Albert SLOSSE-DIERYCK ZON DAGDIENST KERKELIJK NIEUWS BEDANKING ZIELMISSEN HET VFEBSCH NIEUWS- Bh. 3 De Geneesheren kwamen in Congres bijeen te leper Massale opkomst p» Zaletaag laatst werd in onze^stad Het ■ae Congres voor Beroepsgeneeskunde ge iden Rond twee uur had ae feestelijke angst plaats in de Stadsschouwburg. 00 r tevens in de voorhal een belang wekkende tentoonstelling ingericht was War. pharmaceutische producten Talrijke geneesheren, uit alle hoeken hét land gekomen hadden er aan «ehouden op dit Congres tegenwoordig te *,n en toen de openingvergadering rond 1445 uur een aanvang nam, was de be nedenzaal van de stadsschouwburg bijna voltallig bezet De openingszitting Aan de eretafel. die opgesteld was op l^t podium, hadden plaats genomen de H H Raoul Titeca. Voorzitter van het Algemeen Belgisch geneesherenverbond Prof Dewaele. voorzitter van de Konink lijke Belgische Akademie voor Genees kunde Prof. Van Caeneghem, onder voorzitter van de Koninklijke Vlaamse Akademie voor GeneeskundeGeneraal- geneesheer Lefevre. hoofd van dé me dische dienst van het legerDr Tytgat afgevaardigde van de Rijksuniversiteit van GentJ Vanderghote. burgemeester van leperDr. Demeulin. algemeen penningmeesterDr. Sondervorst. ad junct-secretaris en Dr. Daelemans. voor zitter van het geneeskundig syndikaat van bet arrondissement leper De Heer Raoul Titeca. voorzitter van het Congres, sprak daarop de openings rede uit in het Frans. Hierin verklaarde hij dat het congres bijeen gekomen was om het vraagstuk van de specialiteiten te onderzoeken, in al zijn aspecten Vermelden we hier dat de congres leden over alle gemak beschikten om de commentaren en tussenkomsten te be luisteren. want een vertaaldienst was in gericht in de zaal. die door koptelefoons in verbinding stond met alle congressis ten. zodat om het even welke voertaal er gebruikt werd. een onmiddellijke ver taling kon beluisterd worden. Sondervorst Algemene Adjunct-Secre taris. die heen geschiedkundig overzicht gaf omtrent de rè?3(l ondernomen werk zaamheden op dit gebied tor. aldus het probleem situeerde Daarop kwamen verscheidene eminen te sprekers aan de beurt, die commen taar uitbrachten over de ingediende ver slagen. o. a.de H Prof. F- Van Goid- senhoven. van de Le> vense Universiteit, Titelvoerend Lid van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Geneeskunde van België; de H Dr. Jean Titeca zoon van de voorzitter Geaggregeerde bij de Uni versiteit van Brussel en "briefwisselend lid der Koninklijke Belgische Academie voor Geneeskundede H Dr. P. Lifran ge. Ondervoorzitter van het Algemeen Belgisch Geneesherenverbond Na een korte rustpoos kwam dan nog de H A Van Doorne, afgevaardigde van de Emulatie van Kortrijk. aan de beurt. Hulde aas de gesneuvelden. Rond 18 uur werden de werkzaamhe den stop gezet en begaven de deelnemers zich in stoet naar het gedenkteken der Ieperse gesneuvelden, waar een afdeling van de Ieperse Rijkswacht" de eer be wees- Nadat de Heer Raoul Titeca er een bronzen palm. versierd met driekleu rig lint. had neergelegd, begaf de stoet zich vervolgens naar het Britse gedenk teken aan de Meenenpoort. waar een zelfde hulde doorging. Tevens werd door de klaroenblazers van het stedelijk brand weerkorps. de Last Postgeblazen. Met een souper in het hotel Britanni- que. op de Grote Markt, werd deze eer ste dag toesloten. De tweede dag Zondagmorgen werden de werkzaam heden in de Stadsschouwburg voortgezet en rond 13 u. had een ontvangst plaats in de bovenzaal van het stadhuis. Benevens de Heer burgemeester J. Vanderghote en schepene Dehem. be merkten we er de heren gemeenteraads leden Capoen. Pattyn. Robyn. Roegiers. Seys en stadssecretaris A Versailles. De personaliteiten onder de Meenenpoort. Rechts \an de heer J. Vanderghote ziet men de heer Raoul Titeca. voorzitter van het Belgisch Geneesherenverbond. voor het neerleggen vao de bronzen palm. Daarna nam Dr. Franz Daelemans het woord in het Nederlands. In naam van het Geneeskundig Syndi kaat van leper verwelkomde hij alle con fraters. zo Vlamingen, als Brusselaars en Walen Tevens bracht hij een bijzondere hulde aan de voorzitter en ondervoorzit ter der Koninklijke geneeskundige acade mies. de bevelhebber van de geneeskun dige dienst van het leger en de verslag gevers. Hij bedankte de hoofden van de bur gerlijke. geestelijke en militaire overheid van stad. de Heer Burgemeester J. Van derghote, Z. E- H deken .Verhaeghe, Lui tenant Van Lathem, bevelhebber der Rijkswacht, die him steun gegeven had den om de materiële organisatie van het Congres te verwezenlijken, en die nu te genwoordig waren in de zaal Verder bedankte hij nog de Ieperse be volking in het algemeen voor het sym pathiek onthaaL Hierbij stipte hij nog voornamelijk de Heren commissaris Maer- tens. Gruwez en Deplancke en nog ande ren aan. die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt 1 Hij herhaalde vervolgens een korte welkomgroet in het Frans, waarna hij de achtbare dames van de congressisten uit nodigde om tijdens de werkzaamheden van het congres, onder de geleide van 'bereidwillige girl-guides of boygscouts. de stad te bezichtigen. En daarop vatte men de werkzaamhe den aan van het eigenlijke Congres. Het vraagstuk werd ingeleid door Dr In een korte rede in het Frans, wees de Neer Raoul Titeca er op hoe op voor stel van de Heer Daelemans. dit con gres te leper werd gehouden, een con gres dat de beste vruchten had gedragen Hij bedankte ook voor de goede ont vangst die de geneesheren in stad geno ten hadden en hij wees er op dat onze stad spijts alle tegenslagen er op voor uitgegaan was Hij was hier rond de ja ren 1900 geweest en vergeleken met toen. gaf zie stad nu een indruk van blijheid en van vreugde. De heer Vanderghote nam dan ook het woort' eveneens in het Frans. Hij ver ontschuldigde zich er voor dat deze ont vangst in zo'n beperkte kring moest door gaan, .daar de stad om reden van de grote vernieling in 1914-1918. over geen grote zalen meer beschikte, zoals dit vroeger wel he.t geval was. Hij bedankte voor de talrijke opkomst der geneesheren, die uit alle hoeken van het land hierheen ge komen waren, en hij hoopte dat ze hier nog zouden weerkeren, dan niet meer om te werken, maar als bezoekers. Hierop werd een erewijn geschonken en begaven de deelnemers zich op de Grote Markt, waar de Harmonie Ypriana een puik concert ten gehore bracht, ter ere van tie congressisten. Tol slot ging een banquet door in de ruime zaal Lapiere. Vermelden we nog dat de algemene be'-lagging der huizen er in grote mate bijdroeg om het feestelijk karakter van deze dagen nog te verhogen. SINT PIETERS IN FEEST Robrecht de Fries doet zijn intrede Sint Pieterswijk kende Zaterdagavond eer. nog nooit gekende toeloop van volk. bij de blijde intrede van zijn oudste be woner. reus Robrecht de Fries. Aan de Koningshoek had hij zijn ten- *en opgeslagen en daar werd dan ook e "toet gevormd. Voorafgegaan door 4 bereden paarden en het muziekkorps, voor de gelegenheid uigedost met blauwe boezeroenen rode halsdoek en zwarte "aK stijl 1830. kwam de reus aangestapt oor een haag vair volk. die immer meer aangroeide zodat Robrecht de Fries, aan ne- Nazareth halt- hield temidden van «en ware zee van mensen. Alle Ieperlin- gtn schenen er verzameld te zijnEn 0: ae reus bewonderd werdNu bet is werzeiijk een prachtstuk ook en het eestkomiteit haalt er alle eer van. Op een verhoog dat voor het gesticht apgesteid stond, hadden de personalitei- 'en P'aats genomen, waaronder we sche- Oenem bemerkten, gemeente raads- Men Robyn en Seys. en verder het vol zuig feesteomiteit van St Pieters. Voor- zi ter Henri Mahieu. verwelkomde de ^_euwe reus en spra)j <je volgende rede Dames. Heren. Geachte vrienden en Kennissen. a*.?°n^5r tw'lfel "jP er velen onder U ,*lch afvragen wie ons nieuw Ypers of liever St Pieterskind is. wie of i> wal hij vertegenwoordigt of betekent. Ehwel. ziehier in weinige woorden wie Robrecht de Fries, wiens beeld gij hier ziet. is geweest. Robrecht de Fries was de 2e zoon van Boudewijn V, graaf van Vlaande- ren. en werd geboren in 1029 of 1031. Hij was zeer geleerd en hield veel a van reizen. aDe oudste zoon van Boudewijn V trpuwde met Richilde. gravin van He- negouwen en enige jaren nadien trouw- de onze Robrecht met Geertrude. we- duwe van de Graaf van Holland. Na zijn huwelijk vestigde hij zich in aHolland, alwaar hij de bijnaam ver- a wierf van de Fries Door dit huwelijk moest hij afstand a doen van zijn rechten op het graaf- schap Vlaanderen. Na de dood van zijn vader was het zijn oudste broeder, die getrouwd was met Richilde. gravin van Henegouwen, adie graaf wierd van Vlaanderen. Deze laatste werd ziekelijk en zijn aoudste zoon die hem moest opvolgen. slechts 15 jaar oud zijnde, stelde hij zijn broeder, onze Robrecht hier tegen- awoordig. aan als voogd van zijn zo- a nen. en in een vergadering van edellie- den en andere belangrijke personnages. deed hij hem zweren trouw te zijn aan zijn kinderen. Maar zoals het nogal dikwijls, om niet te zeggen altijd, gebeurt met boog ge- plaatste politieke personen, wel te ver- a staan als de inzet de moeite loontzijn broeder v^as nauwelijks gestorven of Ro- brecht vergfct zijn beloften en zijn eed i en stelde zich zelf aan als Graaf van a Vlaanderen. a En het was maar juistRobrecht was a een man in de volle zin van "t woord a en de andere was maar een kind. a Richilde gravin van Henegouwen, de vrouw «jus van zijn oudste broeder, her- a innerde Robrecht aan zijn eed en eiste a dat haar oudste zoon de troon van a Vlaanderen besteeg a Maar Robrecht wilde van geen liefde a weten a Richilde miek zich kwaad en wou het effen vechten. Te dien einde riep zij de a hulp in van de Hertog van Normandië a en van de koning van Frankrijk a Robrecht, die noch vaar noch vrees a kende, trok hen tegemoet met zijn trou- a we Vlamingen waaronder ook St- Pie- a ternaars en kwam ze tegen te Kassei, a alwaar hij de troepen van de drie ver- a bondenen, een ferme davering gaf. a De hertog van Normandië was gesneu- a veld Richilde zond hij naar huis. haar a gebiedende zich voortaan koes te te hou- a den en aan de koning van Frankrijk a zegde hijen gij. ga terug naar Parijs a en moei U met uw eigen zaken. Ik. van a mijn kant. ga terug naar mijn goede stad a van Yper. alwaar ik mij wat zal ufl- a rusten in mijn kasteel op 't Zaalhof. a Want Robrecht was zo geern op Sint a Pieters dat hij er een schoon kasteel a had doen bouwen op 't Zaalhof. alwaar a hij gaarne verbleef a Al de wapenfeiten aanhalen van onze a Robrecht ware veel te lang. a Hij was een machtig vorst gekend a geheel Europa door, en nochtans er be- a stonden alsdan noch vliegmachienen. a noch spoorwegen, noch auto's, noch te- a lefoon. noch radio's. a De andere vorsten, de koningen van a Frankrijk. Engeland. Duitsland onder a andere, die hem vreesden, zochten zijn a vriendschapzelfs de machtigste aller a vorsten, de paus van Rome had hem a zeer in aanzien en zwichtte hem. a Ik moet toevoegen dat Vlaanderen a alsdan een groot en machtig Graafschap a was. dat zich uitstrekte tot aan de Som- a me Boulogne. Arras. "Cambrai en zelfs a Péronne mieken er deel van. a Robrecht was een zeer vroom man a Hij stichtte verschillende kerken, onder a andere, onze St. Pieterskerk en de St a Pieterskerk te Kasseideze laatste als a dank voor de overwinning die hij al- a daar behaalde. a Voor dat de kruistochten een aan- a vang namen, was hij reeds een kruis- a vaarder geweest, vermits hij ter bede- a vaart trok naar 't Heilig Land, een tien- a tal jaren voor de eerste kruistocht En hier hebben wij nogmaals een be- a wijs van de roem en de vermaardheid a van Robrechtde Keizer van Constanti- a nqpel nodigde hem uit aan zijn hof bij zijn terugkeer. Maar het bijzonderste voor ons dat Ro- hrecht kenmerkte, is de wijsheid, de vast- a beradenheid, het doorzicht waarmede hij Vlaanderen bestuurde, alsook zijn grote genegenheid tot zijn volk. Het was nog de tijd van de laten die veel gelijkenis hadden met slaven. Het volk behoorde toe aan machtige kasteelheren en woonde in armoedige a.hutten. Van steden, zoals wij deze be- grijpen, was er alhier weinig of geen a spraak. j> Robrecht heeft dat geheel veranderd a Hij verschafte vrijheid Hij moedigde en ondersteunde de bur- s gerbevolking aan voor hun eigen te wer- ken. Hij moedigde in de hoogste mate de «handel en nijverheid aan. zodanig dat de andere landen afgunstig waren over de vrijheid van 't volk en de bloei van Vlaanderen. «Men mag terecht zeggen dat het on- der het wijs beleid is geweest van graaf Robrecht de Fries, dat de rijk dom van Vlaanderen, de grootheid en de macht der steden, zoals Brugge Gent en leper, een aanvang namen. In geen ander land was de handel en nijverheid zo bloeiend als hier. De roem en de rijkdom die Vlaan- deren verwierf is aan hem te danken «Wij, St Pieternaars, zijn fier zulk a roemrijk persoon, tussen -onze parochia- a nen te tellen en wensen hem c Wel- a kom a. Daarom laat ons roepenHeil onze a nieywe St Pieternaar. Robrecht de a FrieE Heil St Pieters-Op. a Deze welkomrede werd op luid bravo geroep onthaald en de kreten van leve St Pieters Reus a, waren niet van de lucht. Vervolgens zongen de kinderen van de St Pieterswijk het lied ter ere van Ro brecht de Fries, ineengezet door M. Bru- ivier. lid van het Feesteomiteit. Lied van de ReusRobrecht de Fries 1 't Bestuur vatte een goed gedacht 't Reuzenplan kwam op 't onverwacht. Refrein Kere weerom. Reusje, Reusje. Kere weerom. Reuzegom 2 Al de leden waren kontent Van te krijgen een reuzevent- 3 Jerome Bartier had *t sport aan "t been Om te krijgen de reus aan een. 4 Jerome. Henri. Valère Depuydt Verdienen een bloemtje vorenuit. 5 De Reus. die heet; Robrecht de Fries Stichter van onze kerke hier. 6 Reus Robrecht staat in onze zin Kom nu maar de Rijselpoort in 7 En tapt nu maar van 't beste bier Want Sint Pieters Reus is hier. - Dit liedje, gezongen door de frisse kin derstemmen. kende een zulkdanig succes, dat er een bisnummer uitgevoerd werd. Daarop had een korte ontvangst plaats in het Nazareth-gesticht waar het Sint Pieters comiteit de aanwezige overheden bedankte. En toen kon de gevierde parochiaan zijn triomfantelijke optocht door zijn ge liefde wijk beginnen. Op het Zaalhof waar eens zijn burcht stond hield de reus halt -en betuigde zijn vreugde door een rondedans Rond 22.30 uur. was de optocht terug aan het Nazareth waar dit enig mooi feest besloten werd met de reuzendans. Robrecht de Fries werd waarlijk fees telijk ontvangen Sint Pieters heeft eer gehaald van zijn werk De feestelijkheden van de Zondag- De Zondag werd ingezet met een enig mooie dienst in de Sint Pieterskerk, ter nagedachtenis van de slachtoffers van de oorlog 1940-1945. Allen hadden er aan ge houden op deze dienst tegenwoordig te zijn om dezen te herdenken, die geen deel meer kunnen nemen aan deze feestvreug de Het past hier een woord van dank te sturen aan de E. H Pastoor, die vol ledig belangloos deze plechtigheid deed Na de mis had er een stille en aandoen lijke optocht plaats naar de gedenkplaat aan de Rijselpoort, Voorafgegaan door de kinderen der parochiescholen, het feest eomiteit en de geestelijken der parochie, kwamen de familieleden der slachtoffers Deze korte hulde was waarlijk hartroe rend en strekt de inrichters ter ere 's Namiddags was het volle bak bij Claeys58 schutters, 't Kan tellen. Emile De clou a was echter de puike voetbal match tussen Sint Pieters en de Kruis straat. die door Sint Pieters gewonnen werd met 2-1. niettegenstaande twee buik vallingen van Victoor en zijn schoon broeder (die twee zullen zeker gedacht hebben dat ze aan zee waren De twee opvallende elementen bij Sint Pieters wa ren echter Bertje. de keeper, (hoe zit het met de verstuikte hand?) en Robert, die de ballen tegen hield met zijn buikje. Ze dienen onbetwistbaar de bewerkers van de zege genoemd te worden Het weder als spelbreker Nadien ging dan de jaarlijkse proces sie uit. maar hier kwam de regen als spelbreker optreden Voor de koers voor beginnelingen wa ren er toch nog 28 inschrijvingen en niet tegenstaande het weder immer slechter werd. kende de boksdemonstratie, die daarop doorging, toch nog een bevredi gende volkstoeloop. De overige punten van het programma moesten afgelast worden, wat ook voor de Maandag grotendeels het geval was. want slechts de Bolling voor de vrouwen en de velokoers voor Liefhebbers, gin gen door. Uitgesteld is niet verloren Daarmee kon Robrecht de Fries Maan dagavond niet officieel ontvangen worden, maar in afspraak met het Stadsbestuur, zullen deze feestelijkheden doorgaan op Zaterdag 17 Juli. Ziehier het programma Te 18.30 u.Vertrek aan het Zaalhof van reus Robrecht de Fries, vergezeld van reus Goliath en de Harmonie Ypria na. Opstocht langs de De Haernestraat Boomgaardstr.. Neermarkt, Grote Markt Ontvangst ten stadhuize, waarna terug tocht langs de Rijselstraat. Te 20 u.Concert door de Harmonie Ypriana. waarna wandelconcert met Ro brecht de Fries. Te 23 u.Vuurwerk aan de Rijselpoort ZONDAG 11 JULI 1948 GROTE MOTOKOERSEN aan het HOQGHE te ZILLEBEKE, in het park de Vinck. Begin te 14 uur. 25.000 fr. prijzen. NATIONALE FEESTDAG Woercdag 21 Juli 1948 Te 11 u St MaartenskathedraalPlech tig Te Deum. Te 12 u. Beiaardconcert. Te 14 30 u Grote schieting aan de Pers Willem Teil. Te 14 30 u.Stadium der Augustinen- straat; Athletiekfeest. ingericht door C. S. Y. Te 20 30 u.Grote Markt Koning Al- bert Groot concert door de Harmonie Ypriana. Na het ConcertPrachtig Vuurwerk. Yper, de 5 Juli 1948 De Secretaris. A VERSAILLES De Burgemeester en Schepenen. J. VANDERGHOTE. STOCKS GORDIJNEN MATTEN TAPIJTEN Van de Peereboomplaats 27. LEPER GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Werden ten politieburele aangegeven GEVONDEN Op 6-7-1948 door Debeuf Lea. Iepersteenweg. Zillebeke. twee brief jes van 5 fr. VERLOREN: Op 5-7-1948 door Pec- cue Antoon. De Haernestraat 6. 4 rant- soeneringskaarten op naam van Vanghe- luwe Maria. Peccue Antoon. Christiaen en Ignace, met de zegelbladen voor de komende maanden Door Roetinck Jean. Canonweg 11 een zwarte plastieken handtas, inhoudende eenzelvigheidskaart en 10 fr Door Talpe Ivonne, Deken Debrouwer- straat. een blauwe regenscherm. Zijn alleen van dienst op ZONDAG 11 JULI 1948: Dokter VANDENBUSSCHE, Rijselstr. Apotheker VAN DAMME, Rijselstraat De Grootste Keus Meubelpapier DE LAAGSTE PRIJS. Rouwversieringen. - Markiezen (40) r*-"f -r--iirtif(wmniti»i BURGERLIJKE STAND van 29 Juni tot 5 Juli 1948. Geboorten. Debruyne Martial, Re- colp. 5. VlamertingeHeugebaert Wilfried. Omloopstraat 3Deraedt Jenny, Recolp. 5 WijtschateVandevivere Marie, Re colp. 5 Rijke Klarenstraat 79; Gryson Hugo. Recolp. 5, DikkebuschMoeyaert Frans. Recolp. 5, Langemark De Meyere Ingrid. Recolp. 5. Surmontstr. 5 Derycke Monique. Recolp. 5. Kemmel. Overlijdens. Devos Marie, 86 j.. wed. Debruyne Br.. St JanshospitaalJönck- heere Zulma. 59 j., echtg. Loosveldt Mau rice. Diksmuidestr. 31 Deraedt Lucie. kloosterlinge. 50 j., Meenenstw 29Sy- bout Rosalie. 99 j., wed. Moyaert Leopold en Content Antoon. St Jacobsstr. 24 Vandevelde Georgius. handelsvertegen woordiger. 45 j echtg. Franken Maria. Elverdingestr. 47. Huwelijksbeloften. Cottegnie Michel, kernmaker, en Bollengier Georgette, naai ster. beid. te leper; Versailles Jean han delsbediende. en Delmotte Jacqueline, z b.. beid. te leper; Vyncke Michel, werk tuigkundige te Zonnebeke en Bories Fer- nande. bediende te leper. Huwelijken. Lemahieu Henri, zonder beroep te Komen, en Wydouw Yvonne, zonder beroep te leper, voorheen te Lon den Lantonnois van Rode Jean, nijve- raar te Eernegem. en Biebuyck Genevièv'è zonder beroep te leperVandevofirde Ro ger. bediende te Woesten. en Tahon Si- monne. beheerster te leper. STEEDS GOEDKOPER VULPENNEN met GOUDEN pen vanaf 75 fr, ter Drukkerij DUMORTIER Beterstraat, 34, LEPER KERK DER PATERS KARMELIETEN Paterstraat, leper Van Zondag 11 tot Zondag 18 Juli Plechtig Octaaf ter ere van O- L. Vrouw van het H. Scapulier. Zondag 11 Juli; Opening van het Oc taaf Onderrichting onder al de Missen. Om 5 u. Plechtig Lof en Sermoen De gewone dagen van het Octaaf Om 7 u. Communiemis, waarna. Onderrich ting. Om 6 u. 's avonds: Plechtig Officie met Uitstelling van het Allerheiligste Sacra ment. Om 8 u Plechtig Lof en Sermoen Van Donderdag middag tot Vrijdag avondVolle Aflaat bij wijze van Por- tiuncula. Vrijdag 16 Juli Feestdag van O. L. Vrouw van de Berg Karmel en van het H. Scapulier. Om 7 u.Communiemis en Onderrichting. Om 9 u. Plechtige Hoog mis. Om 6 u. Goddelijk Officie. Om 8 u. Zeer Plechtig Lof, gezongen door het St Jozefskoor. Zondag 18 JuliSluiting van het Oc taaf. Onderrichting onder al de missen Om 5 u. Zeer Plechtig Lof. Sermoen. Pauselijke Zegen en Processie in de kloostertuin, die toegankelijk is voor alle gelovigen. De Onderrichtingen en Sermoenen van het Octaaf worden gepredikt door Eerw Pater Van Wichelen. Redemptorist. NAAR LA SALETTE Van 3 tot Tl Oogst aanstaande gaat voor de tweede maal een eigen zelf standige Vlaamse Bedevaart naar het be faamde heiligdom der Ma r ia verschijning te La Salette. in de Franse Alpen, nabij Grenoble. De tocht geschiedt per auto car en bezoekt op doortochthet Heilig dom van de Mirakuleuze Medalie te Pa rijs. het praalgraf van de Heilige Berna- dette te Nevers, Paray-le-Monial waar het Heilig Hart verscheen aan de Heilige Margareta-Maria Alacoque. Ars waar de heilige Pastoor Vianney leefde Twee volle dagen verblijf op de berg van La Salette. De prijs bedraagt 3.500 fr., reis- en hotelkosten inbegrepen. Wie wenst deel te nemen zorge onverwijld voor zijn inschrijving. Nadere inlichtingen aan adres EE. PP. Missionarissen van La Salette, rue du Crampon. 43. te Doornik of ook door E. P Leopold; leider Maria-Halfuurtje B. N R. O. Kortrijk. De kinderen Leternre en familieleden. Meenensteenweg leper, danken vrienden en kennissen voor hun tegenwoordig heid op de begrafenis hunner moeder Vrouw Emma VANGILLUWE weduwe van Heer Arthur Leterme. (740) Op Zondag 11 Juli om 9 uur in St Niklaaskerk, jaarmis voor Heer Maurice DEVOS Maloulaan, 13, leper. (739) Op Zondag 18 Juli om 8.30 uur in St Pieterskerk, zielmis voor Heer Roger SAESEN zoon van Hr Maurice en Vr. Aline Eggremont Rijselstraat, 198. leper. (738)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 3