FILMWERELD Gedachten HUIS CHRISTIAEN iepe De Wonderdoktoor Zeven di UIT DE PROGRAMMA'S Landbouwers, Handelaars in sproeisfoffen... Extar Sandoz Apotheek - Drogerij DELANOTE Drukkerij DUMORTI ER COMFTANT 28, Boterstraat- IEPER Tel, 301 VERKOOP - HERSTELLINGEN - VERWISSELINGEN HET YPERSCH VffiTWS BI». 8 P :c c i ta :ei :o* la ij zo n« u. ia ir» ie ?n n ?n ill le »v {c »P Ml er /o rr •P ni tc il< >11 ;a ze /a )q Ie ti lil CINEMA ELOBA EEN SCHACHT I IT HOLLYWOOD met Bob Hope en Dorothy Lamoor. ABioewel hij met meesterlijk talent de rol van krijgsheld speelt, is Don Bolton een beroemde ster van het scherm slechts een bloodaard Op zekere dag stelt Steve, zijn impres- sario hem aan kolonel Fairbanks voor die het studio bezoekt in gezelschap van zijn mooie dochter. Tony. Don tracht haar natuurlijk te veroveren maar zonder een diepe indruk op haar te maken. Ook haalt hij zich de woede van de kolonel op de hals. daar deze hem niet ^raag rond Tony ziet draaien Om de conscriptie te vermijden besluit Don Tony zo spoedig mogelijk te hutten azaar als hij verneemt dat hij te oud is om ingelijfd te worden, breekt hij zijn verloving. Het jonge meisje is daar om in razende woede. Don die zich intussentijd rekenschap geef*, dat hij op Tony verliefd is. over tuigt iiaar met Jjem in de echt te treden CINEMA OLD IEPER CAPTAIN KIDD met Charles baughton. Randolph Scott. Barbara Brit ton en Reginald Owen. Onder het bewind van Willem III van Engeland en koningin Mary vierde de zeeschuimerij hoogtij. Ten einde dezè pi raten te bestrijden krijgt kapitein Wil liam Kidd. het bevel van de koning een schip te bemannen en ten strijde te trek ken De bemanning wordt in de gevangenis sen geronseld en is dus een echt zoodje alhoewel de kapitein onder hen al spoe dig een zekere Adam Mercy opmerkt, die door zijn verfijnde geest, ver boven de anderen uitsteekt. Dit maakt dan ook zijn wantrouwen gaande, want Kidd is een echte piraat in hart en nieren. Om zich te ontmaken van hinderende getuigen besluit hij de twee boordofficie- rer. en Adam Mercy te doen verdwijnen Hij maakt zich eveneens meester van de schatten die de ambassadeur Sir Falconer or.der zijn hoede had en sluit hem met zijn dochter. Lady Anna. op. Lady Anna gelukt er echter in te ont vluchten. samen met Adam Mercy. Wan- nee# Kidd deze ontvluchting bemerkt, waant hij hen verloren. v En wanneer hij nu naar Engeland terug keert, verwacht hij er zich aan met de grootste eerbewijzen overladen te wor den. Groot is echter zijn ontgoocheling wanneer hij dadelijk aangehouden wordt en in de kerker geworpen, want Adam Mercy en Lady Anna hadden veilig de kust bereikt en zij hebben de misdadige plannen van de kapitein bij Willem III bekend gemaakt. William Kidd wordt ter dood veroor deeld en sterft op het schavot, de mens heid vervloekend. maar als dochter van een officier eist zij een soldaat als echtgenoot Hierop besluit Don in het leger dienst te nemen Hij veinst een engagement als vrijwilliger. Ongelukkiglijk kon zijn me deplichtige. die de plaats van de sergeant moe t irnemdn niet tot zijn doel geraken. Wanneer Don dit vaststelt, is het* echter te laat. Hij is werkelijk als vrijwilliger ingelijfd i*ijn intrede in het leger heeft een hele hoop komische avonturen voor gevolg, niet alleen voor Don, maar voor Steve en Bert. zijn trouwe dienstknecht, die insge lijks het leger vervoegde. Doch Don schikt zich in zijn lot. daar ziin nieuwe betrekking hem. tegenover last en karwei, ook de gelegenheid geeft zijn geliefde dikwijls te ontmoeten. Zekere dag op oefening, zal het trio de gelegenheid krijgen zich te Onderscheiden, hetgeen Don de graad van korporaal be- bezorgt en de hand van Tony Waarom nog risico's oplopen bij de be strijding van onkruiden in graangewas sen en vlas Gebruikt de beroemde Zwit serse specialiteit het werkt zonder verbranding. Doet nu uw voorraad op. Vraagt prijzen en inlichtingen in de Tel. 139 LANGFMARK Depot der SANDOZ producten. Groothandel in sproeistoffen. CINEMA OLD IEP ER DE ROMAN VAN .MILDRED PIERCE met Joan Crawford. Jaek Carson en Zachary Scott. Een vrouw loopt langs het strand van Santa Monica Door een agent werd zij weerhouden van een zelfmoordgedachte die haar pijnigt, en op de terugweg naar de stad ontmoet Mildred Pierce Billy Fay dié haar uitnodigt voor een nabije bar. Het koppel neemt echter de weg naar Mildred's villa. Mildred trekt zich in haar kamer terug en Billy merkt dra dat de jonge vrouw hem heeft opgesloten Door zijn heftig kloppen op de deuren, stoot hij de schemerlamp om en ontdekt aldus hel lijk van Monte Beragon. de echtge noot van Mildred Hij vlucht door een raam. maar wordt door de politie achtervolgd en aangehou den. Hij verhaalt hoe in de villa een man vermoord werd. Op het hoofdcommissariaat vindt Billy Mildred weer. evenals haar eerste man. Albert Pierce De politieinspecteur heeft deze laatste reeds onderhoord en gaat nu Mildred op de rooster leggen. Albert en Mildred zijn sinds enkele ja ren gescheiden. Om de opvoeding van haar beide dochters te verzekeren werd Mildred dienster in een restaurant en maakte zij 's avonds pasteigebak. Dit alles omdat zij voor haar kinderen hoge am bities koestert. Maar dra koestert zij hogere betrach tingen. Zij zou graag zelf een restaurant openen en gaat hiertoe Billy, die een vriend van haar man is. om raad en hulp vragen. Het gebouw dat zij hiertoe op bet oog heeft behoort aan Monte Bera gon- een bijna geruïneerde rijkemanszoon. Billy brengt de zaak in orde, en Mildred is des te opgetogener daar Beragon haar niet onverschillig schijnt. Het nieuw geopende restaurant kent een groot succes. De zaken gaan zo voorspoe dig dat Mildred weldra twee andere res taurants kan openen Het aldus vergaarde fortuin maakt het haar mogelijk al de grillen van haar dochter Vera in te wil ligen. Vera is een meisje dat lijdt aan machtswellust en erg berekend is. Na een door haar op touw gezette chantage met I een jongeling die met haar verkeerde ontstaat er tussen beide vrouwen een hoogoplopende ruzie, en Mildred die door Vera in het aangezicht wordt geslagen jaagt haar dochter weg... Mildred vertrekt naar het buitenland. Wanneer zij weerkeert vindt zij Vera als zangeres in een cabaret. Om haar te be wegen terug naar huis te keren, koopt I Mildred een ruime villa van Beragon en vraagt hem tot echtgenoot. Vera veinst beterschap. Zij keert weer naar haar moeder. Doch kort daarop ver neemt Mildred dat Monte het aandeel dat zij hem had verleend in de zaken, heeft verkocht en dat haar maatschappij er maar slecht voorstaat. Zij gaat op zoek naar Monte die zich naar de naburige villa heeft begeven. Zij vindt er Vera in de armen van Beragon. Het meisje bekent cynisch dat zij de vriendin is van haar pleegvader. Eens te meer door het verdriet gebro ken. verwijdert Mildred zich, doch hoort enkele ogenblikken later meerdere revol verschoten in de villa. Zij snelt toe. Vera heeft Monte neergeschoten omdat hij weigerde haar later te huwen. Nog maals wil Mildred haar dochter redden. Dat is ook de reden waarom zij Billy heeft opgesloten in de villa. Daarom ook beschuldigt zij zich zelf. Doch Vera wordt door de politie aangehouden en gaat over tot bekentenissen. Zij zal haar gerechte straf niet ontlopen. Mildred en Albert verzoenen zich met r. - (331) Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met tot% uitgeroerd ter 34, Boterstraat IEPER ONS FEUILLETON 12 door Jos. JANSSEN Zo ge weet het. Sandere, geen woord, hé, man a Sarider aarzelt even. «Maar Manten.... Lotte, m'n wijf... Als van 'n' hangel gesteken stuift Mant^n op.. Aan Lotte niet van kikken, hoort ge 't. Lotte is 'n braaf vrouw mens, 'k ga d'r geen kwaad van zeg gen, Sandere, maar z' is en ze blijft 'n Eva's kind Manten schijnt Lotte's tonge maar al te goed te kennen. 't Is maar. Manten. smeekt Sander bijna, dat Lotte altijd rui singen heeft in heur ore en dat ze bijkanst geheel doof is langst de rech ter kant. Als uw kozijn 'n keer "z'n hand op z'n herte wilde leggen... Die arme slore!... 't Is toch zo embetant, zegt ze. Steven wil weer tussenkomen. Maar weer is Manten hem voor. Is ze al bij Dok us geweest «Ja. z'. Maar ze heeft er maar weinig bate bij gevonden. De jonge doktoor zou wel eens wil len weten wat er met haar bij die Dok us gebeurd is. Wat heeft die kerel er mee ge daan Ietwat verlegen stamelt Sander Hij zei, dat er 'n worm in zat Steven kan z'n oren niet geloven. Hoe is 't Gods mogelijk «Wat? 'n Worm?» En hij proest het bijna uit Z'n lach werkt op Manten als 'n rode lap op 'n stier. En verontwaar digd bijt ie terugWelja, 'n worm Waarom niet Hemelse deugd «En dat we die worm moes ten verjagen met balsem van parei- blaren, gezoden in olie. in heur ore te gieten.vervolgt Sander. Manten schijnt meer van die re medie te weten. «En heeft dat niet geholpen Neen 't.zucht de strooi- koopman. Manten schudt verbaasd z'n kop Zulk 'n goé remedie De jonge Steven weet niet meer, of ie nu lachen ofwel huilen moet. Is 't dan tóch waar, dat er in ons schone Vlaamse land nog op zulke treurige manier met de zieke men sen omgesprongen wordt Toe ris hebben we 't geprobeerd met vlierdamp. besluit Sander z'n verslag. heur ore boven kokend watere met vlierbloemen gehouden en er de damp laten intrekken. Geen bate. De worm en wilde er niet uit komen. Steven schudt z'n hoofd. Breng uw vrouwe hier, man. Ik zal ze onderzoeken. Dat is z'n plicht En of die mensen hem geen cent betalen kunnen, misschien toch zal ie die vrouw kunnen helpen. «En gaat ge ze genezen, me- nere vraagt Sander bijna sme kend. Dat zullen we zien. Is dat 'n antwoord Alzo niet kozijn Stout gesproken is half gevochten. Hij zal ze genezen. Sandere, maak daar staat op. Zere oren... Maar dat is zijn specialiteit.» kraait ZONDAG Een vat met appelen noem je nog niet gaaf als je ziet dat de boven ste niet rot zijn. Je koopt ook geen paard, alleen omdat het je op het oog wel aanstaat Je denkt toch ook wel evenwat kan de reden zijn dat de verkoper hem wil van de hand doen MAANDAG Ga je speculeren, dan ben je als iemand die rondom een diepe kolk zwemt, 't lijkt gemakkelijkmaar eer je 't weet, wordt je naar be neden getrokken. DINSDAG De tegenwoordige tijd is het ru we materiaal, waaruit wij kunnen maken wat wij willen. Peins niet over het verleden, droom niet over de toekomst, maar grijp het ogen blik aan en benut het goed God geeft nooit meer dan één ogenblik en geen tweede, voor Hij het eerste heeft weggenomen. WOENSDAG De meest gewone mens. die een grein verstand en gevoel heeft. is zich het verschil bewust tussen een fijngevoelige en een ruwe vrouw. Zelfs een hond voelt het verschil in haar tegenwoordigheid. DONDERDAG Onverschilligheid leidt nooit le gers ter overwinning, modelleert nooit standbeelden, die schijnen te leven, brengt nooit verheven muziek voort, temt nooit de krachten der natuur, geeft geen indruk aan ar chitectuur. doet de ziel niet ontvon ken voor poëzie of de wereld voor heldhaftige philantropie. Alleen geestdrift vermag zulks. VRIJDAG Gezond verstand buigt voor het onvermijdelijke en maakt er ge bruik van. ZATERDAG Niemand faalt in dit leven, die een edel doel standvastig en met al de vermogens zijner ziel na streeft. De reuzen van het mensen geslacht zijn mannen geweest van concentratie, die mokerslagen heb ben doen neerkomen op één punt. zolang tot ze hun doel bereikten. De voorspoedige mannen van onze dagen zijn zij, die één-alles beheer send denkbeeld, één vast onwrik baar doel hebben. Versnippering is de vloek, die rust op velen, die nooit in hun leven zullen lukken. 't FILOSOOFKE. Het oudste en alomgekende huis der streek sedert 25 jaren. Manten nu. Steven zou hem bij z'n oren kun nen trekken. Houdt ie nu de gek met hem Of met wie dan Menere, als ge Lotte geneest, als ge ze geneest, hé!... hewel, ge meugt al vragen wat dat ge wilt. Dat arme vrouwmens, 'k heb er toch zulk 'n compassie mêe. Breng ze hier, Sandere, en op staande voet zal m'n kozijn ze ge nezen. ff Jamaar, kozijn Manten. ik ben toch niet... Manten laat Steven de kans niet van het door hem beoogd effect te bederven«En als ie ze niet ge neest, hewel, dan kan d'r geen mens op de wereld entwat aan doen. Zij daar maar zeker van, Sandere. Nu twijfelt Sander niet meer. Vol geestdrift loopt ie de deur uit 'k Ga d'r omme, Manten. Menere, binnen vijf minuten ben ik er hier mee. En op lange haastige benen gaat Sander om z'n Lotte. Nu ze ondereen zijn, wil Steven kozijn Manten eens flink de les spel len. Het gaat toch niet om hem uit te geven voor 'n kwakzalver, het voor iedereen verdoken te houden, dat ie 'n gediplomeerd doktoor is. «Zeg me nu eens, kozijn Man ten, wat betekent geheel die kome die Dat die kerel nu nog niet verstaat waar het slimme boertje naar toe wil. Hoe is 't mogelijk «Komedie?!... valt Manten in. Komedie Maar jongen, ver staat ge mij nu nog niet? Als ge 't wilt, ge wordt hier smoorrijke «Smoorrijke?... 'k Vrage niet beter. Maar... Maar op één konditie dat ge 't aan niemand vertelt, dat ge dok toor zijn. Waarom mag dat niet Die gloeiende ezeldenkt Man ten. En dat is dan doktoor Gelooft ge, dat Sandere uw poedertje zou ingepakt hebben, als ie w st dat ge doktoor zijt Voor geen geld van de wereld. Ge hebt zelve gezien, hoe schuw dat ie keek en hoe weinig dat ie u betrouwde. Durf 'n keer zeggen, als ie straks met z'n wijf komt, dat ge... maar 'n simpel doktoor zijt, Sander laat o geen vinger aan z'n Lotte steken. «Al goed en wel, geeft de jonge man toe, maar wilt ge dan waarachtig, dat ik me hier uitgeve voor wonderdoktoor, voor kwakzal ver Nee. dat... Kozijn Steven, valt Man ten hem driftig in de rede, nu doet ge zo onnozel als 'n kind. Hebt ge liever honger te lijden als gedi plomeerde doktoor. of misschien for- tuine te vergaren als... als kwakzal ver. allei? Wie doet g' er nadeel mee met uw diploma in uw zak te houden Nie mand Ge meestert de mensen op uw ma- riiere. volgens de regels van uw kun- ste. Ge hebt uw eigen niks te ver wijten. Gaat ge uw diploma uithalen en de grote uithangen, dan gaan ze uw deure voorbij en gaan bij Dokus bate zoeken. Hebt ge dat liever, zeg Er steekt veel waarheid in wat Manten zegt, denkt Steven. Feitelijk komt het er alleen op aan de mensen uit hun noden te helpen, Zé uit de handen te houden van ke rels zoals die Dokys. ze te brengen tot gezonder gedachten en levens regels. Steven ziet ook wel in. dat er op dit ogenblik niets te bereiken is. als ie direct met z'n doktóorstitel gaa: uitpakken. In dit bepaald geval moet ie wel zwijgen, wil ie de vrouw van die strooikoopman kunnen helpen. Maar haalt ie z'n slag thuis, dan... Hewel vraagt Manten. Het is het listige boertje niet ont gaan, dat de jonge doktoor aarzelt. «Kozijn Manten. ge zijt 'n... Sa tanskerel. daar Manten snuift van ingehouden pret. Jongen, 't geluk vliegtdie 't vangt heeft het. Ge hebt hier 'n for tuintje voor 't grijpen. Ge zoudt n. ezelskop zijn, als ge niet toegreept. Ge blijft hier ge houdt u koes. En ik... ik zorg voor de reste. Jamaar, als kozijn Manten denkt van dat kwakzalverij-komedietje lan ger dan het geval met die Lotte vOl te houden, dan heeft ie het mts. denkt Steven. Dat wil de jonge doktoor z'n ko zijn eens en voor goed duidelijk wa ken. Maar... daar kijkt ie ineens in het blijde, hoopvolle gezicht van de Se~ lukkige Thea. die zacht haar hand op z'n arm legt en hem bijna smeek: Ja. kozijn Steven, blijf hier. Vadere heeft gelijk. Met wijde stappen van z'n langc spillebenen draaft de strooikoopm<»n de dreef door. naar huis om z'n Verbaasd over zoveel haast kijk* iedereen in 't dorp hem na. Wat is 't Sandere Zo haas tig «Is 't zo verre met Lotte ro's schien gekt Dolf Bulcke. de kleermaker, hem na. (Vervolg^ Verantwoordelijke uitgever L DUMORTIER. 34 Baterstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8