Maison GERARD Mesdames, Huis QVSGC OSCAR Jforting 3 De telling van zekere allernoodzakelijkste eet- en koopwaren Ravitailleeringszegels voor de Duitsche burgers en militairen DEMANDEZ Pour voire COIFFURE, PERMANENTE, MISE en PLIS, TEINTURE, RENDEZ VOUS A L/^ OUVERTURE 27, Rue au Beurre, 27, YPRES Tél. 288 DUN SALON MODERNE POUR MESSIEURS SERVICE RAPIDE ET SOICNÉ. Het verbruik van meel en volle melk De maxima-prijzen der eieren De maxima-prijzen van de melk ,3ladioJ Doorgangstraat, 26 IEPER Tel. 485 HERSTELLINGEN van alle MERKEN GEWAARBORGD. Volgend besluit werd door den wn. secretaris-gene raal van het Ministerie van Volksgezondheid en Ravi tailleering genomen en is verschenen in het Staatsblad: Artikel 1. Alwie met het oog op den verkoop, de fabricatie of de bewerking, een van de in artikel 4 hiernaopgesomde producten behoudt, moet, bij het ge meentebestuur van de plaats waar het product zich be vindt, de aangifte doen van de hoeveelheid behouden bij het verstrijken van den vijftienden dag van elke maand. Wordt niet aan de bepalingen van dit besluit onder worpen, de handelaar die uitsluitend in het klein ver koopt en minder dan drie personen gebruikt. Bij deze personen zijn noch de echtgenoot (e), noch bloed- of aanverwanten in de rechte linie van den han delaar begrepen. Art. 2. De verkochte maar nog niet geleverde koop waren worden aangegeven door den persoon die ze be houdt. De cp weg zijnde -koopwaren worden door den ver zendenden leverancier aangegeven. Art. 3. De hoeveelheden koopwaren, behouden door de bijhuizen waarvan de zaakvoerders minder dan drie personen gebruiken, worden noch door de zaakvoerders, noch door het centraal huis aangegeven. De hoeveelheden behouden door de bijhuizen die ten minste drie personen gebruiken, worden door de zaak voerders van deze bijhuizen aangegeven bij het ge meentebestuur van de plaats waar de koopwaren zich bevinden. Onder de door den zaakvoerder gebruikte personen zijn noch zijn echtgenoote, noch zijn bloed- of aanver wanten in de rechte linie begrepen. Art. 4. De producten waarvan de voorraden moe ten worden aangegeven zijn 1) Producten van graangewassen (gort, griesmeel, tapioca, van maïs afkomende voedingsstoffen, enz) 2) Rijst en rijstproducten 3) Rijststijfsel en afkomende producten 4) Afkomstige producten van aardappelen (schijven, vlokken, enz.) 5) Aardappelmeel en afkomstige producten 6) Bewaarde melk 7) Tafeloliën van alle soorten; 8) Margarine 9) Suiker(kristalsuiker, geraffineerde suiker, in poe der, kandijsuiker, broodsuiker en kassonade) 10) Gelei; 11 Fruitconserven 12) Droog fruit; 13) Ingelegde groenten 14) Watervrije groenten (gedroogde) 15) Specerijen van alle soorten 16) Tafelui 17) Losse cacao, cacao in poeder; 18) Chocolade 19) Koffie; 20) Surrogaat van koffie (cichorei onder alle vor men) 21) Thee; 22) Niet industrieele zeep (toiletzeep, zachte zeep, harde wascbzeep en andere waschmiddelen uit vetten vervaardigd) 23) Reinigingsmiddelen (behalve zeep) 24) Rogge 25) Tarwe; 26) Haver 27Gerst 28) Mengsels van graangewassen; 29) Roggemeel 30) Tarwemeel 31) Peulvruchten, mengsels en producten van peul vruchten (erwten, boonen, linzen, enz.) 32) Oliehoudende granen en olievruchten 33) Aardappelen 34) Geconserveerd vleesch en vleeschwaren voort komende van ossen, kalveren, varkens, schapen en geiten 35) Versch en bevroren vleesch, voortkomende van ossen, kalveren, varkens, schapen en geiten 36Vetten, spek, ossenvet, reuzel 37) Kaas; 38) Boter (versch of ingelegd) 39) Eieren; 40) Handelsveevoeder, 't zij afkomstig van dieren of planten, en afkomende gemengde veevoeders. Art. 5. De aangiften der voorraden worden gedaan in dubbel exemplaar en op de speciale formulieren, aan de belanghebbenden verstrekt door de gemeentebestu ren. De twee exemplaren van de aangifte moeten gedag- teekend en onderteekend worden en op leesbare wijze den naam, het adres en het beroep van den aangever vermelden. Zij moeten ten laatste den zeventienden van elke maand aan het plaatselijk gemeentebestuur worden af geleverd. De strook van een der exemplaren dient als ont vangstbewijs en wordt overgereikt aan den aangever, die dit kwijtschrift bewaart om het bij elk verzoek te toonen. Art. 6. De aangiften vermelden voor elk product De voorraden aangegeven den 15" van de vorige maand. De hoeveelheden ingekomen of gefabriceerd, en deze uitgegaan gedurende de 30 jongst verloopen dagen. De bestaande voorraden op 15 van die maand. Art. 7. Ten laatste den 18" van iedere maand ma ken de gemeentebesturen een der exemplaren aan het Ministerie van Volksgezondheid en Ravitailleering (11, Koningsplaats, te Brussel) over. Zij voegen er een ver zendingsborderel bij met opgave van naam en firma der aangevers. Het tweede exemplaar wordt door het gemeentebestuur bewaard. Art. 8. Alwie (voortbrenger, fabrikant, invoerder, grossier, verdeeler, kleinhandelaar, enz.) een van de in bovenvermeld artikel 4 opgesomde producten in voor raad houdt met het oog op den verkoop, mag zich op geenerlei wijze van een grooter hoeveelheid ontdoen dan die welke met de normale aankoopen van zijn ge wone klanten overeenkomt. Art. 9. Bij afwijking van bovenstaand artikel 6, vermelden de voortbrengers van landbouwproducten in hun aangifte slechts de voorraden bestaande op 15 van iedere maand. De aangifte van den voortbrenger van landbouw producten wiens bedrijf minder dan 5 hectaren be bouwden grond bedraagt, dient slechts in één exem plaar opgesteld te worden, hetwelk bewaard wordt door het gemeentebestuur, inzonderheid om ter beschikking van de toezichtsdiensten te worden gesteld. De voortbrengers van landbouwproducten die min der dan één hectare bebouwen, zijn voorloopig ontsla gen van alle aangiften. Art. 10. De opzieners, de controleurs en het alge meen bestuur van den handel en alle andere ambte naren, daartoe behoorlijk gemachtigd door de besten dige deputaties, zijn bevoegd om de overtredingen van dit besluit op te zoeken. Art. 11. De overtredingen der bepalingen van dit besluit zullen opgespoord, vervolgd en bestraft worden overeenkomstig de bepalingen der artikelen 6 tot 10 van het koninklijk besluit van 27 October 1939, gewij zigd door de besluitwet van 11 Mei 1940. Art. 12. Het besluit van 5 Juni 1940, betreffende de algemeene telling en de maandelijksche telling van zekere waren en goederen van eerste noodzakelijkheid, wordt hierbij ingetrokken. In het Belgisch Staatsblad Nr 28. van 4 Juli 1940, is een bericht verschenen, luidens hetwelk de Duitsche militaire overheid een verordening uitgevaardigd heeft waarbij het stelsel der levensmiddelen-rantsoeneering, van 11 Juli 1940 af, en voor het geheele grondgebied van het Rijk, tot alle Duitsche burgers en militairen wordt uitgebreid. 1) De voor de Duitsche burgers en militairen be stemde roode zegels worden, net als de voor de Bel gische verbruikers bestemde zegels, door de handelaars aanvaard deze roode zegels geven recht op dezelfde rantsoenen en worden, zonder onderscheid, op dezelfde borderellen geplakt met het oog op de ruiling er van tégen machtigingen tot bevoorrading. In tegenstelling met de andere zegels, is de geldig heidsduur der roode zegels onbeperkt. 2) De Duitsche burgers en militairen die hun maal tijden in de eethuizen nemen, gebruiken de geelachtige paszegels. Deze zegels dragen, in het Duitsch, de vol gende vermeldingen 1. Brot 2. Kaffee 3. Fett 4. Teigwaren 6. Zucher 10. Fleisch 25 gr. 10 gr. 25 gr. 25 gr. 10 gr. 10 gr. De Duitsche burgers en militairen kunnen zich even eens, bij de kleinhandelaars, gerantsoeneerde waren aanschaffen bij middel van gele paszegels deze wor den door den kleinhandelaar geplakt op de formulieren van de borderellen der gewone zegels. Verstaan wordt dat de kleinhandelaar afzonderlijke borderellen zal ge bruiken, eenerzijds voor de gele paszegels, anderzijds voor de gansche zegels ten gerieve van de Belgische burgers of van de Duitsche burgers en militairen. De hoeveelheden waren vertegenwoordigd door de drie soorten van zegels (gewone gansche, gansche roode en gele paszegels) zullen zonder onderscheid worden samengeteld voor het bepalen van het bedrag, van den proviandeeringsbon die door het gemeentebestuur aan den kleinhandelaar zal worden afgeleverd. Er wordt aan herinnerd dat de speciaal door de Na tionale Federatie van het Belgisch Hotelbedrijf uit gegeven paszegels slechts zullen geldig zijn voor het verbruik en de maaltijden opgediend in de hotels, eet huizen, koffiehuizen en andere dergelijke inrichtingen. Daar deze speciale paszegels geen recht geven op het bekomen van een machtiging tot bevoorrading, heb ben zij geen de minste waarde voor den aankoop van waren bij den kleinhandelaar. De wn. Secretaris-Generaal. (get.)R. Delhave. (1235) MAISON DE PREMIER ORDRE ET DE TOUTE CONFIANCE. Grand choix d'ARTICLES DE PARFUMERIE et des Produits de Beauté Antoine, Helena Rubenstein, Max Factor. In het Staatsblad van 12 Juli is het navolgende be sluit van den waarnemenden sekretaris-generaal van het ministerie van Volksgezondheid en Bevoorrading verschenen Artikel 1. Het is verboden tarwe-, rogge-, spelt- of mengkorenmeel te gebruiken voer andere doeleinden dan voor het vervaardigen van gewoon brood, gebak ken op steen of in vorm, wegend 450 of 900 gr. (meel gebuild a 85 t. h.). Art. 2. Het is verboden volle melk te gebruiken voor het vervaardigen var, alle bakkerij- en banket- bakkerijprodukten. Art. 3. De banketbakkers mogen geen andere pro- dukten vervaardigen, te koop aanbieden, uitstallen of vervoeren dan deze waarvan de opsomming hierna volgt a) Beiersche pasteiroom (crème pStissière bavaroise) en andere, uitgenomen de zoogenaamde room met beter» (au beurre); b) Genueesche vanillebiscuits (biscuits vanilles de Genes) en andere, zonder meel c) Roomhorentjesdeeg (pate a mirlitons) zonder meel d) Schuimgebak (meringues) en daarmede vervaar digde produkten, zonder meel e) Amandeldeeg (pate d'amandes) en daarmede ver vaardigde produkten, zonder meel f) Eiervla. Art. 4. Dit besluit vervangt het besluit van 6 Juni betreffende de brood- en banketbakkerij. Art. 5. De inbreuken op dit besluit worden opge spoord en gestraft overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 6 tot 10 van de besluitwet van 27 Oktober 1939, om de proviandeering van het land te verzekeren en gewijzigd bij de besluitwetten van 11 en 14 Mei 1940. (Voorziene straffen 1° geldboete, met inbegrip van de opdeciemen, 700 tot 700,000 fr.2° gevangenzetting, vijftien dagen tot drie jaar 3" verbeurdverklaring van de eet- of koopwaren4" sluiting van de inrichting. Bij herhaling, worden de geldboete en de gevangenzetting verdubbeld). Art. 6. De sluiting van de magazijnen en inrichtin gen, voorzien bij paragraaf 3 van artikel 9 van de be sluitwet van 27 October 1939, gewijzigd bij de be sluitwetten van 11 en 14 Mei 1940, kan, volgens het ge val, door den prokureur des Konings of door den rech ter van instruktie. onmiddellijk na de vaststelling van de inbreuk, bevolen worden. De duur van de aldus uitgevoerde sluiting zal van den door de rechtbank uitgesproken sluitingsduur afgetrokken worden. Art. 7. Dit besluit treedt in werking op 20 Juli 1940. In het Staatsblad van 15-16 Juli, verscheen volgend besluit, betreffende de vaststelling van de maxima- prijzen der eieren. Artikel 1. De maxima-prijzen voor kippeneieren worden als volgt vastgesteld Weggehaald bij den bij den produ- klein- cent handelaar Versche eieren Eieren die minder dan 55 gr. wegen 0,45 0.60 Eieren die van 55 tot 60 gr. wegen 0,60 0,75 Eieren die meer dan 60 gr. wegen 0,65 0,80 Kalkeieren Eieren die minder van 55 gr. wegen 0,57 0,65 Eieren die van 55 tot 60 gr. wegen 0,67 0.75 Eieren die meer dan 60 gr. wegen 0,72 0.80 Koelhuiseieren Eieren die minder dan 55 gr. wegen 0,62 0,70 Eieren die van 55 tot 60 gr. wegen 0,72 0,80 Eieren die meer dan 60 gr. wegen 0,77 0,85 Artikel 2. In afwijking van de bepalingen van voorgaand artikel 1, mag een prijsverhooging van 5 centiemen toegepast worden op den prijs der versche eieren verkocht door de kleinhandelaars in de be stuurlijke arrondissementen Antwerpen, Brussel, Luik, Verviers, Charleroi en Bergen. Onderhavig besluit treedt in werking den dag na zijn bekendmaking in het Belgisch Staatsblad. In het Staatsblad van 15-16 Juli verscheen volgend besluit, betreffende de vaststelling van de maxima-ver koopprijzen van de melk. Eenig artikel. De maxima-prijzen van de melk in zake verkoop aan den verbruiker worden als volgt vastgesteld Verkoopprijs per liter Melk bij den producent weggehaald 1,20 Melk aan huis besteld 1.35 Gepasteuriseerde melk weggehaald bij den kleinhandelaar 1,40 Gepasteuriseerde melk. aan huis besteld 1,65 Gepasteuriseerde melk in flesschen wegge haald bij den kleinhandelaar 1,60 Gepasteuriseerde melk in flesschen. aan huis besteld 1.90 Gesteriliseerde melk in flesschen, weggehaald bij den kleinhandelaar 1,90 Gesteriliseerde melk in flesschen, aan huis besteld 2,20 Onderhavig besluit treedt in werking den dag na zijn bekendmaking in het Belgisch Staatsblad. Locale ontvangst in recht- streeksche versterking met een ongeëvenaarde muziek- weergave. veel getrouwer dan al hetgeen gij tot hiertoe ge hoord hebt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 11