G. Bourdeau Cinema «Oud Yper» H uzaren-Manoeuvers Een Hongaarsch Dorp Zielmissen necrologie ALLERHANDE NIEUWS COIFFEUR HENRI MESSIAEN 48, Bruggesteenweg, Yper lb, St Elisabethstraat, leper De verzendingen per spoor uit1 en naar leper opnieuw mogelijk NIEUWE TREINREGELING AKTUALITEITEN UFA. Bijgevoegde broodzegels Zondagrust Repos Dominical O YPER. Het is aan de wielrijders verboden op de vestingen te rijden. Sommige wielrijders schijnen dit nochtans reeds lang bestaande verbod niet te kennen, ofwel verkeeren in den waan dat de vroegere regle menten van geen tel meer zijn en dat thans alles toege laten is. Dat zij zich bedriegen hebben enkelen reeds tot hun nadeel ondervonden, want deze laatste dagen werden er door de politie reeds verschillige pioeessen- verbaal opgesteld tegen wielrijders die op de binnen- warideling aan 't fietsen waren. Naar wij vernemen heeft de politie bevel gekregen om voortaan er nog beter op te waken dat de vestingen door geen fietsers meer gebruikt worden. En 't is maar billijk ook, want onze vestingen maken een der schoon ste wandelingen uit die wij hier bezitten en waar alle Yperlingen en vooral de ouders met l>qn kinders zoo graag een paar uren doorbrengen. Het weze dus eens voor goed herhaald dat de binnenwandeling der vestin gen uitsluitend aan ,de wandelaars voorbehouden is. De fietsers mogen evenwel de buitenwandeling gebruiken. Wielrijder door auto gevat. Verleden week Donder dag, rond 9 u. 30 's vcormiddags, werd de rijkswachter Cornelis, die per rijwiel door de Maloulaan gereden, kwam, omtrent rechtover het gesticht der Rousbrugge Damen door een auto gevat en ten gronde geworpen. Het slachtoffer, dat een schedelbreuk opliep, werd ter verzorging naar het O. L. Vrouwhospitaal overgebracht. Nog immer velodiefstallen. Zaterdag, om 1 uur 's middags, plaatste de genaamde Wydooghe Oscar, van Lichtervelde, zijn rijwiel aan den gevel van een huis in de Korte Thouroutstraat alhier. Ertkele stonden nadien was de velo reeds verdwenen. Denzelfden dag, om 9 u. 30 's avonds, werd aan den gevel eener herberg in de Hondstraat, de velo wegge nomen toebehoorende aan Dehollander Jeanne, van Yper. Den Zondag morgen, rond 8 u„ werd aan den ingang der Paterskerk, een velo gestolen ten nadeele van De- meersseman Jean, van St Jan, en 's avonds om 9 uur was het de beurt aan Odent Arthur, van Yper, de voor hem onaangename vaststelling te doen dat een ander er van pnder getrokken was met zijn rijwiel dat hij een oogenblik onbeheerd aan een huis der Maloulaan ge plaatst had. En eindelijk den Maandag avond, rond 9 u. 30, werd nog aan den gevel eener herberg van de Stuersstraat. het rijwiel' weggenomen toebehoorende aan Deleye Gaston, van Zillebeke. Wanneer zullen de wielrijders toch eens wat voorzich tiger zijn, want het is de nalatigheid, de zorgeloosheid van velen die het werk der velodieven vergemakkelijkt. maakt het geacht publiek kenbaar dat hij zich van heden af GANSCH DEN DAG te zijner beschikking houdt vbor het uitoefenen van zijn beroep. Hij hoopt door zijn spoedige en verzorgde bediening u onder zijn klienten te zullen mogen rekenen. Ook te bekomen Allerhande reukartikelen en scheergerief. WOESTEN. Tuinbouw. Zondag 1 September hield onze gilde haar maandelijksche vergadering. Bij de opening wenschte de voorzitter een hartelijk pro ficiat aan den secretaris-schatbewaarder R. Depincis, die, in den loop der voorgaande week schitterend slaag de in zijn examen en het diploma van tuinbouwleeraar verwierf. Deze bekendmaking werd op een gul hand geklap en een luid bravo onthaald. Nu gaf de schrijver lezing van het verslag der voorgaande vergadering, verslag dat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Hierna volgde de voordracht door den voorzitter. Wat te doen in September Spinazie zaaien Schorseneeren voor den oogst in 1941; Latuw en koolgewassen zaaien om in de komende Lente vroege groenten te oogsten. Plant de brocolie niet uit voor half September om voor den Winter geen bloemen te bekomen. Het is hoog tijd om de aardbeziebedden aan te leggen. In de fruitteelt moet men zich haasten als er nog te schildgriffelen valt. Leg vang- en lijmbanden rond de boomen om in de komende Lente van veel insecten bevrijd te zijn. Nu is het tijd om veel appel- en peersoorten te plukken. Er werd wat uitgewijd hoe zulks het best kan gedaan worden en hoe men ze zal bewaren. Na deze uiteen zetting werd de spreker door den secretaris bedankt en door de leden toegejuicht. Een jury, uit leden samen: gesteld, vergunde het maximum der punten aan Michel Desmadryl, voor een lot appelen Sans parellen een lot tomaten «Perdrigon». Deze vruchten werden onder de aanwezige leden verloot. Nu volgde een gezellig samenzijn om over hovenierderij en aanverwante be zigheden te spreken, waarna iedereen voldaan huis waarts toog. BOESINGHE. Schielijk overlijden. De land- bouwwerkman Loones Alois, was op de hoeve van land bouwer Lecluse aan het dorschen. Toen het etenstijd was. ging men den man roepen, doch men vond hem levenloos op den schuurvloer liggen. Getroffen door een beroerte is de man tijdens zijn arbeid schielijk over leden. RENINGHELST. Brand. Bij het drogen van tabak is plotselings brand ontstaan op den eigendom van M. Lamerant, burgemeester. Geholpen door de ge- buren slaagden de brandweermannen, die spoedig ter plaats verschenen, er in het vuur te overmeesteren. De aangerichte schade, die gelukkiglijk door verzekering gedekt is, wordt op ongeveer 25.000 fr. geschat. WEST-NIEUWKERKË. Aanrijding. De student Muenin Jacques werd, toen hij per velo van uit de richting van Yper huiswaarts gereden kwam, op een tiental minuten zijner woning door een auto verrast en ten gronde geslingerd. De jongen werd. na ter plaats door Dr Sys verzorgd te zijn geweest, voor verdere be handeling naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overgebracht. i Hebt gij iets te verknopen of te verhuren Verlangt gij iets te koopen of te huren? meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in onte rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN adverteerden, zij zullen u hunne voldoening uit drukken. PLOEGSTEERT. Werkongeval. De 35 jarige Elaut Jan, afkomstig pit de'omstreken van AA1*t, was alhier aan den arbeid aan een irr'opfeouw zfjiftle brug, toen hij opeens gevat werd door een vallenden balk. Een bijgeroepen dokter diende den gekwetste de eerste" zorgen toe en deed hem vervolgens, gezien zijn ergen toestand, naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper over brengen. Daar werd vastgesteld dat het slachtoffer, be nevens een wonde aan de knie, verschillige ribben ge broken werd. KOMEN. Ongelukkige val. Bij het ruiten inzet ten in een glazen dak verloor de genaamde Emerick Valère, wonende Leiestraat, op zeker oogenblik het evenwicht én stuikte zwaar ten gronde waar hij te mid den een aantal glasscherven terechtkwam. De ongeluk kige liep hierdoor diepe snijwonden op in het gelaat en aan den rechter afm, die door een bijgeroepen dokter moesten toegenaaid worden. Erge val. De 23 jarige Vermandere Joseph, elec- triekwerker, wonende Leiestraat, was nabij de hofstede van landbouwer Samyn op een paal der electrische leiding geklommen om er een defect te herstellen. Op zeker oogenbllk verloor hij het evenwicht en viel ten gronde, waar hij op een aldaar staande landbouw machine terechtkwam. Dadelijk werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar men een breede wonde aan den rechterslaap moest toenaaien en ook nog vast stelde dat de ongelukkige drie ribben gebroken was. Aanrijding. Aan het kruispunt van de Wervick- en Waastenstraat had er een botsing plaats tusschen den 27 jarigen wielrijder Daniel Mathys, wonende Rijsel- steenweg, en een auto. De wielrijder werd enkele me ters ver meegesleurd en aan de linkerzijde gekwetst. STADEN. Stroomijt afgebrand. Bij den landbou wer Jules Cufez had men zco juist gedaan met dor schen, toen opeens, denkelijk tengevolge van een spran kel vuur van de dorschmachine, een stroomijt in brand geraakte. Een hevige wind wakkerde het vuur aan, doch de brandweer spande al haar krachten In en het gelukte haar de aanpalende gebouwen, die eveneens be dreigd waren, te vrijwaren. De stroomijt brandde even wel totaal uit. MAKELAARS- EN ZAKENBUREEL Beheer van goederen Fiskale Zaken Nalatenschappen - regeling. Aan- en Verkoopen Verhuringen. Leeningen - Verzekeringen Overlating van handels- en landbouwfondsen, enz Volstrekte geheimhouding. Ernstige, Snelle en Goedkoope Bediening. (2174) Herneming van commercieele trafiek van stukgoed en expres-goederen. Het kantoor leper is open voor verzendingen van goederen bijna in alle richtingen. Bureel open van 8 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Voor verdere inlichtingen zich wenden tot het goederen kantoor, Statie, leper. vanaf 13 September LIJN KORTRIJK - BRUSSEL Van Vrijdag 13 September af zullen de navermelde treinen de lijn Brussel-Kortrijk bedienen 3390 Brussel (N) V. 6.40 Kortrijk A. 9.36 3396 Denderleeuw V. 13.45 Kortrijk A. 15.41 (in aan sluiting met trein 2751 Brussel (Gr. Dr.) V. 12.30 Denderleeuw A. 13.29). 3400 Brussel (Gr Dr.) V. 17.10 Oudenaarde A. 19.10. 3402 Brussel (N.j V. 18.12 Kortrijk A. 20.55. 3399 Oudenaarde V. 5.14 Brussel (Gr. Dr.) A. 7.15. 3391 Kortrijk V. 5,28 Brussel (N.) A. 8,19. 3395 Kortrijk V. 11.40 Denderleeuw A. 13,34 (in aan sluiting met trein 2752 Denderleeuw V. 13,48 Brussel (Groendreef) A. 14,53). 3397 Kortrijk V. 16,10 Brussel (N.) A. 19.10. 3401 Kortrijk V. 17,40 Denderleeuw A. 19,36 (in aan sluiting met trein 2776Denderleeuw V. 19,39 Brussel (N.) A. 20,17). Al deze treinen zullen stoppen in de tusschenstations. N. d. R. Het geldt hier nieuwe treinen op de lijn Nr 89Kortrijk - Oudenaarde - Zottegem - Dender leeuw - Brussel, doch ook de bestaande verbindingen tusschen Kortrijk en Brussel, over Gent, (lijnen Nr 75 en 50) blijven gehandhaafd. LIJN GENT (Sint Pieters) - KORTEMARK Van Vrijdag, 13 September af, zullen de rjavermelde otnnibustreinen op de lijn Gent (Sint-Pieters) Kor- temark rijden 3191 3193 Kortemark V. 5.17 V. 6.45 Gent (Sint Pieters) A. 6.53 A. 8.12 3204 3206 Gent (Sint Pieters) V. 16.40 V.: 19.25 Kortemark A. 18.27 A. 20.57 De treinen 3193 en 3206 zijn doorgaand op de sektie Deinze-Gent (Sint-Pieters) en zijn in dit laatste station in aansluiting naar en uit Brussel. De omnibustreinen TP 713 TP 712 Gent (St-Pieters) V. 8.45 Kortemark V. 16.45 Kortemarrk' A. 10.17 Gent (St-Pieters) A. 18.12 ingelegd door de bezettende overheid zullen van be doelden datum af insgelijks toegankelijk zijn voor de reizigers. Deze treinen ziin te Gent insgelijks in aan sluiting met de treinen uit en naar Brussel. 3 Slfljtj.defse week voor met Leo SLEZAK, Maria ANDERGAST, H. HOLT. Een prachtige Operette Heerlijke muziek Schoon gezang Een lieve vertelling Klucht en humor En de eeuwige liefde dit alles gaat U in deze lustige prent vinden. Onze serie interessante documentaire-films wordt voortgezet met Zaterdag en Maandag, om 7,30 ure. Zendag, doorloopend vanaf 2,30 urè. o Het Staatsblad van 7 September deelt een be sluit mede van het Departement van Landbouw en Voedselvoorziening inzake het verleenen van broodzegels voor sommige kategorieën van uit gevangenschap of uit het buitenland terug ge keerde jongelingen en militairen. On nous prie d'annoncer le décès de Mademoiselle Alhie VANDAELE née a Ypres, le 7 Septembre 1874, et y pieusement dé- cédée le 5 Septembre 1940. Les funérailles ont eu lieu daqs la plus stricte inti mi té. Une messe pour le repos de son ame sera dite le Dimanche 15 Septembre, en la Chapelle de l'Höpital Notre-Dame, a 8 j h. Ypres, Rue d'Elverdinghe, 71. (2274) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 September, om 8 j uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Louise VERBEKE echtgenoote van Heer Daniel Durieuw eerste slachtoffer van het luchtbombardement. (2259) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 September, om 8 uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Valère GODERIS echtgenoot van Vrouw Bertha Verschoore. (2271) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij tè wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 September, om 10 uur, in de kerk der E. P. Capucienen, (Kruisstraat), tot zielelafenis van Heer Jules DESMADRYL echtgenoot van Vrouw Flavie Vandeputte. (2260) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 15 September, om 11 J uur. in St Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe DE JONCKHEERE-FIEU en zoon. (2270) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 22 September, om 8 i uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Remi DECONINCK echtgenöbt van Mevrouw Adrienne Desmet Zonnebekesteenweg, 77. (2273) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 September, om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Henri DAVID zoon van Hr Etienne en Vw Louise Van Praet. M (2272) De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstraat orue de Menin is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 15 September Dimanche 15 Septembre

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 3