CINEMA FLORA INCOGNITO EIGEN WAAR IN EIGEN STREEK Inrichting van Vervoerbureau's -O Het Staatsblad van 1 September publiceert het volgende besluit betreffende de inrichting van vervoerbureau's, de verrichting van het vervoer en het stellen van wegvoertuigen van allen aard ter beschikking van de vervoerbureau's De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Verkeerswezen, De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Justitie 5 De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Financiën, De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg, Gezien de wet van 10 Mei 1940, en namelijk artikel 5 .Overwegende dat onmiddellijk maatregelen dienen genomen om een rationeele benuttiging van de wegvervcermiddelen en een oordeelkun dige verdeeling van de motorbrandstoffen te ver zekeren Gezien de onmogelijkheid om zich tot de Hoo- gere Overheid te richten, BESLUITEN Artikel 1. Vervoerbureau. Vervoerbureau's worden opgericht, die hetzij aan een Arrondissements-commissariaat, hetzij aan een Gemeentebestuur toegevoegd worden. Het personeel van het Vervoerbureau wordt ge leverd door het gezag waaronder dat bureau res sorteert. De bezoldiging van den leider en van het per soneel wordt geregeld en gedragen door de be trokken provinciale overheid. Deze neemt ook te haren laste de kosten van de inrichting en van de werking van de vervoerbureau's. Artikel II. Benuttiging van de wegvoertui gen. De eigenaars van wegvoertuigen van allen aard zijn gehouden die voertuigen, met inbegrip van de noodige uitrusting (toebehoorten, verwissel- stukken, motorbrandstof), op verzoek van den leider van het Vervoerbureau te dezes beschik king te stellen. Artikel III. Verrichting van het vervoer. De eigenaars van vervoermiddelen, gespannen, enz. zijn verplicht het door den Leider van een Vervoerbureau voorgeschreven vervoer te ver richten. De in hun dienst staande werklieden en aangestelden zijn gehouden hun medewerking daartoe te verleenen binnen het kader van hun gewone werk^amheden. Artikel IV. Vordering tot vervoer. De vordering door den Leider van een Vervoer bureau moet schriftelijk geschieden de gevor derde prestatie moet nauwkeurig omschreven worden. In dringende gevallen kan de prestatie ook op eenig andere wijze (mondeling of tele fonisch) gevorderd worden. Artikel V. Bezoldiging. De personen, voor wien de prestatie wordt ge leverd, moet aan hem, die het vervoer bewerk stelligt, een vergoeding betalen berekend op grond van het op 10 Mei 1940 vigeerend plaatse lijk tarief. In geval van betwisting omtrent de bezoldiging, beslist de leider van hét Vervoer bureau op aanvraag van een der partijen. Artikel VI. - Vaststelling van de overtredingen. Zijn bijzonder bevoegd om de overtredingen van de bepalingen van dit besluit op te sporen en bij proces-verbaal op te stellen 1°) al de officieren van gerechtelijke politie 2°) de agenten der plaatselijke politie en de leden der Rijkswacht 3°) de daartoe door het Departement van Ver keerswezen aangestelde ambtenaren en beambten. Die ambtenaren en beambten hebben, tusschen 5 u. 's morgens en 9 u. 's avonds vrijen toegang tot al de lokalen waarin de voertuigen gestald zijn. Zij hebben het recht om zich door de hou ders van de in artikel I bedoelde voertuigen al de tot het volbrengen van hun opdracht noodige inlichtingen of bescheiden te doen verstrekken. Van de processen-verbaal wordt binnen acht volle dagen na de opmaking ervan een afschrift aan de overtreders gezonden. Artikel VII. Strafbepalingen. Worden gestraft met een gevangenisstraf van 15 dagen tot 3 jaar en met geldboete van 100 tot 100.000 fr. of met één van die straffen 1°) zij die de bepalingen van dit besluit over treden 2°) zij die zich tegen de taak van de in artikel VI bedoelde ambtenaren verzetten of ze verhin deren 3°) zij die weigeren de bij artikel VI voorziene inlichtingen of bescheiden te verstrekken of die, willens en wetens, onjuiste inlichtingen of be scheiden mededeelen. In geval van zware overtreding kan de Rechter buitendien de verbeurdverklaring der voertuigen bevelen. Bij herhaling worden de gevangenisstraf en de geldboete steeds samen uitgesproken beide straf fen worden verdubbeld. Al de bepalingen van boek I van het Wetboek van Strafrecht, met inbegrip van hoofdstuk VII en artikel 85, zijn op die overtredingen toepas selijk. Dit besluit treedt in werking den dag waarop het in het Belgisch Staatsblad is bekend gemaakt. In nakoming van de hierbovenstaande besluit wet van 30 Augustus 1940 werd hier ook te Yper een vervoerbureau ingericht, waarvan de buree- len gevestigd zijn Groote Markt, Nr 35. Deze bureeleri van vervoerdienstbetoofi zijn toegankelijk voor het publiek van 8 u. 30 tot 12 u. en van 14 tot 16 uur. Nationaal Werk voor Oorlogsweezen Het Gemeentebestuur van Yper deelt ons vol genden brief mede dien het vanwege het Provin ciaal Comiteit voor West-Vlaanderen van het Na tionaal Werk voor Oorlogsweezen, Ieperstraat, 66, Gent, ontvangen heeft. Aan de Heeren Burgemeester en Schepenen der Stad Yper. Mijne Heeren, Het Nationaal Werk voor Oorlogsweezen bij wet van 15 Juni 1919 en waarvan de activiteit verlengd werd door de wet van 23 December 1939, oefent een bescherming uit ten voordeele der minderjarige kinderen, waarvan de vader of, in geval van overlijden van den vader, de moeder of de kostwinner omgekomen zijn door oorlogs- feiten. Er wordt geen onderscheid gemaakt tus schen de weezen der burgerlijke slachtoffers van den oorlog en de weezen van de militairen. De Raad van beheer van het Nationaal Werk voor Oorlogsweezen, vergaderd te Brussel op 17" Juni 1940, heeft besloten zijn actie van bescher ming uit te breiden aan de kinderen, weezen ge worden tengevolge van den oorlog welke ons land heeft moeten doorstaan en hen, in de mate van het mogelijke, van de materieele hulpverleenin gen te laten genieten. De gemeentebesturen worden dringend ver zocht kennis te geven aan hunne medeburgers van de hi er bovenvermelde schikkingen en aan het provinciaal comité van het Nationaal Werk voor Oorlogsweezen, Ieperstraat, 66, te Gent, de volgende inlichtingen te laten- kennen. 1°) naam, voornaam en beroep van den vader. 2°) plaats en datum van het overlijden van den vader. 3°) omstandigheden van het overlijden van den vader. (Indien er spraak is van een militair opgeven regiment, bataljon, compagnie en stam- nummer). In geval deze als burger tengevolge van oorlogsfeiten omgekomen is, alle dokumenten bijvoegen of afschrift van overlijdensakt besta- tigende dat de vader overleden is gevolg aan oor logsfeiten. 4°) naam, voornaam en ouderdom der moeder. 5°) Is moeder in leven? Zoo ja, haar juist adres aanduiden. Zoo neen, naam, voornaam en ver blijfplaats van den persoon die den last heeft der minderjarige kinderen. 6°) Voornamen en ouderdom der kinderen. 7°) Door wie en hoe wordt het onderhoud der kinderen verzekerd 8°) Bedrag van het inkomen der moeder. Zoohaast de inlichtingen van vereenzelviging zullen bevestigd en overgemaakt zijn aan ons middenbestuur, zal de Raad van Beheer zich in spannen met de aanduiding van bezoekers en de voorwaarden vaststellen waarin de behoeftige oorlogsweezen zullen kunnen ondersteund wor den. Aanvaardt, Mijne Heeren, met onzen besten dank bij voorbaat^ de uitdrukking onzer gevoe lens van hoogachting. HET COMITEIT. o Waarom nog langer verzekerd blijven aan Maatschappijen vreemd aan uw streek In deze tijdsomstandigheden weet elke verze kerde der Naamlooze Maatschappij De Kortrijksche Onderlinge het best hoe voordeelig het is bij haar verzekerd te zijn. In geval van ramp bekomt ieder een spoedige en billijke regeling zonder eenige moeite. De volledigste waarborgen aan de voordeeligste premiën. Deel in de winsten. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te leper, Paterstraat, 8. Algemeene Opziener Omer ROBIJN. Alle makelaars in verzekeringen hebben heden meer dan ooit groot belang en voordeel met onze instelling te werken. Vraagt ons dus verdere voorwaarden en tarief. (2200) - 5 U moet beslist deze mooie geschiedenis komen mee leven U bent deze zachte ontspanning, aan jezelf verschul digd U vergeet al Uwe dagelijksehe moeilijkheden en be slommeringen als U met GUSTAV FROLICH en HANSI KNOTECK komt zien De baasgaat als gewoon werkman onder zijn eigen arbeiders werken, zonder dat deze het weten... Hij maakt daar heel wat mee. Hij helpt ook staken Hij raakt daar ook verliefd... Maar, er gebeuren erge dingen.... En toch wordt het een happy-end Ilce EN DAN NOG EEN PRACHT-DOCUMENTAIR AKTUALITEITEN UFA. Vrijdag. Zaterdag en Maandag, om 7,30 ure stipt. Zondag permanent vanaf 2,30 ure. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 30 Augustus, door M. Durieu Charles, Lange Thouroutstraat, een gasmasker. Door M. Soenen Alfc-ns, Basculestraat, een groote wit en bruin geplekte hond, soort St Bernard. Zaterdag 31. door Mw. Vermeulen Marie-Jeanne, Ligywijk, twee doosjes Monopoeders. Door M. Vandamme Jerome, Pannenhuisstraat, een rijwtelplaat 445.108. Maandag 2 September, door M. Sys Lucien, Wate ringsstraat. een armbandje. Dinsdag 3, door M. Vanmaeckelberghe Sophie, Po- peringhesteenweg. een huisdeursleutel. Door M. Verhelst Hector, St Niklaasstraat, een pro- visiezak. Woensdag 4, door M. Souxdorf Raoul, Lange Meersch- straat, een kleine brieventasch eenig geld inhoudende. Verloren. Zaterdag 31 Augustus, door M<' Clarisse Jacqueline, Elverdinghestraat, een gouden kinderoor ring. Zondag 1 September, door M"- Stragier Clara. Dicke- buschsteenweg, een klein gouden oorring. Maandag 2, door Me Verbeke Henriette, Rijselstraat. hare eenzelvigheidskaart en 5 bankbiefjes van 50 fr. Woensdag 4, door M. Poot Alphonse, Boomgaard straat, haar gouden trouwring. Door M. Leclercq Pierre, Korte" Meerschstraat, een geldtasch. Donderdag 5, door M. DejonghêJEmile, Maloulaan, zijne brieventasch inhoudende eenzelvigheidskaart, on geveer 3.400 fr. en 3 briefjes van kwijtschriften van huispacht uit Frankrijk. Burgerlijke Stand van Yper van 30 Augustus tot 5 September 1940. GeboortenMoerman Simonne, Recollettenpoort, 5. van Zuidschote. Deforce Marcel, Recollettenpoort, 5, van Poelkapelle. Dewanckel Jeanne, Recolletten poort, 5. van Sint Jan. Six Yvette, Recollettenpoort. 5, van Zillebeke. Castelein Roland, Recollettenpoort, 5, Augustinusstraat. Neels Koenraad, Poperinghe- steenweg, 159. Schouteten Jacques, Recollettenpoort, 5, Hoornwerk, 49. Devloo Jeannine, Recollettenpoort, 5. van Brielen. Provoost Lucienne, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. HuwelijkenDerous Lucien, diamantbewerker en Coussaert Yolande, z. b., beiden te Yper. Allemon Gerard, paswerker, en Verschoore Blanca, marokijn werkster, beiden te Yper. Overlijdens Lefebvre Maria, 70 jaar, z. b., weduwe Vanhoorne Bruno, van Wervik. Robben Josephus, 24 jaar, soldaat, echtg. Wouters Maria, van Turnhout. Godefroid Jean-Baptiste, 33 jaar, soldaat, echtg. Dignef Laure, van Seraing-sur-Meuse. Landerwijn Jerome, 50 jaar. meester-metser, echtg. Dubien Jeanne, Beluik- straat. 8. De Winter Edmond, 80 jaar, beeldhouwer, echtg". Bayez Maria, van Mechelen. Hontoir Jo sephine, 41 jaar, werkvrouw, echtg. Beterams Isidore, van Mechelen. Canicau Leopold, 48 jaar, tonnen maker, echtg. Casse Silvie, van Doornijk. Mertens Charles, 39 jaar, technieker, echtg. Payot Palmyre, van Tienen. Van Loo André, 22 jaar, hoeveknecht, on gehuwd, van Blankenberge. Donnay Julien, 20 jaar, meubelgarnierder, ongehuwd, van Gent. Van Geel Gcmmarus, 44 jaar, beroepssoldaat, echtg. Driessens Mathilda, van Kalmphout. De Groote Julius, 64 j., schilder, echtg. Devos Helena, O. L. Vrouwstraat. 5. Vanderhaeghe Victor, 59 jaar, metser, echtg. Vanel- verdinghe Augusta, Capucienenstraat. 6. Wesemael Camille, 26 jaar, landbouwer, ongehuwd, van Berlaer. Deleu Denise, 13 jaar. van Hollebeke. Van Daele Aline, 56 jaar, z. b., ongehuwd. Elverdinghestraat, 71. HuwelijksbeloftenWilly Pottel, meester-kleermaker, en Jeanne Bonte, z. b., beiden te Yper. Etienne De vloo. dierenarts, te Yper en Elisabeth Fernagut, z. b., te Lauwe. Albert Lemay, handelaar en Maria De- clerck. z. b.. beiden te Yper. Burgerlijke Sfand van Langemarck MAAND JULI - AUGUSTUS Geboorten. Parmentier Denise, dochter van Flo- rent en van Mylleville Martha. Vandamme Noëlla. dochter van Valère en van Devoldere Margareta. Debeuf Roger, zoon van Arthur en van Bruynsteen Maria. Florisoone Maria, dochter van Hector en van Timperman Orinda. Lecluse Jacqueline, dochter van Achiel en van Vanhoudt Margareta. Hoorelbeke Ro ger, zoon van Gaston en van Ghesquiere Julienne. Cruydt Roland, zoon van Leo en van Cailliez Flavia. Supply Daniel, zoon van Remigius en van Matten Maria. Huwelijken-: Cattoor Valère met Dalmagne Gode- lieve. Capoen Marcellus met Vandenbroucke Su zanne. De Kervel Daniel met Depoorter Joanna. Roelens André met Vanneste Jeanne. Covemaker Maurice met Decoene Lizane. Verhulst Gerard met Vandermeersch Martha. Descamps André met Wit- douck Anna. Overlijdens: Vanhee August, echtg. Julie Debruine. Dewilde August, echtg. Vandecasteele Emerentia. Saenen Felix, soldaat 3e Lanciers. van Wilrijk. Cal- lewaert Theresia, wed. Dewilde Aloisius. Dochy Leon, wed. Vandevivere Bertha.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 5