VOETBAL TAXI KRONIEK VAN C. S. YPROIS ZWEMMEN pen vanaf 75 fr. ter T KAMP VAN WHITE STAR De aanstaande Voetbalcompetitie MOTOSPORT BOKSEN WIELRIJDcN Koersuitslagen voor ALLE Plechtigheden MICHEL SEDEYN Statiestr. 50, YPER HET YPERSCH NIEUWS» Blz. 7 14-8-1948 ONZE SPORTBLADZIJDE Laat ons eerst en vooral zoals we be- jofden vorige week, enkele nadere bij- -derheden verstrakken nopens de doel wachter door C S Y aangeworven. Het -aa* dus over VERLEYE Raoul van R- CS Brugeois. Die naam zegt wellicht weinig en weegt quasi niet op tegen bij- o deze van Robert Braet of Decorte. Daar ligt het hem juistIn April nog maar 21 jaar oud en momenteel soldaat bij de militaire politie, werd Verleye voor de eerste ploeg (langs waar men bekend ge raakt) tot nu toe altoos in de weg gestaan door zijn beide vermaarde collega's en clubgenoten en moest hijzich tevreden stellen met uit te blinken bij de juniors, om aldus opgemerkt te worden door de Provinciale Juniorscommissie en in 46/47 de grote rivaal te zijn van David (F. C. Roeselare). voor wat het verdedigen der netten van de Westvlaamse juniorsploeg betreft. Ook tijdens het recente seizoen was Verleye nog junior en kwam hij met Vanparijs (F. C. Knokke) in aanmerking, doch de legerdienst kwam een stokje tus sen de wielen steken. Soldaat in België en dit nog tot in December, is Verleye (van beroep kleermaker) ieder Zondag vrij Nu kunt U vragen hoe het komt dat Cercle Brugge een zo eminente als jon ge doelverdediger lost Zeggen we eerst en vooral dat hij slechts voor één seizoen getransfereerd werd en dan nog omdat Cercle Brugge over nog verschillende doel wachters beschikt die allen ongeveer op een zelfde niveauals Verleye mogen geplaatst worden (Decorte, Deduytsche. Degroote). Daarbij had Verleye. moedeloos omdat hij steeds gebareerd stond, het ver langen te kennen gegeven van club te ver anderen en Cercle Brugge, enigszins als vergelding voor de teleurstellingen vroe ger met Simkens en vorig jaar met Meu- lebrouck, stond hem aan ons af voor één speeljaar. Meer hadden we in feite niet nodig Ziedaar nu Raoul Verleye, de rood witte keeper voor het seizoen 48/49 en die na wikken en wegen uitverkoren werd uit een lot doelverdedigers waarin er zich be vonden, die in hogere afdeling hun stre pen hadden verdiend. Verleye zal dus Zondag a. s. 15 Augus tus. samen met Vanrijckeghem en Derous een eerste maal met rood-wit optreden ter gelegenheid van de trainingsmatch te gen S. K. DEINZE. Deze ontmoeting gaat door te 16 30 uur en er is te 15 uur een voormatchtussen de Cercle scholieren en deze van de Oostvlaamse lie Prov. Ploeg. Hoe er de ploeg zal uitzien Carpels is volledig hersteld, maar nog onvoldoende getraind en heeft de wens uitgedruk^ nog een week te wachten, alvorens de schoe nen aan te binden. Hij zal als supporter aanwezig zijn en wel om volgende forma tie aan te moedigen Beddeleem Del'Haye Verschaeve Decaluwé Vanrijckeghem Hollebeke Knockaert R. Vanbeselaere Derous Lesage Verleye Sportkring Deinze van haar kant zal voltallig aantreden. En dit zegt veel wan neer we weten dat de heer Torek en Co kunnen rekenen op elementen als De- buysere (Cercle Brugge). Adams (S. C. Meenen). Engelen (F. C. Antwerp) enz... Voetballiefhebbers, rendez-vous Zon dagnamiddag op het Augustinusstadion GELUKWENSEN. We houden er aan speler Freddy De- cheiver deze week nogmaals geluk te wensen, ditmaal wegens het succesrijk afleggen van zijn examen als scheids rechter. We hopen dat hij met evenveel toewij ding het fluitje zal hanteren, als hij als effectieve speler de Cercle-kleuren ver dedigde. Good lück! ROGIMAR. C. S. Y. SUPPORTERSCLUB ST PIETERS BOVEN De leden worden ervan verwittigd dat de lidkaarten voor het nieuwe seizoen afgehaald mogen worden in het lokaal De Valkbij Aug. Lesage. SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Lokaal t< Au Casino Donderdag LI. had een vergadering plaats onder de leiding van de Heer Voorzitter P. Craye. Daarna werd er overgegaan tot het innen van het lidgeld, dat vastgesteld werd op de som van 50 fr Hallo Supporters, gij kunt U nog steeds laten inschrijven in het lokaal Café Au Casinobij Pol Beddeleem, Statiestraat. °f bij de bestuursleden. HET BESTUUR. leggen. Het zal echter toch nog eens Mee nen zijn dat tegen het einde van de eerste helft de weg naar de netten zal vinden, zodat de rust komt met een 0-2 stand voor Meenen. Na de rust stelt Meenen 2 nieuwe spe lers in lijn. terwijl bij White Star Noppe de plaats komt innemen van Ennaert Na een 5 tal minuten spel wordt La- maire gekwetst en moet het veld verla ten. Ennaert komt daardoor opnieuw in lijn en nu wordt de White Star ploeg duchtig door elkaar gesmeten Alhoewel White Star zich voortdurend op de speethelft van Meenen komt neste len, kunnen de forwards dit overwicht maar niet in doelen uitdrukken. Wanneer Lommaert, de doelwachter van Meenen. reeds geslagen is. brengt de doelpaal nog redding. Het einde wordt dan ook bereikt met een ongewijzigde 0-2 stand. Bij Meenen vielen vooral onze Ieper- ling Michel Duthoo. Verbanck en Lom maert te vermelden, terwijl bij White Star Denecker. Debruyne. Alleman en Ackou een pluimpje verdienen. De nieuwe aanwinst Degraeve had nog blijkbaar last zich in zijn nieuwe omge ving aan te passen. Zijn tweede optreden wordt echter met betrouwen tegemoet gezien. De leiding van heer Mommerency was goed te noemen. Jun. W. S. leper - S. C. Meenen 0-2 Als voormatch had te 15 uur een wed strijd plaats tussen de juniorsploegen van Meenen en White Star, die verdiend door eerstgenoemden met 0-2 score gewonnen werd. STEEDS GOEDKOPEB! VULPENNEN met GOUDEN Drukkerij DUMORTIER Boterstraat, 34, IEPER "W- S. leper - S. C. Meenen 0-2 Het weder was Zondag nu eens buiten gewoon slecht, met zware rukwinden en striemende stortvlagen, doch wanneer scheidsrechter Mommerency uit Poperin ge. te 16.30 uur de twee ploegen voor de hoofdmatch in lijn riep. waren er toch ruim een 400 voetbalenthousiasten opge komen. White Star stelde voor dé gelegenheid volgende ploeg in lijn Gunst Alleman Lamaire Degraeve Debruyne Denecker Ketels Ennaert Detvitte Ackou Tresy Kapitein Alleman verloor de toss en ®et zware tegenwind liep White Star van stapel. Meenen zou al spoedig zijn veldmeer- derheid weten te benutten en na een 10 tai minuten spel lukken ze dan ook een ®erste doelpunt (0-1). White Star bijt echter goed van zich a' en zal soms met gevaarlijke ontsnap- Ptagen Meenen het vuur aan de schenen SAMENSTELLING DER REEKSEN Op Zondag 5 September vangen de voet balkampioenschappen voor het seizoen 1948-1949 aan. Nog een drietal weken geduld en de talrijke voetbalenthousiasten zullen op nieuw Zondag na Zondag op de vele voetbalterreinen van ons gewest van hun geliefkoosd sportvertoon kunnen genieten. In afwachting hebben wij het belang wekkend geoordeeld de samenstelling te geven van de verschillende reeksen, waar in clubs van ons gewest optreden. Ile Provinciaal (16 clubs). S- V. Wevelgem E. Wervik F. C. Knokke W. S. leper B. S. Avelgem Deerlijk Sp. Y. S. C. OP VERPLAATSING NAAR WAREGEM Vrijdag van verleden week deed de Ypres Swimming Club de verplaatsing naar Waregem voor de Bekerprijskamp schaal «De Hoop», waar ze een Water- polomatch moesten leveren. Beginnen we maar van meetaf te zeggen, dat er hier diende gespeeld in een ondiepe bassin en dat de match veelmeer weg had van een catch-, rugby- of basketball-wedstrijd dan van een waterpolomatch. Er werd van beide kanten meer gelachen dan ern stig gespeeld. De cijfers 8-5 voor Ware gem zeggen U genoeg... vooral als U dan verder in deze rubriek de return-match zult lezen, het is daarom ook dat we aan deze wedstrijd niet meer woorden willen verspillen. Y. S. C. PLUKT LAUWEREN IN HET ZWEMFEEST TE ROESELARE We waren ten zeerste verwonderd toen wé deelnamen aan de Zwemfeesten te Roeselare. gezamenlijk met de ploegen uit Kortrijk. Meenen. de plaatselijke Roese- laarse ploeg en onze Ypres Swimming CL, dat de opkomst hier zo miniem was. Wat een verschil bij de zwemfeesten te leper er is eenvoudig geen vergelijking moge lijk. En wat hebben er onze vertegen woordigers gepresteerd We zijn niet ge woon te boffen(om een Westvlaams woord te gebruiken) maar wat leper daar verwezenlijkte is effenaf puik en geeft wel een bewijs temeer van de groei en de bloei van onze club. Maar laten we eenvoudig weg de uitslagen geven, dit zal U genoeg bewijzen leveren om deze woorden te staven. 100 m. streekzwemmen, heren, beginne lingen. 1) Masschelein Ch. (Y. S. C 1' 35" 1/10 2) Claerhout Marc (K. Z. K.) 1' 36" 1/10 3) Libbrecht WiUy (R. Z. V.) 1' 37" 7/10 4) Seis Georges (R. Z. V.) 1' 39" 6/10 5) Fovaert Michel (Y. S. C.) 1' 40" 6) Vanhee H. (M. Z. K.) 1' 45" 8/10. 100 m. streekzwemmen, meisjes, beginne lingen. 1) Stamper Francine (Y. S. C.) 1' 47" 1/5 2) Casier Ghislaine (K. S. K.) 1' 51" 4/10 3) Devogel Jacqueline (Y.S.C.) 1' 57" 1/10 4) Lagae Christine (K. Z. K.) 2' 00" 1/10 5) Coppens Maria (R. Z. V.) 2' 00" 4/10 100 m. vrije slag, heren. 1) Lagae Gustave (K. Z. K.) 1' 17" 9/10 2) Moncarey Henri (Y. S. C.) 1' 18" 4/10 3) Hoedt Maurice (Y. S. C.) 1' 24" 1/10 4) CaUewaert A. (K. Z. K.) 1' 36" 1/5. Koers voor Veteranen 100 m. streekzwem men. 1) Seaux (R Z. V.) 2) Mion Louis (Y. S. C Voor Louis is dat een enige prestatie gezien hij gewoon is te zwemmen in vrije slag en hij nog nooit in lijn getreden is in streekzwemmen. 200 m. streekzwemmen, heren. 1) Mestdagh Michel (Y. S. C 3' 17" 2) Algoed R. (K. Z. K.) 3' 22" 2/10 3) Desmedt Georges (Y. S. C.) 3' 25" 4) Declercq Leon (R. Z. V.) 3' 32". 3 x 66 m., drie zwemwijzen, heren. 1) Y. S. C., 2' 56" 4/10; 2) K. Z. K. 2' 58" 2/10; 3) R. Z. V.. 3' QO" 3/10. W. S. Houthulst Zwevegem Sport De le gerangschikte stijgt op naar Pro- j motie. De twee laatsten dalen af naar Ile Gewestelijk. Indien één of meerdere clubs uit promotie naar lie Provinciaal afdalen, zullen één of meerdere clubs meer naar lie Gewestelijk degraderen. F. C. Roeselare V. G. Oostende C. S. leper D Blankenberge F. C. Poperinge V. O. Ingelmunster A. A. Moeskroen 5 x 100 m. streekzwemmen aflossing, heren W. S. Oudenburg 1) Y. S. C.. 7' 04" 8/10; 2) R. Z. V. 8' 07"; 4) K. Z. K 17"3) M. Z. K 8" 08" 2/10. 100 m. streekzwemmen, meisjes. 1) Demoor Jacqueline (Y. S. C 1' 50" 8/10 2) Huyghebaert Dora (R. Z. V.) 1' 51"; 3) Benoot Gilberte (M. Z. K.) 1' 54" 4) Tytgat Esther (Y. S. C.) 1' 56" 3/5. 66 m. rugslag, heren. 1) Lagae Gustaaf (K. Z. K.) 56" 2/10; 2) Geubels Pierre (M Z. K 1' 02" 2/10; 3) Moncarey Henri (Y. S. C 4) Seaux Georges. (R. Z. V.). Rangschikking 1) IEPER, 26 p.. kaapt dan ook de be ker weg voor het grootste aantal punten. 2) Kortrijk. 13 p.3) Meenen. 11 p. 4) Roeselare. 10 p.5) Waregem. 0 p. Dat is de taal der cijfers, commentaar overbodig. Waterpolomatch voor beker De Hoop Rust 2-4 voor leper FinishY.S C. 3-6 RETURNMATCH WATERPOLO IEPER - WAREGEM Dinsdagavond werd in de stedelijke zwemkom van leper de returnmatch ge speeld tegen Waregem. nogmaals voor de schaal «De Hoop». De mannen van Ypres Swimming Club stelden in lijnDemoor (goal) Debels en Viaene (backs) Le- fever (half) Busschaert. Hoedt en Mion (forwards). U weet nog wel de ploeg die leper sloeg met 8-5 in rugby, pardon water-polo. waarover in het begin van 'dit artikel. Die werden netjes in de doek jes gedaan met 7-0 scoor. Ze hadden zelfs nog de kans niet de eer 'te redden. Deze doelpunten werden gemaakt door Mion 4, Hoedt 1, Lefever 1, Busschaert 1 Aan het half-time stond de stand 3-0. De bijzonderste mannen waren, laat ons ze maar noemen met hun naam. de veteranenLefever en .Mion. En ware het niet geweest van het somwijlen ge mis aan samenspel, iets wat we de Ieper- se ploeg reeds hebben aangewreven, dan zou de scoorstand ongetwijfeld 9 of mis schien wel 10 geweest zijn. In ieder geval hieruit kan men opma ken dat leper te Waregem niet op zijn waarde werd geklopt en dat onze man nen veruit de meerdere zijn. We zijn benieuwd te weten hoe ze uit de arena zullen treden met de schaal De HoopWe wensen de mannen van Ypres Swimming Club het beste. WATERRAT. SCHAAL «DE HOOP» leper - Doornik 5-3 Donderdag avond ging de returnmatch door tegen het sterke zevental van Door nik, waarvan onze kleppers in de heen ronde met 4-2 verloren hadden. Niettegenstaande de gelegenheidsscheids- rechter Vandenbussche Marcel uit Door nik. die zich reeds in de heenronde had laten opmerken, de match op een uiterst armzalige en partijdige wijze leidde, wis ten onze mannen toch een zoete weer wraak te nemen en de Waaltjes met 5-3 huiswaarts te sturen. Aan de rust was de stand 3-1 voor leper Volgende ploeg kwam in lijnDemoor R (goal) Jacques Viaene en Georges Debels (backs) Albert Lefebvre (half) Denoyette. Hoedt en Mion (forwards). De doelen werden gemaakt, in de le time doorLefebvre, Denoyette, Viaene 2e time: Denoyette en Hoedt. Voor het nieuwe seizoen staat Lapère met zijn mannen paraat om verdere suk- sessen te behalen. Er wordt met noeste vlijt gewerkt, en zijn ploeg, die thans be staat uit één prof (W. Ceuninck) en een 12-tal amateurs, zal stellig in de loop van volgende winter bewijzen dat de boks- sport te Yper op een goede leest ge schoeid is en een steeds grotere bijval tegemoet gaat. K. Zondag 22 Augustus te 14.30 uur in het schilderachtig park van Heer Baron Y. de Vinck zullen de grote Interprovinciale Ile Gewestelijke B (16 clubs) Motokoersen plaats vinden. Ditmaal geen F. C. Komen F. C. Toek. Meenen motocross, maar snelheidskoers op aarde S. V. Moorslede S. V. Moorsele 1 en kiezel op een nieuw aangelegde piste S K. Vlamertinge S. C. Bizetin het park. S. K. Geluwe W. S. Passchendale Oorspronkelijk moest deze koers plaats V C. Ardooie Mol. Sp. Ingelmunster hebben op 11 Juli laatstleden, maar door F.C. Lichtervelde V. P. Gits ihet uiterst slechte weder, wekenlang, S. C. Oostroozebeke V. V. Dentergem werd de piste te zeer beschadigd, om er F. C. Meulebeke F. C. Tielt zonder gevaar, op te laten koersen. Want Er zijn 3 reeksen van Ile Gewestelijk, j ditmaal gaat het niet om een cross, waar De le gerangschikte van iedere reeks geen grote snelheid ontwikkeld wordt, stijgt op naar lie Provinciaal. De laatste maar om snelheid op gesloten piste waar van iedere reeks daalt af naar Ille af- de piloten op een vaste grond rekenen deling. Hle Afdeling reeks B (14 clubs) Exc. Zedelgem F. C. Veldegem Daring Ruddervoorde S. K. Staden Tielt Sport Izegem Sport S. V. Pittem S. C. Zonnebeke E. Beselare Poelkring Poelkapelle Ol. Ledegem F. C. Fl. Zedelgem V. .G. Aarseele D- Beveren-Roeselare Er zijn 3 reeksen van Ille afdeling. De eerste van ieder reeks stijgt op naar lie Gewestelijk. Testwedstrijden per afval ling worden betwist tussen de 3 tweede gerangschikte clubs om de 4e club aan te duiden die naar lie Gewestelijk opstijgt. Hle Speciaal reeks C (13 clubs) C. S. leper Stade Kortrijk F. C. Poperinge S. V. Moorslede W. S. Houthulst E Wervik Blue Star Poperinge Juniors reeks D (14 clubs) om de laatste paardekracht uit hun ma chines te wringen. De inrichters hadden liever de koers uit te stellen, dan het publiek te ontgoochelen. De kenners uit de talrijke toeschouwers, die zich reeds aankondigden, zouden gezegd hebben't was maar een moddercross. Nu hoopt het bestuur op een zaakgoed weder Dan zal het publiek tevreden heengaan en kunnen zeggenhet was werkelijk het zien waard, terwijl ze denken aan de hoogste snelheden en de staaltjes van durf en koelbloedigheid die de beste pisteren ners van het land zullen verwezenlijkt hebben. Ja. de deelname der besten is reeds verzekerd. En de localen zullen ook alles aan de W S. leper dag leggen om te bewijzen dat ze ook S. V. Wevelgem meer kunnen dan leven maken. Fonfen Soenen in de eerste plaats, op zijn vu rige machine zal wel vele vreemdelingen achter zich latenEr zal wel een beker naar de Bascule reizen, ook zonder voet balschoenen. De nieuwelingen Vandendriessche. Stan- F C. Roeselare S- V. Moorsele S. V. Kortrijk F. C. Toek. Meenen F. C. Komen W. S. leper S. K. Vlamertinge S. V. Moorslede F. C. Izegem S. V. Wevelgem W. S. Lauwe Scholieren reeks D (8 clubs) C. S. leper W. S. leper E Beselare S. K. Roeselare W. S. Lauwe W. S. Houthulst C S. leper Berten en Miel, zullen ook wél de faam van de sterke Ieperse Motoclub die reeds 23 jaar bestaat, hoog in eer hou den. De bekende Poperingenaar Bruneel wil ook kost wat kost de ereplaats* in de provincie houden. Zondag reeds te Pope ringe op de Grote Heerlijkheden zal er wat van hem te zien zijn Voor het publiek wordt ook gezorgd .j- -1-- T- -i--- Uitstekende plaatsen waar gans de piste F. C. Roeselare te overschouwen is. speciale verbindingen E. Wervik van IePer Markt naar Zillebeke Het Bestuur. F. C. Poperinge S C. Zonnebeke S. C. Meenen F. C. Roeselare R. C. Bissegem S. K. Roeselare Kadetten reeks C (8 clubs) S. K. Roeselare S. C. Meenen j - - - - -> Toek. Meenen C. S. leper L66S1 6fl Verspreidt SW Vs Moorsele S K HET YPERSCH NIEUWS ALGEMENE RANGSCHIKKING van het REGELMATIGHEIDSCRITERIUM van de YPERSE WIELRIJDERSCLUB voor NIEUWELINGEN B. W. B. (Na de 22e proef) 1) Verbeke Roger, 296 p.2) Vandevoorde Albert, 258 p.; 3) Deweerdt Sadi, 165 p.; 4) Cloet Joseph, 134 p.5) Jacob Willy. 133 p.6) Ovenberghe Gérard. 132 p. 7) Calleboudt Roland. 124 p. 8) Desmet Gilbert, 105 p.9) Noyelle André. 99 p- 10) Oplinus Urbain. 97 p.11) Vuylsteke Michel. 93 p.; 12) Devogel Géard. 92 p. 13) Techel Marcel, 87 p.14) Rigolle Wil liam. 60 p.15) Ryckewaert Pierre, 57 p. 16) Malfait en Quartier. 47 p.18) Pie- ters Gerard en Winne, 44 p. 20) D'Herck, 43 p.21) Ollevier. 39 p.22) earlier, 33 p.23) Decuyper en Woussen, 27 p.25) Gadeyne, 26 p.26) Desmet Julien en Vuylsteke Roger, 25 p.28) Vandeportae- le, 24 p.29) Tiersoone. 23 p.30) Ver- schore. 22 p.31) Hoflack en Van Coil- lie, 21 p.33) Depoorter en Mullebroeck, 18 p.35) Van Walleghem, 17 p.36) Ge- vaert, Moens, Bruneel en Vandecasteele, '15 p<40) Bekaert, Boussemaere en Sieuw. 14 p.43) Vandoorne, 13 p.44) Blanckaert. Dewitte en Dumarey, 12 p. 47) Geldhof en Rousseuw. 11 p.49) Claeys, Delbeke, Guylynck, Senesael en Wullus, 10 p.53) Herman, 9 p.54) Goet- hals. Hoste, Vanhee en Vandensteen, 8 p. 58) Denassee, Deneut, Desodt. Rosseel, Stragier en Verkindt. 7 p.64) Carnier en Vandeperre, 6 p.66) Debal,- Delannoit. Vandenborre en Vercruysse, 5 p.70) De- volder en Kesteman, 4 p.72) Crombez, Declercq, Hoedt, Monchy, Seynaeve en Vandromme, 3 p.78) Beyl en Desmet Willy, 2 p.80) D'Arras. Decraene, Del- baere. Desimpel. Hofkens, Rebry, Salem- bier en Willemet, 1 p. Volgende proeven 23-8 Voormezele. 31-8 St Jan. 2-9Bikschote. 4-9 Le Bizet-Ploegsteert. 12-9Zuidschote. 13-9: Yper (Montmartre). BU DE LIEFHEBBERS Te leper (Slachthuiswijk) De bloemen voor MEERSEMAN Er verschijnen 25 renners aan de start om de acht ronden af te leggen. Meerse man kiést al rap het hazenpad, doch na dat hij enkele premies op zak stak liet hij zich weer bijhalen. Tijdens de vierde ronde ontsnappen Meerseman, Depoorter, Bosschaert, Ver peut. Minne, Jonckheere, Geers, Van Coil- lie en Knockaert. om spoedig een mooie voorsprong te verwerven. Uit dit groepje ontsnapt Verpeut dan op zijn beurt tij dens de vijfde ronde om een ronde la ter reeds 30 sec. voorsprong te hebben. Intussen is achter de leider alles aan flarden gevallen en heeft Meerseman, op de voet gevolgd door Minne, de tegen aanval ingezet. Tijdens de laatste ronde komt Meerseman zich bij de leider ver voegen terwijl Minne machinedefect kreeg. In de spurt voor de bloemen heeft i Meerseman weinig last om er Verpeut BIJ BOXING CLUB YPER Wat reeds gepresteerd werd. Sedert manager Albert Lapère op 25 December 1946 zijn intrede deed als ma nager van de jonge Ieperse Boksclub, werd reeds heel wat aan suksessen. en misschien wel aan ontgoochelingen ge- j onderhouden. De uitslag: 1) Meerseman Roger, 120 Door de Yperse Boksclub werden nietv-_ iri An minder dan 21 boksmetingen ingericht, MVerpeut op 50 ,1 r meter; 3) Mmne, op 1 min. 35 sec.; 4) terwijl'de Yperse boksers verder nog deelnamen aan 23 andere inrichtingen. De clou van de Yperse inrichtingen was stellig wel de onvergetelijke gala met als hoofdkamp Fouquet - Tarzan Delannoit voor de Belgische Middengewichttitel. Ook de meeting Famechon-Nicolaas deed heel wat van zich spreken, terwijl hoofdkam pen als Wimms-Lucidarme, Floréal-Luci- darme. Odon-Mars, Sinnaeve-Galloo, de algemene belangstelling gaande hielden. Intussen vond manager Lapère nog de tijd om zich ten volle aan de opleiding Jonckheere, op 2' 30"; 5) Geers; 6) Van Coillie, op 3'7) Knockaert8) De Grae- ve; 9) Van Neer; 10) Siegers; 11) Win ne; 12) Hoevenaeghel13) Seys14) Assez15) Bosschaert16) Van de Vy- vere17) Bosschaert Lucien. Schone uitslag van MEERSEMAN in Gent-Lauwe. In Gent-Lauwe deed Meerseman een mooie koers en wist zich 4e te rang schikken. De uitslag: 1) Van Assche, de 110 km. van zijn jonge krachten te wijden. Dat I in 3 u. 25 min. 2) Van Tomme 3) Van- zun jeugdige kleppers niet steeds in goe- denborre4) Meerseman; 5) Migneaux de zin bevestigden laat geen twijfel, maar 6) Depypere 7) Scharlaeken8) De Man toch zijn de uitslagen die door Albert's9, Patteeuw10) Nolf11) Deconinck Kieppers behaald werden, indrukwek- 12) Siegers 13) Vanmeenen 14) Desmedt kend Volgend lijstje kan daarvan getui gen Kampen Gew. Nul Verl. Rey 24 13 5 6 Meernhout 22 9 6 7 Willy Ceuninpk 13 8 4 1 Maurau 18 8 6 4 Odent 16 2 11 3 Julio 10 4 3 3 Delmar 8 3 3 2 Lecleire 4 3 1 Hector Ligneel 11 6 2 3 Albers 3 3 Delaire 8 6 2 F.; 15) Vandoorne; 16) Martin; 17) Van Torre; 18) Deconinck; 19) Vanheule20) Desmedt. BIJ DE NIEUWELINGEN Te Loker 11 deelnemers. Uitslag1) Cloet, 70 km. in 2 u. 3 min. 2) Deweerdt, op 4 min. 3) Verbeke, op 4 min. 20 sec.4) Noyelle5) Van Oven berghe 6) Jacobs7) Vandevoorde8) Bruneel9) Claeys10) Vercruysse. Andere kleppers wisten zich eveneens te onderscheiden, maar trokken zich om een of andere reden uit de bokssport te rug. Het grootste sukses werd nog geboekt door onze betreurde Hector Ligneel. die het met klank wist te brengen tot Kam pioen van Westvlaanderen van zijn cate gorie. Uit het bovenstaande lijstje kan ten overvloede blijken dat de jongens van Berten Lapère op knappe wijze van zich afbeten, vermits op 137 kampen 65 over winningen behaald werden, terwijl er slechts 32 nederlagen te boeken vielen en er verder 40 maal de punten gedeeld werden. (huwelijken, dopen, begravingen! REIZEN IN' BINNEN- EN BUITENLAND Wendt U tot Café Nieuwe SportwereldTel. die zijn comfortabele TAXI Chevrolet (7 plaatsen) ter uwer beschikking stelt. Dag- en nachtdienst. (381)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7