BUREELMACHINES Alfred DEKEYSER Zielmissen ALLERHANDE NIEUWS TrU. Diefstallen. Dooi- Deryckere Jules, wo nende Meenensteenweg, werd verleden week Donderdag vastgesteld dat er 84 reesems tabak-bladeren, welke In zijn hof te drogen hingen, gestolen waren Gemeente LANGEMARK Verbruik van textielproducten TH 4,5 (31"* STAD IEPER West-Vlaanderens Kunsttentoonstelling en Stedelijke Kultuurdagen Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Stand van Yper Diamanten Priesterjubileum te leper Plechtige Eeremis te Yper St Jozefs Kerk der Carmelieten. leper BEDANKINGEN STERFGEVAL ZONDAGRUST De Apotheek van M. VANDAMME, Rijsafcrfraat ie alteen open op Zondag 23 Oogst Zaterdag 15» dezer, rond 4 uur namiddag, bemerkte een knaap dat twee mannen bezig waren met aren af te snijden op een korenveld gelegen Dixmudesteenweg. nabij de kapel van O L' Vrouw van Tuine doch toebe- hoorende aan Grymonprez Jules, van de Drie Zotten- straat. De jongen ging aanstonds den landbouwer ver wittigen. doch toen deze ter plaats kwam. waren de dieven reeds verdwenen Klacht werd ingediend en een onderzoek geopend Zondag morgen stelde Suffis Julien. wonende Korte Meerschstraat. vast dat er uit zijn moestuin, gelegen Minneplein, een twaaltal groene kooien gestolen waren Dit is thans reeds de, derde maal dat zulks ten nadeele van denzelfden persoon gebeurt. De hovenier Verbrugghe Henri, wonende Plumer- laan. bestatigde insgelijks Zondag morgen dat dieven 's nachts gedrongen waren in zijn hof langs achter palende aan de vaart Yper-Komen en er ongeveer 80 tot 90 kg. ajuinen, welke nog wortelvast waren, buitge maakt hadden. Aanrijding. Zaterdag laatst, rond 8 u 30 's avonds, werd de genaamde Depretter Maurice, van Rijsel, welke per velo naar huis toe reed, langs den Rijselsteenweg aangereden door een anderen wielrijder die van uit de tegenovergestelde richting kwam. Het rijwiel van De pretter werd deerlijk gehavend Een onderzoek werd Ingesteld BOESINGHE. Moto-ongeval. Maandag, rond 1 u. 's namiddags, kwam Coulier Gerard per moto van Yper naar Boesinghe gereden, toen hij aan -het gehucht genaamd Sint Pietertje opeens een zwaren val deed. tengevolge waarvan hij een hersenschudding opliep Hij moest zich door een dokter laten verplegen, doch gelukklglijk is zijn toestand niet erg ZONNEBEKE. Vaars verdronken. Twee vaarzen van landbowuer Henri Vangheluwe. wonende Kelberg. graasden in een wei in de Wallemolenstraat. 's Morgens kwam men tot de vaststelling dat een der dieren ver mist werd. Bij nader onderzoek vond men het beest verdronken in een put Van het voer gevallen. Michel Delhaye van Gelu- veld. in dienst zijnde bij landbouwer Gaston Verschaeve is 's namiddags van een volgeladen wagen gevallen. Hij klaagt van pijn aan rug en schouders. Daar de dokter een breuk aan de ruggraat vreest werd de werkman naar het hospitaal te leper overgebracht Het werk van den Akker. Op Zondag 23 dezer te 10 uur stipt, in het lokaal De Volksbond. Algemeene Vergadering voor de leden. Dargorde a) Voordracht; b) Tombola ZONNEBEKE. Diefstallen. 's Nachts werden ten nadeele van land-bouwer C. Saelen omtrent twee wagens tabakbladeren gestolen. Bij landbouwer C Mylle werd een hoeveelheid gerst ontvreemd en ten slotte ontving ook nog den fruithof van G Priem het bezoek van die ven. die er een hoeveelheid appelen roofden. MOORSLEDE. Varken gedood. Dieven zijn 's nachts bij den landbouwer J Vinckier in den var kensstal gedrongen en hebben er een varken doodge slagen. waarvan zij een hesp hebben afgesneden en meegenomen. De rest van het dier moesten zij ter plaats achterlaten. STADEN. Ongevallen. Tijdens het werk is O. Debaere met de rechter hand in een ruit terecht geko men en liep hierbij een diepe wonde op aan het pols gewricht Terwijl de genaamde R Deferme bezig was met hout te hakken schoot het kapmes plots uit en trof de linker hand. die erg gekwetst werd. KOMEN. Deviezensmokkel. De genaamde Julia Laleman. van Zonnebeke. werd aan de grens aange houden daar zij in het bezit bevonden werd van 35 000 frank in banknoten en 48 fransche rentecoupons WERVIK. Diefstallen. Op het veld van land bouwer Fernand Delmotte werd een hoeveelheid haver gestolen Het onderzoek, dat tengevolge hiervan inge steld werd. leidde tot de aanhouding van den 22 jarigen Paul Lemaire. wever, wonende langs den steenweg naar Komen. Ten nadeele van Emile Lewille. plakker, wonende Kasteelstraat, werden op zijn koer. die uitgeeft in de Kapellestraat. 22 kepers gestolen eener lengte van 3 meter welke dienden om stellingen te maken UITREIKING DER RANTSOENEERINGSZEGELS DER 29- PERIODE. De gewone zegels, de melkzegels en de aardappel zegels zullen voor de maand Augustus 1942 uitgereikt worden op de hiernavermelde dagen en uren. Op Maandag 24 Augustus Van 9 tot 12 uurKlerkenstraat. Beekstraat. Kleine Merkemstraat, Boezingestraat Van 2 tot 4 uur Mangelaarstraat. Galgestraat. Wol- vengrachtstraat. Grasstraat. Van 4 tot 5 30 turPoelkapellestraat. Eeckhoutmolen- straat. Korte Eeckhoutmolenstraat. Schreiboomstraat. Hoeyaardstraat, Groenstraat. Korte Ieperstraat Op Dinsdag 25 Augustus Van 9 tot 12 uur Zonnebekestraat. Keerzelaarstraat. Bruinebroekstraat, O. L Vrouwstraat. Roeselarestraat. Peperstraat. Ieperstraat. Markt. Stationstraat. Don- kerweg Van 2 tot 4 uurBruggestraat. St Juliaanstraat. Haze- weidestraat. Waterstraat. Wijngaardstraat. Verloren Hoek Van 4 tot 5.30 uurBikschotestraat. Diksmuidestraat. Melkerijstraat. Pottestraat. Nieuwe Kalsijde. Cayen- nestraat. Maalvergunningen Vanaf Dinsdag 1 September 1942. BijrantsoenenZwangere en bevallen vrouwen Woensdag 26 Augustus 1942. HandarbeidersDonder dag 27 Augustus. N B - Vraag en inventarissen behoorlijk ingevuld meebrengen. ln het Staatsblad is een besluit verschenen houdende regeling van het verbruik van textielproducten en waar- fci o m wordt gezegd dat de naaigarens ten behoeve van kleermakers en confectiewerkers aan dezen toege staan worden door middel van een aankoopvergunning Verder wordt er nog bepaald dat sokken voor zuige lingen en kinderen van 1 tot 3 jaar zonder overhandi- ging van een aankoop/bon voor kousen en sokken ver kocht worden. Reaoodigbedea Herstellingen Onderbond Werktuigkundige - Technieker 62. Waterkasteelstraat, (KanaaP, Yper HET YPERSCHE 21-8-1942 De Kultuurdienst van West-Vlaanderen deelt mede dat de tentoonstelling der West-Vlaamsche Kunstenaars, welke in alle steden van West - Vlaanderen rond reist, van 30 Augustus tot 6 September 1942 te leper zal zijn in de lokalen van de Beroepsschool, Meenen straat. Deze Kunsttentoonstelling gaat gepaard met het hou den alhier van de stedelijke kultuurdagen- Hierdoor wordt nagestreefd dat ons volk. door het leeren kennen en waadeeren fan zijn eigen kunstenaars en eigen kunstschoonheden, zich dieper bewust zou voelen van zijn eigen kultureele waarde De Kunsttentoonstelling biedt tevens de gelegenheid aan de kunstminnende be volking hare sympathie te betoonen aan onze West- Vlaamsche Kunstenaars en ze in deze moeilijke tijden te helpen. Het programma der verschillende kunstmanifestaties, welke gedurende de Kultuurdagen hier ter stad zullen plaats vinden, zal volgende week in dit blad verschijnen. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 14 Augustus, door M Vler- straete Henri. Rijselstraat, een lederen portemonnaie Zaterdag 15. door M' Dejaeger Leon, Korte Thourout- straat, een kinderfra-kje. Zondag 16, een lederen geldbeugeltje een kleine som geld inhoudende. Door M. Julien Desegher. Dixmudestraat, op de al hier onlangs in het College gehouden Vlaamsche Ker mis. een portemonnaie een som geld bevattende, een paar ctameshandséhoeneneen; lederen heerienhand- schoen en een armband Maandag 17. door M Banckaert Camiel. Kiiselslraat. een dameshandschoen. Dinsdag 18. door M. Speybrouck Joseph. R Colaert- plaats. een kinderhandschoen Verloren. Vrijdag 14 Augustus, een bril. Door M' Bruwier Denise. Rijselstraat. een rood lede ren portemonnaie inhoudende eenlg kleingeld en kwijt schrift van rijwieltaksplaat 1942. Zondag 16. door M Depoorter Henri. Groote Markt, een rechter bruin lederen handschoen Door M<' Balduck Maria, Dixmudestraat. een hoofd kleed van verpleegster, voorzien van een rood kruis Maandag 17. door M Vierstraete Henri, Rijselstraat. een paar geel lederen manshandschoenen Door Mr Clabau Juliana Dixmudestraat. een zilveren armband met naamplaat. Door M Verminek Arthur. Lindendreef. zijne een- zelvigheidskaart. Door Mevr. Provoost-Packet Boesinghestraat hare eenzelvigheidskaart Door M Schmidt." feldgendarm. een armbanduur werk in doublé Door M'' Hof Wilfrida. Dickebuschsteenweg. een bruin lederen geldbeugel een som geld inhoudende. Donderdag 20. door M Verschoore Roger. Zonne- bekesteenweg. zijne eenzelvigheidskaart Door M1' Vandeputte Denise. Oude Houtmarktstraat, een huisdeursleutel Door M. Vancompernolle Gerard van Wervik. een bruin lederen tabakzak een som geld inhoudende Een landmetersketting (decameter) Belooning aan wie hem terugbrengt bij Camille Vermeulen, te Sint- Jan van den 14 tot den 20 Augustus 1942. Geboorten: Debruyne Erna. Recollettenpoort. 5. van Boesinge Bollingier Paula. Recollettenpoort. 5 Pc- peringesteenweg. Vandamme Marie-Lutgarde. Recol lettenpoort 5. Zonnebekesteenweg, 21. Dezitter Hu- guette Recollettenpoort. 5. Bruggesteenweg. 69 De- man Freddy. Recollettenpoort. 5. Neerstraat. 27- Carrein Rosa. Recollettenpoort. 5. van Poelkapelle Debels Raymond. Rijselstraat. 10. Bonte Walter, Re collettenpoort. 5. van Ledegem OverlijdensHuybrechts Maria. 83 jaar z b echtg Coutereels Augustinus. Kalfvaart, 50 Van Oplines Silvère. 60 jaar. landbouwer, wed Vanlérberghe Irma. van Langemark Callens Silvia. 75 jaar, z b.. wed Dumalin Emilius. Rijselstraat. 38. Bolle Germaine. 30 jaar huishoudster, eciitg. JDeman Joseph, van Ko men Clauw Magdalena. 34 jaar. huishoudster, echtg Bulcke Silvère. van .Bikschote HuwelijksbeloftenLeopold Markey. landbouwer te Noordschote. en Alphonsine Deloz. z. b te leper René Moncarey. apotheker en Martha Baete z. b beiden te leper. Albert Pollie. rijkswachter, te Ant werpen. en Anna Forrez, z b.. te leper Lucien Van- denbussche, secretaris der Landbouwcorporatie te Vla- mertinge. en Irena Meirlaen. z b.. te leper Donderdag 27 Augustus aanstaande herdenkt onze stadsgenoot Eerw. Heer Nuytten. geboren te Yper den 3 Juni 1857. de zestigste verjaring van zijne Heilige Priesterwijding. Na zijn eervol ontslag als pastoor te Bavikove. kwam hij in zijn geboortestad terug in Januari 1924 en werd tot over korfen tijd Bestuurder van ons gunstig bekend Ypersch Opvoedings Gesticht der Rousbrugge Damen. De ouderen van jaren bewaren het geheugen van den jeugdigen leviet die met zijn prachtige tenorstem de liturgische gezangen in St Maartens Kathedraal op luisterde. en er voornamelijk het blijde Paasch Alleluia aanhief De plechtige Jubelmis zal door hem opgedragen wor den in de parochiale kerk van St Niklaas, te 10 uur. met gelegenheidssermoen van Z. E. H Deken Ver- haeghe Onze beste Ypersche gelukwenschen aan Pastoor Nuytten. Ad muitos annos! Een ingetogen groote menigte nam deel. Woensdag 11.. in onze Sint Nicolaas kerk. aan de heerlijke plechtig heden der eeremis van onzen sympathieken stadsge noot. E. H. René Versailles, Leeraar benoemd aan het bisschoppelijk College te Meenen De nieuwgewijde priester was aan het altaar bijge staan door drie zijner broeders, de E HH. Joseph, Paul en Albert Versailles, als diaken, subdiaken en ceremo niemeester. van een talrijke geestelijkheid omringd. Een blijde Augustus zon bekleurde het koor. rijk en smaakvol versierd met natuurlijke bloemen en planten. De driestemmige mis van Perosi werd door St Niklaas zangkoor en hoogstudenten van St Vincentiuscollege kunstvol uitgevoerd Een indrukwekkende kanselrede werd gehouden door E H Declercq. onderpastoor van St Gillis te Brugge, oud bewaker aan St Vincentiuscollege te leper De lofzang Te Deum ln gregoriaansch besloot deze aandoenlijke plechtigheid. Wij wenschen aan den zesde der zeven zonen van de gezegende familie Versailles-Wigny. een vruchtbaar apostolaat onder de bescherming van onze Ypersche Patrones O. L Vrouw van Tuine 3 Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag X Zondag Te 8 i uur. Communiemis met oefeningen voor de kinderen en hunne ouders Te 3 i uur. Maandelijksche vergadering Beste ouderskomt mede met uwe kinderen om hen 't voorbeeld te geven, en ze te bewaken. Vrouw Weduwe Théodoor Candeel-Viaene Heer en Vrouw Louis Candeel-Vannieuwenhuise en kinders Heer en Vrouw Edouard Hugebaert-Candeel en kinders; Heer en Vrouw Henri Pottel-Candeel en kinders; De familiën Candeel. Viaene. Hugebaert en Pottel danken vrienden en kennissen voor de blijken van deelneming betuigd bij het afsterven van Heer Theodoor CANDEEL hun teergeliefden echtgenoot, vader, grootvader en fa milielid en voor hunne tegenwoordigheid cp de begra fenis. Mijnheer en Mevrouw Philib. Van De Veegaete-- Becquaert en familie Mijnheer en Mevrouw Jean-Baptiste Vanhove-Bec- quaert en kinders; Mijnheer en Mevrouw Robert Becquaert-Faes en zoon; Mijnheer en Mevrouw Robert Vergote-Becquaert en kinders De familiën Becquaert, Vanuxem. Willems en Verbeke. danken, langs dezen weg. de vrienden en kennissen om de blijken van deelneming hun betuigd tijdens het af sterven van Mijnheer en Mevrouw Louis BECQUAERT-VANUXEM hun teergeliefde ouders, grootouders en bloedverwanten en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis (3640) Mevrouw Julien Camerlynck-Samyn Heer en Mevrouw André Camerlynck-De Graeve Heer en Mevrouw Pierre Housez-Camerlynck Heer Joseph Camerlynck Mejuffer Rosette Demeere Heer Jean Demeere Mejuffer Francine Housez Heer en Mevrouw Cyriel Lenoir-Cameriynck. kinders en kleinkinders Heer en Mevrouw Arthur Soete-Camerlynck en kinders; Heer en Mevrouw Jules Soete-Camerlynck en kinders Heer en Mevrouw Joseph Dumon-Camerlynck en kinders; Mevrouw Weduwe Alphonse Santy-Samyn Heer en Mevrouw Henri Vanwalleghem-Samyn. kinders en kleinkinders De kinders en kleinkinders van wijlen Heer en Mevrouw Elie Parret-Samyn Heer Evariste Samyn-Doom. kinders en kleinkinders Heer Jules Samyn-Huyghebaert. kinders en kleinkinders; Mevrouw Weduwe Camiel Samyn-Demuylder. kinders en kleinkinders De familiën Camerlynck. Samyn Bossaert. Coene Be- kaert en Vermeersch. melden met droefheid het pijnlijk afsterven van hun teergeliefden echtgenoot, vader schoonvader, grootva der. broeder, schoonbroeder, oom en bloedverwant Heer Julianus-Augustus-Cornelius CAMERLYNCK Echtgenoot van Mevrcuw Romanie-Flavie Samyn geboren te-Reningelst, den 10 Maart 1877 en godvruchtig overleden te leper, den 19 Augustus 1942 De Plechtige Lijkdienst; gevolgd van de Teraardbe- stelling. zal plaats hebben in St Maartens Kathedraal, op MAANDAG 24 AUGUSTUS 1942. te 10 uur. Vergadering in de kerk De vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen reuwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te willen aanzien, leper. (Veemarkt, 26) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 23 AUGUSTUS, om 8 uur, in St Niklaaske-k, tot zielelafenis van Juffrouw Paula DERUTTER dochter van Hr Leopold en Vr. Martha Vandenberghe. (3806) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 23 AUGUSTUS, om 8.30 uur, in St Jacobskerk. tot zielelafenis van Heer Gerard HOORNAERT zoon van Heer Remi en Vrouw Marguerite Decoker Vlaamsch Legioenair (3807) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 23 AUGUSTUS, om 9 uur, in St Niklaaskerk. tot zielelafenis van Heer en Vrouw Charles VERSAVEL-KESTELOOT (3825) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gecelebreerd wor den op ZONDAG 23 AUGUSTUS, om 9 30 uur. in de kerk der E. P. Carmelieten (Paterstraat), en om 10 uut. in de kerk der E. P Capueijm.n (Capucijnenstraat). tot zielelafenis van Vrouw Victorina DETHOOR moeder van de vroedvrouw Dehaene-Baelen. (3841) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 23 AUGUSTUS, om 10 uur, in St Pieterskerk bot zielelafenis van Heer Roger SAESEN joon van Heer en Vrouw Maurice Saesen-Eggremont. (3810) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 30 AUGUSTUS, om 8.30 uur, in de kerk der E P Carmelieten, tot zielelafenis van Heer August LOUF (3826) Vrienden en kermissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZONDAG 30 AUGUSTUS, om 10 uur, in St Pieterskerk tot zielelafenis van Juffrouwen Denise en Irène BORIES dochters van Heer Michel en Vrouw Jeanne Eggermont. (3827) O

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 3