6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK De Groote Crossdagen van Le Soir Bekerwedstrijd De Jonge Knapen De verdeeling der gerantsoeneerde waren Verenigde Hofbouwliefhebbers BERICHT AAN DE LANDBOUWERS l De firma VAN DE VELDE s De firma VAN DE VELDE's In de Tabaksnijverheid Burgerlijke Sfand van Yper C. S. Yper A 5 C. S. Yper B 2 Onder leiding van scheidsrechter Lahousse ging de lokale derby, in tegenwoordigheid van een bevredigen de opkomst, door. Het tweede elftal, waarin Vanlim burg zijn heroptreden deed, was eenigszins gewijzigd en heeft zich tegenover de geduchte eerste ploeg kra nig te weer gesteld en zelfs dapper verdedigd. Menig voetballiefhebber heeft zich over het vertoonde spel tevreden geacht en kunnen bestatigen dat rood-wit over enkele goede krachten beschikt die, in afzienbaren tijd, de gelederen van de hoofdsamenstelling kunnen vervoegen. De A-ploeg speelt in het wit en moet dade lijk op een aanval der rood-witten reageeren. Deze dringen aan en, op hoekschop van Boudry in het ge vaarlijke gebied, bekomen zij strafschop die door De- vloo, onmeedoogend. in doel omgezet wordt. De witten dwingen nu hoekschop af. Cherchye neemt hem, schiet op de bovenlat, doch het leder vliegt over. Een mooie aanval der rooden wordt door buitenspel verijdeld Muylle onderscheidt zich vervolgens op drie toegestane hoekschoppen. Het spel wordt nu meer verdeeld. Het samenspel wordt langs beide zijden goed in praktijk gesteld en is zeer aangenaam om volgen. Alhoewel de witten stilaan de bovenhand krijgen, moet men noch tans de 21' minuut afwachten om Rotru den gelijkma ker te zien netten, op inzenden van Beddeleem en na geharrewar voor Muylle's heiligdom. Het spel wordt nu heftiger en gaat zeer snel op. Op doorzet van Van- damme teekent Dumalin Maur. op acrobatische wijze nummer twee aan na 27 minuten spel. De witten zijn er nu boven op. Nochtans stuiten zij op een ver dediging. die zich goed uit den slag trekt en waarin Muylle zich dikwijls onderscheidt, alhoewel twee hoek schoppen moeten toegestaan worden. De rooden geven ook niet af en, op samenspel van Doolaeghe en De- chiever, zendt Vandenberghe buiten het bereik van Vanmaeckelberghe. Zoo wordt de stand wederom ge lijk. Twee corners voor de witten blijven onbenuttigd en men denkt dat de rust met gelijke cijfers zal bereikt worden, alswanneer, op algemeen vooruitrukken, Cher chye twee tot driemaal naar doel schiet, Muylle ieder- maal tusschenkomt en eindelijk het leder onder de lat terecht komt en naar beneden stuikt. De heer Lahousse kent het doelpunt toe, alhoewel er twijfel bestaat of de bal wel degelijk de doellijn heeft over schreden. Aan de koffie 3-2 voor de witten Na de herneming zijn de ploegmaten van A dade lijk in werking, zoodat de achterhoede der rooden het hard te verduren heeft. Op inzenden van Rotru, schiet Dumalin Maur. «a la volée» prachtig binnen. Enkele oogenblikken later is het aan de beurt van Beddeleem, om een gemeten pas van Deplancke te benuttigen, en nummer vijf op het actief te zetten. De B-ploeg geeft het echter niet op, doch Doolaeghe mist een eenige kans op mooi inzenden van Dechiever. Na een tijd lang middenveldspel gezien te hebben, gaan de witten nu tot het offensief over. Acht hoekschoppen worden af gedwongen, welke somtijds tot kritieke standjes aan leiding geven. Gansch de A-ploeg is in de weer, maar Woets. Notebaert en Muylle willen van geen liefde we ten en houden verder hun heiligdom vrij. In dat af werend werk speelt de halflijn Devloo-Gauquie-Dauchy insgelijks een bijzondere rol. Op het laatste der ont moeting komt Vanlimburg, op inzenden van Dechiever. alleen voor Maeckelberghe's doel, doch schiet huizen hoog, zoodat een kans om den achterstand te vermin deren te loor gaat. De match eindigt dan ook met een welverdiende 5-2 zege van de A-ploeg. Deze laatste samenstelling trekt morgen naar Vla- mertinge om er het plaatselijk elftal te ontmoeten. Ge zien het insgelijks om een derby gaat, zullen de rood- witten alle zeilen moeten openzetten om de twee pun ten te kunnen veroveren. Wat de B-ploeg betreft, deze zal er voor zorgen dat ditmaal gansch de inzet te leper blijven zal. C. S. Yper B F. C. Komen A S. K. Vlamertinghe S. C. Bizet bye F. C. Komen B F. C. Poperinghe C. S. Yper A Racing Wervik W. S. Houthulst XIX Jaar ingericht naar regeling van den Belgischen Athletiek Bond Elk jaar, in 't begin van het veldloopenseizoen, met de medewerking en naar de voorschriften van den Bel gischen Athletiek Bond, richt het dagblad Le Soir eene reeks wintervoetloopproeven in, voorbehouden aan liefhebbers en onder den titel van de Groote Cross- dagen van Le Soir De Athletiek Bcnd verstaat door liefhebber, deze die geen winstbejag in athletiek sport zoekt. Tot propagandadoel en ten voordeele van de voet- ioopsport, zijn mededingers niet aangesloten aan den B.A.B. met uitzondering toegelaten deel te nemen aan de proeven van Le Soir De mededingers zullen in drie klassen verdeeld wor den, te weten a) Klas der Sterren bevattende al de locpers door den B. A. B. in eerste orde gerangschikt alsmede deze die vroeger onder de 30 eersten aankwamen in een Cross van Le Soir of een kampioenschap van België van cross-country b) Klas der populairen bevattende al de mede dingers die op den 1» Oktober, de proef voorafgaande, de 18 jaar overschrijden en niet begrepen zijn in de klas der Sterren hiervoren bepaald. c) Klas der Jongerenbevattende al de mededin gers van meer dan 15 jaar oud en min dan 18 jaar op 1» Oktober de proef voorafgaande. De afstand der wedstrijden zal omtrent de 7 km. 500 zijn voor de Klas der Sterren omtrent 5 km. voor de Klas der Populairen, en omtrent de 2 km. 500 voor de Klas der Jongeren. De proeven van den Cross van Le Soir zullen in vier dagen onderverdeeld worden. De twee eerste dagen zullen toegewijd zijn aan lo kale oefeningsproevende derde dag aan streekproe- ven voor uitkiezing der populairen en jongeren de vierde en laatste dag, tot elndproeven die zullen plaats hebben te Brussel. De groote crossdagen van Le Soir zullen voor 1940 op de volgende dagen plaats vinden Zondagen 24 November en 1 December Lokale oefe ningskoersen. Zondag 8 DeceWibè* gewestkoersen voor uitkiezing. Zondag 22 December eindkoersen. Inschrijving Zondag 24 November, om 10 uur, op het terrein van de AugustinusstraaL Vertrek der loopkoers om 10 J uur. White Star leper 6 Red Star leper 0 Schoon weder en betrekkelijk vele toeschouwers als scheidsrechter Lamoot de volgende ploegen in lijn zet White Star: Vierstraete, Tresy, Dedeurwaarder, De- nys. Alleman. LIefooghe. Minnekeer, Matton, Tresy Jeroom, Cnockaert, Heughebaert. Red StarDekeersmacker. Carlier, Carlier, Duthoo, Adam, A. Van Spranghe, Soenen, Fr. Van Spranghe. Moyaert, Ladrier, Simon. De twee ploegen spelen elk met twee invallers. Red Star wint den opgooi en kiest het kamp bevoordeeld door den wind. White Star trapt af en zit seffens voor Ihet doel van Red Star. Het is genoeg te zien dat de mannen van White Star willen winnen, maar al de schoten vliegen er over of er naast. Na een half uur bemachtigt Alleman het leder, zet scherp voor aan Tresy. die den back op zich trekt, geeft aan Heughe baert over. die met een onhoudbaar schot nummer 1 kan binnenzenden. Red Star speelt op verdediging en kan de rust halen met 1-0. Na de koffie doet Red Star verwoede aanvallen, maar de verdediging van White Star laat niets door. Stilaan wringen ze zich los. en stormen op het doel van den tegenstrever. Na 10 min. kan Tresy nummer 2 netten. De overwinning kan de White Star mannen niet meer ontsnappen. Zij bestormen onhoudbaar het doel. Alzoo kan Tresy nummer 3 netten na 18 minuten, nummer 4 na 25 minuten, nummer 5 na 35 minuten. De White Star mannen blazen even uit, waarvan Red Star ge bruik maakt om eenige schuchtere aanvallen te doen die op niets uitloopen. Na 44 minuten kan Cnockaert op zijn eentje nog nummer 6 binnenlappen en het einde wordt gefloten zonder dat Red Star zijn eer kan red den. De scheidsrechter heeft deze faire partij goed geleid. Blue Star S. K. Sint Jan Blue Star start met windvoordeel. Aan de 101' minuut wordt St Jan's doelverdediger voor de eerste maal ge slagen. Aan de 22' minuut wordt het 2-0. Tot de rust verandert de stand niet meer. Na de rust stelt St Jan alles in het werk om gelijk te stellen, maar moet wachten tot 4 minuten vóór het einde om. bij misverstand van Blue-Star's achterhoede, een doeltje als geschenk te krijgen. Het einde is daar, en Blue-Star wint met 2-1. Zoo bleven de puntjes aan huis na een fel betwiste partij. Uitslagen van Zondag 17 November Blue Star Sint Jan 21 K. A. J. Langemark 00 Zillebeke Geelster 02 White Star Red Star 60 Klassement na Zondag 17 November White Star 4 4 0 0 22 4 8 Geelster 4 3 0 1 17 7 7 Zillebeke 4 3 1 0 15 3 6 Langemark 4 1 1 2 5 10 4 Sint Jan 4 1 3 0 7 9 2 Red Star 4 1 3 0 9 11 2 Blue Star 4 1 3 0 3 23 2 K. A. J. 4 0 3 1 5 16 1 BESCHOUWINGEN Red Star heeft een moedige partij gespeeld, maar kon aan de stormloopen van de White Star mannetjes niet weerstaan. Zillebeke is van de leidersplaats verdreven door de vooruitrukkende mannen van Geelster Moorslede. Hier door komt White Star aan de leiding in het klassement. K. A. J. Langemark hebben broederlijk de puntjes verdeeld. Na een fel betwisten wedstrijd moest St Jan aan het meesterschap van Blue Star gelooven. Vooruitzichten voor Zondag 24 November Geelster White Star een harde kamp, die zal uitdraaien op gelijk spel. Zou White Star dezen pro- nostiek durven omverwerpen en winnen Red Star Zillebeke De weerwraak zal genomen worden door Red. Star en Zillebeke zal er aan moeten gelooven. Blue Star K. A. J.De overwinnaar van Zondag zal willen toonen dat de form er is en zal K. A. J. naar huis zenden met ledige handen door den ganschen in zet te houden. Langemark St Jan Harde kamp in 't verschiet, maar Langemark zal zorgen dat de puntjes thuis blij ven. Uitzonderingen voor grensbewoners Volgens een besluit van 15 November, mag de ver bruiker, die op de grenzen eener gemeente woont, zich bij een kleinhandelaar in een aanpalende gemeente inschrijven, wanneer in zijn eigen gemeente geen ma gazijn gelegen is op een afstand, gelijk aan of minder dan den afstand, die hem scheidt van het in de aan palende gemeente gelegen magazijn. De verbruiker moet zich, vóór 23 November 1940, aanmelden bij den bevoorradingsdienst van de aanpalende gemeente, er zijn bevoorradingskaart overhandigen en zijn inschrij ving in die gemeente aanvragen. De gemeentedienst, die de aanvraag ontvangt, on derzoekt of de belanghebbende zich in de bij artikel 1 vereischte voorwaarden bevindt. In het bevestigend geval vernietigt hij de loopende kaart en zendt ze aan de gemeente der woonplaats, die ze voor de kontrool in haar kaartenkast bewaart. De gemeentedienst, die de nieuwe inschrijving neemt, geeft daarna een nieuwe bevoorradingskaart af. Van dat oogenblik af, zal de houder van de nieuwe kaart, voor alles wat de bevoorrading betreft, afhan gen van de gemeente, die ze heeft uitgereikt. Hij wordt behandeld zooals de inwoners dier gemeente. Behoudens in geval van verandering van woonplaats, mogen de personen, die de toepassing der bovenstaande bepalingen genoten hebben, nog slechts van leveran cier veranderen binnen de grenzen van de gemeente, die de nieuwe bevoorradingskaart heeft afgegeven en op de voorwaarden, bepaald bij artikel 1 van 't voormeld be sluit van 18 September 1940. MAATSCHAPPIJ DE OUDE van het Arrondissement Yper Landbouw, Bijen, Neerhof Gesticht in 1894 Lokaal In de TrompetGroote Markt, Yper. Verslag der Algemeene Vergadering van 3 November 1940. De algemeene vergadering wordt te 14 u. 30,. onder het Voorzitterschap van M. Vanbeselaere,. geopend. De schrijfster geeft lezing van het verslag der vergadering van 6 Oktober 11. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Mededeeling. De Heer Voorzitter deelt de leden mede dat de Maatschappij zich zal belasten met het bezorgen van plantaardappelen aan de leden, en dat de Heer Schatbewaarder, in de on mogelijkheid de vergadering bij te wonen, zich heeft laten verontschuldigen. Voordracht. De voordracht gegeven door den Heer J. Sinnaeve, onder-voorzitter, over Het Kweeken van bloemen en 't bewaren van fruit wordt door de leden met veel aandacht gevolgd, en ten slotte hartelijk toegejuicht. De Heer Voorzitter bedankt den Heer Sinnaeve- voor zijne leerzame uiteenzetting en spreekt dan- over het snoeien van fruitboomen. Aanbrengsten. Worden als juryleden aange duid MM. Coppin, Vermoere, Behaeghel, secre taris Lamps. M. Fournier behaalt 3 p.; M.Sinnaeve 11 p. (met gelukwenschen van de jury, voor zijne groot- bloemige chrysanten); M. Lecluyse 7 p:: M. A. Woussen 3 p.; M. Wydock en M. J. Woussen elk 4 punten (met gelukwenschen van de jury, voor hunne groenten) De tombola, bestaande uit fruitboomen en ka merplanten, alsook eenige aanbrengsten worden alsdan onder de tegenwoordige leden verloot. De Heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en hunne aanbrengsten en de vergadering wordt te 16 uur gesloten. Op Zondag 1 December 1940 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag. 2) Mededeeling. 3) Aanvaarden van nieuwe leden. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Ontvangen der bijdrage voor het jaar 1941. 6) Prijsloterij. De Schrijfster, De Voorzitter, M. Coutrez. V. Vanbeselaere. Handel in Granen en Zaden S. P. R. L. 21, LOMBAARDSTRAAT YPER is gemachtigd door den Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproducten voor het aankoo- pen van broodgraan, tarwe en rogge. Handel in Granen en Zaden S. P. R. L. is ook aangesteld door den A. G. G. A. voor het aankoopen van alle peulvruchten, haver en gerste. (2381) o Regeling der bijdragen aan de warencentraie In het Staatsblad van 13 November j.l. wordt de tekst bekend gemaakt van een verordening aangaande de regeling der bijdragen aan de Warencentraie der ta baksnijverheid. Deze bijdrage is gelijk aan 2.5 per duizend van het bedrag van het accijnsrecht op de fis- kale bandjes, die aan de fabrikanten afgeleverd wor den. Zij is per semester betaalbaar en mag door de fabrikanten niet verder aangerekend worden van den 15 tot den 21 November 1940 GeboortenAlleweireld Annys, Recollettenpoort. 5,. Augustinestraat. Santy Irène, Rijselstraat, 156. HuwelijkenVansteelandt Paul, mekanieker, te Ghe- luvelt en Vandoolaeghe Albertina. dienstmeid, te Yper. Vanlerberghe Henri, metaalbewerker, te Passchen- dale, en Baete Denise, z. b., te Yper. Vanspranghe Maurice, veehadelaar, te Meesen en Knockaert Yvonne, zonder beroejf te Yper. Vanheul Marcel, hotelbediende en Deprez Denise, zonder beroep, beiden te Yper. Overlijdens Herman Flavia, 57 jaar, huishoudster, echtg. Vandecasteele Alois, Meenensteenweg, 48A. Verdru Cyrille, 20 jaar, daglooner, ongehuwd, van Nieuwkerke. Louw Elza, 62 jaar, zonder beroep, on gehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Coffyn Julien, 41 j., aardewerker, echtg. Claeys Julia, Lindendreef, 71. Huwelijksbelofte Gerard De Molder, werktuigkun dige, te Yper en Godelieve Bollaert, werkster, te Boe- zinge.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6