André SEDEYN HERSTELLEN ALLE RADIO'S RANTSOEN EERINGSTABEL der EETWAREN vanaf *3 November tot December 1941 De rantsoeneering der zeep Vaststelling van de maximumprijzen van gebrande gerst Sociale dienst der Burgergekwetsten van den oorlog Uitbreiding der hulpactie van Winterhulp in de scholen Schoolabonnemenfen op de spoorwegen HUIS 2, Rijsselstraat (Groote Markt) YPER RADIO S - PICK - UPS PHONO - PLATEN NAALDEN Kontant en Krediet MET WAARBORG Aankoop van oude Platen aan de hoogste prijzen. MET YPEKSCHE 7-11-1M1 •sslui: Artikel 1. Met ingang van 3 November zijn de zwart en granaatgetinte zegels vervallen. Het is ver boden ze nog te gebruiken. Van dezen datum af tot 2 December 1941, gelden al leen de groen en leiblauwgetlnte zegels. Art. 2. Met ingang van 3 November 1941. i« de rant soeneering van de eetwaren geregeld volgens onder staande tabel ••■dig zegel PRODUKTEN Naar keuze A. Keukenbrood B. Meel C. Deegwaren D. Biscotten en beschuit, vervaardigd uit tarwemeel, gebuild tot 72 E. Dieetlevensmiddelen (De inhoud van die producten aan tarwemeel gebuild tot 72 mag niet meer dan 80 t. h. bedragen.) F. Peperkoek G. Banketgebak 2 Gebrande gerst 3 Margarine 4 Boter 5 Voorloopig onbenuttigd Geraffineerde suiker, kristalsuiker, korrelsuiker, kandijsuiker, vergeoise bruine suiker, ruwe suiker, en naprodukt 7 Meel 8 Zetmeelhoudende producten buiten aardappelmeel (niet gerant- soeneerd): havergort, droge peulvruchten, rijst en derivaten, I maïs en derivaten, behalve Pudding Powder 9 Puddingpowder 10 Versch en bevroren vleesch, alsook vleeschconserven. (Mits rekening te houden met de voorschriften van artikelen 14 en 15 van het Besluit van 9 Februari 1941) 12 Voorloopig onbenuttigd 13 Kunsthonig, invertsuiker en vloeibare suiker, suiker- en kandij siroop, broodsmeersels 14 Confituur, gelei, fruit- of bietensiroop, vruchtenmoes, compote 20 Aardappelen DE MELKZEGELS Art. 3. Mits overlegging van een geneeskundig ge Dagelijkse)! rantsoen Totaal voor 30 dagen Hoeveelk. per zegel 3>l S|S s- 225 gr. 6 k. 750 225 gr. 30 170 gr. 5 k. 100 170 gr 30 125 gr. 3 k. 750 125 gr. 30 125 gr. 3 k. 750 125 gr. 30 175 gr. 5 k. 250 175 gr. 30 250 gr. 7 k. 500 250 gr. 30 450 gr. 13 k. 500 450 gr. 30 50 gr. 16.5 gr. 3 3,3 gr. 100 gr. 33 gr. 3 11,7 gr. 350 gr. 117 gr. 3 33 gr. 1 k» 333 gr. 3 15,6 gr. 500 gr. 166,5 gr. 3 50 gr. 16,5 gr. 3 59 gr. 16,5 gr. 3 35 gr. 1 k 050 35 gr. 30 5 gr. 150 gr. C/1 O 3 3 7,5 gr. 225 gr. 75 gr. 3 500 gr. 15 kgr. 2 k. 500 6 tuigschrift mogen de zieken, bij den gemeentelijken dienst, ieder persoonlijk zegel Nr 4 tegen vier zegels Nr 11 ruilen. De aldus geruilde zegels Nr 4 worden op het geneeskundig getuigschrift geplakt en onmiddellijk geannuleerd. Voor de personen lijdend aan ongeneeslijke of chro nische ziekte wordt er maar een enkel getuigschrift vereischt; de volgende maanden plakt de aangestelde beambte de geruilde zegels Nr 4 op een blad ongezegeld papier, dat door den gerechtigde voorgelegd wordt en de op het geneeskundig getuigschrift voorkomende aan duidingen vermeldt, te weten naam van den genees heer, naam van den zieke, aard van de kwaal en datum van aflevering. GELDIGHEID DER ZEGELS L Broodi en meel, deegwaren, biscottes, biscuits, diëatlevensmiddelen, peperkoek en banketgebak De bakkers, banketbakkers en kleinhandelaars mo gen voor den verkoop van een van voormelde produc ten aanvaarden 1. van 3 tot 9 November, de zegels Nr 1, genummerd van 1 tot 9 2. van 10 tot 16 November, de zegels Nr 1, genummerd van 1 tot 16 3. van 17 tot 23 November, de zegels Nr 1. genummerd van 1 tot 23 4. van 24 November af, de zegels Nr 1, genummerd van 1 tot 30. 2. Vleesch De vleeschhouwers, spekslagers en andere kleinhan delaars mogen, voor den verkoop van hetzij welk vleesch, aanvaarden 1. van 3 tot 9 November, de zegels Nr 10. genummerd van 1 tot 9 2. van 10 tot 16 November, de zegels Nr 10, genum merd van 1 tot 16 3. van 17 tot 23 November, de zegels Nr 10, genum merd van 1 tot 23 4. van 24 November af, de zegels Nr 10. genummerd van 1 tot 30. 3. Aan inschrijving bij den kleinhandelaar onderwor pen producten Zijn aan inschrijving bij den kleinhandelaar onder worpen de margarine, de boter, de suiker, de pudding powder en de aardappelen. 4. Confituren, gelei, fruit- of bietenstroop, fruitdeeg en compote Deze producten dienen tegen zegels Nr 14 verkocht, welke ook de verhouding suiker zij die zij bevatten. 5. Ravitailleeringskaarten voor onderhoorigen van het Duitsche leger en voor Duitsche burgers De groene ravitailleeringskaarten voor onderhoorigen van het Duitsche legér en de ravitailleeringskaarten voor Duitsche burgers zijn ongeldig van 3 November 1941 af. De nieuwe kaarten, geldig van 3 November 1941 af, zijn rood getint op okeren ondergrond. Zij verschil len alleen van de vroegere kaarten wat de waarde der vleeschzegels betreft welke voortaan 35 gram bedraagt. Het Staatsblad publiceert een besluit betreffende de ramtsoeneering van zeep. Met ingang van 1 November 1941, zijn de zeepkaarten A en B, van groenkleurigen druk op witten grond en de bijzondere zeepkaart C (oud model) waardeloos. Met ingang van 1 November 1941 zijn de zeepkaarten A en B van blauwkleurigen druk op bleekblauwen grond. De zegels van deze kaarten dragen hetzij de let ter F, hetzij de letters P/M, hetzij de letter S. De bijzondere zeepkaart C is van rooden druk op rooskleurigen grond; de zegels van deze kaart dragen hetaij de letter F, hetzij de letter P. Van 1 November tot 30 November 1941, zijn enkel de zegels 1-11-41 der zeepkaarten A en B, en de zegels der bijzondere zeepkaarten geldig. Voor de maand November 1941 geeft elke zegel F van de zeepkaart A, of vhb de zeepkaart B, of van de bijzondere zeepkaart, uitsluitend recht op één enkel stuk fijne zeep. Br kan één stuk toiletzeep of één stuk geneeskrach tige zeep worden afgeleverd tegen drie zegels F van de bijzondere zeepkaart C. Boor de maand November 1941 geven 5 zegels P.M. van de zeepkaart A, of van de zeepkaart B, of 5 zegels P van de bijzondere zeepkaart C, recht op 250 gram zenppoeder en 250 gram zachte zeep. ■et zegel S der zeepkaarten, geeft recht op één stuk tot np 28 Februari inbegrepen. De aeepzegels van blauwe kleur ten dienste van de Duitsche militairen en van sommige Duitsche burgers, blijven geldig tot nader order. Ttalrijke verbruikers hebben er zich over verwonderd dat de zeepkaart tot heden nog niet werd uitgereikt. Uit de ingewonnen inlichtingen blijkt echter dat het drukken der zeepkaarten eenigszins vertraagd werd door het in gereedheid brengen van de kolenkaarten, dia heel wat dringender waren. De zeepkaarten zullen aan de verbruikers over enkele degen uitgereikt worden. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze KLEINE AANKONDIGINGEN 4.55 4.95 8.60 5.38 5.70 7.— In het Staatsblad van 31 October 1941 verscheen een besluit houdende vaststelling van de maximumprijzen van gebrande gerst, dat luidt als volgt Artikel 1. Het is eenieder verboden navolgend pro duct aan te bieden ,te verkoopen of te koopen tegen hoogere prijzen dan deze vastgesteld bij onderhavig besluit. De maximumverkoopprijzen van gebrande gerst wor den als volgt vastgesteld V.N.N.B. Verpakt Geleverd vrachtvrij station groothan delaar overdrachtstaks inbegr. 1 kg. netto Geleverd vrachtvrij magazijn klein handelaar overdrachtstaks niet inbegrepen; 1 kg. netto Aan verbruiker, 1 kg. netto De vermelding «V.N.N.B.» beteekent: verpakkings- wijze niet nader bepaald. Art. 2. Alle andere verkoopsvoorwaarden van kracht op 10 Mei 1940, moeten behouden blijven. Het Roode Kruis wil zijn bijstandswerken voor hulp aan oorlogsslachtoffers nog uitbreiden, en heeft beslo ten in zijn schoot de «Sociale Dienst der Burgerge kwetsten van den oorlog te stichten. Dit nieuwe orga nisme heeft tot doel de door de officieele administraties getroffen maatregelen aan te vullen, zulks vooral ten voordeele der talrijke vrouwen en kinderen wier oor logskwetsuren hun arbeidsmogelijkheid aanzienlijk ver minderd hebben. Het Roode Kruis heeft besloten dat soepele formules gebruikt moesten worden om elk slachtoffer zoo doeltreffend mogelijk te steunen. Deze dienst werkt op den Centralen Zetel van het Roode Kruis, 98, Steenweg op Vleurgat, te Brussel, waar be langhebbenden zich schriftelijk kunnen toe wenden. SEPP'LOperette in drie bedrijven. Een ganse he avond genot, èn door de historie èn door de muziek De besluiten onlangs genomen door het Departement van Landbouw en Voedselvoorziening, alsmede de voe dingswaren aan Winterhulp bezorgd door het Comité voor Geneeskundige Hulp aan België, te Lissabon, ma ken het voor Winterhulp mogelijk zijn actie uit te brei den ten bate van de schooljeugd, die zoozeer aan de gevolgen van ondervoeding blootgesteld is. Met het doel de inrichting van de schoolsoep te be vorderen, heeft het Departement van Landbouw en Voedselvoorziening een aanvullend rantsoen toegekend van 1500 gram aardappelen, 140 gram vleesch en 54 gram rijstgriesmeel per maand, voor eiken leerling van een onderwijsinstelling. Dienvolgens heeft Winterhulp beslist van 1 November af, zonder afgifte van zegels, soep te laten uitdeelen aan de leerlingen van Froebel-, lagere-, middelbare-, vak- en beroepsscholen. De schoolsoep is schier in alle loca- liteiten van méér dan 2.000 inwoners ingericht. Deze schoolsoep zal kosteloos uitgedeeld worden aan de kin deren wier ouders in het bezit zijn van één van de Win- terhulpkaarten (groene of rose kaart, met één, twee of drie kruisen). De andere kinderen kunnen soep beko men mits een maandelijksche bijdrage van 12.5Q fr. ten gunste van Winterhulp. Bezorgd om de kinderen die het meest van de onder voeding lijden, wenscht Winterhulp daarenboven, bul ten die schoolsoep en eveneens zonder afgifte van ze gels, een bijkomend licht eetmaal te verschaffen, be reid met voedingswaren die uit Portugal komen of met giften in natura van onze eigen bevolking. Dit bijkomend eetmaal zal voorbehouden zijn voor de verzwakte kinderen van de groote agglomeraties Antwerpen, Brussel en Gent en voor die van de localitei- ten van meer dan 10.000 inwoners. Ze zullen, voor zoo ver de voorraad reikt, driemaal per week uitgedeeld worden's Maandags, 's Woensdags en 's Vrijdags. De geneesheeren schooltoezichters zullen de recht hebbenden bij naam aanduiden steunend op de weten schappelijke criteriums van verzwakkingzij zullen in elke localiteit het aantal tot 20 van de bevolking van de onderwijsinstelling beperken. Het bijkomend eetmaal zal kosteloos uitgedeeld wor den aan de kinderen wier ouders in bezit zijn van één der kaarten van Winterhulp. De kinderen van' 3 tot lt jaar ,die geen school bezoeken, mogen aan deze uit- deelingen deelnemenzij wenden zich tot het plaatse lijk comité van hun verblijfplaats, dat de school zal aanduiden waar ze zich op de gewone bedeelingsuren kunnen aanmelden. De kinderen van groote gezinnen die niet in Winter hulp ingeschreven zijn, genieten half tarief, hetzij 6.25 fr. per maand voor de soep, in plaats van 12.50 fr. 2.50 fr. permaand voor traanolie in de Froebelscho- len, in plaats van 5 fr. 1.00 fr. per maand voor vitaminen A en C, in plaats van 2 fr. 0.50 fr. per lichten maaltijd in plaats van 1 fr. Het Verordnungsblattvan den militairen bevel hebber in België en Noord-Frankrijk van 31 October publiceert een bekendmaking van de Weermachtver- keersdirectie te Brussel van 20 October 1941 betreffende de vervoerbepalingen en de prijzen voor het openbaar vervoer per spoorweg in België. Wij geven er het vol gende uittreksel van De schoolabonnementen voor twee verplaatsingen heen en terug per dag worden weder ingevoerd. De scholieren die thans in bezit zijn van een school- abonnement voor een verplaatsing heen en terug per dag kunnen, in ruil van hun abonnementskaart, een nieuwe kaart bekomen, mits het verschil bij te betalen tusschen den vollen prijs van de nieuwe kaart en deze van de kaart die zij in hun bezit hebben. De nieuwe barema's die van toepassing zijn op de abonnementen met twee verplaatsingen heen en terug per dag zijn vermeld op bladzijden 15bis en 20bis van de officieele verzameling der tarieven voor reizigers en bagage, bundel II. Inlichtingen aangaande de vervoersprijzen en bepa lingen kunnen bij de stations verkregen worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 9