DUITSCHE LECERBERICHTEN AANDACHT 4 TREKKINGEN Verwoeste Gewesten 4922 Toegelaten Taxis Verhooging yan het rantsoen Aardappelen voor de maand September en VROUWEM Dat is werkelijk een zeer zeldzame gelegenheid KALENDER DER MATCHEN Lichtdempingsdienst Koninklijke Hof bouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper De Duitsche troepen winnen veld bij Noworossisk en nemen ten Zuiden dezer stad ket laatste kustfort in. - Ten Zuiden van Stalingrad wordt de Wolga bereikt. - De vestingen aan den stadsrand van Stalingrad reeds in Duitsche handen - Duitsche duikbooten kelderen 18 schepen. - Mislukte landingspoging der Engelschen te Tobroek. DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1942. Ten Zuid-Oosten van Noworossisk werden nieuwe heuvels ingenomen. Aan de Zwarte Zeekust werden 5 transportschepen gekelderd. By Stalingrad werden vestingswerken Ingenomen. Haveninstallaties en be- roorradingslnrichUngen van Astrakan, alsmede vlieg velden ten Oosten van de Wolga werden door ge vechtsvliegtuigen gebombardeerd. De hernieuwde aanvallen der Sovjets by Rsjew, ten Zuiden van het Ilmenmeer en rond Leningrad leden schipbreuk. By een vergeefsche poging van den vijand om de Newa over te steken, werden 36 booten vernietigd. Sovjet-vliegtuigen voerden verleden nacht storings- vluchten uit boven Oost-Duitsch gebied. Het vyan- deiyk luchtwapen verloor gisteren 128 toestellen. 8 eigen vliegtuigen keerden niet terug. Afzonderiyke Britsche vliegtuigen overvlogen gisteren West- Duitschland. Boven het Kanaal werden 2 Britsche vliegtuigen neergehaald. VRIJDAG 11/ SEPTEMBER. De Duitsche en Verbonden troepen boeken verdere terreinwinst by Noworossisk en in den sector van de Terek. By Stalingrad duurt de slag voort. Ten Zuiden dier stad werd de Wolga bereikt. By Rsjew kenden eigen aanvallen succes. Ten Zuiden van het Ladogameer en voor Leningrad mislukten hernieuw de aanvallen van den vyand. Britsche vliegtuigen vielen overdag het West- Duitsch gebied aan en richtten eenige schade aan, voornameiyk te Dusseldorf. 31 van de aanvallende toestellen werden neergeschoten. Een Britsche voor postenboot en een snelboot werden zwaar beschadigd. ZATERDAG 12 SEPTEMBER. Ten Zuiden van Noworossisk werd het laatste kust fort ingenomen. In den Terek-sector werden vyan- delyke stellingen doorbroken. Voor Stalingrad duren de gevechten met hevigheid voort. Vliegtuiginstalla- tiee ten Noorden van Stalingrad en de stad zelf wer den gebombardeerd. Zuid-Oostwaarts van Rsjew, ten Zuiden van het Ladogameer en van uit Leningrad voerde de vyand vergeefsche aanvallen uit. Het luchtwapen bracht den vyand zware verleizen toe. De Sovjets verloren op 10 en 11 September 171 vlieg tuigen 14 eigen toestellen worden vermist. In de 10 eerste dagen van September verloren de Britten aan het Egyptisch front 170 tanks en gepantserde verkenningswagens. Industrie- en verkeersinstallaties aan de Engelsche Zuidkust en in het Zuid-Oosten van het eiland wer den door Duitsche vliegtuigen met bommen van zwaar kaliber bestookt. Tydens een ontmoeting tus- schen Duitsche en Engelsche snelbooten in het Ka naal werd een vyandelyke boot tot zinken gebracht. ZONDAG 13 SEPTEMBER. Op het front van Terek werden verscheidene vyan delyke stellingen doorbroken. De aanvalstroepen zyn nog den omtrek van Stalingrad genaderd en zyn in den ZuideUjken sector vqn het stadsgebied gedron gen. De vyandelyke ontlastingsaanvallen werden teruggeslagen. Machtige formaties van het luchtwa pen ondersteunden de gevechten. In den sector van Rsjew viel de vyand opnieuw aan op verscheidene plaatsen, doch werd met zware verliezen terugge slagen. Op het Wolchowfront werden tarlyke ver- sterkingswerken en een Sovjetisch bataljon vernie tigd. Ten Zuiden van het Ladogameer en in den sector der Newa mislukten verscheidene vyandelyke aanvallen. Duitsche duikbooten hebben 18 vyandelyke schepen eener gezamenlyke tonnemaat van 121.500 brt. gekel derd. Een groote aanval op een vyandelyk konvooi is nog aan gang in den Atlantischen Oceaan. MAANDAG 14 SEPTEMBER. Ten Oosten van Noworossisk werd een versterkte hoogte ingenomen. Aan den Terek werden vyande lyke stellingen doorbroken. Duitsche aanvalstroepen drongen de vestingen aan den stadsrand van Stalin grad binnen en namen beheerschende hoogten in. Het luchtwapen nam met goed resultaat aan de ge vechten deel. Aan den Don werd een aanval der Duitsche en Hongaarsche formaties met succes be kroond. By Rsjew en ten Zuiden van het Ladoga meer mislukten verscheidene aanvallen van "den vyand. Sovjet-vliegtuigen overvlogen 's nachts de Ooste lijke gebieden. Het Britsch luchtwapen ondernam verleden nacht een terreuraanval op Bremen. 14 der aanvallende bommenwerpers werden neergehaald. In den nacht van 12 op 13 September werd een Britsche landingsboot ten Oosten van Cherbourg tot zinken gebracht en de bemanning deels gevangen genomen en deels gedood. In den sector van Tobroek ondernam de vyand heden nacht op verscheidene plaatsen landingspogin gen, die echter schipbreuk leden. DINSDAG 15 SEPTEMBER. Ten Zuid-Oosten van Noworossisk werd een ver sterkt fabrieksterrein ingenomen. Aan den Terek mislukten aanzienlyke vyandelyke tegenaanvallen. De zegeryke stormloop tegen Stalingrad wint steeds veld. Op de Wolga werd een sleepboot gekelderd. Ten Noorden van Rsjew hernieuwde de vyand, doch te vergeefs, zyn aanvallen. Een pantsertrein der Sovjets werd vernietigd. Aan het Wolchowfront werden tal- ryke gevechtsstanden verwoest, terwyl ten Zuiden van het Ladogameer plaatselyke aanvallen van den vyand op het afweervuur te pletter liepen. Op het Ladogameer werden een vrachtboot gekelderd en 3 andere schepen beschadigd. Verleden nacht werd Moermansk door het luchtwapen aangevallen. Van 12 tot 14 September werden 227 Sovjet-vliegtuigen neergeschoten. In denzelfden tyd gingen 23 eigen vliegtuigen verloren. Britsche bommenwerpers overvlogen gisteren Noord-Duitschland en in den afgeloopen nacht werd het kustgebied van Noord-Duitschland aangevallen, voornameiyk te Wilhelmshaven werd schade aange richt. Vier der aanvallende vliegtuigen werden neer gehaald. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Bij den Terek mislukten verscheidene vijandelijke aanval len. In den slag om Stalingrad werd een belangrijke terrein winst geboekt. In het gebied van Woronesj werden de her nieuwde aanvallen van den vijand afgeslagen. Bij Rsjew wer den 196 pantserwagens vernietigd en op een andere plaats werd een eigen aanval met succes uitgevoerd. In den Noor delijken sector van het front mislukten plaatselijke aanvallen der folsjevisten en ten Zuiden van het Ladegameer werden tamelijk zwakke vijandelijke krachten omsingeld en vernie tigd. Van 5 tot 15 September verloor de Sovjetluchtmacht 1215 vliegtuigen. 87 eigen toestellen gingen in dezelfde pe riode aan het Oostfront verloren. In den loop van dezen zomer werden 26 Russische duikbooten vernield. De in den nacht van 13 op 14 September bij Tobroek ge lande Britsche troepen werden, na harde, snelle gevechten, vernietigd of gevangen genomen. Van de vijandelijke vloot- eenheden werden twee kruisers, vier destroyers, eenige kor vetten, verscheidene motortorpedobooten en talrtyke landings booten gekelderd. Andere kleine eenheden werden zwaar be schadigd. 9 vijandelijke bommenwerpers werden neergescho ten en in totaal werden 576 gevangenen gemaakt. Bovendien verloor de vijand talrijke gesneuvelden en een groote hoe veelheid oorlogsmateriaal. Aan het Egyptische front werden Britsche autoconcentra ties door het luchtwapen onder vuur genomen. Hoven Noord- Afrika en Malta werden 25 Britsche vliegtuigen neergescho ten Bij Hrest en boven de bezette gebieden in het Westen werden 5 Britsche vliegtuigen naar beneden gebaald. Dait- •che vliegtuigen bombardeerden de haven van Boston. 244e trekking van lp September 1942. Serie 104536 nr. 6 wint fr. 250.000 Serie 92965 nr. 13 wint fr. 100.000 Serie 92965 nr. 5 wint fr. 100.000 De andere nrs van deze series en die van serie 14758 worden terugbetaald met 312 fr. 50 of met 300 fr., volgens dat ze al dan niet omgezet werden krachtens het Kon. Besluit van 11 Mei 1935. O Van Maandag morgen 21 September tat Zondag avaad 27 September 1942 inbegrepen C. VAN DER MEERSCH, Seminariestraat. L. DOCHY, Capronstraat. SEDEYN Michel, Statiestraat. Deze maand zullen de drie volle aardappelzegels, die voorloopig waardeloos waren, nogmaals geldig zyn. Ieder zegel geeft recht op 1 kg. aardappelen, zoodat het maandelyksch rantsoen van 12 kg. op 15 kg. wordt gebracht. II U wordt een zeer zeldzame gelegenheid aangeboden, kosteloos een stiel in het metaal vak aan te leeren. Ouderdom 18 tot 55 jaar.» De omscholing geschiedt in Kortrijk. Hfkte verpleging met zwanrarbeiderwtoeglag, tegen een zeer lagen prijs. Ver wonende arbeiders kunnen ondergebracht worden in de instelling GEDURENDE de OMSCHOLING wordt een HOOG LOON UITBETAALD I Wiicht niet langer Zorgt voor U zelf en voor Uwe familie W«»I«H U onmiddellijk t bt| de omscholingsinstelling, Sint JOZEFSBEROEPSCHOOL, KORTRIJK, Oudenaardesteenweg. IIe Afdeeling Provinciaal 6 September 3 Januari C S Yper R C Harelbeke Deerlijk Sp Stade Kortrijk W S. Houthulst Waregem Sp F. C. Comlnes F. C Brugge Wevelgem Sp F. C. Izegem Vrij R S. Waregem F C Torhout C S Brugge 13 September F. C Brugge R C. Harelbeke F. C. Izegem Waregem Sp Stade Kortrijk Vrij C s Brugge F. C. 20 September - C S. Yper Deerlijk Sp. W S. Houthulst F C. Comfnes Wevelgem Sp Vrij R S. Waregem F. C. 27 September - F C Brugge R C. Harelbeke F C. Izegem Waregem Sp. F. C. Torhout 10 Januari Wevelgem Sp. R S Waregem Deerlijk Sp. F. C Torhout W S Houthulst Comfnes C S. Yper - 17 Januari F C Brugge Waregem Sp. R. C. Harelbeke F C Torhout Stade Kortrijk Izegem C. S. Brugge 24 Januari Deerlijk Sp C S Brugge R S Waregem F C- Comines W. S. Houthulst Vrij Wevelgem Sp Stade Kortrijk C S. Yper 4 October 31 Januari F. C. Brugge R S. Waregem F C. Comfnes Wevelgem Sp C S. Brugge Vrij F. C. Izegem R C F C. Torhout C. S. Yper Stade Kortrijk Waregem Sp. W. S. Houthulst Harelbeke Deerlijk Sp. 11 October 7 Februari C. S Yper C S Brugge R. C Harelbeke F. C. Izegem W S. Houthulst F C Comfnes Waregem Sp. F. C Brugge F. C. Torhout Deerlijk Sp Stade Kortrijk R S. Waregem Vrij Wevelgem Sp 18 October 14 Februari Deerlijk Sp. F. C. Izegem R. S Waregem Wevelgem Sp. C- S. Brugge Vrij R- C. Harelbeke W. S. Houthulst C S. Yper Waregem Sp F. C. Comlnes Stade Kortrijk F. C. Torhout F- C. Brugge 25 October 21 Februari R. C. Harelbeke W S. Houthulst Waregem Sp. F. C. Comlnes F. C. Torhout Vrij Stade Kortrijk Wevelgem Sp F. C. Brugge C S. Brugge Deerlijk Sp. R S. Waregem S. Yper F. C. Izege 8 November 28 Februari C. S Yper Waregem Sp. R. C. Harelbeke F. C. Brugge F. C. Izegem Stade Kortrijk Wevelgem Sp F. C Torhout C- S. Brugge Deerlijk Sp. Vrij W S Houthulst R S. Waregem F. C. Comlnes 15 November 7 Maart F. C. Brugge R S. Waregem Deerlijk Sp. C S Yper W. S. Houthulst Wevelgem Sp. Waregem Sp. F. C. Izegem F- C- Comlnes C. S Brugge Stade Kortrijk R. C. Harelbeke Vrij F C. Torhout 22 November 14 Maart C S Yper R. C. Harelbeke F. C. Izegem R. S. Waregem Wevelgem Sp. C. S. Brugge Vrij Waregem Sp. Stade Kortrijk F C. Comlnes F C. Torhout W. S Houthulst Deerlijk Sp. F. C. Brugge 29 November 21 Maart F. C. Brugge Waregem Sp. F. C- Comlnes F C. Torhout Wevelgem Sp. Vrij Deerlijk Sp F C. Izegem Stade Kortrijk R S. Waregem C S. Yper C. S. Brugge W. S. Houthulst R. C. Harelbeke 6 December 28 Maart C. S. Yper R. C. Harelbeke F. C. Izegem R. S- Waregem C- S. Brugge F. C. Comlnes Deerlijk Sp. W. S. Houthulst Wevelgem Sp. F. C. Torhout Vrij Waregem Sp. F. C. Brugge Stade Kortrijk 13 December 4 April Waregem Sp. R C Harelbeke F. C. Comfnes F. C. Izegem F. C. Torhout Stade Kortrijk Wt\elgem Sp. C. S. Yper C. S. Brugge R. S. Waregem Vrij F. C. Brugge Deerlijk Sp. W S. Houthulst 20 December 11 April C. S Yper W S. Houthulst R. C. Harelbeke F. C. Torhout F. C. Izegem C. S. Brugge R S. Waregem Deerlijk Sp Stade Kortrijk F. C. Brugge Vrij F. C. Comfnes Wevelgem Sp. Waregem Sp. L. B. (Afdeeling leper) Hebben laatste waarschuwing ontvangen voor onvoldoende lichtdemping We Cherchye, Haiglaan, 2 Deruyter P., El- vardingestraat. Het Kader. Seminariestraat, 1. Zondaf 20 September 1942, om IS.3» uur MAANDELIJKSCHE VERGADERING' DAOORDE 1) Lezing verslag van Augustus 2) Mededeellng 3) Voor dracht over seizoenarbeid 4) Voorstel nieuwe ladea SI Be oordeeling aanbrengsten 6) Allerlei7) Tombola. De Griffier, De Voorzitter, F. Dethoor. II. Cisier.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 4