UMonsecco VAn HOUTerrs in Uw keuken! 10 Stad Yper Bericht Openstaande Plaats GEMEENTE DIKKEBUSCH GEMEENTE LANGEMARK Uitdeeling der Rantsoeneeringszegels Burgerlijke Stand van Oostvleteren In tientallen recepten is vermeld, dat een kleine hoeveelheid citroensap moet worden toegevoegd. Dat staat er niet voor niets. Het beteekent, dat die kleine hoeveelheid citroensap de te be reiden schotel veel fijner maakt. Van Houten's Limonsecco stelt U in staat, juist door den prac- tischen poedervorm, overal citroensap toe te voegen, waar dit behoort, in elke gewenschte hoeveelheid. Bewaart U de pyramide bij voorkeur op een droge plaats. Dan hebt U er nog meer genot en plezier van. De inhoud van een pyramide komt in geur en smaak overeen met het sap van 10 citroenen. Burgerstand van Langemark Burgerstand van Reningelst De actie van het Roode Kruis in de ramp van Tessenderloo HET YPERSCHE 22-5-1942 n plaats van Adjunct-Politiecommissaris is te begeven. De aanvragen moeten per aangeteekenden brief aan het Stadsbestuur gezonden worden vóór 15 Juni 1942. Voorwaarden Minimum grootte 1 m. 70. Militaire dienst uitgeoefend hebben in eene gewapende eenheid. Voldaan hebben aan de voorschriften van de K B. dd. 6 Maart en 13 September 1935. Minimum ouderdom 25 jaar. Maximum ouderdom 35 jaar onbepaald voor kandidaten in werkelijken dienst bij een politie korps. Bij de aanvraag zal gevoegd worden Een getuigschrift van goed gedrag en belgische nationaliteit. Een militiegetuigschrift. Een afschrift van het diploma. Eene verklaring van niet inschrijving in het jodenregister (verordening van den Militairen Bevelhebber dd. 28 October 1940). Wettelijke wedde. Yper. den 20 Mei 1942. De Secretaris. De Burgemeester G Versailles. en Schepenen, A. Notebaert. Plaats van tijdelijke gemeentebediende te be geven. Voorwaarden Belg - van goed gedrag en zeden zijn. Ten minste 20 jaar oud zijn op 1-6-1942 en hoog stens 25 jaar. 30 jaar voor de begunstigden der wetten van 3-8-19 en 21-7-24 op de oudstrijders, enz. Vrij zijn van lichaamsgebreken onvereenigbaar met het ambt. Kunnende machienschrijven. Drie jaar middelbaar onderwijs of gelijkwaar dige studiën genoten hebben. Reeds werkzaam geweest zijn bij een gemeen telijken ravitailleeringsdienst. Drie dagen bureelwerk te verrichten per week met eene bezoldiging van 5 frank per uur. Afdanking bij eenvoudig besluit van het Col lege een maand op voorhand beteekend. De bediende mag eveneens zijn dienst verlaten mits een maand voorafgaandelijke schriftelijke opzegging, beteekend aan den Heer Burgemeester. Aanvragen met de vereischte getuigschriften in te sturen aan het adres van den Heer Burge meester bij aangeteekend schrijven en hem be steld ten laatste op Dinsdag 26 Mei 1942, om 11 u., of eigenhandig te bestellen op zelfden dag en uur. NAMENS HET COLLEGE De Secretaris, De Burgemeester. M. Leeuwerck. Adh. Desmyter. DER 26' PERIODE De gewone zegels en de melkzegels voor de maand JUNI 1942 zullen op de 'hiernavermelde dagen en uren uitgereikt worden Op Woensdag 27 Mei 1942 Van 9 tot 12 uurKlerkenstraat, Beekstraat. Kleine Merkemstraat en Boezingestraat Van 2 tot 4 uur Mangelaarstraat. Galgestraat. Wol- vengrachtstraat en Grasstraat. Van 4 tot 5 30 uur Poelkapellestraat. Eeckhoutmo- lenstraat. Korte Eeck+ioutmolenstraat, Schreiboom straat. Hoeyaardstraat. Groenestraat. Korte Ieper straat. Op Donderdag 28 Mei 1942 Van 9 tot 12 uurZonnebekestraat, Keezelaarstraat, Bruinebroekstraat. O- L V. straat. Roeselarestraat. Peperstraat. Ieperstraat. Markt. Stationstraat, Don- kerweg Van 2 tot 4 uurBruggestraat. St Juliaanstraat, Hazeweidestraat. Waterstraat Wijngaardstraat en Verloren Hoek Van 4 tot 5.30 uur Bikschotestraat, Diksmuidestraat. Melkerijstraat Pottestraat, Nieuwe Kalsijde en Cayennestraat. NB De aardappelzegelbladen voor de maand Juni 1942 zullen terzelfdertijde als de gewone zegels af geleverd worden in ruil van koepon Nr 10. HET IS NIET TOEGELATEN ZEGELS AF TE HA LEN VOOR VERSCHILLENDE HUISGEZINNEN BIJRANTSOENEN Voor zwangere Vrouwen Dinsdag 2 Juni 1942. Voor Handarbeiders Woensdag 3 Juni 1942 Het publiek wordt verzocht de vastgestelde uren en dagen goed in acht te nemen. Wie niet op tijd is zal teruggestuurd worden. EERSTE KWARTAAL 1942 Geboorten Waeles Willy, z. v. Pol en van Notredame V ictortne Mortier Guido. z. v. Alberik en van Jacques Marie Haeghebaert Godelieve d. v. Sylveer en van Vandenbussche Magdalena Demeyer Willem, z v. Adelin en van Decroos Denise. Lingler Urbain. z. v. Camiel en van Strubbe Zulma Jacob Joh is, z. v Maurits en van Haelewyn Irma. Overlijdens: Hansebout Leonie z. b.. oud 88 jaar. wed. De scamps Karei Lemahteu Agnès. z b. oud Jfl jaar. ongehuwd. Mazereel Isldoor, landgebruiker, oud 66 jaar. wed Billlau Augusta. Vanbeveren Euge nia. huishoudster, oud 76 jaar. wed Fostier Leonard. Glorie Livina huishoudster, oud 60 jaar. echtg. Slosse Oscar Jacob Jotian, oud 2 dagen. Sam pers Rosa, oud 11 dagen, d v. Robert en van Mergaert Madeleine Saesen Amaat. z. b., oud 72 jaar. wed. Fremault Lu- dovira Dequeker Maurits. grondeigenaar, oud 70 j.. gehuwd Marl co Camiel. landbouwwerionan. oud •5 aar. wed. Petyt Felle»e MAAND MAART 1942 GeboortenPouillie Jenny-Cornella, d. v. Marcel en Compernolle Felicie Capelle Gabriel-Raphaël, z. v. Jules en Wyflels Zoé. Floressoone Agnès-Maria-Cor nelia. d. v. Hector en Timperman Orinda. Deltombe Leon-Cornelius, z. v. Michel en Vanderstraeten Ivonne. OverlijdensGoemaere Henri, oud 71 jaar. echtg. van Wildemeersch Maria. Leynaert Jules, oud 70 jaar, ongehuwd Platteeuw Amelie. oud 79 jaar. weduwe van Bosch Isidoor. Verly Emtliana. oud 72 jaar wed. van Staessen Leonardus Deceuninck Henricus, 77 j., wed van Allemeersch Pharaïlde. Pattou Maria-Mag- dalena. oud 1 jaar 1/2, d. v. Joseph en Dejonghe Lydia. MAAND APRIL 1942 GeboortenTorrez Marcel, z. v. Albert en Robyn Ma ria- Compernolle Noël, z v. Camiel en Vanderstraeten Julienne Supplie Gabrielle. d. v. Remy en Matten Maria Descamps Norbert, z. v. André en Witdouck Anna Vandendriessche Georges, z. v. André en Cou- chez Julia Huyghe Roland, z. v. Cyriel en Vande- putte Martha. - Stevens Oswald, z. v. Leo en Mersy Martha HuwelijkenBisschop Oscar, te Biksohote en Ver- hooghe Clara, te Langemark. Mackelberg Arthur, te Merkem en Tanghe Martha, te Langemark. Prinzie Roger, te Merkem en Pouillie Margareta. te Langemark. Maes Jooris, te Poelkapelle en Degraeve Julia, te Langemark. Vanhaelewyn Albert, te Luingne en Schaekman Rachelle. te Langemark. Vandromme Jozef en Ghesquière Augusta, te Langemark. OverlijdensStragier Eudoxie. oud 76 jaar. echtg van Dewilde Henricus Van Robaeys Gabriel, oud 7 jaar, z. v. Leon en Bisschop Germaine. van den 1 Maart tot den 30 April 1942 GeboortenVictoor Ivonne, d. v. Norbert en Bruneel Margeriet. Bruneel Gilbert, z v. Hector en Kindt Margeriet. Laeour Paula, d. v Georges en van Devos Martha Huwelijke" Titeca Arthur, aardewerker, van Zille- beke en Dequeeker Julia, alhier. Dury Marcel, timmermansgast, van Dranouter en Nevejans Blanche, naaister, alhier Overlijdens Decrock Oscar, 20 jaar, landbouwer. Ryckeghem David. 79 jaar, wed. van Dirniortier Pha raïlde Verraes Mathilde. 62 jaar, echtg. van Goethals Maurice Mulle Elisa, 71 jaar, wed van Depuydt Julianus. Op sommige dagen waren meer dan 200 leden van het Roode Kruis aan het werk. Ten einde een groot aantal Inwoners te helpen, die him maaltijden niet konden bereiden bij gebrek aan een woonplaats, werd door het Roode Kruis, geholpen door Winterhulp, een refter geopend. Dit spijshuis was te beginnen van 8 Mei toegankelijk voor het publiek. Het Roode Kruis en Winterhulp besloten op 1 Mei een eerste fonds van 1 mlllioen fr. ter beschikking te stellen .Het Roode Kruis gaf 500.000 fr. Om te eindigen wijzen wij er op dat het problems van den wederopbouw niet van het Roode Kruis afhangt. Daarvoor wordt gezorgd door een consultatief comité, waarvan afgevaardigden van het Roode Kruis zullen deel uitmaken. Het ongeluk gebeurde op 29 April rond 11.30 uur 's morgens Het Roode Kruis van Hasselt en het Hoofd bestuur van het Roode-Kruis werden onmiddellijk ver wittigd De plaatselijke afdeeling van Hasselt zond onmiddel lijk een groote groep ambulanciersters ter plaats. Nau welijks een uur na de ontploffing waren ze reeds tai het werk. Zoodra het Hoofdbestuur verwittigd was nam het onmiddellijk de noodige schikkingen opdat de plaatse lijke afdeelingen der streek meé zouden kunnen werken aan de hulpactie. De meeste waren trouwens spontaan naar de plaats van het onheil gegaan. Rond half twee waren te Tessenderloo de ploegen van het Roode Kruis van Hasselt^ Gheel, Turnhout. Diest e« Leuven De auto-ambulances van de streek zorgden da delijk voor de eerste transporten. Een afgevaardigde van het Hoofdbestuur spoedde zieti aanstonds ter plaats met een ambulance Deze ploeg had. voor doel zich in verbinding te stellen met het bestuur der fabriek en met het gemeentebestuur om een werk plan op te maken. Het Hoofdbestuur besloot de reizende chirurgicale ploeg van Brussel naar Tessenderloo te sturen. Deze vertrok uit Brussel te 14 u 30. onder de leiding van Dr. Demoor. vergezeld van vier heelkundigen. In den loop van den namiddag konden ongeveer 2# heelkundigen de honderden gekwetsten, die naar Dies» gevoerd werden in het Burgerhospitaal fn het Klooster der Zusters van de Voorzienigheid, bij de Franciskaner- zusters en in de gemeentelokalen die in hulpposten om gezet waren, verzorgen. De plaatselijke afdeeling van Diest zorgde voor de eenheid in het werk dezer verscheidene formaties De Directeur-Generaal van het Roode Krufs stelde zich in verbinding met de Duitsche overheid, die de meeste gekwetsten per auto-ambulance naar Diest ge voerd had 7 auto-ambulances van het Roode Kruis hielpen bij dit transport Om half vijf waren de meeste gekwetsten reeds uit de puihhoopen gehaald en naar de hierboven vernoemde formaties overgebracht Ondertusschen had de Directeur-Generaal de noodige hoeveelheid bloed voor transfusie van Bru-,?el eh Ant werpen laten komen Van af den volgenden dag werden maatregelen ge troffen voor de ravitailleering van de bevolking. Le vensmiddelen van het Roode Kruis. Winterhulp en het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn werden in groote hoeveelheden van Brussel gestuurd Het Roode Kruis trof schikkingen om eiken dag een vrachtwagen »net 2000 kgr. brood naar Tessenderloo te sturen. Vanaf Za terdag middag konden dus reeds levensmiddelen uitge deeld worden. Het Roode Kruis richtte een groote hulppost in. in een lokaal van een school die grootendeels verwoest was Dit dispensarium zal open blijven om er de zeer tal rijke gekwetsten van het dorp te verzorgen Te Diest werd een kleederdepot gemaakt De uitdee- lingen begonnen den 5 Mei. In overleg met Winterhulp werden de levensmidde len uitgedeeld door het personeel van het Roode Kru» (Zie vervolg onderaan vorige kolom).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 10