Cinema «Oud Yper» «Alleen voor U» Zielmissen ALLERHANDE NIEUWS COIFFEUR HENRI MESSIAEN 48, Bruggesteenweg, Yper Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen H AN D BOOGSC HI ET IN GE N 3 POSTVERKEER Verzekering voor de leden der passieve luchtbescherming STERFGEVAL Zondagrust Repos Dominical ----j—.ami YPER. Autobotsingen. Maandag namiddag, om 5 u. 30, wilde Caygnee Hector, van Steene, die met zijn auto alhier even voor het postgebouw in de Rijselstraat had stilgehouden, terug aanzetten en reed van tegen |den boord van het voorland weg om hét midden der straat te bereiken, toen jüist op hetzelfde oogenblik een an dere auto, gevoerd door Deraedt Henri, van Zonne- beke, die dezelfde richting volgde, te zijner hoogte aan gereden kwam. Hierdoor haakten beide auto's eikander aan gn liepeo,.jvederzijds eenige schade op. Langs den steenweg van Vlamertinghe, tusschen het H. Hartgèstieht en de Weezensthool, had er om 10 u. 's avonds een botsing plaats tusschen de auto van M. en Mevr. Robert Carton, van Poperinghe, die, ver gezeld van een werkman, «an uit Kortrijk huiswaarts gereden kwamen, en een vrachtauto die uit de tegen overgestelde richting kwam. Tengevolge van den schok, die vrij hevig was, werd Mevr. Carton aan het hoofd verwond en werd zij, daar zij ook nog kloeg van in wendige pijnen, naar het O. L. Vrouwhospitaal over gebracht waar ze ter verpleging bleef. De werkman werd licht gekneusd, terwijl de Heer Carton er met den schrik van afkwam. Beide auto's werden nogal zwaar beschadigd. Een onderzoek werd ter plaats gedaan om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Brand. Maandag avond, om 8 u. 25. werden de be woners van stad plots opgeschrikt door het gehuil van het noodsein, dat we, gelukkiglijk, in langen tijd niet meer gehoord hadden. Spoedig vernam men dat het niet een alarm betrof, waarvan het begin niet door een langgerekt maar door onderbroken kort opeenvol gende signalen gegeven wordt, maar wel een brand die uitgebroken was in de chicoreifabriek a Wypelier- Taffin» van den Heer Dedulle Charles,, gelegen Dicke- buschsteenweg, rechtover de Centrale Brouwerij. De brand, die ontstaan was in de branderijzaal. werd ge- lukkiglijk spoedig opgemerkt door Mevr. Dedulle. welke nevens de fabriek woont. Met behulp van eenige ge dienstige geburen werd het vuur dadelijk bestreden en de brandweer van Yper, die spoedig ter plaats ver scheen, kon dan ook des te gemakkelijker den brand overmeesteren. Na een half uur werken was alle ge vaar geweken. Niettemin is de schade, aangericht aan materiaal en voorraad, vrij groot. Alles is echter door verzekering gedekt. Werkongeval. In zelfde chicoreifabriek gebeurde 's anderdaags een jammerlijk werkongeval. De 37 jarige Verleure Alfons, wonende Capucienenstraat, was Dins dag namiddag, rond 3 u., bezig met het beschadigde dak der fabriek te herstellen. Hiervoor was hij cp het dak. dat uit platen in eternit bestaat, geklommen, toen hij plots met een voet door een der platen schoot, het even wicht verloor en alzoo loodzwaar, van een hoogte van 6 m., door het dak heen ten gronde stortte. De man, die erg gekwetst scheen, ontving ter plaats de eerste zorgen van Dr Snick, die vaststelde dat hij de linker heup en liet linker handgewricht gebroken had. Naderhand werd het slachtoffer door tusschenkomst der politie, die het noodige onderzoek deed, naar het O. L. Vrouwhospitaal alhier overgebracht. maakt het geacht publiek kenbaar dat hij zich van heden af GANS.CH DEN DAG te zijner beschikking houdt voor het uitoefenen van zijn beroep. Hij hoopt door zijn spoedige en verzorgde bediening u onder zijn klienten te zullen mogen rekenen. Ook te bekomen Allerhande reukartikelen en scheergerief. WERVICK. Aanrijding. Twee wielrijders, de ge- naamden Vercauteren Joseph, wonende Yperstraat, en Delanghe Willy, wonende op het gehucht Gheer werden 's avonds langs den steenweg naar Komen dcor. een auto aangereden. Eerstgenoemde fietser werd slechts licht aan het voorhoofd gekwetst, doch zijn ge zel was er erger aan toe en moest ter verpleging naar een heelkundig gesticht overgebracht worden. PLOEGSTEERT. Wielrijder door auto gevat. De 32 jarige Vandermeulen Robert, wonende Yperstraat. reed per velo langs den steenweg van Armentiers, toen hij opeens door een auto omvergeworpen werd. De man liep hierbij verscheidene verwondingen op. WULVERGHEM. De voerman Vanackere Julieru vergezeld van zijn broeder, reed met zijn gespan naar Houthem waar hij goederen lossen moest, doch onder weg werd zijn wagen door een vrachtauto aangereden. Vanackere Julien werd door den hevigen schok van zijn wagen geslingerd en liep in zijn val een gapende wonde aan den slaap op. Zijn broeder, die nevens hem geze ten was, kwam terecht tegen het remtoestel en werd aan den arm verwond. Het paard werd aan de pooten gekwetst. ZONNEBEKE. Brand. Het huisgezin Vanherpe, wonende Frezenbergstraat, werd 's nachts rond 2 ure wakker geschud door het heftig geblaf van den hond. Onraad vreezende, loerden de huisgenooten naar buiten en zagen tot hun ontsteltenis dat hun bijgebouw in vlammen stond. Spoedig vatten ze het blusschingswerk aan, doch konden niet beletten dat een grooté partij hout, een slijpsteen en nog ander materiaal door het vuur verteerd werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Schielijk overlijden. De 72 jarige weduwe Pelagie Santy, woonachtig te leper, was te Zonnebeke, gehucht Broodseinde, op bezoek gekomen bij familieleden. Den Maandag, na 's middags nog smakelijk gegeten te hebben, werd ze in den namiddag plots door een be roerte getroffen en was dra een lijk. ZANDVOORDE (leper). Paardenkoersen. Ter gelegenheid der kermis, op Zondag 22 September 1940, om 2 i re namiddag, groote paardenkoersen op de renbaan van den heer Hector Robaeys. 4000 fr. prijzen. POPERINGHE. Doodelijk werkongeval. Bij den heropbouw van het huis van den tabakhandelaar Jozef Vandgrlinden, gelegen op de Groote Markt, nevens het Café Casinodeed zich verleden week Woensdag, rond 14 u., een instorting voot die het leven kostte aan een werkman én waarbij nog twee andere arbeiders zwqar gewond werden. Werklieden in dienst van den aannemer C. Laconte warén op gezegd uur aan den arbeid aan voormeld huis, dat tijdens de beschieting der stad fel geteisterd werd, toen plots het bovendeel van den zijgevel van het aanpalend café «Casino» met'groot gédruisch naar gg— A II-..H beneden stortte en op de arbeiders terechtkwam. Va» zoodra de dcor de instorting veroorzaakte stofwolk wat verdreven was, be.statigde n#n dat een der wehklied'én, de 65 jarige Jules Debyser. ongehuwd, onder het puin bedolven lag. Men snelde dadelijk toe om den onge lukkige te bevrijden. In zorgwekkenden toestand en met de beide beenen gebroken, werd de man naar'het stedelijk gasthuis overgebracht, waar hij, spijts de beste zorgen, enkele uren later aan de opgeloopen verwon dingen bezweek. De twee andere gekwetsten, Karei Garcy'en de 20 jarige Robert Blanquart, waren erg aan- het hcöfd getroffen en werden eveneens naar het hospitaal overgebmcht. Ook de eigenaar van het huis, M. Vanderlinden, die de werken even was komen gade slaan, en de overige werklieden kregen hun deel van de neervallende steenbrokken, doch kwamen er gelukkig zonder veel ergs van af. KOMEN. Wielrijder tegen een boom. De ge naamde Latruwe Albert, wonende Ypersteenweg, begaf zich per velo naar Neerwaasten. Onderweg moest hij onverhoeds uitwijken voor een vlaswagen, doch hier bij verloor hij het evenwicht en kwam tegen een langs den weg staanden boom terecht. In 2ijn val liep hij een groote hoofdwonde op en brak zich ook nog twee vingers van de rechterhand. Werkongeval. De 38 jarige Mispelaere Arthur, wo nende Hazebroekwijk, was voor rekening der Alge- meene Aannemingsmaatschappij werkzaam op de wer ven van het Rocd - Kastéél. Toen hij aldaar aan een betonnen blok bezig was, kwetste hij zich op zeker oogpnblik zoo ernstig aan den linker arm dat men zich genoodzaakt zag geneeskundige hulp in te roepen. Na onderzoek van het gekwetste ledemaat, stelde de dok ter een breuk van den elleboog vast. GHELUVELT. - Erge aanrijding. - Zaterdag morgen, rond 8 u., kwam Delobel Cam., bankier te Becelaere, per rijwiel huiswaarts gereden van uit de richting van Yper. Gekomen aan de herberg De Zandberglangs de groote baan Meenen-Yper. werd hij opeens langs achter door een auto aangereden en met geweld ten gronde geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Dadelijk snelde men den ongelukkige, die veel bloed verloor uit het linkeroor, ter hulp en de Heer Dokter Defever, van Becelaere, die in allerhaast bijgeroepen werd, diende hem de eerste zorgen toe. Gezien zijn ergen toestand, werd het slachtoffer, dat nog immer niet tot bezinning was gekomen, naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overgebracht, waar men een schedelbreuk vaststelde. Door de rijkswacht van Zonnebeke. die juist per toe val ooggetuige van het ongeval was, werd het onder zoek ter plaats gedaan en proces-verbaal ervan opge steld. van den 13 tot den 19 September 1940. GeboortenVerschoore Robert, Recollettenpoort, 5, Dikkebuschsteenweg, 254. - Platteau Regina, Recollet tenpoort, 5, van Tegelstraat, 47. - Woets Robert. Recol lettenpoort, 5, van Tempelstraat. Everaet Daniella, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Decroix Laurette, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Christiaens Wil- fried, Recollettenpoort. 5, van Meenensteenweg. 51. De Lombaerde Maria, Hoornwerk, 13b. Van Damme Georgette, Recollettenpoort, 5. van Wateringstraat. Erard Christiaan, Recollettenpoort, 5, van Bruggesteen weg, 77. Debrouwer Willy. Recollettenpoort, 5, van.. Kalfvaart, 40. HuwelijkenPottel Willy, meester-kleermaker en Bonte Joanna, z. b„ beiden te Yper. Lemay Albert, handelaar en Declerck Maria, z. b., beiden te Yper. OverlijdensVandaele Lucienne, 5 maanden, Minne plein, woonwagen. Lemoine André, 16 dagen, Pat- teelstraat, 19. Théatre Jozef, 23 jaar, gendarm, onge huwd, van Brussel. Castelein Roland, 16 dagen, Augustinusstraat, 33. Brabandts Emma, 68 jaar, z. fa- wed. Clabau Petrus, Poperingesteenweg, 8. Mernbout Magda, 1 m. en 15 dagen. Lindendreef, 99. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 12 September 1940, door Mevr. Lecomte Nathalie, Aardestraat, een huisdeur sleutel. Zaterdag 14, door Mevr. Sehoonheere Germaine, Wa teringstraat, een regenscherm. Zondag 15, door M. Demey Daniel. Groote Markt, twee naamplaatjes van kinders. Woensdag 18. door M. Valcke Pierre, Korte Meersch- straat, een gouden armbanduurwerk. Verloren. Donderdag 12 September, door M. Deroos Edouard, de Haernestraat, een huisdeursleutel. Vrijdag 13. door Mevr. Albert Moncarey, Groote Markt, een bruin lederen kinderschoen. Zaterdag 14, door Mevr. Vandekerkhove Irma, van Gheluvelt, een bruin lederen sacochè, inhoudende porte- monnaie met ongeveer 70 fr. erin, een paternoster en rantsoenzegel. Door Mevr. Castel, Meenensteenweg, een zwarte le deren handschoen. Zondag 15, door 1VI- Haeghebaert Maurice, Yperlee- straat, een bruin lederen brieventasch inhoudende een- zelvigheidskaart. 2 marken en eenige foto's. Dinsdag 16, dcor Mevr. W-' Landerwijn Hector, Mer- ghelynckstraat, een gouden armband met den naam Germaine erop. Woensdag 17, door Mej. Cardinael Suzanne, St Ja- cobsnieuwweg, een blauwe vierkant-gestreepte sjerp. Door M. Beuselynck Felix, Lombaardstraat, zijne een- zelvigheidskaart. Donderdag 19, door Mej. Delaire Ivonne, Zonnebeke- steenweg. hare eenzelvighefflskaart. Door M. Scenen Albin, van WestNieuwkerk'e, zijn bruin lederen brieventasch, inhoudende de scm van ongeveer 1500 fr., eenzelvigheidskaart en andere pa pieren. ZONDAG 22 SEPTEMBER 1940 Om 2 i uurWYTSCHAETEOppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr.; Twee kallen, elk 20 fr.; Bo ven de 50 schutters- alle tweetal een prime van f5 en een kleine vogel van 10 fr. Inleg 13 fr. 50 Zooveel vogels als schutters. Om 2 i uur: YPER WILLEM-TEEL Oppervogel 80 fr.; Twee zijdvogels, elk- 40 fr.; T.wee kallen, elk, 20 frank; Kleine vogels 10 fr. Boven de 60 schutters alle tweetal een vogel van 10 fr. en een.van 15 frank. Inleg 13 fr. 50." I *U, Q—l fei hu, de (weede Vlaamsche film i Het ware overbodig U de- uitstekend goede eigen schappen dezer zeer bijzondere film te v ernoemen een heerlijke operette..., het mooie populaire Vlaamsche lied Alleen voor U...», en nog tal van zulke, het eene al schooner dan het andere..., de klucht, de humor, de grappigheid..., de mooie liefdesgeschiedenis..., het komisch spel van JEFKE BRUYNINCKX en van NANDJE BUYL het prachtige van FRITS VAEREWYCK het allerliefste van POLA CORTEZ. omdat U deze weelderigheden reeds hebt genoten, en nu weer ongetwijfeld gaat willen herleven. Deze boven alle andere staande productie wordt nu in haar geheel vertoond Dan nog een boeiende documentair en de aktuaiitei- ten UFA. Zaterdag en Maandag om, opgelet7 ure. Zondag, vanaf 2,30 ure permanent. BANKEN Voortaan zullen d£ banken open zijn van 9 u. tot 12 1/2 u. De Duitsche militaire overheid deelt mede, dat van nu af postzendingen, in het bijzonder zaken- correspondentie, tusschen België en de neutrale europeesche landen of de bezette gebieden, met uitzondering van het postverkeer met Frank rijk, toegelaten worden. In verband met een vraag inzake verzekering voor de leden der P. L. B. wordt medegedeeld dat deze kwes tie niet moet opgeworpen worden, aangezien de P. L. B. essentieel een staatsdienst is en de Staat zijn eigen ver zekeraar is. MeVrouw August Mansis-Deramaut Mijnheer en Mevrouw Benjamin Doorme-Mansis Mejuffer Marie-Thérèse Dcorme De familiën Mansis en Deramaut, melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies van hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootva der en bloedverwant, Mijnheer AUGUST MANSIS geboren te Thourout. den 18 September 1864, en god vruchtig overleden te Yper, den 20 September 1940. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling, zal plaats hebben. Maandag 23 September 1940, om 9 uur, in St Niklaaskerk te Yper. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvanger, hebber., worden verzocht dit bericht als dusdanig te willen aanzien. de Stuersstraat, 35. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 22 September, om 7 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Remi DECONINCK echtgenoot van Mevrouw Adrienne Desmet Zonnebekesteenweg, 77. (2273) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 September, om -9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Henri DAVID zoon van Hr Etienne en Vw Louise Van Praet. (2272) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 September, om 8 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Henri BEHAEGHEL gewezen trambediende. (2278) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zonfdag 29 September, om 8 i uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Albert BOONE. (2277) De Apotheek van La Pharmacie de M' SNOECK Groote Markt oGrand'Place is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 22 September Dimanche 22 Septembre

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 3