JULES DERUDDER Op tabak, sigaren en sigaretten Koninklijke Hof bouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper De dooibarreelen in West-Vlaanderen BENZINE en MAZOUTVERBRUIKERS van YPER en OMSTREKEN DEPOT STANDARD YPERSCHE VOETBALKRONIEK Bekertornooi Ds Vereenigde Knapen leper - Moorslede WINTERHULP Wedstrijd voor het ontwerpen van een aanplakbrief HET YPERSCHE 17 -1 -1941 <lag der «In accljnsrecht onderworpen hoeveelheden. Het bedrag der tate wórift Afgerond op de wijze voorzien voor de heffing van het accljnsrecht. I 4. Wat de Ingevoerde waters en limonaden be treft, wcrdt de forfaitaire taxe op 9 t h. gesteld. Art. 3. Artikel 31-11 wordt als volgt gewijzigd Artikel 31-11 I 1. Er wirdt een eenige forfaitaire tax* geheven voor de overdracht van bewerkte tabak (sigaren, cigariilo's, sigaretten, rooktabak, pruimta- txrfc, snuif), verkocht of ingevoerd in den staat waarin zij onderworpen 1» aan het accljnsrecht. f Behoudens ln de gevallen voorzien in 4, wordt de taxe berekend op den grondslag van den op het fis caal bandje Ingeschreven maximum verkoopprijs in t klein en, aangaande de producten waarvoor geen maximumprijs voorzien is, op den grondslag aange nomen voor de heffing van het accljnsrecht Haar be drag wordt vastgesteld a Op 4.7 t h. voor de sigaren Op 5.4 t h. voor de cigariilo's a Op 5.8 t h. voor de sigaretten, de rooktabak, de >-nuff en de droge pruimtabak. a De heffingsgrondslag wordt vastgesteld en het be drag der taxe wordt afgerond op de manier welke voor de inning van het accljnsrecht voorzien is. a Wat de natte pruimtabak betreft, wordt de taxe op 1 fr. 60 c. per kilogram gesteld. Het gewicht van de tabak wordt zooals ln accijnszaken bepaald. a 5 2. Onder voorbehoud van hetgeen in paragraaf 4 gezegd ls, wordt de taxe in speciën gekweten, tertelf- dertijd als het accljnsrecht, in handen van den met de heffing van dit recht belasten ontvanger. De ontvan ger geeft kwijting van de geïnde overdrachtstaxe. a De aldus gekweten taxe vervangt, voor de in België vervaardigde tabak, de overdrachtstaxe welke wegens den verkoop door den fabrikant opvorderbaar is. Voor de in het buitenland vervaardigde tabak, geldt zij ln hoofde van den persoon die ze betaald heeft of voor wiens rekening een lasthebber ze, met het accijns- recht, in handen van den bevoegden ontvanger be taald heeft. Zij dekt de latere overdrachten der koop waar totdat deze in handen van den verbruiker komt I 3. Wordt van taxe vrijgesteld de inlandsche ta bak welke ter beschikking gelaten wordt van de plan ters die ze oortgebracht hebben, en waarvoor de aan brenging van het fiscaal bandje niet vereischt is. 4. In de uitzonderlijke gevallen waarin het ac cljnsrecht verschuldigd op de ingevoerde tabak gehe ven wordt zonder aanbrenging van fiscale bandjes, wordt, bij afwijking van paragrafen 1 en 2, de for faitaire taxe ten bedrage van 9 t. h., bij de aangifte ten verbruik gekweten op de wijze voorgeschreven door artikelen 10 en volgende van dit besluit. De taksen op het bier en de minerale waters treden bi werking den 20 Januari 1941 en deze op de tabak, sigaren en sigaretten den 27 Januari 1941. Zondag 19 Januari 1941, om 14 uur ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van verslag der voorgaande vergade ring. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Ontvangst der jaarlijksche bijdrage. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Voorstel van nieuwe leden. 7) Prachtige tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. In verband met het reglement inzake verkeerspolitie en dooibarreelen deelt de h. Gouverneur M. Bulckaert, volgend besluit med^ Eenig artikel In geval van sluiting der dooibar reelen zullen voor het seizoen 1940-1941, volgende schik kingen van kracht zijn a) Het verkeer der voertuigen die, ongeladen meer dan 6.000 kgr. wegen, alsook dit der aanhangvoertul- gen, ls verboden. b) De lichtere voertuigen zijn tot het verkeer toe gelaten. op voorwaarde dat hun totaal gewicht, hetzij tara lading, de 7/10 niet overtreffe van in hun ge wone omstandigheden toegelaten totaal gewicht met een maximum echter van 1,400 kgr. voor de gemeente wegen. c) Het verkeer der voertuigen gebruikt voor de regel matige vergunde openbare autobusdiensten blijft toege laten op voorwaarde dat deze voertuigen op de enkele achteras van dubbele wielen, met ballon- of superbal- lonbanden onder luchtdruk, voorzien wezen. Nochtans zullen de geleiders dezer voertuigen slechts een netto-lading van 375 kgr. per wiel, ten hoogste, mogen opnemen, een gemiddeld gewicht van 50 kgr. per persoon in aanmerking genomen wordende. In ge val aldus toch schade aan de wegen gebracht wordt, zijn zij verplicht hetzij een anderen weg te kiezen het zij het gewicht of de snelheid van hun voertuigen te verminderen. d) Het is verboden aan een voertuig meer dan twee trekdieren te spannen. wendt U met uw kaarten en bons tot het VELOMAKER Rijsselsteenwes, II bis YPER (rechtover de baan naar Kemmel) Tel. 187 H. R. Yper 10358 MEN BESTELT AAN DE POMP EN IN T GROOT EN IN TT KLEIN C. S. Yper A 10 Racing Wervlk 1 Ofschoon de stand der velden weinig verandering had ondergaan, werd er verleden Zondag toch ge speeld en heeft de rood-wltte A-ploeg van de gelegen heid gebruik gemaakt om een mooie overwinning te boeken. Scheidsrechter Degryse had de leiding. De be zoekers winnen den opgooi en zijn eerst ten aanval. Na wat heen en weer getrap, ontzet Versailles, het leder komt bij Dumalin. die naar Beddeleem doorgeeft. Deze aarzelt niet en het eerste doel ls geboren aan de 6® minuut. Wervik laat zich niet beïnvloeden en gaat langs den linkervleugel ons heiligdom bedreigen, doch mist een eenige kans. Op vooruitrukken van Rotru. wordt er hand spel begaan in het gevaarlijk gebied. Beddeleem neemt den strafschop, doch zendt vlak op den keeper die ontzet. Alswanneer wit-zwart aanvalt, schiet de rechtsbinnen op den zijpaal. Op nieuw aandringen on zer vocrlijn, wordt er wederom handspel begaan in het penaltygebied. Ditmaal kent Cherchye geen ge nade en de cijfers wijzen 2-0 aan de 17* minuut. Een hoekschop voor Yper blijft onbenuttigd. Wervik ver dedigt zich goed en is geenszins ingedrukt. De aanvals- lijn kan echter niet besluiten. Op kopstoot van Bedde leem slaat de keeper het leder op den zijpaal, het ver volgt zijn gang langs de doellijn, waarvan Dumalin M. gebruik maakt om het voor goed ln de netten te duwen. 3-0 aan de 29" minuut. Yper neemt nu de bovenhand en op aandringen van Dumalin Maur. bij den linkerback, is Deplancke zoc gelukkig om kalmpjes weg de cijfers tot 4-0 te brengen aan de 31® minuut. Een tweede hoek schop voor ons brengt niets op, terwijl Dumalin C., die keeper speelt een schot van den linkervleugel in cor ner kan redden, die ontzet wordt. Cherchye heeft nu den bal bemachtigd, hij schiet op den voet van den Wervikschen keeper. Beddeleem herneemt en geeft aan den ongedekten Dumalin Maur, die zonder aarzelen nummer vijf aanteekent aan de 43® minuut. Nauwelijks opgezet of ons aanvalskwlntet combineert zoo wel sa men, dat Rotru, vóór dat de rust gefloten werd, onze cijfers tot 6-0 kan aandikken. Na de koffie (malt wil Ik zeggen) is Wervik da delijk ten aanval en blijft gedurende geruimen tijd de bovenhand behouden. De aanvallers echter verknoe'en enkele kansen voor doel, bij gebrek aan eindschot De centerhalf duwt nochtans zijn mannen vooruit, maar onze verdediging weet stand te houden. Na wat mid denveldspel, zien wij Beddeleem mooi inzenden. Duma lin bukt zich en laat door back en keeper komen toe- geloopen, doch Cherchye neemt op en schiet in het le dig doe! aan de 18® minuut. Op overzet van Vandamme. geeft Deplancke een gemeten pasje door de backs en Dumalin neemt die gelegenheid te baat om er 8-0 van te maken aan de 25e minuut. Wervik geeft den moed niet op en wil kost wat kost de eer redden. De wit-zwarten lukken er dan ook ln, door toedoen van hun center voor, onzen keeper te verschalken. Stilaan woTdt het meesterschap van Yper gevoeliger. Rood-wit valt ge durig aan en met een demi-volée brengt Beddeleem het negende doel op onze rekening aan de 32® minuut. Enkele oogenblikken later wordt een prachtig punt, door denzelfden speler aangeteekend, voor buitenspel afge keurd. Na nog een tweetal hoekschoppen afgedwongen te hebben, kogelt Duma'in M. nu op doel af. De keeper stoot onvoldoende en Beddeleem zendt het tiende en laatste doel in Wervik's heiligdom enke'e oogenblikken voor het einde van den wedstriid. Onze jongens be halen dus met 10-1 een welverdiende zege. W. S. Houthulst 6 C. S. Yper B 0 De B-ploeg trok naar Woud-Sport met verschillende Invallers. Zij moest onder andere de diensten missen van centerhalf Gauqute. 't Is dan ook niet te verwon deren dat zv voor den tweeden geklasseerde van de reeks den duim moest leggen. Nochtans waren wij de meening toegedaan dat onze jongens de eer gingen redden, want te Yoer hebben wij gezien dat de sterke verdediging van Houthulst niet ongenaakbaar was. De B-ploeg zal zich daarom niet laten ontmoedigen en zij verlangt niets beters dan zich eens te kunnen onder scheiden. Deze gelegenheid doet zich nu juist voor, want morgen hebben wij te Y®>er den erooten derby. Immers Yper B Yper A zal ieder voetballiefhebber willen zien en wellicht zul len wij, zooals ln de beenmatch, getuige zijn van een goede en smakelijke- voetbalbrok. Te hopen dat de spelers van beide kampen hun beste spel voor den dag zullen halen, opdat de toeschouwers voldaan hun Zon dagnamiddag mogen doorbrengen. Matchen van Zondag 19 Januari 1941 C. S. Yper B C. S. Yper A F. C. Komen A F. C. Komen B Racing Wervik S. K. Vlamertinghe F. C. Por>eringhe W. S. Houthulst S. C. Bizet bye Wedstrijd van Zondag 12 Januari 1941. White Star leper Geelster Moorslede 10 Te 3,15 u. roept scheidsrechter Gillebert de ploegen ln liin. Beide ploegen treden voltallig op. met de sterk ste formatie, wat een schoone partij belooft te worden. Het ve'd ligt ln een besten staat, en de opkomst is be vredigend. W'rrte Star wint den oogooi, Geelster trapt af. On middellijk neemt White Star de teugels ln harden, en leidt het initiatief. Alleman stelt onmiddellijk den kee ner op proef deze staat echter op de goede p1aats. Tresy tracht het beter te doen, maar stuit eveneens pp een vaste verdediging. Een reuzenkans wordt verkeken wanneer Dehaerne. alleen voor doel, nog middel vindt om huizen hoog over te zenden. Moorslede geraakt utt de knelling los, en leidt ook enkele aanvallen, maar de ve dediging staat pal. Rust komt met banken stand. Na de malt trapt White S'ar af. Na een poosje st»el, geeft Tresy een pasje aan den center-half. die onmid dellijk overzet naar Alleman. Deze passeert de be1 de backs, en met een ver plafond-shot teekent hij het eentgste doelpunt aan der Dartti. Dat er onder de White Star-mannen eejube1d werd,hoeft niet gezegd.Nu wordt er nog vlugger gespeeld, en van weerszijden geven de manhen al wat ze kunnen. Mhar niets helpt de beide verdedigingen laten niets door, en het einde wordt ge floten met een verdiende zege van White-Star 1-9. Beschouwingen. De mannen van White Star zijn allen in één adem te vernoemen. De binnenspeler .VÜc- man heeft echter het leeuwenaandeel. Wat dié speler Zondag heeft verricht tijdens de kampioenenmatch is ongelooflijk. De ploeg sloot als.een bus, nergens wa ren er flauwe punten te bespeuren. Geelster Moor slede heeft evenwel goed de repliek gegeven. Hun doe) - man was effenaf ln brlo-dag, evenals de gansche ver dediging. Het was een wedstrijd uit het bovenste schol'. Het is te hopen dat we dikwijls zulke wedstrijden zullen te- zien krijgen de voetbalsport kan er sleehts bij win nen in onze stad. De scheidsrechter heeft zijn best gedaan om deze belangrijke partij naar behooren te lelden. Hij werd daarin bijgestaan door de faire -houding der 22 spelers. Met de out-siders te kloppen, hebben de White Star- boys de gevaarlijke klip omzeild. Vcor hun moed wen den ze beloond. Gezien den minder goeden toestand der terreinen werden de andere wedstrijden uitgesteld. Hierdoor komt White Star aan de leiding, met een match meer dan de andere clubs. Nog is echter de beker niet ge- wonnen. White Star B Red Star B 2—8. Te 1,30 uur werd er een kamp gespeeld tusschea de beide B-ploegen. White Star B won het pleit met 2-0, aldus weerwraak nemend op de nederlaag van de heon - ronde. Algemeene Rangschikking White Star leper 11 10 1 0 46 12 20 Zillebeke Sp. 10 9 1 0 45 6 18 Geelster Moorslede 11 8 2 1 38 12 17 Prior Langemark 11 3 4 4 15 22 tO- Red Star leper 10 4 4 2 18 25 9 Sp. Sint Jan 11 2 7 2 18 26 6 KAJ. Moorslede 10 1 7 2 14 36 4 Blue Star leper 12 1 11 0 9 68 Z VOORUITZICHTEN VOOR 19 JANUARI White Star leper Sportkring Zillebeke een kamp die de groote massa naar het terrein van den Kemmel- steenweg zal lokken De beide leiders der reeks tegen mekaar de groote schok Wie zal winnen De White- Star-mannen werden op eigen terrein niet geklopt. Zooals ze thans op dreef zijn, heeft Zillebeke weinig kans op een overwinning Hen komt het toe het tegen overgestelde te bewijzen. St Jan Langemark onze voorkeur gaat naar St- Jan, omdat die mannen sterk zijn voor eigen publiek. Red Star leper Geelster Moorslede de Geelster - mannen zullen een hevigen weerstand ondergaan van de thuisclub. Maar ze zullen de puntjes meedragen naar Moorslede. N. B. In geval er niet kan gespeeld worden we gens de weers- en terreinomstandigheden, worden de thuisclubs verplicht, onmiddellijk het comité te ver wittigen. (Meenensteenweg, 151A, leper). KALENDER DER KAMPEN Zendag 19 Januari 1941 White Star leper Sportkring Zillebeke te 2,30 uur Sint Jan Langemark te 3 uur. A. Wens. Red Star Geelster Moorslede te 2,30 u. R. Gillebert, KA-J. Moorslede vrij. Zondag 26 Januari Langemark White Star te 2,30 u. R. Gillebert. Sint Jan Geelster te 2,30 uur. A. Duthoo. KAJ. Moorslede Zillebeke te 2,30 uur. Red Star vrij. Zondag 2 Februari Langemark -KAJ. Moorslede te 2,30 uur. Geelster Zillebeke te 2,30 uur. Red Star White Star te 2,30 uur Zondag 8 Februari Zillebeke Red Star te 2,30 uur. KAJ. Moorslede Sint Jan te 3 uur. WEST VLAANDEREN Het Provinciaal Comité voor Winterhulp van West- Vlaanderen, wenschende te beschikken over een aan plakbrief, welke speciaal zou spreken tot het hart der West-Vlamingen, heeft besloten een wedstrijd in te j-ichten voor het ontwerpen van zulken aanplakbrief. De voorwaarden tot mededinging zijn de volgende 1°) de deelnemers moeten in West-Vlaanderen woon achtig zijn 2°) de aanplakbrief heeft het gewoon formaat en is natuurlijk voorzien in kleuren de ontwerpen moeten uitgevoerd worden op formaat 55 x 72 3°) de bedoeling ls bij elkeen die deze affiche ziet en die dus in de overgroote meerderheid der geval len een Westvlaming ls het verlangen en het inzicht wekken daadwerkelijk aan Winterhulp mede te wer ken 4°) de ontwerpen moeten en mogen slechts als tekst dragen West-Vlaanderen steunt Winterhulp 5°) de ontwerpen moeten binnengekomen zijn bij het Provinciaal Comité voor Winterhulp, 35, Vlamingstraat, Brugge, den Vrijdag 14n Februari a. s. Ontwerpen welke dien dag niet binnen zijn, komen niet meer in aanmerking. 6°) zij moeten onderteekend zijn met een kenspreuk en vergezeld van een gesloten omslag, waairop langs buiten dezelfde kensgjgjjk vermeld staat en die het adres van den ontwerper bevat. De samenstelling van de Jury zal later bekend ge maakt worden. De prijzen zijn als volgt eerste prijs 1.500 fr. (het bekroonde ontwerp wordt door het feit zelf eigendom van het Provinciaal Comité voor Winterhulp van West- Vlaanderen); tweede prijs 500 fr.; derde prijs 300 frank. Ingeval het Comité wenscht eigenaar te worden van het tweede of derde geklasseerd ontwerp, kan het dit mits oplage van 500 fr. boven vermelde prijzen.. De jurv blijft vrij de prijzen niet toe te kénnen. Elke; Inzending beteekent Instemming met deze voor waarden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 6