FILMWERELD N EN De Wonderdoktoor Ad. CLAEYSSENS-TITECA UIT DE PROGRAMMA'S Vervoer Verhuizingen 120, Dikkebuschsteenweg IEPER - Tel. 189 1 EX»* HET YPERSCH NIEUWS Bte 8 14-S-1MS CINEMA FLORA: DE AREND VAN DE DOOD met John Wayne. Nathan Gregory, eigenaar van een rond reizend cirkus wordt beticht De Arend 1 te zijn, een onbekend misdadiger die in de lucht van uit een vliegtuig geheimzin nige bedreigingen uit. gericht aan de officieren van een machtige korporatie. Gregory, gekend onder de naam van achtervolgt Green, een der bestuurders van de korporatie, die gevlucht is. Na een dolle achtervolging per auto en moto. ontsnapt Green. De Cirkus troep verplaatst zich en volgt op de baan een auto gestuurd door twee verdachten. Moore en Boyle, die onderweg in betrek king zijn met Greenmen verneemt dat deze een vergadering der bazen voor de volgende nacht vastlegt. Green komt bij Moore en Boyle -en toont hen de gestolen De Arendtengevolge van zijn stout moedige vluchten gedurende de oorlog, ontkent deze betichting alhoewel toege vende dat hij wraak zoekt omdat de bijval van de korporatie te wijten is aan een uitvinding ie hem ontstolen werd. Craig Mc Coy, een van Gregory's troep is ook ervaren om woorden in de lucht te vor men. Craig ontdekt dat de plannen uit Gregory's valies ontstolen werden, en hij plannen. Craig op zijn hoede springt op een moto er in volle vaart ontneemt hij de plannen en rijdt terug naar het cirkus. Daar të zamen met Jane, dochter van Gregory, ontdekken zij dat Gregory ver dwenen is. Zij vernemen de aanstaande vergadering der bazen, Craig gaat er heen maar is onmachtig Gregory's onschuld te bewijzen. Het geronk van een vliegtuig laat zich horen. Bij het naderen schrijft het in de lucht de naam van Clark. Al de lichten doven uit. Een stem roept dat De Arendgeslagen heeft Men hoort een kogel fluiten. Clark is vermoord. Craig gaat terug naar het cirkus en vindt er Gregory aan wie hij de moord vertelt. Dt bazen komen en betichten Gregory. Craig zet hem aan per vliegtuig te vluch ten. Jane loopt ook naar het tuig. Een gemaskerd man. gekleed als Gregory werpt haar om en springt in het vlieg tuig. Craig op zijn beurt snelt toe. Het tuig vliegt weg in- hun richting en zij redden zich met in een diepte te vallen. Jane ontvangt een bericht van haar vader om in het cirkus te blijven. Zjj twijfelt aan de echtheid van dit bericht Zij vindt haar vader terug op het ogen blik dat Gardner, Boyle en Moore hem gaan mishandelen. De sterke man van het cirkus snelt ter hulp. Door een heldhaftige worsteling heeft hij tijd kunnen winnen tot de aan komst van Craig, die zich mede in de worsteling werpt. De sterke en Jane kunnen zich op een stelling verbergen 'terwijl Craig in zijn auto vlucht achtervolgd door de boosdoe ners. De twee auto's komen in botsing, wer pen de stelling omver, Jane en haar maat op de grond werpende. Jane komt er bij mirakel heelhuids van af, maar wordt door Clark gevatdeze wordt op zijn beurt door de athleet overmeesterd en op het punt alles te vertellen, word hij ge heimzinnig gedood. Craig vervolgt Gardner die de plannen op zich heeft en ontdekt hem van boven op het wiel der ruimte Sensatie na sensatie, gevaren en hel dendaden zonder einde. Wie is de Arend van de dood CINEMA OUD IEPER HET LIED VAN SHEHERAZADE met Jean Pierre Aumont, Vvonne De Carlo en Brian Donlerj- Na een lange tocht op zee. komt het Russisch schoolschip Almaz onder be vel van de barse commandant Wladimir Gregorovitch in de rede van een Marok- kaanse haven aan. De kadet Nikolas Rimsky-Korsakov en Klin, de gezondheidsofficier gaan op zoek naar een piano, die ze nodig hebben voor de uitvoering van de opera, door de jonge toondichter gemaakt tijdens de reis. Maar wij zijn in 1868 en veel muzikale hulpmiddelen zijn er niet te vinden in huis. Sedert maanden reeds treedt zü op, zonder dat haar moeder of ierr uit de deftige kringen er iets van y6*1 moeden: aldus verdient zij het ge d Mevrouw de Talivara moet toelaten ha*' rang hoog te houden. :r De andere dag verzeilt Nicky drankhuis. Hij wordt als betoverd - die mooie, gesluierde danseres en smeS haar op haar hoede te zijn voor zijn n^*' ker, de lichtzinnige prins Mischetsky Nicky en de prins vertrekken. De trv - Kliilrl ffonn hAlnrtrr ry,r. dichter blijkt geen belang meer te in de mooie onbekende. En deze er zen zich omdat zij de even knappe en pathieke als muzikaal aangelegde kad niet ziet terugkeren. Mevrouw de Talivara nodigt de bemar. ning van het schoolschip uit in haar -, i° Verzorgd werk Matige prijzen (38) CINEMA OUD IEPER: QUAI DES ORFEVRES Deze film, meesterlijk vertolkt door Lou is Jouvet. Suzy Delair en Bernard Blier, is het meesterwerk van de toneelschik- ker Henri-Georges Clouzot. die na zijn eerste succesfilm Le Corbeau hier weer zijn meesterlijk talent ontplooide. Van de film Quai des Orfèvres knip pen we nog uit het blad Le Populaire van Parijs, het volgende Al deze personnages leven, gaan met elkaar om. laten zich gedeeltelijk ken- »nen... en wanneer de film ten einde is. hebben we de indruk van uit een zekere hoek een stuk echt leven gezien te heb- ben. We geloven dat dit volstaat om op de waarde van deze film te wijzen, die dan ook heel graag zal gezien worden. een Afrikaans havenstadje. Toch ontdek ken de twee zoekers het gewenste instru ment in de villa van een mooie weduwe. Mevrouw de Talivara. die bereidwillig haar' home te hunner beschikking stelt. Nicky speelt, de dokter zingt en Mevr. de Talivara is in de wolken. Haar dochter Cara beluistert het concert van uit haar kamer, maar verlaat de woning zonder zich aan de twee Russen te laten voor stellen ze verdwijnt in de stad en we zien haar -dansen in een Moors drank- EVE ARDEN n^KKÜïiMWÜ* mur KID lOHfl «wu« Twee ontbrekende bevelhebber, die eik mondain vertoon verafschuwt, en de prins die een afspraak heeft met Cara. Alvorens zich bij hem te vervoegen, walst het meisje met Nicky, die in haar de gesluierde danseres herkent. De andere dag trouwens gaat hij haar opzoeken in het drankhuis. Hij ontmoet er de prins en smeekt hem Cara te doen aanwerven voor de Opera te St Peters- burg. Maar Michetsky antwoordt op zo 'n misprijzende toon, dat Nicky hem uitdaagt tot een tweegevecht. De toondichter over wint en Cara, die zijn wonden verpleegt, bekent hem haar liefde. Nicky is voornemens te deserteren, maar het meisje verzet zich daartegen. Het schip verlaat Afrika na een vruchteloze poging van de kadet om haar aan boord te doen opnemen. Maar de liefde schenkt vleugels aan Cara, want niet lang daarna zien we haar in de Opera te St Petersburg de beroemde Sheherazade dansen, door de geniale Rimsky-Korsakov, haar Nickj voor haar getoondicht. der beste merken, ter DRUKKERIJ DUMORTIER 34, Boterstraat Y P E F MTS FEUILLETON 34 door Jos. JANSSEN Ja, 'k heb ervan gehoord. Man- ten. Te beter. Zulk 'n man hadden I we nodig in Veerdegem. Precies, burgemeester. Ga maar binnen, burgemeester. En doe maar, of dat ge zoudt thuis zijn. En gij ook, ieffrouwe Margriete. Buik vooruit stapt de burgemeester binnen. Met 'n deftig buigingske volgt z'n dochter. Biiyien staan Thea en Steven, die dit onverwacht bezoek lachend ston den af te loeren, het paar ernstig op te wachten. Met 'n genadig knikje groet dè burgemeester Thea: «Dag-e.... meiske. Ook Margriete knikt Thea toe. Grote vriendinnen zijn de meisjes nooit geweest. Manten Boone is maar 'n klein koeboertje en Verkarre was altijd de grote boer. Vandaar dat de meisjes mekaar minder goed ken nen. «En dat is zeker... doktoor Ste ven informeert burgemeester Verkarre. terwijl ie op de jonge dok toor met uitgestoken hand toetreedt. Steven maakt 'n kleine buiging «Om u te dienen meneer de bur gemeester. En eerbiedig drukt ie de hand van Veerdegem's burger vader. «Zo zo.# knikt de burge meester, terwijl ie Steven van kop tot teen opneemt. Het vluchtig onderzoek schijnt mee te vallen. Want met 'n tege moetkomend gebaar stelt burgemees ter Verkarre z'n dochter voor M'n dochter Margriete. Opnieuw maakt Steven 'n buiging Aangenaam. Blozend doet Margriete 'n stap naar hem toe, stamelt iets wat Ste ven niet verstaan kan, terwijl ze hem de hand reikt, die de jonge doktoor plechtstatig drukt. Daarmee is de kennismaking af gelopen. Manten heeft dat spelletje met z'n slimste ogen staan aankijken. Enne... het is hem ook niet ont gaan, dat die bonestaak van 'n Mar griete 'n beetje raar deed, als ze Ste ven 'n hand gaf. Maar ja, 't kind heeft altijd al 'n beetje raar gedaan... Zet u, burgemeester. Zet u, ieffrouwe Margriete. Meteen heeft Manten de nodige stoelen bijgesleept om de voorname bezoekers rond te tafel te installeren en wel zo, dat kozijn Steven nevens ieffrouwe Margriete komt te zitten. Met nog 'n buigingske naar Ste ven en 'n buigingske van Steven naar haar zijn ze gaan zitten. Thea heeft er de voorkeur aan ge geven naar de achterkeuken te gaan. Ze heeft die Margriete Verkarre nooit goed kunnen uitstaan. En wat heeft ze nu zo voornaam te doen tegen kozijn Steven «En ge gaat 'n glas drinken burgemeester, op de kennismakinge -net mijn kozijn Thea, haal 'n fles uit de kelder. V an mijn besten, hé En glazen. Allei, vooruit meiske.» Schoorvoetend gaat Thea naar de kelder. Achterovergeleund zit burgemees ter Verkarre met z'n stok tussen de benen Steven nog eens op te nemen. Zo zo. knikt ie voldaan. Enne... zoudt ge 't hier in Veerde gem kunnen gewoon worden, me neer de doktoor «Zeker, meneer de burgemees ter. glimlacht Steven. Manten vindt klaarblijkelijk dat het voor hem tijd wordt van ook eens 'n woordje te placeren. Temeer omdat ie liever heeft, dat Steven zo weinig mogelijk de mond open doet Dan loopt ie ook geen kans z'n eigen te verklappen. Met 'n burgemeester, hij mag dan nog zó dom zijn als Verkarre, valt er toch altijd op te passen. Daarbij, komt Manten tus sen, ie en heeft niet vele tijd om z'n eigen hier te vervelen. «Ja ja ja. beaamt de burge meester. 'k Heb het vernomen, dat doktoor Steven wel zijn werk heeft. Ie gaat Veerdegem beroemd maken. pocht Manten. Dat vooruitzicht schijnt de burge meester niet te begeesteren. Liever zou ie zélf Veerdegem beroemd ma ken. Maar hoe Dat is de vraag. In z'n hart moet ie bekennen, dat ie daartoe weinig kans ziet. Daarom geeft ie Manten dan ook maar gelijk. JaJa Inderdaad Inder daad Burgemeester Verkarre is niqt vele van zegs. Daarom bepaalt ie zich meestal met 'n vettigeJa ja ja Ondertussen heeft Thea *n fles wijn boven gehaald, glazen op tafel gezet en vol geschonken. «Als 't u belieft, meneer de burgemeester. Als 't u belieft, ief frouwe Margriete. 'n Beetje plechtstatig worden de glazen tegeneengestoken. Juffrouw Margriete heeft daarbij de gelegen heid gevonden om opnieuw 'n vrien delijke buiging te maken voor dok toor Steven en er 'n kleur van te krijgen als 'n pioen. «Ja ja... knikt burgemeester Verkarre voldaan. Gezondheid, MantenGezondheid, meneer de doktoor Op de uwe, burgemeester. knikt Manten tegen. En met 'n zekere plechtigheid van z'n stoel opstaande besluit ie «En dat Veerdegem nog lange z'n burge meester zou mogen houden. Met 'n voldane glimlach knikt burgemeester Verkarre: «Ja... ja... ja Profijtig likt juffrouw Margriete aan "haar glas. Verkarre daarentegen bijt smakelijk door. Manten ziet de gelegenheid schoon om de burgemeester mild te stem men voor z'n nieuw bedrijf. Zulk 'n burgemeester en bestaat er niet meer ih geen tien uren in 't ronde. Ja ja. kozijn Steven, wat dat Veer degem aan burgemeester Verkarre te danken heeft, dat en is niet te beschrijven in geen boek, al ware 't zo dikke als 'n bijbel. «Ja... ja... ja...» lacht Ver karre. De slimme Manten voelt, dat ie de burgemeester in z'n zwakste zijde te pakken heeft. «De schone kalsijde naar Bal- legem statie heeft ie gelegd. galmt ie bijna pathetisch. 't Is te zeg gen, heeft ie laten leggen. Ge zoudt nu voor uw plezier nanr de statie gaan. Da's waar. Ja... ja Steven denkt terug aan de lange weg met de pijnlijke kinderkopjes en zuchtend geeft ie toe Inder daad. Manten geraakt nu voor goed od dreef. De lanteern op de plaatse, ge weet wel rechte voor de burgemee? ters huis, galmt ie, terwijl ie zich met 'n duivels spotlachje in de pe kelende oogskens tot Steven wendt hewel, 't is ook burgemeester Ver karre, die hem daar heeft laten zetten. Voordien zoudt ge op de plaatse uw armen en benen gebroken heb ben. En nu Al zo klaar als de dag vóór de burgemeesters deure. Fier als 'n pauw grinnikt burge meester Verkarre «Ja... ja... ja. terwijl juffrouw Margriete bewon derend haar felle vader aankijkt. Steven, van zijn kant, heeft de meeste moeite van de wereld c® niet in 'n schaterlach uit te barsten Die duivelse kozijn Manten En wat 'n baas Ganzendonck. d* burgemeester Vol geestdrift gaat Manten voor1 met het wierookvat onder de bur gemeesters neus te zwaaien. En wie heeft er 't haantje va® de toren laten vergulden, dat he- biinkt gelijk 'n pauw galm- bijna pathetisch. Wie heeft geschreven en gewreven naar Kon-- en Ministers, tot dat er hier n P05' busse kwam Wie heeft er gezorg-- voor. 'n eigen vaste sjampetter v nieuwe zetels in de raadszale 't gemeentehuisvoor de s wegwijzerBallegem, 7 kiloniete® Achterkerk, 8 kilometers 2O linde, 6 kilometers 3? Wie heeft er daar allemale voor nog z0 stil- vee- gezorgd En voor... voor., dingen meer Hier houdt de spreker even (Vervolg11 Verantwoordelijke ait*eTer L. DUMORTIER. 34 Beterstra*t- ïf*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 8