MORGEN WORD IK AANGEHOUDEN FERDINAND MARIAN KATHE DORSCH WILL DOHM met UIT JOOD SUSS UIT MOEDERLIEFDE UIT BEL AMI EEN SPANNENDE POLITIEFILM MYSTERIE LIEFDE MUZIEK DANS IN OI¥ZE FILMKROKIEK ATHLETIEk YPERSCHE VOETBALKRONIEK Hef- Verbroederingstornooi van Eendracht Boezinge Bij White Star leper Morgen word ik aangehouden Zentral Rio Zarah Leander te Brussel Actualiteiten HET YPERSCHE 6 - 6 -1941 (Morgen weirde ich verhaftet). CINE FLORA Vertooningen Vrijdag, Zaterdag, Maandag, om 7 u. 30Zondag om 2 u„ 4,30 u. en 7,30 uur. De jonge athletiekclub heeft 'het aangedurfd reeds •eer, intiem sportfeest op touw te zetten en, waarlijk, de durvers zijn er in geslaagd een degelijk spelvertoon aan het publiek voor te disschen, dat ten andere én over het feest én over de prestaties uiterst voldaan hei terrein verlaten heeft. Dit feit alleen bewijst dat de jonge club het bij het goed einde heeft en 't is dan ook ie verwachten dat de ingeslagen weg zal voort bewan deld worden. Alleen nog een vraagske Jonge sportlui, wanneer schrijft gij u in als lid en vervolgens wanneer begint gij de oefeningen, die wezenlijk het sine qua non vormen van den athlèet. Anderzijds valt er te vermelden dat het féést door Het weder 'begunstigd werd en dat athleten van Kortrijk Sport en P. S. Poperinge aan de verschillende nummers deelgenomen hebben. Ziehier de uitslagen KADETTEN 60 m. 1« reeks 1. Verbeke, Kortrijk, in 8 sec.; 2. Druant. Poperinge; 3. Deraeve, Yper; 4. Debeck, Yper. 2» reeks 1. Dechiever, Yper, in 8 2/10 sec.; 2. Lagae. Kortrijk; 3. Visart, Yper. Finaal 1. Verbeke, Kortrijk, in 8 2/10 sec.; 2. De chiever. Yper; 3. Druant, Poperinge; 4. Lagae, Kortrijk. 25» m.1. Dechiever, Yper, in 35 1/10 sec.; 2. Verbeke, Kortrijk; 3. Debeck, Yper; 4. Stamper Gilbert, Yper 5. Lagae, Kortrijk; 6. Therry R., Yper; 7. Visart! Yper. Hoogspringen 1. Druant, Poperinge, 1.45 m.; 2. De chiever, Yper, 1.30 m. Gewichtwerpen 1. Druant, Poperinge, 7.63 m.; 2. De chiever, 6,98 m. Ver-springen 1. Dechiever, Yper, 4.85 m. 2. Druant, Poperinge, 4.20 m. 3. Verbeke, Kortrijk. 3.75 m. SCHOLIEREN 8t m. 1« reeks 1. Deblieck, Yper, in 10 sec. 2. Mot- trie. Yper 3. Decroix, Yper. 2- reeks 1. Stamper R„ Yper, in 10 1/10 sec. 2. Ranson, Kortrijk 3. Martyn, Yper. Finaal 1. Deblieck, Yper, in 10 1/10 sec. 2. Mottrie, Yper 3. Stamper, Yper 4. Ranson, Kortrijk. 3M m. 1. Deblieck, Yper, in 42 4/10 sec. 2. Loos- veld R., Yper 3. Martyn, Yper 4. Ranson, Kortrijk 5. Mottrie, Yper 6. Stamper, Yper-; 7. Clement, Pope ringe. Decroix, Druant en Kerrinckx opgegeven. 6W m.1. Roosen, Kortrijk, in 1 min. 44 1/10; 2. Loosveld R., Yper 3. Delanghe, Yper 4. Ranson, Kortrijk. Hoogspringen 1. Loosveld R., Yper, 1.40 m. 2. Pin- telon, Kortrijk, 1.35 <m. 3. Ranson, Kortrijk, 1.25 m. Schijfwerpen 1. Pinteion, Kortrijk, 23,80 m. 2. Stam per, Yper, 21 m. 3. Loosveld R„ Yper, 18 m. Gewichtwerpen 1. Pinteion, Kortrijk, 10.05 m. 2. Stamper, Yper, 9.03 m. 3. Loosveld R„ Yper, 9.02 m. 4. D^jlieck, Yper, 8.80 m. Ver-springen 1. Martyn, Yper, 5.30 m. 2. Deblieck, Yper, 5.22 m. 3. Pinteion, Kortrijk, 5,10 m. 4. Mottrie, Yper, 4.45 m. 5. Roosen, Kortrijk, 4.40 m. 6. Ranson, Kortrijk, 4.10 m. JUNIORS EN SENIORS 1H m.1. Houart, Yper, in 12 1/10 sec.; 2. Loosveld D., Yper 3. Devos, Yper 4. Kerrinckx, Yper 5. Se- gers, Yper. 8M m. 1. Therry J„ Yper, in 2 min. 14 1/10 2. Bour- deau, Yper 3. Loosveld D., Yper 4. Dehaeck, Yper 5. Devos, Yper. 15## m. 1. Therry J., Yper, in 4 min. 48 2/10 2. Loosveld D„ Yper 3. Ingels, Yper 4. Dehaeck, Yper. Hoogspringen 1. Houart, Yper, 1,35 m. 2. Degels, Yper. 1,35 m. 3. Loosveld D„ 1,25 m. Schijfwerpen1. Naessens, Kortrijk, 24.30 m.; 2. Hou art, Yper, 23.20 m. 3. Degels, Yper, 20 m. 4. Didier, Yper, 19 m. 5. Loosveld D„ Yper, 18 m. Gewichtwerpen 1. Naessens, Kortrijk (kampioen van België der scholieren) 13.17 m. 2. Degels, Yper, 9.12 m.; 3. Houart, Yper, 9.55 m. 4. Didier, Yper, 7.26 m. Ver-springen 1. Kerrinckx, Yper, 5.10 m. 2. Naes sens, Kortrijk, 4.80 m. Ploegkoers 4 x 200 m. 1. Yper A, in 1 min. 50 2/10 (Houart, Loosveld R„ De chiever, Deblieck) 2. Kortrijk Sport (Ranson, Pin- telon, Roosen, Naessens) 3. Yper B, (Mottrie, Dehaeck, Delanghe, Devos). Nu dat de bewogen doch vreugdevolle dagen van de eindronde voorbij zijn en dat intusschen onderhandeld wordt om nog een mooien wedstrijd te Yper er door te krijgen, zullen de rood-witten intusschen nog twee matchen te spelen hebben voor het stad-bekertornooi en wel tegen White Star leper. Deze club heeft zich gedurende de laatste Zondagen, flink gedragen in het tornooi van Boesinge, wat de liefhebbers des te meer zal aanzetten om de twee laatste ontmoetingen der heenronde van dit tornooi te komen bijwonen. Opgelet de matchen beginnen maar om 16 u. Zondag 8 Juni, om 16 u.: C.S.Yper A - White Star leper. Zondag 15 Juni. om 10 u.: C. S. Yper B - White Star leper. Tengevolge van het verzaken van Stade Kortrijk aan de eindronde van IIe Afdeeling, heeft onze ploeg de gelegenheid niet gehad zich te meten met deze van reeks B Daarom had het bestuur onderhandelingen aangeknoopt met Kortrijk Sport, doch deze club was niet vrij. Thans echter heeft W. S. Lauwe, die tweede gerangschikt was in reeks B, aanvaard te Yper uit te konten op 15 Juni. Er wordt de talrijke voetballiefhebbers der streek aldus een nieuw voetbalfestijn aangeboden. Uitslag van Zondag 1 Juni 1941 S K Zillebeke W. S. leper 54 KLASSEMENT S. K. Vlamertinge i» 7 1 2 68 20 16 W. S. leper 9 5 2 2 45 30 12 S K. Zillebeke White Star 54 De laatste kamp in het Verbroederingstornooi Boe zinge ging door op Sinksen op het terrein van Zille beke. Op het laatste moment had White Star wn on- vollediee oloeg zoodat nieuwe elementen in t gélid moesten gesteld. Ook de officieele scheidsrechter was afwezig, zoodat een welwillend toeschouwer de zaa van referee op zich moest nemen. Tot aan het einde van de eerste helft was het een gelijk opgaande partij, met lichte meerdeiheidvan White Star. die leidde met l-2_ Na de lust v; bek- aan de bovenhand deels door het feit dat center- Nog een politiefilmDoch in deze neemt de muziek een groote plaats in. Wat niet te verwonderen valt ver mits de zaak zich voordoet in een muzikantenfamilie voor gevoelsredenen verspreid. De orkestdirecteur Bur ger en de zangeres Belloni zijn geburen. 's Avonds heb ben ze de gewoonte elkaar terug te vinden om liefe lijke dingen tot elkaar te zeggen. De vrouw van Bur ger door een onbekend persoon telefonisch op de hoogte gebracht verrast ze. Twee revolverschoten weerklinken en de zangeres zinkt doodelijk getroffen neder. Wie heeft geschoten Overtuigd dat zijn vrouw den moord heeft bedreven, verdwijnt Burger met het inzicht haar te redden. Zijn vrouw echter is overtuigd dat haar man de schuldige is, maar stelt alles in het werk om de ver moedens van de politie af te wenden. En men is ge tuige van dit eigenaardig schouwspel dat twee on- schuldigen zichzelf beschuldigen van een moord door een derde persoon bedreven. De film geniet van de merkwaardige vertolking van Ferdinand Marian die we onlangs bewonderden in Jood Suss Kathe Dorsch is de goede vertolkster van de rol der echtgenoote en Gisela Uhlen speelt met lief talligheid de rol van dochter. half Alleman, gekwetst, slechts gedeeltelijk kon door geven, deels door het gebrek aan samenhang. Op straf schop steldé Zillebeke gelijk, om kort daarop voor sprong te nemen. White Star maakte alles weer goed, liep het achterstel in, nam zelfs de leiding met 4-3. Dan volgde een aanval in regel op ons doel, en de doelman, na een ongelukkigen val, kon onvoldoende zijn werk verrichten. Ten slotte won Zillebeke het pleit met 5-4. In de eerste helft heeft de White Star voorlijn te veel getreuzeld als ze voor doel kwam iets wat in den laatsten tijd al te dikwijls gebeurde. Er zijn nochtans voorspelers met 'n hard schot waarom daarvan geen veelvuldiger gebruik maken White Star B Red Star B 6-0. Op Pinkstermaan dag werd deze kamp betwist. Van 't begin af toonde White Star zich de meerdere, en aan de 6'' minuut werd de stand geopend. Na een kwartier 2-0. Zoo bleef het tot aan de rust. Onmiddellijk na den opzet werd gedoeld3-0. Na een kwartier spel ging Carlier den back Toussaert te lijve, waarom hij uit het veld verwezen werd. Twee spelers vergezelden hem, uit soli dariteit. Toen was het 11 tegen 8, kort daarop tegen 7, vermits een speler wegens botsing het veld moest verlaten. Red Star speelde moedig voort, bijzonder ka pitein Ketele, die de beste man was van 't veld. White Star lukte nog drie doelen. Red Star verdiende wel een tegenpunt om den persoonlijken moed van zijn kapitein en de overblijvenden. Bij White Star was de geestdrift zoek, vooral op het einde. Het was ten slotte te zien dat verscheidene mannen twee dagen naeen speelden. Hiermede sluit White Star zijn tornooi af met Een dracht Boezinge, waarin het de tweede plaats bekleedt, na S. K. Vlamertinge. Slechts twee kampen hebben we verloren (tegen Vlamertinge en Zillebeke) en twee kam pen eindigden met gelijk spel (Vlamertinge en Prior Langemark). De schoonste match was de terugmatch te Vlamertinge. waaraan spelers en bestuur nog lang zul len terugdenken. De B-ploeg zal denkelijk nog een paar wedstrijden te spelen hebbendat zal evenwel afhangen van verschil lende omstandigheden. Onze ploeg ontmoet Zondag a. s. Cercle S. Yper A. voor het tornooi der stedelijke clubs. Na een moedig verweer vanwege onze jongens, verwachten wij ons aan -ie bovenhand van C. S. Yper A, vooral na de uitslagen welke de kampioeneniploeg heeft behaald tegen R.C.S. Brugge. Het zal ook de eerste maal zijn. in dit stede lijk tornooi, dat de A-ploeg volledig zal optreden. In derdaad, toen de andere clubs Cercle A ontmoetten, waren telkens verschillende spelers op <t uit-wedstrijd Een politiefilmZe hebben nog steeds het meeste succes. Het is de tweede film in twee weken die we van Erich Engels te zien krijgen. Verleden week was het Isabella. Deze week is het Zentral Rio. Het gaat om een uiterst ingewikkelde politiezaak. Men heeft er de moei lijkheden in opgestapeld. Eens dat de belangstelling opgewekt is laat de film u niet meer los tot het einde. Een jonge Duitsche vrouw reist naar Rio de Janeiro om een nog al eigenaardige familiekwestie te regelen. In Duitschland gehuwd met een zekeren Halmbórg heeft ze haar echtgenoot zien vertrekken zonder dat deze een adres heeft nagelaten. Ze heeft vernomen dat hij in Rio de Janeiro onder een anderen naam leeft en besluit hem op te zoeken om de echtscheiding te be komen. Wanneer ze bij Halmbórg komt wordt hij ver moord. Door wie Waarom Zooals in elke politiefilm, dien naam waardig, wor den een heele reeks personen beurtelings van den moord beschuldigd. Liefdezaken en verdoovende mid delen hebben er hun aandeel in. Vreemde personnages, vrouwen van twijfelachtig gedrag, negerdooders, dan seressen, beroeps- en liefhebberdetectives zijn erin ge mengeld om te eindigen met de aanhouding van den schuldige die natuurlijk de eenige persoon is die nie mand verdacht had. De hoofdrol wordt gespeeld door de mooie en talent volle Leril Marenbach. Andere goede artisten zooals Camilla Horn, Ita Rina, Werner Fuetterer, Ivan Petro- vitch en Mesch Ballot spelen de andere groote rollen van deze film. Ze kwam van Parijs waar ze aan de Fransche ver sies van haar film had gewerkt en keerde terug naar Berlijn. Zoo verbleef ze enkele uren te Brussel. De Ufa vond dien tijd echter lang genoeg om in het Métropole Hotel een ontvangst in te richten. Dat er veel volk was, hoeft niet gelegd journalisten, cinemabestuurders en bewonderaars, uit de cinema cliënteele. Met lieftalligheid antwoordde ze op de vragen die de persvertegenwoordigers haar stelden. In tegenstelling met Heinz Rühmann en Herta Feller, die enkele weken vroeger te Brussel kwamen, sprak Zarah Leander noch Fransch noch Vlaamsch. Het was dus in het Duitsch dat zij antwoordde op de traditioneele vragen over het begin van haar loopbaan en haar toekomstplannen. Ze vertelde dat vooraleer in Duitschland voor de film te spelen ze aan tooneel had gedaan. Ze verscheen name lijk te Weenen in De Lustige WeduweHet was In Zweden, haar geboorteland, dat ze voor de camera debuteerde. Als men bedenkt dat ze met drie of vier films een internationale beroemdheid werd, moet men besluiten dat haar loopbaan uiterst vlug ging. Herinneren we slechts aan Première ParamataHet Hart eener Koninginen Het was een ruischende Bal nacht Wanneer ze Brussel verliet heeft Zarah Leander een voudig gezegd tot wederziens want ze heeft aange kondigd dat ze over enkele weken terugkomt ter gele genheid van de première van haar nieuwe film Der Weg im Freie van 6 tot 9 Juni Volksfeest te Sevilla Kayakwedstrijd te Brussel De neo-zware boksers te Brussel Voetbalwedstrijd Duitschland-Zwitserland Zorgen voor de kleintjes te Parijs Nederlandsche vrouwen in Duitsche vacantie- oorden Belgisch-Duitsche technische tentoonstel ling te Brussel Een afdamming in de Vereenigde Staten Marineeadetten in Japan De aanval in Afrika De veldtocht in Griekenland. Victor Neyts.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5