Kleine Aankondigingen KAASSTREMSEL 4 3721 DENNEN van 14 40 cm. UIT TER HAND TE KOOP STAD IEPER UITTREKSEL VAN VONNISSEN Stemming van gemeentebelastingen voor 1943 Uitsla); der bijgevoegde Stierenkeuring Te koop Winkeltoog Vraagt plaats Meisje VROEDVROUW LENA GEVAERT El verdingestraat, 10, leper Maalmolens D D D BESTE ENKEL EN DUBBEL ter Apotheek DELANOTE Langemark. ALLERHANDE NIEUWS Willemsfonds - Bibliotheek OORLOCSSCHADE Hernieuwing der Identiteitskaarten voor Oorlogsinvaliden HET YPERSCHE 2 - 10 - 1942 MMsterie van Landbouw en Voedselvoorziening Ministerie van Financiën Bestuur van Waters en Bosschen. o Openbare Verkooping bij Inschrijving van wassende in 't domeinbosch te ZONNEBEKE (één Int). O De Heer Ontvanger der Domeinen te Hooglede, leper- straat, 43, zal overgaan tot de opening der inschrijvingen op Hu»U| S October 1942, om 10 1/2 uur, ten zijnen kantore. Voorwaarden Kosten tO Koopers moeten voorzien sijn van een machtiging van de Houtcentrale en van de aoo- dige aankoopbons De Inschrijvingen op ongezegeld papier moeten per aange- teckend schrijven gezonden worden aan den Heer Ontvanger der Domeinen te Hooglede, ten laatste op 3 October 1942, tegen 10 1/2 uur 's voormiddags. Voor verdere inlichtingen zich wenden ten kantoor der bomeinen te Hooglede. Schoone blok BOUWGROND, uiterst wel gelegen. Verdeeld in 20 loten van ongeveer 420 m2 ieder (7 x 60). Aan de Zee, in ieder badplaats Villa's, handels- en opbrengsthaizen, Hotels, Ben w gronden Alle inlichtingen kosteloos te bekomen bij O. BOURDEAU makelaar in goederen. 76, Rijssel- straat, IEPER. Spreekuren ieder voormiddag van 9 tot 12 ure. Bij beslissingen genomen door den Heer Arrondisse- mentscomm'.ssaris van leper den 24 9/42. PAPEGAEY Oscar, landbouwer, te Woesten. Steen straat Nr 14. wordt veroordeeld a) Wegens tekort levering van erwten en aardappe len van den oogst 1940. tot eene geldboete van Zeven tien honderd Franken (1.700 fr.) b) Wegens onvoldoende metklevering tot eene geld boete van Tienduizend Franken (10.000 fr.) c) Wegens tekort levering van graangewassen en aardappelen van den oogst 1941. tot eene geldboete van Tijf en twintig duizend Franken (25.000 fr.) Zijnde een gezamentlijke geldboete van Zes en dertig tanend zevenhonderd Franken (36-700 fr.) Aanplakking en publicatie wordt bevolen op kosten van veroordeelde Verklaart deze beslissingen uitvoerbaar bij voorraad, niettegenstaande verbaal. Gedaan te leper, den 24/9/42. o Bij beslissingen genomen door den Heer Arrondisse mentscommissaris van leper den 28/9/42. DEPKEZ Constantin, landbouwer te Houthem. Dadi- aeelestraat. 1, wordt veroordeeld a) Wegens tekort levering van gerst, haver en erwten van den oogst 1940. tot eene geldboete van Vijfduizend Franken (5-000 fr.) b) Wegens tekort levering van gerst, tarwe en aard appelen van den oogst 1941. tot eene geldboete van Vijftig duizend Franken 150-000 fr.) Zijnde een gezamentlijke geldboete van Vijf en vijftig duizend Franken (55-000 fr.) Aanplakking en publicatie wordt bevolen op kosten van veroordeelde Verklaart deze beslissingen uitvoerbaar bij voorraad, niettegenstaande verbaal. Gedaan te leper, den 24/9/42. De Arrondissementscommissaris, (get) WILLEM BOONEN. Het schepencollege van- Yper 'heeft in zitting van 7 September 1942. besloten de volgende belastingen voor het jaaT 1943 te hernieuwen: 1) De taks op de vaste en beweegbare essence- en mazoutpompen geplaatst langs den openbaren weg en bedragende de som van 100 fr 's jaars voor de vaste en 50 fr. 's jaars voor de verplaatsbare pompen 2) 40 opcentiemen op de staatsöedrijfsbelasting op wedden, loonen en pensioenen 3) 260 opcentiemen op de cedulaire grondbelasting ceïnd door den Staat86 opcentiemen op de inkomsten der roerende in België aangewende kapitalen, en 85 opcentiemen op de Staatsbedrijtsbelasting 4) De taks op het in nijverheids-, handels- of land bouwbedrijf te werk gestelde personeel en vastgesteld op 20 fr. per werkman of beambte 5) De taks van 20 fr per kilowatt op de motoren. 6) De speciale belasting op de nieuwe woningen tij delijk vrijgesteld van de grondbelasting, en bedragende 15 8 van het kadastraal inkomen. 7) De belasting op het plaatsen van tafels, stoelen, banken en andere soortgelijke voorwerpen op de voor landen en op den openbaren weg. vastgesteld als volgt Op de Groote Markt. Zuidkant 15 fr. per m2 en Noordkant 10 fr. per m2. Op de R Colaertplaats. 7 fr. 50 per m2. Op de andere plaatsen. 5 fr. per m2 8) Het slachtrecht op de dieren in het stedelijk slachthuis, vastgesteld op 7 centiemen per kgr. vee levend gewogen Rn in zijn zitting van 14 September heeft het sche pencollege besloten een belasting In te voeren op het plaatsrecht. het weeggeld en het vernachten der dieren welke op de veemarkt gebracht worden. Deze taks werd vastgesteld als volgt 1Plaatsrechtgrootvee 8 fr. per kop; kleinvee 4 fr. per kop. 2) Weeggeld grootvee 2 fr. per kopkleinvee 1 fr. per kop 3) Vernachten a) in de loodsgrootvee 4 fr. per kop en per nachtkleinvee 2 fr. per kop en per nacht b) buitengrootvee 2 fr. per kop en per nachtklein vee 1 fr per kop en per narht Al deze beslissingen zullen, na het gebruikelijk on derzoek van commodo en incommodo. aan de goedkeu ring der bevoegde overheid onderworpen worden. gehouden Ie Poperinge. den 24 September 1942 Er werden 12 stieren voorgesteld, waarvan 5 aan vaard en 7 geweigerd De eigenaars der aanvaarde stieren zijn de vol- *Nr*i en 2Steelandt Emiel. Vlamertlnge Nr 3: Vandenbruwaent Julien. Poperinge. Nr 5: Vandenbuoche Prosper. Roesbrugge-Haringe. Nr 7Deraedt Arthur Dikkebusch. Michel DEBRUYNE. accordeonist-virtuoos. I* prijs jupille, 1° prijs Luik, I* prijs Kortrijk, solist Radio Kortrljk, speelt 's Zondags vanaf 4 uur in Taverne Llilolse, 20, Koeimarkt, leper. Alle Zaterdag, Zondagen Maandag, Jazz-Muziek, gegeven door Henri Vanacker, in Café Nooit Gedacht Oude Kleermarkt. (3956; Voordeeltje geldbelegging. - Te koop Zes welgelegen en welonderboudtn huisjes. Voor inlichtingen Schrijven bureel van 'I blad n' 142 13935) Over te laten Schoone Coiffcursalon voor dames en heeren, gehouden sedert 15 jaar, goede opbrengst. Voordeelige voorwaarden. Zich wenden, Talllleu 5, rue du Rivage, Waasten. (3928) Staatsbediende vraagt huls te huren in leper of Vla- mertinge. Schrijven M. Sap, bureel der Accijnzen, te Renin- gelst. (3958) Staatsbediende zonder kinderen VRAAGT HUIS TE HUREN, met groot. Korte Thouroutstraat. 17. Yper (3968) met schrijflessenaar, lattestoor en W. C. met chasse. Adres ten bureele. (3820) Te koopTraamkar en msnturing van een paard. Maarschalk Frenchlaan, 39, Yper. (3927) Zoekt te koop Cimenten kot, gedekt met eternit of galvanise, liefst van rond de 80 m2 groot. Adres Veurnesteenweg, 149. (3942) Te knop Etectrlsche motor 2 Paardenkracht, gaande op stroom 110-220, bij Devos Daniel, Plaats, 16, Dikkebuscb. (3943) Te koop Bureau. Adres ten bureele. 13960) Te koop Cuisinlère met loopend vuur, een bed van één man en «en paar schoenen molièren n° 44, Poperln- gesteenweg, 43, Yper. (3962) Te koop 4 koperen muziekinstrumenten. Chr. Volksbuis, St Jacobstraat, 30, leper. (3966) Te Hoop Zware traamkar. Adres ten bureele. (3967) om te naaien, kent den stiel Adres ten bureele. (3908) Vraagt plaats Meisje IS jaar om te leeren naaien. Maria Temperman, Vierstraat, 303, Kemmel. (3936) Bristol Hotel leper vraagt meld voor alle werk. (3939) Gevraagd Meisje voor Café en Keuken, minstens 19 jaar. Adres ten bureele. Vraagt plaats Meisje 16 jaar, reeds gediend hebbend*, spreekt transeb en vlaamsch, liefst in gesloten buis. Adres ten bureele. i3953) Vrouw vraagt bureelwerk liefst 's namiddags alleen. Adres ten bureele. (3954) Men vraagt goede meld om in deftig café te hel pen. Zich wenden leperstraat, 12, Meenen. (3955) Men vraagt meld Café Mille Colonnes Boule vard Malon, 47, Yper. (3957) Gevraagd Werkvrouw, voor Vrijdag en Zaterdag. Adres ten bureele. (3959) GevraagdGoede serveuse voor Café in stad. Adres ten bureele. x (3961) Cevraagd Deftige meld, omstreeks 20 jaar, voor gesloten buis. Adres ten bureele. (3963) Gevraagd Expert boekhouder, met diploma, enkele jaren praktijk, goede wedde. Zich wendan N.L.V.C., Brsggesteenweg, Nr 58, leper. (3964) Cevraagd Goede stoppeuse voor leper, werk verzekerd. Adres ten bureele. (3918) BERICHT Het huis TALPE, Dikkebuscbateenweg, 303-305, leper, maakt bekend aan zijn cliënten van tabak dat het rantsoen van de maand October zal Ineens gegeven worden op den 10" dezer, van 13.30 tot 19 uur. Heropening van de Café DE MOOIE MOLEN Basculestraat, 23, geboaden door Me Marie Hollevoet Wed. Landerwijn. Beste dranken en 's Zondags muziek. (3937) (Diploma grootste onderscheiding der Provinciale school Oost-Vlaanderen, te Gent). beveelt zich aan in de gunst van de bevolking der stad en der aanpalende gemeentes. (3814) Met echte maalsteenen J. T. D In dezelfde grondstof als deze van groote molens. Malen dus even fijn, zijn even hard, worden gelijk gescherpt met kaphamer Ook steenen afzon derlijk 18, 26. 30, 40 cm. diameter. Bijzondere voorwaar den voor voortverkoopers. Inlichtingen bij eenigen depothouder voor West Vlaande ren en Noord-Frankrijk DEVOS DANIEL, Plaats, 16, Dickabosch (bij Yper). Deze molens en steenen mogen Frankrijk binnen zonder reebten. (3899) KAASDOEKJES en KAASTHERMOMETERS SULFURE DE CARBONE •m allerhande Banden te herstellen. Druk. Dwnartier. 34. Boterstraat. 34. Yper Tel. 500 IEPER. Boomdiefstal. Zaterdag laatat, omstreeks. 5 u. 's morgans, werden door de politieronde op de vestia- gen tusschen de Meenenpoort en de Zwemkom twee perso nen verrast terwijl zij bezig waren met een reeds afgezaag- Uen en gevelden boom van 7 m. lengte weg t« dragen. Het alaam, dat hiervoor gediend had, werd nog ter plaats gevon den en aangeslagen en tegen da verraste dieven werd proces verbaal opgesteld. Naar het blijkt is het de eerste naai niet dat boomen van de stadsvestingen weggehaald worden Het is werkelijk te betreuren dat personen gevonden worden die er niet voor terugschrikken de stadsvestingen, de schoonste en aangenaamste wandeling die wij bezitten en waarover alle leperlingen mogen lier zijn, te schenden Ook vragen wij dat iedereen met da politie zou samenwerken om voortaan nog dergelijk vandalenwerk te beletten. Veldschuimers. Deze week Dinsdag werd door Vrauw Weduwe Verfaillie Gerard, landbouwster, wonende op de Potyze, vastgesteld dat op haar veld, gelegen tusschen den Zonnebekesteenweg en de Oude Kortrijkitraat, ongeveer 2 aren witt* boonenstruiken uitgetrokken waren. Denzelfden dag bestatigde de landbouwer Grymonprez Jules, wonende Drie Zottenstraai, dat dieven voor de zoo- veelste maal zijn aardappelveld bezoebt hadden en er nog maals een vijftigtal aardappelstruiken gerooid hadden. Tennadeele van landbouwer Kinget Urbain, wonende Meenensteenweg, werden er op zijn land gelegen langs de buitenwandeling tusschen de Meenenpoort en de Rijselpoort, tn den nacht van Dinsdag op Woensdag omtrent 250 kgr. aardappelen gestolen. En Donderdag morgen stelde dezelfde landbouwer vast dat de dieven opnieuw teruggekeerd waren en er een honderdtal kgr. aardappelen ontvreemd hadden. WERV1K. Doodelijk treinongeval. Vrouw Helena Seynaeve, echtgenoote Joseph Denorme, 38 ;aaroud, wo nende Albertfonds, Nr 17, ging verleden week Donderdag, rond 9 u. 's avonds, vergezeld van haar 11 jarig dochtertje Rina, een boodschap doen bij haar schoonbroeder, die een 500 tal meter verder woont. Gekomen aan de Hallenstraat was de ijzerwegbarreel gesloten voor een in aantocht zijnden goederentrein. Toen deze laatste voorbijgereden was, wacht ten zij niet tot de barreel geopend werd, doch kropen onder den afsluitingsboom door, Op hetzelfde oogenblik echter kwam een reizigerstrein van uit de richting van Meenen, dien zij niet bemerkt hadden, en beiden werden door het logge gevaarte een eind ver meegesleurd en op slag gedood Een andere vrouw, de genaamde Mahieu Irma, die eveneens on der den nog gesloten barreel gekropen was, ontsnapte slechts op het nippertje aan den dood en sloeg als een waan zinnige op de vlucht. Beide slachtoffers van dit droevig ongeval werden Dina- dag morgen te 9 uur begraven onder een grooten toeloop van volk, daar het gezin Denorme, dat vier kinderen telt, alge meen geacht en bemind wardt. Aangehouden. Dessein Cyriel, dia poogde de grens over te steken met 25 kgr. bloem, werd door de tolbeambten aan gehouden en de smokkelwaar afgenomen. POELCAPELLE Brand. Verleden week Vrijdag, rand 9 n. 's morgens is op de hoeve van landbouwer Huysse, Langemarksteenweg. brand ontstaan in den hast waar de tabak te drogen hing. De brandweer was spoedig ter plaats, doch niettegenstaande haar tusschenkomst is bet gebouw met ganscb den Inhoud totaal uitgebrand. STADEN. Diefstallen. Bij Capelle Cyriel, wonende op de wijk Hoogeschuur hebben dieven een boeveelheid van 68 kg. tabak ontvreemd, en ten nadeele van Bouttelegier R. werden er eveneens 12 kg. tabak gestolen. Braad. In de feestzaal Flandria Is een brand nitge- broken, docb de pompiers, die opgeioepen werdsn, slaagden erin bet vuur spoedig te dooven. HOOGLEDE. Ontploffing. Ten kuize van Ampe August, graanhandelaar, deed zich in de keuken een ontplof fing voor die brand stichtte. Twee kinderen, Esther en Paal, werden bierdoor nogal ernstig verbrand en moesten ter ver pleging naar een kliniek overgebracht worden. Alles wat zich in de keuken bevond werd de prooi der vlammen, dock het buis kon gevrijwaaid worden. ZONNEBEKE. Gesnapt. De rijkswacht, wetende dat smokkelaars op komst waren, stelde zich in hinderlaag en kon een luxe auto met 260 kgr. ongesneden tabak beetne men. De smokkelaars slaagden erin in het duister te ont komen. Het oog gekwetst. Tijdens werkzaamheden bij den dorpssmid, werd de leerling-smid Romain Windels door een stukje ijzer aan het rechteroog gewond. Hij werd naar ket hospitaal te leper overgebracht' PASSCHENDALB. Wielrenner gewond. De gekende wielrenner Vaadewalle, wonende te Oostnieuwkerke, werd door een auto gevat en zwaar aan het been gewond. Vanaf 4" October e. k. is de bibliotheek open op Donder dag en Zaterdag telkens van 17 u. tot 19 u. PHILATEL Afdeeling leper - Poperinghe en omliggende. Lokaal Café Centrum De Stuersstraat, leper. ALOEMEENE VERGADERING op Zondag 4 Oktober 1942, om 3 uur 's namiddags. DAGORDE s 1Nieuws over de laatste nieuwigheden en uitgiften 2) Allerhande mededeelingen 3> Levering der nieuwigheden 4) Tombola 5i Rulldienst. Namens Pbllatel Ruilgroep. ZITDAGEN VAN OCTOBER 1942 Eerste en derde Maandag te Hollebeke. Tweede en vierde Maandag te Zandvoorde Eerste en derde Dinsdag te Elverdinge. Tweede Dinsdag te Zonnebeke Vierde Dinsdag te Langemark. Eerste en derde Woensdag te Brielen. Tweede en vierde Woensdag te Boezinge Eerste en derde Vrijdag te Vlamertlnge Tweede en vierde Vrijdag te St Jan Eiken Donderdag en Zaterdag te leper. De bijzondere identiteitskaarten voor oorlogsinvaliden, welke recht geven op prijsvermindering op de spoor wegen. vervallen op 31 December a. s. Opdat de voor het jaar 1943 geldige identiteitskaar ten tijdig kunnen worden opgemaakt, worden de oor logsinvaliden verzocht, van nu af en uiterlijk tegen 15 October, aan den Dienst voor vereffening der mili taire uitgaven. Galileelaan, 6. te Brussel, een aanvraag met al de noodige inlichtingen en foto te sturen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 4