23' Jaar, Nr 33 Prijs 0,50 fr. Vrijdag 4 December 1942 NIEUWS NOTARIEEL - AANKONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER stad I E P K R 6EVOORRADINCSDIENST Bericht aan de Oorlogsgeteisterden 1940 Bond dar Kroostrijke Gezinnen - leper Rood Kruis yan België Oproep tot de Bevolking l>e Getemde Feeks c. ZONDAG 6 DECEMBER 1942 S. YPER A - F. C. COMINES VOETBALKRONIEK Bij C. S. Yper STAD YPER CINEMAPROCRAMMAS FLORA majestic OUD IEPER ZONDAG 6 DECEMBER 1942 Bij White Star leper HET YPERSCHE De personen die hunne rantsoeneeringskaart voor niet eetbare producten tot op heden niet afgehaald hebben, worden vriendelijk verzocht deze te komen afhalen op Maandag 7 December ofwel op Dinsdag 8 December, telkens van 9 u tot 12 ure voormiddag, en van 2 ure tot 4 ure namiddag. Na deze 2 dagen zullen er geene rantsoeneeringskaarten voor niet-eetbare pro ducten meer afgeleverd worden. De termijn bepaald voor het indienen der aanvragen tot vaststelling en schatting der oorlogsschade verstrijkt op 31 December 1942. Wij vernemen dat, om reden van de belangrijkheid van het af te leggen werk. de deskundigen-schatters van ons gewest onmogelijk met hunne taak tijdig kunnen gedaan krijgen. Diensvolgens ons sUunende op inlichtingen door den dienst voor Oorlogsschade van het Commissariaat-Generaal voor 's Lands wederopbouw verschaft raden wij de ge- teisterden aan, ten einde hunne aanvraag van verval te vrij waren. te zorgen dat minstens het algemeen formulier in drie exemplaren i voor den vervaldatum zou ingezonden wor den bij het Provinciaal Commissariaat 163 Doornii-straat, te Kortrijk) en er over te waken dat de inlegformulieren, het proces-verbaal en de overige bewijsstukken zoo spoedig mogelijk zouden volgen. De Burgemeester, A. Notebaert. Op Zondag 6 December zetelt het Bestuur van den Bond onzer stad nog maals. van 9 u. tot 12 u. 's voormiddags, in Café Théo Meenenstraat. Om 1) De bijdragen voor 1943 te ontvangen. 2) De leden in te schrijven voor de bedeeling van vleeschpastei (te beko men bij Eric TIERSSOONE, Veurnesteenweg. met 2iegels ftr 10). 3) Ook deze leden in te schrijven voor den chocolade aankoop (komen hiervoor in aanmerking de leden die 4 kinderen hebben geboren sedert 31 December 1927. Trouwboekje medebrengen). 4) Nieuwe leden in te schrijven. De Secretaris. De Voorzitter, M. DESRAMAULT. L. SOENEN. De militairen die. in Mei en Juni 1940. hun geld in de kassen van de Duitsche formaties, waardoor ze krijgs gevangen genomen werden, hebben moeten storten, en vooral zij die het in de doorgangskampen van, St Pol. Ligay-Thilloy. Bapaume. Montreuil, Paray-le-Monial of aan de Fransche grenslijn hebben moeten afgeven, dienen zich onmiddellijk bekend te maken op het Rood Kruis van België Dienst voor Overdracht van Fondsen. 85. Steenweg op Vleurgat, Brussel. Pakketten voor Belgische burger-geinterneerden te Kales of Peuplingués (P. de C Frankrijk, die uit de strafkolonie van Merxplas gekomen zijn. moeten ver zonden worden door bemiddeling van het Bezoekcen- trum Gemeenteschool, te Diksmuide. De militaire overheid deelt mede Sedert geruimen tijd worden in België door commu nistische en terroristische groepen moordaanslagen ge pleegd op Belgische Staatsonderdanen. die ten over staan van de Duitsche bezettingsmacht een loyale houding aannemen en op die manier hun land op de beste wijze dienen. Ter bescherming van de bevolking zullen de Duitsche autoriteiten van nu af de Belgische politie bijzonder behulpzaam zijn bij het uitvoeren van de maatregelen tegen deze misdadige elementen. Mie Belgen, die het goed meenen, worden derhalve uitge- noodigd mede te helpen bij de opheldering der misda den. welke zooveel ellende over onschuldige vrouwen en kinderen brengen. Voor de opheldering van een moordzaak die om po litieke redenen plaats had wordt een belooning van 500 000 fr uitgeloofd. Deze som wordt uitbetaald aan den persoon die door zijn inlichtingen klaarheid bracht in een pelitieken moord. Wanneer verscheidene perso nen tot de opheldering hebben bijgedragen, wordt de som rechtmatig verdeeld, naar gelang den graad van den verleenden steun. Nuttige mededeelingen. die bepaald vertrouwelijk worden behandeld, worden aanvaard door de bureau s der Sicherheitspolizei en van den S. D. te Brussel. Ant werpen. Gent- Charleroi en Luik en door alle bureau s der geheime feldpolizei en der feldgendarmerie STADSSCHOUWBURG - IEPER HET VOLKSTOONEEL SPEELT Of» WoenHdng December l»45ï fe 19.30 uur van William Shakespeare - Bewerking R. Grassin. Met het voltallig gezelschap. Regie Renaat Grassin Kaarten aan 20 15 - 10 en 5 fr., in het Café «Astrid», om 10 uur C. S. Yper B - B. S. Poperinge om 14,30 uur Inkomprijs Ploeg A 4 fr. - Ploeg B 2 fr Tribune I fr. opleg. Uitslagen der matchen van Zondag 29 November 1942. II' PROVINCIAAL F. C. Brugge F C lzegem 03 Waregem Sp. Stade Kortrijk 26 F. C. Comines R S Waregem 144 F. C. Torhout C. S Yper 3-4) C. S. Brugge Wevelgem Sp 34 Vrij Deerlijk Sp,, W. S. Houthulst en R. C. Harelbeke. II GEWESTELIJK B. S. K. Vlamertinge W. S. Passchendale 6—1 S C. Bizet S K. Reningelst 22 S. C. Meenen W. S. leper 30 B. S Poperinge F. C. Comines 112 S K Staden F. C. Roeselare gesch Vrij C. S. Yper en S. K. Roeselare. Matchen van Zondag 6 December 1942 II" PROVINCIAAL C. S. Yper F. C. Comines R. C. Harelbeke Deerlijk Sp. F. C. lzegem w. S. Houthulst R. S. Waregem Wevelgem Sp. C S. Brugge F. C. Torhout Vrij Waregem Sp. F C Brugge Stade Kortrijk II" GEWESTELIJK B. F. C. Roeselare S. K Vlamertinge W S. leper S. K. Roeselare F. C Comines S C. Bizet C. S. Yper B S Poperinge S K. Reningelst S. K. Staden W S. Passchendale S C. Meenen Klasseering II" Provinciaal Stade Kortrijk 10 9 0 I 46 14 19 C. S. nrugge 10 6 2 2 41 17 14 R. C Harelbeke 9 6 2 1 21 II 13 W. S Houthulst 9 5 3 I 37 24 I I Waregem Sp. II 4 4 3 29 33 11 F. C. Brugge II 4 5 2 31 34 10 Wevelgem Sp. 8 4 3 1 21 17 9' C. S. Yper 9 4 4 1 23 19 9 F. C. lzegem 10 4 5 1 29 27 9 F. C. Comines 9 3 4 2 27 21 8 F. C. Torhout 9 3 5 t 15 33 7 Deerlijk Sp. 10 I 7 2 18 39 4 R. S. Waregem 9 0.9 0 13 62 0 Klasseering II" Gewestelijk B S. K. Vljmertinge 10 8 I 1 48 12 17 C. S. Yper 8 6 2 0 19 11 12 S C. Bizet 10 5 3 2 33 27 12 W. S leper 10 5 4 I 32 21 11 S. K Roeselare 10 5 4 I 26 31 II B. S. Poperinge 9 4 3 2 41 24 10 F. C. Roeselare 9 4 3 2 19 26 10 S. C. Meenen 10 4 5 I 23 27 9 S. K, Reningelst 9 2 5 2 25 22 (i S. K. Staden 9 2 5 2 18 28 6 W S. Passchendale 8 I 7 0 8 33 2 F. C. Comines 10 1 9 0 18 48 2 F. C- Torhout 3 C. S. Yper 0 De rood-witten hebben andermaal de nederlaag ge leden. ditmaal bij F. C. Torhout. Met 30 score bléven de punten immers bij Verplancke en zijn makkers, die aldus de Cerclemannen in de rangschikking voorbij steken, terwijl de C. S.'Y. thans op een weinig benij denswaardige plaats te vinden is Zondag moest er worden opgetreden zonder A. Godderis die op het laatste nippertje te Torhout niet aanwezig was en daar er geen reserve de verplaatsing ondernomen had, moest er worden beroep gedaan op een oud-junior die sedert een vijftal jaren geen voetbalschoenen meer had aan getrokken en die toevallig het elftal als supporter ver gezelde. Dit beteekende natuurlijk een groote handicap voor onze jongens die. na met 10 man te hebben be gonnen. toen Verbeke J de ploeg kwam aanvul len. niet veel versterkten. Onder die omstandigheden valt de nederlaag wel eenigszins te verklaren, te meer daar zij die de ontmoeting bijwoonden moeten getuigen dat Cercie gedurende 75 min. de meerdere was Ja Hoe paradoxaal dit ook mag klinkenGedurende de 3/4 van de match voerden' de Yperlingen het hooge woord en hun aanvallers brachten voortdurend de verdedi ging der gastheeren in de war. Het geluk wilde nochtans niet mede en zoo mochten we in de eerste helft een prachtschot van M. Gauquie noteeren dat van onder de dwarslat werd gekopt. De Torhoutmannen waren meer begunstigd door moeder Fortuna en een paar zeld zame gevaarlijke aanvallen langs F. Verplancke brach Groote Markt OH, DIE MANNEN Duitsch gesproken met Johannes Riemann Paul Hörbiger en Grete Weiser Vrijdag, Zaterdag, om 8 u. Zondag, 2 5 en 8 uur Maandag om 8 uur Rijselstraat YVETTE Duitsch gesproken met Kathe Dorsch Ruth Hellberg, Johannes Riemann Zaterdag, om "1 uur Zondag, om 2 5, 5 en 7 i u. Maandag, om 7 i uur R Colaertplaats SERENADE 1 met Willy Forst, Duitsch gesproken j Hilde Krahl en Igo Sym Zaterdag, om 7 i uur Zondag, om 2 J, 5 en 7 J u. Maandag, om 7 uur ten twee doelpunten op Rust kwam met 20 stand voor Torhout. In de tweede helft zette Cercie wederom alle zeilen open en het was thans de beurt aan Cher- chye om juist boven de verlaten kooi der localen te schieten. Slechts een kwartuur vóór het inrukken wist F. C. Torhout het spel in evenwicht te brengen en scoorde Verplancke een derde goal voor zijn ploeg (3-0) Dit doelpunt kwam als een koud stortbad over onze jongens en ontmoedigd evolueerden ze verder, terwijl de Clubjongens van de gelegenheid gebruik maakten, om gedurende de laatste 14 minuten eindelijk eens het woord te voeren. Ja Een omgekeerd resultaat ware hier rechtvaardiger geweest, doch... alleen doelen tellent. De spelers. R. Dewulf was niet betrouwbaar en liet op onverklaarbare wijze het tweede doelpunt aanteeke- nen. Roger scheen ons nog niet opgewassen om in de A-ploeg te fungeeren. misschien vindt dft zijn oorzaak in het feit dat hij een weinig ongesteld was. doch naar onze meening zal hij meer leeren in de B dan bij de matadors, waar hij riskeert van zijn zelfvertrouwen te verliezen We willen nu echter niet beweren dat hij alleen verleden speeldag schuld had aan de nederlaag r. Neen Ook andere factoren speelden een rol. Zoo bijv. het gladde en kleine speelveld dat zich gemakkelijk leende tot het obstructiespel der bezoekers, maar voor een passendemonstratie der Cerclisten niet geschikt was. Bij de backs en halfs was C. Dumalin de beste, hij was de ster op het veld. Ook de overigen stonden hun man. doch. zooals hooger gezegd, was het nu de kans die niet van de partij was. De vijf voorspelers... of beter de 4 J voorspelers vonden twee sterke backs op hun weg die niet toelieten dat ze hun bevredigend op treden met doelen bevestigden. De invaller J Verbeke verdiént om zijn bereidwilligheid en toewijding een bloempje. In de rangen van Torhout schonken alleen Verplancke en de verdedigers voldoening. Meer aan het geluk dus dan aan de kunde hebben de Houtlanders de zege te danken en we mogen gerust mededeelen dat Indien Godderis had gefungeerd, de flauwer als naar gewoonte, maar niet slecht spelende C. S. Yper minstens één puntje zou veroverd hebben. Zondag komt F. C Komen op bezoek Hopen we maar dat deze ontmoeting de twee voorgaande matchen zal doen vergeten. Scheidsrechter Grimmonprez had de leiding over vol gende samenstellingen C. S- Yper: Dewulf R Versaevel V. en Doolaeghe C Dumalin C.. Gauquie M. en Lesage A Woets A., De- plancke A Dumalin M.. Cherehye E. en Verbeke J F. C. Torhout: Meseure K: Defreyne R. en Van- loocke R.; Vandenberghe A.. Pittelon J en Cordenier H Cafmeyer R. Coudenyser J. Verplancke F Bau- wens A en D'Hulster J. R. C. S. Yper B B. S. Poperinge Na veertien dagen rust, moet de B-ploeg de schoenen wederom aantrek ken tegen B. S. Poperinge die. in den laatsten tijd, verbazende uitslagen ver wezenlijkt heeft. Daar het den laatsten wedstrijd van de heenronde betreft, is het te hopen dat dc rood-witte reservespelers er zullen aan houden deze eerste reeks waardig te sluiten. W S. Yper C. S. Yper C De C-ploeg vangt reeds de terugronde aan tegen haren plaatselijken tegen strever. In den heenwedstrijd werd met 3-5 verloren, alswanneer de stand met 3-1 in 't voordeel der mannen van de Augustinusstraat wees. Gezien de huidige klasseering. moet deze ontmoeting normaal door de gesternden gewonnen worden, doch een derby-atmosfeer brengt dikwijls verrassingen mede. Aan dc C-ploeg daarvoor te zorgen. Jeugdploeg C. S. Y. 1 WS. leper 6 Tegen het sterke elftal van W. S. I.. het schoonste elftal der reeks, verloren onze jongens met 6-1. wat wel wat gevleid is voor dc gasten, al teas een afge- teekende overwinning der gesternden ruimschoots verdiend. Aan de rust was de scoor reeds 3-0. Het was de center-half die na de rust met een ver schot dc eer 'redde. Die nederlaag weze een spoorslag voor de C. S. Y. jongeren om verder hard te werken, en hun ploeg tot een degelijk gehalte op te werken. Keeper Deplancke speelde een goeden wedstrijd, al is zijn kleine gestalte een groote handicap voor hem. De nieuwe back Van Raes deed een beloftevol debuut de center-half was goed. Decrock ook. bijzonder in de tweede helft. In de voorhoede was Maes de beste. Hollebeke mist nog een beetje durf om een beste kracht te worden. Ossicur is nog steeds veel te bang. Te Sint-Juliaan uw best gedaan, en er voor gezorgd met een goeden uitslag thuis te komen. Maar vooral voort ernstig en hardnekkig trainen, nog en nog trainen. O om 10 uur W. S. leper II - C. S. Yper III om 14,30 uur W. S. leper I - S. K. Roeselare (Res.) Terrein Bruggesteenweg - Inkomprijs 3 en 2 fr. —O S. C. Meenen (Res.) - W. S. leper I 3-0 Op het stadion te Meenen waren onze A-mannen niet erg gelukkig. Z« speelden een eerste helft die niet veel om 't lijf had. Het was ook in de eersta helft dat Meenen de score bereikte van 3-0. Na de pauze speelden de onzea merkelijk beter. Meenen kon slechts zelden over de helft van 't plein komen. Maar onze voorlijn kon niet doelen Schoten van Ketels verdienden noch tans beter Het is een feit dat onze A-mannen hun forme kwijt zijn Regelmatige toe schouwers beweren echter dat ze terugkomt, rekening houdende, met de tweede helft die te Meenen werd gespeeld. Een ietsje meer geluk, en 't had op 'n gelijk spel kunnen uitdraaien. Inderdaad viermaal vloog de bal nipt nevens of boven het doel of er werd gekogeld en de keeper stond per toeval op de goede plaats. Komaan, jongens, niet afgeven de forme komt terug Houdt er den moed maar in S. C. Bizet II - W. S. leper II: 1-4 Niettegenstaande het vroege vertrek-uur waren onze reserven toch volle dig op post. Zij werden voor hun opoffering beloond met een prachtige e» verdiende overwinning. In het begin werd het een zoeken naar de goede car- buratie. maar weldra was ze gevonden. Toen draaide het rad op vollen toer. Onze verdediging was op haar plaats, niettegenstaande Blanckaert door 'n verkoudheid gehandicapeerd was. De halflijn was op de hoogte van haar taak, zoowel in verdediging als in aanval tijdig teiugtrekken. en rap vol gen. En de voorlijn was in haar dag onze kleine midvoor schoot viermaal raak. De thuisploeg wist zich moeilijk aan te passen aan het kort gemete»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 1