FILMWERELD VOOR... JEAN VA N D E P I T T E De Wonderdoktoor UIT DE PROGRAMMA'S HET VPERSC'H NIEUWS B Blx. 8 CINEMA OUD IEPER ZIJN LAATSTE STRIJD rael James Cagnev. Pat O'Brien, George Grent en Dennis Morgan Augustus 1917- In het Mills-kamp zit Kolonel «Wild Bill Dona vande eed aflegging voor der nieuwe recruten Onder hen bevindt zich Jerry Plunkett een ongen met een moeilijk karakter, een tuchtloze keikop, die na enkele weken onderricht op het punt staat in een straf- kompagnie te worden overgeheveld. Al dc- pogingen van Kolonel Donavan en van Pater Duffy de aalmoezenier van het re- giment. maken op Jerry niet de minste indruk. Hij komt zelfs niet tot betere gevoelens delijkheid op zich te nemen onj de weer barstige jongen tot betere gevoelens te brengen- In September 1918 krijgt het 69e regi ment de opdracht een hopeloze actie in te zetten. Terwijl zij naar de vuurli;n trekken, gaat Jerry op de loop en tracht de achterhoede te bereiken Verschrikt, meent hij vijandelijke soldaten te zien. hij stoot wilde kreten uit en trekt- aldus in werkelijkheid de aandacht van de vij and. Het gevolg is dat talrijke van zijn kameraden er het leven bij inschieten. Door het krijgsgerecht ter dood veroor deeld om zijn lafheid, zit Jerry nu geïn terneerd in een kleine stad binnen de ge vechtslinie. waar hij wacht op de uitvoe ring van het vonnis. 112 jaar bestaan is een WAARBORG 1 CINEMA FLORA WAAR ZIJN UW KINDEREN met Jackie Cooper. Gale Storm en Patricia Morison. In de volksrijke voorstad van Riverdale in California bewoont Judy Wiison een kind van zestien jaar. met haar broer Ji-- en diens vrouw een eenvoudige kamer in een zeer vervallen huis. Danny Cheston een jeugdige sportman vol levenslust, maakt aan Judy dringend het hof Op zekere avond haalt Danny onze heldin over hem te vergezellen naar wiens liefde voor Danny slechts lw__ nomen heeft- besluit hem te gaan opzo^ ken in het opleidingskamp van San Diè=-~ Het jonge meisje neemt plaats in een a - naast haar vrienden Herb en Jerry, komt tot' de overtuiging dat de auto do,- deze laatsten gestolen werd en dat ziï naar aanleiding hiervan door de poli-u achtervolgd worden. Uit schrik in de» zaak gemengd te worden verlaat Judv haar reismakkers, en vervolgt alleen haa- weg naar het kamp. Bij haar aankomst verneemt zij, da» haar Danny op "t punt staat verplaatst t» worden naar een .onbekende bestemming HUIS R. DEWAELE Be omgaardstr. 1" (Kiekenmarkt) Y PER "Oudstrijder 14-18» Alle slag van uurwerken van de beste merken. Verzorgde Herstellingen. Matige prijzen. Wendt U tot een vakman. Huis gesticht in 1836. <683> wanneer hij met zijn kompagnie naar het front moet. Daar zelfs blijft hij opstandig, ontsteekt hij een vuurpijl en verraadt al dus aan de vijand een positie die onmid dellijk aan een hevig bombardement wordt blootgesteld. Verder krijgt hij het nog aan de stok met de sergeant-majoor Mike Wynn, die zelf een kribbige baas is. Do navan tracht dan Jerry in een ander re giment te plaatsen, maar aalmoezenier Duffy belooft de kolonel de verantwoor- De streek wordt echter onder vijandelijk vuur genomen. Door de onploffing van een bom, kan Jerry ontsnappen. Doch in plaats van te vluchten, vervoegt hij zijn eenheid bij het gevecht, hierin geholpen door de aalmoezenier. De nieuwe heldenmoed die deze hem heeft ingeblazen laat Jerry toe zijn vroeger gedrag goed te maken en zich in zijn laatste ogenblikken te gedragen als een echt soldaat. Alle problemen in verband met de Sociale Wetgeving Efficiënte Organisatie of Controle Uwer Boekhouding Uw Fiscale Aangelegenheden Raadpleeg een gediplomeerd deskundige Licenciaat in de handels.- en finantiële wetenschappen 40, Elverdingestraat IEPER (607) CINEMA OUD IEPER: VENUS IN DE DANCING met Betty Grable en Dick Hay mes. Joe Davis Jr komt toe in de Diamond Horseshoe »-club. waar zijn vader werk zaam is en verklaart dat hij zijn dokters- studiën wil opgeven om zich aan het to neel te wijden Dit valt in geen al te goede aarde bij zijn vader, doch tenslotte moet deze toegeven mits de belofte dat hij bij een mislukking de studie zal her- nemen- Blinky Walker, directeur in de club. neemt hem vervolgens in dienst Een van zijn eerste werkjes bestaat er in. Bonnie, een der vedetten tot het bewustzijn te brengen, nadat ze flauw gevallen is. Zij meent aanvankelijk met een dokter te doen te hebben, maar wanneer ze ver neemt dat hij slechts een bediende van de club is. ontvangt hij een klinkende oorvijg Claire Williams, de hoofdvedette van de club. verneemt van Joe's vader de toe dracht van -de zaak. Samen met Bonnie, met wie ze hetzelfde appartement be woont. stelt ze een krijgsplan op, om de jonge dokter tot de studie terug te bren gen Zij slaagt er maar al te wel in, want na tal van wederwaardigheden en misver standen, is Joe gehuwd met Bonnie, maar tevens dokter in de geneeskunde. een nachtgelegenheid. Daar wachten hen twee vrienden Jerry en Opal, die. gebruik makende van een ogenblik waarop Judy danst, in haar glas een zekere hoeveelheid alcohol gieten, teneinde haar te bedwel men Judy, voelt zich onwel na gedron ken te hebben en wordt naar huis ge voerd Danny, verlangende Jims veront waardiging te kalmeren, tracht tever geefs een uitleg te geven aan het incident, doch zijn goede trouw wordt echter in twijfel getrokken, en hij wordt zonder meer afgewezen. Enkele maanden later neemt Danny Cheston dienst bij de zeekrachten. Judy, Op 't ogenblik dat het konvooi zieh in beweging stelt, bemerkt Judy Danny en maakt hem wanhopige vaarwelsignalen. Verdacht van medeplichtigheid in de diefstal van de wagen, wordt Judy ter- zelfdertijd als haar vrienden in de gevan genis opgesloten. Deze laatsten beschuldicö van diefstal en moord met voorbedachten rade, worden zwaar gestraft, terwijl Judy wier onschuld bewezen is, wordt vrijge sproken. Danny vecht dapper op verschillende oorlogstonelen. terwijl Judy geduldig wacht op Danny, dewelke haar hart ver overd heeft. Lening tot Wederopbouw 30e TREKKING VAN 26 JUNI 1948 De; uitslag van de 30e trekking van de Lening tot Wederopbouw luidt 1.000.000 fr. Serie 1236 nr 25. De andere obligaties dezer reeks zijn aflosbaar tegen de som van 1.000 frank. LIJST VAN DE TOT HEDEN UITGEKOMEN SERIES (Trekkingen van 1 tot en met 29) Alles terugbetaalbaar van 1 Dec. 1948 af 112 144 256 269 305 325 362 456 753 868 972 973 995 1103 1159 1373 1398 1408 1588 1619 1652 1782 1953 2147 2643 2672 2853 2946 3086 3186 3391 3408 1555 1833 2758 3208 1582 1881 2810 3363 Binnenlandse Premielening 1932 TREKKING VAN 25 JUNI De uitslag van de 196e trekking van de Binnenlandse Premielening 1932 luidt 50.000 fr. 239124. 11 loten van 25.000 fr. 105045 147815 157634 181604 122186 157249 177318 197958 234237 261948 269651 ONS FEUILLETON Lichte daling van het indexcijfer van de kleinhandelsprijzen Het indexcijfer van de kleinhandels prijzen opgemaakt met inachtneming var. de compensatieuitkeringen bedraagt 35^ tegenover 358 verleden maand. Het gemiddeld indexcijfer van het rijk berekend volgens de officiële methode, vie: terug op 396.7 ten opzichte van 398.2 in Mei. De prijsvermindering van vlees en vlees waren werd gedeeltelijk te niet gedaan door de verhoging van aardappelen en eieren, toe te schrijven aan de seizoen- schommelingen .alsmede door de verho ging van de boterprijzen. werving van Rijkspersoneel In Augustus 1948 wordt een vergelijkend examen ingericht in het Nederlands Of in het Frans, met het oog op de toelating tot de proeftijd van vijf controleurs van de Vleeshandel (3 Nederlandstalige en 2 Franstalige), ten behoeve van het Minis terie van Volksgezondheid en van he', Gezin. 28 door Jos. JANSSEN Ze gaan weer afkomen, de liefheb bers van 'n gekust achterwerk en van zoveel duizend ballekens per jaar. Ge gaat ze weer horen liegen, dat ze 'r bij bersten meer beloven, dan dat Ons Heer zelve geven kan. En dat zijn toens, de eerlijkste, de rapste, de geleerdste mannen van ge heel 't land.' Voor dat volk moeten we onze klakke afdoen. Hoe dat die mensen niet beschaamd en zijn voor 't komediespel, dat ze spelen, de hemel mag het weten. Glimlachend schudt de jonge dok- toor de kop om kozijn Manten's wijze politieke beschouwingen. «En gij, besluit het boertje. gij zoudt u schamen om 't kinder- komedietje, dat ge hier moet spelen om aan uw brood te geraken. Wat of wie misdoet ge Niks en niemand. G' en doet niks dan goed. 't Schijnt, dat Dokus Geeraert al z'n klanten verliest, door u. Gij, dok- toor, en kimt het toch niet schoner verlangen, newaar Manten heeft bij Steven de gevoe lige snaar getroffen. Hartelijk lacht nu de jonge doktoor. «Kozijn Manten, ge hebt uw baantje gemist. Ge moest advokaat geworden zijn Tussen Manten's ogen verschijnen twee diepe rimpels «Ik advokaat Jongen, voor wie aanziet ge mij Ik ben ik 'n eerlijke mens, zulle. Ver geet dat niet Nijdig wendt Manten zich af. f Gij, lacht Steven hem na, ge zijt 'n super-komediant, kozijn. Dat zijt ge Met 'n ruk keen Manten zich om Hewel, toens zijt gij 'n meester- kwakzalver. Voila En beiden barsten in 'n hartelijke lach uit. Op hetzelfde ogenblik is Thea bui ten gekomen. - Ge lacht alletwee zo herte- lijk «We zijn mekaar 'n beetje aan 't uitschelden, Thea. Hij scheldt mij uit voor advokaat en komediant... En hij mij voor meester-kwak- zalver.besluit Steven. Maar 'k doe hem tè veel eer aan. gaat Manten voort. Mees- ter-kwakzalver Ie is nog maar 'n beginneling in 't vak. Zo lacht Steven. Daar straks heeft ie een van z'n kalanten, waar dat ie geen weg mee wist, 't adres gegeven van 'n spe cialist in Brussel. Zie, kozijn, als ge nog een keer zulk 'n dwaasheid uithaalt, toens ge loof ik dat ge rijp zijt voor 't zot huis. Steven kijkt opHoezo, ko zijn «Verstaat ge dat niet 'n Won derdoktoor, die aan z'n zieken adres sen geeft van specialisten in Brus sel. maar die doet al zo zot als... als n minister, die zegt, dat ie niet con tent is over z'n eigen werk. Maar als ik die man niet hel pen kan, kozijn Manten, dan ben ik toch zedelijk verplicht hem te zen den naar bekwamer doktoors, die hem misschien wèl kunnen helpen. «Ja ja. knikt Manten, als die man dat doet. Maar die man en gaat dat niet doen. Niet doen Als die vent bij doktoor Ste ven te rade komt, dan is dat toch, omdat ie geen vertrouwen heeft in de gewone doktoors of in de specia listen. Hem zulk 'n adres in de handen stoppen, dat is boter aan de galge, man. En 't bederft geheel uw reputatie. Nijdig gooit de jonge doktoor z'n sigaret weg. Trouwens, waarom z'n oren niet eens ferm uitgeschrobd en onder water gezet Die vent ware ook con tent geweest. Voor die schamele tien of twintig frank, die ge vraagt en kunt ge ieder een toch geen nieuw koppel oren aannaaien, hé Thea schiet in 'n schaterlach uit Maar vadere toch Kozijn Manten, lacht Ste ven. ge zijt 'n geboren kwak zalver. Kozijn Manten schijnt geen reden te vinden om daarom te lachen. In tegendeel. Ja, zegt ie, dat is 'n stiel tje, dat me zou gaan. Maéhr 'k en zou zoveel geen complimenten maken met de mensen gelijk gij. Ge behandelt ze gelijk kleine kin ders en ge zijt benauwd van ze 'n beetje zeer te doen. Maar hoe meer zeer. dat ge ze doet, hoe liever dat ze 't hebben Toens peizen ze, dat het heel erg geweest is. En ze gaan naar huis en ze vertellen aan vrienden en kennis sen, dat ze deur d'oge van 'n naaide gekropen zijn. Daar zijn ze fier op. Waarachtig, ge hebt gelijk, geeft Steven toe. Ge moet dat volkske kennen, man. pocht Manten. Als ik hier de baas ware, hé, ge zoudt wat be leven. Reklamen, in al de grote ga zetten Gehele bladen vol Komt naar Doktoor Steven, gij, die belast en beladen zijt... 'n Schaterlach van Steven en Thea Onderbreekt Manten's reklame-artikel. Ge zoudt m'n zieken uit m'n huis jagen, gij,- met al die zottigheid. lacht de jonge doktoor. Verbaasd en verbolgen kijkt Man ten hem aan. Wat Maar man, wat zegt ge toens van al de reklamen, die ge nu alle dage in de gazetten ziet staan. Wacht 'n keer 'n momentje. In twee sprongen is het opgewon den boertje het huis binnen en 'n ogenblik later komt ie weer triom fantelijk met 'n paar dagbladen te voorschijn. Hier zie, roept ie Steven toe. Hier. man, twee bladzijden vol met reklamen van medikamenten. Horkt maar, 'k ga d'r u 'n dozijntje van voorlezen. Hier zie Speen, zelfs de oudste, genezen in 48 uren met Saral. 10 frank de kleine doos en 15 frank de grote. En hier Geen teringlijders meer. Ge bruikt C'estfort. Hewel, wat peist ge daarvan, vriend In z n hart moet Steven toegeven, dat 9 op 10 van die reklames in de dagbladen grof boerenbedrog zijn Dat weet hij maar al te goed. En hier leest Manten triom fantelijk verder. De kanker overwonnen door de pillen Va-t-an Wat zegt ge daar van, kozijn En hier, nóg schoner Geheime ziekten, bloedziekten en ziekten der... Even kijkt Manten naar z'n doch ter om. die aandachtig te luisteren staat. De rest is in 't Frans. zeg', ie. Drie kolommen vol met cue vuiligheid, man. Lachend keert Thea zich af. Vader doet precies, of z'n dochter nog n kind ware. 'n Kind In Stevens werkkamer heeft ze in die enkele weken al heei wat meer moeten horen en zien. Uitvallen van het haar. de- klameert Manten verder. Glaa genezen. Teruggroei in 15 dagen. En hier nog entwat voor u, komijn Medikaal kabinet van Doktoer Cerdai. Volledige genezing van. - ge weet wei, he En dan lees ik nog niet eens van al de blauwe, groene én zwarte wc*1' derpoeders, die op staande voet ra- dikaal alle pijnen en zeren gena zen... Ja, ja, de jonge doktoor kent die o— driegelijke reklames maar al te goo die onder 'n schijn van wetensch-.- het volk de dwaaste en soms gevaar lijkste remedies opsolferen. Hoe dikwijls heeft ie het zelf niet ondervonden, dat zieken bij he® kwamen, na weken of maanden hun toevlucht te hebben genomen tot die reklame-artikels, die zelde"n doeltr<?- fend waren, maar dikwijls gevaar lijk, omdat de ziekte al die tijd b'ee voortwoekeren in hun lichaam. Er mocht hier en daar dan nog - ernstige remedie bij zijn, dan w a^.c'„ het toch nog altijd de zieken zélf hun diagnose vastgesteld, hun zie bepaald hadden en die dan doos na- doos nierpoeders slikten, wanneer eigenlijk aan de maag of aan ,J- zenuwgestel leden. (Vervorg-' Verantwoordelijke uitjever I- DUMORTIER. 34 BeterstraaU ai*'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8