FILMWERELD Hotel Splendid Britannique De Wonderdoktoor UIT DE PROGRAMMA'S ALFRED DEKEYSER »r HET YPERSCH NIEUWS Blz 8 31-7-1948 CINEMA O I'D IEPER: ABBOTT COSTELLO COW BOYS met Bud Abbott en Lou Costello. Onder het publiek, dat opgekomen is voor de rodeo van Long Island, bevin den zich Duke en Willoughby, twee ver kopers van hot dogs Bronco Bob Mitchell, zanger en toondichter van cow boyliederen, die echter nooit Broadway verlaten heeft, alsook Anne Shaw, een der vooraanstaande figuren van de rodeo en dochter van een landbouwer uit Arizona Bronco Bob neemt dezelfde trein die Anna naar huis terugvoert- En zonder het te weten dat deze trein naar het Wes ten gaat, hebben Duke en Willoughby zich ook in een der wagens verstopt. Sam Shaw, de vader van AnnaAla- bam zijn voorman, die verliefd is op het meisjede gaucho's Tom. Dick en Harry, de gastvrouw Dotty Davis, het Indiaanse hoofd Jake Rainwater en de speler Hen derson. wachten het meisje af op de kaai. Ongelukkig genoeg schiet Willoughby een pijl door de tent van de kleine Indi aanse Moonbeam. Dit betekent een hu welijksaanzoek Enkele dagen later wedt Henderson voor zijn ganse fortuin, dat de ploeg van Shaw op de plaatselijke rodeo niet zal zegevieren. Om zeker te zijn van zijn stuk ontvoert hij Alabam en Bronco Bob. De toestand ziet er niet zeer rooskleurig uit voor Shaw, doch Willoughby, die door de Indianen achtervolgd wordt, leidt de cow-boys in de bergen, waar ze de twee mannen terugvinden. Bronco Bob en Anna zullen in het hu welijk treden, terwijl Willoughby met Moonbeam ook dezelfde weg gaat. daar hij voor zijn scalp vreest. CINEMA FLORA: DE VERRADER VAN HET FAR-WEST met Joel Mc Crea, Brian Donlevy, Sonny Tufts en Barbara Britton. Zekere dag komt de mooie Molly Woods, op zoek naar nieuwe sensaties, te Medicine Wyo aan. In de loop van niet alledaagse omstan digheden maakt zij kennis met de Vir- giniër en zijn levenslustige kameraad Steve. Deze laatste, die goed bij kas is. wei gert ieder voorstel van de Virginiër om stolen vee op naam van Trampas te ken. Hij waarschuwt hem tegen zulke ongeoorloofde handelwijze, maar spijts dit voegt Steve zich bij Trampas, om sa men het vee van de Virginiër te stelen. De bandieten worden omsingeld en overmeesterd. Op bevel van de Virgi niër zelf wordt Steve opgeknoopt. Tram pas. die er in gelukt te ontsnappen, trekt de Virginiër in een hinderlaag en kwetst hem in de rug. Hij wordt door Molly verzorgd, maar deze laatste is verontwaardigd, wanneer zij de omstandigheden van Steve's dood verneemt. Gelukkig, doet men haar be grijpen, dat in een land, dat buiten de Waarom nog langer zelf bereiden Bij huwelijk of andere maaltijden Wij brengen U thuis een waar festij, Kan er iets eenvoudiger zijn Geen kommer, U hoeft geen materiaal Geen last, en fijn eten 'n ideaal' Vraagt voorwaarden voor alle aan' gelegenheden in het Grote Markt IEPER Alom gekend voor zijn vermaarde keuken en voordelige prijzen. (765 CINEMA OUD IEPER: WILDE SCHOONHEID met Lois Collier en Don Porter. De arrogante Linda Gibson komt in een Indianenreservaat in Arizona aan als onderwijzeres. Haar enige band met het Oosten is nu nog haar vriendin Cissy Cruthers. die haar vergezelt. Haar primitieve omgeving verafschu wend, viert zij haar boze luim bot op Johnny, een kleine Indiaanse wees en be schermeling van Dr David Morrow, hoofd van het plaatselijk hospitaal. Gedurende een afwezigheid van Dave zet Linda de bewaker van de kleine, Bar ney Skeets, tot meer strengheid aan, om te beletten dat de jongen te paard zou stij gen om de lessen te ontvluchten. Johnny vlucht wanhopig de woestijn in, om er zijn enige vriend. Wild Beauty, een jong veu len, op te zoeken. Dave kan de jongen terugvinden en be veelt de onderwijzeres het dorp te verla ten, maar Johnny spreekt voor haar ten beste. Twee jaar later heeft het jonge meisje zich aan de gewoonten van de streek we ten aan te passen. Zij wordt door Dave ten huwelijk gevraagd. De komst echter van Gordon Madison, haar vroegere ver loofde. zet het ganse dorp op stelten. Als schoenfabrikant tracht hij een kudde paarden, waarvan Wild Beauty de leider geworden is, in bezit te krijgen, doch al zijn plannen vallen in duigen, wanneer Wild Beauty een barricade vergruist en gans de kudde laat ontvluchten. Een gevecht ontstaat tussen Dave en Gordon en deze laatste wordt in een el lendige staat ingescheept voor het Oosten. Johnny heeft Wild Beauty teruggevon den, en Dave en Linda die alle hinder palen op de weg naar het geluk hebben overwonnen, treden in het huwelijk. ONS FEUILLETON 32 door Jos. JANSSEN De diepe overtuiging van haar ge loof in hem legt in haar stemme de innige klank, die aan enkele woor den meer waarde geeft dan duizend gewone woorden. Nee, Steven, zegt het meisje vast, dat moet ge niet. Zacht drukt ie haar beide handen in de zijne, 'n Zucht van verlichting ontsnapt z'n borst. Dank u, Thea. Uw woord geeft me rust. Ópnieuw kijkt ie haar aan. Misschien weet ie niet eens, wat er in z'n ogen te lezen staat. Maar zij... zij ziet het wel. En om het antwoord van haar ogen voor hem te verbergen, wendt ze de blikken van hem af. «Als ik u niet had...» fluis tert ie, terwijl z'n hoofd naar haar hoofdje nijgt. Mij stamelt het meisje. «Ja, gij. Gij zijt... m'o zonne tje hier, Thea. Zachtjes hijgend staat zij voor hem. En langzaam haalt ie haar naar zich toe. Thea Maar ineens weerklinkt 'n stap in de achterkeuken. Daar is Wisten, de knecht. Schielijk laat Steven het meisje los. Wiesten staat in de deur. - «Thea, is 't eten voor 't verken gereed Zonder 'n woord te spreken, maar met 'n hoge blos op de wangen loopt het meisje de achterkeuken in. De jonge doktoor kijkt haar ach terna. te werken en denkt alleen maar op een plezierreis naar New-York. Hij neemt echter aan poker te spelen met Trampas, die van veediefstal wordt verdacht. De Virginiër. die met hem op geen goede voet staat, weigert te spelen, en wanneer Trampas tegen Molly bru taal optreedt, verplicht hij hem, het wa pen in de hand, haar verontschuldigin gen aan te bieden. Steve verliest met het kaartspel, tot zelfs zijn spoorkaartje naar New-York er schiet hem niets anders over dan bij de Virginiër te gaan werken. Gedurende een rit in gezelschap van Molly, betrapt de Virginiër zijn vriend die bezig is ge- bescherming der wet valt, een strenge gerechtigheid noodzakelijk is. De twee jonge lieden, terug verenigd, besluiten te trouwen, en begeven zich, te dien einde naar de stad waar de hovaar dige Trampas hen verklaart dat, waar hij is, geen plaats is voor de Virginiër. Hij beveelt dan ook deze laatste hem vrij spel te laten. Bij het vallen van de nacht, gedu rende een meedogenloze achtervolging in de verlaten straten van de stad, gelukt de Virginiër er in de schurk te doden. Nu is gerechtigheid geschiedhij ver lakt de stad samen met deze die voortaan zijn lotgevallen zal delen. Voor uw schrijf- en rekenmachines wendt U tot het huis Werktuigkundig-technieker 62, Waterkasteelstr. YPER. Tel. 415 <rrr Herstellingen - Onderhoud - Verhuringen In uw voordeelkoopt machines op uw streek en aan een vakman. (539) KOLONIALE LOTERIJ TREKKING VAN DE 10e SCHIJF TE BRUGGE De trekking van de tiende schijf vy I de Koloniale Loterij had plaats te Brug. i ge. Ziehier de uitslag. Winnen 200 fr. de biljetten waarvan het nun:. mer eindigt op9- 500 fr. de biljetten waarvan het niur.. j mer eindigt op 93. 1000 fr. de biljetten waarvan het num. mer eindigt op057 831 2J1. 2500 fr. de biljetten waarvan het num. i mer eindigt op3740 9376 6601 0158 7943 3651 3073 4577. 5000 fr. de biljetten waarvan het num.. mer eindigt op5021 2381 9403 6663 4253. 10-000 fr. de biljetten waarvan het num. mer eindigt op8834 0883 92l0. 20.000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op73.915 87-510 67.488 35.513 80 118. 50.000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op83-171 24.458 55.611 06-871. 100-000 fr. de biljetten waarvan het nummer eindigt op02.221 43 896 84.185 02.161. 250.000 fr. de biljetten waarvan het nummer eindigt op40-866. 500000 fr. de biljetten dragend het nummer132-807 301-176. 1.000.000 fr. het biljet dragend het nummer161.551. 2.500-000 fr. hèt biljet dragend het num mer 140-722. Binnenlandse Premielening 1932 TREKKING VAN 24 JULI Een lot van 100000 fr. De uitslag van de 197e trekking van de Binnenlandse Premielening 1932 luidt: 100.000 fr.209.597. 11 loten van 25.000 fr. 110.073 132.768 207.696 239.767 26676: 286.803 1 26.850 1 88 78 1 236.89 9 242.105 282.130. Lening tot Wederopbouw 34e TREKKING VAN 24 JULI Bij de 34e trekking van de lening voor Wederopbouw is het lot van één millioen I frank te beurt gevallen aan de Reefc 369 Nr 823. De andere obligaties van deze reeks zijn terugbetaalbaar met 1.000 fr. In 't huis met 'n verdieping, het enige met de pastorij in 't dorp woont burgemeester Verkarre met z'n enige dochter Margriete. Burgemeester Verkarre was lange jaren de boer van 't Verbrand Hof, een van de grootste boerderijen van Veerdegem. Met hard werken en ieder cent, die ie uitgaf, tweemaal om te ke ren, eer ie er van scheiden kon, heeft ie het zover gebracht, dat ie z'n hof stee heeft kunnen overlaten en naar 't dorp is komen rentenieren. Lange jaren was ie lid van de ge meenteraad, zonder zich feitelijk al te veel om dat baantje te bekom meren. Maar als grote boer kwam hem dat toezo meende men het in Veerdegem. En hem of 'n ander, nu ja, zoveel komt het er hem in 'n dorp gelijk Veerdegem niet op aan, nietwaar Maar eenmaal, dat ie zich op de plaatse als rentenier geïnstalleerd had en nu de tijd kreeg om alle da gen de gazette te lezen en zich in de hogere politiek te verdiepen, nu had ie ontdekt, dat hij, Petrus Ver karre, toch wel 'n groter rol kon ver vullen in het maatschappelijk leven van Veerdegem. Er waren er algauw in 't dorp, die de aspiraties van de nieuwe rente nier ontdekt hadden. En hem God weet waarom hierin duchtig aan wakkerden. Wat in jaren niet meer gebeurd was, met de laatste verkiezing had Verkarre zich afgescheiden en was met 'n tweede lijst tegen z'n vroe ger partijgenoten opgekomen. Het was 'n homerische kiesstrijd geworden in Veerdegem. Er werd gedebateerd, gedraafd, gekonkeld fnet 'n ijver en 'n gewe tenloosheid om de gepatenteerdste politiekers uit de grootste steden beschaamd te maken. 'n Strooibrief van de nieuwe partij, waarin aan al die voor Verkarre en z'n vrienden stemden de hemel be loofd werd, noch min noch meer, plus het vooruitzicht op de afschaf fing van alle gemeentelasten en 'n aantal gelijkaardige verbeteringen meer, had de doorslag gegeven. Petrus Verkarre kwam als triom fator uit de strijd. En 'n maand later troonde ie op de voutekamer van het Gemeente huis-Herberg in de burgemeesters zetel. Het doel was bereikt. Nu kon Veer degem weer in vrede rusten. En burgemeester Verkarre meteen. Méér kon de man niet wensen. Ja toch!... Hij zat daar nog altijd mèt z'n enige dochter op z'n dak, met z'n Margriete, 'n lange boonstaak van 'n meisje, die twee jaar pensionaat gedaan had in Pervyse, en vanwaar ze uit- en opgeleerd bij vader was terug gekeerd. 't Kind was braaf buiten mate. Als 't alleen maar van bravigheid had afgehangen, dan had men ge rust mogen zeggen, dat juffrouw Margriete 'n model van. 'n meisje was, tè goed feitelijk om ooit met 'n vent geplaagd te worden. Maar de dag van vandage zoeken de jonge gasten, helaas, niet altijd geen model van bravigheid meer. Ze verlangen nog wat anders. En zelfs nog wat meer dan 'n model van bravigheid met 'n beurze geld aan haar hals. gelijk burgemeester Verkarre's dochter. En zo komt het, dat juffrouw Margriete op bijna dertigjarige leef tijd nog altijd vader's trots en troost gebleven is, hoezeer ze heimelijk ook verlangt van 'n keer de trots en de troost van 'n ander man te zijn, dan vader Verkarre. De kosteresse, de bakkerinne, Lot te Bekaert en zelfs meneer Pastoor hebben opvolgentlijk hun uiterste best gedaan om voor juffrouw Mar griete de geschikte man te vinden. Maar hun schranderste korqbinaties zijn tenslotte telkens gestrand op de bizondere bravigheid van juffrouw Margriete. Ineens is er nieuw licht gekomen aan de horizon, en nieuwe hoop in het hart van vader en dochter. Het spreekt vanzelf, dat de bur gemeester een van de eerste in 't dorp op de hoogte gebracht werd van de aankomst van 'n nieuwe wonderdoktoor bij Manten Boone, het kleine koeboertje uit de Vlasse- beekdreef. Eerst had de burgemeester daar maar weinig belang aan gehecht Men had in 't dorp al Dokus Gee- raert. die bij iedereen goed bekend stond en die burgemeester Verkarre al menig goeie raad gegeven had voor z'n rhumatiek en indertijd voor z'n peerden en koeien, als ze wat mankeerden. En dan waren er nog 'n paar an dere Treze Kalle, die overal 't vuur ging aflezen en de rozeBerten Landuyt, die 't gebed van Keizer Karei kendeen nog 'n paar ander ginder langs de boskant. Die nieuwe genezer bij Manten Boone mocht gerust weggebleven zijn. Veerdegem had meer dan z'n ee- rief. 6 Maar ieder dag had ie raarder din gen horen vertellen over die doktoor Steven. En toen na 'n paar maanden het volk van heinde en verre naar Manten Boone's kwam, dan begon j burgemeester Verkarre zich ook wat j meer te interesseren voor die nieu we parochiaan. Temeer daar ie vernomen had, dat 1 het nog 'n jonge, pronte kerel was Z'n dochter Margriete had hem i verleden Zondag in de hoogmisse gezien. En sedertdien is ze zo on- j rustig geworden, dat de burgemees- ter er geen rechterkant meer aan krijgt. Gehele dagen zit Margriete bij j Lotte Bekaert geplakt en telkens moet Lotte haar vertellen van haaf wonderbare genezing. En welk n brave, brave heer die dokoor Ste- ven is. Voortdurend zit Margriete hardop te zuchten. En als vader Verkarre j ongedurig wordt van dat eeuwig zucht en zich kwaad maakt, valt Margriete ineens aan 't huilen. Dat kind is vast en zeker ziek. Met moeite krijgt ze nog 'n boter- 1 ham door haar keel. En 's noens. mus zou meer eten dan zij. Het duurt geen week, of t k-n ziet er uit als 'n lijk. Geen twijfel, Margriete is ziek. Schudhoofdend zit burgemeester Verkarre haar aan te kijken Maar wat mankeert u toch, Mar griete J M'n herte, vadere. En met een drukt het meisje haar hand op de plaats, waar ergens haar moet zitten. Uw herte Wat mankeert er aan «Zo jagen, vadere. zuf^ttPIr arme kind. Ge moest het n voelen. (Vervolg- Verantwoordelijke uit*erer L. DUMORTIRR. 34 Boter»tr»»t-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8