Cinema «Oud Yper» CENTRALE RIO Zielmissen - Benoeming van Burgemeesters Verdeeling van Ijzerhoudende Metalen ALLERHANDE NIEUWS Wereldoverzicht U. F. A. Documentfilm Toekomende week Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen t'HANDBOOCSCHIETINGEN BEDANKING Stedelijk Slachthuis van leper RENINGE OVERLIJDEN ZONDAGRUST De Apotheek van Mr SNOECK, Groofe .Markt is alleen open op Zondag 8 Juni 1941 HET YPERSCHE 6 -6 -1941 Werden aangeduid om het ambt van burgemeester waar némen té Rehinge, de Heer A. Mahieu in vervanging van den; Heer V. Pieters, en te Hollebeke, de Heer C. Cool in vervanging van den Heer J. Goudezeune. VERBOND VAN AMBACHTEN EN NERINGEN Seer. Lange Touroutstraat, 13, leper. Ambachtslieden die ijzerhoudende metalen verbruiken en wensohen zich in de nabije toekomst daarin te kunnen bevoorraden, dienen zich in verbinding te stel len met het secretariaat. Het is in het voordeel van de verbruikers zelf dat de vragenlijsten die thans worden verzoolden en die moe- t^n dienen tot de verdeeling. nauwkeurig worden inge vuld en ten spoedigste teruggestuurd. Personen die nalaten de lijst terug te zenden zullen zich niet meer kimnen bevoorraden en zich verplicht zien hun bedrijf stop te zetten bij gemis aan grond stoffen. I>e Officieele Verdeeler JOS. BOLLINGIER. O VPER. Aanhouding van twee kinderen die het ouderlijk huis ontvlucht waren. Verleden week Vrijdag, rond 4 u. 's morgens, werden door de van dienst zijnde patroelje in dè statie twee kinderen aan getroffen die zich aldaar verscholen hadden om wat uit rusten. Het waren de genaamden Moreels Albert en Henmnck Almé, 'beiden slechts 14 jaar oud, van Njeuwgrkerken-blj-Aalst, die verklaarden van den Za terdag voordien, zijnde den 24 Mei, uit het ouderlijk huis te zijn weggeloopen en sedertdien steeds verder voortgesukkeld waren zonder te weten waar zij naartoe tronen. Uit hunne ondervraging bleek weldra dat zij onderweg, om in hun levensonderhoud te voorzien, verscheidene diefstallen in winkels gepleegd hadden. Deze jeugdige avonturiers werden aangehouden en door den kinderrechter verwezen om tot aan hunne meerder jarigheid in de weldadigheidsschool van Ruiselede opge sloten te worden. Diefstallen. Zaterdag laatst, omstreeks het middag uur, had de brievenbesteller Vereecke Emile, van Yper. zijn rijwiel geplaatst op den koer van het moederhuis, doch toen hij eenige stonden later met zijn fiets terug wilde vertrekken, bestatigde hij dat een ander er reeds meê Vertrokken was. De Heer Catry Paul stelde dezer dagen vast dat onbekenden in zijn nog in puin liggende huis, Penne- straat, gedrongen waren en er een trap hadden buitge maakt. Klacht werd hierover ingediend. Smokkelwaar aangeslagen. Deze week Woensdag, ron 11 u. 30 's avonds werd alhier door de van dienst zijnde politie een wielrijder tot staan gebracht die zonder licht re^j. gn J30 witte boonen, 10, kg. aardappelen alsmede, nog een honderdtal eieren vervoerde. Tegen den smokkelaar, zekere Grard Victor, van Brussel, werd proces-verbaal opgesteld terwijl de vervoerde wa- ren aapgeslagen en ter beschikking van Winterhulp ge steld werden. ZILLEBEKE. Gouden bruiloft. De echtgenooten Francois Simoens en Pattyn Marie hebben dezer dagen de vijftigste verjaring hunner huwelijksinzegening in familiekring gevierd. Het feest werd ingezet met een plechtige mis van dankzegging, welke door hun talrijke vrienden en vele belangstellenden werd bijgewoond en die gevolgd werd door een ontvangst op het gemeente huis, alwaar de jubilarissen doör de gemeenteoverheid verwelkomd en gehuldigd werden. Tijdens het feest, dat verder in intiemen kring werd voortgezet, ontvingen de gevierde en algemeen geachte echtelingen menige blij ken v^n genegenheid en werden ze rijkelijk met bloe men en geschenken bedeeld. GHEUrWE. Bloedig gevecht tusschen smokkelaars en gendarmen. Vrijdag 30 Mei werd het dorp in op schudding gebracht door een ontmoeting tusschen gen darmen en smokkelaars, tijdens dewelke een dezer laatste door een revolverschot getroffen werd. 's Morgens, rond 8 u. 30, hadden twee gendarmen post gevat in dé Yperstraat, op de plaats waar de tram Gheluwe-Yper de straat dwarst, toen aldaar een bende van een vijftiental wielrijders, uit de richting van Yper komende en zwaar met pakken beladen, aangereden, kwart). Negen dezer laatsten. op het zicht der man nen van de wet, sloegen haastig op de vlucht, terwijl de anderen van hun rijwiel afstapten en de gendarmen te lijve gingen ten einde ze te beletten hunne pakken te onderzoeken. Tijdens het gevecht ontving een der gendarmen een geweldigen schop in' den onderbuik, waardoor hij tijdelijk in de onmogelijkheid was zich verder, te verweren. Ziende dat zij voor de overmacht gingen; moeten bezwijken en dat de bevolking, niette genstaande het tot haar in naam der wet gedane ver zoek, weigerde een helpende hand te bieden, trok een rijkswachter zijn revolver en loste een eerste verwitti- gingsschct in de lucht, waarna hij zijn wapen op de smokkelaars richtte. Een dezer, de 28 jarige Hamers H., herbergier te Wevelghem, werd in het rechterbeen ge troffen. De andere smokkelaars namen hierop de vlucht, hun gewonden makker achterlatende. Deze laatste werd in de worling van Wyffels Camille binnengedragen, waar hem de noodige geneeskundige zorgen toegediend wer den. Vervolgens werd hij per auto naar het gevang van Kortrijk overgebracht. Het parket van Yper, samengesteld uit de Heeren Santenaire. substituut van den Procureur des Konings, Devos de Molderghem, onderzoeksrechter, en dezes grif fier. stapte nog denzelfden voormiddag af ter plaats, ten einde tot éeh streng onderzoek over te^gaan en er ver scheidene getuigen te onderhooren. Daar de gendarmen er in geslaagd waren nog van een der gevluchte smok kelaars zijne eenzelvigheid op te nemen, hoopt men dat al de andere plichtigen spoedig zullen gekend worden Nafer Vve later vernamen werd naderhand ook het hoofd'dér bende aangehouden. WÉRVICK. Brand. In éeij bijgebouw der textiel fabriek Pïpvjer Js 's avonds, roijd 8,30 uur, brand ont staan. Dé brandweer- die sppedig ter plaats was. slaagde er in met behuip van enkele bereidwillige geburen, het vuur te overmeesteren en de vlammen te dooven De aangwiéflte' 'schade is nog al aanzienlijk en wordt op eea lO.ÓÖO- ïr.''geraamd. Vrijdag om 7,30 uur. Zaterdag om 7,30 uur. Zondag om 2,30 u., 5 u., en 7,30 uur. Maandag om 7.30 uur ZENTRALE RIO Vinnige handeling die geen oogenblik sleept. De verrassingen volgen elkaar op in snel tempo. Boeiende film waarin alles raadselachtig blijft tot het einde, en die vertolkt wordt door uitste kende artisten alsmede door een aantal schoone actrices, waaronder men niet zonder moeite Ca milla Horn en Ita Rina herkent, twee vedetten die reeds ten tijde van de stille film beroemdheid bezaten. De prent is opgevat als een luchtige co- medie en enkele revuetooneelen luisteren de wel geslaagde handeling op. GEHEIM LIEFDETOLITIEdrama FERNANDEL IN IGNACE. van den 30 Mei tot den 5 Juni 1941 GeboortenCailliau Denise, Recollettenpoort, 5, van Diksmuidestraat, 79.Despeghel Marguerite, Recol lettenpoort, 5. Klaverstraat, 5. - Ver Eecke Luc, Re collettenpoort, 5, Rijselstraat, 186. Lamaire Astrid, Zonnebekesteenweg, 25. Demeersseman Liliane. Re collettenpoort. 5, van Boezinge. Dewltte Anny, Re collettenpoort, 5. van Bikschcte. De Man Gisèle, Hoornwerk, 59B. Deramoudt Mare. Recollettenpoort, 5, Capucienenstraat, 26. Anthoons Julien, Recollet tenpoort. 5. van Brugge. Lemahieu Annle, Recollet tenpoort, 5. van Voormezeele. Huwelijken Keignaert André. fotograaf, en Tran- chet Alice, naaister, beiden te Yper. Ossieur Ray mond. kleermaker, en Deltombe Simonna, weefster, belden te Yper. Van Herreweghe Walther, controleur 'bij den rantsoeneeringsdlenst, en De Gheselle Ray- monde, z. b., beiden te Yper. Wullepit Marcel, haar- kapper en Forrez Suzanne, z. b., beiden te Yper. OverlijdensVandenbussche Augustus, 76 jaar, z. b., echtgenoot van Blanckaert Valeria, Meenensteenweg, 58. Landuyt Alphonsus. 75 jaar, z. b., wed. Verkamer Felicie, van Zonnebeke. Knockaert Emma, 74 jaar, z. b., wed. Vanhaecke Emilius, Rijselstraat, 38. De- schrevel Henri, 80 jaar. wed. Wydouw Leontine. van Stavele. Soenen Isidorus, 81 jaar, z. b., ongehuwd, van Zillebeke. Van Cauwenberghe Clara, 76 jaar. z. b., ongehuwd, Poperingesteenweg, 8. Decan Dirk. 19 dagen, Aalmoezenierstraat, 9. -r- Ver Eecke Luc, 4 dagen, Rijselstraat, 186. Dubois Ludovica, 81 jaar, z. b., wed. Macoq Arthur, St Janshospitaalstraat. Deleye Rachel, 45 jaar, huishoudster, echtg. Vandevoor- de Henri, van Waasten. Huwelijksbelofte Gaston Meuiebrouck, onderwijzer, te Yper, en Emilienne Deroo, z. b., te Oostende. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 29 Mei, door M. Geldhof Robert, Meenensteenweg, een dameshandschoen. Door Mp Delhem Ivonne. Stoffelstraat, een paar hand schoenen. Vrijdag 30, door M" Lussaert Marie-Jeanne, Janse- niusstraat, een huisdeursleutel. Zaterdag 31, door Me Marescau Georgette, Dicke- buschsteenweg. een sleutel. Door M. Callandt Gustave. Patteelstraat, een muil band voor hond. Door Me Cornillie Ida, Hondstraat, een handzakje een zeker aantal voorwerpen inhoudende. Dinsdag 3 Juni, door M. Vandenhove Jacques, Mee- nenstraat, een paar lederen vrouwhandschoenen. Door Mevr. Reuse, Wallestraat, drie rantsoeneerings- kaarten op naam van Versavel en Monnet, alsook een melkkaart. Woensdag 4, door Mevr. Wed. Henri Siroux, Minne plein, een rozenhoedje. Verloren. Donderdag 29 Mei, door Mc Stamper Francine, Boomgaardstraat, een wit rozenhoedje in een rood zakje. Zaterdag 31, door M. O. Vandenbroucke, Dickebusch- steenweg, een paar gele motorhandschoenen. Door M™ Berkeln Charles, de Stuersstraat. een zwart lederen brieveretasch inhoudende van 50 tot 100 frank. Door M« Decommere Antoinette, Meenensteenweg, een doosje voorzien van een deursleutel. Nog denzelfden dag, een bruin lederen geldbeugel inhoudende eenzelvigheidspapieren en een som van ongeveer 3000 fr. Zondag 1 Juni, een bleekbruine klak. Terugbezorgen Ligywijk, Nr 66, Yper. Door Mej. Bourgois Marie-Louise, van Zillebeke, een gecrocheteerde handschoen in ongebleekt katoen. Dinsdag 3 Juni, door Jufr. Desaegher Marie, Meenen steenweg, een geel lederen geldtasch bevattende 10.75 fr. Door M. Donck Romain, van Passchendaele, een oude soldatenzak voorzien van sleutels en toebehoorten van autos. Woensdag 4, door M. De Wandel Camille, Linden- dreef, zijne melkkaart. Door M. Goemaere Jules, Pilkemstraat, een lijnwa den zak inhoudende 45 molletrapen. Door M. Voorspoels Gustaaf, Neerstraat, zijn gou den trouwring. Donderdag 5, door M'' Verbeke Suzanne, de Stuers straat, een paar bruin lederen dameshandschoenen. Door M" Vandermeersch Henriette, de Stuersstraat, een paar bruin gele lederen dameshandschoenen. STAANDE PEES ZONDAG 8 JUNI 1941 Om 3 uur stipt YPER-HOEKJE Oppervogel 80 fr.; Twee zijdvogels, elk 40 fr; Twee kallen, elk 20 fr.; 20 primés van 15 fr.; Boven de 100 schutters alle drietal twee vogels van 10 fr. en een primé van 15 fr.; Kleine vogels 10 fr, Inleg 13 fr, 50. Zooveel vogels als schutters. MAAND MEI 1941. Geslacht 93 stieren 111 ossen 91 vaarzen 100 koelen 1 nuchter kalf 11 vette kalvers I schapen 8 varkens. Totaal 423 dieren. Heer en Vrouw Maurice Versavel-Leclercq en kinders Heer Henri Boudry Mevrouw Marle Boudry Heer Rodolphe Boudry Heer en Vrouw Jerome Boudry-Willaert en kinders De familiën Leclercq en Boudry. danken, langs dezen weg, vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hunne teergeliefde moeder, grootmoeder, dochter, zuster, schoonzuster, tante, nicht en bloedver wante. Vrouw CLEMENTINE BOUDRY Weduwe van Heer Valère LECLERCQ en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Yper, Cartonstraat. 42. (2721) Op 26 Mei liep de mare dat een jongeling van hier. die den Zondagavond een uitstapje had gedaan per fiets, In de ouderlijke woning niet was teruggekeerd. Koortsachtig werden alle pogingen aangewend om op zijn spoor te komen. Doch, een dag, twee dagen gingen voorbij en het laatste sprankeitje hoop. van hem nog levend terug te vinden verzwond alras. Het had inder daad den Heer behaagd Georges Vanholme, zoon van wijlen Marcel en van Euphrasie Feys, haastig tot zich te roepen. Zijn lijk werd Woensdag avond nabij de brug De Drie Grachten opgevischt. De jongen, door de duisternis misleid, was in de vaart terechtgekomen, waarin hij hulpeloos en jammerlijk verdronk. Op 2e Sinksendag had de plechtige begrafenis plaats. De kerk was proppensvol en aan de offerande scheen geen einde te komen. Omringd van zijn biddende vrien den. en hij had er veel, werd Georges naar het graf gedragen. Dit weze een zachte balsem op de bloedende wonde, die dit gebeuren heeft gemaakt in het hart der diepbeproefde familie en die zich maar kan stelpen met de gedachte dat Georges reeds gelukkig is hierboven. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 Juni, om 8 uur, in Sint Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Henri FLEPTS (2711) Vrienden en kennissen Worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 8 Juni, om 8 uur, in het O. L. Vroüwhospitaal, tot zielelafenis van Vrouw Félicie DELTOMBE echtgenoote van Heer Camille Degryse en Heer Jules DELTOMBE echtgenoot van Vrouw Hélène Gisquière. (2713) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 8 Juni, om 8 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heeren FLorent en Julien COFFYN zonen van Heliodore Coffyn en Vrouw Vir-ginie Scheerlinck. (2714) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 8 Juni, om 11 uur, in Sint Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Eveline Huyghebaert echtgenoote van Heer Jules Samyn. (2715) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 15 Juni, om 8 uur, in Sint Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Ivo WACKENIER-DERUDDERE en zoon Gérard. (2716) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal opgedragen worden op Zondag 15 Juni, om 8 uur, in de kapel van het O. L Vrouwhospitaal, tot zielela fenis van Heer en Vrouw Edmond WATERBLEY - VANDENDRIESSCHE hunne dochter Maria, echtgenoote van Heer Marcel Verhoeven en hnn schoonzoon Heer Henri KINOO. (2717) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Juni, om 10 uur, in de kerk der Paters Capucienen. tot zielelafenis van Heer Adolphe D'HONDT.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 3