AUSTIN A. 40 HUIS CHRISTIAEN VOETBAL RADIO'S Zeven diepe Gedachten Kroniek van C. S. Yprois DE NIEUWE - PERSONENAUTO of CAMIONNETTE - Officiële Verdeler Garage VANDERMEERSCH COMPTANT 28, Botersfraat - IEPER - Tel. 301 VERKOOP - HERSTELLINGEN - VERWISSELINGEN In 't kamp van Whife Star BASKET-BALL HET YPEBSCH NIEUWS n Btz. 7 ONZE SPOÖTBLADZIJDE IITS LAGEN VAX ZONDAG 8 FEBR ne PROVINCIAAL r C. Roesela re - W. S Houthulst 6-0 S v. Waregem - F C Poperinge 3-0 W S Lauwe - S V. O Ingelmunster 5-4 2-0 F C Knokke - W. S leper 3 S Avelgem - E. Wervik F C Komen - V. G. Oostende C. S leper - G- S. Middelkerke Deerlijk Sp - Dar Blankenberge lie GEWESTELIJKE C. Moorslede - Vlamertinge Un. Herseeuw - Bissegem E Beselare - Geluwe A Moeskroen - Passchendale Brielen - Toek. Meenen Le Bizet - Dottenijs Sp. Aalbeke Sp - Rekkem Sp F. C Luingne - Moorsele file SPECIAAL B Houthulst - C S. leper F C Roeselare - St. Kortrijk W S. leper - E. Wervik F. C Komen - Poperinge JUNIORS B. F. C Roeselare - C. S leper Komen - Bissegem Ingelmunster - Izegem Kortrijk Sp - Lauwe Aalbeke - A. A. Moeskroen Luingne - W. S. leper RANGSCHIKKINGEN NA 8 FEBR 0-1 0-1 ÏO-O 4-0 3-1 2-2 0-5 9-1 2-6 3-4 3-3 3-4 0-7 1-0 6-4 4-3 1-3 1-2 1-0 3-4 1-1 1948 lie PROVINCIAAL S. V. WAREGEM 20 14 F C Roeselare 20 15 E. Wervik 20 15 V G Oostende 20 14 C S. Yprois 20 11 F. C. Knokke 20 7 Deerlijk Sport 20 8 W S. Houthulst 20 7 B S Avelgem 20 W. S. leper 20 F C. Poperinge 20 D Blankenberge 20 F. C. Comines 20 S V. O. Ingelmunster 20 W. S. Lauwe 20 G S. Middelkerke 20 2 4 72 21 32 3 2 52 14 32 3 2 47 20 32 3 3 51 26 31 8 1 58 35 23 7 7 6 43 42 20 8 8 4 40 34 20 7 8 5 29 42 19 9 10 1 37 40 19 8 10 2 34 38 18 6 10 4 26 47 16 5 10 5 43 51 15 5 11 4 33 50 14 6 12 2 28 51 14 6 14 0 32 50 12 1 18 1 13 74 3 Ille SPECIAAL B. 15 14 15 12 16 11 15 9 14 14 15 15 15 F. C Roeselare C S. Yprois W S leper Stade Kortrijk E Wervik W. S. Houthulst S V. Moorslede F. C Poperinge F C. Comines JUNIORS W S. IEPER F C. Roeselare 18 11 A A. Moeskroen 17 11 F C. Comines 17 9 C. S Yprois 18 Aalbeke Sp. 17 S. V. O. Ingelmunster 17 Kortrijk Sp 17 F. C. Luingne 17 F. C. Izegem 18 W. S. Lauwe 17 Bissegem 17 2e Provj C.S. Yprois-G S. Middelkerke 16-6 Och kom We hebben vandaag geen doelpunt mogen maken, maar we zullen er volgende week tien binnen draaien 't Was Roger Beddeleem. die. nog teleur gesteld om de penalty dewelke hij zo pas had gemist, het er joviaal uitlapte wan neer hij inrukte op het Eendrachtveld te Wervik Dat zijn voorspelling zo raak uit viel. is voor Roger stellig zelf een verras sing geworden Tegen G. S. Middelkerke kregen de rood-witten nu eenmaal de ge legenheid schietoefening te houden en... ze profiteerden ervan om het tot een 10-0 overwinning te brengen. 10-0! Tijdens de huidige competitie werden de dubbele cij fers in de hoogste Westvlaamse reeks nog maar driemaal bereikt. Tweemaal hield S V. Waregem doeltjeskermis en thans deden onze kleppers het hen na. Terloops gezegd de Cerclemannen bezetten op ge bied van gescoorde doelpunten een voor aanstaande plaats (2e met 57 treffers), ter wijl het passief gedeelte der goalaverage van heel wat minder securiteit getuigt in verhouding met de kopteams. Is Cercle ziek in het verdedigend bedje Aug. Le- sage werd vorige week als back opgesteld en R. Dewulf was opnieuw paraat onder de doellat. Of het omvormde achtertrio de nodige waarborgen biedt, kan moeilijk uit de confrontatie met G. S. Middelkerke worden afgeleid De Gold Stars zagen hun offensieve rol op het Augustinusstadion be perkt tot enkele schuchtere aanvallen en keeper Dewulf kreeg werkelijk geen één kwade bal te houden. De onfortuin lijke strandmannen vermochten het zelf geenszins binst de eerste beurt met wind- voordeel de C. S. Y-defensie het vuur aan de schenen te leggen en wanneer het aan de rood-witten was profijt te halen uit de hevige bries, stonden de gasten reeds met 4-0 in 't krijt. Met het complete elftal in obstructie-opstelling handhaafden de geel- sterren gedurende een twintigtal minuten dit passief, maar dan kwam een vijfde en prachtig doelpunt van de voet van De- caluwé hen de kuiten verlammen en to taal uit het evenwicht kregen de heer wets of orthodox evolueren der rood- witten tegen harder en gereputeerder te genstanders Niet alle dagen krijgt men hapjes als Middelkerke voor de voeten gegooid Eerst dan zullen we ons kunnen uitspreken. Momenteel nemen we de da verende 10-0 zegepraal voor wat ze waard is en denken hierbij toevallig aan een hevig Cercle-supporter dewelke bij het evacueren van het Cercle-terrein geksche rend te kennen gaf dat ze in het Mid- delkerkenaartjeniet gingen schrijven dat een 9-9 uitslag de juiste weergave was. De ploegen. G. S. Middelkerke (zonder systeem) Depoorter D'Everlange Huyghebaert Degryse Vanderhaeghe Vansieleghem Dewulf Berteloot Vandaele Dierendonck Vercouillie C. S. Yprois (orthodox) Beddeleem Del'haye Verschaeve Dumalin C. Decaluwé Mailliard Dumalin M Knockaert Hollebeke Lesage Dewulf Doelpunten. 5 min.C. Dumalin trekt handig profijt uit een scrimmage en laat Depoorter een eerste maal vissen. 31 min.Del'haye kopt de bordjes op 2-0. 41 min.Een corner genomen door Ver schaeve belandt bij Beddeleem die Cercle het vijftigste doelpunt van het seizoen be zorgt. 42 min-Vanderhaeghe begaat hand- spel in de gevaarlijke zone. doch de scheidsrechter onderbreekt niet omdat C. Dumalin in het bezit komt van het leder en binnen tipt. 65 min.Decaluwé is in duel gewikkeld met een Gold Star achterspeler en scho telde een magnifieke feinte voor, waar door hij zijn tegenstrever verrast om van op de strafschoplijn in de rechterboven hoek binnen te schieten. 69 min.Del'haye herneemt een schot van C. Dumalin en de bordjes wijzen 6-0. 71 min.Op onvoldoende afweren van keeper Depoorter lukt Del'haye een ze vende doelpunt. 85 min.Verschaeve dringt geweldig aan en ontwijkt een "paar man om een pasje te geven aan Beddeleem, die maar in te leggen heeft. 87 min.Een schitterende retro van C. 0 1 106 14 29 3 0 62 18 24 4 1 73 35 23 6 0 32 28 18 6 1 29 27 15 8 1 29 43 11 10 2 30 60 8 12 1 26 50 5 14 1 4 126 1 GEWESTELIJK B. 18 12 3 3 48 23 27 3 4 57 34 26 3 3 60 36 25 6 2 42 38 20 9 0 50 33 18 8 2 36 35 16 8 3 28 34 15 7 5 27 39 15 9 2 31 42 14 10 3 31 46 13 10 2 16 37 12 12 3 23 53 7 MATCHEN VOOR ZONDAG 15 FEBR.: ne PROVINCIAAL D Blankenberge - Knokke (Letirnne) S.V. Ingelmunster - F.C. Comines (Denys) E Wervik - Deerliik Sp. (Delaere, Malfait L.. Debackere) Houthulst - C. S- Yprois (Verbiest) V. G. Oostende - W. S. Lauwe (Dessevn, Specke. Laroo) F C. Poperinge - F. C. Roeselare (Adam H-, Provoost. V^s^h^O W S. lener - B. S. Avelgem (Reesbeke) G S Middelkerke - S. V. Waregem TTe OEWE«TFT.TTKE C. S. K. Geluwe - S. C. Bizet fW»vt«) Toek. Meenen - Moorsele (Frank-gnonl) S K. Vlamertinge - Aa'beke Sn. (w<»nt~) Dotfignies So.-Beselare (Vandenbulcke A.) Passchendale - Briefen Sd. (A'loo) Bissogem - S- V. Moorslede G.) Rekkem Sp. - Herseaux (Momerency) me SPECIAAL B F Wervik - Houthu'st (Huvs"*ntmyt) C. S. Yprois - F. C. Roeselare (T »n-k-!et> St. Kortrijk - F. C. Comines (R"ert R.) F C. Poperinge - S.V. Moorslede (Chaerle) JUNTORS GFWFSTELITU" R F C Tzegem - Aalbeke (Verkeyn) R C. B'ssogem - Inee'munster (MitI-t") C- S. Yprois - F. C- Luingne (Vanher'») W. S Lauwe - F. C. Comines (Car'ier M.) A.A Moeskroen-F C. Roeselare (M*u W. S- leper - Kortrijk Sp. (Pynaert) SCHOLIEREN C. FC Pooeringe-Moorslede (V» nierbed-gil e) F.C Meulebeke-WS. leper (Vand'md-.ele) F. C Roeselare - C. S. Yprois (Gember) Houthulst - S. K. Roeselare (Zoetardt) KADETTEN C. S.K Roeselare-F.C. Izegem (Swimberghe) C S Yprois - F C Roeselare (VandTibnlcke R.) Vlamertinge - SE. Torhout (Van D mmr) w S. Ieper-F. C. Torhout (Verfaillie K.) Motor culhuteur - Onafhankelijke wielen - Hydraulische remmen - 8 fiscale P. K. - Verbruik8 liters op 100 Km. Kiekcnmarkt 7 IEPER Tel. 108 Vraagt inlichtingen omtrent de gekende Austin bedrijfswagens (256) ZONDAG 15 FEBECARI 1948 Vijf Cercle-ploegen komen tussen de krijtlijnen en drie ervan nemen het op tegen F C. Roeselare. De reserven ontvan gen te 15 uur op het Augustinusstadion de Schot Templeton e. a. opvolgers van Mes- tiaen A. en Cie. die als leiders der reeks fungeren. De scholieren reizen in de na middag naar de R oden bach stede om hun eerste plaats tegen de Clubjongens met hand en tand te verdedigen, terwijl de kadetten aan huis te II uur het bezoek krijgen van wit-zwart Hier staat even eens de leiderspost op het spel voor onze knapen Op het Augustinusstadion treden verder te 9.30 uur de juniors in 't gelid tegen htm collega's van F. C. Luingne. De grote mensen ten slotte staan met een verplaatsing naar W. S- Houthulst voor de boeg. Mocht het een sportieve kamp worden Aan de 55 benen die de Cercle-kleuren te verdedigen hebben... op hoop van zege. MEDEDELINGEN Op 22 Februari 1948 ligt het competitie rad stil. Cercle betwist alsdan op haar speelveld te 14 uur een oefenwedstrijd te gen een Brugse selectie. J. Vandenbossche werd gekozen om deel te nemen op het terrein van S. K. Roe selare aan de laatste schiftingsproeven met het oog op het samenstellen van een Westvlaamse juniorsploeg. Onze Jean- Pierre bracht het dus reeds tot in de finale en we wensen hem op 22 Februari 1948 een tikje geluk en wellicht een plaatsje in het provinciale team. ROGIMAR. Vereecke's knapen het ene balletje na het andere uit de netten te rapen, zodat scheidsrechter Desseyn (S. K. Roeselare) zijn tweede provinciale match diende af te fluiten met de gekende Waterloo-uiislag voor spil Vanderhaeghe. ex-centerhalf van .Club Roeselare en zijn clubgenoten, die ordeloos en zonder systeem een ongelijke strijd hadden uitgevochten. De opkomst, geringer als naar gewoonte, heeft dus goals zien maken en het resultaat op zich zelf kan als bijzonder flink doorgaan. Het presteren der roodhemden mogen we ech ter bezwaarlijk boven de middelmaat aanslagen. Vooral de halflinie liet op ons geen te beste indruk. L. Knockaert zagen are reeds voortreffelijker en S. Mailliard zal zich duchtig moeten te weer stellen om als kanthalf tegen sterke rivalen zijn man te staan, terwijl M. Dumalin als aanval lende spil ongelijk had medespelers de les te dicteren, te meer daar zijn eigen optreden van hiaten niet vrij le pleiten oleek. De aanvallers ondervonden de be reidwillige medewerking van de bezoeken de doelwachter. De beide vleugelspelers Verschaeve G. en Beddeleem R. waren on ze uitblinkers en ook Dumalin C. en Le sage A.. voor het weinig zwaar labeur dat hij te verrichten kreeg, verdienen een eervolle vermelding. Van Verschaeve ont houden we graag zijn doordrijvendheid. Was Georges gestimuleerd omdat hij slechts ter elfder uur en bij ontstentenis van Vandenbossche als rechtsbuiten be houden bleef Kan hij alle kinderachtige vrees over boord laten, zo lacht de toe komst hem beloftevol tegemoet. Cam. Du malin mocht terug als binnenspeler flore ren. Met tevredenheid mag t Sleksje op zijn recent optreden terugblikken. Vol verlangen zien we uit naar het ouder- 'j£* - -fovtaj: Dumalin en... 't is 9-0. 89 min.Verschaeve wil ook zijn goal- t.'e fabriceren en slaagt daarin in aller laatste instantie. Hie Spec.W-S. Houthulst-C.S. Yprois 0-7 Carpels trok met de reserven naar W. S. Houthulst, doch de sympathieke Brugge- ing geraakte andermaal onklaar, hetgeen ie Cerelejongens niet belette een afgete- .ende zege in de wacht te slepen. Mulle ïn maats leverden over het algemeen een ,oede wedstrijd en hebben thans definitief oeslag gelegd op de tweede plaats in de puntentabel. De eeuwige invaller G. De- croix (4) en Wardje Cherchye (3) namen ie open doekjesvoor hun rekening, lun.F. C. Roeselare - C. S. Yprois 4-3 De juniors ontvingen bij Club Roeselare geen loon naar werken. Met E. Vynckier. I. Vandenbossche en W. Molein op het ap- >el had het delicaat kunnen worden voor de Rodenbachers. Nu werd met het on even doelpunt der zeven verloren, wan- ,ieer de localen reeds met een punten- erde'.ing zouden tevreden geweest zijn. De Langemarknaar F. Cailliau verleende opnieuw zijn medewerking en doelde het openingspunt van op grote afstand om voor de rest een uitstekende partij te •vertolken. De twee overige Ieperse goals werden gelukt door Ossieur op penalty en door H. Herman. Naast de drie goal- zetters mogen Dumoulin B. en Deplan- cke A. op een goede wedstrijd terugblik ken. Scholieren - Knapen 4-0 In oefenwedstrijd verloren de knapen na goed verweer tegen de scholieren. De- coninck R. en Deplancke G. en twee pe nalties van Decleer voltrokken het ven nis voor de kleintjesdie ongetwijfeld verdienden van de eer te redden. KREDIET Het oudste en alomgekende huis der streek sedert 25 jaren. Verhaeghe P zich het minst zal moeten omdraaien. De reserven zijn op rust A. F. SUPPORTERSCLUB WHITE-STAR IEPER Zondag a. s. 15 dezer gaat het grote W. Star bal door in de zaal Lapiere. Ingangsprijs 15 fr. Een prachtige kosteloze tombola wordt te dezer gelegenheid ingericht en een overgroot aantal prijzen werden ons door neringdoeners der stad en omliggende ter hand gesteld. We danken dezen hartelijk! Prijzen kunnen nog afgegeven worden in onze lokalen tot Zondag middag en zullen met dank worden aanvaard. Aldus allen naar Lapiere's zaal, waar we in afwachting hopen, het succes van het Minneplein, tot laat in de avond te vieren lie Prov.F. C. Knokke - W. S. leper 2-0 Ille Spec. W. S. leper - E. Wervik 6-4 Jun.Luingne - W. S. leper 1-1 Onze A-mannen hebben van de ver plaatsing naar Knokke F. C. geen gebruik kunnen maken om een nieuwe punten- aanwinst te boeken. Daar waar de wedstrijd een vol uur in 't voordeel van White-Star verliep, was het Knokke die de volle inzet thuis zou halen. Knokke die startte tegen wind was ge durende het eerste kwartier het meest ten aanval, maar kreeg met het achterwerk der Ieperlingen af te rekenen, die maar niet lieten begaan. Het daarop volgende kwartier ging het spel verdeeld op, maar het was Knokke die aan de 30e min. het nakijken aan de W.-Star doelman zou bezorgen. Dit was een zweepslag voor de sterjongens en met verdubbelde moed gingen ze Knokke op hun helft bekampen, maar onze aanvals- lijn miste alle schotvaardigheid, waarbij er geen noemenswaardig gevaar werd aangebracht voor het doel van F. C. Het zouden tenslotte de blauw-witten zijn die enkele ogenblikken voor de rust een nieuw doelpunt zouden netten hetgene hen een voorsprong gaf van 2-0 aan de rust. Bij onze jongens was er de moed nog ver van uit en waar menig supporter van oordeel was dat onze Ieperlingen het hard zouden te verduren hebben gedurende de 2e helft, kwam hiervan niets in huis te recht en het was W. Star die Knokke ge durende de ganse 2e helft op verdediging zou aanwijzen niettegenstaande het wind- nadeel. Maar zoals de eerste helft, zo ook verliepen de daaropvolgende 45 min., met alle gemis aan schieten op doel. Na 20 min. ging Ketels met Carreyn van plaats ver wisselen en hoe het mogelijk is geweest /oor Knokke hun nulsland te behouden blijft me tot op heden nog een raadsel. Knokke werd letterlijk overrompeld bij zover dat de W. Star backs schoten op het doel van Knokke waar Hollet en Cie zich verweerden als duivels in een wijwater vat. Hoe Debruyne en Deneckere ook maar onze voorlijn tot de aanval stuw den, onze kleppers vergaten dat er moest reschoten worden om doelen te maken. Knokke stond nog met het geluk er bij aan hun zijde en zo kwam het, dat het inrukken werd bereikt zonder dat de net- .en van Knokke werden aan het trillen gebracht wat zekerlijk niet de weergave s van het geleverde spelvertoon. Gevolg trekkende uit deze wedstrijd moeten we de nederlaag toeschrijven aan '.et niet kunnen besluiten onzer aanvals- 'ijn. Daarom dringt zich een wijziging in deze lijn ten zeerste op. Wat baat h t dat onze verdediging in tip-top form verkeert wanneer de voorwaartsen geen doelen maken De B-ploeg doorboorde zes maal ff' ■>°tten van Wervik en won verdiend het pleit. De Juniors die nogmaals met een paar invallers de strijd moesten aanvatten konden het slechts tot een gelijk spel ha len te Luingne hetgeen geen beste pres tatie van onze "mannen kan wc r noemd. We weten dat ze tot beters in staat zijn. Aanstaande speeldag komt B!eu-Star Avelgem op bezoek naar het Minneplein Dat ze zich dapper zullen verweren zijn onze mannen verwachtend, maar de witte sterren zullen Zondag eens laten zien wie er bij Knokke verloren heeft! Dat Ackou en zijn maats echter niet vergeten te schieten want dan hebben ze kans dat het mis zal draaien I De Juniors krijgen om 9 30 uur het be zoek van Kortrijk Sport. Te hopen dat dezen zich Zondag zullen hernemen en met volle moed de partij zullen aanvat ten. Of zullen de jongens van kapitein Baert stranden in het zicht van de haven De scholieren gaan naar Meulebeke e„ krijgen er een harde noot te kraken. Ze kunnen evenwel deze reis tot een goed einde brengen hetgene we ook van hen verwafhten. Om 11 uur spelen de kadetten tegen F C Torhout. De heenmatch kende een 1-1 uitslag en alles laat voorzien dat keeper B.B.C. IEPER 42 - HERSEAUX 8 Onze jongens zetten op in een daverend tempo en aan de 10e min. is het reeds 14-1 op het bord. Door enige vervangingen aan beide zijden wordt het spel een weinig meer verdeeld en zo stapelen de punten zich wat trager op. Nochtans aan de rust is de scoor 20-5. De tweede helft vangt aan met dezelfde samenstelling van de Ieperlingen zoals aan de aanzet en het is weeral een opsta peling van punten, hetgeen bewijst dat de jonge elementen stilaan de juistheid in het werpen krijgen en daarbij op het gebied van verdediging het begrip hebben om de tegenstrevers te beletten met juist heid te werpen. De eindstand bewijst genoeg dat de huidige leiders de hekkensluiters de baas waren, niettegenstaande hun mooi samen spel, maar met een tekort aan juistheid in het werpen. Zondag aanstaande hebben onze klep pers te bewijzen dat zij de waardige would-be kampioenen zijn en bij OLBAK- Kortrijk zegevieren ZONDAG t Het is de geest, die levend maakt!» (Joan. 6.63). Uit de geest des mensen komen de gedachten, de ideeën voort, die alles aanvatten en herscheppen. Eén enkele ge dachte, één enkel idee is dikwijls voldoende, om de stoot te geven tot geweldige ontdekkingen, uitvin dingen en veroveringen. In één die pe gedachte, in één grote idee ligt een geweldige macht verborgen, waaraan op de duur niets kan weer staan. MAANDAG Ach. wij praten zoveel over de verovering der wereld en wij heb ben er in onze rijen zovelen, die niet eens aan de verovering van hun eigen ziel. niet eens aan de verove ring van de hemel voor zichzelf denken DINSDAG Het uitdrukken van karakter is slechts een reflexdaad, het doen van datgene, wat wij reeds besloten hadden te doen. toen de gelegen heid zich aanbood. Karakter is als kapitaal in de handelhoe meer iemand ervan heeft, hoe gemakke lijker hij het vermeerderen kan: De prijs, die de mens op zijn karakter stelt, dat is hij. WOENSDAG Een gierigaard, wie men zijn in de grond begraven schat, die hij lange tijd met een geheim genoegen had bezocht, had ontstolen, werd door een wijs vriend aangeradèn. enige oesterschelpen te begraven op de plaats, waar het goud was verborgen geweest, zé dagelijks 'te gaan bezoeken en zich inwendig te verheugen over zijn bezitting. DONDERDAG Wanneer een arm kind een stuk droog verschimmeld brood in z'n handen heeft en men geeft het een groot stuk koek, dan zal het aan stonds de broodkorst wegleggen en met beide handen naar de koek grijpen- Dat is zeker geen offer. Een groot offer zou het evenwel zijn wanneer het de koek niet mocht ne men en het verschimmeld brood moest behouden. VRIJDAG Een verstandig mens zal ook bij nijpende honger toch nog geen ver gif innemen, zelfs al zcu het zijn tong nog zozeer strelenliever zal hij nog wat honger lijden. En hoe komt het dan. dat zovelen van ons naar de zondige wereldse genoe gens grijpen, alleen omdat zij voor de mond zoet als honingzeem zijn. ofschoon de meesten weten, dat hun ziel ervan sterft en voor eeuwig te gronde gaat ZATERDAG Als ik vertrouwen in een ander stel, word ik ook vertrcuwd; ver denk ik een ander, dan word ik ook verdacht; mijn liefde wordt met wederliefde beantwoordmijn haat met verachting. Ieder mens is een magneet en trekt verwante geesten en beginselen aan. tot hij omringd is door een were.d. die geheel zijn eigen is. goed of slecht als hij zelf. t FILOSOOFKE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7