SPORTBLADZIJDE M VOETBAL Huis CHARLES HOLLEBEKE A. V. D. A. V. D. ALBERT VAN DAELE In 't kamp van White Star Kroniek van C. S. Yprois T, T. leper - R. T. T. Izegem WIELRIJDEN BOKSEN VervoerVerhuizingen HENRI VUYLSTEKE f* Voor alle texHelwaren koopt aan de laagste prijs bij het Diksmuidestraat 5, Y P E R MEN MAAKT ALLES OP MAAT Bezoekt gedurende de Handelsfoor de STAND alsook de Tentoonzaal der AMEUBLEMENTEN MEUBELS - ZETELS BE HANCERSARTI KELEN MOTONIEUWS BASKET BALL HET TFEKSCH NIEUWS1. Blz. ONZE MATCHEN VOOR ZONDAG 21 MAART lie PROVINCIAAL W S. leper - W S. Houthulst (Adam H.) Knokke F. C - F C Poperinge (Everaertl G S. Middelkerke - Deerlijk Sp. (Decrul S V O. Ingeimunster - C. S. Yprois (Desseyn, Marti. La root D Blankenberge - E Wervik iRoesbeke, Willems. Bout te) \V S Lauwe - F. C. Roeselare (Delaere, Dumortier. Dewitte) F C Comines - B. S. Avelgem (Delanoye, Osstyn. Meurisse) V G Oostende - S V Waregem iPlovier. Vande Pitte Montaigne G) lie GEWESTELIJKE C. Passchendale - S. K. Vlamertinge (Weytsl A A Mouscron - Bissegem (Sauer) Rekkem Sp. - S V. Moorsele (Breyne G.) S K Geluwe - Aalbeke Sp. (Momerency) F C. Luingne - Toek. Meenen (Dejans) F Beselare - S. V. Moorslede (Lacluyse) - C Bizet - Brielen Sp. (Vandevelde) Dottignies Sp - Herseaux (Herremans) JUNIORS B. F.C Roeselare-F.C. Luingne (Depraetere) S V O Ingeimunster - F. C Izegem (Vanderhaeghe Elias) SCHOLIEREN C. IV. S leper -S. V Moorslede (Soenen) F- C Roeselare - W S. Houthulst (Versehoot) F.C Meulebeke - F C Poperinge (Baert) C. S. Yprois bye. S K Roeselare. bye. KADETTEN C. "S K. Torhout - F C Izegem (Descamps) S K. Vlamertinge - S. K. Roeselare (Provoost) C. S. Yprois - W S leper (StragieV) F C Roeselare - FC. Torhout (Vandaele) BEGINNENDE CLUBS B. Geluveld - Iloesbrugge-Haringe (Delva) B S. Poperinge - Proven (Vanlerberghe) Zondag a. s. worden de shoe's terug aangebonden en krijgen onze mannen als bezoeker de te duchten ploeg van Woud- sport Houthulst, die zoeven een ophef makend succes komt te verwezenlijken tegenover Deerlijk Sport. Onze rood-wït- ten krijgen hier een harde brok te ver werken en zullen hoeven de beste tappen in de schoenen te slaan, zo ze willen ze gevieren In 't bijzonder de voorwaartsen zullei^ hun schotvaardige voeten moeten later zien. of anders lopen de sterjongens kans hetzelfde lot te ondergaan als bij de twee voorgaande wedstrijden Dat er ver andering aan de ploeg zal zijn aange bracht. is een feit en laten we hopen dat hst ditmaal een meevaller is De scholieren zijn om 10 uur op het Minneplein in strijd gewikkeld tegen S. V. Moorslede en kunnen deze wedstrijd tot een goed einde brengen. De kadetten doen een uitstap naar het veld van Cercle. waar ze hopen een eer volle uitslag te behalen. Tenslotte, aan kapitein Emiel Alleman onze beste gelukwensen bij de geboorte van eer flinke zoon en moge hij eens- daags d™ kleuren van White Star leper verdedigen Terechtwijzing. In hel verslag van Cercle van voor- aude week wordt gesproken van scho lier Slosse Robert, die zoals schrijver meldt de eerste stappen bij Cercle zettq. Merken we echter op dat speler Slosse nooit bij Cercle is aangesloten geweest. A. F De onderbrekingen in de oompetitie worden legio en zijn meteen het ken merk van het nakehd einde ener ongena dige als evenwichtige titel- en degradatie strijd. De meeste ploegen gaan aan het sprinten. Cercle's lot evenwel is gekend Degradatiegevaar bestaat er niet en de titelkansen zijn reeds lang verwaterd. Wellicht kan het handhaven van de vijfde plaats nog wat strijd vergen, maar moet toch volgens de logica in het rood-witte voordeel beslecht worden Een kijkje op het programma dat Prezen Seys' knapen nog af te handelen hebben is zeker ge ruststellend. Buiten huis moeten S. V. O. Ingeimunster. B S Avelgem en F. C. Co- mines nog worden bestreden, daar waar op het Augustinusstadion V. G. Oostende, F C. Knokke. W S. Lauwe en S. V. Wa regem geen sinecuurtje te wachten staat. Zondag aanstaande gaat de verplaatsing naar Olympic Ingeimunster. die dus tus sen twee rustdagen aan de beurt komt JaDe wedstrijden van vorige speeldag werden verdaagd en voor 28 Maart zijn ter gelegenheid van Pasen, andermaal geen ontmoetingen voorzien. We kunnen nochtans mededelen dat alsdan C. S. Y niet bij de pakken zal blijven zitten. Tal van aanvragen om matchen te gaan be twisten stroomden bij de secretaris bin nen en voor het ogenblik werd nog geen keuze gedaan. Volgende week meer daar over. Inmiddels is het te Ingeimunster te doen. alwaar de-gastheren in bedreigde wateren dopperen. Een waarschuwing voor de roodhemden. want iemand die in nood verkeert is tot alles in staat. Tegen Wullaert. Mehus en andere maats van ceeper Defour. zal Cercle vermoedelijk enkele nieuwe of vernieuwde gezichten in lijn brengen. Kwestie van hun gewicht te wetenTijdens de recente partijen cregen er reeds een paar de occasie hun ■cunde ten toon te spreiden en hun pun ten staan genoteerd. Nu is het de beurt aan een tweetal andere, terwijl er nog verschillende zullen volgen. Wikken en wegen om uiteindelijk dan te schiften Het seizoen 48-49 wordt voorbereid. Ook de reserven binden morgen terug ie shoe's aan en gaan op visite bij W. S Houthulst (vriendenmatch). De Juniors en Scholieren integendeel zijn vrij De Kadetten betwisten de enige ont moeting op het Augustinusplein te 15 uur "egen de stadsgenoten van White Star. De 'einste en laatste derby van het speel aarWe verhopen alvast dat ze nog iets van de speciale training die Zondag ter hunner intentie werd belegd en waarvan we verschillende her-uitgaven mogen aan kondigen. hebben onthouden. Mochten ze hun leiderstrui alle eer aandoen en zor gen dat het White Star niet gelukt ge durende het huidige seizoen op het Cer- cle-plein te zegevieren. Mededeling. De oefeningen in de turnzaal der R. M School worden stopgezet We maken van de gelegenheid gebruik om de heer Stu dieprefect, alsook de heer N. Chevallier hartelijk te bedanken en... tot binnen een half jaar. Ondertussen keren we terug tot de open lucht... 's Woensdags voor d- seniors en juniors en 's Donderdags voor de scholieren en knapen. ROGIMAR WOENSDAG 24 MAART om 15 uur °P het Cercle terrein. Augustinenstr. edstrijd voor het Bekertornooi der Regie T. T. tussen VAN HET IEPERSE WIELERFRONT Onze beroepsrenners waren Zondag voor het eerst dit seizoen, aan de slag in de Omloop van Het Volk Georges Van Hove werd betrokken in een valpartij even voor Deinze en verloor ongeveer 1 min. In gezelschap van Desimpelaere zou hij het klaar spelen de groep bij te benen na enkele km. Dit was een stukje goed werk. vermits er "óp dit ogenblik een harde jacht aan gang was en talrijke renners moesten lossen. Georges hield zich in de groep tot Ize gem waar hij opnieuw de stenen moest kussen. Zijn flets was licht beschadigd en hij verloor heel wat tijd voor hij kon vervolgen. Hij zou nog jagen tot in Zwe- vegem waar hij een groepje renners kon bijhalen, om wat verder op te geven. Zondag trekt Van Hove naar de Om loop der Vlaamse Gewesten. Mocht hij wat meer geluk kennen en er eens «bij» zijp aan de aankomst DE BOKSMEETLNG TE IEPER Schitterende overwinning van Herman Korber De Liefdadigheidsmeeting van manager Lapere kende niet het sukses dat men had mogen verwachten De reden Eer lijk gezegd, ik kan het niet gissenHet programma stak flink iheer. veel beter dan bij de meeting van Allerheiligen jl- toen Fouquet zijn titel verdedigde tegen Delannoit Ook de inrichting was beter verzorgd ja zelfs puik te noemen Wat moet men de mensen dan wel voorscho telen Een troep vechtersbazen in de aard van Delannoit en cs Liefhebbers 3x2: ODENT leper, overwint Callens Kort- rijk. met de punten. Liefhebbers 3x3: THIO 68 kgr.. Kortrijk overwint Rey. 68 kgr. leper, met de punten. LIGNEEL. 78 kgr Langemark dwingt Alfonso. 78 kgr.. Eekloo. tot opgave in de le ronde Beroepsboksers 6x3: SERVAIS. 57 kgr.. Blankenberge. wint met de punten op Devemie. 57 kgr.. Ronse. Prachtige kamp van twee oud-Liefheb berskampioenen van België. Servais toont opstaan, nadat hij tot 6 gerust had In de 6e ronde krijgt Nol Klein er ein delijk genoeg van. Hij wordt in de koor den gedrongen en krijgt daar een afstraf fing van belang. Totaal uitgeput geeft hij op. wat voor Korber een nieuwe schitterende zege betekent. Hoofdkamp in 10 x 3 AnSré FAMECHON. 62 kgr Parijs, wint met de punten van Jan Nicolaas, 62 kgr.. Den Haag. Deze wedstrijd geeft niet wat er van verwacht werd. De Nederlander heeft blijkbaar slechts één doelRecht blijven tot het einde van de kamp Daartoe gebruikt hij alle middeltjes. Gans het repertorium van trucjes komt er bij te pashouden, duwen, zich op de tegenstander laten vallen, aanklampen enz. Famechon doet zijn uiterste best om het publiek enkele staaltjes van zijn grote kunde te laten zien. maar zijn prachtig werk wordt ten zeerste bemoeilijkt door de obstructie van- Nicolaas Toch maken zijn reeksen met de linker en met beide handen ophef. Alle ronden verlopen in het voordeel van de Franse kampioen die dan ook een afgetekende zege verovert R. IN BINNEN- EN BUITENLAND met gecapitonneerde verhuiswagens. Wahisstraat 184 MEENEN - Tel. 324 Verzorgd werk (179) Prijzen buiten concurrentie. Een zekereLeon Clabeau wist het klaar te spelen van 25e te eindigen, wat een puike prestatie betekent, als men weet dat méér dan 200 renners het ver trek namen. Leon streed in de eerste gelederen tot helemaal op het einde toen hij moest lossen. Hij werd gedurende gans de wedstrijd niet bevoorraad, zodat zijn verflauwing op het laatste te verstaan is. Goed gedaan Leon, en U aan het gras houden hé Florent Rondelez reed goed in het be gin van de.wedstrijd en moest ook slechts op het laatste lossen om amper 130 min. na Clabeau in het Gentse kuipje binnen te stuiken. Floren werd 26e geplaatst, maar het schijnt dat Paepe klacht indien de en nog vóór Floren zal dienen ge plaatst te worden. Onze liefhebbers hadden Zondag in de streek geen werk Leon Sixj trok naar de Openingsprijs te Brussel en' wist een bij zonder verdienstelijke 6e plaats te- ver overen. 's Anderendaags was Leon aan de slag te Moeskroen en daar kon hij be slag leggen op de 7e plaats. Wat heb ik verleden week reeds gezegd In heel korte tijd wint Leon zijn koers, let er maar op. Pattyn bleef in de eerste gelederen strij den te Moeskroen tot in de voorlaatste ronde. Hij moest zich daar met een 26e plaats tevreden stellen. Maurice Minne zal dit jaar ook bijzon der te duchten .zijn Te Moeskroen was hij steeds in de vuurlijn te vinden. Een defect ontnam hem een ereplaats, en hij moest zich met de 16e prijs tevreden stel len. Lucien Depoorter uit Boezinge werd 21e na zich op deze zware omloop bijzon der kranig verdedigd te hebben. ROGISA P Van links naar rechtsManager Albert Lapère Jan Nicolaas, kampioen van NederlandScheidsrechter Vereecken en de Franse crack A. Famechon. zich van meet af de sterkste en Devemie krijgt enkele hachelijke ogenblikken. De jongen uit Blankenberge neemt alle ron den, uitgenomen de 4e die verdeeld is, voor zich, en wint dan ook afgetekend. Goede verdediging van Devemie, die fel verzwakt in de ring kwam. Hij had in twee dagen 4 kgr. moeten afwerpen Beroepsboksers 8x3: SEYNAEVE. 58 kgr.. Knokke. dwingt Galloo. 58 kgr. Geluwe. tot opgave in de 3e ronde Het mooiste gevecht van de avond. In bliksemsnel tempo wordt de eerste ron de betwist. Galloo bijt aardig van zich af en kan gelijke tred houden met zijn ge vaarlijke tegenstander. Van de tweede ronde af drijft Seynaeve het tempo nog op. en Jeroom begint het lastig te krij gen Wanneer hij in de derde ronde in een hoek gédreven wordt en daar een harde reeks moet incasseren, is de maat volGalloo geeft op. MILO. 66 kgr., Avelgem. wint door op gave wegens kwetsuur na de 2e ronde van Lucidarme. 66 kgr.. Veurne. De eerste ronde is verdeeld, al tracht Mito toch af en toe zijn rechtervoorhamer tot bestemming te brengen Lucidarme houdt zich aan een gesloten verdediging en riskeert zich niet verder dan nodig. Het gevecht behoudt het zelfde karakter in de'tweede herneming. Milo is aanval lend maar Mon houdt zich gedekt. Toch krijgt hij een paar harde rechtse te in casseren. In een Jijf aan lijf wordt de rechter wenkbrauw van de man van Ma nager Decrock gekloven. Tijdens de rust besluit deze dat zijn poulain niet ver der meer zal boksen, zodat Milo wint door opgave Herman KORBER 62 kgr., Waregem. wint door opgave in de 6e ronde van Nol Klein. 62 kgr.. Amsterdam. Van in de aanvang blijkt het dat bei den er op belust zijn er spoedig mee ge daan te maken. Harde moppen worden uitgedeeld. Plots gaat Klein aan het wan kelen op een rechtse van Korber De Wa- regemnaar wordt ook hard getroffen maar hij blijft te been als zijn tegenstander op het tapijt zakt. Na 5 is hij terug recht, om wat nadien weer voor 6 neer te gaan. In de tweede ronde worden weer en kele harde reeksen gewisseld; Op het ein de komt Korber opnieuw los en Klein gaat weer voor 8 naar de planken De derde ronde verloopt zoals de vo rige. Beide knapen houden er aan hun Zondag op plezierige wijze door te bren gen en er worden ganse manden abab- belsuitgedeeld Klein zet zich terug neer voor 7 en voor 3. Korber blijkt nog geen goesting te heb ben er in de vierde ronde mee gedaan te maken, want hij schijnt wat uit te rusten. Toch moet Nol Klein nog eventjes tot 3 naar het vilt De 5e ronde gaat door met Korber steeds in de aanval De Nederlander krijgt er geduchtig van en mag tweemaal Grote keus herenhemden, lederen handschoenen, korsetten en buste houders D. W., kinderartikelen, werkkledij, wollen dekens, grote keus van wollen d'Aoust en Vesdre», schorten, enz enz enz.. (427) SENSATIONEEL NIEUWS VOOR IEPER Komt Joe Louis Men weet dat de Wereldkampioen aller categorieën, de prestigieuze Joe Louis, thans in Europa vertoeft. De wereld kampioen zal op Woensdag 31 Maart te Brussel een exhibitie geven. Er werden onmiddellijk onderhandelin gen aangeknoopt om hem te leper een der gelijke exhibitie te doen geven op de dag vóór of de dag na zijn optreden te Brus sel. Deze exhibitie zou doorgaan ten bate van een liefdadig werk. En we kunnen reeds melden dat de onderhandelingen op goede weg zijn en Joe Louis bijna zeker te leper zal te zien zijn. Volgende week meer daarover. ROGISA Stuersstr. 6, IEPER - Tel. 668 Verhuring van Draperijen voor Standen in de Handelsfoor. (385) Inzet van het Seizoèn RALLYE DER BERGSTREEK Op Zondag 4 April wordt door de moto clubs Poperinge en leper een prachtige gewestelijke Rallye ingericht. Deze ral- iye wordt aangeboden in afwachting van de grote motokoersen die deze Zomer leper en Poperinge zullen doorgaan, op Zondag 11 Juli, te Zillebeke-Hooghe de nieuwingerichte piste in het park van Hr Baron de Vinck, de sportieve voor zitter van de Motoclub van leper, en op Zondag 15 Augustus te Poperinge op het .gekend terrein van de Grote Heerlijkhe den. Woestensteenweg. Hier nu de bizonderheden over deze propagandarailye Vertrek te Poperinge om 1.30 u. op de Grote Markt. Aankomst op de Kemmelberg na toeristische omloop door de volgende gemeenten: Poperinge, Woesten. Oostvleteren. Elzendamme. Hoog- stade. Beveren. Rousbrugge, Proven, Wa- tou, Abeele. Poperinge, Elverdinge. Boe zinge. Langemark, leper (rust aan het lo kaal 22, Fochlaan), Wijtschate. Meesen. Waasten. Ploegsteert, Nieuwkerke, Dra- nouter. Loker. Rodeberg, Zwarteberg, Westouter. Reningeist, De Clytte. Kem- mel. Kemmelberg. Aankomst op de berg. Daarna verbroe deringsfeest en verdeling der pri;zen. Prachtbekers te winnen, alsook talrijke premiën. Motoliefhebbers 1 wordt lid van een motoclub uit de streek. EINDRONDE PROMOTIE leper B. B. C. - R- R. Blankenberge 27-28 Onder zeer bevredigende opkomst werd Zondag L L een kapitale ontmoeting in de Bevorderingsklasse betwist op het Es planadeplein. Zoals voorspeld scheen het een spannende wedstrijd te worden, en inderdaad, na 14 minuten spel was de stand 12-12 Het spel stond op een hoog peil doch een al te zwakke scheidsrech ter uit Oostende had de leiding. Waarom werd hij door de Bond voor een finaal-kamp aangeduid, wanneer hij pas vier wedstrijden achter de rug had Waarom stond hij als scheidsrechter al leen voor die taak. terwijl men voor veel geworie wedstrijden in Bevordering veelal twee spelleiders aanduidt En waarom tenslotte een dergelijke aan duiding door de Bond, wanneer er te Kortrijk zeer bekwame en ondervinding- rijke scheidsrechters voorhanden zijn Doch dit alles werd door de sportivi teit der spelers tot nog toebescha duwd. Na de rust echter, keerde die sportivi teit zienderogen bij de bezoekers, fel ge holpen hierin door een voor onsportiéf- aangeschreven aantekenaar uit Blanken berge. die totaal misplaatste spelstilstan- den en opmerkingen uitlokte. Zeggen wij maar onmiddellijk dat de rood-witten zich aan de rust een zeer ver diende 23-13 voorsprong veroorloofd had den Een 11-1 overdondering in 9 min., die het kustlichaam niet goed verteerde Vergeten wij daarom de topprestatie niet die de Ieperse ploeg geleverd heeft. Zeker niet één toeschouwer die iets in te brengen hadEn de oorzaak van dit tweede-helft-débacle kent u reeds. Totaal uit de lucht gegrepen fouten en techni sche fouten werden tegen leper gegeven. Van Basket-Ball was hoegenaamd geen spraak meer. Zonder enige verdediging moesten de spelers toezien, hoe het ene punt na het andere onze voorsprong nie tig maakte De laatste minuut echter, toen de stand 27-27 wees, kon leper opnieuw twee pun ten voorsprong nemen, niettegenstaande flagrante foul door een tegenstrever. Wat zou er thans gebeuren De scheidsrech ter keurde het doel af. en... vrij worp te gen leper De pioniers van de Basket-Ball wen telden zich ongetwijfeld in hun graf. Het treurig-domme einde kwam zo nochtans met 27-28. j. Wij kunnen niet verstaan hoe de scheids rechter deze beslissingen in de tweede helft genomen heeft, en hoe hij zich gro tendeels heeft laten beïnvloeden door de aantekenaar uit Blankenberge. over wie hij na de match getuigde, dat hij hem persoonlijk als onsportief beschouwt. Ove rigens werd door hem. evenals door het bestuur van B B. C. leper, klacht bij de Belg. Bond neergelegd. Eea een vraagje voor het selectieco- miteit Waarom en hoe dan werd de ploeg in de tweede helft gewijzigd, of waarom moest een noodlottige wijziging een ganse speelhelft voortduren Niet de scheids rechter alléén heeft zich laten beetnemen JACSTON. Zondag a. s. op het Hellas-terrein te Gent ontmoet leper de leiders van Pro motie A (St Niklaas). Blankenberge zal er in 't geheugen blijven IEPERSE KLEUREN NAAR EERSTE AFDELING! Amper twee jaar geleden, toen uit een kring van enkele sportbeoefenaars, het idee opgevat werd. om ook in de Halle stede een Basket-Ballclub in het leven te roepen, werd er zeker niet aan gedacht dat reeds het seizoen 47-48 zulk stuur be gin zou prijzen. Niettemin staat die stede thans aan de drempel van die heerlijke werkelijkheid die leper vooral ten goede komt, en. laat ons hopen, al onze ware sportminnaars zal kunnen begeesteren. Daar waar in de andere lokale sport- takken tot nog toe, eerder een gematig der rol kan gespeeld worden ten opzichte van andere steden, is dit voor de Basket- Ball niet meer bewaarheid. Steden als Izegem Ronse. Aalst. St Niklaas, e. a. zijn wij op dit gebied voor, terwijl we ge- ijke tred houden met Kortrijk, Oudenaar de. Gent. enz. En hier is dan wel de plaats gekomen, me dunkt, om eens een terug- blik de eerste te gunnen aan het moeizame ontstaan van die groot-gewor den sportclub in het westland. Twee jaar geleden bestonden de pres taties van de huidige spelers enkel met de ambitie tot een algemene en degelijke lichaamsontwikkeling, en in die zin heb ben zij iedere sporttak benut. Zagen wij hen niet hun man staan op het athletiek- of voetbalveldachter de Ping-Pongtafel of tennislijnen. tot in de scherm-, worstel-, of boksring toe En voor deze die hen zagen, speelden zij daar ook niet méér dan een figurantenrol Toeval en omstandigheden echter, we zen hen een andere taak die zij tot het uiterste zouden behartigeneen veel zijdige sporttak die de parel op de kroon zou zetten van een duchtig-doorgevoérde lichaamstraining. Onder die omstandigheden vernoemen we dat de Basket-Ball een grote aan trekkingskracht uitoefende op enkele van onze huidige spelers, juist omwille van haar veel-benemend gebied. En onder het impuls van deze die bedoelde sport uit grqtere centra van ons land meegebracht hadden werd het voorstel naar voor ge bracht. dat we thans in zijn volle ont plooiing zelf aan het beleven zijn. De ruime bovenzaal der Hallen werd door het gemeentebestuur ter beschikking gesteld, voor de talrijke en herhaalde lijke oefeningen die deze sport vereiste. (vervolg volgende bladzijde)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7