CINE FLORA D. III. 88 Oud leper 22e jaar, Nr 5 Prijs 0.50 fr. Vrijdag 23 Mei 1941 NIEUWS NOTARIEEL - 6. AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER Uitgever DUMORTIER, 34, Boterstraat Tel. 500 YPER STAD YPER Volgorde voor de Vleeschverdeeling Uitreiking der Rantsoeneeringszegels Stad Yper Bevoorradingsdienst Uitreiking der Kleederkaarten Opgelet- op het- Sluitingsuur Naar een nieuwe Levensopvatting WILT U LACHEN WAAR IS NARCISSE TOEKOMENDE WEEK IN HET YPERSCHE ABONNEMENTSPRIJS Voor België: één jaar 25.00 fr. zes maanden 13.50 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische Postkantoren TARIEF van AANKONDIGINGEN op aanvraag aan de Drukkerij Dumortier 34, Boterstraat, Yper Tel. 500 - Postch. 46.173 - H. R. Yper 220 OP 24 MEI 1941 Reeks 1 Verdeelingskaarten Nrs 1 tot 4000 van 8 tot 9 uur Reeks 2 Verdeelingskaarten Nrs 4001 tot 6500 van 9 tot 10 uur Reeks 3 Verdeelingskaarten Nrs 6501 tot 9500 van 10 tot 11 uur Reeks 4 Verdeelingskaarten Nrs 9501 tot 12500 van 11 tot 12 uur Reeks 5 Verdeelingskaarten Nrs 12501 tot 15500 van 14 tot 15 uur Reeks 6 Verdeelingskaarten Nrs 15501 tot 18300 van 15 tot 16 uur Het rantsoen is bepaald op 130 gram vleesch per hoofd, tegen aflevering van 5 zegels. De Burgemeester, J. Vanderghote. Voor de periode van 6 Juni tot en met 5 Juli 1941 zal de uitreiking der rantsoeneeringszegels geschieden volgens de nummers der rantsoenee- .ringskaarten, telkens van 9 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 16 uur. Woensdag 28 Mei voor de rantsoeneeringskaar- ten genummerd van 688901 tot en met 691500. Donderdag 29 Mei voor de rantsoeneeringskaar- ten genummerd van 691501 töt en met 693999. Vrijdag 30 Mei voor de rantsoeneeringskaarten genummerd van 694000 tot en met 696500- Zaterdag 31 Mei voor de rantsoeneeringskaar ten genummerd van 696501 tot en met 698999. Dinsdag 3 Juni voor de rantsoeneeringskaar ten genummerd van 699000 tot en met 701500. Woensdag 4 Juni voor de rantsoeneeringskaar ten genummerd van 701501 tot en met 703999. Donderdag 5 Juni voor de rantsoeneeringskaar ten genummerd van 704000 tot en met 706050. De personen die NIET op den vastgestelden dag him rantsoeneeringszegels komen afhalen, kun nen deze ontvangen op Donderdag 5 Juni. Daar wij tot nog toe slechts in het bezit zijn van de kleederkaarten A en B (mannen en vrou wen van meer dan 15 jaar), werden nog geen dagen en uren bepaald voor de uitreiking dezer kaarten. De personen die de kaart volstrekt rioodig heb ben, kunnen deze reeds afhalen ten bureele van den Bevoorradingsdienst. De dagen en uren voor de overige personen zul len worden bekend gemaakt van zoodra de klee derkaarten voor kinderen in ons bezit zijn- Het gebeurt altijd weer dat burgers na het sluitingsuur op straat aangetroffen worden en zich ermede verontschuldigen dat zij niet wisten na welk uur niemand meer op straat mag zijn. Om allen twijfel te voorkomen wordt er nog eens op gewezen dat in het kustgebied na 22.30 uur zich niemand meer op den openbaren weg mag bevinden en dat in andere gebieden dit uur op 23.30 bepaald is, met uitzondering van bijzon dere bevelen der plaatselijke overheid. Overtreders dezer voorschriften zullen streng gestraft worden. Kreiskommandantur Ypern. ONTEVREDENHEID VERBODEN OOK IN ZAKEN Blijmoedige naturen zijn gelukkig en oefenen een weldadigen invloed uit op hunne medemen- schen. De opgeruimdheid, die zich openbaart door een joviaal gelaat, is ontegensprekelijk een factor van succes in het leven. Er zijn menschen, die den lach en de vroolijk- heid zouden willen verbannen. Somber en wee moedig is hun levensopvatting, strak en stroef de uitdrukking van hun gezicht- Zij dragen hunne gewone droefenis en hunne wereldverachting op hun wezen. Vroolijk zijn, meenen ze, dat hangt niet van mij af mijne natuur is nu eenmaal zoo en niets ter wereld kan dat veranderen. Wie zoo spreekt, redeneert glad verkeerd. De blijmoedigheid hangt af van den wil, en dat zegt genoeg. Een energiek man weet van zijn uiterlijke de sporen te wisschen van allerlei zorgen en beslom meringen. Zoo iemand weet den glimlach te be waren, al moest hij den kalvarieberg op. Door den glimlach wordt sympathie gewonnen en worden de mislukkingen geweerd. Niets werkt zoo betooverend als het zien van een lustig, opgeruimd karakter, altijd tevreden over zich zelf en over zijn medemenschen. In zijn tegenwoordigheid vergeet men om zoo te zeggen zijn kwellingen en bekommernissen en als hij ons verlaat, komt de uitroep op de lippen Wat een lieve jongen Ziet hij anderen getroffen door een gevoelig verlies, dan laat hij voor enkele oogenblikken dé gewone uitdrukking van blij moedigheid varen, wat hem de lofspreuk verdient van een goed en gevoelig hart Een droefgeestig man daarentegen wordt ver meden, zelfs in treurige omstandigheden. Klaagt hij zelf, dan klinkt het onvermijdelijk hij heeft het gezocht, 't is zijn eigen fout Is het dan toch zoo moeilijk een joviale houding aan te nemen en te bewaren Voorzeker niet, want iedereen kan zijn slechte gewoonten aflee- ren als hij daarvoor de noodige wilskracht aan den dag legt. Een weinig optimisme is voldoende en dat werft men zich gemakkelijk aan, als men op zijn gezondheid let. Men moet zich tevens overtuigen dat men alle kansen bezit om te sla gen. Niet altijd denken aan zijn bezwaren en moeilijkheden, maar zich aan de zijde van den dichter scharen, als hij zegt Wat baat ons al 't zwaarmoedig vreezen Wat baat ons 't zuchten, wee en ach Vergeefc zou al ons kermen wezen, Al kermden we ook den ganschen dag De last des jammers dien men draagt, Drukt maar te meer hoe meer men klaagt. Beginnen we dus met alle muizenissen, allen angst, alle bezorgdheid uit onze gedachten te verdrijven. Wij moeten ons eraan gewennen, tel kens als we de gelegenheid hebben het liedje te herhalen. 't Zal vandaag uitstekend gaan... liever dan het wijsje Morgen gaat het beter Denk niet te veel, als gij u tot uw beroepsbe zigheden begeeft, aan hetgeen ge gaat zeggen en doen, maar laat uw gedachten vrijen loop en zeg 't zal wel gaan. Gij moogt uw kritischen geest nog zoo weinig ontwikkeld hebben, toch zult ge weldra eenige onderwerpen ontdekken om uw vroolijkheid te oefenen. Te dien einde is het ge raadzaam elk gezelschap van ontevredenen, mop peraars, neurasthenieken en lieden van dit allooi te vluchten. Zulke menschen zien meestal hunne pogingen mislukken door hun onuitstaanbaar pessimisme en door hun gezelschap zoudt ge on vermijdelijk in hun spoor getrokken worden. Loop ook niet oogenblikkelijk aan uw werk na de maaltijden de zenuwachtigheid, die gij aan den dag legt, volgt u den ganschen dag op en kweekt den geest van ongeduld en ongegronde angstvalligheid. Waarom niet liever rustig blij ven aanzitten en een lekker pijpje gerookt Het is verre na niet aanbevelingswaardig op dit oogenblik te zitten lezen. Laat uw gedachten hun gang gaan en houd een vroolijk gesprek er zijn altijd dingen, die onze blijmoedigheid gaande maken in het leven- Een opmerkzame geest is doorgaans voldoende. Onthouden wij vóór alles, dat de vroolijkheid inwendig aangekweekt moet worden. Het spreek woord zegt rust roestmaar met de aangeboren of verworven blijgeestigheid gaat het niet beter, zij moet gevoed en in stand gehouden worden. Moet gij voetstappen doen om het een of andere te bekomen, ga dan bedaard met den glimlach op de lippen op het doel af. Dit stemt aangenaam en verzekert u een welkom onthaal. Belt gij inte gendeel aan zwaarmoedig, bedroefd en bedrukt, dan zal men uw bezoek zoo kort mogelijk maken en een zucht van verlichting slaken als gij heen gaat. Prenten wij ons dus goed in het geheugen, dat de glimlach en de joviale houding twee groote factoren van het succes zijn. Niet alleen verwer ven zij ons de sympathie van onze medeburgers, maar ze helpen ons eigen zorgen dragen met dien vrijen geest, die noodig is om onmiddellijk en met vrucht een besluit te nemen- Om te sluiten vertalen wij de volgende wenken uit de brieven van Elisabeth Towne over succes. Tracht steeds een glimlach op uw gelaat te hebben. Laat iederen morgen gedurende eenige minu ten uw eerste bezigheden zijn, werkelijk geluk, dat wil zeggen vreugde in u op te wekken. Ga zitten op een goeden, gemakkelijken stoel met rechten rug, en papier en potlood voor u. Leg het papier op de tafel en houd uw potlood gereed. Zeg nu tot uzelven Vreugde en terwijl gij dit zegt, zet gij een flinke punt met uw potlood. Herhaal dit nog eens. Zet de eerst volgende punt op de eersteprecies erin bedoel ikd-w.z. maak de eerste punt donkerder en scherper. Plaats nu in uw geest dat eenig woord vreugde precies in die punt van uw potlood. Plaats er werkelijke vreugde in. Zie dan, tot welk een volmaakt geheel gij het teeken van uw pot lood en uw innerlijk woord kunt maken. Doet dit verschillende malen bij iederen keer, met groote beslistheid het woord «vreugde» uitsprekend, bij ieder punt, welke uw potlood zet. Doe dit alles met zeer veel overleg, zeer kalm en zeer beslist. Begeef u vervolgens bedaard aan uw werk- Niet zonder groote verrassing zult gij dan bespeuren, hoe regelmatig en aangenaam uw werk van stapel loopt. Schijnt het echter spaak te loopen, of gevoelt gij u ontmoedigd en bezwaard, leg dan alles ter zijde even als een heete aardappel, ga naar een ander vertrek en houd u daar gedurende eenige minuten onledig met uw Vreugde-oefening- Gij zult verbaasd staan, wanneer gij ziet, hoe weinig tijd gij hiervoor noodig hebt evenzeer zult gij verwonderd zijn te bespeuren voor hoe lang deze oefening u helpt; het is tijd, die ge wonnen is op allerlei gekibbel en geharrewar en die gewijd kan worden aan Vreugde.» Wilt «Het Ypersche» elke week thuis besteld worden? Vraag dan een abonnement aan uwen gewonen brievenbesteller of ten onze bureele, Boterstraat, 34, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 1