Firma C. A. JANS Verhoogde accijnsrechten Het nieuwe aecijnsrecht op tabak, sigaren, sigaretten en lucifers Rantsoeneering van Bier Bijzondere Rantsoeneeringsmaatregelen voor de lijders aan suikerziekte De levering van broodgraan De levering van haver De rantsoeneering van het veevoeder voor de maand Februari ALLE UURWERKEN TAFELCERIEVEN JUWEELTJES, GESCHENKARTIKELEN in alle metalen Kunt U voordeel ig koopen aan de It OP SCHUIMDRANKEN Do bedragen van het bijzonder aecijnsrecht op ge siste schuimdranken met uitsluiting van bier binnenlands schuimt nd gemaakt of schuimend gewor den. worden vastgesteld als volgt at Appelwijn, perendrank of hcnigdrank, vervat in fiv-rhen waarop de melding «appelwijn», peren- drnnk of honigdrank voorkomt80 frank per hec toliter b) Andere gegiste schuimdranken800 frank per hectoliter. OP WIJNEN De bedragen van 30 frank en van 135 frank, vastge- ste d bij artikel 2, SS 1 en 2, der wet van 15 Juli 1938, betreffende inzonderheid het fiskaal regiem van wijn en daarmee gelijkgestelde dranken, worden onder- -eheidenlijk op 200 en 300 frank gebracht. l)e overdrachttaks op bewerkte tabak ln het Staatsblad van 26 Januari verscheen het vol gende besluit Artikel 1. Dc hiernavolgende tijdelijke bepaling wordt toegevoegd aan paragraaf 1 van artikel 3111 van de algemeene verordening op de met het zegel gelijk gestelde taxes, gewijzigd door artikel 3 van het besluit van 14 Januari 1941 «Tijdelijke bepaling. Zoolang het supplement van aecijnsrecht gevestigd door artikel 5 van het besluit van 17 Januari 1941, betreffende de accijnzen en douanen eheven wordt zonder begrepen te worden in den op net fiscaal bandje ingeschreven maximum verkoopprijs in 't klein, moet dit supplement bij gezegden maxi mum prijs gevoegd worden om den grondslag te vor men van de forfaitaire overdrachttaxe berekend vol gens de bedragen aangeduid onder tegenwoordig para graaf 1 Art. 2. Dit besluit zal op 27 Januari 1941 ln wer king treden. Het aecijnsrecht op gefabriceerde tabak. Art. 5. 8 1. Het aecijnsrecht op gefabriceerde ta bak gevestigd door gewijzigd artikel 1 der wet van 23 Juni 1938, wordt verhoogd met een bijslag gelijk aan 20 t h. van den op het fiscaal bandje vermelden klein- ïandelsprijs. De aldus berekende som wordt op den nansthcogeren halven deciem afgerond wanneer zij een breuk beneden een halven deciem behelst. Bedoelde bijslag is evenwel niet toepasselijk op natte pruimtabak. 2. - Het bepaalde in artikel 1, par. 3 en 4, en in ar tikelen 2 tot 4 der gewijzigde wet van 23 Juni 1938, is toepasselijk wat betreft den bijslag van aecijnsrecht Gezegde bijslag dient niet begrepen in den kleinhan delsprijs welke als grondslag dient voor de toepassing van de bedragen ad valorem bepaald bij artikel 1. 5 1, der wet van 23 Juni 1938. S3. Voor de heffing van het aecijnsrecht en van den bijslag van aecijnsrecht, worden met gefabriceerde tabak gelijkgesteld, alle om 't even welke producten tabaksurrogaten) die bereid zijn om verbruikt te wor den tot dezelfde doeleinden als eigenlijke tabak. De taks op sigaren, sigaretten en sigarillos. Art 7, par 1. De gefabriceerde tabak welke zich op 27 Januari 1941, hetzij ln de magazijnen voor vrij ver- Keer of in de hulpmagazijnen der fabrikanten, hetzij in de inrichtingen van handelaars of slijters, hetzij in loop van vervoer bevindt, is belastbaar met den bij ar tikel 5 gevestigden bijslag van aecijnsrecht in de mate dat de hoeveelheden grooter zijn dan 500 sigaren. 1.000 cigarillos. 2.000 sigaretten. 10 kilogram rooktabak. 10 kilogram snuif. 10 kilogram droge pruimtabak, welke hoeveelheden mogen samengevoegd worden. Par. 2. De onder par. 1 bedoelde bijslag van ae cijnsrecht is verschuldigd door den houder van de koop waar. Evenwel, voor de partijen welke onderweg zijn is hij opvorderbaar in hoofde van den geadresseerde. Al de besluiten treden in werking op 27 Januari. Een instructie van den Secretaris-Generaal van het Ministerie van Financiën, d.d. 18 Januari 1941, stelt onder meer, het bedrag vast van het aecijnsrecht op de tabak welke de planter voor eigen gebruik mag be houden a) Planter met een teelt van hoogstens 300 planten 1 frank per plant b) Planter met een teelt van meer dan 300 planten 13 frank per kilogram. Die bedragen zijn toepasselijk op de tabak van teelt jaar 1940 en volgende. Hierna volgen sommige andere beschikkingen uit die instructie Gefabriceerde tabak. 8. Tot nader bevel zal, op de bandjes, het aanvul lend aecijnsrecht van 20 t. h. niet gevoegd worden bij den op die bandjes gedrukten maximum-prijs. Met andere woorden, de maximum-prijs omvat niet het aan vullend rechtdit laatste is echter wel begrepen in het bedrag van het aecijnsrecht voorkomende in de bij de zen omzendbrief gevoegde synoptische tabel van de fiscale bandjes. 9. Bij den verkoop, vordert de verxooper vanwege den kooper een bijslag gelijk aan 20 t. h. van den op het bandje gedrukten prijs. Die bijslag wordt, indien hij een breüfc van halven deciem behelst, op den naasthoogeren halven deciem afgerond. Voorbeelden Sigaren met een bandje dat als maximum-verkoop prijs fr. 0.40 voertbijslag va 20 t. h. 8 centiem, af te ronden op 10 centiem. Prijs door den verbruiker te betalen fr. 0.40 0.10 fr. 0.50. Pakje van 25 sigaretten met een bandje dat als maxi mum-verkoopprijs 3 frank voertbijslag van 20 t. h. fr. 0.60. Prijs door den verbruiker te betalenfr. 3 0.60 fr. 3.60. Pakje van 125 gram rooktabak met een bandje dat als maximum-verkoopprijs fr. 4,25 voertbijslag van 20 t. h. fr. 0,85. Prijs door den verbruiker te betalen fr. 4,25 0.85 fr. 5.10. In eenzelfde verhouding verhoogt de prijs van si garen. sigarillos, snuif. In het Staatsblad wordt een uitvoerige tabel met die prijsverhooetneen afgedrukt. DE NIEUWE TAKS OP LUCIFERS EN OP AANSTEEKTOESTELLEN. Artikel 1. Het aecijnsrecht op de vervaardiging van lucifers wordt op 2 frank per 1.000 stuks gebracht. Art. 2. paragraaf 1. Alle aansteektoestellen, van welken aard ook, en alle tuig dienende tot voortbrengen van een vlam. een vonk of een gloeiing en dat in 't ge bruik de lucifers vervangt, zijn belastbaar met een ae cijnsrecht van 15 frank per voorwerp. HET YPERSCHE 31-1-1941 Het recht is verschuldigd indien de onderscheidene deeien welke noodig zijn om een volledig toestel fe vormen, verkocht of ten verkoop uitgestald worden, samengegroepeerd tot een geheel dat nog enkel dient ineengezet. Het is insgelijks opvorderbaar voor alle onderdeel van toestel of tuig dat, op zich zelf genomen, tot het zelfde doel gebruikt wordt of kan gebruikt worden als het volledig toestel of tuig. Bij invoer', is het aecijnsrecht onafhankelijk van het door het toltarief gevestigd invoerrecht. De Nationale Landbouw- en Voedingscorporatie deelt mede De bevoorrading der kleinhandelaars, grossiers en fabrikanten gebeurt respectievelijk bij middel van machtigingen A. B. en C. De grossiers, fabrikanten en invoerders worden er aan herinnerd dat zij zich moeten schikken naar de voorschriften van het besluit van 8 Juli 1940 en zich laten inschrijven bij den Dienst der Distributie en der Stocks, 36a, Nijverheidsph Brussel. Herbevoorrading der herbergiers. De Gemeentebesturen deelen gratis de formulieren <1 Zegelborderellenaan de kleinhandelaars uitop deze formulieren moeten de kleinhandelaars de volle dige rantsoenzegels plakken, die hun door de verbrui kers afgegeven worden. Er zijn dus drie soorten zegels de broodzegels Nr 1 voor de Belgische bevolking de broodzegels uitsluitend voorbehouden aan de Duit- sche burgers en militairen de bierzegels bestemd voor de Duitsche militairen en gelijkgestelden. Deze verschillende zegels moeten op afzonderlijke borderellen geplakt worden (het totaal der zegels wordt berekend oo de basis van de volle zegels Nr 1 van 225 gr.) De kleinhandelaar of caféhouder geeft deze aan het gemeentebestuur af (Ravitailleeringsdienst), dat hem dan in ruil één of meer bevoorradingsmachtigingen A uitreikt, die ten hoogste de waarde hebben van de hoe veelheid producten, waarvan hij den verkoop gerecht vaardigd heeft. Hij maakt deze machtigingen, met de bestelling, over aan den grossier. OPMERKINGEN: 1. De verdeeüngszegels B Nr 1 voor de Belgische bevolkMg, worden niet geruild tegen machtigingen A., zij worden slechts gewisseld tegen broodzegels Nr 1. 2. De zegelborderellen worden niet meer geruild te gen bevoorradingsmachtigingen, vanaf den achtsten werkdag, die volgt op den vervaldag der zegels. 3. Bij het ruilen van de zegelborderellen, zal de klein handelaar er voor zorgen de machtigingen A te beko men, geldig voor den koop van 1/4 groot 1/4 of 1 [3 1/2 vat of 1 Hl. Herbevoorrading der grossiers De bevoorrading van de grossiers is onderworpen aan een speciale machtiging BEVOORRADINGSMACHTI GING B, af te geven door het Ministerie van Ravitail leering, Dienst der Distributie en der Stocks, 36a, Nij verheidsplaats, te Brussel. De aanvragen tot bevoorradingsmachtigingen B door den grossier ingediend, worden door het Ministerie be krachtigd, bij voorlegging van 1. De bevoorradingsmachtigingen A„ van den klein handelaar ontvangen. 2. Een samenvattend borderel van het gewicht of het aantal liter der waren door iedere machtiging A ver tegenwoordigd Herbevoorrading der brouwers. De fabrikanten die gerantsoeneerde producten ge bruiken als grondstof, bevoorraden zich met een spe ciale machtiging BEVOORRADINGSMACHTIGING C; slechts de fabrikanten, die aan de voorwaarden van de algemeene telling en van de maandelijksche telling der stocks beantwoorden, krachtens het besluit van 5-6-1940, op 7-6-1940 verschenen, hebben er recht op. Deze bevoorradingsmachtigingen C worden uitgereikt door het Ministerie van Ravitailleering, Dienst der Distributie en der Stocks, 36a, Nijverheidsplaats, te Brussel, volgens den staat der fabrikatie die de belang hebbenden, den 5n en den 20" van iedere maand indie nen (betreffende de perioden van den 16" tot het einde van de maand, en van den 1" tot den 1511). Bij gedeeltelijke of volledige levering der producten aan de houders van machtigingen B of C scheurt de leverancier het leveringsbericht af, vult het in en stuurt het denzelfden dag naar het Ministerie. Het gedeeltelijke-leveringsbericht wordt onmiddellijk naar het Ministerie gezonden. Een kennisgeving op firmapapier wordt overgemaakt voor de nakomende le- vering(en) betrekkelijk dezelfde machtiging B of C. De lijders aan suikerziekte, die sommige rantsoen zegels wenschen om te rullen tegen andere zegels of tegen machtigingen tot bevoorrading A. betrekking heb bende op meer voor hun gezondheidstoestand geschikte eetwaren, mogen te dien einde bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Volksgezondheid, bestuur der Volksgezondheid, dienstVoeding der zieken, Au gustijnenstraat, 5, te Brussel, een aanvraag indienen, vergezeld van een recent en omstandig geneeskundig getuigschrift. De belanghebbenden wier aanvraag wordt ingewil ligd, bekomen van voormelden dienst een kaart tot machtiging, geldig voor den duur van zes maanden. Zij overhandigen elke maand aan den Gemeentelijken Ravitailleeringsdienst een afschrift, op ongezegeld pa pier, van bedoelde kennisgeving van machtiging, als ook hun zegels voor suiker, confituren, enz., havergort, enz., en peulvruchten. Deze zegels worden op de af schriften der machtigingen geplakt en ongeldig ge maakt door den Gemeentelijken Dienst voor Ravitail leering. In ruil daarvoor, ontvangen de zieken, per rantsoe- neeringstijdperk van dertig dagen a) 15 liter volle melk b) Een machtiging tot bevoorrading A. voor 1.250 gr. margarine of 1.250 gram boter, naar keuze, ofwel een machtiging tot bevoorrading A. voor 625 gram marga rine en 625 gram boter; c) Een machtiging tot bevoorrading A. voor 1.500 gram vleesch. De kleinhandelaars dienen gezegde machtigingen A. te aanvaarden en ze samen met hun zegelborderellen ln te leveren bij den Gemeentelijken Ravitailleerings dienst. Die machtigingen worden insgelijks ongeldig gemaakt vóór hun overmaking aan de bestendige de putatie. In het Staatsblad verscheen het volgende besluit Artikel 1. De voortbrenger, wlen het, om wille van omstandigheden onafhankelijk van zijn wil, materieel onmogelijk is den, bij het besluit van 10 Januari 1941, op 31 Januari 1941 vastgestelden inleveringstermijn-voor broodgraan na te leven, kan bij den burgemeester zijner gemeente een aanvraag, overeenkomstig bijlage 1, indienen, tot het bekomen van een verlenging voor de aflevering van zijn broodgraan, tot uiterlijk 28 Fe bruari 1941. De aanvraag moet met redenen omkleed zijn en (ie nauwkeurigheid van de verklaringen moet uitdrukke lijk door handteekening bevestigd worden, onder ver wijzing naar de voorziene straffen. Tegelijk verplicht zich de aanvrager uitdrukkelijk de door hem opgege ven, nog te leveren hoeveelheden effectief vóór uiter lijk 28 Februari 1941 te leveren. De aanvraag moet uiterlijk den laatsten dag van den bij het besluit van 10 Januari 1941, bij den burgemees ter toekomen. Aanvragen welke na dezen datum wor den ingediend, worden aanzien als niet bestaand de bij het besluit van 10 Januari 1941 voorziene sancties zijn toepasselijk op de nalatige landbouwers. Art. 2. De burgemeester onderzoekt zonder verwijl de motiveering van de ingediende aanvraag en ver werpt ze in geval de redenen niet steekhoudend zijn. In gemotiveerde gevallen verlengt hij den leverings termijn, in de mate welke hem noodzakelijk toeschijnt: in geen geval mag de verlenging den datum van 28 Fe bruari 1941 overschrijden. De burgemeester maakt, ten laatste op 5 Februari 1941, overeenkomstig model bijlage 2, een staat op van de door hem toegestane termijnverlengingen, alsmede van de hoeveelheid waarvoor, tengevolge dezer termijn verlengingen de aflevering verschoven wordthij stuurt onmiddellijk een exemplaar daarvan naar den arron- dissementsleider der Nationale Landbouw- en Voe dingscorporatie en een tweede exemplaar naar de Hoofdgroepeering Graangewassen en Veevoeders te Brussel, Warandeberg, 4. De burgemeester is persoonlijk verantwoordelijk. De gemeentebesturen zijn gehouden ter beschikking te stellen van de hoofdgroepeering Graangewassen en Veevoeders een hoeveelheid haver berekend op voet van zevenhonderd kilogram per hectare haver ver bouwd in de bedrijven die, bij de telling van 15 Juni 1940, een totale oppervlakte besloegen van 5 hectaren of meer, daarin begrepen de weiden, moesteelten, enz. Elke gemeente is, in haar geheel, verantwoordelijk voor de levering van deze hoeveelheid. Deze hoeveel heid dient vóór 28 Februari 1941 geleverd. De burgemeester, bijgestaan door den plaatselijken vertrouwensman van de Nationale Landbouw- en Voe dingscorporatie, is gehouden deze hoeveelheid te ver- deelen over al de haverproducentén zijner gemeente, met inbegrip van degene die een bedrijf hebben waar van de totale oppervlakte minder dan 5 hectaren be draagt. De hoofdgroepeering Graangewassen en Vee voeders mag aan de burgemeesters onderrichtingen geven betreffende de wijze van verdeeling en de hoe veelheid die elke producent leveren moet. De hoeveelheden haver, tot heden geleverd door tus- schenkcmst van de Algemeene Granen-, Zaden- en Gemengde Veevoeders-associatie (A.G.G.A.), komen in aanmerking en moeten bijgevolg in mindering worden gebracht van de levering opgelegd bij dit besluit. Op grond van het besluit uitgevaardigd door het Mi nisterie van Landbouw- en Voedselvoorziening in dato van 4 Januari 1941, betreffende den verkoop, het ver voer, de fabricage en de rantsoeneering van veevoeders, wordt volgende regeling voorgeschreven door de N. L. V. C. 1. Voor de maand Februari, bekomt ieder houder van melkvee 25 kilo samengesteld voeder per melkkoe. 2. Voor dezelfde maand, bekomt ieder houder van niet-landbouwpaarden 200 kilo samengesteld voeder per paard. Worden aangezien als niet-landbouwpaarden, de die ren toebehoorende aan niet-landbouwers. Uitzonderin gen voor stamboekdieren kunnen uitsluitend worden toegestaan door den voorzitter der hoofdgroepeering. 3. De verdeeling van bovengemelde rantsoenen zal op volgende wijze gebeuren Ieder rechthebbende bekomt van zijn gemeentebe stuur eene hoeveelheid zegels overeenstemmend met het aantal melkkoeien en niet-landbouwpaarden, vastge steld tijdens de telling begin Januari 1941 ingevolge besluit van 6 December 1940. Deze zegels zal de landbouwer indienen bij een aan genomen verdeeler in veevoeders naar keuze. De lijst der verdeelers ligt ter inzage bij de gemeentebesturen of de vertegenwoordigers der Nationale Landbouw- en Voedi ngscorporatie. 4. De handelaar-verdeeler zal deze zegels omwisselen bij het arrondissementsbureel der hoofdgroepeering «Granen en Veevoeders» tegen een afleveringsbon. Hiermede kan de handelaar-verdeeler zijn bestelling doen bij een veevoederfabriek naar keuze. in GERO - ZILMETA, gansch vlek vrij wil metaal. Herverzilvering, vergulding, platineering en chromeering. Surmont de Volsberghestraat, 24 - IEPER H. R. leper386 Postcheck. 155.95 Hervorming en inkoop van alle oude gan- den juweelen aan hoogste prijzen. Herstellingen worden nauwkeurig gedaan. mmhhmmmmmwmmmmmmmmmmmmww

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 10