschaffen. M. Seys. Ik dring aan over dit punt, te meer daar ik in de dagbladen gezien heb dat elders reeds door de bezettende macht gevraagd werd een plan der uit te voeren groote werken in te dienen. De stad Yper zou ook goed doen een plan in te dienen van de werken die hier nog te verrichten zijn. Dit ware gansch ten voordeele van de stad. Er zijn hier nog tal van nuttige werken uit te voeren die genoeg van iedereen gekend ziin en die ik dus niet noemen moet. M. Delahaye. Ik denk dat zulks ook het gedacht is van den Ortscommandant. Aan mij persoonlijk heeft hij, sprekende over de werkloozen, gezegd dat al die lui zullen kunnen werken. M. Seys. Men zou eerst moeten zorgen de werken uit te voeren die reeds in gang waren en dan ook nog vragen dit of dat werk te mogen doen. M. Delahaye. Mijn oordeel is dat het honderdmaal beter ware hier geen werkloozen meer te zien. M. Seys. Wij zijn het daarover allemaal t'akkoord. M. Leuridan. Het tweede punt onzer dagorde van heden avond behelst niets anders dan werk. De leening van 300.000 fr. is bestemd voor werken uit te voeren. M. Berghman. Voor het herstellen der riool- en waterleidingen. M. Leuridan. Ook voor werken van ontsmetting en openbare gezondheid en dit kan zeer breed opgevat worden. M. Delahaye. De Heer Seys bedoelt meer groote werken. M. Seys. Gij hebt vanwege den Ortscommandant een goed woord gehad en gij zoudt dus wel doen nu van deze goede gesteldheid gebruik te maken. M. Leuridan. Een onzer vroegere stadgenooten, de Heer Verwilghen, is een van de machtigste man nen die thans in de Belgische regeeringsmiddens te Brussel bestaan. De secretaris-generaal komt immers aangeduid te worden voor den heropbouw en in deze hoedanigheid kan hij ons van het grootste nut zijn. Het komt thans aan de stad toe gebruik te maken van deze oude kennis. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 55 opge heven. TE GELUWE Gesneuvelde soldaten Raymond Van Hulle, 141.28174, 3* Lanciers. Knes- celare Corten Wauter, 42.010, 3' Lanciers, Brussel 'luitenant) De Frène Leon (brig.) 3' Lanciers, Gent- brugge Lesage A.-J., 147.2385 De Bock Albert, 141.27096, 3' Lanciers, Antwerpen Oris Jozef, 3e Lanciers, Deurne Vloesberghs Karei, 141.28203, Ber- hem Burms Leonard, 3* Lanciers Dekay Frang., 145.30174, 3» Lanciers Van Dyck L. (brig.) 152.21326, Lanciers Roelandts Leopold, le Lanciers Van Laeken Jean, 139.29367, 1« Lanciers Vanhaegenborgh Victor, 273.5030, wielrijders Gregoire Robert, 273.6118, wielr. Hemelaars Eugeen, 273.5529, 2- wielr. De gree! Felix, Schaarbeek Idiers R. M. R„ 139.29329 Joos J.. 27512, 3« Lanciers Smets August, Lanciers Martiny Jean, 273.5918, 2e wielrijders, Verviers De- wez J., 140.28041, Lanciers Melotte Frang., 273.4266 Terwagne E., 273.2340 David André, 280.4361, 2® G. K., Luik Serneels René, 273.5214, St-Lambrechts- Woluwe Servais Jean, Fr., Battice Albert Hout- tekiet, 3® Lanciers, St-Denijs-Helkijn. Gesneuvelde burgers Henri Vanwalleghem, 68 jaar.Geluwe Wilfried Vanneste, 8 jaar, Geluwe Arth. Claeys. 72 jaar, Ge- uwe Germain Ca try, 4 jaar, Geluwe Augustine Catry, 3 jaar, Geluwe Lodewijk Van Muylder, 32 aar, St. Kwintens-Lennik Ferdinand Patrenotre. Pont-a-Celles Aline Lannoy. Pont-è-Celles Zoë Frangois, Pont-è-Celles. TE ZONNEBEKE Leppens J. J., Belgisch soldaat, nr matr. 141.27106, gesneuveld en begraven te Zonnebeke. van den 27 Juni tot den 3 Juli 1940 GeboortenBlanckaert Gilbert, Recollettenpoort, 5. Poperinghesteenweg, 167. Turcq Godfried. Recollet tenpoort, 5, van Kemmel. Ghesquière Jeannine, Re collettenpoort, 5, van Sint Jan. Vandevyvere Ber- narde, Recollettenpoort. 5, Kalfvaart, 19. Desmet Maria. Recollettenpoort. 5. van Loo. Mattan Jacques, Recollettenpoort, 5, Boterstraat, 3. Beun Liliane, Re collettenpoort. 5, Kalfvaart, 75. Huwelijken Heniaert Joannes, z. b., en Vanlerberghe Leonie, z. b., beiden te Yper Vanassche Raoul, steen kapper en Alard Agnès. dienstmeid, beiden te Yper. Burggraeve Gaston, meubelmaker en Parez Agnès, dienstmeid, beiden te Yper. Bartier Casimir, land- werker en Desagher Julia, dienstmeid, beiden te Yper. OverlijdensVangrootenbruel Alberte, 6 m.. Vee markt, 15. Yper. Dierick Maria, 28 j„ z. b.. onge huwd. Poperinghesteenweg, 8 Carton Pharaïlde, 71 jaar, huishoudster, wed. Pollée Alphonse, Bascule straat. Vandemaele Noël, 18 jaar, student, onge huwd. Rijselstraat, 196. Francart Leon, 22 jaar, Bel gisch soldaat, ongehuwd, van Binche. Demeyerg Suzanna. 43 jaar, z. b.. echtg. Claeys Henri, Poperin- gesteenweg, 8. Moreels Marguerite. 43 jaar, z. b., on gehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Verdonck Antonius, 10 jaar, van Westouter. Carlier Jeannine, 16 dagen, Zonnebekesteenweg. 268. Moniez Hector, 62 jaar, koopman, wed. Turck Helena, Goude Poortstraat, 4. De Groof Henricus, 56 jaar. schoenmakersbaas echtg. Van Hoof Maria, van Lier. Decroos Germaine. 37 jaar, z. b., echtg. Delafosse Marc, van Haezebrouck. Laire Evelina, 82 jaar. z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 38. Colle Leonie, 46 jaar, z. b„ echtg. Borreman Jules, Korte Torhoutstraat. 8. Scheyltjens Anna, 30 jaar, huishoudster, echtg. Marynissen Karei, van Ryckevor- sel. Bulcke Honorine, 19 jaar. naaister, ongehuwd, van Bikschote. Vermeersch Idalie. 66 jaar, huishoud ster ongehuwd, van Denterghem. Willem Louis, 50 jaar, steenbewerker, echtg. Marynissen Lucia, van Ryckevorsel. Messe Leon, 79 jaar. gepensionneerde. van Fayt-lez-Manage. Herrebrecht Adrien, 52 jaar, werkman, van Grande-Synthe (Frankrijk). Detaver- nier Eloise. 65 jaar, z. b.. wed. Galle Henri, Kalfvaart. Robyns Edouard, 42 jaar. electrieker. echtg. Van- malderen Coralia, van Jette. Ghyselen Emiel, 71 j., z. b., ongehuwd. Lange Torhoutstraat, 25. Baets Frangois, 35 jaar. landbouwer, ongehuwd, van Tienen. Vander Spiegel Achille 31 jaar, Belgisch soldaat, echtg. Deroo Ivonne, van Wetteren. Gelein Sidonia, 91 jaar. z. b., wed. Domicent Carolus, Meenensteenweg, 25. Verbeke Octavia, 72 jaar, z. b. echtg. Raekel- boom Remi, Oude Houtmarkt, 1. HuwelijksbeloftenMichel Vandenbussche, van Moes- kroen, en Jeanne Ligneel, werkvrouw te Yper. Jean Verschoore, fabriekwerker, en Martha Verhaeghe, haarkapster, beiden te Yper. GeboortenGruson Nicole-Noëlla, dochter van Ro bert en van Decaesteker Julienne. Gauquie Albert- André, zoon van Marcel en van Baecke Julia. De- bruyne Yves-Camille, zoon van Henri en van Rassalle Maria. Van Eeckhoutte Michel-Charles, zoon van Michel en van Bril Maria (wonende te Wijtschate). Michiels Jenny-Augusta, dochter van Augustus en van Gorissen Julia, (wonende te Marchienne au Pont). Aernaert Jeremie-René. zoon van Gerard en van Broucksou Martha. Stoquart Henri, zoon van Mar cel en van Paty Lia (wonende te Boncelles). Feys Michel-Bruno, zoon van Joris en van Casteele Maria. Becuwe Leana-Hilda, dochter van Gaston en van Ma- hieu Maria. Rouseu Guido-Daniel, zoon van Gerard en van Comyn Gabriella. HuwelijkenVandewalle Hubert, oud 34 jaar, wo nende te Komen, met Deken Aurora, oud 26 jaar, wonende te Dranouter. Debruyn André, oud 20 jaar, met Eeckhout Leona, oud 18 jaar, beiden wonende te Dranouter. OverlijdensDierckens Victor, oud 73 jaar, weduw naar van Peperstraete Marie. Dick Gerard, echtge noot van Kino Irma, oud 42 jaar. Dondeyne Emma, ongeh., oud 87 jaar. Tweede kwartaal 1940 GeboortenNouwynck Frans, z. v. Marcel en van Goudeseune Jeanne. Ramout Jacqueline, d. v. Fernon en van Haesevoets Maria. Annys Maria-Theresia, d. v. Pieter en van Pison .Joanna. HuwelijkLamerand Remi, hoefsmid, te Gheluvelt en Dezeure Rachella, zonder beroep te Oostvleteren. OverlijdensFigoureux Emiel, 57 jaar, brouwersgast, ■wed. van Masson Lydie. Vlaemynck Philomena, 96 jaar, z. b., wed. Indevuyst Arseen. Garmyn Maria, 37 jaar, zonder beroep, ongehuwd. Vandeweghe Alexia, 29 jaar, huishoudster, echtg. Dezaeger Diony- sius. Figoureux Marcella, 1 m. 27 d., d. van Marcel en van Coutereel Maria. Merveillie Honoré. 73 jaar, z. b., echtg. Devos Leonie. Devloo Jules, 67 jaar, ren tenier, echtg. Coppin Ernestine. MAAND JUNI Geboorten Vanhecke Jean, z. v. Maurice en Noëlla Glorieux. Mylleville Monica, d. v. Henri en Maria Beun. Vandoolaeghe Roland, z. v. Daniël en Marga- reta Vanbezien. Overli,jdensEmerence Debergh, wed. van Louis Bos- cart, 80 jaar oud. Gerard-Camiel Denorme z. v. Achiel en Marie Verslype, overl. in het Krijgsgasthuis te Brugge, den 6 Juni en alhier begraven den 18 Juni, oud 24 jaar. Marcel Desmedt, z. v. Valeer en Mar cella Cruydt, oud 17 jaar. Hermenie Verstraete, echtgenoote van Camiel Durnez, oud 62 jaar. Paul Gustaaf Delbeecke, echtgenoot van Maria - Alndrea Ameel, gesneuveld te Ardooie, den 26 Mei 1940 en te Zonnebeke begraven den 26 Juni. der zegels en staten der Stockopname of alle formaliteiten tegenwoordig door de openbare be sturen vereischt, wendt U tot Cam. Christiaen, D'Hondtstraat, 54, Yper. (2140) Rijsselstraat te leper. PLECHTIG OCTAAF ter eere van de Heilige Godelieve van Ghi.stel van 6 tot 14 Juli 1940. Iederen dag gedurende de Octaaf, H. Mis om t» en 8 uur 's morgens, 's avonds om 6 uur Lof. De Heilige Godelieve wordt in 't bijzonder door eenieder aanroepen om haar zegen en wel daden af te smeeken in den huwelijken staat, de oog- en keelpijn. De Familie Ferrand bedankt vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid haar betoond bii het afsterven van Jufvrouw Albertine FERRAND overgekomen te Yper. den 16 Juni 1940 en voor de tegenwoordigheid op de begrafenis. Esplanade, 1. (2154) Mevrouw Weduwe Jules Demey-Vanwynsberghe Heer en Mevrouw Roger Demey-Christiaen en doch tertje Jeannine Heer Daniel Demey De familiën Demey, Vanwynsberghe, Decloet en Van- heule, danken vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betoond bij het afsterven van Heer Jules DEMEY en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. (2155 Monsieur et Madame Juiien Domicent-Castel Monsieur ie Docteur-Vétérinaire et Madame Valère Domicent-Mullie Monsieur Camille Domicent Mademoiselle Marguerite' Domicent Monsieur et Madame Fernand Domicent-Iriartegoity Monsieur et Madame Etienne DomicentMonsieur et Madame Léonce DomicentMademoiselle Irène Do micent Monsieur l'Ingénieur et Madame Roger Domicent- Lutun Monsieur le Docteur-Vétérinaire et Madame Wilfrid Domicent-Boedt et leur fils Claude Mon sieur Freddy Domicent Monsieur Charles DomicentMesdemoiselles Victoire et Jeannine Domicent Les families Gelein, Swyngedauw, Domicent et Ver- saevel, ont la profonde douleur de faire part de la perte trés douloureuse qu'ils viennent d'éprouver en la personne de leur mère, belle-mère, grand-mère, arrière-grand' mère et parente bien-aimée, Dame Veuve Charles DOMICENT née Sidonie-Marie GELEIN a Ypres, le 4 Février 1849. et y pieusement décédée, le 1 Juillet 1940. Les Funérailles et l'Inhumation dans le caveau de familie au cimetière d'Ypres. ont eu lieu dans la plu; stricte intimité. Le présent avis tient lieu de faire-part. Ypres, rue Courte de Thourout. 21 Heer en Mevrouw Juiien Domicent-Castel Heer Dokter Rijks-Veearts en Mevrouw Valère Domi cent-Mullie Heer Camille Domicent Mejufvrouw Marguerite Domicent Heer en Mevrouw Fernand Domicent-Iriartegoity Heer en Mevrouw Etienne DomicentHeer en Mevrouw Léonce DomicentMejufvrouw Irène, Domicent Heer Ingenieur en Mevrouw Roger Domicent-Lutun Heer Dokter Rijks-Veearts en Mevrouw Wilfrid Do micent-Boedt en hun zoon ClaudeHeer Freddy Domicent Heer Charles DomicentMejufvrouwen Victoire en Jeannine Domicent De familiën Gelein, Swyngedauw, Domicent en Ver- saevel, melden met groote droefheid het overlijden van hun teergeliefde moeder, grootmoeder, overgrootmoeder er, bloedverwante, Mevrouw Weduwe Charles DOMICENT geboren Sidonie-Marie GELEIN te Yper, den 4 Februari 1849, en er godvruchtig in den Heer ontslapen, den 1 Juli 1940. De plechtige lijkdienst en de begraving in den fami liekelder op het kerkhof van Yper, hebben plaats ge had in de volstrektste intimiteit. Dit bericht dient als kennisgeving Yper, Korte Thouroutstraa:. 21. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 7 Juli 1940, te 8 1/2 u., in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Georges SLEMBROUCK. (2152) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gelezen worden op Zondag 7 Juli 1940, te 11 1/2 u„ in Sint Maartenskathedraal, tot - zielelafenis van Vrouw Charles BONNEEL geboren Irma CARLIER. (2153) De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat orue au Beurre is alleen open op reste seule ouverte li- Zondag 7 Juli Dimanche 7 Juillet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6