DUITSCHE LECERBERICHTEN RANTSOENEERINQSTABEL der EETWAREN Prijs 0,50 fr. NIEUWS NOTARIEEL - 6. AANRONDIGINGSWEEKBLAD VOOR HET ARRONDISSEMENT YPER 8EVOORRADINCSDIENST STAD YPER CINEMAPROCRAMMAS 23" Jaar, Nr 37 Donderdag 31 December 1942 HET YPERSCHE Abonnementsprijs 1943 26 frank. Uitgever DUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper Tel. 300 1 - M 11 rrrrir iwju-j-j WMMMM 8T AD I E P K H De gezinshoofden houders van de rantsoeneerings- kaart voor nlet-eetbare producten en wier woning niet -verbonden is met de gas- en electriciteitsnetten worden verzocht zich ten Bur. der Bevoorradingsdiensten aan te melden tusschen den 5" en 10" Januari 1943. van 9 ure tot 12 ure en van 14 ure tot 16 ure, ten einde eene aan vraag in te vullen tot het bekomen van zegels voor pe troleum voor huishoudelijk gebruik alsook de perso nen. gezinshoofden houders der rantsoeneeringskaart voor niet-eetbare producten en wier woning niet ver bonden is met de gas- en electriciteitsnetten. mits voor legging van de stalkaart afgeleverd door de Nationale Landbouw- en Voedingscorporatie en de eigenaars van voertuigen, die voor economische behoeften van vitaal belang verplicht zijn die voertuigen tusschen zonsonder gang en zonsopgang te laten rijden. Al deze personen moeten zich voorzien van hunne Rantsoeneeringskaart voor niet-eetbare producten N B De Bureelen der Bevoorradingsdiensten zullen open zijn voor de verlofgangers op Tweeden Januari 1943 idus Zaterdag, van 9 ure voormiddag tot 12 ure 's middags- Sluiting Bureelen Op 2 Januari a. s. zullen de bureelen van het Stadsbe stuur en van den Bevoorradingsdienst gesloten zijn. 's Voormiddags echter van 9 tot 12 uur zal In ieder dienst een bediende ter beschikking zijn van het publiek voor de diingende gevallen. De Burgemeester, A. Notebaert. HET YPERSCHE wenscht zijn geachte lezeressen en lezers een gelukkig en voorspoedig 1943. Moge het nieuwe jaar het vredesjaar worden Uitr eiking van nieuwe eierzegels en van nieuwe eier- kaarten aan kinderen van 3 tot 4 jaar. Tusschen 4 en 9 Januari 1943, zullen er aan al de rechthebbenden nieuwe eierzegels uitgereikt worden. Rechthebbenden Zwangere en bevallen vrouwen, kin deren van 1 tot 3 jaair. alsook de kinderen van 3 tot 4 jaar. die vanaf 1 Januari 1943 van een speciale eier- bedeeling zullen genieten. De eierkaarten zullen uitgedeeld worden aan Winket Nr 3. telkens van 9 tot 12 uur en van 2 tot 3 uur. mits voorlegging van de Rantsoeneeringskaart en Melkkaart voor de nieuwe rechthebbenden, en van de eierkaart voor de andere personen. OpgeletNa 9 Januari werden er volstrekt geen eierkaarten en zegels meer uitgereikt Nieuwe inschrijving voor Suiker, Margarine, Peulvruchten en Havergort De inwoners der Stad leper worden verzocht hun rant- kaarten bij een kleinhandelaar, waar ze wenschen ingeschreven te worden voor suiker, margarine, enz., In te dienen, dit zoodra ze hun rantsoenzegels voor de maafid Januari hebben afgehaald De laatste dag voor het indienen der kaarten is Zondag 3 Januari. De nieu we inschrijving geldt niet voor boter. OPGELET Iedereen dient zich opnieuw te laten in schrijven Wie zijn rantsoenkaarten tegen 3 Januari niet bij zijn kleinhandelaar heeft ingediend, zal zijn rantsoe nen suiker margarine, enz., niet ontvangen gedurende de maand Februari De personen die van een dubbel rantsoen genieten (getuigschrift afgeleverd door een Dispensarium) wor den verzocht een briefje aan hun kaart vast te maken met de vermelding T. P ze toonen het geneeskundig attest aan hun kleinhandelaar Voor personen die in het buitenland werkzaam zijn. wordt een briefje gehecht aan de rantsoenkaart van een der gezinsleden, vermeldend, benevens naam en adres van belanghebbende. werkzaam in Frankrijk of Dultschiand Geef tijdig uw rantsoenkaarten aan uw kleinhandelaar teneinde alle moeilijkheden te vermijden. STAD 1EPEK -O- 28 December 1942 tol 2B Januari 1943 van Geldig zegel PRODUKTEN iDagelijkschl Totaal voor! Hoeveelh. I Aantal i rantsoen I 30 dagen I per zegel I zegels 1 Naar keuze A. Keukenbrood B Meel C. Deegwaren D. Biscotten en beschuit E. Dieetlevensmiddelen F. Peperkoek G. Banketgebak H. Zetmeelhoudende produkten (buiten het niet gerantsoe neerde aardappelmeel), maïs en derivaten, zooals pudding powder - tapioca 2 Gebrande gerst 3 Margarine 4 Boter 5 Cichorei 6 Gerafiineerde suiker, kristalsuiker, korrelsuiker, kandijsuiker, vergeoise bruine suiker, ruwe suiker, en naprodukt 7 Peulvruchten 8 Haverderivaten 9 Magere smeerkaas 10 Versch en bevroren vleeseh, alsook vleeschconserven. 12 Kunsthonig. invertsuiker en vloeibare suiker, suiker- en kandij siroop. broodsmeersels 13 Contituur, gelei, fruit- of bietensiroop, vruchtenmoes, compote 20 Aardappelen 225 gr 166 gr. 125 gr. 125 gr. 175 gr. 250 gr. 450 gr. 175 gr. 3,33 gr. 3,33 gr. 6.66 gr. 3,33 gr. 33,3 gr. 8.33 gr. 4,16 gr. 5 gr. 30 gr. 7,5 gr. 15 gr. 500 gr. 6 k. 750 4 k. 980 3 k. 780 3 k. 750 5 k. 250 7 k. 500 13 k 500 225 gr 166 gr 125 gr. 125 gr 175 gr 250 gr. 450 gr 5 k. 250 100 gr. 100 gr. 200 gr 100 gr. 1 kg 250 gr. 125 gr. 150 gr. 900 gr. 225 gr. 450 gr 15 kgr. 175 gr 33,3 gr 33,3 gr. 66,6 gr. 33,3 gr. 333 gr 83,3 gr. 41,6 gr. 50 gr. 30 gr. 75 gr. 150 gr 500 gr. De aardappelzegels geven recht op 500 gram aardappelen De drie volle zegels zijn zonder waarde 30 30 30 30 30 30 30 30 3 3 3 3 3 3 3 3 30 3 3 30 In de groote Donboclit werden de Sowjets achteruitgeslagen. De herhaalde aanvallen der Bolsjewisten worden, met bloedige verliezen voor hen, afgeweerd. Tusschen Don en Wolga werden omsingelde Sowjet- troepen vernietigd. Duitsche (luikbooten kelderen een Britsch konvooi. In Tunesië plaatselijke aanvallen. 1 Toekenning van zegels voor spetiale Tuinbouwmest- stoffen. Landbouwjaar 19-12-1943. Het Gemeentebestuur brengt ter kennis aari de rechtheb benden, verder vermeld onder rubriek Begunstigden dat de inschrijving voor de bedeeling van speciale tuinbouw- meststoffen zullen aanvaard worden Vanaf 28 December 1942 tot en met 15 Januari 1943 door den gemeentedienst Landbouw, Roterstraat, 13, 1" verdiep, dagelijks van p tot 12 uur. N H. li De aangevers zullen hun eenzelvigheidskaart moeten voorleggen. 2) De inschrijvingen worden onwederroepelijk op 15 Jan. 1943 gesloten. Begunstigden Mogen alleen een aanvraag voor speciale tuinbouwmest stoffen indienen, de personen die. in de termen van het e- sluit van 25 April 1942 aangaande de land- en tuinbouw* telling van 15 Mei 1942 bij deze telling een verk aring hebben afgelegd op het formulier Individueele Telkaart model A en die tot de volgende categoriën behooren C. Gelegenheidslandbouwers die minder dan 50 aren bebouwen, of E. Landbouwers die minder dan 1/2 are per persoon bebouwen 2 Zitdagen van den plaatselijken secretaris der N L.V.C. Camiet Geeraard. Alleen den Woensdag en Zaterdag, telkens van 9 tot 12 uur, 3) Vanaf de week na Kerstdag tot 6 januari heeft deJa"r' lijksche telling plaats van de winterbezaaungen en van h vee. Zijn tellingsplichtlg a) al de personen die op 1 Januari 1942 minstens een are wintertarwe, rogge, wintergersl of winterkoolz gezaaid. b) al de bezitters van minstens een der vo|Kende diereni paarden, runderen, varkens, muilezels, schap g pluimvee, en biekorven. De tellers zullen alle huizen bezoeken. Wie echter op 6 Januari 's avonds nog nie' Is verplicht eventueel zijn aangifte te komen doen binnen de 48 uren ten bureele Landbouw Boterstraat. 13. De Burgemeester, A. Notebaert. Donderdag 24 December 1942 In het Terekgebied en in de Kalmukken werden her haalde vijandelijke aanvallen verijdeld. Bij een aanval in het gebied tusschen Don en Wolga werden 600 ge vangenen gemaakt en 15 tanks vernietigd Tegenaan vallen der Sowjets leden schipbreuk In het Don-gebied duurt de afweerslag voort. In den Centralen sector werd een eigen aanval met succes bekroond. Ten Zuid-Oosten van het Ilmenmeer hervatte de tegenstrever zijn aan vallen. doch leed zware verliezen. In Tunesië poogde de vijand te vergeefs het vroeger verloren terrein te heroveren en eigen aanvallen had den succes. De haven van Benghasi en een vijandelijk vliegveld in het Libysche kustgebied werden 'gebom bardeerd- Bij Britsche vluchten boven de bezette gebieden in het Westen en boven West-Duitschland werden 8 vijande lijke vliegtuigen neergehaald. Vrijdag 25 December Herhaalde aanvallen in het Tecekgebied werden afge slagen In het Dongebied gingen onze troepen tot den tegenaanval over. In het centrale frontvak mislukten tal rijke zwakke aanvallen van den vijand. Ten Zuid- Oosten van het Ilmenmeer werden alle aanvallen der Sowjets verijdeld. Aan den Wolchow en bij Leningrad voerden eigen troepen succesrijke ondernemingen uit. Op sommige plaatsen in Libye is de gevechtsbedrij vigheid wat hernomen. Nieuwe vijandelijke aanvallen in Tunesië werden teruggeslagen en een groot aantal Amerikanen werd gevangen gemaakt. Met Kerstavond wierpen Britsche vliegtuigen eenige bommen uit boven West-Duitschland. Zaterdag 26 December Ten Noorden van den Terek liep de vijand wederom tevergeefs storm tegen de Duitsche stellingen. Ook tus schen Wolga en Don en in het Dongebied liepen de voortdurende vijandelijke aanvallen te pletter op den harden weerstand der Duitsche troepen. Op verschei dene plaatsen werden de Sowjets door tegenaanvallen teruggeslagen. Het luchtwapen ondersteunde den strijd van het leger. Hongaarsche troepen vernielden op den Oostelijken oever van den Don talrijke vijandelijke ge vechtsstanden. Noordwestelijk van Voronesj en weste lijk van Kaloega leed de Vijand zware verliezen. Plaat selijke vijandelijke aanvallen in den Centralen sector mislukten Het steunpunt WeliKij'kuki weerde in hard nekkige gevechten herhaalde vijandelijke aanvallen af. Stuka's bestookten batterijstellingen op het Visschers- eiland en de stationsinstallaties van Kandalakscha met bommen van zwaar kaliber. Gister werden 26 Sowjet- vliegtuigen neergeschoten. In Libye slechts verkenningsbedrijvigheid, 's Nagjjts werd de haven van Benghasi gebombardeerd. In TunèSië werden vijandelijke aanvallen afgeslagen. De haven van Algiers alsmede de vliegvelden van Algerië werden door het Duitsche en Italiaansche luchtwapen aangevallen. Zondag 27 December In het Terekgebied waren de aanvallen der Sowjets zwakker dan vroeger en tusschen Don en Wolga als mede bij Stalingrad werden zij afgeslagen. In de groote Donbocht werden de Bolsjewisten verder naar 't Noor den achteruit geworpen. De luchtmacht nam met succes deel aan de hevigste gevechten te land. In den Centra len en Noordelijken frontseetor mislukten plaatselijke aanvallen der Sowjets. Bij de hevige gevechten om het steunpunt Welikije-Luki leed de vijand*gister zware verliezen In Lapland werden de spoorweginstallaties van Kandalakscha door vliegtuigen aangevallen. In Tunesië versterkten „enze troepen hunne pas ver overde stellingen en namen verscheidene gevangenen. Gister werden 17 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Bovendien verloor de vijand 5 toestellen bij luchtaan vallen op Bizerta en Tunis. Aan de Algerïjnsche kust we d een vijandelijk transportschip door vliegtuigbom men getroffen. Maandag 28 December In het Terekgebied leden nieuwe vijandelijke aanval len schipbreuk De afweergevechten alsook deze tus schen Don en Wolga kenden een gflnstig verloop He vige luchtaanvallen brachten den vijand aanzienlijke verliezen toe. In den Centralen sector werden plaatse lijke aanvallen tegen de Duitsche stellingen verijdeld. Ten Zuid-Oosten van het Ilmenmeer viel de vijand op nieuw aan. doch werd teruggeslagen. Aan het front van de Noordelijke IJszee werden haveninstallaties op het Visscherseiland en te Moermansk aangevallen In Libye langs weerszijden verhoogde bedrijvigheid van de verkenners. Plaatselijke aanvallen van den vij and in Tunesië werden afgeweerd. Aanzienlijke forma ties van het luchtwapen vielen den vijand aan en brach ten hem zware verliezen toe. Dinsdag 29 December In het gebied van den Terek leden plaatselijke aan vallen der Sowjets schipbreuk en werd de vijand door een tegenaanval uit zijn stellingen geworpen. Tusschen de Wolga en de Don alsmede in de groote Donbocht mislukten nieuwe vijandelijke aanvallen Een omsin gelde vijandelijke groep werd vernietigd. Met den steun der luchtmacht werden den vijand bloedige verliezen toegebracht. Zuid-Oostwaarts van het Ilmenmeer zette FLORA Groote Markt 6 Dagen Verlof Duitsch gesproken met Maria Andergast en Gustav Fröhlich Vrijdag, om 2,30, 5 en 8 n. Zaterdag, om 8 uur Zondag, om 2,30, 5 en 8 u. Maandag, om 8 uur MAJESTIC Rijselstraat Bossemans en Coppenolle Fransch gesproken met Gustave Libeau Marcel Roels en Colette Darfeuil Vrijdag, om 2,30, 5 en 7,30 n. Zaterdag, om 7,30 uur Zondag, om 2,30, 5 en 7,30 u. Maandag, om 7,30 uur OUD IEPER R Colaertplaats Hitier Junge Quex Duitsch gesproken met Heinrich George Vrijdag, om 2,30, 5 en 7,30 u. Anuschka Duitsch gesproken met Hilde Krahl en Siegfried Breuer Zaterdag, om 7,30 uur Zondag, om 2,30, 5 en 7,30 n. Maandag, om 7,30 uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1942 | | pagina 1