Sociale Kroniek SPROKKELINGEN SPORT TURCQ Ad- CLAEYSSENS-TITECA Vervoer Verhuizingen 120, Dikkebuschsteenweg IEPER - Tel. 189 UIT HET BINNENLAND CEBREKKIGEN, VOETLIJDERS. MISVORMDE VOETEN Boterstraat Nr 30, te IEPER J. DEVOS - DECHIEVRE Telefoon 486 UIT HET BUITENLAND UITSLAGEN VAN VEEPRIJSKAMPEN EN -KEURINGEN ROETYNCK) HET GEKEND HUIS (A. TURCQ Meenensteenweg, 19, IEPER Bijvoegsel aan HET YPERSCH NIEUWS 24-4-48 IV. DE WET VAN 10 JUNI 1937 De gezinsvergoedingen aan de niet-loontrekkende arbeiders Hoofdstuk I. - OVER DE PERSONEN DIE AAN DE WET ONDERWORPEN ZIJN". (Vervolg). Ir. onze vorige kroniek hebben we ge- zegd a) dat van het ogenblik af dat men een beroep uitoefent voor zijn eigen reke ning het weze dan nog op een helemaal bijkomstige manier (18 dagen in 't jaar), men onderworpen is aan de toepassing van de wet b) dat er minima's zijn voor de exploi tatie van de verschillende soorten cul turen en dat men vanaf deze minima's, in alle geval, aan de wet is onderworpen in de hoedanigheid van landbouwer. Vandaag echter beginnen wij met het onderzoek van de voorwaarden door de welke de onafhankelijke arbeiders, niet- landbouwers aan de wet onderworpen zijntevens vestigen wij opnieuw uw aan dacht op het feit dat wat wij gezegd heb ben onder a) (hierboven) steeds, maar ook steeds van toepassing blijftin het vervolg komen wij daarop niet meer terug. De artikels 7 en volgende van de wet bepalen dat alwie aan derden aankondigt dat hij een zeker beroep uitoefent, hetzij door een aankondiging, hetzij door een uitstalraam, hetzij door een uitstalbord, een opschrift, een plaat, hetzij door om het even welk ander opschrift of aanwij zing. hij aanzien wordt als uitoefenende dit beroep. Door om het even welke aanwijzing wordt begrepenb.v. een naaister of een modiste die aan haar venster een mode- boek aanbrengt. Het is ook belangrijk aan te stippen in dit geval dat de in schrijving in het handelsregister, be doeld door de woorden om het even welk opschriftvoldoende is om vast te stellen dat men aanzien wordt als uit oefenende een beroep. Eenmaal dat dit vermoeden vastgelegd wordt, dan behoort het de vermoede onderworpene toe te bewijzen dat hij niet op daadwerke lijke wijze dit beroep uitoefent. Hetzelfde geldt ook voor hen die zich een beroep toe-eigenen door een opschrift aan te brengen op hun briefpapier, op hun fakturen, rekeningen of op om het even welk ander drukwerk dat hen toebe hoort (zichtkaarten, prospectussen, naam kaartjes. enz...). De gediplomeerde geneesheren, tand heelkundigen. heelmeesters, apothekers, veeartsen, advocaten, landmeters, inge nieurs, raadgevers, zijn onderworpen aan de wet, tenzij zij niet daadwerkelijk het beroep uitoefenen voor hetwelk zij een diploma bezitten. De doctors in de rechten die ingeschre ven zijn op de tabels van de Orde der advocaten of op de lijst der stage-doende advocaten, zijn vermoed als werkelijk hun beroep uitoefenende. Nochtans moet men aannemen dat de stage-doende advo caat. die uitsluitend pro Deopleit, niet op daadwerkelijke wijze zijn beroep uitoefent, met dien verstande nochtans, dat hij niet. tegen vergoeding, het beroep uitoefent van raadgevend-advocaat. Van nu af aan trekken we de aandacht van de gediplomeerden op het feit dat zij slechts een verminderde bijdrage moe ten betalen gedurende de drie eerste ja ren van de uitoefening van him beroep wij komen echter hierop nog eens terug als wij het kapitel van de bijdragen zullen aansnijden. Aangezien er hier sprake is van gedi plomeerden. laten we hier aanstippen dat de gerant van een apotheek niet onder de toepassing valt van deze wet. Hij ont vangt als loontrekkende arbeider de Ge zinsvergoedingen van een Compensatie kas. en dit in uitvoering van de wet van 4 Augustus 1930. V erzekeringsagenten. Er zijn meerdere gevallen te onder scheiden 1) Wordt niet aanzien als onafhanke lijke arbeider de verzekeringsagent die zijn bedrijvigheid als agent slechts voor één enkel verzekeraar verleent, en daarbij hoofdzakelijk een beroep uitoefent in 0e hoedanigheid van loontrekkende arbeider. Hier moet men begrijpen door be roep uitgeoefend ten hoofdzakelijken ti tel dit beroep waaraan men het meeste tijd besteedt. 2) Wordt in alle geval aanzien als on afhankelijke arbeider, de verzekerings agent die bedrijvig is bij meerdere ver zekeraars. en wanneer die bezigheid zijn werkelijk beroep is. t. t. z. zijn hoofd zakelijk beroep., 3) Dan blijft nog over a) het geval van de verzekeringsagent die. alhoewel hij slechts bij één verzeke raar bedrijvig is, toch aan dit beroep meer tijd besteedt dan aan dit van loontrek kende arbeider. Dan is hij niet een on afhankelijke arbeider, maar een loon trekkende dan zijn zijn werkgevers (de eerste en ook de Verzekeraar) onder worpen. voor wat hem betreft, aan de toepassing van de wet van 4 Augustus 1930 (Compensatie-kas). b) Het geval van een verzekerings agent die, alhoewel hij bedrijvig is bij meerdere verzekeraars, een ander beroep uitoefent in de hoedanigheid van loon trekkende. en dit ten hoofdzakelijken titel. Immers de meningen hierover zijn nog verdeeld en daarom kunnen wij hier slechts de huidige toestand weergeven, zonder daarom te kunnen bepalen wat definitief vast staat. De overheden noch tans zijn van mening dat de belangheb bende moet beschouwd worden als onaf hankelijke arbeider, van het ogenblik af dat de bovenaangehaalde voorwaarden vervuld zijn. (Zie kroniek IIIonafhan kelijke arbeiderbijkomstig beroep uit geoefend in België gedurende minstens 18 dagen in het jaar). Het is tevens ook waar. dat sommige gevallen van betwisting, die in het ge recht werden behandeld, juist op de tegen overgestelde wijze werden beslecht door zekere magistraten. (Nadruk, ook gedeeltelijk, verboden). PIANO. ten hun eieren in de bloemen af. Uit deze eieren ontluiken einde April, begin Mei. larven, welke in de pas afgespeende vruchten dringen en het vruchtvlees uit vreten. De aangetaste vruchten zijn ge makkelijk te herkennen aan een kleine donkere vlek (holte langswaar de larve binnengedrongen is). Zij worden zwart en vallen in grote hoeveelheden af ge durende de maanden Mei en Juni. Deze schade is alleen te voorkomen door het doden der larven bij het ont luiken Daartoe is een bespuiting nodig met rotenon. hexa-chlorocylohexaan. ni cotine of een aftreksel van kwassiehout. aangewend volgens voorschriften van de fabrikant en uitgevoerd onmiddellijk na de bloei. De rijkstuinbouwconsulenten geven dién- aangaande kosteloos alle gewenste uitleg. Centrale voor muziek- De t Centrale Jury der Muziek van Bel gië onder de hoge bescherming van Ko ningin Elisabeth, zal haar zittijd voor het afnemen der examens op 6 en 7 Juli hou den. Het programma van de examens kan bekomen worden. Huis Lauwerijns. 20. Treurenberg. Brussel. Inschrijvingen wor den aldaar tot 30 Juni opgenomen Geen Filmfestival te Brussel in 1948. Wegens de ekonomische toestand zal in Juni e. k. geen tweede wereldfilmfestivaT te Brussel ingericht worden. Waarschijn lijk zal men zich houden aan het eerste plan der inrichters, nafhelijk een groot scheepse tweejaarlijkse internationale film wedstrijd. Deze zou dan in Juni 1949 te Brussel plaats hebben. Britse kinderen met verlof in België. Honderden Britse kinderen zullen hun verlof in België doorbrengen. Britse op passers en oppasterk zullen de kinderen vergezellen. De Belgische gezinnen, die een Engelse jongen of meisje wensen te herbergen van 27 Juli tot 27 Augustus, worden verzocht zich te wenden tot de vereniging HULP AAN DE JEUGD VAN HET LAND 24. Idaliestraat te Brussel. Aldaar zullen hen alle inlichtingen ver strekt worden. den. Al die inlichtingen worden kosteloos in het Jaarboek gepubliceerd en wij doen een dringend beroep op de H.H. bestuur ders van de Scholen. Secretarissen der Verenigingen en Hoofdopstellers van de vakbladen zo snel mogelijk hun adres be kend te maken aan de Redactie Land- en Tuinbouwjaarboek Guinardstraat.' 20 Gent ten einde een vragenlijst ter invulling toe gezonden te krijgen. In het Jaarboek zullen dit jaar ook twee alfabetische lijsten worden gepubliceerd van fabrikanten en verkopers van land bouwmachines en producten voor land- en tuinbouw. Een dezer lijsten is geclasseerd volgens de naam van de firma, de andere volgens het product. Wie hiervoor wenst in aanmerking te komen kan zich eveneens tot de redactie wenden. De uitgave 1948 van het Land- en Tuin bouwjaarboek zal dit jaar in het Neder lands en in het Frans geschieden, zodat twee afzonderlijke boeken zullen ver schijnen die ieder op 5.00# exemplaren zullen worden verspreid. Voor alle in lichtingen en aanvullende gegevens kan men zich wenden tot Redactie Land- en Tuinbouwjaarboek Guinardstraat. 20 Gent De 22e Internationale Jaarbeurs van Brus sel. Er wordt herinnerd dat de Jaarbeurs open blijft tot 28 April. Verleden Zondag werden 157 000 bezoekers geregistreerd, waaronder 843 vreemde kopers. 600 fr. 600 fr. 600 fr. 600 fr. Verzorgd werk Matige prijzen (38) Dienstbetoon aan de gezinnen van mili tairen. De Nationale' Instelling voor Sociaal Dienstbetoon aan de Gezinnen der Mili tairen. gesticht tijdens de mobilisatie, be schouwt haar taak als geëindigd, daar het leger zich practisch op vredesvoet bevindt- D° bedrijvigheid van dit organisme zal van 30 April af niet meer voortgezet worden. Nieuwe ontwerpen op weeldetaks. Wanneer de weeldetaks betaald wordt bij de verkoop aan de verbruiker, be draagt zij thans 7 50 Het bedrag is op 10 vastgesteld wanneer de taks ge kweten wordt bij de verkoop door de fabrikant of bij de invoer. Een nieuw ont werp zou die taksen respectievelijk op 10 en 12 brengen. Compensatiebons voor de maand Mei. De compensatiebons van de maand Mei zullen niet ongeldig verklaard worden en de handelaars zullen ze van 1 Mei 1948 af in betaling mogen aanvaardende verhoging van het uurloon met 0.50 fr. wat de arbeiders en van de maandwedde met 100 fr. wat de bedienden betreft, zal door de werkgevers pas van 1 Juni 1948 af toegekend wordende maandelijkse bijdrage der onder het stelsel der sociale zekerheid vallende werknemers voor het tweede kwartaal van het jaar 1948 zal met 2 verhoogd worden. De verhoging van de tramtarieven. Naar verluidt zouden de tramtarieven over het ganse land verhoogd worden, namelijk door op Zondagen een verplich tend bijbiljet van één frank te vergen. De verkoop van beschuit. Prijs te betalen door de verbruiker Een pak van 1/6 kg. netto. 4.20 fr. Een pak van 1/4 kg. netto 6,80 fr. Een pak van 1/3 kg. netto 8.40 fr. Werkloosheid van 4 tot 10 April. Er werden gemiddeld per dag 61.332 volledige werklozen gecontroleerd, bene vens 31 979 gedeeltelijke en toevallige werklozen. Dit betekent een vermeerde ring van 480 volledige werklozen en een vermindering van 132 gedeeltelijke of toevallige werklozen. Jongste zwarte deviezenmarkt te Brussel. Goudpond Gouddollar Napoleon Zwits. goudstuk Dollar Franse Frank Zwitserse Frank Pond Gulden 807,50 a 822,50 153.75 a 160.00 620.00 a 605,00 53.75 14.10 13.25 9,05 a 625.00 615,00 54.50 14,25 13,75 135,00 9,20 De taks op de uitvoer. De heer Jean de Longueville, advokaat bij het beroepshof te Brussel, heeft een kommentaar laten verschijnen op de taks op de uitvoer. De Brochure, getiteld LA TAXE DE TRANSMISSION A LEXPOR- TATION is te verkrijgen bij de uitgever E. Bruylant, Regentiestraat 67. te BrusseL tegen 40 fr. Salon van werkkleding. Het kommissariaat-generaal voor de Be vordering van de Arbeid, richt, in het be stek van de Nationale Textieltentoonstel- ling. die van 26 Aug. tot 6 Sept. te Gent plaats heeft, een Nationaal Salon van Werkkleding en Individuele Arbeidersuit rusting in. De fabrieken van werkkleding en individuele beschermingsartikelen (handschoenen, brillen, maskers, enz en nun beroepsverenigingen worden uitge nodigd er aan deel te nemen. De inschrij vingen worden aangenomen door het Kommissariaat-generaal, Belliardstraat. 58 Brussel. De bestrijding van de Pruimenzaagwespen. Het ministerie van Landbouw deelt mede De volwassen pruimenzaagwespen zet; Ouders, zorgt voor de kleinen hun voetjes. Wendt U in vertrouwen bij de gekende specialist der Speciale dienst op aanvraag. Volgt de voorschriften der geneesheren. Prachtschoenen op maat. <556) De onafhankelijke syndikaten en de wed den en lonen. Het Kartel van de Onafhankelijke Syn dikaten der Openbare Diensten vraagt een verhoging met 35 punten van de coëf ficiënt, van de wedden der bedienden in openbare dienst. Het Kartel is van mening, dat de wed den nog niet aangepast zijn aan de hui dige levensduurte. Het vraagt bovendien de afschaffing van de plafonds, vastge steld voor het toekennen der verschillen de toeslagen. Prijskamp Toeristische Souvenirs. De provinciale Dienst voor Kunstam bachten en Kunstnijverheden van West- Vlaanderen deelt mede dat er binnen af zienbare tijd een prijskamp zal uitge schreven worden voor het vervaardigen van een kunstvoorwerp met lokaal of ge westelijk karakter, hetwelk als toeris tisch souvenirvan de streek zou kun nen te koop gesteld worden. De personen, in Westvlaanderen gehuis vest. die zich voor deze prijskamp zouden interesseren, kunnen het reglement er van bekomen, mits zich schriftelijk te wenden tot het secretariaatKoning Albert-laan 6. Assebrcek (Brugge). De post in de Internationale Jaarbeurs van Brussel. Ter gelegenheid van de Internationale Jaarbeurs van Brussel die op de Heysel plaats heeft van 17 tot 28 April 1948, zal er in de propagandastand der P. T. T. (Paleis nr 9) een bijzondere datumstem pel in gebruik gesteld worden voor het afstempelen der voor de frankering gel dige postwaarden. Het publiek wordt vriendelijk verzocht bedoelde stand te bezoeken, waar er een verkoopdienst van postzegels voor verza melaars ingericht is. Een belangrijke documentatie nópens de vervaardiging van postzegels en in het bij zonder van de reeks (ACHEL-CHEVRE- MONTwelke onlangs te koop gesteld werd. zal er eveneens tentoongesteld worden. Een afgevaardigde van het Bestuur der Posterijen zal er zich insgelijks ter be schikking van de bezoekers houden, ten einde alle nuttige inlichtingen te verstrek ken en aantekening te nemen van wen ken of klachten betreffende de postdien- ten. De uitgave 1948 van het Land- en Tuin bouwjaarboek. In de maand Augustus 1948 zal. bij ge legenheid van de 3e Internationale Jaar beurs der Vlaanderen, door de zorgen van een redactiecomité, bestaande uit vooraanstaande figuren uit land- en tuin- bouwmilieu's en onder leiding van pro fessoren uit het hoger onderwijs, de der de jaargang verschijnen van het Land en Tuinbouwjaarboek. Deze publicatie heeft reeds zodanig bekendheid verworven en valt zo goed in de smaak van de be langstellende land- en tuinbouwers dat gans de oplage van 1947 volledig is uit verkocht. Zoals vorig jaar zullen ook nu ver schillende inlichtingen van algemene aard worden gepubliceerd waaronder de lijst van de onderwijsinrichtingen voor land en tuinbouw, de verenigingen die land en tuinbouwers groeperen en de vakbla- De Franse biljetten van duizend frank. Uit Frankrijk wordt gemeld dat nooit een minister of een dienst er aan ge dacht heeft de biljetten van 1 000 frank uit de omloop te nemen. De heer Moch noemde het een afschuwelijke campagne, door de kommunisten op touw gezet. Briefwisseling tussen schoolkinderen. Ingevolge een plan van het ministerie van Onderwijs in Engeland, zijn thans honderden Britse kinderen in briefwisse ling met jongens en meisjes op het vaste land Deze briefwisseling werd ingericht tussen een aantal hiertoe uitgekozen scho len in Groot-Brittannië en daarmee over eenstemmende onderwijsinstellingen in Frankrijk, Spanje, België en Italië. Ook het plan om met kinderen uit West- Duitsland te corresponderen werd thans goedgekeurd; Door nauwere betrekkingen tussen kin deren van verschillende landen aan te moedigen, hoop men dat een nieuwe jon gere generatie zal opgroeien met een be ter begrip voor elkanders levenswijze en vraagstukken. Nieuwe Textielvezel in Groot-Brittannië. In de spinnerijen van Lancashire (Groot-Brittannië) is een nieuwe textiel vezel, die men ryannoemt, vervaar digd. Deze vezel is vervaardigd uit een mengsel van steenkool, kalk en zout. De ryanzou voordelig kunnen gebruikt worden voor het vervaardigen van meu belstoffen, en zou minder kosten dan de weefsels met natuurvezels. Deze nieuwe vezel zou bovendien bestand zijn tegen schimmel en mot. Talrijke toekomstmogelijkheden in Kongo. De officiële persdienst van het gouver nement-generaal in Kongo wijst er op. dat tijdens de oorlog talrijke nieuwe nijver heidstakken in de kolonie opgericht wer den. Het gouvernement-generaal wil zijn inspanningen in deze richting voortzet ten. De talrijke hulpbronnen van de kolo nie bieden inderdaad genoeg mogelijk heden voor verscheidene nieuwe nijver heidstakken, waarvoor er op de Kongolese markt genoeg vraag is. Aldus kan heel wat gedaan worden in de kolennijver- heid. de textielnijverheid, de reukwerk nijverheid en andere. Vakantieleergangen aan de universiteit van Cambridge. De British Council deelt mede, dat aan de universiteit van Cambridge twee va kantieleergangen zullen ingericht worden van 14 Juli tot 7 Augustus de ene ten ge rieve van de studenten in de Engelse taal (voor gevorderden), en de andere voor doctors in de rechten (handelend over het Engels wettensysteem). Voor alle inlich tingen gelieve men zich te richten tot de Education Officer. The British Council, 23. Marnixlaan. Brussel. Syrië en Libanon vragen het advies van de Heer Van Zeeland. De eerste-ministers van Syrië en de Libanon hebben de heer Paul Van Zee land verzocht hen te adviseren bij het oplossen van de moeilijke financiële vraagstukken waarvoor zij zich geplaatst zien. De twee staatslieden hebben de heer Van Zeeland bezocht, tijdens zijn ver blijf in Kaïro. De tweè landen hadden tot voor kort dezelfde munteenheid, doch Sy rië heeft onlangs besloten zijn geld van de Franse frank los te maken, terwijl de Libanese frank ermede verbonden blijft. MEESEN (13 April) Voorgesteld 27 stieren. Aanvaard: 25. Geweigerd: 2. Prijskamp Jaarlingstieren 1) Syndikaat. Wijtschate. 2) Ollivier Jean, Nieuwkerke. 3) Depuydt René. Wulvergem. 4) Careye Augustin, Nieuwkerke. 5) Keirsebilck Edmond, Wulvergem, 600Tr. 6) Deleplanque Albert. Nieuwkerke. 600 fr. 7) Vermeulen Cyriel, Ploegsteert, 600 fr. Stieren van 2 jaar 1) Bucquoye Oscar, Nieuwkerke, 1.500 fr. 2) Planckaert Cyriel, Nieuwkerke, 1.000 fr. 3) Hoorne Gerard, Meesen, 750 fr. 4) Decroix Elie, Meesen 600 fr. Bewaarpremiën Stieren le Annuiteit Wicke Nestor, Nieuwkerke. le Annuiteit Depaepe Louis. Nieuwkerke, 2e Annuiteit Vandenbussche René Wijtschate 7 500 fr 3e Annuiteit Deleplanque Albert Nieuwkerke 10.000 fr. 3e Annuiteit Vermeulen Cyriel, Ploegsteert. 10 000 fr. Bewaarpremiën Melkkoeien 1) Geerardijn Valère, Meesen. 2.000 fr. 2) Ollivier Jean, Nieuwkerke, 2.000 fr. Prijskamp Melkkoeien 1) Ollivier Jean. Nieuwkerke, 1500 fr. 2) Vandenbussche Remi Wijtschate 1.200 fr. 3) Deleplanque Albert, Nieuwkerke, 900 fr. 4) Vandenbussche Remi. Wijtschate, 800 fr. 5) Delporte Cesar. Wijtschate, 800 fr. 6) Deleplanque Albert, Nieuwkerke, 800 fr. Prijskamp Vaarzen 1) Delporte Cesar, Wijtschate, 1 000 fr. 2) Vermeulen Cyriel, Ploegsteert. 800 fr. 3) Deleplanque Albert, Nieuwkerke, 700 fr. 5 000 fr. 5 000 fr. 4) Geerardijn Valère, Meesen, 5) Ollivier Jean, Nieuwkerke, 700 fr. 600 fr. KEMMEL (15 April) Voorgesteld 34 Stieren. Aanvaard 29. Geweigerd 5. Prijskamp Jaarlingstieren 1) Frutsaert René, Dranouter, 600 fr. 2) Lemahieu Jozef, Loker, 600fr. 3) Hommey Gebr., Dikkebusch, 600 fr. 4) Leuridan Irma, Kemmel, 600Tr. 5) Leuridan Irma, Kemmel, 600fr- 6) Van Gansbeke Camiel. Kemmel, 600 fr. 7) Vermeersch Elie, Kemmel, 600 fr. 8) Carbon Marcel, Reningelst, 600 fr. Stieren van 2 jaar 1) Van Gansbeke Camiel, Kemmel, 1.500 fr, 2) Vandeputte Gaston, Dikkebusch. 1.000 fr. 3) Syndikaat Reningelst, 750 fr, 4) Syndikaat Kemmel, 600 fr. Bewaarpremiën Stieren le Annuiteit Rouseu Gerard. Dranouter, 5.000 fr. le Annuiteit Obin Achiel, Loker, 5.000 fr. 2e Annuiteit Bugenne Michel, Dikkebusch, 7.500 fr. Bewaarpremiën Melkkoeien 1) Delanote Henri. Dikkebusch, 2 000 fr. 21 Wed. Deraedt A., Dikkebusch. 2.000 fr. 8) Wed. Deraedt A., Dikkebusch. 1.750 fr. 1.750 fr. 1.500 fr. 1.200 fr. 900 fr. 800 fr. 1.000 fr. 800 fr. 4) Hoflack Jules, Reningelst, Prijskamp Melkkoeien 1) Monkerhey H.. Dikkebusch, 2) Wed. Deraedt A., Dikkebusch. 3) Delanote Henri. Dikkebusch, 4) Delanote Henri, Dikkebusch. Prijskamp Vaarzen 1) Delanote Henri. Dikkebusch, 2) Hoflack Jules, Reningelst, HOUTEM- IEPER (16 April) Voorgesteld 23 Stieren. Aanvaard 20. Geweigerd 3. Prijskamp Jaarlingstieren 1) Clarebout Wed. Alfons, Houtem. 600 fr. 2) Cloet Michel, Hollebeke, 600 fr. 3) Verstraete Henri, Hollebeke, 600 fr. 4) Nuytten Gebroeders, Komen. 600 fr. 5) Depoorter Richard. Houtem, 600 fr. 6) Van Marcke Marcel. Komen 600 fr. 7) Van Marcke Marcel. Komen, 600fr. 8) Descamps Maurice. Komen. 600 fr. Stieren van 2 jaar 1) Legrand Robert, Zandvoorde, 1 500 fr. Bewaarpremiën Stieren le Annuiteit Clarebout Gebroeders, Houtem, 5 000 fr. 2e Annuiteit Nuytten Gebroeders, Komen, 7.500 fr. Bewaarpremiën Koeien 1) Clarebout Gebroeders, Houtem. 2.000 fr Clarebout Gebroeders. Houtem. 2.000 fr. 3) Clarebout Gebroeders. Houtem. 2.000 fr. Prijskamp Melkkoeien 1) Clarebout Gebroeders. Houtem. 1.500 fr 21 Depoorter Richard. Houtem, 1200 fr 3) Persyn Jules, Komen, 900 fr 4) Persyn Jules. Komen, 800 fr. 5) Persyn Jules. Komen. 800 fr. Prijskamp Vaarzen 1) Clarebout Gebroeders, Houtem, 1.000 Tr.l 2) Clarebout Gebroeders. Houtem. 800 fr.j 3) Clarebout Gebroeders, Houtem, 700 fr. 4) Clarebout Wed. Alfons. Houtem, 700 fr. 5) Persyn Jules. Komen, 600 fr. biedt U tegen de LAAGSTE PRIJZEN, grote keus van Kinderbedden, stoelen, wippers, kinderwagens en poussetten naar het laatste mod?i. (plooi- en bak wagen te zamen). INGANG VRIJ. KOSTELOZE THUISBESTELLING. KOMT ZIEN.OORDEELT ZELF. (379)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7