ONZE SPORTBLADZIJDE VOETBAL Brouwerij Hector Vermeulen - Meynne Kroniek van C. S. YproisIMter ^reTrde" Ak^Mrd: Was in 't kamp van White Star ATHLETIEK BASKET-BALL BOKSEN Drukkerij DUMORTIER Hef geluk vliegt... Y P E R - Tel. 22 BIJZONDERHEID VAN BIER DER STREEK BIEREN LANNOY TOPBRONNEN M VTCHEN VOOR ZONDAG 18 JAN. lie PROVINCIAAL 5 S Middelkerke - W S. Houthulst (Roesbeke) flT S leper -FC Cominois (Adam H.l F. C. Poperinge - S. V. O. Ingelmunster lEveraert, Vandenbulcke All Lietaer) j C Roeselare - C S Yprois iDelaere- Vanderhaeghen Alb Dewulf» K Dkke FC. - W- S. Lauwe iDecrui D Biankenberge - V. G Oostende (Debeuf, Speecke, VierstraeteJ ?rli ik Sp - B S Avelgem (Herremans) E Wervik - S V. Waregem (Vandepitte, Vandevelde, Breyne G.) lie GEWESTELIJKE C. R ckem Sp.-SK Vlamertinge (De Deken) \V S. Passchendale - S. C Bizet (Beyens) R C. Bissegem - S. K. Geluwe l Leféver) S V Moorslede - Aalbeke Sp. (Dumortier) A A Mouscron - E. Beselare (Deltommei F. C. Luingne - Dottignies Sp (Pattyn R. S. V Moorsele - Brielen Sp (Momerency) F C Toek. Meenen - U. S. Herseaux (Lahousse) Ille SPECIAAL B. S: Kortrijk - W. S. leper (Lanckriet) S. V M#orslede - W S. Houthulst (Naert Albert) F. C Roeselare - E Wervik Verkeyn) C S Yprois - F. C- Poperinge (Vanderhaeghe Elias) F C 'Cominois bye. JUNIORS GEWESTELIJK B. W S. Lauwe -CS Yprois (Naert Roger) F C Bissegem - Aalbeke Sp (Stragier) W. S leper - F. C. Izegem (Van Belle) F C Comines - F. C. Luingne (Pattyn J.) S V O. Ingelmunster - A. A. Mouscron (Verbrugghe Gerard) Kort) k Sp - F. C Roeselare (Meurisse) beste conditie. Men kan opwerpen dat tijdens het laatste kwart Uur wanneer er gespeeld werd zoals vroeger, het heel wat r' zaak ervan het veranderen van methode 1'ITSL.AGEN van ZONDAG 11 JANUARI lie PROVINCIAAL F. C Komen - Knokke 3-6 Avelgem - Poperinge 1-7 C S. leper - Deerlijk Sp 2-3 V G Oostende - W S leper 2-2 W. S Houthulst - Wervik 2-2 Waregem - F. C. Roeselare 1-1 Ingelmunster - Middelkerke 2-0 Lauwe - Dar. Biankenberge 0-2 He GEWESTELIJKE C. Le Bizet - A. A Moeskroen 0-3 Brielen Sp. - Bissegem 1-5 Aalbeke Sp. - Moorsele 8-3 Dottenijs - Passchendale 6-0 Vlamertinge - T Meenen 3-3 Herseeuw - Moorslede 6-2 S K Geluwe - Rekkem Sp. 5-2 Beselare - Lowingen 0-3 Ille SPECIAAL B. E Wervik - C. S. leper 0-1 Poperinge - F. C. Roeselare 0-7 Houthulst - F C. Komen 8-0 \V S. leper - Moorslede 10-2 JUNIORS GEWESTELIJK B Izegem - Kortrijk Sp. a£g. Luingne - Bissegem afg F C. Roeselare - Ingelmunster 3-2 A. A. Moeskroen - W S Lauwe 3-0 Aalbeke - FC. Komen afg. C. S leper - W. S. leper 3-2 BEGINNENDE CLUBS B Dadizele - Poelkapelle 3-2 Roesbrugge - Proven 1-0 RANGSCHIKKINGEN NA 11 JAN. 1948: He Prov.C. S. Yprois - Deerlijk Sp. 2-3 Wanneer we Zondagnamiddag even vóór de beginschop een kijkje gingen nemen in dt kleedkamer van arbiter Adam en een blik wierpen op het scheidsrechtersblad. viel het -ons op hoe de afgevaardigde van Deerlijk de naam Vandevyver ingevuld had in de plaatsruimte voorbehouden aan de bezoekende mid voor. Vandevyver als centervoorHet kon niet anders of de blonde Kortrijkzaan wiens spelwijze en talent we best kennen zou het opnemen als achteruit spelende aanvaUeider. We schreven aldus op ons notaboekje C- S. Yprois (W. V.) Dumalin C Versaevel Soenen Hollebeke Knockaert Lesage Decaluwé Verschaeve Del'haye DumalinM Beddeleem Deerlijk Sp. (W. V.) Verstraete Engels La barque Byttebier Vandevyver Mahieu Verschae Furnière Saelens. Laevens Vanhoutte t Viel uit zoals we het hadden ver wacht en pas was de bal in de modder aan het ploeteren of langs beide zijden gingen de midvoors van op het papier de van aanvallende spil vertolken. Noch Soenen. noch Saelens kregen een center voor te stoppen en daar waar de vleu gelspelers van beide ploegen van een waakhond voorzien waren, zou het aan de insides zijn. schotvaardigheid aan de dag te leggen. Cercle die van de tegenzet der rivalen verwittigd was. maar zich spijtig genoeg niet aanpaste, trok het eerst ten aanval. Del'haye en Dumalin M. kregen al dadelijk een paar prachtkansen voor- eschoteld Niet lang zouden de bordjes blank blijven en reeds na 10 min. spel deponeerde Del'haye een balletje achter Vanhoutte. Groen-wit had tot dan toe haar opvallend physisch voordeel (gestal te en kracht) niet weten te concretiseren. C S Y. hield de touwtjes Een doorbraak van M. Dumalin werd in het strafschop gebied door Laevens brutaal geremd en penalty. Verschaeve durfde het risico He PROVINCIAAL V Waregem Wervik 16 11 16 12 16 11 16 10 16 9 16 7 16 6 16 7 16 16 16 16 C Roeselare G Oostende S. Yprois Deerlijk Sp W S Houthulst 3 S Avelgem F C. Knokke F C Poperinge W S leper Dar Biankenberge 3 V. O Ingelmunster 16 C Cominois 16 W. S Lauwe 16 G S. Middelkerke 16 In deze rangschikking werd rekening -.''houden met de beslissing van het be- oepscomité. getroffen in zitting van 9-1-48. waarbij de uitslag van de wedstrijd G. S. Middelkerke - S V. O Ingelmunster van -3-47. gewonnen met 4-1 door Middel kerke. gewijzigd wordt in 0-5 in het voor deel van Ingelmunster 1 4 62 17 26 2 2 40 19 26 3 2 39 13 24 3 3 40 23 23 6 1 44 28 19 5 4 33 28 18 5 5 25 27 17 8 1 30 33 15 6 6 28 40 14 7 4 22 39 14 9 1 28 32 13 7 5 35 38 13 9 2 21 42 12 9 3 29 43 11 4 12 0 24 34 1 13 1 11 56 W C. E St w 3- F. F Roeselare leper C S S. Yprois Wervik Kortrijk S. Houthulst V. Moorslede C Poperinge C Cominois [AAL B 11 11 0 0 72 8 22 11 9 2 1 55 21 19 11 8 3 0 41 15 16 11 0 5 0 21 22 12 11 5 0 23 13 12 10 5 5 0 23 2S 10 12 3 8 1 22 49 7 12 1 10 1 22 39 3 12 0 11 1 1 88 1 JUNIORS B. r C Roeselare S leper A. A Moeskroen C- S. Yprois C Cominois 13 Kortrijk Sport 12 S V. O. Ingelmunster 13 Aalbeke Sport W. s. Lauwe - C Luingne C Izegem a C Bissegem 13 10 14 10 13 9 2 1 46 21 21 3 1 42 19 21 3 1 51 26 19 6 0 37 26 16 5 2 30 35 14 4 3 21 22 13 5 3 24 24 13 6 2 26 29 10 7 2 15 27 10 8 0 20 36 8 2 23 38 11 1 16 18 Geenszins Wel de punch om de ver- liesstand goed te maken en daartegen over net angstvallig obstructie-spel der gasten, legde de jasis voor de Cercle- druk gedurende de laatste minuten. Trou wens Hoeveel geldige doelpunten wer den er gescoord tijdens deze periode van overwicht GeenAllemaal goed en tvel van mooi en dominerend te evolueren maar vandaag is alles afgestemd op goals maken en per slot van zaken is dit wel het belangrijkste. Welnu indien we een ergelijking maken tussen de drie laatste matchen dat er ouderwets werd gespeeld en de drie jongste ontmoe tingen tijdens dewelke men de voorkeur schonk aan de W. V., zo komen we tot de conclusie dat we gedurende de laat ste periode meer dan tweemaal zoveel doelpunten hebben gescoord dan binst he* voorafgaande tijdperk. Een gemiddel de van drie doelpunten geeft aan de for wards stellig een zeker krediet Wat de defensie betreft Niemand zal loochenen dat de W-formatie meer securiteit geeft dan om het even welke andere opstelling der verdediging. Met vijf man kan men meer dan met drie of vier. Indien de de fensie geen voldoening schenkt dan ligt het dus dood eenvoudig bij de spelers zelf. net zoals we hierboven reeds on derstreepten. Sluiten we met de uitblinkers van vo rige Zondag te vermelden die naar onze bescheiden mening. Hollebeke en Ver schaeve waren, twee jongens dus die nog maar onlangs tot A-spelers promoveerden. Ille Spec. E. Wervik '- C. S. Yprois 0-1 Decfoix G. de toewijding in persoon en plaatsvervanger voor R. Vanbeselaere lukte te Wervik het enige doelpunt der partij waarmede Cercle een verdiende z"üepraal in de wacht wist te sleuren Onze specifiers beschikken momenteel over een niet te onderschatten ploegje en vooral de verdediging is van goed allooi. Jun.C. S. Yprois - W". S. leper 3-2 Onze Juniors beproefden het voor de eerste maal met de W V. tactiek en dien den hun confraters van White Star de ne- niet nemen Beddeleen wilde niet en Del' haye trok zich ten slotte het gevalletje aan. doch de bal botste vlak op de kee per zodat de kans verkeken was Hier lag het keerpunt van de wedstrijd Deerlijk ging langs Verstraete replikeren. hetgeen Labarque toeliet de stand in evenwicht te brengen en te handhaven tot aan de poos (1-1). Bij de hervatting hadden de gasten hun outsides onderling van plaats veranderd. De partij bleef verder volkomen in het teken staan der tactiek't Was of de 22 spelers afgesproken waren om. wars van alle technisch samenspel, het weg is weg te huldigennochtans tactiek is eerst dan doeltreffend wanneer techniek aan de basis ligt. De toeschouwers ble ven aldus van oogstrelend voetbalspel ge speend Een vrijschop voor fout tegen Del'haye maakte hierop een aangename uitzondering Verschaeve kreeg dan ook een open doekjewanneer hij feilloos en krachtig met een schuiver de score- plaatjes op 2-1 plaatste Deerlijk wijzig de opnieuw haar opstelling en bracht haar vedette en all-round player Verstraete op de inside-post Zo wilden ze het beproe ven onze drie backs te verschalken La barque kwam zegevierend uit een duel met Soenen en verraste Hollebeke om C Dumalin te vloeren (2-2). Onmiddellijk daarop muisde Verstraete er van onder en nu waren het de bezoekers die de lei ding waarnamen (2-3). Nog een kwartuur viel er te spelen. Met orthodox-spel nam Cercle deze periode voor haar rekening. De versterkte Deerlijkse defensie Het zich echter niet meer kloppen, behalve door M Dumalin. die een doelpunt lukte dat evenwel door de scheidsrechter afgekeurd werd. Het bleef ten slotte bij de voor rood-wit nadelige 2-3 cijfers. Dat er verloren werd. schuiven de door- snee-toeschouwers voor een groot gedeelte op de rug van het systeem. MisDe W. V. moet verder aangekleefd worden. De oor zaak der nederlaag is veeleer te vinden bij het falen van meerdere spelers, die zowel bij deze als gene methode momen teel een hiaat zullen vormen. Soenen suk kelt met een weerbarstige hielpees. Ver saevel mist klaarblijkelijk snelheid en Knockaert gelijk Del'haye zoeken hun derlaag toe Ze speelden een geestdriftige partij en gans de Cercle 11 verdient een eervolle vermelding. Vandenbossche en Vynckier (2) doelden voor de Augustinusknapen die met vol gend team aantraden Deplancke A. Ossieur Cappoen Alleman Kerrinckx Herman Vandenbussche Hoedt Vandenbossche Molein Vynckier Zondag aanstaande. De A-ploeg reist naar de Rodenbach- stede en op het papier voorspelt men wei nig goed voor rood-wit Er moet echter nog gespeeld worden en men is nooit voor af verloren Alle Zondagen zijn er ver rassingen en waarom zouden wij bij Club Roeselare niet eens de rol van gasbek kun nen spelen. De Specialers ontvangen F. C Pope- ruige (15 uur), terwijl de juniors 's mor gens op bezoek moeten bij W. S. Lauwe. Cerclemannen good luck!!! ROGIMAR. WIE WIL MEE NAAR BELGIE - HOLL AND OP 14 MA .ART 7 Inschrijvingen worden aanvaard bij de secretaris van C S. Yprois. Diksmuide- straat 68 tot 26 Januari. C. S- Y. - SUPPORTERSCLUB ST PIETERS BOVEN Verplaatsing nalr FC. Roeselare. SupportersLaat U tijdig inschrijven in 't lokaal. Rijselstraat 106. voor de ver plaatsing naar de belangrijke match tegen F C. Roeselare. Prijsleden 10 fr.niet-leden15 fr. Kosteloze prijskaarting. Heden Zaterdagavond om 19.30 u. in het lokaal i De Valk kosteloze pri js- kaarting voor de leden. 500 fr. prijzen. Nieuwe leden kunnen insgelijks aan de kaarting deelnemen lie Prov.V. G. Oostende - W- S. leper 2-2 Res-W. S. leper - S. V. Moorslede 16-2 Jun.C. S. Yprois - W. S. leper 3-2 Ons verwachtende aan een moedig ver weer vanwege onze A-mannen en heime- k met een grijntje hoop in het hart, de den we de verplaatsing naar V. G Oost- nde. Op een terrein, in een erbarmelijke toe stand herschapen- stelde scheidsrechter Decru. bijgestaan door de heren grens wachters Gernaye en Bonte, de beide ploegen in lijn. Oostende, in witte trui, gaf de aftrap i nam het eerst ons doel onder schot. Enkele aanvallen der W. S. mannen be zorgden weldra kippenvlees aan de kust- mannen. en het was na 12 min. spel, na dat meerdere ballen nipt over en nevens waren gevlogen, dat Ackou een pracht ar een doelpunt lukte. Uit volle borst hdbrde men de aanwezigheid der talrijke W. S. supporters en het was als een zweepslag voor onze mannen die maar voortdurend ten aanval trokken. Om het half uur zou V. G. op een doelworsteling en modderploetering het leder in Lesage's netten doen verdwijnen en alles was te herbeginnen. Een paar hoekschoppen aan beide zijden waren het vervolg, wat niets aan de stand veranderde. Een aanval der witten langs hun rechtsbuiten, die op de zijpaal besloot wordt voor hoekschop door scneidsrechter Decru gezien, waarop V. G. rechtstreeks een tweede doelpunt aan tekende. De rust kwam aldus met 2-1 voor Oostende. Na de deugddoende verfrissing was Oostende onmiddellijk aan bod en de W. Star verdediging kreeg de handen vol. Langzaam, maar zeker werd deze toe stand overmeesterd en waren het de Oost- endenaars die voor de overblijvende 25 min. meer hooi op hun vork zouden krij gen dan ze wel lustten. Het was de inzet van het grote W. Star offensiefEen hef tige strijd ontwikkelde zich op de helft door V. G. verdedigd, die met man en macht poogde de aanvallen af te weren- Reuzegeluk stond V. G. terzijde, maar toch moest het gebeuren. Een 12 tal min. bleven nog te betwisten en Deneckere ging het gaan «forceren» Met de bal aan de voeten trok hij ten strijde, drib belde een. twee. drie man voorbij, een paar schijnbewegingen en een vierde draaide hij de hielen toe. zond vervolgens mooi over naar Ennaert die het heilig dom van Oostende op prachtige wijze doorboordeDat was iets uit 't bovenste schof en... of er gejubeld werd!!! Oostende zag de töestand in. maar wat ze ook verrichtten, er was aan W. Star geen houden meer. W. Star speelde bui tengewoon en er was nog slechts één ploeg op het veld te zien. Het overwin- ningsdoel hing in de lucht, maar het ge luk stond V. G. terzijde en met een zucht van verlichting voor de V. G. supporters kwam het einde van deze ontmoeting. De bedreigdenzoals ze ons voor enkele dagen betitelden in een dagblad, hebben de kanshebbershet vuur aan de schenen gelegd. Ze hebben een prach tige wedstrijd gespeeld waar alle goede factoren terug te vinden waren en hebben dan ook oververdiend en zelfs ietwat ge vleid voor Oostende de halve inzet naar leper medegebracht. De B-ploeg deed hét ver van slecht en S V Moorslede kreeg er niet minder dan 10 in de kas. Goed zo mannen De Juniorsploeg kende minder geluk bij Cercle waar ze een 3-2 nederlaag oplie pen Dame fortuna stond 100 aan de zijde der Cercle boys die de laatste mi nuut de overwinning behaalden. Bij W Star deed de afwezigheid van Jacques Verkouter. wegens ziekte weerhouden zich geweldig voelen DE CROSS TE WAREGEM De Ieperse Athletiekclub heeft zich verleden Zondag te Waregem wederom onderscheiden. Onze kleppers hebben er eervol hun streng getrokken en blijven op de goede- weg volharden Ziehier de uitslagen Scholieren 3 km. 35 vertrekkers 7e Verstraete. Juniors-Seniors: 7 km.; 52 vertrekkers:. 4e Hellem 5e Fiey A.13e Therry. Onze 4e Senior. Corneillie. ongesteld, heeft de afstand niet kunnen volbrengen, doch dient geprezen omdat hij in die om standigheden toch heeft aangezet. Een bijzonder lofwoord ook voor de nieuweling Verstraete uit-Vlamertinge die voor een eerste koers zevende eindigt, wat een eervolle plaats betekent tussen een stel reeds ondervindingrijke lopers zuals Baghein van Roeselare. Lecoutre en Du- bus van Mouscroen. En nu gaat de reis naar Aartrijkë, waar de Grote Prijzen ingericht worden door Olympic Brugge. Anderzijds moet Fiey optreden met het leger en wel namelijk te Oudenaarde. Good luck, boys Zondag e. k. brengt F. C Komen een bezoek aan het Minneplein. Komen de ploeg die reeds de besten in de weg ging staan W Star heeft steeds moeite gekend om deze onder de knie te houden, maar nu de vette jaren in aantocht «ijn. ge loven we toch dat de jongens van Prézen Dehem hun actief met twee punten zul len aandikken ter gelegenheid van het bezoek der paars-witten. De Juniors komen om 10 uur uit tegen F C. Izegem. Juniors, U zijt ons een weerwraak verschuldigd! Met moed dus aan het -werk en alles kan nog de beste plooien gaan aannemen De B-ploeg doet de verplaatsing naar Stade Kortrijk waar ze het niet onder de markt zullen hebben. De beste schoenen uitgehaald en veel geluk A F IEPERS BASKETTORNOOI UITSLAG van Zaterdag 10 Jan. 1948 R. M S - Turners 12-16 ALGEMENE RANGSCHIKKING Fiers Marvnen 2 2 0 0 36 23 4 R M S. 2 1 1 0 26 28 2 Turners 2 1 1 0 25 30 2 Athletiek 2 0 2 0 26 32 0 R. M. S. - Turners 12-16 De R. M. S. die een daverend begin ken de. had alras een 4-0 voorsprong weten te boeken. De Turners, die de tij wilden doen keren moesten nochtans aan de rust met een' 6-3 stand vrede nemen. Na de rust echter was het spel niet vlottend bij de R M. S Het mooie samenspel van voor de rust ging verloren in een ongeordend spel, zodat de Turners gemakkelijk kon den onderscheppen en tevens hun meester schap deden gelden zodat ze' uiteindelijk een verdiende 12-16 zege behaalden. Wegens de slechte weersomstandigheden werd de match van Zondag 1. 1. tegen Kortrijk Sport I tot een latere datum uitgesteld. AANGEKONDIGDE WEDSTRIJDEN Zondag 18 dezer in de bovenzaal der Hallen om 10 u. voormatch tussen Selectie coöperatieven - B B C (res.) Om 11 u. B B. C leper -Kortrijk Sport II. Kampioenschap Promotie D. Ingang kosteloos. ODON TE POPERINGE Op Zondag. 18 Januari 1948, in de zaal «Belgisch Huis», richt Boxing Club Sport Veredelt», haar eerste meeting in. Als hoofdkamp krijgen wij onze nationale hoop Odon uit Oostende, opvolger van J Preys, tegen Lenders uit Luik. over 10 x 2 Daarbij krijgen wij de lokale klop per Vandorpe tegen Bertrand Vandorpe die te Izegem. match-nul deed met de le serie Vanloo. wil voor eigen volk een mooie overwinning behalen. Programma Hoofdkamp 10 x 3 m.. handschoenen 3 onsen. Odon 62 kgr. Oostende Lenders, 61 kgr Luik. 2) Beroepskamp 8x3 min Knockaert. 72 kgr. Oostende Rataje- zack. 70 kgr.. Pool. 3) Beroepskamp 8x3 min. Vandorpe R 60 kgr. Poperinge Ber trand 60 kgr., Luik. Tevens 4 liefhebberskampen tussen Po peringe en Oostende Deuren open te 17 uur. Eerste gong slag te 18 uur. Kaarten te bespreken in het lokaal Den AppelDuinkerkestraat. Tel. 424. Poperinge. CONTROLEBOEKEN voor BEEN HOUWERS REGISTERS voor de verkoop van ALCOHOL zijn steeds te verkrijgen ter 34, Boterstraat IEPER Pasteibakker wint twee millioen Dhr Maurice Marchal. een 28-jarige pasteibakker te Montegnée s/Sambre. is een verwoed pronostieker op de Engelse voetbal Dit bezorgde hem dan ook de grootste en misschien wel de aangenaam- ste verrassing van zijn leven, want hij won met de pronostiek Littlewoods niet minder dan 2 000.000 fr Dhr Ayres, direc teur-generaal van de Littlewoods te Li verpool is speciaal naar België gereisd om Maurice Marchal in het bezit van de check te stellen Ondervraagd over zijn vooruitzichten, deelde de gelukkige win ner mede dat hij zijn pasteibakkerij zai moderniseren. En natuurlijk pronostiekeren Men kan nooit weten... (39)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7