De Laatste Ronde ONZE FILMKRONIEK CINE FLORA VERTOONT DE FILM VAN SPORT EN LIEFDE DIE OVERAL HET GROOTSTE SUCCES BOEKTE Een rondreizende tentoonstelling in Vlaanderen Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerstand van Yper POSTVERKEER België-Duitschland en België-Rusland KORTE COLVEN La Neige sur les Pas Een aardig geval Krijgen wij weer teekenfilms te zien Moiisrtard Spaansche films in België Een groote rol De laatste ronde DIE LETZTE RONDE Vertooningen Vrijdag, Zaterdag, Maandag, om 7 u. 30 Zondag om 2 u„ 4.30 u. en 7.30 uur. Voor Vlaanderen heeft de Vlaamsch-Duitsche Ar beidsgemeenschap het op zich genomen een tentoonstel ling over Duitsche Textiel- en Werkstoffen in 25 Vlaam- sche steden te organiseeren. De Vlaming zal op die tentoonstelling met een Duitschland kennis maken, dat in den zwaren strijd om economische onafhankelijkheid een productieveld- slag leverde. Oude, bekende werkstoffen werden aangepast en ver beterd nieuwe uitgevonden de productie van bestaan de, natuurlijk gegroeide textielstoffen werd opgedreven, andere kunstmatig in het leven geroepen. Om inmiddels te komen tot de huidige kwalitatieve gelijkwaardigheid en soms zelfs de superioriteit der Duitsche producten, was er in de eerste plaats noodig de inspanning van alle krachten bij den Duitschen uit vinder, ingenieur en technieker, verder vertrouwen en inzicht bij den Duitschen verbruiker. Daarvan zal men zich een uitstekende gedachte kun nen vormen op deze tentoonstellingen, die in hun ver schillende stands alle textiel- en werkstoffen van ac tueel belang voorstellen. In de textielafdeeling zal men den vooruitgang der Duitsche techniek kunnen nagaan, in de bewerking van vlas, hennep, wol, angorawol, na tuurzijde, kunstzijde, celwol, rayonne, celglas voor kleeding en woning, Pe-Ce-vezels uit kolen en kalk getrokken. Verder de vordering in het aanwenden van werk stoffen als steen, aarde, hout, glas, ceramiek, ijzer, staal, kunst- en persstoffen, plexiglas, dat onmisbaar is voor den modernen vliegtuig- en vaartuigbouw. buna, ■dat het rubber vervangt op vele gebieden. Deze tentoonstelling zal hier te Yper doorgaan van 14 tot 17 Juli a. s., in de Rijksmiddelbare school, de Montstraat. Werden ten polltiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 26 Juni, door Me Tresy Ray- monde, Rijselstraat, een meter. Zaterdag 28, door M. Becarren Alfred. Dickebusch- steenweg, een lederen geldbeugel een kleine som in houdende. Door Mevr. Gillis-Devos, Rijselstraat,, een lederen geldbeugeltje een kleine som inhoudende. Zondag 29, door M,: Gruwier Melanie, Dickebusch- steenweg, een armband. Maandag 30, door Mc Dewachter Lucie, Maarschalk Fochlaan. een armbanduurwerk. Dinsdag 1 Juli, door M. Kyndt Georges, leerling der -vakschool, een lederen geldbeugeltje een kleine som en eenige bevoorradingszegels bevattende. Door de stoelvrouw van St Maartenskerk, een paar vrouwhandschoenen en een lederen sacoche een kerk boek inhoudende. Woensdag 2, in de Korte Thouroutstraat, een zilveren armbandje. Donderdag 3, door M. Degraeve Etienne, Bruggesteen- weg, een badmuts. Verloren. Donderdag 26 Juni, door M. Bille Jules, Meenenstraat, een lederen brieveniasch inhoudende een zelvigheidskaart, verminderlngskaart op den spoorweg en andere papieren. Door Mc Timmerman Francine, Maarschalk French- laan, een boekje met portretten. Vrijdag 27. door M° Cailliau Andrea, van Vlamertin- ghe, vier onafgewerkte portretten. Door M. Derycke Maurice, van Elverdinghe, een bruin lederen geldbeugel bevattende ongeveer 150 fr. en enkele rantsoeneeringszegels. Zaterdag 28, door Me Gotschalck Agnes, Lombaard- straat. hare eenzelvigheidskaart en melkkaart. Door Jvr. Vanbecelaere Leonne, Rijselstraat, hare zeepkaarten. Maandag 30. door M« Lambert Andrée, Cartonstraat, hare rantsoeneeringskaart. Door M. Depoorter Camiel, Groote Markt, een rijwiel- ketting- Dinsdag 1 Juli, door M. Everaert Maurice, Veemarkt, een bruin lederen geldbeugel een zekere som geld in houdende. Door Mej. Arfeuille Richilde, Rijselstraat, een rood handzakje inhoudende een schort en een boterham. Door M« Vandemaele Paula, Rijselstraat, een vulpen merk Reginey Door M. Dochy Emile, Lindendreef, een groene vest voorzien van eenzelvigheidskaart en andere papieren. Woensdag 2, door M« Eggermont JJina, Zonnebeke- steenweg. een linker handschoen in crochetwerk. Door M. Vanmaekelbergh Gustaaf, Dickebuschsteen- weg. een brief inhoudende twee kleederkaarten. Door M. Dezitter Florent. Kalfvaart, zijne pet. Door Van Acker Adèle, Aardestraat, hare melk kaart Donderdag 3, door M. Bruwier Michel Rijselstraat, •een blauw rechter kinderschoentje. van den 27 Juni tot den 3 Juli 1941 Geboorten Allemon Jules, Recollettenport, 5, Rijsel straat. 198. Litière Nelly, Recollettenpoort, Korte Torhoutstraat, 30. Durnez Daniel. Zonnebekesteen- weg, 166. Catrysse Willem, Recollettenpoort, Pope- rlngestraat, 9. Debosschere Robert, Recollettenpoort, van Geluveld. Osüjn Jeanne, Augustijnenstraat, 29. Ostijn Jeannette. Augustijnenstraat, 29. Devloo Hein. Maloulaan. 21. Vandecasteele Mady, Recollet tenpoort, Komensteenweg, 8. Coutrez Nadine, Maar schalk Fochlaan, 38. - Waterbley Henriette, Eigenheerd- straat, 18. Cuvelier Maximiliaan, Recollettenpoort, Maloulaan, 17. Decoodt Simonne, Recollettenpoort, van Boezlnge. Mombert Beatrice, Recollettenpoort, Lange Torhoutstraat, 32. Bourgois Marcel, Recol lettenpoort, van Houthem. Loose Roland, Recollet tenpoort, van Boezinge. Huwelijk Margot Jules, ijzerbinder, te Koekelare en Six Godelieve, z. b.. te Yper. Overlijdens Berquin Helena, 70 jaar, z. b., wed. Moerman Julianus, Poperingesteenweg, 8. Van Tie- ghem Aurore, 60 jaar, z. b., ongeh., Poperingesteenweg, 8 Van Cayseele Remi, 50 jaar. bareelwachter, echtg. Brabandts Madeleine, Capucienenstraat, 100. Deleu Zulma, 34 jaar. z. b„ echtg. Huyghe Cyrille, Poperinge- Huwelijksbeloften André Herreman, pasteibakkers- gast. te Vlamertinghe, en Germaine Ooghe. z.b., te Yper. Albert Logier, kleermakersgast, en Martha Ureel, modenmaakster, beiden te Yper. vervoer vsq bxicvcn git doosJgs met 33nëftê6vcii waarde in de betrekkingen tusschen Duitschland en België is opnieuw toegelaten zooals vóór 10 Mei 1940. Het postverkeer tusschen België en Sovjet-Rusland is geschorst. HET YPERSCHE 4 -7 -1941 Enkele jaren later ontmoet Pleschke hem te Berlijn. Na den wedstrijd te New-York had Steele, in een twist met zijn teleurgestelde tegenstre vers, een hoofdwonde opge- loopen. Dit belette hem nog langer te boksen. Maar hij gaat nog steeds heel en al in de bokssport op. Hij richt, in samenwerking met Pleschke, een boksschool op. Zoo ont moet hij een jongen man, in wien zijn geoefend oog een toekomstig bokskampioen ziet. Hij zal hem opleiden en hem zijn speciale techniek aan- leeren. Franke, zoo heet hij, gaat een schitterende loopbaan tegemoet. Steele beleeft op nieuw zijn onderbroken op gang in den persoon van zijn leefiing. Franke zal weldra mededingen voor den titel van kampioen van. Europa. Maar ook in zijn leven ver schijnt een vrouw, die zijn veelbelovende carrière in ge vaar brengt. Steele bemerkt de nalatigheid waarvan Fran ke blijk geeft. Op zekeren dag vertelt hij hem zijn leven. Franke is diep onier den indruk. Hij verlaat de stad en neemt zijn intrek in een oefenkamp.. Franke wordt echter het slachtoffer van een intrigue, zoodat bij den vooravond van den wedstrijd een on overbrugbare vijandschap is ontstaan tusschen hem en Steele. De wedstrijd schijnt in zijn nadeel uit te draaien. Maar dank zij de sportiviteit van Steele zal alles terecht komen. Regisseur Werner Klinger, die dit stuk op zijn actief nam, debuteerde te Hollywood. Dit voelt men onmid dellijk aan. zoowel door de vlugheid van zijn stijl, als door het gegeven en de strekking van zijn werk. Het is een stuk dat een uitstekenden indruk maakt, en in stijgende lijn is opgebouwd, met een sterke techniek, vol beweging en actie, en bovendien met een verheffend De bokser ondergaat een massage (Uit de film «De laatste ronde). aangepast voor de film. Harry Baur kreeg hier een kolfje naar zijn hand, terwijl Albert Préjean er een schepje aan zijn roem bijvoegde. Deze roman van Henri Bordeaux werd reeds tot stille film verwerkt. Thans zal André Berthonien, in Zwitserland, hem voor rekening van een Zwitsersche maatschappij opnieuw op het doek brengen als klank film natuurlijk. Onder de vertolkers worden vernoemd Charles Vanel, Mireille Balin, Line Noro, Georges Lannes en Suzy Prim. Jan Vanderheyden maakt op dit oogenblik een nieuwe film, die dezen naam zal dra gen. De hoofdvertolkers zijn Arthur van Thillo, Jan Cam- mans, Nini De Boël, Manon Latour en Nandje Buyl. Arthur van Thillo staat ook voor de artistieke leiding en den dialoog verantwoordelijk. De teekenfilms zijn nu van het doek verdwenen. Zij vormden een schouwspel dat luchtig en humoristisch was en waarvoor er een publiek bestond. Naar Film-Kurier ver zekert, moeten er in Duitsch land enkele teekenfilms be staan, zooals Die Wiesen- zwerge (De weidedwergen), in kleuren gemaakt volgens het Gasparcolor-procédé. Krijgen we die prenten al hier niet te zien I die hun weg naar buiten vinden, die zeeën en oceanen I en werelden veroveren en een einde vinden waardig van hun leven en hun persoon. Een derde reeks be leeft dit alles wel, maar stilaan wordt ze overgroeid door haar wereld een onzichtbaar net sluit zich lang zaam toe, en cp het eind van haar leven vindt ze zich terug in den nauwen hoek waaruit ze zich heeft losge rukt. Het zijn de ongelukkigsten. Zoo Is de oceaanvlieger die oud wordt en sterft cp een bed, zoo was Napoleon die Sint-Helena vond, zoo was Mollenard. Het gaat niet op de geschiedenis te vertellen van dien rooverskapitein. die de wereld heeft rondgevaren, die de wereld als zijn wereld was gaan beschouwen en gaat kwijnen in een appartementje van een kleine pro vinciestad. O. P. Gilbert heeft daarover een puiken roman geschreven, die verscheen in de W. R. F„ en hem De bokser heeft sympathie. gevoel als basis. Zeer sterk zijn de opnamen van den grootsten wedstrijd. De volle omgeving en de ware sfeer van zoo'n boksmatch is er. Maar ook voor niet sport- minnaars biedt de prent belang, want zij vormt een geheel dat in zijn oprechtheid sympathiek aandoet en dat van het begin tot het einde boeit. De grootste wed strijd wordt betwist door den ex-kampioen Jocob Schön- rath en den liefhebberskampioen Heinz Seidler. De rol van Steele wordt gespeeld door Attlla Horbiger en de voornaamste vrouwelijke rol door Camilla Hern. Er zijn menschen die gesneden zijn om in een groot decor te staan. Sommigen vinden hun weg, anderen niet. Voorzienigheid Een reeks toevallen die hen onmeedoogend in een klein straatje duwen Eigen te kort aan krachten om er zich uit te werken Ten slotte blijft het hetzelfde. Maar er zijn er ook die ontsnappen: t In den laatsten tijd werden enkele Spaansche films in ons land :'n omloop gebracht. Het zijn De Barbier van SeviPa De Onbekende van Cuba en In de Schaduw van het Harem». Men kan ze zien in oorspron kelijke versie ook werd een in 't Duitsch gedubt exemplaar op de markt gebracht. Al de banden dragen Vlaamsche en Fransche teksten. Tevens vernemen wij dat de Spaansche film Alka- zarin het Duitsch gedubt werd en binnen kort in omloop gebracht wordt. In «Afdreiging», de pakkende film van Olga Tsehe- chcwa. die op het oogenblik te Brussel loopt, vervult Albrecht Schönhals de rol van Dr. Westphal die er ein delijk in slaagt de ontredderde vrouw, die haar leven vernietigen Het om de reputatie van haar man gaaf te bewaren, tot een pijnlijke biecht te brengen. Victor NEYTS., Het is algemeen bekend dat de sport een specialen geest aankweekteen geest van kameraadschap en eer lijkheid. Maar ook moeten de sportbeoefenaars zich een tucht opleggen die hen doet afzien van veel ge noegens, zoc niet gaan ze ten gronde. Dit onderwerp wordt behandeld in De laatste ronde Te New-York is de bokser Eddié Steele snel beroemd geworden. Hij heeft kans wereldkampioen te worden. Niettegenstaande de aanmaningen van zijn vriend en manager, Pleschke. heeft zijn lichtzinnigheid er hem toegedreven betrekkingen aan te knoopen met een dan seres uit een nachtlokaal. Dit brengt hem er toe te aan vaarden zich knock-out te laten slaan, wat hem meer geld zal opbrengen, want het grillige schepsel kest hem nogal wat. Wanneer hij schijnbaar verslagen ligt. bezint hij zich, springt over eind en overwint. Weinigen tijd nadien verdwijnt hij.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5