De Cinema Wereld Etang de Zillebeke Zillebeke-Vijver ROYAL AM ER Zielmissen 6 DE HUWELIJKSREIS DE NACHT DER GROOTE LIEFDE Tél. 86 YPRES Pêche autorisée a partir de ce jour. Dégustation d'Anguilles CUISINE RÉPUTÉE Tel. 86 YPER Visscherij van heden toegelaten. PALINCVERBRUIK. VERMAAR DE KEUKEN. Burgerlijke Stand van Yper DU MORTIER 6LOMME Gevonden en Verloren Voorwerpen VOETBALPLEIN C. S. YPER KAMPIOENSCHAP VAN IEPER F. C. CITÉ LIGY R. C. KALFVAART S. K. CENTRUM St PIETERS BOVEN Eeremis te Houtem St jozefs Kerk der E. P. Karmelieten STERFGEVALLEN Zondagrust Repos Dominica^ UIT DE PROGRAMMA'S Carl Ritter verwezenlijkte «Capriccio». En «Capric cio was een mooie prent, die daarbij nog baan brak voor een nieuw genre film: opera-comique vermengd met gewone dialoog. Carl Ritter is dus een excellente regisseur. Op ieder zijner producties mogen dan ook veeleischenc'e verwachtingen gesteld. De Huwelijksreis is werk van hem. Hij verstevigt er nog mee zijn hierboven duidelijk gemaakte faam. Weer treft die camera-lenigheid het belichten uit alle hoeken van personen en zaken. Weer is er voortdurend verandering van scène, zonder echter onbegrijpelijk te worden, die een goede prent zoo gunstig onder scheidt van theater en welke doet spreken van vlotte, afwisselende beweging, welke de aandacht onvermin derd vast houdt. Ook schijnt Car-1 Ritter hekel te heb ben aan naaperij. Ten minste, hij behandelt zijn thema's steeds origineel. De stof zelf is misschien niet oorspron kelijk. Van een film, welke een menschelijk conflict tot grondgedachte heeft, kan deze dat ook moeilijk zijn, vermits zij reeds bestaat in het- werkelijk leven. Doch het is over de wijze waarop de stof geweven is, dat bedoeld wordt. Deze werd nog niet aangetroffen. Die stof, dat menschelijk conflict nu, is de strijd eener egoïstische moeder, om de liefde harer dochter terug te winnen, welke haar door een man ontnomen werd. Bijna ongeveer zoo iets, verfilmde een Fransche ci neast. Le Déserteurheette dit stuk, waarin Jean- Pierre Aumcnd en Corinne Luchair de hoofdrollen ver vulden. De overeenkomende doelstellingen dezer beide films, stemmen tot vergelijken. En dat valt in het voor deel van «De Huwelijksreisuit. Omdat in Le Dé serteur» de toeschouwer zijn concentratievermogen moest verdeelen onder twee punteneen jonge man had, om zijn verloofde terug te zien, zijn regiment het was in den oorlog zonder toelating verlaten, en zijn ouders hadden in hun zelfzuchtige liefde het meisje verwijderd, dat nu in een zekeren tijd moest terugge vonden. anders was de soldaat een deserteur. Er was dus ten eerste het op tijd terug zijn en ten tweede de ouders, voornamelijk de moeder, het onbillijke harer liefde aantoonen en tot inkeer brengen. In De Huwe lijksreis is alleenlijk dit laatste het hoofdpunt, waar in veel dingen aanleiding vinden en er rond zich tal van zaken afspelen. Hier is het voorwerp der egoïs tische moederliefde een eenige dochter. Er is ook nog dat verschil tusschen beide producties deze hier is ge kostumeerd, wat een interessante waarde geeft. Onder gekostumeerd is verstaan, een stuk dat zich afrolt een eeuw of eeuwen geleden. Het woord gekostumeerd met betrekking tot een film, duidt dus niet alleen aan dat er andere kleederdracht is, maar ook dat er andere gebruiken, andere huizen, andere wijzen van leven uit een zekeren tijd gefilmd zijn. De verschillende Duitsche stukken die hier draaiden, waren meest allypaal dusdanig gefilmd De meening dan ook, dat de Duitsche cineasten een zwak hebben voor dergelijke werken, is gerechtvaardigd. Kostumee ring. kunst en romantiek schijnen de drie middelen te zijn. welke zij met opmerkelijke voorkeur aanwenden om ons te boeien. Nu, die zijn ten volle te apprecieeren. In de bezetting der film «De Huwelijksreis zien wij Frangoise Rosay, actrice, zeer bekend in Fransche pro ducties. De andere rollen worden gedragen door meer of min der bekende Duitsche sterren, zooals Mathias Wieman en Angela Sallocker. Zomermorgen aan den Bosphorus. Schitterend straalt de zon over den Gouden Hoorn en legt de haven van Konstantinopel in een zee van licht. In de villa der zan geres Thormaelen is iedereen reeds vroeg op de been Ulla, hare dochter, staat aan het water, en ziet de zee, vaarin de zon zich weerkaatst, met haar verrekijker af. Daar doemt aan den horizon de met ongeduld verwach te kruiser Frauenlobop, en nu is er geen houden meer aan. Zoo snel mogelijk loopt Ulla naar de haven om de matrozen en officieren te begroeten. Ook in het huis van den konsul is ieder druk in de weer, want denzelfden avond zal er een groot feest plaats vinden, dat ter eere van de in Konstantinopel verblijvende be manning van den Frauenlob gegeven wordt. Volgens een fcto waarop het officierskorps afgebeeld staat, zoekt de heer Konsul den zee-officier Holger Rhon als cava lier voor vrouw Thormaelen uit, want de jaloerschheid is den heer Konsul niet onbekend. De Frauenlobheeft het anker geworpen, en de jonge officieren laten zich onmiddellijk aan wal bren gen, want als men maanden op zee is, krijgt men er wel eens genoeg van en toch lokt het Oosten nog om een ander reden bijzonder aan, en de zwoele 'haremslucht zit in de hoofden van deze elegante, flinke jongelieden. Holger Rhon is de eerste aan land, en betreedt Konstan tinopel, zooals een strijder een overwonnen gebied. Met open oogen en zinnen laat hij de Oostersche schoonen op zijn gemoed werken, wanneer hem eensklaps de heerlijke tonen eener wonderschoone vrouwenstem treffen. Geheel door deze stem ingenomen, plukt hij eene roos, en werpt ze door het geopend venster met een briefje waarin hij de onbekende zangeres om een wederzien vraagt. Verwonderd neemt zangeres Thor maelen dezen groet op en slaat den flinken Holger van achter een gordijn gade. Het feest op het Konsulaat is begonnen. De officieren hebben hun cavalières reeds gevonden. Slechts Rhon is nog alleen. Op zijne vraag antwoordt de konsul, die intusschen doodeljk geschrokken is bij het zien dat hij zoo'n flinke kerel als tafelgenoot aan vrouw Thormaelen gaf, dat zij spijtig genoeg afgezegd heeft. Als Rhon eene foto van deze betooverende vrouw ziet, zegt hij dat hij ze gaat halen, want in hem bruischt nog het bloed zij ner voorvaderen, en dat waren zeeroovers. En werke lijk gelukt het Rhon, vrouw Thormaelen, die door de jongensachtige lichtzinnigheid van Holger werkelijk in genomen is, naar het feest te brengen. En daar valt Holger Rhon, met stoere zeemanskennis het hart van vrouw Thormaelen aan, dat langzaam maar zeker be geeft. Maar zij wil hem op de proef stellen en laat hem door een dienaar een kaartje afgeven, waarin de zan geres, die nog onbekend is, hem uitnoodigt zich om 12 uur bij haar te begeven. Alles komt in orde zooals het moest gaan, en de twee menschen verklaren hunne wederzijdsche liefde voor elkaar... Tot daar het oorspronkelijke scenario. Dan doen er zich erge verwikkelingen voor en het dreigt dramatisch le eindigen, maar er wordt een mooie oplossing voor het geval gevonden. Bij diegenen die houden van een zachten liefdes roman en van romantiek, zal deze prent zeer in den smaak vallen. Ze is zeer gevoelig gefilmd, zonder daar om overdreven sentimenteel te zijn. De hoofdrollen worden vertolkt door Gustaf Frölhieh, en Jarmila Novotna. van den 17 tot den 22 Oogst 1940. GeboortenVanwildemeersch Michel, Recolletten- poort, 5, van Beselare. Claerebout Roger, Recollet- tenpoort, 5, van Zonnebeke. Versaevel Willy, Recol- lettenpoort, 5, Poperingesteenweg, 115. Vandamme Roland, Recollettenpoort, 5, De Haernestraat 21. Decat Cecile Recollettenpoort, 5, van Passchendale. Devreker Jean, Recollettenpoort, 5, van Langemark. Wildemeersch André, Recollettenpoort, 5, Dikkebusch- steenweg, 83. Laurens Herman, Recollettenpoort, 5, van Boezinge. HuwelijkenClarysse Carolus, aardewerker en Van- decasteele Suzanne, z. b., beiden te Yper. Vermeeren Jerome, onderwijzer en Deleu Simonne, z. b., beiden te Yper. Boudry Jules, betonbewerker en Louwagie Elisa, z. b., beiden te Yper. OverlijdensBoudrenghien Louis, 33 jaar, fabriek werker, echtg. Blondiau Angèle, vgn Ath. Lebegge Joseph, 15 jaar, fabriekwerker, ong., van Duffel. Verlinden Lodewijk 26 jaar, fabriekwerker, echtg. Opde Beek Julia, van Duffel. Vander Auwera Maria, 37 j., huishoudster, echtg. Lebegge Jean-Baptiste, van Duffel. Geldhof Jacqueline, 4 m., Meenensteenweg, 175B. Blanquart Clotilde, 79 jaar, z. b., ongehuwd, Rijsel- straat, 85. Barbez Remy, 24 jaar, aardewerker, echtg. Van Exem Simonne, van Zillebeke. Desomer Marie- Louise, 63 jaar, landbouwster,echtg. Verbiese Emile, van Brielen. Dufour Louis. 65 jaar, metser, echtg. Decoux Marie-Louise, van Ways. Degroote Achillus, 63 jaar, landbouwer, wed. van Dejaegher Octavia, Kem- melsteenweg, 16. Huysmans Gaston, 18 jaar, draad- wever, ongehuwd, van Zaventem. Huwelijksbeloften: Marcel Coulembier, boekhouder en Maria Braem, z. b., beiden te Yper. Gerard Allemon, paswerker en Blanca Verschoore, marokijnwerkster, beiden te Yper. Daniel Depikker, hovenier, te Yper en Maria Larnou, z. b„ te Boezinge. Lucien Derous, diamantbewerker, en Yolande Coussaert, z. b., beiden te Yper. Marcel Deprince, daglooner, te Nieuwkerke en Jeanne Becuwe, dienstmeid, te Wulvergem, voor heen te Yper. Exposition Internationale de la Boisson Bruxelles 1937 Diplome d'excellence La plus haute recompense. VINS ET LIQUEURS BRUXELLES-LAEKEN Téléphone 26.10.84 AGENTS DEMANDES Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 15 Augustus, door M. Donche Arthur, Stoffelstraat, een som geld. Vrijdag 16, door M. Vermeersch Maria, Lindendreef, een lederen dameshandschoen. Zaterdag 17, door M. Lecomte Omer» van Waasten, een geldbeugel een zekere som geld inhoudende. Maandag 19, door M. Decat Eudoxe, Korte Thourout- stiaat, een stuk horlogeketting. Woensdag 21, door M. Garreyn Em„ Hoornwerk, en kele stukken waschgoed. Door M. Jacques Alphonse, Wateringstraat, een hoed, vest en zakdoek. Verloren. Vrijdag 16 Augustus, door Mej. Provoost Georgette, Kalfvaart, een gouden ring. Zaterdag 17, door Mr Durieux Maria, Zonnebeke- steenweg, een ledige bruin lederen handzak. Zondag 18, door M. Dutry André, Zonnebekesteenweg, zijn rijwieltaksplaat Nr 438.915. Maandag 19, door een luitenant der Duitsche Weer macht, twee gouden ringen. AUGUSTIJNENSTRAAT Derde Match ZONDAG 25 OOGST, om 3 uur' Vierde Match DONDERDAG 29 OOGST, om 6,30 uur Supporters, allen naar het plein van C. S. Yper. Algemeene ingang0,99 fr. De eerste twee matchen zijn gespeeld en hadden bei de een groot succes. Tegen alle verwachtingen werd St Pieters Boven, de ploeg der Tweede Afdeeling- spelers geklopt door het moedige Cité-ploegje met 5-2. De tweede match kende de goede ploeg van 't Cen trum als overwinnaar na een aangenaam om volgen wedstrijd tegen het aanhoudende Kalfvaart. Uitslag 3-0. Zondag en Donderdag a. s. 3° en 4e match. E. P. L. Van Coppernolle van' de orde der Eerw. Paters van Scheut heeft hier in bijwezen van zijne familie waaronder drie zusters die zich tot het klooster leven toewijdden en van eene belangstellende opkomst van parochianen, zijne plechtige eeremis opgedragen. Het Studentenkoor onder leiding 'van E. H. Leterme voerde de misgezangen uit terwijl E. H. Fr. Van Cop pernolle, Barnabiet. het orgel bespeelde. De aandoen lijke plechtigheid werd met het zingen van een Te Deum besloten. O Broederschap van het H. Kind Jezus van Praag Vierde Zondag 25 Augustus 1940 Om 7 1/2 u. Morgenvergadering der kinderen. H. Mis met Kommunie en oefeningen tot zielelafenis van Henri David, lid der broederschap. Om 5 u. Avondvergadering der kinderen Oefe ningen, Aanspraak, Lof, Lofzang en Zegen. o 9 Donderdagen ter eere der H. Kleine Theresia. Om 7 u. Communiemis met zang, oefeningen en zegen. Om 6 u. Lof door het volk gezongen, aanbevelingen, oefeningen, lofzang en zegen. Vrouw Zephyrin Provoost, geboren Irma Duthoo Heer en Vrouw Oscar Leroy-Provoost Heer André Provoost Heer Roger Provoost Heer André Leroy, Juffrouw Georgette Leroy. Heer Willy Leroy, Juffrouwen Ivette en Marie-Thérèse Leroy; De familiën Provoost, Dussessois, Duthoo en Bau, melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van hun teer geliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant, Heer Zephyrin - Cyrille PROVOOST echtgenoot van Vrouw Irma DUTHOO Oorlogsinvalide Ridder der Orde van Leopold II geboren te Zillebeke, den 26 Augustus 1878, er. er, na een langdurige ziekte, overleden den 21 Augustus 1940. bediend van het H. Oliesel. De Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbestelling. zal plaats hebben in de parochiale kerk van Zillebeke, op MAANDAG 26 AUGUSTUS 1940, te 9 u. 30. Vergadering ten sterfhuize, Meenensteenweg. 22. te 8.45 uur. De personen, die bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ontvangen hebben, gelieven dit bericht als dusdanig te willën aanzien. Heer Emile Verbiese-Desomer Heer en Vrouw Jerome Monkerhey-Verbiese Heer Richard Verbiese Heer en Vrouw Henri Vanuxem-Verbiese Heer en Vrouw Hubert Verbiese-Gantois Juffrouwen Antoinette, Agnès, Maria, Yvonne Mon- kerhey Heeren Roger en Robert Monkerhey Juffrouw Simonne Vanuxem Heer Willy Vanuxem Juffrouw Geneviève Verbiese De familiën Desomer en Verbiese, melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies hunner teergeliefde echtgenoote, moeder, schoonmoeder, groot moeder en bloedverwante, Mevrouw Marie - Louise DESOMER echtgenoote van Heer Emile VERBIESE geboren te Wytschaete, den 11 October 1877, er, god vruchtig overleden in het O. L. Vrouwhospitaal te leper, den 18 Augustus 1940. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, gëen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Brielen, Veurnesteenweg. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd" de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zendag 25 Oogst, om 8 uur, in de kerk der Paters Capucienen, tot zielelafenis van Heer André DE GEYTER Soldaat bij het 4r Linieregiment. (2236) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Oogst, om 8 i uur, in Sint- Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Jules GODDERIS en echtgenoote Vrouw Cecilia MOREL. 2237 Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 9 uur, in de kerk der Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Francois DE GRYZE-DEPREZ en hunne drie kinders. ('2238) De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat orue de la Station is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 25 Augustus Dimanche 25 Aoüt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6