Cinema Oud Yper Liefde Avontuur ABEL COUWY Zielmissen STAD YPER BERICHT ALLERHANDE NIEUWS Daarbij een schoone DOCUMENTAIR. NIEUWSBERICHTEN UFA. Bond der Oudstrijders 1940 Bond der Kroostrijke Gezinnen van leper Cevonden en Verloren Voorwerpen Kleermaker voor Heeren en Damen Kleederen op maat Herstellingen en keeringen 31, Maarschalk Haiglaan, 31, YPER (Weg naar Voetbalterrein) Burgerlijke Stand van Yper Bij onze Eerw. Paters Carmelieten S. Jozefs Kerk der Karmelieten Plechtige H. Communie BEDANKING ZONDAGRUST De Apotheek van M. VANDAMME, Rijselstraat is alleen open op Zondag 2 Februari lk heb de eer ^e bevolking tebérichten dat de strafmaatregel getroffen door de Bezettende Over. hedetj (en gevolge van den aanslag in stad ge pleegd den 19 Januari vanaf 1 Februari 1941 ge heven is. Vkn dézen dag aftreedt het politieuur (22.30 u). eh'het verbód van verkeer vanaf 23 tot 5 uur in voege. Ik druk den wensch tlit dat de bevolking zich voortaan stipt zal onthouden van alle daden die de hernieuwing van dergelijke óf strengere maat- regélen vóór gevolg zouden hebben. Yper, den 31 Januari 1941. De Burgemeester, J. Vanderghote. ZONNEBEKE. Nachtelijke diefstallen. Op de wijk Polygoon werden 'S nachts een viertal diefstallen gepleegd, namelijk bij Donche Cyrllle, Lakiere Arsène en Schier Kamiel, bij wien respectievelijk dertien, zes en acht konijnen ontvreemd werden. Bij landbouwer Pauwelijn Servaas werden een paar rokken en een vrouwenkleed gestolen. Nagelaten sporen wijzen erop dat de dieven vier in getal waren. Daags te voren zijn daar een drietal verdachte personen opgemerkt ge worden, die wellicht niet vreemd aan den diefstal zul len, zijn. Een spoor wordt reeds gevolgd. Ditdeeling der ranlsoeneeringszegels. Deze uitdee- ling zal geschieden op Zaterdag 1 Februari, vanaf 1.30 ure tot 5 ure namiddag. Huiszoeking. Bij D. L. werd tijdens een huiszoe king tal van strooperstuig alsmede een jachtgeweer door ..de rijkswacht in beslag genomen. Deze zaak zal verder door hét gerécht beslist worden. GEDUVELD. Boonen en aardappelen aangeslagen. Donderdag namiddag, op de groote baan Ieper- Meenen, werd door de rijkswacht van Zonnebeke het voertuig van zekeren Collignon, uit een Waalsche Pro vincie, tot staan gebracht. Het voertuig bevatte 400 kg. witte boonen en een zekere hoeveelheid aardappelen die onwettig vervoerd werden. De waren werden aan geslagen en voor Winterhulp bestemd. WOESTEN. Tuinbouw. Heden Zondag, 2 Fe bruari, houdt onze gilde haar maandelijksche vergade ring, om 6 ure, bij Em. Moerman. Na het verslag komt een belangrijke voordracht. Bespreking over het ont- leenen van den sproeier en het aanschaffen der sproei- stof. Aanstelling van het nieuw bestuurslid en aller hande nuttige mededeelingen, om te eindigen met een aantrekkelijke tombola. Gezien het nut onzer vergade ring, hopen we alle liefhebbers-tuinbouwers aanwezig te zien. Wie zich nog voor dit jaar niet heeft laten in schrijven, verzuime niet dit te doen. Buiten het alge meen'- komt no.g óns eigen belangveel en van goede hoedanigheid moet uit ons tuintje op onze tafel ge bracht kunnen worden. Dit weze de leuze van eiken tuinbouwer. KOMEN. Dieven op heeterdaad betrapt. In een magazijn der Molenstraat werden de 55 jarige aar dewerker J.-B. Vanderstraeten en een 17 jarige jon geling betrapt op het oogenblik dat zij er een hoeveel heid aardappelen poogden weg te nemen. Beiden wer- diéh aangehouden en tijdens eene huiszoeking gedaan bij. eerstgenoemde werden aldaar nog militaire klee- dingstukken gevonden. WERVICK. Diefstal. Terwijl de echtgenooten Óscar Cardoen, wonende op het gehucht De Nachte gaal Zondag naar de kerk van Kruiseecke waren gegaan om er de mis van 7 u. 30 bij te wonen, zijn on bekenden in hunne woning gedrongen en hebben er alles doorzocht. Alle meubelen en laden werden door snuffeld, hun inhoud werd over den grond verspreid, tot zelfs de bedden werden onderzocht en de matrassen doorsneden. Toen de bewoners weer thuis kwamen von den zij er alles overhoop, doch van de daders was geen spoor meer te zien. Zij dienden een klacht in en vol gens hunne bestatiglng zijn de inbrekers er met een som geld en juweelen van door getrokken. Nog plunderaars gekend. Tijdens de beroerde da gen die ons land doormaakte werd uit het kasteel van M. L. Vandermeersch, gelegen Busbeekstraat, voor on geveer 300.000 ff. goederen gestolen. Talrijke huiszoe kingen werden in verband hiermede Teeds gedaan en tot hiertoe waren er 12 personen, waaronder 8 jongelin gen, In betrokken. Tengevolge van een nieuwe klacht van de benadeeligde deed de politie, vergezeld van M. Vandermeersch, nog verscheidene andere huiszoe kingen bij dewelke er nog tal van gestolen voorwerpen teruggevonden werden, zoodat het aantal beklaagden thans reeds een 20 tal bedraagt. Tegen allen werd proces-berbaal opgesteld. NEEÏt-WAASTEN. Boter aangeslagen. Bij het afstappen van de autobus werd de landbouwster vrouw Renez, die een valies droeg, door de politie verzocht haar reisgoed te openen. Willens nillens moest zij daar aan voldoen en zoo kwam er een klomp van 14 kgr. boter te voorschijn, die In beslag genomen werd. WAASTEN. Auto in de Leie. De echtgenoote wan bakker Cesar Lambert, geboren Clara Tanghe, 49 jaar oud, wonende te De Bizet (Frankrijk) was sinds eenigen tijd lijdend en werd verleden week door haar echtgenoot per auto naar een hospitaal van een naburige stad gevoerd om er een radiografisch onder zoek te ondergaan. Bij den terugkeer volgden zij den trekweg der Leie, alhoewel die weg voor het verkeer per auto verboden Is, toen op zeker oogenblik het rijtuig In de Leie reed. met het gevolg dat de zieke vrouw jam merlijk verdronk, terwijl haar echtgenoot aan de knie gekwetst werd. 'Schippers kwamen dadelijk toegesneld en verwittig den dè politie die het noodige onderzoek instelde en zich ook onmiddellijk aan 't werk stelde om het rijtuig uit het water te halen, iets waarin zij na enkele uren arbeid .slaagde. Volgens de eerste verklaringen van den man, zou zijne vroüw hem tijdens den rit verwittigd hebben dat de linker deur,van de auto niet goed gesloten was, en terwijl hij zich daarvpq vergewiste en het portier open de óm het met geweid toe te trekken, zou de vrouw op de versnellingstrede geduwd èn aan het stuur een wenk gegeven hebben, met het gevolg dat hij uit den wagen ten gronde viel, terwijl de auto zelf met zijne vrouw het water inreed. Deze stelling kon echter moeilijk aanvaard worden, temeer dat, wanneer het rijtuig weer bovengehaald wjerd, het bleek dat de vrouw er inslag in dekens ge wikkeld. Hierpp heeft de man bekentenissen, van een aerde-ren aard afgelegd, en werd hij op het bevel van ket parket van Rijsel aangehouden. HET YPERSCHE 31-1-1941 Zaterdag 1 Februari, om 7 uur. Zondag 2 Februari, om 2 u., 4 1 en 7 uur. Maandag 3 Februari, om 7 uur. DE PRACHTIGE FILM met Joh. Heesters, Maria Tasnady en Paul Kemp. Orkest en Koer van Opéra Réale van Rome. B. O. S. '40 Op Woensdag, van 19 tot 21 uur, en op Zondag, van 11 tot 13 u., van elke week, worden de makkers Oud strijders van 1940, die het wenschen, ingeschreven. Te vens worden hen de noodige inlichtingen verstrekt. De formulieren voor de verloren, voorwerpen worden on middellijk opgemaakt. Voor bijzondere gevallen (ziek ten, invaliditeit) wordt alles in regel gesteld om den betrokken persoon onmiddellijk hulp te verschaffen. De formulieren dienaangaande worden door tusschen- komst van den Bond aan de bevoegde diensten van het Ministerie van Financies overgemaakt. Het Bestuur van den plaatselijken Bond laat zijn leden weten dat het nog op Zondagen 2 Februari en 9 Februari zal zitting houden 's voormiddags van 10 u. tot 12 uur in de herberg De MeenenpoortMaar schalk Frenchlaan, om de aanvragen voor verminde- ringskaarten op de buurtspoorwegen op te maken. Het Bestuur. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Woensdag- 22 Januari, door M. Devaeht, Cartonstraat, een linker schoen. Vrijdag 24, door Mevr. Anne Maurice, Hondstraat, een klein zwart hondje met witte vlekken. Zaterdag 25, door M. Dubois August, Pennestraat, een zweep met koperen handvat. Zondag 26, door M. Verminck Roger, Adj. Massche- leinlaan, een regenscherm. Maandag 27, door Mevr. Clayes Julia, Rijke Klaren- straat, een rechter sajetten handschoen. Door Mevr. Vantroye Alice, Brakkestraat, een arm band. Door Me Lenoir Monique, Kalfvaart, een zwarte pa ternoster. Door M. Deberdt Nestor, Beluikstraat, een linker sa jetten kinderhandschoen. Dinsdag 28, door M. Masscho Gustave, Rijselstraat, een paternoster met zilveren medaille. Door Me Wullepit Liana, Ltgywijk, een rechter grijze handschoen. Woensdag 29, door Me Schmidt Theresia, Korte Thou- routstraat, een sajetten kinder handschoen. Verloren. Vrijdag 24 Januari, door M. Lambert, van Gent, een vulpen merk Pelikaan. Door M. Lfefoóghe Roger, Lange Thouroutstraat, een zwarte vulpen. Zaterdag 25, door M*1 Triessesoone Jacqueline. Sta tiestraat, een vergulden kinderarmband. Door M. Ollivier Hippolite, Dixmudestraat, een linker heerenhandschoen in bruin leder. Maandag 27, door Me Sensier Marie-Louise, St-Ja- cobstraat, een paar bruine sajetten handschoenen. Door M. Vandaele Albert, Dixmudestraat, een zwart kinderpelsje. Dinsdag 28, door M. Sabbe J„ Slaehthuisstraat, een tros sleutels. Door M. Devos Gustaaf, Groote Markt, een linker sajetten handschoen. Woensdag 29, door M. Jans Christiaan, Surmontstraat, zijne eenzelvigheidskaart en rijbewijs voor rijwiel door de Duitsche overheid afgeleverd. Donderdag 30, door M. Vanderghote Gerard, Rijke Klarenstraat, een bruin sajetten hoofddeksel. (Gerantsoeneerde artikelen worden alleen tegen be voorradingsmachtigingen afgeleverd van den 23 tot den 29 Januari 1941 Geboorten.Steverls Yolande, ReeoÏÏettenpoort, 5, Vanden Peereboomplaats, 9. Declercq Gustaaf, Mee- nensteenweg, 15. De Pourcq Marcel, Recolletten- poort, 5, van Gullegem. Deconinck Frans, Recolletten- poort, 5. van Zuidschote. HuwelijkenFiers Albertus, bediende en Tranchet Annie, z. b. belden te Yper. Persyn Michel, mijn werker, en Ferrand Adriana, weverijmeesteres, beiden te Yper. OverlijdensEggermont Jean, 60 jaar, paardengelei- der. echtg. Minnekeer Euphrasie, Zillebekestraat, 3. Vandecasteele Marietta, 31 jaar, ongehuwd, De Haeme- straat, 27. Vansteelandt Lea, 30 jaar, z. b., ongehuwd. Poperinghesteenweg, 8. Frutsaert Almé, 76 jaar, z. b., ongehuwd, Rijselstraat. 133. Hoflack Marle, 64 jaar, huishoudster, echtg. Lemiegre Theophile. Zon nebeke. Lahaye Emma, 74 jaar, wed. Decrock Emile, Rijselstraat, 38. Degrendel Louise. 69 jaar, wed. Beke Honoré. van Zuidschote. Dekervel Alois, 58 jaar, echtg. Quaghebeur Magda'ena, van Poperlnghe. Huweli jksbeloftenGeorges Lechat, treinwachter, te Langemarck en Georgette Van Oudenhove, te Yper. Lucien Timperman, autogeleider, te Dickebusch, en Blanche Oda, dienstmeid, te Reninghelst. voorheen te Yper. 3 Met spijt" vernamen wtj'dat Z. E. Pater InnocenUus. (in de wereld Heer Boonaents van Gent), de zeer ver dienstelijke Prior van ons Ypersch klooster, om ge zondheidsredens ontslag heeft genomen. Na zijn vruchtbaar missieveld in Indië, kwam hij over een vijftal jaren in residentie te Yper, waar hij om zijn wijs en tactvol beleid en zijn minzamen om gang, de algemeene achting genoot. Zondag 1. L, na de zielroerende kinderplechtigheid van het goddelijk kind Jesus van Praag, vertrok hij naar het klooster van Gent om er een welverdiende rust te genieten. Bij al die hem kenden zal zijne gedachtenis hier in zegening blijven, inzonderheid bij dezen die tijdens de bange Meidagen der oorlogsbeschieting zijne troost volle gastvrijheid genoten. Hun dankbare wenschen voor zijn spoedig herstel vergezellen hem in zijn rustoord. Aan zijn opvolger Z. E. Pater Marie-Joseph (in de wereld Heer Floer van Brugge) de gunstig bekende oud Provinciaal, wenschen wij een hartelijk welkom. Negen Woensdagen ter eere van S. Jozef om den vrede te bekomen. Woensdag 5 Februari's Morgens van 6 4 tot 9 u. Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Te 8 u. mis met zang, offerande en algemeene com munie voor een der wijken van de stad. 's Avonds te 6 uur, rozenkrans, sermoen door den E. P. Godefried, Karmeliet, over VREUGDELOOS CHRISTENDOM Daarna aanbevelingen, oefeningen, zegen en lofzang. De plechtige H. Communie der kinderen zal in alle bisdommen van het land plaats hebben op den vijfden Zondag na Paschen, dit Is op 18 Mei. Jufvrouw Leontine DESWARTE en familie, danken, langs dezen kant, de vrienden en kennissen voor de innige blijken van genegenheid hun betuigd tijdens het afsterven van Jufvrouw MARIE-ROSALIE GRUSON hunne teergeliefde zuster en bloedverwante, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. (2485) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Februari, om 9 uur, in St- Pieterskerk, tot zielelafenis van Irène BORIES dochtertje van Heer Michel en Vrouw Jeanne Eggermont. (2475) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Februari, om 10 uur, in de kerk der E. P. Carmelieten, ott zielelafenis van Heer Jules LEUPE echtgenoot van Vrouw Octavie Recour van wege de Broederschap van het H. Scapulier. (2477) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Februari, om 10 uur, in St- Niklaaskerk. tot zielelafenis van Heer Marcel BECARREN (2478) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 2 Februari, om 11 J uur, in St- Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw DUMORTIER-DEWJTTE en overledene familie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Februari, om 9 i uur, in St- Jacobskerk. tot zielelafenis van Heer Victor CARISSEMO. (8456) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Februari, om 10 uur, in St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Sylvie JONCKHEERE echtgenoote van Heer Arthur Rosselle. (2479) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 9 Februari, om 11 i uur, in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Charles VANASSCHE echtgenoot van Mevrouw Marie Warlop. (2487)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 3